Keresés

Részletes keresés

iSTVán Creative Commons License 2001.07.13 0 0 10873
lotifuti
Senki nem követeli meg, hogy elejétől minden hozzászólást elolvassanak az "újoncok" (bár sok tanulság van benne), de azért néhány napot mindenképp érdemes visszaolvasni. Te például 6-án jelentkeztél be először és 4-én tárgyaltunk viszonylag bőven a mezről.
Ha érdekel a dolog, érdemes megnézegetned a futobolondok.com frissebb képeit, ezeken már legtöbbször a nevezetes narancsszínű pólóban virítunk.
Némiképp "vigasztalásul" megnyugtatlak, hogy nem mindig mélyülünk el az olvasásban, például én is először átugrottam az általad említett proathlon-t, mondván biztos triatlonnal kapcsolatos, ami engem nem érint. Utóbb elolvasva viszont nézem, hogy a "betétszámként" megrendezendő maratonra 29-én délután külön is lehet nevezni. Mivel délelőtt Szombathelyen futok maratont, így valószínű a délutáni már nem nagyon lesz érdekes számomra, viszont talán másokat érdekelne, ha egy kicsit több reklámot kapna (A tudható fontosabb részletek: "15:30-16:30 Regisztráció 16-16.30 lehetőség az egyéni frissítők leadására
16:50 Maraton - 42.195 méter a Balaton felvidéki szőlőhegyeken, balatoni panorámával borvidek és a nyár hangulatával. Frissítő állomások: 5km-ként")
TZ0011 Creative Commons License 2001.07.13 0 0 10872
Még egy hozzászólás a tatai minimaratonhoz. A kiirás szerint lehet 5 fős csapaban is a versenyen résztvenni. Ezt is értékelik. Leszünk ott annyian, hogy összejön egy FB csapat??
Van még időnk gondolkodni rajta, nevezni úgyis csak a helyszínen lehet.
TZ0011 Creative Commons License 2001.07.13 0 0 10871
bodzavirág!
Ha már egy kicsit meggyőztünk akkor most már ott kell lenned velünk együtt aug.4.-én Tatán.
Nélküled nem fogják elkezdeni a versenyt.
Én biztosan ott leszek és reád is nagyon számitok.
Előzmény: bodzavirag (10827)
TZ0011 Creative Commons License 2001.07.13 0 0 10870
Lelkiismeret!
Csak a pontos térlátás kedvéért kötekszem egy mikronnyit. prágában összehasonlitva bp-vel szintén van egy folyó aminek van nyugati és keleti partja. A nyugati oldalán van a Vár (Hradzsin) és ez kicsit dimbes-dombos mint nálunk a szintén nyugati oldalon lévő budai vár. Tehát az én felfogásom szerint és ez már vagy 20 éves a vár oldala mint nyugati oldal a budai oldal. Ami miatt kicsit sántithat azaz egyszerű tény, hogy a folyó nem délre folyik hanem északra, de semmi sem lehet tökéletes.
Egyéb hozzászólásokhoz csatlakozva a terveimben sőt a biztosan ottleszek céljaimban is szerepel a jövő hétvégi esti félmaraton Balatonalmádiban, sokatokkal ott találkozunk.
Előzmény: lelkiismeret (10830)
Alan01 Creative Commons License 2001.07.13 0 0 10869
Lotifuti,
Holnap 10-kor ott leszek a MAC mögötti óránál, narancssárga (holland-kukás)Futóbolondok mezben.
Alan
Előzmény: lotifuti (10867)
lotifuti Creative Commons License 2001.07.13 0 0 10868
Szia István! Bocsánat! Az én hibám! Kb. egy-két hete vagyok ezen a fórumon és belépéskor nem olvastam el mindent elejétől fogva. :( Akkor tudhattam volna, hogy már van pólótok. Mégegyszer bocs! Ha meglesznek az újak, akkor viszont szeretnék én is két váltásnyit. Októberben Münchenben futom a marathont. Nem is lenne rossz reklám. :)
Sziasztok és jó hétvégi edzéseket, versenyeket!
Előzmény: iSTVán (10862)
lotifuti Creative Commons License 2001.07.13 0 0 10867
Szia Alan01!
A holnapi -szombati- 10 óra jó lenne! A tegnapi 21 km után viszont nem biztos, hogy friss leszek és fürge, de szívesen futnék két laza kört. Szóval? Különös ismertető jel? Nekem a bal kezem gyűrűs ujján belül, van egy piros folt. (Bocs.) :)
Előzmény: Alan01 (10866)
Alan01 Creative Commons License 2001.07.13 0 0 10866
Jön esetleg valaki szombati vagy vasárnapi 10 órai kb. 2 kör szigetfutásra a MAC órához? Hétközben inkább a lemondások domináltak, szétszaladtak versenyezni és nyaralni az FB-k. (Vagy pedig Sneci nélkül félkarú óriások vagyunk.)
Ha nem jön senki, lehet, hogy én is inkább a budafoki dombokat választom.
Alan
V.Péter Creative Commons License 2001.07.13 0 0 10865
Beneveztem az esti félmaratonra, ha valaki szeretne elönevezni, még közel 2 órán keresztül megteheti személyesen a III. ker. Szérüskert u 17. cimen az MMK-nál - utána már csak a helyszini nevezés lehetösége marad.
Chino-San Creative Commons License 2001.07.13 0 0 10864
ha jöszöl esti félmaratonni, ott bisztos találxol egykettővel...
Előzmény: lotifuti (10861)
Philipcsiga_ Creative Commons License 2001.07.13 0 0 10863
Tegnap este kinéztem a vb helyszinére. A biztonságiakon kívül már nem sokan voltak. Futottunk egy kört a pályán ahol előttünk pár órával a leendő világbajnokok rótták a köröket. A végén a biztonságiak kergettek végig rajta, de furcsa lett volna utolérnek. :)) Van bérletem, nemsoká indulok ki a mai versenyekre. Ma lesz a 100m-es döntő. Miért várja ezt annyira mindenki? Csak így a saját edzésemre nem marad semmi idő.

