Keresés

Részletes keresés

Isti betyár Creative Commons License 2013.12.15 0 0 81146

Szerintem jól van ez így, nem kéne még szétszorni a népet más fórumon is.

 

Néha felnézek ide itt is van, hogy egy nap csak 3-4 hozzászólás van, azért nem érdemes külön lapot meg fórumtémákat nyitni. Ami meg kell arra itt könnyen visszakeres az ember.

Képet videót lehet feltölteni ide is.

Előzmény: Q-pec (81138)
Józsi73 Creative Commons License 2013.12.15 0 0 81145

Ha visszaolvasol ezen a fórumon, itt is meg szoktak/szoktunk beszélni sokmindent függetlenül az MTZ témától. Gépkönyvet is kaptak már jó páran, többek közt én is küldtem olyat többeknek, ami nekem megvan, igaz csak e-mail-ben, és én is kaptam számomra hasznosakat.  Van az "Általános mezőgazdasági topik", az is megfelel erre a célra, és amit Freddy bá(csi) is írt, na ott meg aztán tényleg minden van.

 

 

Itt csak az a baj, hogy belépnek olyan emberek is, akik csak kötözködnek, okoskodnak, és csak hígítják a fórumot.

Előzmény: Q-pec (81138)
MTZ80 Creative Commons License 2013.12.15 0 0 81144

Üdv!

 

Ha hirdeted valahol neten belinkelhetnéd ,meglesném én is szártépőt keresgélek.

Előzmény: sumakjanek (81141)
MTZ-FREDDY bá Creative Commons License 2013.12.15 0 0 81143

Gyalogakác főmérnök úr már csinált egy ilyen honlapot !

Kérd el tőle az oldal linkjét és regisztrálj...

De vigyázz hogy  miket irkálsz, mert ott szép lehetsz, de okos az nem !

..legalább is,Gyalogakác-tól semmiképp sem tudhatsz jobban semmit  :-)

Előzmény: Q-pec (81138)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.15 0 0 81142

Még annyit. Hiába tanulta az autós a dolgokat ha  soha nem tartják be... Tisztelet a kivételnek.

Előzmény: Törölt nick (81140)
sumakjanek Creative Commons License 2013.12.15 0 0 81141

Üdv! Nemek van egy eladó zúzóm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: GABI033 (81112)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.15 0 0 81140

Miért megy ki az útra bringázni? Mert a mai  emberek nem tűrik el hogy a gyerek a járdán bringázzon.

Ezt nem csak egy városban láttam ,hogy a kisgyereket leüvöltik miért a járdán teker.A másik meg meg amiért úton megy az az ,hogy a kedves autósok teljesen felállnak a járdára meg a kerékpár útra.

Nah akkor hova kényszerűl a gyerek? Csak az útra...

Tény régen volt kressz az iskolákban de akkor az emberek is másképp viszonyultak a dolgokhoz..

Sajnos én bringásként sokmindent tapasztaltam és nem koca bringás vagyok hanem éves szinten 7-8ezer km t tekerek.

 

 

Előzmény: MTZ-FREDDY bá (81134)
Isti betyár Creative Commons License 2013.12.15 0 0 81139

Én nem engedtem le az olajat. Elcsöpogott egy liternyi, de az is ami a csőben volt. Ha valamelyik cső mégis jobban engedné az olajat akkor szigetelőszallaggal körbetekered még vissza nem rakod a csövet a helyére. Kicsit macrás kiszedni a csövek miatt de majd meglátod. Ha van időd lebontani minden csövet akkor könnyen kijön. Én egy kicsit alrébbtoltam azt a csövet, ami nem engedte volna kijönni. Utánna vissza és könnyen ráment.

Negyven ezerért még nem is sok, egy JD-ba minimum 200 felett van. Egy új vezértömb sokat elmegy még, amit cserélsz már lefogadom az is több mint 10 éves.

 

Még olyan gond volt, hogy csere után nem akart működni, mint kiderült a szivattyú is kopott volt így azt is kicserélve már ment is.

Előzmény: lajoska82 (81136)
Q-pec Creative Commons License 2013.12.15 0 0 81138

nincs kedve valakinek mezőgazdasági honlap létrehozásához? ahol lehetne chatelni, fótumozni, menüket szerkeszteni, meg hasonlókat? lehetne állattenyésztés, meg gépkezelés stb. Én szívesen részt vennék benne, de egyedül szar dolog vinni egy honlapot. Egyet már csináltam magamnak fiatalosikecskesajt.gportal.hu de egy mezőgazdaságos is kellene, ami független magánszemélytől. Több funkcióval rendelkezne, összeszedettebben lehetne csinálni........gépkönyvek feltőltése stb.....egy helyen lenne....

valaki???? ha valakinek lenne kedve, olyan aki érdekes, ért a trakeszhoz, gépeihez, állatokhoz, és egy kicsit a számítógéphez, az jelezhetné a fórumon!!( MTZBETYÁR???????)

Isti betyár Creative Commons License 2013.12.15 0 0 81137

Ha van kártyán korlátozás nélküli T akkor mehet vele.

