Keresés

Részletes keresés

qrzor Creative Commons License 2016.07.13 0 0 30990

Igen, mee kivonnya a vízbül a zoxigént. Nem is szerelek holnapra csak hármas, négyes, ötös és hatos meg nyócas vitorlát, tanulva a múltkori esetből...

:-P

 

 

 

Előzmény: muresz (30989)
muresz Creative Commons License 2016.07.13 0 0 30989

A balatonnak szél taszító hatása van?

 

Camberjack Creative Commons License 2016.07.11 0 0 30988

Viganj, a szokásos 3-3,5 Bft egyelőre, túl jó idő van, gyenge a Maestral...

pam-pi Creative Commons License 2016.07.11 0 0 30987

Habár úgy látom, hogy most otthonra is írnak szelet, de ha valaki görög túrába gondolkodik és a migránsoktól és egyéb kellemetlenségektől tartrva ezen hezitál, ne tegye! Pénteken jöttünk le Tinosra és ritka eseménytelen utunk volt. Határok max. 5 perc, dugó sehol, útjavítások is elfogadható mértékben és az autópályák hossza is növekedett. Kár, hogy a görögöknél az autópálya díj is növekedett, (érzésre  kb 30 EUR Athénig ) 

 

A szélről: péntek óta 3.5 és 4.8 között lehet menni. A spot nem a legjobb mivel szerintem a hegyek nagyon bekavarnak így eszméletlenül pöffös és rángatós nem könnyen szörfözhető szél alakul ki. Annyi pozitívum, hogy a víz tükör , és a fájós terdem ellenére is tudok menni:)

E_n_d_r_u Creative Commons License 2016.07.11 0 0 30986

Hétvégén folytattuk "Fedezd fel a szörfös helyeket"  túránkat. Ismét Walesbe látogattunk, olyan helyet szerettünk volna ami sima vizes, hangulatos, nem betonon vagy kövön kell szerelni és a legfontosabb hogy  működik délnyugati szélirányban. Választásunk Bala Lake-re esett North- Wales-ben. 90 kilómétert kellett autóznunk, vadregényes tájon át.  A tó és a környék gyönyörű, a parkolás egész napra 4 font, füvön állsz autóval, ott is szerelsz. Van wc, zuhanyzó, kultúrált minden. Írtak esőt, be is jött, de kb fél órát ha esett. Az idő felhős volt. Kevesen szörföztek, azok is inkább nyugdíjasok vagy kezdők. Otthoni feelingem volt, édes víz, pöffös-kihagyós szél :) Keresztbe mentünk a tavon, talán valamivel hosszabb a táv mint Rákoson. 7-es szlalommal mentem, Királylány 5.2-vel. Magas dombok veszik körül a tavat, amelyeken tehenek legelésznek, a délnyugati a dombok között fúj át. Szörfözés után megnéztük a tó többi részét is, ay egyik lokál elmondta merre találjuk a secret spotot, ahol erősebb és egyenletesebb a szél a víz pedig simább. Egy kempingben van, ott is 4 font a napijegy és tényleg jobbak a kondíciók(utolsó kép) Szörfösök ott sem nyüzsögtek, egy cucc volt a parton hagyva.

Eddigi tapasztalatok: a helyiek barátságosak, persze vannak fura emberek. Megvannak a ki-kivel haverkodik klikkek. Rengeteg az idősebb szörfös. Ennyi régebbi cuccot sehol sem láttam még, legtöbbjüket nem érdekli milyen szélben mivel megy, hogyan van összerakva. West kirby-n a szivem szakadt meg amikor láttam és hallottam amint a betonon húzzák a deszkákat és szó szerint lekúrják a betonra. Valószínűleg engem néztek hülyének hogy vigyázok a cuccomra. Gyakorlatilag szinte minden hétvégén fúj valahol a környéken a szél, keresztül húzni a dolgokat az eső tudja és a hőmérséklet...

