Keresés

Részletes keresés

hófehér-ke Creative Commons License 2014.11.11 0 0 11117

Magam is megváltozott munkaképességű vagyok, tehát pontosan tudom, miről beszélsz. Ugyanakkor a rendszert túl is szeretném élni, ahogyan sok sorstársam szintén. Ha a rendszert nem tudjuk megváltoztatni egy tapsolással, akkor túl kell élni.

Ez a Rehab Expo egy jó kezdeményezés, és nem a rendszer fenntartói hozták létre. :)

Amit meg magáról a rendszerről gondolok:

http://tolerancia.name/arbeit-macht-frei-avagy-a-munka-alapu-tarsadalom/

Előzmény: mithogyan (11109)
greenwood Creative Commons License 2014.11.11 0 0 11116

igen. most beadunk egy kérvényt, h méltányossági alapon mégis folyósítsák (vmi 60 Ft a különbség...). holnap intézem. köszi a válaszokat!

Előzmény: Packop (11111)
Packop Creative Commons License 2014.11.10 0 0 11115

 Köszönöm, igen, én ma intéztem, tudom.

Hozzászólásom greenwood (11106)-nak szólt, ő kérdezte. :)

Előzmény: BLM (11113)
gepesz Creative Commons License 2014.11.10 0 0 11114

Folyt.

Ma volt a nejem a bizottság előtt. A véleményem nem lett pozitívabb. 8:00-ra hívták. Az adminisztrátor iratbeszedéskor azt mondta, hogy 10:00-ra kellett volna jönnie. Ott volt a behívó. Erre még elnézést sem kért. Akkor eljöttem.

11:45-kor végzett. Nem kellett máshová mennie. Azzal váltak el az orvossal, hogy egy év múlva találkoznak.

Nem hiszem el, hogy X főt egy napra nem lehet úgy behívni, hogy minimális legyen a várakozás. Pár kérdés a dokinak és én megoldanám.

A behívottak száma adott. Van egy munkaidő és rutin.

Egy nő azzal jött ki, hogy bassz....az anyátokat.

Nem vagyok mérges. Kíváncsian várom (juk) a határozatot.

BLM Creative Commons License 2014.11.10 0 0 11113

Ha jövedelmileg megfelel akkor a Hivatal a zárt borítékkal együtt elküldi a OEP-nek. Ha havi rendszeres gyógyító ellátásának – az egészségbiztosító által szakhatósági állásfoglalásban elismert – költsége nem éri el az öregségi teljes nyugdíj legkisebb összegének 10%-át 2,850,--ot /2014 évben/. Akkor a kérelmét elutasítják, mert a két feltételnek együtt kell teljesülni.

Előzmény: Packop (11112)
Packop Creative Commons License 2014.11.10 0 0 11112

Ez régi adatokkal van, de itt a legújabb:

 

"Normatív alapon jogosult közgyógyellátásra az, akinek havi rendszeres gyógyító ellátásának – az egészségbiztosító által szakhatósági állásfoglalásban elismert – költsége meghaladja az öregségi teljes nyugdíj legkisebb összegének 10%-át [2014-ben 2.850 Ft-ot], feltéve, hogy a családjában az egy főre jutó havi jövedelem nem éri el az öregségi nyugdíj legkisebb összegét [2014-ben 28.500 Ft], egyedül élő esetén az öregségi nyugdíj legkisebb összegének 150%-át [2014-ben a 42.750 Ft-ot]. "

 

Link: http://www.oep.hu/akadalymentes/felso_menu/lakossagnak/ellatas_magyarorszagon/kozgyogyellatas

 

Előzmény: Packop (11111)
Packop Creative Commons License 2014.11.10 0 0 11111

Tudtam, hogy valahol olvastam:

 

"Normatív alapon jogosult közgyógyellátásra az a személy, akinek a havi rendszeres gyógyító ellátásának - az egészségbiztosító által szakhatósági állásfoglalásban elismert - költsége meghaladja az öregségi teljes nyugdíj legkisebb összegének 10%-át [2007-ben 2.683 Ft]...."

