Keresés

Részletes keresés

Roger Preed Creative Commons License 2014.08.11 0 0 2151

Sziasztok!

 

Egy drótkerítést szeretnék kissé zártabbá tenni anélkül, hogy magát a kerítést elbontanám. :)

Tudtok erre valami esztétikus megoldást javasolni?

Luca_41 Creative Commons License 2014.08.11 0 0 2150

http://indafoto.hu/Luca41/image/21556123-81e8d24d/user

 

Elkészült. Igaz a léceket sötétebbre szerettem volna, de majd 5 év múlva....

(M)Ákos Creative Commons License 2014.08.10 0 0 2149

Én 70 cm-re tettem le az akác oszlopokat, nem mentek sehova már évek óta.

Szintén kötött talajba kerültek.

Előzmény: Levikes (2147)
afitos Creative Commons License 2014.08.10 0 0 2148

Sziasztok!

A tegnapi és a mai napon apósommal a telkem bekerítéséhez lefúrtunk körülbelül 50 darab 240 cm magas betonoszlopot

Abban szeretnék tanácsot kérni, hogy valakinek van e tapasztalata abban, hogy az általam 700 forint/darab áron vett betonoszlopok ugyan megfelelőnek tűnő cement tartalmúak, szép szürke színűek, egyet eltörtünk így azt is láttuk, hogy van bennük három darab kb. 0,7 cm vastagságú betonvas, de mégis viszonylag puhának "hajlíthatónak" érzem őket.

Valószínűleg valamilyen tsz majorban, vagy önkormányzat közmunkásai által készítették őket. (feltételezem nem gépi gyártástechnológiával).

A kérdésem az, hogy szerintetek ha nem éri erős feszítés őket (ponthegesztett vadhálót szeretnék kerítésként) akkor milyen tartósságra lehet számítani, lehet, hogy néhány év alatt így is elporladnak?

Valamilyen betonra való festékkel (pl.medencefesték) érdemes őket átkenni, hogy ne szivárogjon beléjük a víz?

Köszi, ha valaki megosztja velem tapasztalatát, vagy tanácsát.

András

Levikes Creative Commons License 2014.08.10 0 0 2147

Sziasztok,

 

érdeklődnék, hogy mi a véleményetek, illetve csinált e már valaki hasonlót: a telkemet akarom vadhálóval körbekeríteni vaddisznók miatt. A telek egy domboldalon van, mely elég meredek, de  talaj kötött agyagos talaj. Vettem DN 76-es vascsöveket ezek lennének az oszlopok, melyeknek DN 80 lyukakat akarnék fúrni.

A kérdés az lenne: betonozás nélkül megállnak az oszlopok? Kb 80 cm mélységben lennének letéve.

 

Köszönöm a válaszokat

Téli nap Creative Commons License 2014.08.09 0 0 2146

 Az előzőeket olvasva megerősítést nyertem, hogy felesleges a drága kerítés.

 Nálunk még az utca fronton is drótkerítés van. Beton oszlopok beásva kb 70 cm mélyre , a sarkokon ferde támaszok  3 sor vezető huzal kifeszítve és azon a  drót fonat.

 Lábazat is csak azért készült, hogy alul a kutyák ne jöjjenek be.

 A sok unoka húgom közül az egyikek építkeztek, majd bele haltak. A tetőtér még mindig nincs kész, de  a kerítésen agyalnak.

 Közben építettek csodás garázst   is - lomtárnak, a gyerekeik meg nem tudják magukat kipihenni mivel nyomorognak a félkész lakásban.

 

 

 De hát a pioritás mindig valami belső sugallatra keletkezik.

csiszár100 Creative Commons License 2014.08.08 0 0 2145

Hát igen sajnos fogalmam sincs merre lelem.....

Bár az az érdekes hogy 7 év alatt nem dőlt semerre,repedés sincs

Előzmény: Pompiere (2144)
Pompiere Creative Commons License 2014.08.07 0 0 2144

Azt a mindenit. Csak így finoman. Lehet, hogy valami tervezőt vagy statikust kellene megkérdezni, hogy egyáltalán mi lehet ilyen esetben a megoldás. Már ha egyáltalán létezik ilyen esetekre.

 

Azonban én először "elővenném" a kivitelezőt - még így hét év távlatából is - és lekapnám a tíz körméről, aztán az ilyen esetekre alkalmazott jogi eljárásokkal megfenyegetve újra építtetném vele a kerítést.

 

Az a csoda, hogy ebben a monszunos időjárásban nem dőlt fel az egész és nem nyomott agyon valakit.

Előzmény: csiszár100 (2143)
csiszár100 Creative Commons License 2014.08.07 0 0 2143

Üdvözletem!

Sajnos óriási hibával,gonddal szembesültem.

