Keresés

Részletes keresés

auréliuszf Creative Commons License 2012.01.04 0 0 1946

A nők engem is meg szoktak nézni a szaunában; meg az utcán is. No persze van is miért!!!! :))))))))))))))))))))))

Szerintem ezt nem lehet megúszni szaunában sem és az utcán sem.

Természetesen aki kellemetlenül viselkedik azt ki kell küldeni!

 

akkornemcsakúgy Creative Commons License 2012.01.04 0 0 1945

Szívemből szóltál. És rajta kívül vannak még itt mások is, akik sértésnek veszik, ha a szaunában nem huszonéves bombázók hevernek meztelenül. A szauna alatt a szauna pihenőterét értem. Mert a szaunában persze, hogy a lepedő alattunk van és nem rajtunk.

Valóban úgy tűnik az ő hozzászólásaikból, hogy csalódottak, mert nem nézelődhetnek. 

Előzmény: nagykt (1944)
nagykt Creative Commons License 2012.01.04 0 0 1944

Furcsa elképzeléseid vannak a szaunázásról.

Állandó gondban vagy a hozzászólásaidban a lepedőkkel. A szaunában rendben van, hogy nem viselik azok, akik esetleg szégyenlősebbek, de a pihenőtérben illik legalább abban lenni. Ezek a helyek nem a nyári nudista strandok. Mintha kukkolni akarnál, de nem jön össze, és ez nem tetszik.

 

Gondod van a korokkal is. Szövegeidből az látszik, hogy nem vagy idős. Ennek ellenére vedd tudomásul, hogy szaunázni nem csak a 20 éves fotómodellek járnak. 

Az államosított egészségügy helyzete ellenére bízzál abban, hogy megéred a nyugdíjas kort, és akkor te is lehetsz "nyugdíjastelepről szabadult". Bár akkor már ne járj szaunázni, nehogy az akkori tekorodbeliek leszóljanak (ahogy te most).

 

Szerinted "az elmúmiásodás már évekkel ezelőtt végbement" Sárváron. 

Remélem, te már nem fogsz odajutni.

 

Ha pedig nem akartad leírni azt, amit leírtál, akkor miért írtad le? A normális ember vállalja a leírtakat. És ha ilyen gondolataid vannak, sajnállak.

Előzmény: tamasoccse (1918)
fikuszkukisz7 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 1943

az ország legnyugatibb részét és néhány szerencsés környéket leszámítva szerintem szinte az egész országban ez a helyzet...

 

a benzin meg sajna 400HUF felett van. 

Előzmény: FeketsZ (1937)
auréliuszf Creative Commons License 2012.01.02 0 0 1942

http://hertelenditermal.hu/?fejezet=szaunak

 

ezt színiszta naturistának hirdetik. tud róla valaki mesélni?

tottival Creative Commons License 2012.01.02 0 0 1941

nem jó a link amit beszúrtál, de feltehetően völgyikút.

lazán lehet bent lenni fruha nélkül, eddig így volt, tény ha nem zavarja bent lévőket és/vagy nincsenek sokan.

mintha új csajok lennének a recepción, lehet új szelek fújnak ott?

 

Előzmény: FeketsZ (1938)
vidra1221 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 1940

Már egyszer érdeklődtem, de azóta hátha vannak új tapasztalatok. A zalakarosi MenDan hotel szauna részével kapcs. lenne kérdésem. Tudom hogy van natur szauna ott de arra lennék kíváncsi hogy a natúr szaunából kijőve a nem natur résszel együt lehet zuhanyozni, merülni (ha van ilyen) vagy külön meg van oldva és nem kell visszaöltözni a sok prüd miatt?Hétvégén megyek oda és érdekelne, amúgy majd megírom a tapasztalatokat és bővítem a listát!

BájosJános Creative Commons License 2012.01.02 0 0 1939

Azért én az Aquaworld-nek csak adnék csüt-péntekre egy vk-t. Épp csak akkorát, mint Egomnak.

FeketsZ Creative Commons License 2012.01.02 0 0 1938

Ebben reménykedtem, de a hölgy arról tájékoztatott aki a jegyet adta, hogy nem fürdőruhamentes.