 

Link: http://www.borsodivakok.hu/oep.htm

 

 

Előzmény: greenwood (11106)
Packop Creative Commons License 2014.11.10 0 0 11110

Itt van egy naaaaaaaaaaagy szabály: http://www.bacsborsod.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=131&Itemid=113

 

Talán benne van, amit keresel. Én épp ma megyek intézni az önkoriba. (Gyógyszerlistám már van a körzetitől)

Előzmény: greenwood (11106)
mithogyan Creative Commons License 2014.11.09 0 0 11109

Még mindig ellenünk hergelnek? Még mindig 700ezer az egészségkárosodás miatti ellátottak száma? Pedig a nyilatkozónak csak ezt a statisztikát kellett volna megnéznie, én 2 perc alatt rátaláltam.

http://www.onyf.hu/m/pdf/Statisztika/Ellaataasban_reeszesuelooek_1406.pdf

 

A belinkelt táblázatban különösen irritál a "Korhatár alatti öregségi ny. (1955. előtt született fegyveresek)" ellátása 6808 fő (mert szerintem sokkal többen vannak) és az ellátásuk összege. Hol vannak az 1955. év után születettek? Nyilván valamilyen másik táblázatban, mert a szolgálati nyugdíjat is 2012-től módosították... azt már nem kerestem, de azért elgondolkodtató. Ugyanis a szolgálati nyugdíjat nem a teljes nyugdíjkorhatárhoz képesti életkor csökkentéssel, a nyugdíjkorhatárból levonással előrehozott életkorral került meghatározásra, hanem az aktív életpálya oldaláról megközelítve a kérdést, a hivatásos szolgálatban eltöltött időtartam hossza adta meg az ellátásra való jogosultságot.

A hivatásos állomány tagja főszabályként huszonöt év tényleges szolgálati viszonyban eltöltött szolgálati idő után vált jogosulttá szolgálati nyugdíjra, életkorára tekintet nélkül.

Hogy létezik, hogy a velem egykorú, 18 évesen a Magyar Honvédségnél adminisztrátornak elhelyezkedett nő 43 évesen nyugdíjba ment/mehetett? Én szíves-örömest dolgoztam még akkor és amikor úgy elkapott a "nyavalya", hogy képtelen voltam (és vagyok) folytatni, engem akarnak a munka világába visszavezetni? 33,5 év munkaviszonyom volt egyfolytában, tudom én mi az hogy dolgozni és még mellette tanulni, gyerekeket nevelni!!!!  

 

Bocs' a kifakadásért, de ez mindig a bögyömben volt. 

 

Előzmény: hófehér-ke (11107)
zoly.b Creative Commons License 2014.11.09 0 0 11108

Tisztelt Julianna!

Válaszával megtisztel, a lehetőséget köszönöm szépen!

Pár napon belül keresni fogom.

 

Köszönöm ezúton is!

Előzmény: BJszakért (11105)
hófehér-ke Creative Commons License 2014.11.09 0 0 11107

A Rehab - Expon és állásbörzén minden kérdésre választ lehet kapni, mert az állami résztvevőktől a munkaadókig, sőt a foglalkoztatottakig bezárólag minden szereplő jelen lesz, ahol mindenki fel is teheti a kérdéseit a megfelelő terület képviselőinek közvetlenül! 

http://tolerancia.name/interju-kovacs-zoltannal-a-rehab-expo-egyik-szervezojevel/

 

A rendezvény célja, hogy minél több megváltozott munkaképességű ember tudjon visszatérni a munka világába. A rendezvény összes programja e cél megvalósulását segíti, miközben az egyes szolgáltatásokat igénybevevők sajátos és specifikus kéréseit is igyekszik szem előtt tartani. Jelenleg közel 700.000 ember részesül valamiféle rehabilitációs ellátásban Magyarországon. A rendezvény emiatt jött létre: segíteni egymásra találni a megváltozott munkaképességű álláskeresőket és az őket alkalmazni akaró cégeket.

Kik lesznek jelen a rendezvényen?

- A Rehab Expón megjelenők a téma érintettjeinek szinte teljes spektrumát lefedik: állami szereplők, befogadó cégek, HR és gazdasági vezetői, cégvezetők és döntéshozók, munkatársak. Az expo díszvendégei lesznek az “Év esélyteremtő vállalkozása” díjazottai.

 

greenwood Creative Commons License 2014.11.09 0 0 11106

elnézést, kicsit eltérek a témától, mert (még) nem vagyok leszázalékolva. közgyógy támogatást kértem, de elutasították. segélyből élek (?), szóval nem tudom, mi a baj. arra hivatkoznak, h a megállapított gyógyszerkeretem kisebb, mint az öregségi minimumnyugdíj 10 %-a. 2772 ft lett megállapítva, a 10% pedig 2830 Ft, ha jól tudom. tényleg van ilyen szabály? mert akkor két szék közül a padlóra estem...

