Keresés

Részletes keresés

coralsea Creative Commons License 2009.07.08 0 0 8233

Nem  olyan  brutál ,hidd el!  Mi  is  ebben a  szállodában  voltunk tavaly.Nekem  is  tele  volt  a  nadrágom  kissé, de nem  tudtam  elllenálni  mert elképesztően  szép a  "vizivilág" és egy életem  egy  halálom  össze  szedtem magam,mondván nem  leszek nyúl megpróbálom.5 perc  után minden ok. volt nem zavart engem se mélység semmi és ki  sem  lehetett robbantani a vízből.Majd másnap  elmentünk  a  Ghazalára a Sínai Divers-el (Gyurival-innen is örök hála Neki) búvárkodni,merülni.Életem egyik legnagyobb élménye.Pláne ,hogy velünk jött egy  víz  alatti videós aki  felvette a  merülésünket, másnapra hozta a dvd-t zenével,vágva  stb. .. !40 EUR volt.Szuper  volt és  a  felvételek is fullok!!!

A  "vizifiú"  figyel  mendenkire.Mondjuk  ez  főleg  az  orosz garnitúrára  vonatkozik,mert hiába a tiltás  azért csak  ráállnak  a  korallokra,meg  van  aki  csakazértis letör egy két szép korall "szuvenírnek"...

Előzmény: Cathyca82 (8232)
Cathyca82 Creative Commons License 2009.07.08 0 0 8232

Végülis láttam a képen hogy van "vizifiú" :D , csak beugrik, ha látja hogy nincs már több szufla a "zidiótamadzsarban"! :)))

 

Komolyra fordítva a szót, tényleg aggódom, hogy már most a képek láttán tele a gatya, ha ott leszek, tuti csak "nyávogás" lesz, hogy nem merek bemenni. Megspórolok magamnak egy válást, és inkább valószínűleg nem ide megyünk. :)

Azért köszi a segítséget, na ezért jó a fórum, hogy minden pluszinfót megkap az ember, amire nem is számít, vagy nem is gondol. Az utazási irodában biztos nem mondták volna, hogy miújság a mélységgel...

 

Kata

Előzmény: zorka99 (8229)
Schnecke Creative Commons License 2009.07.08 0 0 8231

Sziasztok!

 

Úgy néz ki, idén mi is Sharmra megyünk, aug. 30-án irány a Grand Sharm szálloda.

Mi is a part miatt választottuk, de ahogy itt olvasom a mélységet, és megnéztem a képeket, szerintem nekem is igencsak össze kell szednem a bátorságom, hogy bemenjek sznorizni...Párom bíztat, hogy ha lesznek halak, majd oda sem fogok figyelni, hogy milyen mély a víz..Remélem igaza lesz:) Ja, és a hullámok...Reménykedem, hogy abban az időpontban nyugodt lesz a tenger:)

Egy kérdés: ha szeretnénk elmenni hajós kirándulásra (Tiran sziget, Ras Mohammed), akkor elég lesz-e a Sinai vízum, vagy vegyünk "rendes" vízumot?

 

Előre is köszi a segítséget,

Schnecke

Badb0y Creative Commons License 2009.07.07 0 0 8230
Ha hullámzik mire lehet számítani ? Nagyon hullámzik ?

Előzmény: zorka99 (8229)
zorka99 Creative Commons License 2009.07.07 0 0 8229
Ne aggódj, még senkit nem vitt el a víz! :))))

Nekünk tavaly 3 napon hullámzott, 4 napon pedig nem. Természetesen a hullámzó tenger is tele volt snorizókkal.

Egyébként a Gazalával vigyázzatok, mert a Timi írta nemrég, hogy már nem ingyenes, hanem 10 €-t kell fizetni érte, hogy beengedjenek. Az ingyenes buszra mi érkezésünk másnapján már nem kaptunk helyet egész hétre. Taxival mentünk át, kis cigánykodással 20 LE-ért átvittek bennünket. 4 főért az nem olyan sok.
Előzmény: Cathyca82 (8228)
Cathyca82 Creative Commons License 2009.07.07 0 0 8228

Szia!

