Keresés

Részletes keresés

H_G Creative Commons License 2006.08.04 0 0 4358
Azért hosszú távon, azt hiszem, csak a szemes a jó megoldás!

Előzmény: _MrB_ (4356)
matti70 Creative Commons License 2006.08.04 0 0 4357

Én úgy nézem, nem a tömörítés a különbség a csak podos gépnél. Az egyik tényező, hogy ahol a kar elfordításakor összezár a két fej, a tömítés a pod szélső papírgyűrűjére simul, így ami víz kijön a felső szűrőn, az tuti nem tud másfelé kóricálni, muszáj neki átmenni a kávén. Ez a normál gépek szűrőkosaránál nem teljesen garantált.

A másik tényező az alsószűrő "lyukassága", amivel a nyomás, az átfolyási idő változtatható. Mi három alsószűrőt kaptunk a géphez, a gyárilag bennelévő espressohoz való, egy a ristrettohoz, egy pedig a hosszabb kávéhoz van optimalizálva.

Előzmény: _MrB_ (4354)
_MrB_ Creative Commons License 2006.08.04 0 0 4356
Ezért nem vettem még darálót. ~ : ( Pedig az a Krups expert daráló nem lenne rossz választás, csak amit írtak róla, hogy ha elég finomra őröl vele az ember, akkor leőrli magát is, és 1-2 hónap után vége... az nem kóser.
Előzmény: H_G (4355)
H_G Creative Commons License 2006.08.04 0 0 4355
Én már azt is tudom, milyen az, amikor emiatt inkább a lóra szavazol és utána kiderül, hogy elől megharap, hátul megrúg és középen leesel róla :) Szóval most már 4 kézi KVdarálóm van és egyik sem műxik jól -- viszont ennyit lassan már nevezhetek gyűjteménynek :)

Előzmény: _MrB_ (4354)
_MrB_ Creative Commons License 2006.08.04 0 0 4354
1féle ESE POD-os olasz KVt használtam vele régebben, 2 lefőzésnyit. Olyan jo-jo, de semmi intenzív íz, minimális crema. Hétfőn volt szerencsém ugyanezt a POD-ot egy kimondottan csak POD-os gépben lefőzve megkóstolni. Na ott élt a KV.

Az tünt fel, hogy a POD-os gép mintha jobban összepaszírozná a POD-ot, mint a krups szűrője, s mintha jobban tömítve lenne ezáltal az egész.

H_G: mit is mondjak erre... 1részt igazad van. Másrészt a tudat viszont zavaró.

Olyan, mint mikor veszel egy drága kocsit, ami bár fexi az utat, és megy mint az állat, de a ki és beszállás 2x akkora szívás, mint egy átlagos autónál. Mikor már benne vagy, és hajtod, akkor aztmondod, megéri. Mikor szállsz be, idővel szidod magad, hogy minek kell ez. Persze mikor beértél, már... ~ ; )
Előzmény: Zsolti2003 (4352)
H_G Creative Commons License 2006.08.04 0 0 4353
Na, ezt nem értettem -- a friss íz nem veszhet el. (Csak azoknál a csaló Illy podoknál, amik ömlesztve vannak dobozban.) "Ha a kevesebb macera vész el", a relatív frissesség akkor is komoly előny SZVSZ. Ritkaság, h. egy 25 dekás daráltat utolsó szemig meg tudjak inni tényleg, ne kelljen kidobni poshadtság miatt félig telve, na *az* pazarlás.

(A Malongo Ethiopie-nak már a legvégén tartok és egész jó maradt az íze -- igaz, csak a French pressben használom, úgy kevésbé érzékeny az időmúlásra az eszpresszónál.)

Előzmény: _MrB_ (4350)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.08.04 0 0 4352
Én még a Krups-szal nem próbáltam a pod-ot. Csak annyit olvastam: A piros felével kell lefelé lennie a szűrőben. Vagyis akkor papírral kell ezek szerint beletenni. Annyit írt még, ne legyen a szűrő szélén papír. Tényleg rosszabb lett korábban ebben a pod-os kávé? E.S.E. pod volt az?
Előzmény: _MrB_ (4345)
matti70 Creative Commons License 2006.08.04 0 0 4351
Igen, így van. Ránézésre az alsó felén vékonyabb a papír, ha jól emlékszem a Bravi forgalmazója azt mondta, felül 2 rétegű, alul 1 rétegű szűrés van. Nem hiszem, hogy kapásból megérezném a különbséget az ízen, de ha már megjelölték, meg a forgalmazó is aszonta, hogy úgy kő betönni, há' szót fogadok :))
Előzmény: yeahhh (4348)
_MrB_ Creative Commons License 2006.08.04 0 0 4350
Az ok, csak valahogy ugy vagyok vele, kifizetem a többet a friss ízért és a kevesebb maceráért. Namost ha ebből a friss íz elveszik (podként csinálva), akkor már csak ugy éri meg megvenni, ha adott KV csak igy kapható.
Ha a kevesebb macera veszik el, akkor meg megint ott vagyok, hogy nembiztos, hogy annyit romlik a sima őrölt KV, mint amennyivel többe kerül a podozás.
Előzmény: H_G (4349)
H_G Creative Commons License 2006.08.04 0 0 4349
"(nem mind1, hogy félpercig van nyitva a KV, vagy 1-1,5 hétig)"

