Keresés

Részletes keresés

amatőr Creative Commons License 2004.01.31 0 0 53536
Ajjaj, Baloo, megelőztél! :)

A ma esti 13,4 km-rel meglett a januári tervezett 10 futás, össz 60,2 km-rel. A tempó még sehol, a 6:30-as esik jól, de viccből -totál értelmetlenül- a 11-12. két km-t 5 percesben tettem meg, 170 körüli pulzussal. :) Amúgy kb. 140-es átlaggal megy a 6:30-as tempó jelenleg.

Miki tanácsa általános igazság: amilyen hosszú távot akar futni az ember versenyen, min. annyi km-t eddzen hetente több hónapon át. Talán át kellene gondolnom a maratoni felkészülésem? :)

Előzmény: Törölt nick (53524)
Nyári Kálmán Creative Commons License 2004.01.31 0 0 53535
Üdv mindenkinek!

Még nem jártam itt a fórumban, és az érdekelne, vajon bekukkantgatnak-e ide pécsi emberkék, akikben mecsekbéli trappolásaim során társakra lelnék.

zakka Creative Commons License 2004.01.31 0 0 53534
Valószínűleg találkozunk majd holnap! Reggel nyolc körülre megyek a Szigetre, és megpróbálok egy huszast futni. Persze lassabban, mint Ti. :-)
Előzmény: caspi (53525)
amat Creative Commons License 2004.01.31 0 0 53533
Sziasztok ! Én is futottam ma is. Nem volt vele semmi gond, csak annyi, hogy nagyon gyorsulok. Holnap növelem az ötöt hatra és ténylegesen elkezdek felkészülni a Pécs-Harkányra. Megírtam a teljes februári tervet, brutálisan növekszik a kmszám januárhoz képest, de nem a február lesz sok, hanem a január volt nagyon kevés ( 40 ). Ma én is megsérültem, de nem a futás miatt. Itt a gép előtt történt - vigyázat Off, akit csak a futás érdekel, az ne olvassa tovább ! - Szóval egy elképesztő mozdulattal sikerült a szék lábát pontosan a lábam nagyújára rávezérelni, úgy,hogy én teljes súlyommal a széken voltam még. Nagyon fájt, de túléltem és nem fog hátráltatni a holnapi edzésben. Jó pihit mindenkinek !
Robogo Creative Commons License 2004.01.31 0 0 53532
Sziasztok!

A 066 és MaZsola kért meg, hogy írjam be, hogy a Hervisben a futocipők 30%-kal le vannak értékeleve. Van Asics is, Nike is ...
Mi is kipróbáltuk, szerintem aki mostanában tervez futócipővásárlást, annak érdemes benéznie valamelyik áruházukba.

_tyúkanyó Creative Commons License 2004.01.31 0 0 53531
Juhééé! Ma futottam kb. 9 kmt 1 óra alatt, ami szupergyors az utóbbi időkben megtett kevesebbekhez képest! A napsütés és az 5 fok feletti hőmérséklet úgy látszik csodát tett :)!
Januárban kb. 66 kmt futottam, ez 17 alkalomból jött össze (kb. a fele 1-2kmes futáska).
Üdv mindenkinek!
_tyúkanyó
NVik Creative Commons License 2004.01.31 0 0 53530
Előzmény: Viktorino (53526)
Viktorino Creative Commons License 2004.01.31 0 0 53529
Megvettem egy pár másik könyvvel együtt és elolvastam azokkal együtt, amiket a honlapodon találtam. Valamennyi fogalmam van róla, de talán tényleg jó lenne beszélni egy "profi" edzővel...
Van ilyen, aki szánna némi időt 34 éves lelkes amatőrökre?
Előzmény: miki (53528)
miki Creative Commons License 2004.01.31 0 0 53528
3:00 már elég komoly idő, nem lehet két mondattal elintézni, hogyan kell rá edzeni. Első lépésként megvehetnéd Richard Nerurkar maratoni futás című könyvét, kapható a jobb könyvesboltokban.

Ha ilyen tehetséges vagy, hogy buli edzéssel megcélozhatod a 3 órát, érdemes lenne profi edző segítségét kérned.

