Keresés

Részletes keresés

zorka99 Creative Commons License 2009.07.07 0 0 8229
Ne aggódj, még senkit nem vitt el a víz! :))))

Nekünk tavaly 3 napon hullámzott, 4 napon pedig nem. Természetesen a hullámzó tenger is tele volt snorizókkal.

Egyébként a Gazalával vigyázzatok, mert a Timi írta nemrég, hogy már nem ingyenes, hanem 10 €-t kell fizetni érte, hogy beengedjenek. Az ingyenes buszra mi érkezésünk másnapján már nem kaptunk helyet egész hétre. Taxival mentünk át, kis cigánykodással 20 LE-ért átvittek bennünket. 4 főért az nem olyan sok.
Előzmény: Cathyca82 (8228)
Cathyca82 Creative Commons License 2009.07.07 0 0 8228

Szia!

 

Tyűhaaa... az nem sekély :D ! Félelmetes lehet. Igazából attól tartok, hogy nagyon hullámzik a víz, mivel nincs sekély part, ami megtörné a hullámokat, és szóval attól aggódok, hogy hiába alkalmas snorrira, ha nem merek majd belemenni! :) Vagy mondjuk összeszedem a bátorságom és bemegyek, aztán bepánikolok, és nem tudok eljutni a létráig, elsodor a tenger meg ilyenek :D XD . Tudom én, hogy a snorrinál csak hasalni kell a vizen, de ha erősen hullámzik, akkor az azért nem így működik... legalábbis tavalyi Hurghadás-Giftunos tapasztalataim szerint! :)

Pedig tényleg szép szálloda!

 

Badboy!

Megértelek, hogy inkább a Grand Sharm-ot választottátok, nekem is nagyon tetszik, csak ettől a mélyvíz dologtól tartom egy picit! Jó nyaralást, írj majd beszámolót mindenképp! :) Mikor mentek? (lehet már írtad, most így fejből nem emlékszem)

 

Köszi!!!

 

Kata

Előzmény: zorka99 (8227)
zorka99 Creative Commons License 2009.07.07 0 0 8227
A létra köröl a tenger egyesek szerint 30 m, nekünk tavaly kb 90-et mondtak. Szerintem tök mindegy :) Besétálós rész tudtommal nincs, de az idén már adtak át újabb részt a szállodánál.
A korallfal a part mellett gyönyörű és nagyon sok fajta halat lehet látni



Előzmény: Cathyca82 (8225)
Badb0y Creative Commons License 2009.07.07 0 0 8226
Nehéz döntés, de én ma meghoztam :) Ghazala Gardens és a Grand Sharm között örlődtem 1 hónapig, meg már pár hónappal ezelőtt, de Grand Sharmot választottam mégpedig azért, mert hiába társszállodák, ha vízalatti világot szeretnék látni, azt a Ghazala Beachen nem igen tudok, viszont Grand Sharmban tudok. De ha a Gardensben szállnék meg, nem igen engednének be Grand Sharmba, viszont a Beachre ingyenes buszok indulnak naponta többször. Így jobban megéri (nekem) Grand Sharm.
Előzmény: Cathyca82 (8225)
Cathyca82 Creative Commons License 2009.07.07 0 0 8225

Szia!

 

Megnéztem én is a linkeket, nagyont tetszik a Grand Sharm, gyönyörű a szálloda, a medence, a kert, és hát a kajás képek... huhhh! :)

Egyetlen dolog ami "zavar" a partja. Utána olvastam itt a fórumon is, máshol is, és a képeken is látom, hogy egy lépcsőn/létrán kell lemenni. Ezek szerint abszolút nincs olyan része a partnak, ahol csak simán besétál az ember a tengerbe? De snorri szempontjából úgy láttam nagyon jó. Milyen mély a "létra" környékén a víz? :D Van bőven látnivaló, különleges, szép halak?

A szállodáról/kajáról nem is igazán kérdezlek, mert a képek magukért beszélnek, gondolom a szobákban is tisztaság van, és takarítanak rendesen. Egyedül a tengerpart kérdés izgat egy kicsit! Mert hát tudunk úszni, de meg van bennem a tisztelet a víz iránt :) főleg a tavalyi Giftunos élmény óta :D !

 

Már annyi szállodát átböngésztünk, és olyan nehéz a döntés...

 

Köszi! Kata

 

Előzmény: zorka99 (8217)
Badb0y Creative Commons License 2009.07.06 0 0 8224
Melyik épületből/szobából a legszebb a kilátás? Ezt tudni vagy nem igen ? (fotós szemmel)
Előzmény: btimko (8221)
Badb0y Creative Commons License 2009.07.06 0 0 8223
Köszönöm.
Tavaly Hurghadan voltunk, ott nem volt a 2 hét alatt semmi bajunk igazán. Kis hasmenés, de komolyabb nem igen.
Előzmény: btimko (8221)
Barca82 Creative Commons License 2009.07.04 0 0 8222

Szia Timi!

 

Te kint dolgozol a Grand Sharmba?

