Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

firga71 Creative Commons License 2010.02.28 0 0 163
Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni van egy opel astra g 1.4 16 szelepes 2003 évjáratú autóm.AZ 1 hengerben(műszer szerint) kihagy a gyújtás cseréltem már gyertyát hidat(trafót)de kis idő után elő jött újra hol megy hol nem, a fogyasztás is nagyon megjött emiatt.Tud valaki segíteni ??Előre is köszönöm!
Opel 79' Creative Commons License 2010.02.26 0 0 162

Szia!

 

Több mint valószínű, hogy a lambda szondád ment el, szerintem menj és méress 1 Co szintet, vagy dugjátok sz.gépre az meg fogja mondai.Ha a fogyasztásod ennyire megnőtt.

Előzmény: Korna (158)
balazs78 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 161
Sziasztok!
Két hete vettem egy 2001es G-s 1.7dit-es karavánt és nekem is motor elektronika jelző sárga lámpával van a gondom.
Szóval ráadom a gyújtást és világít a lámpa, eddig 2-3mp után elaludt aztán egy ideje 10mp után aludt ki és most meg nem alszik ki éss csak teker nem indul.
Olyan mint ha az immobiliser jelet nem venné vagy nem kapna üzemanyagot vagy nem ízzíttana... vagy még sokmás.

Valakinek ötlet?
vukicsoki Creative Commons License 2010.01.26 0 0 160
Szaisztok úgy nézz ki lehet,hogy veszek egy 2004-es opel astra-t  1.4-et.Kb 90e. km van benne.Szeretném megtudni olyantól aki szakavatott sok a 90e km-er?Mennyinél kell vezérműszíjjat cserélni?Mire figyeljek oda vásárlásnál,mik a típushibák,szóval ilyesmik érdekelnének.Köszi előre is a választ.
vwopel Creative Commons License 2010.01.26 0 0 159
Szia!
vidd el 1 autószerelőhöz ,kiolvassa a hibát és utána már 1xű lesz
Előzmény: Korna (158)
Korna Creative Commons License 2010.01.26 0 0 158
Sziasztok

Van nekem egy opel astra caravan 1996 os kiadásu Benzines 1.6-os 71 lóerös autóm.
Kb 2 hónapja kivillan a motor elektronika jelző sárga lámpa a műszer falon.
De csak utközben.De ha leveszem a gyujtást,tehát leálittom a motort,de még gurul az autó,várok 2-3 mp-et és elindittom,akor egy darabig megen jó.
Ha világitt a sárga akkor az alapjárat le esik 1000 fordulat alá.Mostanság meg már meg is áll az autó.Hát a fogyasztást meg ne is mondjam:kb 9-12 liter.Sokan mondták hogy az üzemanyag.Elmentem a Mólkutra és teletankoltam.Ugyan az.
Valaki ha tudna segitsen hogy mi a bajja,mert kezdem unni.Eltankolom a gatyámat.

Korna
cqp77 Creative Commons License 2010.01.25 0 0 157
Üdvözletem !

Astra F c16nz osztófej(b)en a szimmering cseréjét vállalná valaki Pesten ?
Szegény már fossa az olajat az "O" gyűrűt meg kevés volt kicserélni.

Köszi
komlosi janos Creative Commons License 2010.01.18 0 0 156
Hali még mindig megvan a problémám még mindig rángat valaki tud segiteni????????
79Tom Creative Commons License 2010.01.17 0 0 155
Szia!

Megoldódott nálad a gond? Mert ugyanilyen autóm van és ugyanez a hiba most jött ki nekem is.Cseréltem gyújtótrafót és gyertyákat én is de nem segített.
Tudnál tanácsot adni?

Köszi

Előzmény: prince- (128)
Kistambi Creative Commons License 2010.01.14 0 0 154
Sziasztok.
Lenne egy óriási gondom. Van nekem egy h astram és 2004-es évjáratú diezel és
elment a töltése viszont a töltésjelző nem jelezte vissza, csak onnan vettem észre hogy elhalványodott a világítás és amikor leállítottam utána nem indult. Ezután kiderült "állítólag" a generátor romlott el. Vettem bele egy bontottat amit kipróbáltunk padon és működött.
A szerelőm beszerelte a kocsiba és még sincs töltésem. Mi lehet ilyenkor a probléma?
Ha esetleg valaki találkozott ilyennel kérlek írj mert megállt a tudományunk.
előre is köszi
Tomi 2.5td Creative Commons License 2010.01.13 0 0 153

Szia!

 

Próbáld meg itt!

Előzmény: komlosi janos (152)
komlosi janos Creative Commons License 2010.01.13 0 0 152
hali nekem van G astra és van problémám !!!!!!!!!! elvitem hgy müszer kiolvasásra de nem talált hibakodott!! közbe meg van problémám miközben utazol akármelyik sebeségben ha megtartod a fordulatot elkezd rángatni de ha odalépsz akor harap és megy segtség mi lehet a gond!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
KPL-1981 Creative Commons License 2009.11.20 0 0 151

ODAADOM INGYEN  HITELÁTVÁLALÁSAL OPEL ASZTRA H CARAVÁNT 1.7 TURBODIZEL 2005-ÉVJÁRAT.SAJNOS MEGSZÜNT A MUNKAHELYÜNK.