Előzmény: Viktorino (53526)
krisz_ Creative Commons License 2004.01.31 0 0 53527
Lassan már köszönnöm kell, olyan régen jártam erre. :)) És ráadásul asszem kissé off is leszek. De 3 hét kényszerpihenő után még ma sem tudok beszámolni sok idevaló dologról! Így előre is elnézést....
Ma délután egy picikét sífutottam. Ugyan korcsolyázni mentünk a városhoz közeli tóra, de véletlenül volt nálunk egy pár sífutóléc. :)) És jó, hogy volt, mert a befagyott tó tetejére esett a hó, így volt rá terep, ahol kicsit lehetett „futni”. Legnagyobb meglepődésemre nem voltam egyedül, a sok korcsolyázó között akadt még egy elvetemült, aki a korcsolya helyett/mellett lécet is hozott magával.
Nagyon tetszett a dolog, de már most érzem, hogy holnapra ebből izomláz lesz. Ennek a legjobb ellenszere, ha holnap még rádolgozok egy kicsit. :))
Viktorino Creative Commons License 2004.01.31 0 0 53526
NVik
Fiatalkoromban atlétizáltam és gyorskorcsolyáztam.
17 éve sziklát mászok és mellette csak a kondi miatt szoktam néha futni. Néha elkap a HÉV és olyankor pár hónapig egy hozzánk közeli mezőn szoktam komolyabban edzeni (70-100 km/hét), csak a magam kedvére (meg a kondi). Versenyen sohasem indultam, de úgy két éve itt a mezőn 30 kilómétert még tudtam 2 órán belül futni. Két éve kifordult a térdem, azóta csak most kezdtem újra. Decemberi teljesítménytúrák után január elejétől futogatok rendszeresen. Most olyan 60 km/hét adaggal. Még inkább csak lassan, hetente egy hosszabb gyaloglással. Mivel eddig mindent csak a magam kedve szerint csináltam, jó lenne néhány jó tanács a három órán belüli maratonhoz, mert sajnos ilyen edzéstervet nem találtam sehol.
Hálás köszönet előre is!
Előzmény: NVik (53516)
caspi Creative Commons License 2004.01.31 0 0 53525
mosi,
holnap 10. Nincs változás?

Futótárs-kereső 1.0 elkészült. Még mindig ingyenes szervert keresünk.

Előzmény: Törölt nick (53411)
Kanga M. Creative Commons License 2004.01.31 0 0 53523
Kivi ! OFF Hozom a zedzés könyvet arra helyre ahol Te lehet, h futópadon nyomulsz? :) ON

1ó 45 percet futottam ma hegyen, hóban. A talpam közepe fájt a vége felé, úgy tűnik a hóbanfutás más technikát igényel...És mintha eddig nem ismert izmok is jelentkeznének. Nagggyon jól esett (a futás). Még mentem volna tovább, bírtam volna, addigra lelndültem bele, csak gyermekemet vittem OFFuvolázni. Na majd jövő hétvégén egy hosszabbat...
RCS! A helyszínen is lehet nevezni?
k.

iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2004.01.31 0 0 53522
Eseménydús futásom volt ma reggel.
Úgy számítottam, hogy ilyen korán még nem lesz ereje a napnak sarat gyártani, de később bemelegszik az idő. Ennek folyományaként kicsit lazábban öltöztem, pedig - mint kiderült - elég hideg maradt. Ezt szubjektív módon a metsző szél által állapíthattam meg, objektíven pedig a mókusból, akibe láthatólag belefagyott a sebesség. Most talán tehettem volna egy próbát az elcsípésével, de inkább maradtam az előre eltervezett edzésnél.
Az erdei úton a szokásosnál nagyobb volt a forgalom, de nem autóból :-) A tervet tegnap 21 km-ben állapítottam meg tegnap, hogy a januárra szóló 250 km-es adagot picivel túllépjem. Még 3 km volt a fordítóig amikor messziről kutyaugatást hallottam. Azért mentem tovább, de miután a hangok egyre erősödtek (bár még mindig viszonylag távoliak) úgy döntöttem, hogy inkább 2 km-rel korábban fordulok.
A döntés valószínűleg jónak bizonyult, bár egy perc múlva úgy földbe gyökerezett a lábam, mintha az új-zélandi rögbiválogatott jelent volna meg előttem. A fekete dressz stimmelt, az erős testalkat is, és mivel korábbi hasonló tapasztalatom nem volt, nehezen bár, de a szóbeszéd alapján nagyobb valószínűséget adok annak, hogy 11 vaddisznó vonult el előttem szép sorjába; ők is minél távolabb kívántak kerülni a kutyáktól.(Szabadban még nem láttam emlékeim szerint vaddisznót.) Szóval mondom, jó döntés volt.
Annak ellenére, hogy a hiányzó 4 km-t nem a rejtekadó és (általában, hacsak az ember és kutyája be nem teszi a lábát) biztonságos erdő helyett a "széljárta prérin" tettem meg, aminek sajnálatos folyománya, hogy a nap itt tegnap is erősen dolgozott, és a jégen jól megfektettem magam. Szerencsére komolyabb probléma nem történt, csak 5 percig nyöszörgött a bal térdem, azóta rendben van. A beígért meleg azóta nem annyira akar jönni, talán holnap is elvállalhatom az erdei pályát. Majd (mint mondani szokás)
miki Creative Commons License 2004.01.31 0 0 53521
Na, most tértem át XP-re, ez meg is látszik a hozzászólásom formátumán :-).
Előzmény: miki (53520)
miki Creative Commons License 2004.01.31 0 0 53520
Van egy jó kérdésem az edzéselméleti és élettani szakértők felé.

