Keresés

Részletes keresés

vadkörte Creative Commons License 2010.08.29 0 0 11436
szia,
Nagyon köszönöm a tanácsokat. Egy déli-délkeleti ablakba tettem, viszont a páratartalom sajna a helyiségben száradó ruhákkal együtt is alig karistolja a 30-35%-ot fűtési szezonban. Emiatt gondoltam alá a vizes tálkát, de majd spriccelgetem is néha.
Gyümölcsök megtartása illetve a szobai teleltetés végett kb 4hetente tápoldatozás jó lehet télen is? (Agro citrustápot használok, a dobozára az van írva, hogy télen nem kell).
Vackor
Előzmény: tech-pro (11434)
tech-pro Creative Commons License 2010.08.29 0 0 11435
Most már lássuk. Naon édi.....
Előzmény: tech-pro (11434)
tech-pro Creative Commons License 2010.08.29 0 0 11434
A képet nem lássuk.

Ha nincs más szalonképes opció, akkor marad a benti teleltetés.

Ha bent teleteted arra figyelj, hogy akkor a legfényesebb helyre tedd, hogy a fénymennyiség arányban legyen a hőmérséklettel.

A kavicsos-vizes tál annyira nem téma, jobban teszed, ha inkább beviszed a ruhákat hozzá száradni, meg spriccelgeted időnként a leveleit, de azt se vidd túlzásba. Csak lájtosan, mert nem 30+ fok lesz a szobában, a párának is arányban kell lenni a hőmérséklettel.
Előzmény: vadkörte (11432)
vadkörte Creative Commons License 2010.08.29 0 0 11433
na még egyszer, róla lenne szó:

kumquat ovaleicipici kumquat-ok
Előzmény: vadkörte (11432)
vadkörte Creative Commons License 2010.08.29 0 0 11432
szia,
Igen, sajnos tudom, hogy ezek nem megfelelőek neki. :o( A kérdésem az volna, hogy fűtött (21-23 fokos) helyiségben, radiátortól távol, napos ablakban, esetleg extra kavicsos-vizes-tálas párásítással van-e esélyem? Az jó, ha már most behozom éjszakára (hogy a benti klímát megszokja) és csak nappalra teszem ki? Gondolom öntözni mindenképp sűrűbben kell majd, mint fűtetlen helyiségben.
Azért is sajnálnám nagyon, mert a kiállításon ő volt a legkisebb, talán egy kicsit alultápláltabb is, mint a többi (persze ez az árán is látszott) és a teraszon nagyon szépen helyrejött, most meg ez a sok kis gyümölcs, amit hozott...
Csatolok 2 képet, róla lenne szó:
Előzmény: tech-pro (11431)
tech-pro Creative Commons License 2010.08.29 0 0 11431
Szia!

"egy ablaktalan garázs" - felejtős, mert nem kap fényt.

"egy fészer lenne - ez utóbbiban közel annyi a hőmérséklet mint odakint" - felejtős, mert ha jönnek a kemény mínuszok, akkor annyi a növénynek.
Előzmény: vadkörte (11430)
vadkörte Creative Commons License 2010.08.29 0 0 11430
sziasztok!
Van egy 5-6éves, törzsre oltott kumquat ovale fácskám (nálam csak nyár eleje óta van, egy virágkiállításon vettük). A nyáron 2szer is virágzott és az utóbbi után rengeteg kicsi gyümölcs van a fán. A virágkiállításon azt mondták, hogy fűtött helyiségben is át tudom teleltetni (a másik alternatívám sajnos csak egy ablaktalan garázs illetve egy fészer lenne - ez utóbbiban közel annyi a hőmérséklet mint odakint), csak vigyem be aug. vége - szeptember eleje körül. Mivel eddig déli fekvésű teraszon volt, a nagy nappali-éjszakai hőingadozások miatt tegnap behoztam és egy dél-keleti ablak elé raktam. A párásítás végett egy kicsi tálkát gondoltam alátenni, kavicsokkal, vízzel. Kérdésem az lenne: szerintetek ez működhet? Tényleg áttelel így a növény, és még esetleg álmodhatok arról, hogy a vagy 25-30 termésből meg is marad néhány? Radiátor nincs a közelben, viszont télen a páratartalom sokszor 30% körül mozog, ezért is gondoltam az 'extra' párásításra.
Nagyon szép és formás kis fácska, szeretném, ha megmaradna.
Bármilyen ötletet, tanácsot szívesen fogadok,
Vackor
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.28 0 0 11429
Már kaptál választ én is ismétlem.Ha a dugvány fejlett jó minőségű fáról lett vágva és
szépen begyökeresedett akkor ha te is mindent jól csinálsz/föld,víz,táp anyag,kor okozók elleni védekezés,teleltetés/2év után teremhet.
Előzmény: sakraf84 (11427)
tech-pro Creative Commons License 2010.08.28 0 0 11428
Szia!

