Keresés

Részletes keresés

rags Creative Commons License 2004.07.08 0 0 333
Sziasztok!

Jövő hét pénteken megyek a feleségemmel Wizzair-rel Brüsszelbe, 3 éjszakára!

Meg tudja nekem valaki írni, mennyibe kerül egy 3 napos hétvégi bérlet?
Sajnos se franciául, se hollandul nem beszélek, ezért nem tudtam semmit kideríteni az stib oldaláról.

köszi: rags
DAttis Creative Commons License 2004.06.29 0 0 332

Hi!

 

Elég vegyes érzelmeket kelt bennem ez a város, most több mint egy éve vagyok itt, de jobban kedvelem mint 10 évvel ezelőtt. De egybevetve mindent nem nagyon szeretem ezt a várost.

De mit lehet tenni, most itt melózom. Haver is kevés, szinte nincs.

És egyes városrészek annyira lehangolóak, hogy úgy érzem mintha nem is Európába lennék. Midi pu. környéke siralmas pld.

Még jó, hogy egy jobb kerületben lakom.

Előzmény: Thomas (327)
Thomas Creative Commons License 2004.06.29 0 0 331
ûres ez a város:-), de ma dög meleg van legalább 20-24 fok!
Előzmény: ultraviolettt (330)
ultraviolettt Creative Commons License 2004.06.28 0 0 330
sehol senki ? :-)
Thomas Creative Commons License 2004.02.19 0 0 329
A "Magyar Napok" märc 15-19-i heten lesznek Brüsszelben.
Old England Creative Commons License 2004.02.18 0 0 328
Sziasztok,
vasárnap jöttem haza ismét Belgiumból. Mostani "highlights":
* "Zurenborg" városnegyed Antwerpen Berchem kerületében - három-négy utca tömör gyönyörűség (szecessziós házak, középkori várat idéző paloták...).
* Wim Mertens koncert Leuvenben.
Sikerült Mertens "Skopos" című új albumának premierjére eljutnom, a leuveni Városi Színházban. Fantasztikus zene, talán ismerősebb, ha azt mondom, Peter Greenaway néhány filmjének zeneszerzőjéről van szó.
Thomas Creative Commons License 2004.02.17 0 0 327
Jelentem tök sötetszurke felhök jöttek:-((
Amugy szombaton megnyugodtam, ennel Bp-sem kutyaszarosabb es szemetesebb...
showtimes Creative Commons License 2004.02.17 0 0 326
Van egy érdekes, oldalnézetes képem az Európa Parlament üveg-vasbeton tömbjéről. Beszkenneltem, jól mutat. Következő bővítéskor berakom. Addig marad a fórumozás, utána lehet nézni:)
showtimes Creative Commons License 2004.02.01 0 0 325
Kösz, igyekszik az ember:) Egyébként a technikát lehet tanulni, fejleszteni, de a fejben dől el a lényeg.
Kérdésedre válaszolva: www.webshot.com - regizz, s 240 képet tehetsz fel.
Előzmény: Old England (324)
Old England Creative Commons License 2004.02.01 0 0 324
Jók a képeid!
Egy kérdés: tud valaki valami könnyen kezelhető, ingyenes tárhelyet, ahová fel lehetne tenni nagyobb mennyiségű fotót?
Előzmény: showtimes (323)
showtimes Creative Commons License 2004.01.27 0 0 323
Kis témaváltás. Kicsit megtuningoltam a Belgium mappát. Kedvenc belőle a csipkeverők. MIndig is értékeltem a kézműveseket türelmükért, precizitásukért, s nem utolsó sorban kreativitásukért. A brüsszeli csipke ( persze a kis ajándéktárgyak, mint a kezdőbetűs zsebkendő) nem is olyan drága, mint előtte hittem.
Old England Creative Commons License 2004.01.25 0 0 322
Sajnos nem tudom; a kiállítás hivatalos honlapján (http://www.expo-khnopff.be/def/en/info2.asp) nem találtam erről információt.
Előzmény: vélemény (321)
vélemény Creative Commons License 2004.01.25 0 0 321
A Khnopff kiállítást már decemberben is hírdették. Megszakadt a szívem, hogy nem láthatom.Általában ezeket a kiállításokat utaztatják. Old England nem tdod véletlenül, hogy nem lehet-e majd máshol is megnézni?
Old England Creative Commons License 2004.01.25 0 0 320
OK :-D

Nekem a szimbolizmus/szecesszió a mindenem.

Előzmény: ultraviolettt (318)
showtimes Creative Commons License 2004.01.25 0 0 319
Az utóbbi képet azt hiszem már láttam, persze csak valahol repróban. Brüsszelben három múzeumban jártam, a csokiban, az autoban és a hadtörténetiben (különösen a repülőkben és a tankokban erős a gyűjtemény) - de lenne még mit nézni.
Előzmény: Old England (315)
ultraviolettt Creative Commons License 2004.01.24 0 0 318
a mitnemadnek az azert Brusszelnek szolt, nem a Khnopff-nak ;-)
Előzmény: Old England (317)
Old England Creative Commons License 2004.01.24 0 0 317
Igen, Khnopff... ha teheted, nézd meg, már csak azért is, mert rengeteg, magángyűjteményekből származó és máskor nem látható képet állítottak ki.
A belépő 9 euro.
Előzmény: ultraviolettt (316)
ultraviolettt Creative Commons License 2004.01.24 0 0 316
Ezek Khnopf kepek ? egesz jok ! mit nem adnek hogy ott lehessek ...
Előzmény: Old England (315)
Old England Creative Commons License 2004.01.24 0 0 315



Old England Creative Commons License 2004.01.24 0 0 314
Tegnap este jöttem haza, 40 perccel később szállt fel az amúgy is késői gép.