 

Üdv

Előzmény: btimko (8221)
btimko Creative Commons License 2009.07.04 0 0 8221

Szia Badboy

 

Irtam a Grand Sharm Hotelrol korabban, olvasd vissza a 8164-et. A tisztasag oke, a kaja boseges, talalsz husokat szosz nelkul, grillezve stb. Viszont ha erzekeny a gyomrod, akkor nagy valoszinuseggel a problema mindig jelentkezni fog ha Egyiptomban jarsz. Ez ervenyes a Crone betegekre is. Nem feltetlenul a kaja okozza, megfogsz valamit, stb, a hotelban nincs gond de a higienia azert a varosban nem olyan mint otthon.

 

A Ghazala Hotelekre is ervenyes mindez

 

Udv: Timi

Előzmény: Badb0y (8220)
Badb0y Creative Commons License 2009.07.03 0 0 8220
Értem, Ghazaláról senki semmit ? Kaja, tisztaság?
Előzmény: zorka99 (8217)
Badb0y Creative Commons License 2009.07.03 0 0 8219
Akkor ti lesztek az én mentoraim :) Mert friss infókkal fogtok szolgálni, amikor visszajöttök :)
Előzmény: Barca82 (8216)
Hoborc Creative Commons License 2009.07.02 0 0 8218
Az a tisztelet teljes kérdésem lenne, hogy a Coral Resort Imperial Hotelnél szükséges e a vízbe menetelnél gumicipő, vagy simán be lehet menni.

Elöre is köszönöm a választ.
zorka99 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 8217
Jól látod! Ezek a linkek mind a Grand Sharm Hotelre mutatnak.
Mi szeptemberben voltunk ott. A kaja nagyon bőséges és finom. Egész nap ehettek, mindig van nyitva tartó étterem. Nekem személy szerint semmibajom nem volt a kajától, de azért ez nem volt általános.
Nem bánjátok meg, ha oda mentek!!!
Előzmény: Badb0y (8212)
Barca82 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 8216

Szia BadbOy!

 

Mi ebbe a szállodába megyünk július 12.(Garnd Sharm a neve). Eddig csak jókat olvastam róla. A partjáról én is hallottam, hogy egy stégről kell bemenni és egy ből elég mély. A kaja engem is érdekelne, mert az én hasam is elég érzékeny(Chron betegségem van), de remélem majd csak találok valami számomra is ehetőt. Hello

Előzmény: Badb0y (8214)
gertyx Creative Commons License 2009.07.02 0 0 8215

Sziasztok!

Tudna valaki friss infóval szolgálni a fakultatív árait illetően? Kimondottan Jeruzsálem és a Mózes hegy árai érdekelnének. Jeruzsálembe indul minden héten út? Vagy ez is létszámfüggő? Nagyon köszönöm!

Badb0y Creative Commons License 2009.07.02 0 0 8214
Ugyanezek lennének a kérdéseim Ghazalla Gardennel kapcsolatban vagy beachhel kapcsolatban, ha volt már valaki.
Előzmény: Badb0y (8213)
Badb0y Creative Commons License 2009.07.02 0 0 8213
Kicsit visszaolvastam és látom többen voltak már itt.

Kaja érdekelne milyen ? Párom hasa elég érzékeny, és tavaly egy Steigenberger Al Dau Beachben Hurghadan sem nagyon bírta a kosztot :)

Ezért érdekelne, mennyire figyelnek oda az ételre? Amiket láttam neten képeket, szinte minden étel szaftos? Remélem csak azért ilyen képek vannak fent, mert nagyon tetszett az embereknek.

Olvastam a strandról, hogy nem igen fürdőzésre van, egyáltalán nincs olyan része a hotelnek a medencén kívül, ahol lehet locsi-pocsizni kicsit? Mindenképpen akkor el kell menni Ghazalla Gardenbe €10-ért ?

Szobák milyenek? Tengerre néző feláras, vagy csak tengerre nézője van ?
Badb0y Creative Commons License 2009.07.02 0 0 8212
Segítsetek légyszíves:

Ez a 4 link ugyanaz a hotel ? Vagy valamelyik más?

Holidaycheck
Tripadvisor
Red Sea hotels
BR

Esetleg volt már valaki itt ?
tricsusz Creative Commons License 2009.07.01 0 0 8211
Bodi83,

Engem is érdekelne csakúgy mint Bardavot a kérdés, hogy melyik a jobb, mert árban ha az all inc. ellátást nézzük 80-100 eFt (iroda függően válozó árral) különbség van. Azért érdekelne, hogy megér e ennyit az, hogy kicsit jobb.
Amikor 4 éve Sharmon voltunk azt hallottam az idegenvezetőtől, hogy a Savoy a legjobb, de a 4 év az hosszú idő (és ugye a Grand Sharm tavaly épült). Sok minden elavulhatott megváltozhatott azóta.
Mi 4 éve a Radisson SAS-ban voltunk, ami szintén nagyon tetszett, aztán voltunk Hurghadán a Makadi öbölben a Grand Makadiban (ami lélegzetelállító volt) már kétszer. Valami ehhez hasonló tuti sznoris és igényesen szép hotelt keresnénk Sharomon. És nehéz a döntés, mert a képeken minden hotel jól néz ki.
Előzmény: Törölt nick (8210)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.01 0 0 8210

Szia bardav!