Capacsali Creative Commons License 2016.07.11 0 0 30985

Az erintettektol szives elnezest kerek, amiert szetoffolom az elvesztettem - keresem forumot...

 

Szoval szombaton belekostoltunk a Tisza toba. A beigert szel 14 h korul erkezett meg, viszonylag gyorsan beerosodott. Sajnos nem az igazan jo nyugatias iranybol tolta, forgolodott nyugat es eszaknyugat kozott, ennek megfeleloen az ereje is valtozatos volt. Ugy 6 m2 korul volt az idealis meret, a rafujasokban sok, neha pedig keves volt. 16 h-ig volt szorakoztato a musor, utana meg jutott egy ora poffvadaszosabb session, majd kimult vegelgyengulesben.

 

Sajnos a Tisza tavat is kezdi elerni a vegzet hinar formajaban es a helyi okosok azt mondja, melegszik meg 2 fokot a viz es jon a husleves effect, vagyis a doglott kagylok lepik majd el a vizfelszint. Ez egyreszt gusztustalan, masreszt a skeg olyan lesz tole, mintha eger ragta volna meg. Most meg elvezheto volt...

 

De legalabb 30 fok volt, a viz is kellemes, neopren nem kellett.

TriplaT Creative Commons License 2016.07.10 0 0 30984

Sziasztok! kb 2-3 hete Sóstón ott felejtettem a trapézom, véletlenül nem mentette meg valaki ? Egy dakine trapézról lenne szó! 

Steve 01 Creative Commons License 2016.07.09 0 0 30983

Péntek du. Gárdonyban CSöpi szörfsulia melletti lejáró nagy parkolójánál a beton villanyoszlop  egyik fokára akasztva hagytam a trapézomat..  Ha valaki megtalálta hálás lennék érte! NORTH SAILS M -es fehér deréktrapéz.  kb 15 percig hagytam ott..  Ha nem egy sporttárs vitte el, akkor sajnos soha nem látom viszont! De hátha...  :)  Pokorni István 0630 5686922  Üdv. 

...FGHKLÉJ Creative Commons License 2016.07.09 0 0 30982

Köszi! 

Előzmény: Capacsali (30975)
korbulylevente Creative Commons License 2016.07.09 0 0 30981

Sziasztok!

Csütörtökön voltunk többen is, nem volt semmi gond, állítólag hétvégén a gát melletti út le van zárva és ellenőriznek is. További információ, hogy hamarosan strand nyílik a délnyugati oldalon.

Üdv.

Levente

Előzmény: nmhu77 (30977)
Combat Creative Commons License 2016.07.08 0 0 30980

Sose volt az :)

Előzmény: nmhu77 (30977)
tothsurfer Creative Commons License 2016.07.08 0 0 30979

Szia Szàntodon van. 06209832550. 

Előzmény: Levcsi2000 (30976)
Dude95 Creative Commons License 2016.07.08 0 0 30978

Dupla köszönet a sajkodi lokáloknak, akik vasárnap betolták a kocsimat, majd leadták az elhagyott gyökömet a strandmesternek, szuperek vagytok! :)

nmhu77 Creative Commons License 2016.07.08 0 0 30977

hi,

Luppa még mindig tabu?

 

Levcsi2000 Creative Commons License 2016.07.08 0 0 30976

Sziasztok! Fenyves kornyeken keresek boomot ami 160tol nyilik.

Ws.hun jelenleg nincs igazan valasztek sajnos.

Capacsali Creative Commons License 2016.07.08 0 0 30975

Hali,

 

szerdai info alapjan beengednek a kapun belulre kocsival, ha a sufrcuccot is mutatni tudod. Persze nem ingyen.

