Keresés

Részletes keresés

Detonátor Creative Commons License 2013.01.15 0 0 424933

Jó írás. Bár lehetne vitatkozni azon, hogy a cuclizmusban hogy vót, s mint vót, de ne kukacoskodjunk folyton. :-)

 

"Ugyanazok a mindent meghatározó ultra-liberális véleményhatalmak, amelyek azokat a pusztító reformokat szülték, amelyek brutális kegyetlenséggel semmisítették meg a cigányság elemi anyagi lét-alapjait, most az általuk okozott reprodukciós katasztrófa közepette a cigányság elnyomorodásán és jogfosztottságán búslakodó jogvédőkké alakultak át."

 

Győző bátyámat tudnám idézni, mivel ő számtalanszor utal erre ilyeténképp:

"A t. baloldal késhegyre menő harcot folytat olyan problémák ellen, ami nélkülük nem is létezne!"

Előzmény: stevebi (424913)
Berlusz Móni Creative Commons License 2013.01.15 0 0 424932

Köszi. :-)

Inkább nem idéznék most belőle, mert a pont a legjobb részek esetleg nem állnák ki a mindehatóak toleranciaküszöbét. ;-)))

 

 

Előzmény: stevebi (424927)
nünüke88 Creative Commons License 2013.01.15 0 0 424931

Hát, gratulálok a fellépéshez.

Ha nem jössz, a néni helyében "odaajándékoztam" volna a gyűrűt, és szabódok, hogy örökség, több ilyenem sajnos nincs, szegény nyugdíjas vagyok.

Előzmény: alilo (424924)
Berlusz Móni Creative Commons License 2013.01.15 0 0 424930

Kapsz egy piros pontot. :-)

Bárcsak több ilyen ember lenne...!

 

 

Előzmény: alilo (424924)
Berlusz Móni Creative Commons License 2013.01.15 0 0 424929

Valahogy tudatosítani kéne bennük, hogy nem megcsinálni, hanem tisztességgel felnevelni férfias azt a gyereket.

 

 

Többszáz (ezer) éves beidgeződést hogyan lehetne pár év alatt "lebontani"...? :-(((((((

 

Szerintem az egész integrációban még az a csapda, hogy amíg egymással elvannak a cigánysoron, és szülőktől, szomszédtól, stb. ezt a példát látják, nem lesz igényük változni.

 

 

Ha kiveszed őket a putrinka utcából (lsd. még telepfelszámolás), azonnal kialakítják az újabb putrisort a város/falu főutcáján is....! Mert az az "igényük". :-((((((

 

 

Előzmény: nünüke88 (424923)
nünüke88 Creative Commons License 2013.01.15 0 0 424928

Egy ilyen sztorit tudok. Kiscsaj elment orvoshoz, előadta a nagyhalált. Kapott egyheti igazolást. Az épület előtt elkezdte ordítani, hogy mekkora barom az orvos, bevette, hogy tényleg beteg.

Az orvos meghallotta, és betelefonált a suliba.

Kiscsaj egy hét múlva nézett, hogyan lett egyheti igazolatlanja.

Előzmény: Héron (424920)
stevebi Creative Commons License 2013.01.15 0 0 424927

radicalpuzzle.blogspot.hu/2013/01/sukar-csavo.html

Előzmény: Berlusz Móni (424485)
Berlusz Móni Creative Commons License 2013.01.15 0 0 424926

Nyilván..... :-(

 

 

Előzmény: Cressiman, (424925)
Cressiman, Creative Commons License 2013.01.15 0 0 424925

Meg a gazdáik, megbízóik nem is ezt várják el tőlük, hanem a gyűlölet, és káosz fenntartását!

Előzmény: Berlusz Móni (424922)
alilo Creative Commons License 2013.01.15 0 0 424924

Szintén jellegzetes eset:

 

Örs vezér tere, kora délután, nyáron. Sietős volt a dolgom, de felfigyeltem egy 4-5 személyből álló cigány csoportra - férfiak éps nők vegyesen, - amely körülvett egy 80 körüli magyar asszonyt...amolyan jellegzetes, kedves, "madárka"-szerű nénikét. Emelgették a jobb kezét - gusztálták rajta a köves gyűrűt. "Megvesszük, mama! Aztán mondja csak, hol lakik? Ha van még más ilyenje otthon, elkísérjük, jó árat adunk mindenért!"

