Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.07.11 0 0 3871
Igen, de milyet?
Mert egyszer volt nekem egy Bosch darálóm, amely nagyon finoman őrölt kb. tíz éven át, majd egy szép napon jobblétre szenderült. Ekkor vásároltam egy újat, de az a legfinomabbra állítva se őrölt eléggé porózus kávét. Visszavittem a vétel másnapján. Azután jött egy olyan kávéfőző, mely maga őrölt, és most pedig nincs darálóm a Cimbali főzőhöz. Előbb-utóbb biztosan lesz, de addig is olyan helyekre vadászok, ahol jó finomra őrölt és ízletes olasz kávét lehet kapni.
Előzmény: H_G (3870)
H_G Creative Commons License 2006.07.11 0 0 3870
Vegyél darálót.
Előzmény: Törölt nick (3869)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.11 0 0 3869
Köszönöm a Cimbali linkeket ! Remek ez a fórum, azonnal jön a segítség! (De már meg is vettem idehaza az Andrettinél, egy előző link alapján, amit ezúton is köszönök: Cimbali Domus Classic, 123000 Ft bruttó akciós áron.)
Az eladósorba került Saecomról talán egyszer majd írok egy novellát ide, amikoris minden elképzelhető és elképzelhetetlen kérdésről említést teszek, hogy az érdeklődőket és a nem igazán érdeklődőket is kielégítse. De talán aki venne profi presso gépet, az így is meg fog találni, s akkor minden kérdésére megpróbálok válaszolni. Az irányára talán reális, tekintve hazai árát, ami 210000 körül van abból a készletből, mely még 250 Ft-os Euroból lett feltöltve.
Persze lehet újat venni ebay-en, nem kétséges.
Az én gépem nem új, nem ebay, és nem 523 Euro. de tökéletes állapotban van 70000 irányáron.
Mégegyszer köszönöm a hasznos linkeket, kellemes kávézást kívánva.

Még egy kérdésem lenne viszont: most, hogy nincs darálóm a géphez (a Saeco maga darált minden főzéshez), olyan előre darált kávékat keresek, melyek profi géphez valóak, tehát nagyon finomra vannak őrölve. Sajnos csak az Illyz és a Lavazzaát ismerem ilyennek - de hátha tudtok még ízletes és finomra őrölt kávé beszerzési helyeket. A Segafredo őrölt csomagjai nem elég finomra daráltak, sajnos. Az arabica izlésem szerint való, robusta lehetőleg ne legyen benne, vagy csak kevés.
Tehát hol kapni finom minőségű és professzionálisan finomra őrölt kávét?
Előzmény: Törölt nick (3868)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.11 0 0 3867
...és amit elfelejtettem odaírni: 06 70 3189799 számon vagyok elérhető.
A gép full automata, és minden beállítható rajta programból. őrlés finomsága, őrölt kávé mennyisége, a víz mennyisége (3 gomb mindegyikére bármilyen vízmennyiség programozható), víz hőfoka, előfőzés időtartama, stb.
A capuccino készítéséhez van egy második gőzkazán, melyből 5-10 mp-en belül bármikor jön a gőz, s melynek hőfoka nem befolyásolja a kávé vizének hőfokát, mert az az első kazánból jön.
Külön programozható forróvíz mennyiség, mely viszont a gőzkazánból jön (pl. teához).
A (használt) gép állapota kifogástalan.
Pontos márkája: Saeco Magic Comfort + irányára 70000 Ft
és a fotó:
(Így végre együtt tettem fel a gép leírását, fotóját és a telefonszámomat :) )
Előzmény: Törölt nick (3866)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.11 0 0 3866
Tényleg, két kazános a korrekt kifejezés.
Megpróbálom az eladó Saeco Magic Comfort + képét ide beapplikálni, hátha sikerül:Saeco
Előzmény: yeahhh (3865)
yeahhh Creative Commons License 2006.07.11 0 0 3865

Úristen, milyen aknák? Robbannak? :-))

Kétkazános :-)