Ma reggel, szénhidrátdús reggeli után megmértem a vércukorszintemet, 5,5 mmol/l lett. Ez nem

túl alacsony, de normális érték.

Délelőtt futottam 20 kilométert a max pulzus 75 %-án, ami jó közepes, még teljes mértékben

aerob tempó. Futás közben elkortyolgattam 7 dl nem túl tömény mézes teát.

Futás után újból vércukormérés, ami számomra teljesen meglepő módon 6,7 mmol/l lett. Tehát

edzés közben nem lecsökkent a szint, hanem jelentősen megemelkedett. 6,7 már meglehetősen

magas érték, ha a háziorvos mérné, lehet, hogy vizsgálgatni kezdene, nem vagyok-e

cukorbeteg.

Mi történt itt? Van valami mechanizmus a szervezetben, ami terhelés hatására több

üzemanyagot küld a vérbe?

Végig azonos pulzussal futottam, ennek ellenére a második fele kb. 20 sec/km-rel gyorsabb

lett, mint az első. Lehet, hogy van összefüggés a vércukorszint és a sebesség között?

Az irodalomba belelapozva a következőt találtam:

"Ha a vér cukorszintje . . . túl alacsonyra süllyed, a hasnyálmirigyben glukagon termelődik

nagyobb mennyiségben, melynek az a szerepe, hogy mozgósítsa, visszajuttassa vérbe az

átalakított formában elraktározott glukózt."

Lehet, hogy ez a mechanizmus működik itt is, kissé más formában?

NVik Creative Commons License 2004.01.31 0 0 53519
Két hetes lebetegedésem óta ma futottam előszőr hegyi huszast és nagyon jól esett!. Igaz a tempó a béka feneke alatt volt a szokásoshoz képest de nagyon élveztem, mostantól a maratoni felkészülés jegyében a sokat lassan a mottó :-).
kimyka Creative Commons License 2004.01.31 0 0 53518
Kedves Lányok, Fiúk!

hüpp, hüpp, vagy mi a fene... ilyen felbolydulásra igazán nem számítottam... köszönöm szépen mindenkinek az érdeklődést!

Semmi sincs hiába! Álmokat kergetni is lehet, de megvalósítani az igazi! Hajrá Futóbolondok! :)

Az itthoni dráganetről most csak ennyi, hétfőn válaszolgatok bővebben. Most elmentem futni. Holnap Hármashatárhegy, az olyan szép hóban!

Üdv, kimyka - aki most nagyon mosolyog :)

nullahatvanhat Creative Commons License 2004.01.31 0 0 53517
Üdv mindenkinek!

Egy kicsit elmaradtam mostanában, de ez inkább a futóbolondságomnak köszönhető!
Ugyanis munka után mindig rohanok edzeni, ezért nincs módomban topikolni.
Most is csak edzés kihagyás miatt vagyok gép közelben, mert megfájdult a térdem a drótszamarazástól és ezt ma kihagyom.

Az egyik topiktárstól épp a héten kaptam dicséretet, hogy sokat erősödtem. Úgy gondolom az általa látott változás a tornatermi edzéseknek köszönhető (has-, hátizom, zsámolyozás és gumikötelezés 3x hetente). Valóban jól mennek az edzések, majd tavasszal kiderül az eredménye.
Hetente 6x edzem összesen 70-90 km között, két résztávos edzéssel és egy hegyi futással.
A másik két sportággal amit csinálok, még heti 5 edzés összejön és állítólag kezdenek kijönni rajtam a túledzettség tűnetei. Állandósult fáradtság, néha légszomj, szóval oda kell figyelnem, hogy ne essek bele a túlhajtásból adódó dolgokba.
A PH-ra kívánok mindenkinek jó eredményeket, menjetek, mert érdemes.