Hát persze, azt senki se vitatja. De most nem a pod és a dobozos őrölt, hanem a pod és a podból nyert őrölt különbségéről volt szó.

Azért is drágább nyilván uaz a KV podokba csomagolva -- ők többet vesződtek a csomagolásával, de neked mégis megéri, h. viszonylag frisset főzhetsz mindennap.

Előzmény: _MrB_ (4345)
yeahhh Creative Commons License 2006.08.04 0 0 4348
Érdekes ez a jelölés-téma, mert egyrészt nem mindegyik POD-on alkalmazzák, másrészt profi(nak tűnő) kvs arcok is mondták már, hogy tökmindegy...???
Előzmény: matti70 (4340)
H_G Creative Commons License 2006.08.04 0 0 4347
Korrekt!
Előzmény: Vén Resu (4343)
matti70 Creative Commons License 2006.08.04 0 0 4346

Azért ezzel én is úgy vagyok, hogy szeretem a podban az egyszerűséget is: nincs tamperolás, zaccolás, szűrőkosár öblítés, felsőszűrő  (inkább csak tömítés) letörlése.

A feltépés esetét Tóth Marival csak azért írtam, hogy összehasonlítható legyen az echte podfőzés (podszűrő+pod) a sima főzéssel, hogy ez utóbbi sűrűbb, krémesebb eredményt ad-e. Én is próbáltam már, nem volt számottevő a különbség. De most, hogy gondolkodom rajta, az az egyes szűrőben történt, ezért úgy is ki lehetne próbálni, hogy két pod kávéját tenni a kétszemélyes szűrőbe. Mert tapasztalatom szerint (legalábbis Krups-ban) a kétadagos főzésből jobb kávék születnek.

Előzmény: H_G (4342)
_MrB_ Creative Commons License 2006.08.04 0 0 4345
Vázolom:
podszűrőbe belefér a pod papírostól. De azzal nem főz rendes KVt.
1személyes szűrőt még nem teszteltem, de szemre is nagyobb űrtartalmilag, mint 1 pod. ~ 1,5 podnyi lehet talán.
2személyes szűrőt használom most, abba ~ 3 pod férne bele, de abból sima KVból is rendeset főz le.

A zamattartása nem a felhasználás elötti szétvágás miatt került előtérbe, hanem az őrölt KV kinyitása (125/250 g), és a darabonként csomagolt pod viszonylaton.

(nem mind1, hogy félpercig van nyitva a KV, vagy 1-1,5 hétig)

Asszem ennyi. Meg azért elég drága buli lenne a podot vagdosni, mivel ahogy nézegetem, a POD-os KVk drágábbak, mint a sima őröltek. ~ : (

Előnye lenne még a tisztább üzem, hátránya a reggeli szűrőtömködés adta rutin kiesése.

Most hála topictársaknak, letudom tesztelni, hogy van-e olyan POD, amiből a krups rendesen bemelegítve képes számomra finom KV-t lefőzni érdemi Crema-val, vagy sem. Ha találok ilyent, akkor PODolok, ha nem, akkor nemtudom még. (bízok a találatban)
Előzmény: H_G (4342)
onibaba Creative Commons License 2006.08.04 0 0 4344

Húúúúú mennyi ismerős ..   :-)))

Rögvest lenne egy kérdésem: Lehet Mo-on Ipanema KV-t kapni ?És ha igen hol ?

Vén Resu Creative Commons License 2006.08.04 0 0 4343

Válaszolt a Segafredo:

 

Nevezett ajándékcsomagot nem a magyar Segafredo forgalmazza,ezt a Cora lánc szerzi be, valamilyen kerülő úton. Mindenesetre a márkanevünk alatt futó termékkel kapcsolatos jogos reklamációját továbbítottuk az olasz gyártó felé és reméljük a jövőben nem lesz negatív tapasztalata a Segafredo termékekkel.

