Keresés

Részletes keresés

kiss_atti Creative Commons License 2012.09.25 0 0 14533

És megosztanál velem egy két ilyen  drasztikus módszert

--

A kollégák már adtak ötelteket, hajrá !!!

:-))))

Előzmény: Danecay (14523)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.25 0 0 14532

Szép nem lesz, de ha spórolni akarsz, akkor az ajtó tokját hozzá kell idomítani az ajtó szárnyához, magyarán a tokból a csavarokat kiszedni, új furatokat készíteni, a tokot megnyomni kellő mértékben, befúrni a falba a csavar helyét , becsavarozni, purhabozni és elvileg kész.

Előzmény: Danecay (14526)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.25 0 0 14531

..vagy jövőre ismétlés, vagy sose sikerül. Nekünk még spaniferrel sem sikerült...

Előzmény: forraslajos (14530)
forraslajos Creative Commons License 2012.09.25 0 0 14530

tegyél a tok mag a szárny közé a zár felőli oldalon a sarkokhoz kb 5 centi kitámasztást (a tok belsá résrére,hogy a szárny legszélesebb felületén támaszkodjon fel) és hajlítgasd vissza a szárnyat. nem árt,ha a műtéthez cirka 90 kilónyi garvitációs egyenleg társul,nem egyszerű műtét. a leggyengébb profil is elég erős, hogy gond nélkül tolatásra kényszerítsen.:) jut eszembe,jövőre jó eséllyel megismételheted.:)

Előzmény: Danecay (14523)
forraslajos Creative Commons License 2012.09.25 0 0 14529

na,az nagy valószínűséggel azért van. ugyanis ha nem elég masszív a profil vagy gyenge a merevítés, bezony a laminált fóliás simán "vetemedik".

Előzmény: Danecay (14526)
forraslajos Creative Commons License 2012.09.25 0 0 14528

akkor vágass dekorosoknál  tokszélességű, 1mm vastag műanyag csíkokat, vágd ki a zsanérok helyénél és ragaszd  fel a tokra a gumi alá. ha szükséges, a szárnyra-ahol a tokon levő gumival találkozik-ugyanez,csak ott elég egy 1-1.5 centis csík,vagy amennyi elfér. tádáááá....! nincs huzat.

Előzmény: Danecay (14527)
Danecay Creative Commons License 2012.09.25 0 0 14527

Nos hát én inkább valamilyen házi praktikára gondoltam, mint sok ezer forintos megoldásokra. Ha foglalkozásszerűen foglakoznék nyílászárókkal akkor természetesen belefektetnék egy ilyen masinába, de azért, hogy egyszer végignézzem, max. egy óra leforgása alatt a nyílászáróimat és utána soha többé ne használjam, az azért luxus kategória, és akkor még az sem biztos, hogy tudok egy egy megtalált légrés ellen tenni valamit.

Huzat mérésére valami tipp esetleg? A házon belül, annak több pontján érzek rendszeresen huzatot, amin állandóan boszankodok (és még enyhén fogalmaztam), de nem sikerült még kiderítenem, hogy honnan, milyen nyílások közt keletkezik, sőt szobának olyan pontján is érzem, sarokban, ahol nincs is nyílászáró. Próbáltam füstölőkkel megállapítani, de a jelenség valósságán kívül (a füstölő vízszintesen kezdett el füstölni) többet sajnos nem sikerült megállapítani, és ennek megállapításában az általad mutatott kütyü sem segít. Így sajnos sokszor nem érzem konfortosan magamat a saját házunkban. Tégla építésű ház, jelenleg folyik a szigetelése, de sajnos a nyílászárók által okozozz hőveszteségen nem fog segíteni :(

Előzmény: Törölt nick (14525)
Danecay Creative Commons License 2012.09.25 0 0 14526

Az ajtónál a szárny a görbe, méghozzá a zár felőli oldala. Értsd úgy, hogy befelé homorodik középen és ha rázárom a tokra középen, a zár alatt marad több mm-es hézag. Nem tudom, hogy lehetséges e, de ötletszinten felmerült már az is, hogy a görbeségek az egy oldalas fóliázás, laminálás miatt jöttek létre, tehát csak egy oldalon, kívülről kaptak mahagóni dekor fólát a nyílászárók.

Előzmény: Törölt nick (14524)
Danecay Creative Commons License 2012.09.25 0 0 14523

És megosztanál velem egy két ilyen  drasztikus módszert? Én annyival vagyok könnyebb helyzetben, hogy én magam vagyok az ügyfél :):( Sírjak vagy nevessek? A bejárati ajtóban akkora görbület van, hogy ha meglátnád elsírnád magad, még csak segédezköz sem kell, hogy látni lehessen.. Örülnék egy két jól bevált egyengetési praktikának, jó lenne nem a saját káromon kikísérletezni. Az ablakok esetében pedig féltem az üveget.