Üdv 066

NVik Creative Commons License 2004.01.31 0 0 53516
Szerintem írj egy kicsit bővebben a futómultadról, hogy a hozzáértők el tudjanak helyezni valahova. Elég szép célt tűztél ki magadnak :-).
Előzmény: Viktorino (53493)
Kanga M. Creative Commons License 2004.01.31 0 0 53515
Már megtettem szóban jónéhány napja, de álljon itt írásban is: szép volt Timi!:))) az írás és a tett is! :)))

Előzmény: kimyka (53477)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2004.01.30 0 0 53514
Sokan nem is tudják, milyen önfegyelmet kíván egy többhöz szokott embernek keveseket futni. Úgyhogy, fogadd elismerésemet:-) Amat szintén:-)
Előzmény: SkóT (53511)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.30 0 0 53513
Itt a beszámoló, amit ígértem a két érdekesebb múlt heti edzésemről. Az egyik csak 6 kilis volt, viszont futógépen csináltam és reggel 7-kor kezdtük. Olyan sikerélményem volt, egyszer sem estem le róla! :) Pedig az edzőpártnerem – nevezzük mondjuk Ádámnak - riogatott rendesen, hogy az ottani gépek legalább hárompercenként ledobnak valakit. És meg is mutatta, hova kell legalább az állkapcsomnak beakadnia esés közben, hogy leálljon a gép. :) Ez volt a második találkozásom futógéppel, és nem is nagyon értem már, hogy eddig miért nem szerettem.

Viszont amire meg büszke vagyok, az a szombati szabadtéri hosszú futásom.
Délelőtt 11 körül indultam, gondoltam, akkor már csak melegszik egy kicsit az idő. Úgy is lett, így hát már -5 fok is volt, amikor elkezdtem a tervezett 27 kilit. A Karcag-Berekfürdő közötti kb. 13 km-es utat akartam megtenni kétszer, értelemszerűen oda meg vissza. Mondjuk volt olyan szakasz, amikor úgy gondoltam, hogy a visszautat már busszal teljesítem.
Az első 3 kilit még a városon belül tettem meg, jó kis ráérős, laza tempóban. A gondok akkor kezdődtek, amikor kiértem a pusztába.
Öt réteg ruhát vettem magamra, de még ez is kevésnek bizonyult. A fülem már a negyedik km-nél elkezdett fájni, mert a jeges szél átfújt mind a két sapkámon. Egy idő után viszont már nem éreztem, hogy van fülem.
Otthoni futócipőnek a régi, maratonfutós Nike-t neveztem ki. Hogy ez hiba volt, az most már biztos. Annak ellenére, hogy otthon majdnem egy teljes doboz ragtapaszt felhasználtam a kényes helyek leragasztására, már a negyedik km-nél éreztem a kis vízhólyagok születését. Ekkor komolyan azt gondoltam, hogy még most kell visszafordulni. De akkor hogyan dolgoznám le az előző nap elfogyasztott túró rudikat, mákos tésztát és gesztenyepürét? (Jól rákészültem az edzésre, kb. mint az első feleseimre.) Szóval menni kellett tovább.
Körülöttem sehol sem volt egy élőlény sem, az út az utolsó km-ig tökegyenes. Azt képzeltem, hogy én vagyok az a bizonyos pusztába kiáltott szó. Ez kellemes érzésekkel töltött el, mert a hang csak gyorsabban terjed a levegőben, mint ahogy egy futószerű Mosi terjedne célja felé. Csak az nem volt tiszta, hogy ki kiáltott engem oda és miért. :)
Hamar visszahúzott a valóságba a talpamban érzett fájdalom. Már semmi másra nem vágytam, csak a berekfürdői szélvédett buszmegállóra, ahol amellett, hogy lekezelhetem a lábamat, még talán egy arrajáró busszal is találkozhatok. De addig még volt vagy 5 km. Igazából csak azért nem utáltam meg véglegesen a cipőmet, mert nem illik egy elsőmaratonfutós cipővel ilyet tenni. :) Gyors asszociációval máris a tavaly októberi szlovéniai hidegbe képzeltem magam, és megállapítottam, hogy nem is volt az annyira hideg. Közben gyűrtem a kilométereket, és hamarosan azon kaptam magam, hogy már a berekfürdői bekötőúton dacolok a szembeszéllel. A község határában levő üdvözlőtáblánál elmajszoltam az egyik fél banánt, amit a kulacsövemben nyomorgattam, és megittam fél üveg vizet. De még mindig hiányzott valami. Egy pohár forró tea képe lebegett lelki szemeim előtt. Be is tértem egy „presszó” feliratú vendéglátóipari egységbe. Hát, valamikor biztos az volt, de most jobbnak láttam másikat keresni. Végül tea helyett csak őszilevet kaptam, viszont legalább nem fújt a szél, és „meggyógyítottam” a lábam. És, ami a legfontosabb, eldöntöttem, hogy visszafelé is futni fogok.
Valami lehetett abban az őszilében, mert visszafelé sokkal jobban mentem. Talán az is közrejátszott ebben, hogy enyhe hátszélben haladhattam. Közben a helyi GoldFM adását hallgattam, ahol a holland gyorskorcsolyázók ujjlefagyásáról beszélgettek. (Mielőtt bárki megkérdezné, nem, a névbeli hasonlóság ellenére az adónak nincs köze ahhoz a tévécsatornához. :) ) Mindenesetre lélekemelő volt. Aztán észhez tértek, és jó kis zenékkel járultak hozzá lelkesedésem fenntartásához. A természet meg egy elég idióta sasmadarat vezényelt felém, hogy ne érezzem egyedül magamat. De lehet, hogy nem az volt – biológiai ismereteim hiányosak, szemeim rövidlátók. :)
A karcagi városhatárig már eseménytelenül zajlott az idő. Ott megettem a még megmaradt két fél banánomat, és készültem az utolsó öt kili borzalmaira. De nem jöttek. A városon belül még futkorásztam ide-oda, hogy meglegyen a táv, aztán amikor már másodjára haladtam el a házunk előtt, úgy gondoltam, elég is lesz ennyi. Összesen 26 km-t könyveltem el, a futással töltött idő 2 óra 32 perc, a presszózás úgy 13 perc lehetett. Az a gáz, hogy ezek után a hidegre hivatkozva már nem nagyon hagyhatok ki edzést… Jól megszívattam magam. :))