 

Egyébként szép, kultúrált a hely.

 

http://szaunaclub.hu/index.php/ajanlo/szaunak/voelgyik%C3%BAt-h%C3%A1z.html

FeketsZ Creative Commons License 2012.01.02 0 0 1937

Sziasztok!

 

Fehérvárról minimum 80-90km-t kell mennem ahhoz, hogy elérjek egy kultúrált, fürdőruhamentes szaunát. Aquaworld vagy Esztergom, de ebből Esztergom zárva van. :/

Bükfürdőre meg nincs módom 2-3 hetente elmenni, mert elég messze van, viszont nagyon tetszett amikor voltam.

 

Én átbújtam már a fél netet, nem tud valaki közelebb egy helyet? :(

auréliuszf Creative Commons License 2012.01.02 0 0 1936

Frissítés jelmagyarázattal:

Budapest:AquaWorld: Vt


Sárvár:Termál fürdő: Nk       magyaros lepedőzés jellemző

 

Bükfürdő:

Termál: N    

Birdland: V                 erősen vegyes az összkép :)

 

Egerszalók: V             csak a rönk szauna natúr bent nem

 

Szentgotthárd termálfürdő: Nk   kicsi a beltér nagyon bezsúfolt, bikinizés lepedőzés megtűrt

 

Debrecen: Aquticum Péntekenként N


Sopron:

Hotel Fagus: Nk                         időnként a kedves vendégnek kell rendet csapni        

Hotel Lővér: V

Hotel Pannonia: Vt                     gyakran csúnyán néznek a ruhanélküliekre pedig nyilvánvalóvá van téve hogy lehet

Club Vital Sopron panzió: V       szép rönkszaunájuk van dézsa zuhannyal, meztelenség megengedett de csak a szaunában

 

Esztergom: Nk jelenleg szünetel

 

Kehidakustány: Nk Magyaros lepedőzés jellemző

 

Ausztria:

Bad Tatzmannsdorf: N

Stegersbach: N

Lutzmansburg Sonnenterme: N 

Loipersdorf: Therme: N

St. Martins Therme & Lodge: N

 

jelmagyarázat:

N: Naturista

Nk:Kultúrálatlan naturista

V: vegyes

Vt: (éppen hogy csak) tolerált vegyes

auréliuszf Creative Commons License 2012.01.02 0 0 1935

ez egy nyílt lista 

mindenki beleírhatja a saját véleményét és a végére majd kialakul egy végleges. Természetesen azok véleményére jobban adunk akik rendszeresen látogatnak egy helyet

 

Sárvár  hazai körülmények között még mindig az egyik legjobb de sajnos csak Nk, túlságosan tűrik a ruházkodást a szaunán belül

 

a kN és az Nk között nincs különbség és textiles helyek nem kerülhetnek fel a listára

 

Előzmény: BAZS (1932)
aoluak Creative Commons License 2012.01.02 0 0 1934

A következő frissítésnél írjátok légyszi a végére a kódok megfejtését is, ne kelljen keresgélni.

 

a.

Előzmény: fikuszkukisz7 (1931)
akkornemcsakúgy Creative Commons License 2012.01.02 0 0 1933

Hát 30-án volt minden Sárváron a szaunában, aminek nem kellene lenni. Fürdőruhások, zsúfoltság, zaj. Legtöbben csak melegedni jöttek be. Szerencsére inkább ültek székeken a földszinten, de az emeleti pihenőbe nem találtak fel. Ott elviselhető volt. De soha többé ünnepnap környékén.

Előzmény: BAZS (1932)
BAZS Creative Commons License 2012.01.02 0 0 1932

Karácsonykor Sárváron jártam, az ott töltött több órás időtartam alatt senkit sem láttam fürdőruhában s lepedőkben se szaunázni.

Nem tudom elfogadni, hogy ez a hely nem N jellemzést kapott.

A múmiásítás :) sem volt igaz, nagyon sok fiatal 30-as volt jelen.