Esetleg valamilyen jó szigetelés ellenőrző módszernek, megoldásnak is örülnék, értem ez alatt a zárt nyílászáró melletti rés ellenőrzését, keresését.

 

Közönöm!

Előzmény: kiss_atti (14518)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.25 0 0 14522

Szó volt a páracsíkról, mélyített üvegezésről, arról hogy az miért jobb mint a nem mélyített...

 

A lényeg, hogy sajna a vízkifolyókon keresztül az üvegperemet - és itt a nem látható üvegszélekre gondoltam -  télen hűti a hideglevegő, főleg a fém távtartókra van hatással. Ez a hűtés megjelenik az üveg már látható belső felületén is páracsík formájában.

 

Ha mélyebbre helyezik a párásodási zónát, akkor elvileg nem jelenik meg a látható kellemetlen páracsík.

 

Lehet kissé túl szakmai a fogalmazásom és nehezen érthető, majd próbálok javítani rajta...:)

Előzmény: Freedomocska (14521)
Freedomocska Creative Commons License 2012.09.25 0 0 14521

Akkor légy szíves fejts ki bővebben a 14502-es hozzászólásodat - hátha valamit félreértettem nagy naivitásom közben .

Előzmény: Törölt nick (14517)
forraslajos Creative Commons License 2012.09.25 0 0 14520

ilyenkor kell két embernek kimenni,a másik a tulajjal addig a többi ablakot "ellenőrzi"...:)))

Előzmény: kiss_atti (14518)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.25 0 0 14519

Megnéztem, nem rossz, akkoriban még normális voltál a hsz-id alapján...

Előzmény: Freedomocska (14515)
kiss_atti Creative Commons License 2012.09.25 0 0 14518

Ha nem lennél messze,

 

akkor szívesen megnézném - ingyen -, mert ez az eset, amit írsz, igen ritkán fordul elő műanyag nyílászáróknál. Maga az, hogy a heggesztés miatt esetleg deformálódik, az is elég ritka, de általában a helyes finombeállítással ezt ki lehet küszöbölni. Amennyiben nagyobb a gond, úgy - az Ügyfél távollétében :-))))) - , drasztikusabb eszközökkel azért orvosolható a probléma...

Előzmény: Danecay (14516)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.25 0 0 14517

Nem vagyunk pajtások, egyszerűen nem értünk egyet. Nyílván beleléptem a lelki világodba a kramlikkal...

 

Próbálsz lejáratni, de ahhoz meg kevés vagy.

 

Láttál már kiüvegezett nyílószárnyat??  Láttad benne a vízkifolyókat?? Hova is vezetik a párát és vizet ami az üvegperemről csepeg le??  Ja, Te csak beépítőcsként dolgoztál a szakmában?? Az ablakszárny rángatásán kívül másra nem futotta a tehetségedből??

 

Ha még mindig nem világos, nem az ablakon látható páráról írtam...

 

És, ha végre megvilágosodik ott benn a sötétség, akkor rájössz, hogy nem hülyeség amit írtam.

Előzmény: Freedomocska (14514)
Danecay Creative Commons License 2012.09.24 0 0 14516

Sziasztok!

Az én problémám az lenne, hogy nem zárnak megfelelően a nyílászárók, pontosabban zárni zárnak, viszont nem szigetelnek megfelelően, ami észrevételeim alapján a nyílászáró görbeségéből adódik. Igen, a rögzítési pontoknál, ahol tudom állítani a zárás feszességét a tokhoz viszonyatva, nincs gond, viszont ezen pontok között igen. Elég egyszerű megállapítani, hiszen, újjal megpiszkálva érezni, hogy lötyög, kotyog a gumi bizonyos szakaszokon. Egy vízmértékkel is kimutatható a görbület. Kicseréltük már a gumikat is, de ez nem, vagy önmagában nem fogja megoldani a problémát. A kérdésem az lenne, hogy van e mód a görbület kiegyenesítésére, vagy valamilyen más jellegű megoldásra amivel kompenzálni lehetne valahogy a görbületet. Természetesen a csere szóba sem jöhet ugyanis  nincs újabb 700.000 ft-om a cserére.

A sztori röviden, annyi, hogy a nyílászárók cseréje után több mint 5 évvel költöztünk csak be a házba (tavaly) és csak ekkor télen derült ki, hogy baj van, garancia persze már nincs, sőt a cég sem létezik már.

 

A válaszokat előre is köszönöm!

Freedomocska Creative Commons License 2012.09.24 0 0 14515

Amennyiben valakit érdekel nézze meg egy az egyszerű  "hőhídmentes beépítést " alaphelyzetben a 626-os hozzászólásomnban . A termovíziós felvételen látszik , hogy nem mindegy az ablak beépítési mélysége - természetesen egy PH-nál már ellenkezőleg kell gondolkodni . A páracsík kialakulásának persze még nagyon sok tényezője van .