Az almádi szállással többet este tudok én is mondani (vagy amikor gép elé kerülök), mert még én sem tudok semmit, ma találkozok a szervezővel. Almádiban este buli???
Kellemes 7végét! Sziasztok

iSTVán Creative Commons License 2001.07.13 0 0 10862
lotifuti
Ezt nem értem.
A fél ország a pólónk szépségéről beszél. Gyakran hordjuk is (bár nincs minden futásra, mindenkinek kötelezően előírva). Előbb-utóbb lesz újabb adag is készíttetve, úgyhogy mégtöbb társunknak lesz.
Előzmény: lotifuti (10861)
lotifuti Creative Commons License 2001.07.13 0 0 10861
Sziasztok! Magánkezdeményezésű felhívás!
Mivel nem adom fel!, hogy egyszer összefussak néhány "FUTO bolond"-os futóval a Margit-szigeten, a következőt találtam ki: mi lenne, ha lenne olyan póló, amire ez rá van írva (mármint Futo bolond, vagy Index, vagy ilyesmi)?
Ja, és július 27-én pénteken kb. délután 2-kor nekivágunk egy 6 köros Szigeti edzésnek. Ha esetleg Valakinek lenne kedve csatlakozni, biztos nem fog csalatkozni. (Bocs.)Szép péntek 13-át Mindenkinek! Sziasztok!
Kalibán az ólommadár Creative Commons License 2001.07.13 0 0 10860
ezt a félmaratonit most lehet hogy kihagyom,már az utazásban elfáradnék, a vonaton megint szétizzadnám magamat, mire leérnék a helyszinre
már csak hordágyon lehetne szállítani. Itthon viszont van esélyem helyette egy 5-5perc40 közötti
1500m-t futni így legalább meglehet a sebesség rövid illúziója, a 42méter 195mm es mikromaratonin
viszont most szívesen elindulnék.off.
futobab Creative Commons License 2001.07.12 0 0 10859
Lelkiismeretesen elküldtem!
Előzmény: lelkiismeret (10857)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.12 0 0 10858
Annak idején átnyálaztam egy csomó honlapot, ezeket is, de aztán felhagytam az olvasásukkal, mert mind szerint sokat kell futni ahhoz, hogy az ember nyugodt szívvel nekiinduljon egy (vagy több) maratonnak. Majd egyszer, ha sok időm lesz... :-\
Előzmény: iSTVán (10853)
lelkiismeret Creative Commons License 2001.07.12 0 0 10857
Futóbab!
Nagy kérésem van feléd! Az a bizonyos fénykép, amit elküldtél az emilemre, az elment a semmibe, mert az a cím már nem él.Azóta viszont kicseréltettem, így kérlek, hogy a mostani címemre küldd el újból légyszíves, ha nem túl nagy fáradtság!Előre is köszi!
Lelkiismeret
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.12 0 0 10856
Ja. Mármint hogy ezeknek a népeknek mindnek van könyve a futásról (több is talán). A királyságomról nem nyilatkozom, majd az utókor... ;-)
Előzmény: futobab (10855)
futobab Creative Commons License 2001.07.12 0 0 10855
Potyike,
Kiraly vagy! Jeff Galloway könyvéből okosodom, többször nekifutottam, hogy leírom a módszerét a bolondoknak, de sohase jött össze. Hogy mindezen a neten is megvan, nem is sejtettem. Köszi!
Előzmény: Törölt nick (10850)
tifussssz Creative Commons License 2001.07.12 0 0 10854
Sziasztok, csak hazaugrottam egy táborból tiszta pólókért, nem is olvastam végig a hozzászólásokat (időhiány) mindenkinek jó futásokat, én csak a gyerekekkel izzadok a héten :))))
tif.
iSTVán Creative Commons License 2001.07.12 0 0 10853
Sok lesz már egy kicsit! :-))
Én már az elsőnél elakadtam a hiányos angoltudásommal. (Azért még dolgozom majd rajta! :-))
Ez mindenesetre tetszett: "A Low-mileage, Injury-free Training Program for those who have jobs, families, and a life!" vagyis "Alacsonykilométerű, sérülésmentes edzésterv azoknak, akiknek van munkája, családja és egy élete!" (ha jól ferdítettem :-))
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.12 0 0 10852
Meg ez se:
Cool Running
Előzmény: Törölt nick (10851)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.12 0 0 10851
Ez se rossz:
Art Liberman
Előzmény: Törölt nick (10850)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.12 0 0 10850
Erről szerintem kérdezzünk meg inkább amatőrt, hiszen ő a legamatőrebb közöttünk... ;-)