BJszakért Creative Commons License 2014.11.09 0 0 11105

zoli.b

kérem, elküldeni szíveskedjen határozatait, szakvéleményeit (ezek a TÉNYEK, nem az Ön elmondása), ha megtisztelt, értelmezem azt, megvizsgálom, jogszerű-e, mi a teendő, alternatívákat, választási lehetőségeket írok, tájékoztatást (egyébébként fellebbezést, keresetet is írok, ha valaki kéri, önzetlenül, ha van jogalapja), információkat, hogy dönteni tudjon, ismerje lehetőségeit érintett. Szakterületem: felülvizsgálat, ellátások, foglalkoztatás rehab gazd szakértőként.

Ennyit tudok szabadidőmben, ha van, tenni Önökért jó szívvel, önzetlenül.

Szép hétvégét

mithogyan Creative Commons License 2014.11.08 0 0 11104

Bocs' a 2. pontban is 50-69 %-ot akartam írni.

Előzmény: mithogyan (11103)
mithogyan Creative Commons License 2014.11.08 0 0 11103

Csak úgy röpködnek itt a %-kok, én meg kapkodom a fejem. Azt azért ne felejtsük el, hogy nem mindegy, kit mikor százalékoltak le. Nem szabad a mostani %-okat ahhoz hasonlítani, mint pl. akit 10 éve %-oltak le először. Azóta a százalékok és a fogalmak is sokat változtak.

 

Példaként csak a III. csoportos rokkantságot hozom fel, mert ezzel foglalkoztam legtöbbet.

 

1.) 2008. január 1-e előtt III. csop. rokkantsági nyugd. lett, akinek a munkaképesség-csökkenése elérte a 67 %-ot. 

 

2.) 2008. január 1-e után III. csop. rokkantsági nyugdíjas lett, akinek egészségkárosodása 50-79 % közötti és nem rehabilitálható.

 

3.) 2008. január 1-e után rehabilitációs járadékos lett, akinek egészségkárosodása 50-69 % közötti, de rehabilitálható.

  (Ez az a már kifutó ellátás, ami 2012. január 1-től már nem állapítható meg és max. 3 évig volt adható.)

 

4.) 2012. január 1. után C2 nem rehabilitálható, ha megmaradt egészségi állapota 31-50 % (ez felel meg az általam 2.        pontban leírtaknak vagyis a volt III. csop. rokk. nyugdíjnak).

 

5.) 2012. január 1. után C1 rehabilitálható, ha megmaradt egészségi állapota 31-50 %, de tartós foglalkoztatási                    rehabilitációt igényel (ez pedig olyasmi, mint a volt rehabilitációs járadék, csak összegben nem sajnos).

 

A sokféle betegséget pedig szerintem csak úgy vehetik figyelembe, amit a háziorvos a beutalóra (nyomtatványra) ráír. Nagyon fontos, hogy a legkomolyabb betegség legyen az első helyen, aztán a többi, mert erre %-számítási módszer van, minden betegség egyre "kevesebbet" ér. Sajnos van olyan betegség, ami bár problémát okoz, de csak 4 %-ot ér, azt már bele sem számítják.

 

A házi orvosi beutaló ilyen:  http://www.kormanyhivatal.hu/download/d/3b/40000/Rehab_orvosi_beutalo.pdf

 

 

 

 

 

 

BJszakért Creative Commons License 2014.11.08 0 0 11102

Sziporka66

ez az Rtl riport nagyon tanulságos, amit ide linkelt, megtörtént, és megtörténhet bármikor, bárkivel.

(Csak a riport rokkantsági nyugdíjat említ, pedig ez már nincs 2012-től, ez a rendszer lényege, csakis megváltozott munkaképességű személyek ellátása (rokkantsági és rehabilitációs ellátás), és

ez nem csak a nevében jelent változást, mint tudjuk!!

 

A családi pótlékot munkaviszonyhoz köti költségvetési tervezetében a kormány:

http://magyarhirlap.hu/cikk/9308/Biralja_az_ellenzek_a_budzsetervezetet

A családi pótlék a családok és gyermekek jólétéért érzett felelősségtől vezérelve az Alaptörvényben is szerepel, amely az 1998. évi LXXXIV.tv. értelmében célja: a családok szociális biztonságának elősegítése, a gyermeknevelés anyagi terheinek csökkentése érdekében. A GYERMEKHEZ kapcsolódik, nem a munkaviszonyhoz.

 

Osztrák családi pótlék kifizetési módja, összege:

http://infoausztria.hu/Csaladijuttatasok/Csaladi_Potlek/kifizetesi_modja_osszegei

zoly.b Creative Commons License 2014.11.08 0 0 11101

Sziasztok Sorstársak!