A ffi fölény viszont jellemző sztem a legtöbb helyen. Én is nő vagyok éstudom, bizony bennünket sokkal jobban szeretnek a bacik és ez akadályozza sokunk uszodai ill. wellnes élményét, de ez nem befolyásolhat másokat a a hely látogatottságában. Rettentő fura ezt olvasni, hogy ez alapján is értékel néhányatok. :)

 

Ausztriában 2 helyen jártam csak, Locsmándon és Tarcsafürdőn. Sokan ott is fürdőköntösben vagy lepedőben tartózkodtak a pihenőben.

Mégis N, és helyesnek érzem. Sőt, láttam én már ott fürdőruhásokat is, magyarok voltak persze...:(((

 

Napokig Sopronban (Szieszta Hotel) tartózkodtam és természetesen fruha nélkül szaunáztam. Mert az ott levő vendégek éppen hasonlóképpen gondolkodtak. Mégis, ha beveszitek a listába, ez szigoruan textiles szaunahely.

 

Kérdésem: van különbség az nK és kN bejelölés között? ;)

 

Mi az erősebb minősítés? Az éppen jelenlevő vendégek vislekedése, mely időpontonként, részvevőként változhat... Esetleg a házirend elvárásához igazodik? Vagy teljesen szubjektív?:)

Előzmény: tamasoccse (1918)
fikuszkukisz7 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 1931

Frissítés

Budapest:AquaWorld: Vt


Sárvár:Termál fürdő: Nk       magyaros lepedőzés jellemző

 

Bükfürdő:

Termál: N    

Birdland: V                 erősen vegyes az összkép :)

 

Egerszalók: V             csak a rönk szauna natúr bent nem

 

Szentgotthárd termálfürdő: Nk   kicsi a beltér nagyon bezsúfolt, bikinizés lepedőzés megtűrt

 

Debrecen: Aquticum Péntekenként N


Sopron:

Hotel Fagus: kN                         időnként a kedves vendégnek kell rendet csapni        

Hotel Lővér: V

Hotel Pannonia: Vt                     gyakran csúnyán néznek a ruhanélküliekre pedig nyilvánvalóvá van téve hogy lehet

Club Vital Sopron panzió: V       szép rönkszaunájuk van dézsa zuhannyal, meztelenség megengedett de csak a szaunában

 

Esztergom: kN jelenleg szünetel

 

Kehidakustány: NK Magyaros lepedőzés jellemző

 

Ausztria:

Bad Tatzmannsdorf: N

Stegersbach: N

Lutzmansburg Sonnenterme: N 

Loipersdorf: Therme: N

St. Martins Therme & Lodge: N

 

Előzmény: fikuszkukisz7 (1930)
fikuszkukisz7 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 1930

Frissítés

Budapest:AquaWorld: Vt


Sárvár:Termál fürdő: Nk       magyaros lepedőzés jellemző

 

Bükfürdő:

Termál: N    

Birdland: V                 erősen vegyes az összkép :)

 

Egerszalók: V             csak a rönk szauna natúr bent nem

 

Szentgotthárd termálfürdő: Nk   kicsi a beltér nagyon bezsúfolt, bikinizés lepedőzés megtűrt

 

Debrecen: Aquticum Péntekenként N


Sopron:

Hotel Fagus: kN                         időnként a kedves vendégnek kell rendet csapni        

Hotel Lővér: V

Hotel Pannonia: Vt                     gyakran csúnyán néznek a ruhanélküliekre pedig nyilvánvalóvá van téve hogy lehet

Club Vital Sopron panzió

 

Esztergom: kN jelenleg szünetel

 

Kehidakustány: NK Magyaros lepedőzés jellemző

 

Ausztria:

Bad Tatzmannsdorf: N

Stegersbach: N

Lutzmansburg Sonnenterme: N 

Loipersdorf: Therme: N

St. Martins Therme & Lodge: N

 

 

Előzmény: auréliuszf (1927)
fikuszkukisz7 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 1929

szivesen

Előzmény: Yimi987 (1926)
auréliuszf Creative Commons License 2012.01.01 0 0 1928

köszi az észrevételeket rögzítettem

Előzmény: tamasoccse (1918)
auréliuszf Creative Commons License 2012.01.01 0 0 1927