VAGY KISSEBRE CSERÉLNÉM  OPEL VECTRA B  --RE MEGEGYEZÉS SZERINT !  !  !

Mewa Creative Commons License 2009.11.18 0 0 150
Mi az a trafósor? A computer alatt az automatika vizsgálatát érted? Mert az most volt meg, minden OK, kivéve a lamdát, arra mondták, hogy vacak. A mai nappal különben ki lesz cserélve, gyárit kellett venni, 13.800 Ft. Majd beszámolok, tanulságul másoknak:-)
Előzmény: Törölt nick (149)
Mewa Creative Commons License 2009.11.17 0 0 148

 

A gyertyákat nem túl régen nézték, egyikkel sincs baj. Autószerelőhöz már vittem kifejezetten azzal, hogy sokat fogyaszt, amit lehet, mindent megnéztek rajta, minden OK.

Mewa Creative Commons License 2009.11.16 0 0 146
Még egy kérdés: szerintetek az normális, hogy a hűtőfolyadék egy év alatt teljesen elfogy - eltűnik a semmibe? Tavaly ilyenkor volt telitöltve, most néztem meg újra 3 hete ( a szerelők nem tudom, hogy mit láthattak a szervizen), teljesen üres volt. Azóta figyelem, de nem fogy. Egyelőre.
Mewa Creative Commons License 2009.11.16 0 0 145

10 éves Opel Astrám van. Városban 10 liter a fogyasztása, mindenki azt mondja, hogy sok. Télen nem is merem használni, mert akkor sokkal több. Országúton jó, 5,8 és 6 között. Most nézték meg a lambdaszondáját, magasabb az értéke a kelleténél, de még határ alatti (nem jelez ki semmit a műszerfal). A szerelők, akik megnézték, azt mondták, vagy ettől sok a fogyasztása, vagy nem. Tehát rám van byzva. Van valakinek tapasztalata ebben a témában? Előre is kösz a segítségért.

grandegabor1 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 144
Üdv. Mindenkinek!
Van egy 97-es évjáratú Astra F confort felszereltségű kombim 1,7 TDS Isuzumotoros.
Vélhetően az esőnek köszönhetően jelentkezett egy problémám és ebben szeretném a segítségeteket kérni.
Pár nappja azt vettem észre egy szakadóesős reggelen, hogy a fordulatszámmérőm eggyik pillanatról a másikra 2000-ről leesett kb 500-ra, de csak a mutató - a motor rendesen működött.Ez egy pár perc múlva rendbejött és a valódi értéket mutatta.Egésszen máig, mert most teljesen nullára állt és onnan ki sem mozdul.A töltés lámpa megfelelően működik - legalábbis nem világít, hogy nincs töltés. Ami egy kicsit érdekessé teszi a dolgot az az, hogy ezzel párhuzamossan olyan jelenségek is vannak, hogy ha bekapcsolom a világítást akkor a vízhőfok mérő sem mér pontos értéket kb 80 fokot,holott üzemmelegnek kellene lenni és az is mert a fűtésen úgy érzem, hogy elég meleg a víz, de az üzemanyagszint jelző is a negyed és a fél állás között mozog, attól függően, hogy a világítás felvan-e kapcsolva vagy sem. Kicsit az az érzésem, hogy az ablaktörlő sem olyan gyorsan mozog mint kellene. A fentiek egy kicsit lehet, hogy nem függnek össze, de arra gondolok, hogy egyszerre a fordszám mérő , a víz termosztát és az üz.anyagszint mérő csak nem mehet tönkre. Vagy mégis?
Mi a véleményetek, lehet, hogy zárlatos valami? Esetleg az akku? Vagy a generátor halt be?
Várom válazotok, mert ez a munkaeszközöm és fontos lenne.
Gábor
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.30 0 0 143
Sziasztok az én problémám lehet hogy egyedi opel astra g isuzu 1.7 diesel van kb egy éve vásároltam 2002-es kiadás azóta mióta megvettem a narancs sárga kis villás kulcs menet közben kivillan és az a menet tulajdonsága negatív irányba megváltozik "olyan hangja van a motornak mint a régi ford transitoknak, voltam vele szervizben lap-topos vizsgálaton kiolvasták a hiba kódját és a hiba a főtengely helyzet jeladó relé na ezt már kétszer cseréltem 25000 Ft/ db de az autó még mindig ugyanazt csinálja ebben kérném a segítségetek!!
Üdv Péter
ccustomer Creative Commons License 2009.09.26 0 0 142

 

Helló Urak!

 

Bocsi hogy így bele a közepébe...
Lenne egy eladó OPEL/BLAUPUNKT multikormány interface rádió csere miatt,
kb 1 évet használtam.
Ár 12.000

 

Opel Omega B, Vectra B, Astra G, Zafira A, Corsa , Agila
36pin.-ISO multikormány interface kijelző vezérléssel
(kijelző-vezérlés csak felsőkategóriás autórádióval).