7 éve épült a kerítésem,a közök 15-ös zsalu 2db magasan,az oszlopok 30-asok 6 magasan.tavaly sikerült beszínezni,idén pedig úgy döntöttem hogy 7éve berakott vadász kerítés betéteket lecserélem kovácsoltvas szerű kerítésre a kapukkal együtt ami kb 800 ezres befektetés lesz.Ez eddig szép és jó...DE valahonnan jött egy sugallat mekkora alap van alatta? elkezdtem ásogatni,mert hát meg is lesz terhelve és nem szeretnék meglepit.a közök alatt 25 cm-t láttam,alá nem ástam de vékony vassal aláböktem..nem ütközött akadályba a földön kívül.Na jó az annyira talán nem lenne gáz.Jönnek a pillérek....itt azt hittem szívinfarktust kapok.....a pillérek alatt sincs nagyobb.Jelen esetben tanácstalan vagyok,mit tudok tenni ?Ebben a formában azt hittem neki állok és lebontom a francba,de hát így is eddig nem kis pénzben van ,de így nem merem a kovácsoltvasat rátenni.Hogy tudom orvosolni a problémát,mert gondolom 70-80 cm nem ártana.Megoldható úgy hogy kiásom az oszlop mellett félig és szépen amennyre tudom kiszedem alóla a földet és beöntöm betonnal,majd a túloldalról is ugyan ezt,vagy van valami speckó eljárás?Ha valaki tud részletes tanácsot adni annak nagyon örülnék!

 

Köszönettel

sztiv1 Creative Commons License 2014.08.03 0 0 2142

Köszöm a választ

Előzmény: Pompiere (2141)
Pompiere Creative Commons License 2014.07.28 0 0 2141

Két éve a 1601-ben és a 1635-ben csináltam kalkulációt. Érdemes megnézni és azt átalakítani saját igényekre és mai árakra.

 

Annyit mondanék még, hogy úgy szép egy ilyen kerítés, ha az oszlopai vastagabbak mint a kerítéslábazat. A lábazatnak szerintem szükségtelen a 20-as zsalukő, elég oda a 15-ös is. Viszont az oszlopoknak célszerűbb a 30-as vagy 40-es méret. Az előbbi akkor ha valami vastagabb burkolat megy rá, az utóbbi pedig akkor, ha csak sima nemes vakolat kerül rá.

 

Amit írtál: az 10 oszlop 9 oszlopköz. Én olyan 7-800 ezer forintra becsülöm a költségét ha valakivel csináltatod. Saját kivitelezésben valamivel több mint a fele.

Előzmény: sztiv1 (2140)
sztiv1 Creative Commons License 2014.07.27 0 0 2140

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni a hozzáértőktől kb. mennyibe kerülne zsalukő kerítés

Kiásás (homokos talaj) zsalukő+vasalat+beton> munkadíjjal együtt> 20-as nyers zsalukőkerítés

2sór magasan +2,5 méterenként 20x20-as 7 sor magas oszlopokkal, 21 méter hosszan.

Betétek nélkül, és tudnak e kivitelezőt, Budapest.17 ker

Előre is köszönöm

Pompiere Creative Commons License 2014.07.27 0 0 2139

Kár, hogy az elmúlt egy hétben nem voltam net közelben mert akkor éltem volna a viszontválasz lehetőségével. :-)

 

Mindig is "bírtam" az ilyen szakembereket, akik beállítottak valahová és kijelentették: Én vagyok Napoleon, mindenki más hülye. No, emberünk is valami ilyenformán adott itt "tanácsokat".

Előzmény: (M)Ákos (2134)
grobi26 Creative Commons License 2014.07.21 0 0 2138

Köszönöm szépen a válaszod!

Előzmény: Madaraspisti (2137)
Madaraspisti Creative Commons License 2014.07.21 0 0 2137

 Jó lesz !

Előzmény: grobi26 (2136)
grobi26 Creative Commons License 2014.07.20 0 0 2136

Sziasztok!

 

Tömör betonfal kerítést szeretnék csinálni az alap az már kész van 25-26 cm széles.

Úgy gondoltam, hogy ilyenből:http://www.elagazas.hu/index.php/webaruhaz/falazoelemek/fruhwald/zsalukovek/fruhwald-zsalutegla-zst-20-reszletek lennének a pillérek 2 méterenként majd e kő "fülei" közé ezek:http://www.elagazas.hu/index.php/webaruhaz/falazoelemek/fruhwald/pincefalazok/fruhwald-beton-falazoblokk-ub-12-reszletek lennének berakva. Véleményetek szerint ez így megfelelő lenne?

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

Teaway Creative Commons License 2014.07.19 0 0 2135

Ebbe a sorba én is beállok; tökmind1, milyen a kapu, a két oldal között nem árt a betonalap.