Kimotor kategoriát csak azért gondoltam, mert ha csak papíros változata (gépkezelői) van akkor azzal együtt lenne egy kresz vizsgája, meg érvényesíthetné a papírost "T"-jét. De ha van már EU-s kártyás jogsija akkor nem kell.

 

A faluba, falun kívül elmászkál azzal is kresz nélkül. De majd egy okosabb rendőr megmondja neki a frankót, ha megállítják.

 

http://vimeo.com/53485099

 

 

Előzmény: MTZ-FREDDY bá (81135)
lajoska82 Creative Commons License 2013.12.15 0 0 81136

Igen arra!

Már megvettem a vezérlőtömböt nem volt olcsó közel negyven ropi,nehéz ezt kicserélni,csövek könnyen visszakapnak?hidraulikaolajat le kell ereszteni gondolom.

Előzmény: Isti betyár (81133)
MTZ-FREDDY bá Creative Commons License 2013.12.15 0 0 81135

Igen.. be van jelölve a "T" a kártyán, de csak ceruzával :-)

A kismotorra,már nem adják meg a korlátozott "T" -sem. ( egy ideje )

Előzmény: Isti betyár (81132)
MTZ-FREDDY bá Creative Commons License 2013.12.15 0 0 81134

Ha kimegy bringázni  a közutakra egy 13 éves gyerek,az mit tud a közlekedési szabályokról ??? A stoptábla és a piros-lámpa ismerete az még lófasz .. életveszélyben van !! Az autósok meg levizsgáztak belőle. A morál az más kérdés .. nincs köze a közlekedési szabályok ismeretéhez.

Előzmény: Törölt nick (81131)
Isti betyár Creative Commons License 2013.12.15 0 0 81133

Vezérlőtömbre gondolsz?

 

80-ashoz való kell rá. 3/4

 

Csak kicseréled és megy. Érdemes új rézalátéteket is venni hozzá. 200 barnál ne csöpögjön, mert a régi rézalátét tömítéssel raktad össze.

Előzmény: lajoska82 (81128)
Isti betyár Creative Commons License 2013.12.15 0 0 81132

De van kártya jogosítványa T kategoráról nem?

 

Most az hogy régen hogy adták, osztogatták ezeket az engedélyeket nem tudni, lehet, hogy beírták őket és ott sem voltak.

Azért egy kismotor kategoriát elvégeznék a helyébe.

Előzmény: MTZ-FREDDY bá (81129)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.15 0 0 81131

Én meg a sok autost ,hogy a bringást nem toljuk le az utról nem köpjük le. Nem nyomjuk el a bringáson a csikket.

Az a baj itt az egész morállal van a baj azon kellene változtatni . 

Előzmény: MTZ-FREDDY bá (81129)
MTZ-FREDDY bá Creative Commons License 2013.12.15 0 0 81130

Pontosan így gondoltam én is.

Előzmény: B-csabi (81127)
MTZ-FREDDY bá Creative Commons License 2013.12.15 0 0 81129

Ezt én értem, de a 2 dolognak nincs köze egymáshoz...

Én egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy aki nem vizsgázik le hivatalosan KRESZ -ből az kimehet a közútra. Azért egy traktor az nem bicikli... na mondjuk én azokat is vizsgára kötelezném !

Előzmény: Isti betyár (81126)
lajoska82 Creative Commons License 2013.12.15 0 0 81128

Hello! érdeklődnék,hogy mtz 82esen szeretnék vezérműtömböt cserélni,mire kell odafigyelnem válaszokat előri is köszi!

B-csabi Creative Commons License 2013.12.15 0 0 81127

Zöldkönyv ami most a korlátozás nélkűliT jogsi, csak érvényes legalább "a" kategóriás jogsival egyűtt érvényes,mindemellett a nehézgépkezelői zöld köny csak űzemorvosi vizsgálattal érvényes,amit 2 évente kell újitani.

Rendesen még minden rendőr sincs tisztában a dolgokkal.....de azért főleg ha leszakadt öreg MTZ vel jár előbb útóbb birság lesz a vége:-)

Előzmény: MTZ-FREDDY bá (81124)
Isti betyár Creative Commons License 2013.12.15 0 0 81126

Ha van T kategóriás vezetői engedélye, amit igazoltatáskor meg is tud mutatni akkor mehet vele.

 

Nem hinném, hogy kell mellé más kategória, mert akkor nem adnák meg 16 éves korban/kortól és nem is lenne belőle külön tanfolyam.

 

http://www.zetorvas.hu/ujgepek/?act=showFolder&l=3&id=192&tab=446

 

 

Előzmény: MTZ-FREDDY bá (81124)
Holmer Creative Commons License 2013.12.15 0 0 81125

Szia Freddy Bá!