A dugvány hamarabb terem, de a magonc az kb. 15 év.
Előzmény: sakraf84 (11427)
sakraf84 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 11427
A dugványok egy 19 éves fáról származnak, ahogyan a mag is a gyümölcséből. Egy idősebb pécsi hölgyé a fa, a botanikus kert tőle kapta az első dugványt kb. 5-6 éve és az már termett (persze kiváló körülményeket biztosítanak). A forrás megbízható. Arra voltam kíváncsi, hogy a dugványok mikor teremhetnek. Bízom benne, hogy nem 15 év múlva.
Előzmény: Törölt nick (11423)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.27 0 0 11426
Na ezaz.Én is erre gondoltam.Csak megbízható hely.Akkor már legalább ketten vagyunk./csak vicc/De óvatosnak kell lenni mert egy dolog,hogy pénzbe kerül,de még-
rosszabb ha rájön az ember:becsapták.
Előzmény: zoli1122 (11424)
becko8 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 11425
Üdv!
Találtam két nem olyan rossz oldalt a neten, ami citrusokkal foglalkozik /német nyelvű/
Lehet hogy már ismeritek, de azért megosztom Veletek.
Az egyik számomra a citrusfajták ismertetése miatt érdekes
link1
A másik pedig egy citrusokkal foglalkozó online könyv link2 amiben például a citrusok gombás betegségeiről is viszonylag részletesen szó van link3
valamint még sok hasznos dologról...
zoli1122 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 11424
Ezert mentem el Jozso 48-hoz tavaly (es iden tavasszal is,amikor kiarusitotta a fakat),hogy tudjam mirol vannak a dugvanyok es hoztam tole nagy citromfat is,ami tudom hogy milyen gyumolcsot terem.Imretol(Quickor) van meyer,benne is bizok,es meg vannak szlovak kertesztol is,amik oltvanyok,de megmutatta a nagy fakat is gyumolccsel,amirol az oltoagat szedte,az szerint valasztottam ki hogy melyikbol akarok.
Előzmény: Törölt nick (11423)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.27 0 0 11423
Meghát ügye ebben a mai világban minden előfordúlhat.Én szeretem azt is megnézni
miről szedték le a dugványt?Mert én már azon sem csodálkozok ha nem egy nemes
valamiről,hanem egy fiatal gagyiról!Itt a pénz el uralkodott,a becsület odaveszett.
Előzmény: zoli1122 (11422)
zoli1122 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 11422
a dugvanyok 2-3 ev alatt termore fordulnak,a magonc mindig bizonytalan es az is kerdes hogy milyen minosegu gyumolcsot teremnek majd.
Előzmény: sakraf84 (11419)
tech-pro Creative Commons License 2010.08.27 0 0 11421
Azt a 2-3 évet biztos úgy gondolta, hogy kb. 15 év......
Előzmény: Törölt nick (11420)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.27 0 0 11420
Két megjegyzésem van:
1./aki azt mondja neked,hogy a magonc 2-3év alatt terem,azt azonnal hagyd ott mert
valami baja van és megfertőzhet!
2./mire vagy kiváncsi a dugványokkal kapcsolatban?
Előzmény: sakraf84 (11419)
sakraf84 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 11419
Kiderítettem. A májusban Botanikus kertben vett 3 pomelo növénykéből 2 dugvány, 1 magról ültetett. Ott azt mondták, hogy a magról ültetett is 2 -3 év alatt termőre fordul (az ő növényük is már terem).
A dugványokról tudtok valamit mondani????
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.27 0 0 11418
Mondtam,hogy jó kérdés.Szerintem későn van.De attól is függ,hogy csinálod,hol csiná-
lod és hol oldod meg a teleltetést.
Ha kedved van kisérletezni én ágat tudok adni C.mitis és kumkvat-ból.Ki kell,hogy gyere érte és hozz metsző ollót.Gmailem nyilvános.Távolság:Pécs+35km a 6-oson.
Előzmény: sakraf84 (11411)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.27 0 0 11417
Hát bizony rögös út ez.De a szépsége is ez.Ezek élőlények,nem tárgyak.Nagyon jó a
szemléleted:a pillanatnyi kudarc az nem tör le.
Előzmény: jakobi (11416)
jakobi Creative Commons License 2010.08.27 0 0 11416