 

Pár sorban az én ügyem:

2013. 10. 04-i dátummal C2-es minősítésű roki vagyok. Az erről szóló "összefoglaló véleményt" tegnap kaptam kézhez, eddig csak egy levéllel rendelkeztem 2013. 12. 02-i dátummal. Ebben közölték, hogy járadékra lehetek jogosult.

Igényemet beadtam, 2013.12. hó közepén, melyet 2014. 03. 11-i dátumú határozatban elutasítottak. Fellebbeztem, melyet 2013. 03. 18-án vettek át. 

A másodfok 2014. 06. 16-i végzésével megsemmisítette az I. fokú határozatot, és új eljárásra utasította.

2014 11. 3-i keltezéssel kaptam ismét egy határozatot, mely gyakorlatilag szóról szóra megegyezik a 2014. 03. 11-i dátumú elutasító határozattal.

B@sztak az új eljárásra, ugyan azt fújják, mint eddig.

 

Szerintetek hová forduljak, legszívesebben feljelenteném valahol ezt az impotens rehabili gyökereket.

 

 

 

 

barbi1976 Creative Commons License 2014.11.08 0 0 11100

Labesconak igaza van!!

 

Nálam is egy nőgyógyász döntött úgy hogy huzzak el dolgozni,7 betegséggel!

Tíz éven keresztül 80%-ot kaptam 2 betegségre,most a nőgyógyász úr 8 betegségre adott 50%-ot!!!!

Gyógyíthatatlan betegségeim vanna,de szerinte ezekkel simán lehet dolgozni.

Hozzá nem értő emberek csücsülnek ott.Másodfokon ugyanez a helyzet.Régen már másodfokon többet kaptál,de most ott is ugyanaz van,kidobálni az embereket.

Most  a bíróságon vagyok,de nem fogom magam hagyni,ha kell ebbe fogok beledögleni,de nem hagyom magam.Az igazamért az utolsókig harcolok,és ti sem haggyjátok magatokat.De aki a bíróságot választja,az tudja hogy kemény és az út hosszú!!

 

Sok sokert mindenkinek!

 

Packop Creative Commons License 2014.11.08 0 0 11099

Nem értem, ezt miért írtad. Arra reagáltam, hogy pimmi írta:

 

"40% az b2 ,  B2, akinek egészségi állapota 51-60 %," - nos, ez így NEM igaz. Lehet B1 is. Attól függ, rehabilitálható-e.

Előzmény: hagyma boly (11096)
labesco Creative Commons License 2014.11.08 0 0 11098

Valamikor valóban az idős orvosok voltak a JÓ,és tudással megáldott orvosok,mindannyian ismerünk NAGY NEVŰ IDŐS ORVOSOKAT DE azok illetve ŐK mindvégig a gyógyítást tartották a szemük előtt,nem pedig a kormánypártnak való megfelelést!!!!!!

labesco Creative Commons License 2014.11.08 0 0 11097

Kedves mithogyan!

 

Azt írod valakinek,hogy "Nem akarlak és valószínűleg nem is tudlak meggyőzni, de tudod gepesz, az orvosszakértő is egy önálló szakma, mint pl. egy sebész, csak sokkal több szakirányban kell tájékozottnak lennie. "

 

Az orvosszakértő valóban egy szakma,ideértve az igazságügyi orvosszakértőket is.

 

DE...Akik bennünket rokkantakat vizsgálnak,azok csak "kinevezett szakértők" fingjuk sincs a dolgokról,ezek általában valamilyen orvosi műhibát elkövetett,esetleg továbbképezni önmagukat (mentálisan) képtelen vagy a szakmájukhoz nem értő PÉNZÉHES emberek/orvosok(?) különben hogyan fordulhatna az elő,hogy egy (volt) szemész vagy nőgyógyász orvos beledumálhat (értékelhet) illetve felülbírálhat egy belgyógyász,idegsebész,érsebész,stb. szakfőorvost,netalántán egy (mint az én esetemben is) PROFESSZORT(!)????

 

Itt akkor lenne reális(?) felülvizsgálat,ha minden szakterület GYAKORLÓ/GYÓGYÍTÓ FŐORVOSA részt venne a vizsgálatban,de amíg még abban is hazudnak,hogy hányan vesznek részt egy-egy beteg felülvizsgálatában.....azt hiszem ezt nem kell részleteznem.....egy orvos,aztán (az én esetemben a szemem láttára vitte át a papírokat,(I-II fok) egymással szemben ülve egy rehab. és egy fogl. szakértő(???) 