Előzmény: Törölt nick (3864)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.11 0 0 3864
Hú, ezt nagyon köszönöm! Már beszéltem is velük.
És ezzel kapcsolatban minden fórumlakónak:
ELADÓ (lesz hamarosan) egy tökéletes állapotban lévő SAECO Magic Comfort + két aknás (külön gőzakna) kávéfőzőgép, az új ár egyharmadáért. (70000 Ft)
Előzmény: Káposzta (3863)
Káposzta Creative Commons License 2006.07.11 0 0 3863
Előzmény: Törölt nick (3861)
_MrB_ Creative Commons License 2006.07.11 0 0 3862
Hja arról nem beszélve, hogy ha elereszti magát a szelep, akkor pont az elosztóra folyna a víz ~: (
Előzmény: H_G (3858)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.11 0 0 3861
Uraim, legmélyebb és hosszantartó tiszteletem övezné körül azt a kávéimádót, aki meg tudná jelölni Magyarország vagy Bécs azon pontját, ahol
CIMBALLINO
géphez lehet hozzájutni.
(Jelenlegi gépem SAECO Magic Comfort + . Nem rossz, de hol vannak ezek a Cimbaloktól? Persze otthonra a kávéfőzők eme Mercedesét ellenjavallt beszerezni, de kisebb változata a Cimballino mindent pénzemet megérné.)
Káposzta Creative Commons License 2006.07.11 0 0 3860
Az alkatreszeket is meg lehet nezni, olasz eBayen neha aruljak oket. Termosztat, pumpa, futes, szurotato stb, azonosak.
Előzmény: H_G (3856)
_MrB_ Creative Commons License 2006.07.11 0 0 3859
Nemjó, mert a tüzhely első lapja néha van használva. A mikro elött meg mindig kaja, miegymás.

Furás nem gond, mert ha épp akkor hidal le, mikor fúrott, kicserélem az otthoniban lévővel, azzal elmegy szervizelni, a csővel meg addig otthon elleszek valahogy alapon megoldva. ~ ; ) De nem fúrom inkább kiöntöm minden reggel. Amolyan rutin.
Beérek, be a konyhába, főző bekapcsol, szűrő kipucol. Mikor megjött KVzós kollega, víz kivesz, kiönt, tiszta hideg vízzel feltölt, szűrő átfolyat, tálca kiönt, szűrő megtöm, KV lefőz. ~ : )))))
Előzmény: H_G (3858)
H_G Creative Commons License 2006.07.11 0 0 3858
És ha egyszerűen helyet cserélne a mikróval? Persze ez a fúrós tipikusan garanciavesztéssel járó ötlet...

Előzmény: _MrB_ (3857)
_MrB_ Creative Commons License 2006.07.11 0 0 3857
Hát, ez sajna macerás lenne, mert jelenleg a céges gép (huhh, szal ne kapjon senki szívrohamot, gyengék, és miegymások csukott szemmel olvassák) ~ ; ))

Szal a Céges gép egy villanytüzhelyen áll, a tüzhely és a mosogató között egy mosogatógép lakik, tetején egy mikro-val, mögötte egy elosztóval, ami táplálja a KVfőzőt és a kenyérpirongatót is (mivel a falon szereplő dugaljak száma kevesebb, mint a bele kívánkozó dugóké, igy egy elosztón át van tápolva ez a két messzire költözött gép). Namost itt vizet átvezetni én nem szeretnék, talán érthető okok miatt.
A szépsége, hogy az egész egy sarokban van, valahogy igy:
Előzmény: H_G (3855)
H_G Creative Commons License 2006.07.11 0 0 3856
Ott az az általános vélekedés, h. a Classic alatti Gaggiák mind azonosak belül, tehát lehet közülük tisztán a kinézet és ár alapján választani. (De ezt csak a fogyasztók mondják, nem tudom, a gyár megerősítené-e.) Ezen az alapon legjobb vétel az Espresso (amit viszont Magyaro.-n még sosem láttam).

Az biztosan nagy előnyük a Gaggiáknak a kategóriában, h. 58 mm-es a szűrő, így könnyű hozzá minőségi tampert találni.
Előzmény: Káposzta (3852)
H_G Creative Commons License 2006.07.11 0 0 3855
Erre már láttam barkács-megoldást a neten -- a fickó megfúrta a Krups csepegtetőtálcáját és egy gumicsövet vezetett belőle a csapba. Soha többé nem kell foglalkoznia vele.

Előzmény: _MrB_ (3853)
matti70 Creative Commons License 2006.07.11 0 0 3854

1. Mi ez a szelep dolog, nyilván lemaradtam valamiről?

2. Mondok érdekesebbet :)) Az irodai, egyébként tényleg jó, márkás és drága podos gépünknek olyan a csepptálcája, hogy az oldalfalának hátsó részén van egy lyuk, kb. egy centivel a rács szinje alatt. Mikor helyére kerül a tálca, ebbe a lyukba csúszik be egy fémcső, ami engedi bele a vizet-gőzt működés közben. Elképzelhető mi van, ha időben nem öntjük ki, márpedig vízszintjelző nincs :)

Előzmény: _MrB_ (3853)
_MrB_ Creative Commons License 2006.07.11 0 0 3853
Nem tudom, eddig nem sokat éltem meg ugyan a Krups-sal, de 1 hülye dolgot vélek felfedezni, vagyis kettőt.
1. A kritikus talpszelep a tartályon. (ha jólcsalódom ez volt a hiba oka a fórumos esetben is)
2. Mikor kezd látható lenni a nyelv a csepegtetőtálcában (még nem jött fel a lyukon, de már látható magasságba emelkedik), addigra rég késő kiszedni s kiönteni, mivel ahogy huzza ki az ember a tálcát, a "kikattanásnál" kilöttyen a tálcából már az összegyült folyadék. ~ : (
Előzmény: H_G (3851)
Káposzta Creative Commons License 2006.07.11 0 0 3852

Itt meg a Carezzarol irnak sokan. Szerintem az Evolution is pont ugyanennyit tud es itt Nemetorszagban olcsobb is.