Két link, ahol vannak teljesen kezdő (meg talán kevésbé kezdő) edzéstervek is (persze vannak máshol is):
Jeff Galloway
Hal Higdon
Utóbbinak van edzésterve a Runner's World-ön is, ha jól emlékszem.

Előzmény: iSTVán (10849)
iSTVán Creative Commons License 2001.07.12 0 0 10849
Hogy ne essék félreértés, nem az edzésterv szövegéből olvastam ki ezt a megkülönböztetést (bár a tervből is levonható ez a következtetés), hanem elhangzott már egyéb helyeken is. Mellesleg nem rossz amatőrnek lenni. :-)
Előzmény: zakka (10848)
zakka Creative Commons License 2001.07.12 0 0 10848
Na nehogymár mindenféle edzésdivat-diktátorok döntsék el, ki a profi és ki az amatőr! Ennek szellemében örülök neki, hogy "amatőr"-nek számítok... :-)
Előzmény: iSTVán (10847)
iSTVán Creative Commons License 2001.07.12 0 0 10847
Olvasgattam a runnersworld.com edzéstervét (gyakoroljuk egy kicsit az angolt is a nagy szünidőben :-)), nem sok versenyt javasolnak benne. A haladó szinten a 4 hónapos felkészülésbe belefér egy 16, egy 21 km-es verseny és maga a maraton. Ezt összehasonlítva a tervezett havi 1 maratonommal (és persze a kisebb versenyekkel), hát nem tudom...
Végülis azt mondják, ez az amatőrség jele. Tehát ha jövőre csak 2 maratont fogok futni, és alig láttok az egyéb versenyeken, akkor mindenki levonhatja a következtetést, hogy profinak érzem magam :-))
(Azért valószínűleg kicsit visszaveszek a lendületből és megelégszem jövőre 3-4 maratonnal.)
V.Péter Creative Commons License 2001.07.12 0 0 10846
Zsuga,
a segédeszköz típusa Polar Xtrainer Plus, a Polar boltban (IX. ker. Tompa u.) vettem tavaly novemberben akciósan ötvenpárezer forintért. Nem tudom, hogy lehet-e még kapni, tudtommal már nem gyártják, az S széria van helyette. Ha biciklis funkciók nem kellenek, akkor az S610-es tudja azokat a dolgokat, amiket az enyém (és még néhány egyebet is, pl. infrás adatátvitel számítógépre) és az már kapható. Bringás dolgok az S710-ben vannak, de azt még nem árulják (múlt héten legalábbis még nem volt - nem mintha venni akarnék, csak érdeklödtem).
Előzmény: zsuga (10838)
Alan01 Creative Commons License 2001.07.12 0 0 10845
Philip, jómagam csak három-négy őszi félmaratont tervezek, engem az ugyanezen hétvégén megtartandó (iSTVán által is említett) Firenze maraton gondolata fogott meg. Ott biztos, hogy van félmaratoni táv.
Jövő hónapban autóval érintem Monacot, majd ilyen szemmel is megnézem.
Mindenesetre egyelőre Firenze jobban izgat.
Alan
Előzmény: Philipcsiga_ (10832)
Zsazsi Creative Commons License 2001.07.12 0 0 10844
NyuFő!
Tééééééééényleg?! Hurrááááááá!
Mondjuk ebédszünetben?! Az iraki bezárt, így marad a mókáskifli.
Zsazska-Mazska
Előzmény: nyuszi_ (10836)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!