H_G Creative Commons License 2006.08.04 0 0 4342
Zamattartásilag tökmindegy, h. a fólia kinyitása után a papírral együtt főzöd-e meg a tartalmát vagy anélkül. Az 1 személyességgel kapcsolatban sem értem, miért praktikusabb a feltépetlen pod a feltépettnél, de biztosan az én hibám...

Butabácsi

Előzmény: _MrB_ (4341)
_MrB_ Creative Commons License 2006.08.04 0 0 4341
tudom hívott, és Thx a kóstolásra küldött POD-okat. asszem mérgezettegér leszek, mert végigkóstolgatom őket ~ : )

Feltépős része annyira nem bejövős, mivel pon tazért érdekelne, mert reggel 1edül iszom a KVt, igy ideálisabb megoldás lenne a POD, meg zamattartásilag is jobb lenne.

Igaz... most is a 2személyes szűrő van bent, s azt taposom, de a mostani KVmmal igy ideális.
Előzmény: matti70 (4339)
matti70 Creative Commons License 2006.08.04 0 0 4340
Jut eszembe, a podoknak a szűrőpapíron kidudorodó kis pontocskás felük legyen alul.
Előzmény: matti70 (4339)
matti70 Creative Commons License 2006.08.04 0 0 4339

Nem jó a gondolatmenet: azért írtam, hogy robusta, mert ez nem keverék, hanem egytípusú kávé, tehát vagy 100% arabica, vagy 100% robusta :)

Ez a többi monótól eltérően kuriózumként robusta...

Amúgy próbálkozásképp nyugodtan megtehető, hogy az ember kitépi a pod papírját, beleszórja a kávét a sima szűrőbe és úgy főzi le. Én is csináltam már ilyet, de H_G bevett szokása is ez :)))

 

Amúgy pont most volt itt a kedvesed, úton van a cucc...

Előzmény: _MrB_ (4337)
handras Creative Commons License 2006.08.04 0 0 4338
POD esetében nekem az első 3-5 csepp szinte víztiszta.
Előzmény: _MrB_ (4337)
_MrB_ Creative Commons License 2006.08.04 0 0 4337
Hát ha egy jó 70-30as keverék, akkor valszin befog jönni. Ha 30nál több a robusta, akkor nemtudom még. + a Krupsnak érdekes a viszonya a POD-okkal. Olyan, mintha a szűrőbetét átengedné a POD mellett is a vizet, s nem főzné ki rendesen az aromákat a KV-ból, de majd kiderült. ~ : )
Előzmény: matti70 (4336)
matti70 Creative Commons License 2006.08.04 0 0 4336
Kíváncsi leszek a véleményedre, mert mint írtam, ez robusta, te pedig valószínűleg arabica jávát ihattál a Semiramisban, mivel ők csak arabica-t árulnak. De olvastam, hogy inkább azok jönnek be neked, amikben van robusta is, úgyhogy hajrá :)))
Előzmény: _MrB_ (4335)
_MrB_ Creative Commons License 2006.08.04 0 0 4335
yeahhh vagyis igen. Ma délután tesztelem a pod-ot is, szal hétfőre teljes helyzetkép. Nem uccso sorban fizetést is kaptam. ~ : ))))
Előzmény: yeahhh (4333)
handras Creative Commons License 2006.08.04 0 0 4334
handras is gondolja :)
Előzmény: _MrB_ (4332)
yeahhh Creative Commons License 2006.08.04 0 0 4333
Hát akkor: jövő hét eleje, mer' a munka...itthon marasztott. Most örülsz? :-)))
Előzmény: _MrB_ (4332)
_MrB_ Creative Commons License 2006.08.04 0 0 4332
Ma délután megy kedvesem a matti70 által felajánlott Molinari Java-ért. Megkóstálom, és ha bejött, akkor kell. viszont ezt hétfőn tudom csak megmondani (otthon nincs net) ~ : (

Szóval ha jövhét eleje, akkor valszin kelleni fog. handras is gondolom benne van. ~ : )
Előzmény: yeahhh (4331)
yeahhh Creative Commons License 2006.08.03 0 0 4331
Vagy holnap - erre kicsi az esély - vagy inkább a jövő hét elején megyek Molinari-irányba :-), szóval akkor egy raklap Java-POD ? :-DD
Előzmény: _MrB_ (4329)
H_G Creative Commons License 2006.08.03 0 0 4330
Ohó, pedig a délszlávoknál jó a KV.

Előzmény: _MrB_ (4329)
_MrB_ Creative Commons License 2006.08.03 0 0 4329
Én nyaralásnál nem KVztam. A nyaralás arra volt, hogy kipihenjem, magam, feltöltődjek, szal elég tuning volt a tenger és horvátország magában +a VB és a horvátok feeling. ~ : D
Előzmény: matti70 (4328)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!