SkóT Creative Commons License 2004.01.30 0 0 53511
Kimyka:
Most olvastam el. Itt a keró a szobábman és szerelmetes pilantásokat vetek rá éppen.. szerintem bele is pirult.
:-)

Ma volt az idei kettedik úszóedzésem....holnap pedig a sokadik futó lesz. Még mindíg "csak" 4 kili.

Jöjj el tavaaaaaasz!

SkóT.sípcsont.hu

Előzmény: kimyka (53477)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2004.01.30 0 0 53510
Szerencsére kellemesen lepődtem meg az útviszonyokon, a meleg ellenére nem volt nagy sár, az 1-2 centi hó még tartja magát az éjszakai keményebb hideg után. Ha minden jól megy, ez még holnap délelőtt kitart, és akkor tudok még egy jót futni az eredeti útvonalon, aztán ahogy nézem az előrejelzést vasárnaptól jobban járok, ha kerülöm a földes út sártengerét.
Összegezve 15 km hóban, időnként csúszkálva, 5 perc feletti (inkább 5:30-hoz közelítő) tempóban élvezve a napsütést meg mindent.
tomator Creative Commons License 2004.01.30 0 0 53509
Gratulálok Kimyka!
Ez igazán emberes volt. Vasemberes.
Spenót Creative Commons License 2004.01.30 0 0 53508
Kimyka!

Elsorangu gonoszsag volt most ezt belinkelni! :)
Zsazsi maratoni beszamoloja melle kerul az irasod. Mar ki is nyomtattam.

A hatasarol inkabb nem irok... :)
Azert hetfon megveszem az uszodaberletet... es iden terv szerint lefutok legalabb 3 maratont es atuszom a Balcsit parszor... es egyszer majd...

Előzmény: kimyka (53477)
amat Creative Commons License 2004.01.30 0 0 53507
Én is elolvastam az iron man - os beszámolót. Nekem is nagyon tetszik, lázba hozza az embert. Meg kéne tanulnom rendesen úszni. Egyszer talán én is megpróbálom ?
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.30 0 0 53506
kimyka
Hatalmas gratula igy utolag is! Es a beszamolohoz is!
Lynx lynx Creative Commons License 2004.01.30 0 0 53505
Sziasztok!
Pécs-Harkányra keresek váltóba harmadik tagot, 2 fiú mellé. Ha valakinek még nincs csapata, de váltóban szeretne indulni, vagy ismertek valakit offtopik, írjatok az adataimban szereplő emilcímre.
Köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!