Freedomocska Creative Commons License 2012.09.24 0 0 14514

Kis úttörő pajtás . Láttál már ablak profilt valaha ? A belső pára a belső üvegről  ha olyan mennyiségű akkor minden nyílóról a belső könyöklőre csöpög - vagy felétek máshogyan van ? Küldi már egy fényképet , légyszíí-légyszíííí ! :) Olyan egyszerű vagy mint egy faék ! Nincs kedvem sokat bíbelődni veled .

Előzmény: Törölt nick (14511)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.24 0 0 14513

A Thermicco még gyerekcipőben jár, nem egy kiforrott termék, vannak még kisebb hiányosságok...

 

Ha egy cégre gondolunk, akkor kérj tőlük Kömmerlingre árajánlatot...

Előzmény: Grisha (14508)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.24 0 0 14512

És ezt most miért írtad le???  Ez eddig is így volt, vagy Te sem szeretsz olvasni?

Előzmény: Soma.01 (14503)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.24 0 0 14511

Megjöttél köcsi...

 

Menj oda az ablakodhoz, nézz a nyíló alá, nézd meg hogy van-e vízkifolyód. Ha nincs, akkor téged átb@sztak...

 

Kicsit merengj el az ablakodat nézve, hogy a nyílóból hova folyik a pára...

 

A tokra nem? És onnan hova folyik? Ki a szabadba a vízkifolyón!!!

 

Tehát, Te együgyű van kapcsolat a kinti levegővel???

 

Ebből a hozzászólásodból látszik, hogy lóf@szt nem értesz az ablakokhoz!

 

 A másik:

 

Légyszi másold már be ide  azt a hozzászólást, ami azt írja le fehéren-feketén, hogy:

 

"Kisdi elbaltázott valamit személyesen" !!!

 

Itt surmólkodsz minden alap nélkül...

 

 

Ha ilyet nem találsz, akkor ideje bocsánatot kérned !!

Előzmény: Freedomocska (14510)
Freedomocska Creative Commons License 2012.09.24 0 0 14510

Ekkora idiótaságot !!! Az üveg nem látható pereme kapcsolatban van a külső levegővel a vízkifolyók révén -  ehez meg pára csík kapcsolat ??? Az meg hab a tortán - "csekély belső fűtés mellett  " ? Üdvözletem . Valahogy mindig sikerül lejáratni itt magadat .

Előzmény: Törölt nick (14502)
forraslajos Creative Commons License 2012.09.24 0 0 14509

ha debreceni cég gyártja, hosszú távú tapasztalata nincs vele. kb. fél éve nyomják a 70 mm-es, 6 kamrás decco-t, addig a roplasto-t árulták. én inkább a roplasto 7001-es,80 mm-es hatkamrást venném.  szerintem a decconál messze masszívabb cucc,persze csak ha minden áron náluk akarsz rendelni. ha meg rehauzni akarsz, keresd meg az albaluxot, úgy tudom,most eléggé lenyomták az árakat. legalábbis netto 30.500-ért kínáltak 150x150-es ablakot, mikor utoljára beszéltem az ottani atyaúristennel. ha gondolod,segítek benne,legalábbis összehozlak a döntéshozóval.:) magamat csak azért nem tolom,mert nekem messze van pécs..:))))

Előzmény: Grisha (14508)
Grisha Creative Commons License 2012.09.24 0 0 14508

Sziasztok.

 

Kis segítséget kérnék, külső nyílászáró rendelés előtt állok. Kértem árajánlatot 5-6 cégtől, országos és helyi (pécsi) is. Az árajánlatok 1.1 - 2.6 M ig vannak bruttó. Beépítéssel, kétoldalt fóliázva 3 rétegű üveggel. A vasalat általában ROTO NT.

Nekem egy olyan árajánlat tetszik, ami 1.3M, azonban ott a profil ROPLASTO 7000, amitől óvva intenek. Felhívtam őket és +10%-ért lehet Decco Thermicco 8 légkamrás ablakra "upgrade"-elni, 90mm-es beépítési mélységgel. Ez nagyon vonzó, mert még így is bruttóban is minimum fél millával olcsóbb mint a legolcsóbb helyi nettó ára (aki Rehau 70-el dolgozik).

 

Azonban erről a Decco Thermicco-ról az ég világon semmi véleményt nem találtam, se itt, se máshol. A brossúrákat átolvastam, ott nagyon szép és jó, csak nem tudom, hogy mennyi az igaz belőle. Tudnátok segíteni, mert nem mindegy, hogy mondjuk bruttó 1.4M vagy nettó 1.9-et fizetek az ablakokért, és szart sem akarok venni, de pénzem sincs sok, hogy feleslegesen költsem.