 

http://www.coffeegeek.com/reviews/consumer/gaggiacarezza

Előzmény: H_G (3851)
H_G Creative Commons License 2006.07.11 0 0 3851
Visszautasítom a DeLonghi egy napon említését a Krups-szal! :) De komolyan, utóbbival kapcsolatban tele van panaszokkal a világháló ésmár ebben a topikban is akadt, akinek nem felhőtlen a kapcsolata a sajátjával. A DeLonghi lehet, h. keveset tud -- bár az egyetlen igazán fontos fícsör, a jó eszpresszó készítése benne van abban a kevésben -- de azt teljesen megbízhatóan hozza.

A CG consumer reviews oldalán azt írta egy BAR 12 tulaj:

"This was my first machine (just graduated to a Gaggia Baby). I bought it based on reliability recommendations from folks in the local discount appliance store (people I know and trust). They indicated that they'd never seen a DeLonghi come back defective."

Ott egyébként 7,7 pontot kapott a BAR 140 (arról gyűlt külön rovatra jogosító számú értékelés), a Gaggia Evolution (3x annyiba kerül) 7,8-at. De arról is csak 2 kritika jött össze:

http://coffeegeek.com/reviews/consumer/gaggiaevolution



Előzmény: Káposzta (3848)
H_G Creative Commons License 2006.07.11 0 0 3850
Hoppá, összekevertem! A Carezza 50-vhány, az Evolution árára nem emlékszem.

Előzmény: H_G (3849)
H_G Creative Commons License 2006.07.11 0 0 3849
"Viszont a Gaggia Baby-t jo-nak (gut!) ertekeltek."

Jó vicc, a Baby kb. 90 ezer Ft az itteni Saturnban, az Evolution 50-egynéhány.
Előzmény: Törölt nick (3841)
Káposzta Creative Commons License 2006.07.11 0 0 3848

Ez hasonlo a "Stiftung Warentest"- hez

 

jaa, akkor kar is foglalkozni vele, szvsz nyugodtan meg lehet venni az evolutiont, tuti sokkal megbizhatobb mint barmelyik krups vagy delonghi.

Előzmény: Törölt nick (3844)
_MrB_ Creative Commons License 2006.07.11 0 0 3847
A KV sok emberre hat altatóként. Az első fél órában. Mivel forró folyadék kerül a gyomorba. Hasonló a lefekvés elött ivott meleg tejhez. Aztán első fél órában tompul tőle az ember, kivéve, ha függő, s az illattól is felpörög. S ha nem reagál a koffeinre ugy a szervezete, ahogy kell, akkor utánna is.
Kedvesem is képes elaludni KVzás után, mert rá igy hat. Ha meg rendszeresen KVzik, akkor besokall tőle. ~ : )
Előzmény: Törölt nick (3846)
Káposzta Creative Commons License 2006.07.10 0 0 3842
Mondjal mar egy alkatreszt, ami szerinted a Baby-n fem es az Evolutionon muanyag. Szerintem gyakorlatilag tokungyanaz a ket gep, csak a Baby jobban tetszett a nemet teszteloknek mert szogletesebb.
Előzmény: Törölt nick (3841)
Káposzta Creative Commons License 2006.07.10 0 0 3840
A dizal eltekintve szerintem olyan mint a tobbi alap Gaggia. Itt ez a legolcsobb Gaggia, eBayen mar 150 euro alatt is hozza lehet jutni ujonnan.
Előzmény: zeg4 (3839)
zeg4 Creative Commons License 2006.07.10 0 0 3839

A Gaggia Evolution-ról van valakinek infója?

 

 

 

Zsolti2003 Creative Commons License 2006.07.10 0 0 3838
Jujj!!!!!!!!!!!!
Előzmény: Törölt nick (3827)
H_G Creative Commons License 2006.07.10 0 0 3836
Szerintem lehallgatnak...

(Biztos emlékeztek a Brezsnyev-kori viccre: - Honnan veszed észre, ha a Moszad lehallgat? - A légynek, ami a szobádban kering, 7 lába van. - És honnan jössz rá, ha a KGB lehallgat? - Van a szobádban egy új ruhásszekrény.)

Előzmény: Törölt nick (3833)
Káposzta Creative Commons License 2006.07.10 0 0 3832

mennyi kavet ittal?

Előzmény: Törölt nick (3829)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!