 

Igazából mind a két szálloda nagyon jó....talán a Savoy picit jobb...a partszakasz nagyon szép...oda jártak a hajókkal snorizni!

Előzmény: bardav (8187)
TTrans Creative Commons License 2009.06.30 0 0 8209

Nem semmi, hogy nincs hely! A Baron közvetlen a Coral Sea mellett van. Nagyon szép szálloda. Gondolom a partja is hasonló mint a Coral Sea szállodánál.

Itt sok fotó és vélemény van:

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297555-d597432-Reviews-Baron_Palms_Resort_Sharm_El_Sheikh-Sharm_El_Sheikh_South_Sinai_Red_Sea_and_Sinai.html

 

Személyes tapasztalatom a Sunrise Island View-ról van még. Szintén nagyon szép korallos a partja, de csak mólóról lehet a vízbe bemenni. A szálloda is nagyon jó.

 

Üdv.

T.

Előzmény: vigyuri (8208)
vigyuri Creative Commons License 2009.06.29 0 0 8208
Szia TTrans!
A kinézett akciós időszakra már nincs, sem a Kartago Tours-nál, sem az ő útjait forgalmazó, kisebb irodáknál...
Üdv:
vigyuri
Előzmény: TTrans (8207)
TTrans Creative Commons License 2009.06.29 0 0 8207

Szia vigyuri!

 

Nincs a Coral Sea Resort-ba már hely? Melyik irodánál érdeklődtél?

 

Üdv.

T.

Előzmény: vigyuri (8206)
vigyuri Creative Commons License 2009.06.29 0 0 8206
SOS!!! SOS!!! SOS!!!
Coral Sea Resort szállodában már nincs hely, ezért olyan szálloda érdekel, amelynek saját partja van gazdag élővilággal. Olvasgattuk a fórumot, láttunk többet, pl. a Pyramisa-t. Erről van valakinek friss tapasztalata?
Köszönöm előre is!
TTrans Creative Commons License 2009.06.28 0 0 8205
Nagyon szívesen.
Igen többször is megy a busz: 11, 17, 19, 21 órakor.

Üdv.
T.
Előzmény: Hoborc (8204)
Hoborc Creative Commons License 2009.06.28 0 0 8204
Nagyon köszönöm a gyors választ, a buszjárat naponta többször megy ?
Előzmény: TTrans (8202)
czola86 Creative Commons License 2009.06.28 0 0 8203
szia!
köszönöm a gyors választ!
Előzmény: concorde1 (8201)
TTrans Creative Commons License 2009.06.28 0 0 8202
Szia Hoborc!

A szálloda viszonylag messzebb van a központtól.
Taxi olcsó, könnyen el lehet jutni bárhová. A Coral Sea és a Baron között is vannak üzletek, itt is lehet vásárolni, de mindenképp érdemes a központba elmenni.
Mi elmentünk egyszer Naama Bay-be és egyszer az Old Market-be. Ha itt vásárolunk vmit, akkor nagyon figyelni kell amikor adják a visszajárót, mert gyakran előfordul kevesebb pénzt adnak vissza, így hiába alkudtunk.
Naama Bay kb. 20-22 km, oda-vissza útra 60 egyiptomi fontra alkudtuk a viteldíjat. Old Market kb. 30 km, oda-vissza 80 egyiptomi font-ot fizettünk.
A taxit nem érdemes a recepción kérni, le kell menni teljesen a szálloda portájára a kerítéshez, és ott sok taxis van, akik olcsóbban visznek, mint, ha a recepción kértük volna.
Egyébként a szállodának is van saját buszjárata. Előző nap vagy a korai órákban kell kérni a portán a helyfoglalást.

Üdv.
T.
Előzmény: Hoborc (8198)
concorde1 Creative Commons License 2009.06.28 0 0 8201
Utánanéztem, a gyorsított 21. nap alatt beadható ami már védettséget ad, majd 1 év múlva egy emlékeztető, tehát ekkor 4 oltásból áll a sorozat. 1 oltás kb. 5800 Ft.
Előzmény: czola86 (8199)
concorde1 Creative Commons License 2009.06.28 0 0 8200
Ha csak az út miatt akarod, már késő és nem feltétlen szükséges. Ha a hepatitis A-B-re gondolsz általában 3 oltásból áll és a 3.-at 1 év múlva adják, azt hiszem valamikor szokták gyorsítottan de az is biztos több mint egy hónap és az említett időpontokat sem hasraütésre találták ki gondolom. Szerintem mindenesetre majd érdemes elkezdeni ha sokat utazol, több mint 20 évre biztos védettséget ad.
Előzmény: czola86 (8199)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!