Frissítés

Budapest:AquaWorld: Vt


Sárvár:Termál fürdő: Nk       magyaros lepedőzés jellemző

 

Bükfürdő:

Termál: N    

Birdland: V                 erősen vegyes az összkép :)

 

Egerszalók: V             csak a rönk szauna natúr bent nem

 

Szentgotthárd termálfürdő: Nk   kicsi a beltér nagyon bezsúfolt, bikinizés lepedőzés megtűrt

 

Debrecen: Aquticum Péntekenként N


Sopron:

Hotel Fagus: kN      időnként a kedves vendégnek kell rendet csapni        

Hotel Lővér: V

Hotel Pannonia: Vt                 gyakran csúnyán néznek a ruhanélküliekre pedig nyilvánvalóvá van téve hogy lehet

 

Esztergom: kN jelenleg szünetel

 

Kehidakustány: NK Magyaros lepedőzés jellemző

 

Ausztria:

Bad Tatzmannsdorf: N

Stegersbach: N

Lutzmansburg Sonnenterme: N 

Loipersdorf: Therme: N

St. Martins Therme & Lodge: N

 

Budapesti lehetőségek bővebben érdekelnének. Ha valakinek van rálátása...

Yimi987 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 1926

Kőszi szépen.

Előzmény: fikuszkukisz7 (1925)
fikuszkukisz7 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 1925

hatalmas jakuzzi van. olyasmi mint Lutzmansburgban. Körbe az ülőkék pezsegnek és középen is van valami bugyogó :)

+ van egy termálvizes medence turbékolni

Előzmény: Yimi987 (1924)
Yimi987 Creative Commons License 2011.12.31 0 0 1924

Köszönöm szépen az információt, esetleg még azt kérdezném meg, hogy jacuzzi van-e és milyen a szauna területén?

Előzmény: fikuszkukisz7 (1920)
fikuszkukisz7 Creative Commons License 2011.12.31 0 0 1923

a honlapon minden fennt van (kicsit gyötrelmes honlap)

 

http://www.stmartins.at/preisliste-therme-2012.html

 

 

mint kiderült én egy kedvezménnyes napon voltam és a szauna ingyen volt nomeg még a belépő sem volt teljes áron.

Előzmény: adni jó (1922)
adni jó Creative Commons License 2011.12.31 0 0 1922

mondanál valamit az árakról?

Előzmény: fikuszkukisz7 (1920)
adni jó Creative Commons License 2011.12.31 0 0 1921
Előzmény: tamasoccse (1918)
fikuszkukisz7 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 1920

Figyelem! Akit St. Martins Therme & Lodge érdekel az  most pislogjon!

 

Ma voltam. Az 1. meglepetés az volt hogy a pénztáros néni cselesen mindekitől megkérdezte hogy akar e szaunába menni. Az előttem állók mind húzták a szájukat és hát nem. Én mondtam hogy persze szeretnék, így mosolyogva mondta hogy akkor jó mert ma ingyen van és még egy sörre is vendég vagyok a bárpultnál.

 

A belépőjegy nem olcsó, úgy hogy ez egész jól hangzott. Azt nem tudom hogy az akciónak ment e híre de teltház volt; rengetegen voltak a 2 nagy finn szunára és két picike gőzfürdőre meg egy lájtos szaunára de azért elfértünk.

A lájtos szauna csütörtökön női részleg pénteken férfi. Ez utóbbinak sok értelmét nem látom...

ebből is látszik hogy sok újdonság ebben a létesítményben nincs de egyébként a létesítmény jó, szép és nagyon kultúrált és a kultúrált viselkedést elvárják!

 

Számomra a plafonra függesztett hintaágy volt a legnagyobb élmény :) Így azoknak ajánlom akik levegőváltozásra vágynak mert sok újdonsággal itt nem fognak találkozni. És ár/érték arányban sem a legjobb (sztem).

 

kor összetétel:

 

20 alatt: 2-3%

20-30: 15%

30-40: 25%

40-50: 30%

50 felett: maradék :)

 

tehát nem igfeltétlenül nyugdíjas szakosztály. 