 

 

 

 

 

hagyma boly Creative Commons License 2014.11.07 0 0 11096

Mennyi a rokkantsági ellátás összege?
Annak a megváltozott munkaképességű személynek,
akinek:
- egészségi állapota alapján foglalkoztathatósága
rehabilitációval helyreállítható, azonban a komplex
minősítés szakmai szabályairól szóló rendeletben
meghatározott egyéb körülményei miatt
foglalkozási rehabilitációja nem javasolt,egészségi
állapota 51–60% között van,(B2 kategória),
- valamint annak a személynek, akinek a
foglalkoztathatósága rehabilitációval
helyreállítható és a kérelem benyújtásának, vagy
a felülvizsgálat időpontjában az öregségi
nyugdíjkorhatár betöltéséig hátralevő időtartam az
5 évet nem haladja meg, a havi átlagjövedelem 40
százaléka, de legalább a minimálbér 30 százaléka
(27.900,- Ft) és legfeljebb a minimálbér 45
százaléka (41.850,- Ft)
- annak a megváltozott munkaképességű
személynek az esetében, akinek egészségi állapota
alapján tartós foglalkozási rehabilitációt igényel,
azonban a komplex minősítés szakmai szabályairól
szóló rendeletben meghatározott egyéb
körülményei miatt foglalkozási rehabilitációja nem
javasolt, és egészségi állapota 31-50 % közötti (C2
kategória),
- valamint annak a személynek, aki tartós foglalkozási
rehabilitációt igényel és a kérelem benyújtásának,
vagy a felülvizsgálat időpontjában az öregségi
nyugdíjkorhatár betöltéséig hátralevő időtartam az
5 évet nem haladja meg, a havi átlagjövedelem 60
százaléka, de legalább a minimálbér 45 százaléka
(41.850,- Ft) és legfeljebb a minimálbér 150
százaléka (139.500,- Ft)

- annak a megváltozott munkaképességű
személynek aki kizárólag folyamatos támogatással
foglalkoztatható és egészségi állapota 30 % alatti
(D kategória) a havi átlagjövedelem 65 százaléka,
de legalább a minimálbér 50 százaléka (46.500,

Ft) és legfeljebb a minimálbér 150 százaléka
(139.500,- Ft)
- annak a megváltozott munkaképességű
személynek, akinek az egészségkárosodása jelentős
és önellátásra nem vagy csak segítséggel képes, és
egészségi állapota 30 % alatti (E kategória) a havi
átlagjövedelem 70 százaléka, de legalább a
minimálbér 55 százaléka (51.150,- Ft) és legfeljebb
a minimálbér 150 százaléka (139.500,- Ft).

Előzmény: Packop (11094)
gepesz Creative Commons License 2014.11.07 0 0 11095

Nem itt akartam megírni, de legyen. Itt lodkanak és gepesznek "ismernek" .

Volt lodka névvel egy véleményem, ami egy kis felháborodást váltott ki. Tényleg nem nagyot, mert kulturáltan vitáztunk. Tán még vitának sem nevezném. Elmondtuk a véleményünket.

Erre ezt a témát elővetted méghozzá megtévesztő ladka fikanickel.

Ez nem igazán tetszik. Kérhetném a törlésed, de ha ezt magadtól nem vetted észre, netán szándékosan csináltad, akkor nekem nincs ezzel dolgom.

Előzmény: ladka (11093)
Packop Creative Commons License 2014.11.07 0 0 11094

Ez NEM igaz, nekem 56%, és B1.

Előzmény: pimmi (11092)
ladka Creative Commons License 2014.11.07 0 0 11093

gepesz! Nem magaddal beszélsz. Számomra nem érthető, hogy miért beszélnél magaddal. 

pimmi Creative Commons License 2014.11.07 0 0 11092

40% az b2 ,  B2, akinek egészségi állapota 51-60 %,

Előzmény: ezsuzsa1 (11084)
pimmi Creative Commons License 2014.11.07 0 0 11091

rehab, c2

Előzmény: ezsuzsa1 (11088)
évalymekor Creative Commons License 2014.11.07 0 0 11090

Kedves ezsuzsa1! Remélem sikerül az ügyedet elintézni. Szorítok !

Előzmény: ezsuzsa1 (11087)
évalymekor Creative Commons License 2014.11.07 0 0 11089

Kedves e

ezsuzsa1 Creative Commons License 2014.11.07 0 0 11088

Ellátás miatt vizsgáltak vagy önkormányzati esetleg özvegyi miatt? Mert ez utóbbi esetben nem kell.

Előzmény: pimmi (11079)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!