Megelőzésre és enyhébb esetekre "szelíd gyógymódként" ajánlom a mosódió főzettel való sprickolást. Fillérekbe (sem) kerül, mert a 3-4 mosást már megjárt héjakat kell 1-2 percre forró vízbe dobni az oldathoz.
A leandereimnél bevált, a Meyer citrommal el se jutottam odáig, hogy kipróbáljam, olyan súlyos beteg példányt sikerült egy csomagküldő kertészettől vennem. Hormonkezelt lehetett, mert harmatgyengesége ellenére tele volt virággal és néhány kis terméssel is, persze mind ledobta. Most radikálisan metszés után várom, életben marad-e. Elég sok "tanulópénzt" fizettem érte, de legalább már tudom, hogy ilyen formában nem érdemes semmilyen növényt beszerezni, illetve innen, a topikból, Quicktor honlapjáról és tőled elegendő muníciót kaptam a MUK-hoz (márciusban újra kezdjük:-))
Úgy rémlik, te írtál arról, József, hogy próbálkozni, kísérletezni kell, mert dőreség azt várni a mi klímánkon idegen citrusoktól, hogy hazavisszük, kétnaponta locsoljuk, oszt' egy év múlva szüret.
Előzmény: Törölt nick (11403)
calamondin Creative Commons License 2010.08.26 0 0 11415
Köszönöm a kisegitést.Én kb.35-éve foglalkozom citrus félék gyüjtésével és nevelésével.Ap.trif-val kapcsolatban évente kb.20kg termésből kiszedett magot vetek el.Tapasztalataim szerint Hazánk négy égtájának megfelelően/Pécs,Sopron,Szeged,Vácrátót,és nem utolsó sorban az Illés u füvészkert/elmondhatom ,hogy a tövisek és a termések nagyságában nagy különbségek mutatkoztak.A termések a cseresznye nagyságtól egész a teniszlabda nagyságig változhatnak./És ez nem a föld minőségétől és tápanyagaitól függ.Hazánkban több P.trif.-változat is van.Erről ennyit,dióhéjban.
Előzmény: tech-pro (11392)
éjjelvolt Creative Commons License 2010.08.26 0 0 11414
Gondolom ezt a virágot is le kell szednem.És ugye ez még nem jelenti azt,hogy ilyen rövid időn belül meggyökeresedett volna?Mondjuk gyökereket nem is látok sehol,csak ezt a virágot hozta.
Előzmény: éjjelvolt (11413)
éjjelvolt Creative Commons License 2010.08.26 0 0 11413
Én talán 3 hete metszettem meg a nagy citromfát.Pár dugványt készítettem,hátha alapon.......a képen az egyik.Igaz,egy levél lepottyant menetközben,de hozott egy virágot nagy meglepetésemre.
Két mandarinhajtásom véletlenül letört,gyorsan azt is ledugtam,de azt csak 1 hete.
Előzmény: grussoni (11409)
sakraf84 Creative Commons License 2010.08.26 0 0 11412
Olvastam valahol,hogy a kalamondin kifejezetten ajánlott szobai tartásra. Ha esetleg van valakinek kis felesleges növénye (vagy dugványa) Pécs környékén azt megköszönném. Sajnos a teleltetés nehezen megoldható alacsony hőmérsékleten, így olyan fajokkal próbálkozom ,aminek magasabbak a teleltetési hőmérsékletei (15-20 fok). Egyelőre kis pomeloim vannak. Ehhez szeretnék még valamit.Természetesen nem ingyen szeretném!
sakraf84 Creative Commons License 2010.08.26 0 0 11411
Mármint,hogy ág a dugványozáshoz vagy már ledugott ág ?? Teljesen mindegy. Mondjuk, ha van dugvány pár hónapos az sem rossz.
Pécsen vagyok minden héten hétköznaponként, tehát ott megoldható lenne?? Tényleg ilyenkor is van még esély, hogy a dugvány megeredjen??
Előzmény: Törölt nick (11408)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.26 0 0 11410
Jó kérdés!
Előzmény: grussoni (11409)
grussoni Creative Commons License 2010.08.26 0 0 11409
Augusztus végén érdemes még hozzáfogni a dugványozáshoz?
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.26 0 0 11408
Milyen kumkvat?És ág kell vagy kész dugvány?
Előzmény: sakraf84 (11407)
sakraf84 Creative Commons License 2010.08.26 0 0 11407
Sziasztok!

Kumkvat (más magasabb hőmérsékleten telelő fajok is szóba jöhetnek) dugványra lenne szükségem. Pécsett vagyok! Ha esetleg valakinek van javaslata, írhat ide v. a mail címemre és megbeszéljük!!
Előre is köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!