Most főleg Antwerpenben voltam, s azt hiszem, kezdek ráérezni a városra. Eddig mindig csak félnapokat töltöttem ott, s nem igazán sikerült megszeretnem e várost, de ez valahogy úgy lehet, mint Brüsszellel, sokat kell bolyongani, meg kell ismerni.
Végre megnéztem a Rubens-házat, bár megvallom, több okból kifolyólag, ezúttal inkább kulináris, semmint kulturális élvezetekben volt részem. Azt kell mondanom, éttermek, vásárlás és szórakozás terén Antwerpen felveszi a versenyt Brüsszellel, sőt. Rengeteg extravagáns művész, divattervező él a városban, amely tele van jobbnál jobb éttermekkel, galériákkal, színházakkal és üzletekkel.

Brüsszelben múlt vasárnap voltam, a város egy kissé kihalt, a Grand` Place és az Old England varázslatos, az éttermesek fáradhatatlanul próbálták becsalogatni a vendégeket.
Az Easy Everything internetkávézó a De Brouckére-en úgy láttam, megszűnt.

Ami miatt most Brüsszelbe mentem és amit nagyon ajánlok mindenkinek: éppen most nyílt és május 9-ig látható egy FERNAND KHNOPFF kiállítás a Koninklijk Musea voor Schone Kunsten-ben.
Khnopff egyike kedvenc festőimnek, így mondanom sem kell, órákat töltöttem a kiállítótermekben.

Előzmény: showtimes (311)
zmedve45 Creative Commons License 2004.01.23 0 0 313
Haj, jö öreg hétfő hajnali Maláv gép...
FYI: az minisztériumok úgyis kifizetik a Malévnek ezt az árat, ezért fix marad...
De ha jó előre lefoglalod, az SN olcsóbb.

Z.

Előzmény: Thomas (312)
Thomas Creative Commons License 2004.01.23 0 0 312
Jön valaki a hétfő (26) reggeli (6.10) járattal?
showtimes Creative Commons License 2004.01.22 0 0 311
Elég rég átugrottál már. Milyen a januári város? Éttermek ilyenkor is tele?
Ha már városháza, majd olyan képet is rakok fel, ha nem felejtem el. Egyébként első ránézésre azt hittem templom. :)
Előzmény: Old England (310)
Old England Creative Commons License 2004.01.13 0 0 310
A telnek is megvan a varazsa... en egyszer a karacsonyt es a szilvesztert is ott toltottem. A Grand` Place-on ilyenkor hatalmas jaszolt epitenek, elo csacsival, birkakkal, a teren korben klassz karacsonyi piac szokott lenni.
Sot, a Varoshaza egyik ablakabol a Mikulas edesseget dobal a tomegbe... :-)

En most meg Genfben vagyok, de csutortok delutan atmegyek Brusszelbe... majd beszamolok.

Előzmény: showtimes (309)
showtimes Creative Commons License 2004.01.13 0 0 309
A képek arra jók, hogy , ha ránéz az ember felidézze a történteket. Ilyen esetemben a Grand Place-on lévő virágpiac ( új kép, ma raktam fel néhány társaságában). Nappal nyüzgő piac, aztán jönnek a szerelők, pillanatok alatt csővázas nézőteret emelnek, s este már a spanyol időket idéző történelmi játékot mutatnak be. Másnap meg mondjuk valamelyik európai régió mutatkozik be... Zajlik az élet Brüsszelben. A tél is ilyen?
Szürke Csacsi Creative Commons License 2004.01.09 0 0 308
VAN! :)

(én is szeretnék feltenni képeket, de egyelőre nem tudok szkennelni :( )

Előzmény: showtimes (307)
showtimes Creative Commons License 2004.01.09 0 0 307
Jál látod, nyári képek.
A honlapot ősz közepén csináltam, s folyamatosan bővítem, mivel már több, mint 160 fotó van fenn pár hete bontottam mappákra, köztük Belgium.Rövidesen megint bővítem, s teszek fel újabb belga képeket, például a Grand Placeon lévő virágpiacról. Az Európa Parlamentben is jártam, a képet sajnos elajándékoztam, de újra nagyíttatás után majd felrakom. Ha van közérdeklődés írhatok további élményekről is.
Előzmény: Szürke Csacsi (305)
Old England Creative Commons License 2004.01.09 0 0 306
En hetfon indulok, igaz, most foleg Antwerpenben idozok majd... :-)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2004.01.09 0 0 305
Mikor jártál Belgiumban? A képekből ítélve nem decemberben...

véleménytől pedig azóta is várom a Belgium topicba szánt beszámolót! vélemény, itt vagy?

Előzmény: showtimes (304)
showtimes Creative Commons License 2004.01.08 0 0 304
Nekem tetszett Brüsszel, s még szeretnék visszatérni ide, mert egy hét kevés volt a megismerésére, Pedig az Európa Parlamenttől a Grand Place sarkán lévő csokimúzeumig sok helyen megfordultam. Hangulatos város. Nekem még a lejjebb bírált nagypályaudvar is tetszett, a tempójával, forgalomszervezésével. A belvárosban sok szép útca, kellemes éttermek, sörözők. Sok látnivalót kívánó múzeum, mint például a hadtörténeti, vagy az automobil - előbbinek a repülők és a tankok fejlődésének a bemutatása az erőssége. Szóval akit érdekel a haditechnika ne hagyja ki.
Brüsszeli, oestendei, brüggei képek is találhatók utiképes honlapom Belgium mappájában, akit érdekel: http://kazika.try.hu - kellemes nézelődést itt is, ott is:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!