 

 Ha valakit érdekel: 20/381-95-54

 

http://kepfeltoltes.hu/view/090925/IMG_0773_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/090925/IMG_0777_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/090925/IMG_0780_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/090925/IMG_0783_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Üdv: Customer

boreas74 Creative Commons License 2009.09.25 0 0 141

Szia!

 

Kicsit régen írtad már ezt a hozzászólást, de hátha aktuális még a dolog. Ugyanez volt nálam is a probléma, hideg motorral semmi baj, 30km után üzemmeleg motorral idônként leállt ha kitettem üresbe, sebességet váltottam, vagy motorfékeztem, egyszóval ha nem nyomtam a gázt. Sárga lámpa nem világított, a szervíz nem tudott mit kezdeni vele.

A megoldást az EGR szelep lezárása jelentette, amit házilag meg lehet csinálni, a neten is találsz róla leírásokat. Nekem bevált, azóta 8.000km-t mentem az autóval probléma mentesen. Persze cserélni is lehet az EGR szelepet, de ahhoz kicsit drágának találtam, hogy átlag 3 évente tönkremenjen. 6 éves az autóm, és 2 éves korában már volt benne EGR szelep csere, akkor még szerencsére garanciálisan.

 

Üdv:

Boreas

Előzmény: badzsooc14nz (135)
KPL-1981 Creative Commons License 2009.08.30 0 0 140

16 col könnyü felnit keresek opel astra H - hoz

15 col könnyüfelnim van eladó dobozban 0 Km futot 4 lukas.

KPL-1981 Creative Commons License 2009.08.30 0 0 139
MOHA VIDEL MÁSIK GUMISHOZ !Ha nemsegit vid szervizbe vagy kérdezdmeg ott.
KPL-1981 Creative Commons License 2009.08.30 0 0 138

BODZSOOC 14NZ: Nekemis ijenhibámvolt,jol zsebenyulos.200000 Ft ba került nekem ezelöt 3 -éve.Hasznátat nevegyél bele nemérdemes .ÉN a használtat vetem 5 --honapig használtan.De beviszed a szervizbe 5000 Ft -ért kiolvasák a kodot és megmondják hogy mi a hibája.      ÜDV SOK SIKERT !

 

KPL-1981 Creative Commons License 2009.08.30 0 0 137
MOHA 1986 Az eisö autod ! Videl gumishoz mondneki centiroza ki  az elsö két kereket . ÜDV jo autozást !
Moha1986 Creative Commons License 2009.08.26 0 0 136
Sziasztok
Szerintetek, mi lehet a hiba oka?
F-es Astra kombinál 110-120km/h között folyamatosan erősen ráz a kormány. Csak ebben a sebesség tartományban. Használtan vettem, kb. 150e Km lehet benne (az óra nem ezt mutatja
J  
Futómű állítás, gumicentírozás nem segített a dolgon.
Köszönöm előre is a segítséget!  

badzsooc14nz Creative Commons License 2009.08.06 0 0 135
sziasztok. van egy opel astra c14nz-m.valaki tud-e segiteni abba,hogy idönként rángat, minha kihagyna a gyujtás.elöfordult már vele olyan is menet közben minha leálitottam volna a motort közbe motor fékkel gurult az autó és 10-20másodperc múlva indult el az autó,deminha azt is tapasztaltam volna vele mikor vissza engedem a gázt és mégegyszer megnyomom akkor ujra jó.már kicseréltem az alapjárai motort az inyektoron ami kivül van gyorsitó vezérlőt is, de a diagnózis még mindig nem szünt meg.ha valaki tud rá valami orvosságot akkor segitsen.köszi:)
Hoppus Creative Commons License 2009.04.21 0 0 134
sziasztok. van egy garnitura eladó 13' -as acél felni nyári gumival. Gyári opel acél felni, astrán voltak, a gumik kábé 40%-ak. A gumi valószinu csere, ha csak valaki nem akar még egy kicsit vandálkodni velük. Az ár 15000 Ft. (kompletten a 4 darab felni+gumi) érd: delonge1@gmail.com
vamos78 Creative Commons License 2009.04.16 0 0 133
Motor vízhőfok jeladó pontosabban. Ami a computer- nek küldi a jelet.
vamos78 Creative Commons License 2009.04.16 0 0 132
Ingadozó alapjárat:
Nekem egy 1.4-es c14nz astram van. Kb 1 éve találgatom mi lehet az ingadozó alapjárat oka. Úgy volt, hogy először alapjárati motort cseréltem, mert szegényke eléggé szorult. A hiba úgyahogy megszünt. Majd 1 hét múlva ismét kezdte, felszökik az alapjárat majd csak 3-4mp múlva áll be. Ez a jobbik eset! Volt hogy 10 perc után állt helyre. Sok fórum olvasgatás után kaptam egy tippet, hogy a hiba oka lehet a motor hőfok jeladó is. Nem nagy összeg kb.4-5 ezer forint annyit megér. És tessék a hiba megszünt. Már 2 hete tünetmentes a kicsikém és a fogyasztásom is helyreállt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!