Előzmény: Yimi987 (1889)
fikuszkukisz7 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 1919

Bükfürdő mindig is nyugdíjs napközi vót. :)

ezvan

Előzmény: tamasoccse (1918)
tamasoccse Creative Commons License 2011.12.30 0 0 1918

Volt szerencsém(?) a héten tesztelni a két első helyezett N-betűs helyet Bükfürdőt és Sz.gotthárdot is. Bükfürdőn még egyszer sem voltam, de a sok pozitív beszámoló miatt egyszerűen nem tudtam nem megnézni. Hát árnyalnám azokban a kialakult képet, akik nem ismerik, de a beszámolók alapján tervezik meglátogatni.

 

Bükfürdő:

A lepedőmentes használatra való törekvés és a felöntések rendben vannak. A recepciós kislányhoz kapcsolódik két pozitív dolog, az egyik maga a kislány akitől rendszeresen elakadt a lélegzetem amikor elsétáltunk egymás mellett a folyosón, ez ugye szubjektív, de az már közérdekű és hatalmas pirospont érte, hogy ez a tünemény rendszeresen benyit a szaunákba és figyelmezteti a kifogyhatatlan fürdőruhás próbálkozókat. Van azonban már ez az ezerszer kitárgyalt dolog, a kor és nem szerinti összetétel, ezzel súlyos gondok vannak. A dologgal kapcsolatban nincsenek illúzióim, de ami itt van az az országos átlagot minden képzeletet messzemenően alulmúlja. A nagy többség nyugdíjastelepről szabadult, aztán vannak a "fiatal 40-esek", úgy 99 %-ban ffiak, és vannak elenyésző számban akik egyik előző csoporthoz sem tartoznak, na ők azok akiket figyelmeztetni kell, hogy talán fürdőruha nélkűl. Tudom hogy a kor és a nem  nem lehet szempont, az indulatos és értetlen reagálásokat megelőzendően vegye mindenki úgy hogy az előző mondatokat nem írtam le, csak gondoltam. Akinek ez kell nosza rajta. Nekem a hely felejtős. Nemcsak a távolság miatt. Az meg felfoghatatlan hogy a chippel nem lehet zárni a szekrényajtókat egy vadonatúj komplexumban és viheted magaddal a kulcsot és vigyázhatsz rá, a chippel való fizetésről nem is beszélve. De ezek csak apró bosszantó dolgok, a hely nem emiatt nem jó. Egyébiránt mindentől függelenül a hely rászolgál az N-es minősítésre.

 

Sz.gotthárd:

Ami nem tetszett: volt olyan fürdőruhás pár aki végiglátogatta az összes szaunát és másfél óra után sem akadt senki aki ezt szóvá tette volna. Sajnos elég sok a lepedős is, de azok legalább f.ruha nélküliek. Ami még szokatlan volt a számomra, hogy a kinti szaunába a felöntések alatt, meg utána is iszanyat hangosan és harsányan pofáznak, jópofiznak és locsognak negyedórán keresztül számomra teljesen érdektelen dolgokról. Nem arról van szó hogy senki meg se szólaljon, de egy szaunát talán mégse kellene kocsmának nézni.

A hely minősítése N- ,további negatív kilátást feltételezve. (ugye így mondják a hitelminősítők ?)

Ha így megy tovább lesz N-- is, de az N--- már megfelel a kN-nek. Ha valaki vsszazuhan kN-be az szerintem csak fokozatosan jöhessen ki kN+, kN++ kN+++ majd csak ezután lehessen N.

 

Aztán van a nyugat Mo-i szauna háromszög harmadik városa Sárvár, amiről nem írtam merthogy egyrészt most nem voltam, másrészt azért mert itt az elmúmiásodás már évekkel ezelőtt végbement, ezen az átalakítás sem segített, pedig valaha milyen jó kis hely volt. A minősítésnek így látatlanba elfogadom a kN-t.

 

Remélem sikerült mindenkit jól összezavarni, akik még nem voltak, de készülnek valamelyik helyre.

 

DortmundFan Creative Commons License 2011.12.29 0 0 1917

Köszi!

Előzmény: Riff-Raff (1916)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!