Előzmény: Pompiere (2129)
(M)Ákos Creative Commons License 2014.07.19 0 0 2134

Jöhet, ha a saját Mamádról szól :D

Vagy ossz inkább "jó tanácsokat", mert eddig inkább kötözködtél, meg nyomtad itt ezt a körberöhögős stílust.

Az ilyen "mesterektől" mentsen meg a sors :D

Előzmény: Törölt nick (2133)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.18 0 0 2133

Írjak egy jó hasonlatot,amiben a kedves Mama is benne van?

 

Előzmény: Pompiere (2132)
Pompiere Creative Commons License 2014.07.17 0 0 2132

Rossz hasonlat.

Előzmény: Törölt nick (2130)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.16 0 0 2131

Egyébként azt nem értem, ha úgy is eldöntötted már,hogy végigbetonozod az egész utcát,akkor mi a tökömnek kérsz tanácsot ?

Előzmény: Törölt nick (2130)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.16 0 0 2130

Ez kb.olyan mintha az autód egyik sárvédőjét újra kellene fényezni,de Te úgy döntenél,hogy mégis csak fényezzük át az egészet legyen szép új. Nincs az a festő aki elküldene a búsba,legfeljebb a hátad mögött röhögne ki. Jogosan :)

Előzmény: Pompiere (2129)
Pompiere Creative Commons License 2014.07.16 0 0 2129

Ezt eddig is tudtam. Azt hittem, hogy van neki valami konkrét oka azonkívül, hogy az egyik úszik a másik gurul.

 

Mindenesetre én is úgy gondolom, hogy egyáltalán nem baj ha a kapu oszlopai össze vannak kötve sávalappal.

Ha pedig a "normális" mester ilyenért kiröhögne, akkor már vehetné is a cókmókját, ha nálam dolgozna.

Előzmény: Törölt nick (2127)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.16 0 0 2128

De a googl-on rengeteg szemléletes kép van ebben a témában.

Előzmény: Törölt nick (2127)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.16 0 0 2127

A konstrukciójából adódik. A tolókapu végig egy sínen mozog, míg az úszókapu csak az ellensúlyon rögzített görgőpáron.

Előzmény: Pompiere (2126)
Pompiere Creative Commons License 2014.07.15 0 0 2126

1. nem kell sávalapot csinálni,mert úszó és nem tolókapuról beszélünk. Normális mester körbe is röhögne az ötleteddel.

2. Sávalapot csak tolókapunál alkalmazunk. Igen ott szükséges az áthajtó helyén a vasalás.


Hogy okosodjak én is:

 

Mi az, ami miatt szükségessé válik a sávalap készítése a  tolókapu alatt  és mi az ami miatt az úszókapunál nem?

 

 

Előzmény: Törölt nick (2125)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.15 0 0 2125

1. nem kell sávalapot csinálni,mert úszó és nem tolókapuról beszélünk. Normális mester körbe is röhögne az ötleteddel.

2. Sávalapot csak tolókapunál alkalmazunk.Igen ott szükséges az áthajtó helyén a vasalás.

3. Ha normális alaptesteket csinálsz,nem fog egymástól elmozdulni a kapu. Egyébként ez a veszély kizárólag a szárnyas kapuknál szokott előfordulni.

 

Előzmény: Lugosi (2124)
Lugosi Creative Commons License 2014.07.14 0 0 2124

Az úszókaput nem én telepítem hanem mester, csakhát ugye hogy ki mennyire hozzáértő, az általában csak később (későn) derül ki.. nálam az a helyzet, hogy feleslegesen nem csináltatnék sávalapot a kapu alatt, mivel ahhoz vissza kéne bontani a jelenlegi térkövezett kocsibehajtó egy részét.

A mester azt mondja, nem szükséges sávalapot csinálni, de én egy kicsit elbizonytalanodtam, mivel nyíló kapunál pl. a legtöbben javasolját a teljes sávalapot. Nyilván nálam is az a cél, hogy az úszókapu ne mozduljon el idővel a fogadóhoz képest.

De én örülnék a legjobban ha nem kéne visszabontani a behajtót.

 

Előzmény: Törölt nick (2118)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.14 0 0 2123

Mi az a létra vasalat ?Még életemben nem hallottam róla. Meg tudod indokolni,hogy egy betontömböt a

mi tulajdonképpen csak ellensúlyként működik,miért is kell bevasalni

Előzmény: (M)Ákos (2122)
(M)Ákos Creative Commons License 2014.07.14 0 0 2122

Légyszi írd le, mit rontottam el...

40 cm széles, 90+ cm mély a kerítésem alapja, és ha már azt alapoztam, akkor kiástam az ellensúlyt helyét is (előírtnál nagyobbat), és dobtam bele létravasalatot, mivel több helyen is olvastam, hogy nem árt. Egybe lett öntve a kerítés alappal.

Túlbiztosítottam? Az lehet.

Előzmény: Törölt nick (2121)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!