 

Én úgy tudom,hogy közúton nem vehet részt vele forgalomban. Ez olyan mint a nehéz-könnyűgépkezelői sárga könyv. Csak munkaterületre érvényes,közútra nem,hiába ujitották be (közúti forgalomban részt vevő járművek rakodása miatt).  Közútra ha jól tudom minimum a segédmotor (lassujármű) vezetési feltételeinek teljesítése kell hozzá,aztán azzal vontathat akár dupla pótot is fekete rendszámmal,ha megvan a  szakmai képzettsége,az általad említett gépkezelői is. Na de ez is attól függ melyik hatóság hogyan értelmezi a jogszabályokat...

 

 

Előzmény: MTZ-FREDDY bá (81124)
MTZ-FREDDY bá Creative Commons License 2013.12.15 0 0 81124

Van egy ismerősöm, ő is mezőgazdasági ( traktoros-gépkezelő) ként végzett.

Viszont,semmiből sincs jogosítványa, még kismotorból sem !

Tehát, van egy korlátozás nélküli  "T" kategóriája.

Önmagában, mire jó ez a kategória ? kimehet vele a közútra ? Ő szerinte igen... már vagy 10 éve hajt Mtz-ket egy kis cégnél. De én úgy emlékszek,mintha a "T" kategória csak valamivel társítva (legalább Á-B) használható.... Végül is,ők nem tettek hatósági államvizsgát KRESZ-ből...

Az egy dolog hogy tud valaki traktort vezetni... de szerintem ez még kevés.

Szerintetek hogy van ez most hivatalosan ?

B-csabi Creative Commons License 2013.12.15 0 0 81123

Csak kiegészítésképp írtam a dolgokat..nem akarok a fórumotokba belekotyogni,bár én is "paraszt"vagyok..

Végűl is van egy 50 es MTZ-m is de már csak kabalából tartom,Apám első traktorja,itt is marad amig élek.

Szerencsésebb helyzetben vagyok John Deerekkel dolgozunk..

 

(mg.-i suliban vizsgáztam) aki így tett anak autómatikusan kiállítják a zöld nehézgépes jogsit,eztsem neked írom hanam aki esetleg nem tudná.

 

volt korlátozás a széles járművek és vontatmányik tükrében is,mint pl felvezető autó,útvonalengedély stb de ezt nemrég hatájon kivűl helyezték,most sárga figyelmeztető jelzést,zászlót a munkaeszközön kell alkalmazni na és pótvilágitást is....

Előzmény: Józsi73 (81106)
GABI033 Creative Commons License 2013.12.15 0 0 81122

Hát nem mindenki olyan!

Nekem egy ismerösöm,ugy állitatta meg a trakeszt,hogy 2 ültek benne,és megkérdezte hova mennek,azt mondták vettek egy pótkocsit volt róla papir,a megvételröl,de nem böntette meg és tovább engedte,azt mondta ,hogy gépest nem büntet csak ha részeg,inkább személykocsist vagy mást!

mivel egy mtz csak 30km megy de ha valaki huz egy 3,2m tárcsát akkor az már nem megy 9ben hanem lassabban!

Mi csak közuton 8ba szoktunk menni az is megy vagy 18-22km!

Előzmény: Q-pec (81120)
GABI033 Creative Commons License 2013.12.15 0 0 81121

Csak egy a baj,hogy neki is parancsolnak! Ki van adva ukázva ha nem büntetnek akkor nem kapnak fizetést!

Hát pedig,én se értem hogy melyik rendör fog kihuzni a méröszallagot mikor minden tárcsa több mint 2,55m akkor minden embert meg lehetne büntetni!

De van olyan gép is ami a 4 dupla kerékkel több mint 3m és mégis megy a közüton,de vannak aki hordjáka tengerit és megy a joni,és széles pótkocsivan azis több mint 2,5m széles és lakotterületen megy 50km igaz az vontató fekete rendszám!

Előzmény: Q-pec (81120)
Q-pec Creative Commons License 2013.12.15 0 0 81120

Hát ha széles a tárcsa és rendőr lennék, nem is foglalkoznék vele....örüljön neki a sok sün, hogy letudja venni a polcról az élelmiszert, amihez szép nagy tárcsa kellett......

 

Józsi73 Creative Commons License 2013.12.15 0 0 81119

Nekem kinyomtatva ott van a traktorba ez az írás. Tsz alatt többször, mostanában egyszer állított meg rendőr, mikor traktorral mentem, de utóbbi szét akarta szedetni velem az orosz tárcsát:

pár éve kértem útvonalengedélyt ( tárcsa, vetőgép, szárzúzó), de szárhózóra kaptam meg ( olyanom meg nincs). 

Van sárga villogó, ha kell akkor felrakom, meg van csinálva kirakható lámpa, arra teszem, amire éppen szükséges.

Előzmény: Gyalogakác (81118)
Gyalogakác Creative Commons License 2013.12.15 0 0 81118

a linkert betettem az én fórumomba, Sanyi úgyis keresi a tárcsát. én is amúgy tudtam még

Előzmény: Józsi73 (81115)
Gyalogakác Creative Commons License 2013.12.15 0 0 81117

csak így, máshogy nem lehet túlélni agyilag

Előzmény: Józsi73 (81115)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!