 

Tyűhaaa... az nem sekély :D ! Félelmetes lehet. Igazából attól tartok, hogy nagyon hullámzik a víz, mivel nincs sekély part, ami megtörné a hullámokat, és szóval attól aggódok, hogy hiába alkalmas snorrira, ha nem merek majd belemenni! :) Vagy mondjuk összeszedem a bátorságom és bemegyek, aztán bepánikolok, és nem tudok eljutni a létráig, elsodor a tenger meg ilyenek :D XD . Tudom én, hogy a snorrinál csak hasalni kell a vizen, de ha erősen hullámzik, akkor az azért nem így működik... legalábbis tavalyi Hurghadás-Giftunos tapasztalataim szerint! :)

Pedig tényleg szép szálloda!

 

Badboy!

Megértelek, hogy inkább a Grand Sharm-ot választottátok, nekem is nagyon tetszik, csak ettől a mélyvíz dologtól tartom egy picit! Jó nyaralást, írj majd beszámolót mindenképp! :) Mikor mentek? (lehet már írtad, most így fejből nem emlékszem)

 

Köszi!!!

 

Kata

Előzmény: zorka99 (8227)
zorka99 Creative Commons License 2009.07.07 0 0 8227
A létra köröl a tenger egyesek szerint 30 m, nekünk tavaly kb 90-et mondtak. Szerintem tök mindegy :) Besétálós rész tudtommal nincs, de az idén már adtak át újabb részt a szállodánál.
A korallfal a part mellett gyönyörű és nagyon sok fajta halat lehet látni



Előzmény: Cathyca82 (8225)
Badb0y Creative Commons License 2009.07.07 0 0 8226
Nehéz döntés, de én ma meghoztam :) Ghazala Gardens és a Grand Sharm között örlődtem 1 hónapig, meg már pár hónappal ezelőtt, de Grand Sharmot választottam mégpedig azért, mert hiába társszállodák, ha vízalatti világot szeretnék látni, azt a Ghazala Beachen nem igen tudok, viszont Grand Sharmban tudok. De ha a Gardensben szállnék meg, nem igen engednének be Grand Sharmba, viszont a Beachre ingyenes buszok indulnak naponta többször. Így jobban megéri (nekem) Grand Sharm.
Előzmény: Cathyca82 (8225)
Cathyca82 Creative Commons License 2009.07.07 0 0 8225

Szia!

 

Megnéztem én is a linkeket, nagyont tetszik a Grand Sharm, gyönyörű a szálloda, a medence, a kert, és hát a kajás képek... huhhh! :)

Egyetlen dolog ami "zavar" a partja. Utána olvastam itt a fórumon is, máshol is, és a képeken is látom, hogy egy lépcsőn/létrán kell lemenni. Ezek szerint abszolút nincs olyan része a partnak, ahol csak simán besétál az ember a tengerbe? De snorri szempontjából úgy láttam nagyon jó. Milyen mély a "létra" környékén a víz? :D Van bőven látnivaló, különleges, szép halak?

A szállodáról/kajáról nem is igazán kérdezlek, mert a képek magukért beszélnek, gondolom a szobákban is tisztaság van, és takarítanak rendesen. Egyedül a tengerpart kérdés izgat egy kicsit! Mert hát tudunk úszni, de meg van bennem a tisztelet a víz iránt :) főleg a tavalyi Giftunos élmény óta :D !

 

Már annyi szállodát átböngésztünk, és olyan nehéz a döntés...

 

Köszi! Kata

 

Előzmény: zorka99 (8217)
Badb0y Creative Commons License 2009.07.06 0 0 8224
Melyik épületből/szobából a legszebb a kilátás? Ezt tudni vagy nem igen ? (fotós szemmel)
Előzmény: btimko (8221)
Badb0y Creative Commons License 2009.07.06 0 0 8223
Köszönöm.
Tavaly Hurghadan voltunk, ott nem volt a 2 hét alatt semmi bajunk igazán. Kis hasmenés, de komolyabb nem igen.
Előzmény: btimko (8221)
Barca82 Creative Commons License 2009.07.04 0 0 8222

Szia Timi!