Mivel valoszinuleg sok lesz a strandolo, ezert a tolokapu utan jobbra fordulva a bufek hata mogott el kell gurulni a gat tovebe, ott lehet parkolni, riggelni. Ezuton is kernek mindenkit, ne akarjon a toltes tetejen vagy a csuszda aljaban megallni autoval, mert erre csak egyfajta reakciot valthatunk ki a karhatalombol, vagyis kitiltanak minket az egesz teruletrol.

 

Ha minden igaz mi is ott leszunk.

Egyebkent ha bejon az elorejelzes, akkor nem lesz hiany delutan. Szerdara is hasonlot dobott es jot gurultak az egybegyultek. Kulon felhivnam a figyelmet a met.hu wrf modelljere.

Előzmény: ...FGHKLÉJ (30974)
...FGHKLÉJ Creative Commons License 2016.07.07 0 0 30974

Sziasztok! Abádszalókon most mi a helyzet, hol lehet szörfözni?

Fánkincső Creative Commons License 2016.07.07 0 0 30973

2.2-vel kezdték a gyerekek meg méter széles Start-tal 6 évesen.  Faragtam bele egy 14 centis szkeget.  Először csak jibe-olni tudtak, mert a 40 centis szkeget nem bírták átnyomni takkoláskor.  Aztán 3.6-os szintén gyerekrigg.  Sokszor 4-5-ös szélben (déli part, Fenyves).  8-9 évesen trapéz.  Az egyik trapéz még megvan (ez zsír állapotú, óriási motivátor), ha érdekel gombokért.

Előzmény: VargaÁki75 (30958)
qrzor Creative Commons License 2016.07.05 0 0 30972

Vasárnap Fenyvesen valaki otthagyott egy lycra pólót a mólónál a kerítésen. A szörfiskolában lehet érdeklődni szín, méret, márkafelirat megadása mellett.

nullakettes Creative Commons License 2016.07.05 0 0 30971

Hétfőn találtunk egy komplett rigget Szántód előtt, elképzelhető hogy az északi partról jött át még a vasárnapi szélben... Az elviteléhez szükséges elmondani a vitorla adatait, mintázatát etc...
+36703691868

E_n_d_r_u Creative Commons License 2016.07.04 0 0 30970

Hetvegen vegre nekunk is jutott egy kis szel. Sikerult letesztelnunk a meltan hires West Kirby-t. Szenzacios a hely. Gyakorlatilag egy elkeritett medence amire nincs hatassal az aktualis vizallas. Kozel van hozzank, mindossze 70km. Hatranya hogy csak nyugatiban mukodik -igy lehet nagyokat veretni a sima vizen, valamint hogy fizetos (12 font/fo) es hogy betonon kell szerelni es letenni a cuccot. Ja es persze a homerseklet: penteken meg jo volt az 5-os ruha, viszont szombaton alaoltozot kellett huznom...Sokan voltak, leginkabb freeriderek. 16 csomos elorejelzes volt, ennek megfeleloen fujt. Osszel, telen es tavasszal 22-25 csomos elorejelzesnel brutalban lehet csapatni. Hozzateszem a freestylosok most 4.0-al mentek. Penteken es szombaton Kiralylany 4.7 es 86 literrel csiszolgatta a forduloit, en 98/6.0 , szombaton a 74 literes mantaval es 6.0-as vaporral szaguldoztam. Probaltam kitapasztalni a speed fortelyait, a helyi okossagokat, nagyjabol kepben is vagyok. Egyelore fuzfon es a ferton gyorsabb vagyok. Szlalomozasra tokeletes volt a szel a cucchoz, de a nagyobb tempohoz tobb kellett volna. Nagy lelkesedessel varjuk a kovetkezo nyugatit :)

 

the crow Creative Commons License 2016.07.04 0 0 30969

Ó, bár ilyen hullámzás lenne Gárdonyban :), mint bélatelepen ! kb. 10-ig azért jó volt a 4.7, persze folyamatosan gyengült, amíg egyszercsak mintha elzárták volna, 200métert kellett a cuccot visszahúznom szégyenszemre. Kimentem nagyobbért, de amire visszaértem még visszafújt kb. 40 percre a 75liter+4.7 kombóra, utána tényleg meghalt.