 

 

Köszönettel,

 

G

 

 

gabrielke Creative Commons License 2012.09.24 0 0 14507

A pára ott csapódik ki, ahol a levegő eléri a harmatponti hőmérsékletet.

Amikor hajnalban az ablaküveg közepe tök párás (ez általában csak jó minőségű ablakokkal szokott előfordulni) az pont ugyanazért van, amiért a fű is harmatos. Annyira hideg az ablak külseje (vagyis annyira nem megy ki bentről a meleg, vagyis annyira jó hőszigetelő), hogy ott szépen lecsapódik a pára, mint a füvön.

 

Természetesen amint kisüt a nap ez a víz elpárolog.

 

Amikor viszont belül gyűlik össze a pára, akkor a magyarázat az, hogy kintről annyira le tud hűlni az ablak belső felülete, hogy a benti pára kicsapódik. Ez értelemszerűen rossz hőszigetelésre utal. De legalább a páraszigetelésünk (légzárásunk) jó.

 

Aztán még van az az eset amikor rossz a hőszigetelés is meg rossz a légzárás is és a pára nem csapódik ki, mert gyönyörűen kiszellőzik.

 

 

 

Előzmény: Soma.01 (14501)
Traubi Creative Commons License 2012.09.24 0 0 14506

Én a Horizontot csak műkedvelőként láttam, de vsz nálam ki fog esni az ára miatt is, illetve nálam fölösleges lenne 7 kamra, és a Gealan egy fokkal filigránabb megjelenésű - ha lehet így mondani :)

Egyébként Bp.

 

A párásododás dolog viszont aggaszt, mert erkélyfalnál esetleg rácsorogna a parkettára és szétcseszné... fene tudja.

Előzmény: Soma.01 (14497)
forraslajos Creative Commons License 2012.09.24 0 0 14505

egen. de a pl. roplastonál nem vették a fáradságot,hogy szélesítsék a profilt,csak osztották a 3 kamrát kétfelé. kész is lett a hat kamrás, 58 mm-es csoda.:) a horizontot nem tudom,de ha a 3 kamrás 58-60 mm-es volt,akkor egy kis tiszteletet megérdemelnek.

Előzmény: Törölt nick (14500)
forraslajos Creative Commons License 2012.09.24 0 0 14504

"erre a dologra a leg alkalmasabb a körbe futó fém távtartó" ez is igaz,valamint az is, hogy az üvegre tapadó gumiszigeteléseken kívül semmi az ég világon nem tartja kinn a -20-at az üveg és a profil között,simán körbeszalad a hideg az üveg alatt. erre tesz rá egy lapáttal a fém távtartó, meg a lefelé szálló hideg levegő és kész a páracsík az ablak alján-egy magas páratartalmú,kevésbé fűtött légtérben. a leggyakrabban az új építésű házaknál tapasztalható,legalábbis csere esetén nálam szinte nullaszor jelentekezett a probléma. a többi nagyjából stimmel.:)

Előzmény: Soma.01 (14501)
Soma.01 Creative Commons License 2012.09.24 0 0 14503

Köszönöm, hogy válaszoltál!

Ezek szerint nem olyan nagy hüjeség az.

Annyit mondj már meg nekem légyszives, hogy miért az ablaküveg alja kezd el először párásodni? Mert az ablakon, fentebb, a telején a szoba hőmérséklete magasabb ergo ott nagyobb a hő különbség a kinti hideghez képest. Vagy lent párásabb a levegő. Jaaa, neem! Most ugrott be valami! Lenetebb a levegő hőmérséklet alacsonaybb és könnyebben kicsapódik a levegő páratartalma. Ugye?

Előzmény: Törölt nick (14502)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.24 0 0 14502

Hogy honnan kerül oda a pára??

 

Már egy előző, meg valamikor tavalyi hsz-ben is írtam, hogy az üveg nem látható pereme körben kapcsolatban van a külső levegővel a vízkifolyók révén.

 

A gyártók kitalálták azt, hogy a párásodásra hajlamos üvegrészt lesüllyesztik, ezáltal kisebb az esélye a belső üvegfelületen a megjelenő páracsíknak.

Ez nem butaság amit kitaláltak és 2 rétegű fém távtartós üvegezésénél ezzel csökkentették a páracsík megjelenésének esélyét.

 

Természetesen extrém tartós hidegben ez ugyanúgy meg fog jelenni az üvegen körben. Kisebb hőmérséklet különbségnél csak alul, de nagyobb hidegben már körben jelentkezik és ha éppen nincs az ablakod alatt fűtőtest, akkor nagy hidegben akár az egész ablaküveg felületén..., de ez már tényleg nagy hidegben, csekély belső fűtés mellett.

Előzmény: Soma.01 (14501)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!