 

Te kint dolgozol a Grand Sharmba?

 

Üdv

Előzmény: btimko (8221)
btimko Creative Commons License 2009.07.04 0 0 8221

Szia Badboy

 

Irtam a Grand Sharm Hotelrol korabban, olvasd vissza a 8164-et. A tisztasag oke, a kaja boseges, talalsz husokat szosz nelkul, grillezve stb. Viszont ha erzekeny a gyomrod, akkor nagy valoszinuseggel a problema mindig jelentkezni fog ha Egyiptomban jarsz. Ez ervenyes a Crone betegekre is. Nem feltetlenul a kaja okozza, megfogsz valamit, stb, a hotelban nincs gond de a higienia azert a varosban nem olyan mint otthon.

 

A Ghazala Hotelekre is ervenyes mindez

 

Udv: Timi

Előzmény: Badb0y (8220)
Badb0y Creative Commons License 2009.07.03 0 0 8220
Értem, Ghazaláról senki semmit ? Kaja, tisztaság?
Előzmény: zorka99 (8217)
Badb0y Creative Commons License 2009.07.03 0 0 8219
Akkor ti lesztek az én mentoraim :) Mert friss infókkal fogtok szolgálni, amikor visszajöttök :)
Előzmény: Barca82 (8216)
Hoborc Creative Commons License 2009.07.02 0 0 8218
Az a tisztelet teljes kérdésem lenne, hogy a Coral Resort Imperial Hotelnél szükséges e a vízbe menetelnél gumicipő, vagy simán be lehet menni.

Elöre is köszönöm a választ.
zorka99 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 8217
Jól látod! Ezek a linkek mind a Grand Sharm Hotelre mutatnak.
Mi szeptemberben voltunk ott. A kaja nagyon bőséges és finom. Egész nap ehettek, mindig van nyitva tartó étterem. Nekem személy szerint semmibajom nem volt a kajától, de azért ez nem volt általános.
Nem bánjátok meg, ha oda mentek!!!
Előzmény: Badb0y (8212)
Barca82 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 8216

Szia BadbOy!

 

Mi ebbe a szállodába megyünk július 12.(Garnd Sharm a neve). Eddig csak jókat olvastam róla. A partjáról én is hallottam, hogy egy stégről kell bemenni és egy ből elég mély. A kaja engem is érdekelne, mert az én hasam is elég érzékeny(Chron betegségem van), de remélem majd csak találok valami számomra is ehetőt. Hello

Előzmény: Badb0y (8214)
gertyx Creative Commons License 2009.07.02 0 0 8215

Sziasztok!

Tudna valaki friss infóval szolgálni a fakultatív árait illetően? Kimondottan Jeruzsálem és a Mózes hegy árai érdekelnének. Jeruzsálembe indul minden héten út? Vagy ez is létszámfüggő? Nagyon köszönöm!

Badb0y Creative Commons License 2009.07.02 0 0 8214
Ugyanezek lennének a kérdéseim Ghazalla Gardennel kapcsolatban vagy beachhel kapcsolatban, ha volt már valaki.
Előzmény: Badb0y (8213)
Badb0y Creative Commons License 2009.07.02 0 0 8213
Kicsit visszaolvastam és látom többen voltak már itt.

Kaja érdekelne milyen ? Párom hasa elég érzékeny, és tavaly egy Steigenberger Al Dau Beachben Hurghadan sem nagyon bírta a kosztot :)

Ezért érdekelne, mennyire figyelnek oda az ételre? Amiket láttam neten képeket, szinte minden étel szaftos? Remélem csak azért ilyen képek vannak fent, mert nagyon tetszett az embereknek.