Előzmény: vau1111 (30967)
rossziránybameni Creative Commons License 2016.07.04 0 0 30968

Fenyves a korán kellőknek 3,7 - mázsa környékieknek 4,0-4,2 gazdagon húzva

vau1111 Creative Commons License 2016.07.04 0 0 30967

Fenyvesen a későn kelőknek, azaz 9 után botrány. Gárdony legrosszabb szele, összevissza lökdöső hullámzással. 5.3

Előzmény: Capacsali (30965)
korbulylevente Creative Commons License 2016.07.04 0 0 30966

Sziasztok!

Luppáról van valakinek friss információja?

Köszi

Capacsali Creative Commons License 2016.07.04 0 0 30965

Tegnap reggel Sosto zsenialis volt.

Meg 6 elott vizre szalltam egy nem tulsagosan meghuzott 4.5-el + wave hajoval, de 2 karika utan ra kellett jonnom, ez nem az a nap, amikor lazara hagyott vitorlaval is jot lehet surfolni. Kifesztive mar sokkal jobb volt, legalabbis a boom kezem nem faradt annyira.

 

Reg surfoltem ilyen idealis viszonyok kozott. Sostonal idonkent eleg buta hullamzas tud kialakulni, de a tegnapinal jobb talan sosem volt. Nem tudom a szel iranya (kicsit eszakias) vagy a vizallas tette, gyonyoruen jottek a jobb papucsos rampak, kifele pedig lehetett tolni a wave ridingot.

 

9 fele kezdett csillapodni a szel, utana poffos is lett, de 5... valamikkel meg lehetett tolni, nem tudom meddig.

Engem ez a 3 ora karpotolt a nem tul szeles majusert es juniusert, ettol fuggetlenul remelem, a kovetkezore nem kell ilyen sokat varni. Szerdara es szombatra mar keszul is valami.

 

Tovabb novelte a filing faktort a kellemes idojaras, a termal viz + a nepes csapat.

Levcsi2000 Creative Commons License 2016.07.02 0 0 30964

Sziasztok, BFenyves környékén, kb 20km es korzrtben nincs valaki akinek lenne kb 160-x meretű boomja eladó, es meg ma el tudnék érte menni? A grip nem annyira fontos, de szerkezetileg jó legyen.

backloop Creative Commons License 2016.07.01 0 0 30963

Ahogy irtad lejebb:bringa,görkori stb.......fiam annak idejen rendre unta a szörfözest,3.5,6 es 8 evesen a csuszsas örömet a csuszda adja a gyerekeknek :)

 

 

Előzmény: qrzor (30962)
qrzor Creative Commons License 2016.06.30 0 0 30962

A legfontosabbat kihagytátok! Évente egy-két hónap Bonair-i edzőtábor jár minden gyereknek :-))

 

 

 

Előzmény: VargaÁki75 (30958)
Blind Rider Creative Commons License 2016.06.30 0 0 30961

Mi egy felfújható RRD Airsup convertible-t vettünk (2 az egyben SUP és windsurf deszka), amiben van szkeg és felcsavarozhatsz középre egy svertként funkcionáló második szkeget (ami vastagabb, tehát svertnek is szánták). A gyököt be tudod csavarozni egy fix helyre, és full szivacs az egész deszka. Ha szétszeded, egy gurulós bőrönd / hátizsák lesz a deszkából, ultra praktikus. Hozzá mi egy 1.0 vitorlával kezdünk, mert még csak 3.5 éves a nagyobbik gyerkőc, de ezt már elbírja :).

 

A 6-8 éves gyereknek bőven mehet már 2.0 - 2.5 gyerekrigg.

 

 

Előzmény: VargaÁki75 (30958)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!