Olvastam a strandról, hogy nem igen fürdőzésre van, egyáltalán nincs olyan része a hotelnek a medencén kívül, ahol lehet locsi-pocsizni kicsit? Mindenképpen akkor el kell menni Ghazalla Gardenbe €10-ért ?

Szobák milyenek? Tengerre néző feláras, vagy csak tengerre nézője van ?
Badb0y Creative Commons License 2009.07.02 0 0 8212
Segítsetek légyszíves:

Ez a 4 link ugyanaz a hotel ? Vagy valamelyik más?

Holidaycheck
Tripadvisor
Red Sea hotels
BR

Esetleg volt már valaki itt ?
tricsusz Creative Commons License 2009.07.01 0 0 8211
Bodi83,

Engem is érdekelne csakúgy mint Bardavot a kérdés, hogy melyik a jobb, mert árban ha az all inc. ellátást nézzük 80-100 eFt (iroda függően válozó árral) különbség van. Azért érdekelne, hogy megér e ennyit az, hogy kicsit jobb.
Amikor 4 éve Sharmon voltunk azt hallottam az idegenvezetőtől, hogy a Savoy a legjobb, de a 4 év az hosszú idő (és ugye a Grand Sharm tavaly épült). Sok minden elavulhatott megváltozhatott azóta.
Mi 4 éve a Radisson SAS-ban voltunk, ami szintén nagyon tetszett, aztán voltunk Hurghadán a Makadi öbölben a Grand Makadiban (ami lélegzetelállító volt) már kétszer. Valami ehhez hasonló tuti sznoris és igényesen szép hotelt keresnénk Sharomon. És nehéz a döntés, mert a képeken minden hotel jól néz ki.
Előzmény: Törölt nick (8210)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.01 0 0 8210

Szia bardav!

 

Igazából mind a két szálloda nagyon jó....talán a Savoy picit jobb...a partszakasz nagyon szép...oda jártak a hajókkal snorizni!

Előzmény: bardav (8187)
TTrans Creative Commons License 2009.06.30 0 0 8209

Nem semmi, hogy nincs hely! A Baron közvetlen a Coral Sea mellett van. Nagyon szép szálloda. Gondolom a partja is hasonló mint a Coral Sea szállodánál.

Itt sok fotó és vélemény van:

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297555-d597432-Reviews-Baron_Palms_Resort_Sharm_El_Sheikh-Sharm_El_Sheikh_South_Sinai_Red_Sea_and_Sinai.html

 

Személyes tapasztalatom a Sunrise Island View-ról van még. Szintén nagyon szép korallos a partja, de csak mólóról lehet a vízbe bemenni. A szálloda is nagyon jó.

 

Üdv.

T.

Előzmény: vigyuri (8208)
vigyuri Creative Commons License 2009.06.29 0 0 8208
Szia TTrans!
A kinézett akciós időszakra már nincs, sem a Kartago Tours-nál, sem az ő útjait forgalmazó, kisebb irodáknál...
Üdv:
vigyuri
Előzmény: TTrans (8207)
TTrans Creative Commons License 2009.06.29 0 0 8207

Szia vigyuri!

 

Nincs a Coral Sea Resort-ba már hely? Melyik irodánál érdeklődtél?

 

Üdv.

T.

Előzmény: vigyuri (8206)
vigyuri Creative Commons License 2009.06.29 0 0 8206
SOS!!! SOS!!! SOS!!!
Coral Sea Resort szállodában már nincs hely, ezért olyan szálloda érdekel, amelynek saját partja van gazdag élővilággal. Olvasgattuk a fórumot, láttunk többet, pl. a Pyramisa-t. Erről van valakinek friss tapasztalata?
Köszönöm előre is!
TTrans Creative Commons License 2009.06.28 0 0 8205
Nagyon szívesen.
Igen többször is megy a busz: 11, 17, 19, 21 órakor.

Üdv.
T.
Előzmény: Hoborc (8204)
Hoborc Creative Commons License 2009.06.28 0 0 8204
Nagyon köszönöm a gyors választ, a buszjárat naponta többször megy ?
Előzmény: TTrans (8202)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!