 

Szegényke csak szabódott, nem tudott szabadulni tőlük. Azt mímelve, hogy ismerem az idős hölgyet, felkiáltottam, odaléptem. "Nicsak, Marika néném! Hogy milyen régen láttam! Jön-e velem haza? Siessünk, két perc múlva indul a HÉV!" Ezzel, persze, méginkább tanácstalanná tettem, de karon fogtam, kivonszoltam a predátorok gyűrűjéből. Micsoda rikácsolás kjövetkezett erre! - de nem érdekelt: csak húztam-vontam szegény idős asszonyt, és közben tartottam a "balesetvédelmi oktatást".

 

Amikor már biztonsági távolságon kívül voltunk, elbűcsűztam tőle. És láss csodát! A forgalomirányító "gomba" mellett ott állt három, egészen szép szál rendőr. Nos, kaptak személyleírást - el is indultak. Én is. Hisz már késésben voltam...  

Előzmény: Törölt nick (424884)
nünüke88 Creative Commons License 2013.01.15 0 0 424923

Ezt pont a rasszista elfogultsággal nem igazán vádolható L. Ritók Nóránál olvastam, hogy a sok gyerek a férfiasság jele. Ezzel nem tudom, mit lehetne kezdeni. Valahogy tudatosítani kéne bennük, hogy nem megcsinálni, hanem tisztességgel felnevelni férfias azt a gyereket.

Persze, a nők felvilágosításához kellene néminemű biológiai alapismeret is, amit 6. osztályban az egészségtan nevű tárgy keretében és a 8.-os tananyag keretében nem olyan nagy kihívás elsajátítani.

Aki bejárás mellett nem tudja elvégezni a 8 általánost, szerintem már értelmi fogyatékos kategória, őket meg nem szokás önállóan magára hagyni (gondnokság.)

Na de ON-éknál az a probléma, hogy be sem járnak.

Szerintem az egész integrációban még az a csapda, hogy amíg egymással elvannak a cigánysoron, és szülőktől, szomszédtól, stb. ezt a példát látják, nem lesz igényük változni.

Viszont azt sem lehet megtenni, hogy egy tizenplusz tagú famíliát egyedüli cigányként beköltöztetünk magyarok közé, mert nem tudnak együttélni, és mindenki életét megkeserítik ott. Ugyanakkor ez az összezárkózás sem jó, a nyugatiaknak is ez az egyik nagy bakija a muszlim bevándorlókkal, hogy hagyták őket gettósodni, és magukba gubózni. Erre is kéne valami megoldás.

Előzmény: Berlusz Móni (424908)
Berlusz Móni Creative Commons License 2013.01.15 0 0 424922

A falvédők SOHA nem gondolkodnak logikus és egyszerű megoldásokban.

Azonnal oda lenne a kenyerük.....

 

:-(

 

 

Előzmény: Héron (424920)
Héron Creative Commons License 2013.01.15 0 0 424921

Tehát nem papíron lenne az igazolás, hanem telefonon, természetesen számkijelzéssel. Hogy ez a technika mikre nem képes? Ki tudja szűrni a csalásokat!

Előzmény: Héron (424920)
Héron Creative Commons License 2013.01.15 0 0 424920

Egyszerű, százvalahány éve volt egy okos ember. Feltalálta a telefont. Az orvos telefonálna az iskolának, hogy ott a gyerek. Ha nem telefonál akkor nincs ott, igazolatlan hiányzás...

Előzmény: Berlusz Móni (424917)
Berlusz Móni Creative Commons License 2013.01.15 0 0 424919

:-DDDDDDD

 

Ugyan fél perc alatt kilóg a szőrös trollláb (tényleg három l-lel kell írni?), de tudod hogy van ez.... Időnként a cicának is jár a pamutgombolyag, vagy a műegér.... :-D

 

 

Előzmény: Sagahun (424918)
Sagahun Creative Commons License 2013.01.15 0 0 424918

Várjatok egy kicsit,ha felébred Motayika,majd meginn fogja az észt osztani:-)

 

Saga

Berlusz Móni Creative Commons License 2013.01.15 0 0 424917

Már fórumon is ajvékoltak a "liberálisok". Tudod, a szokásos mantra.... "Honnan tudják, hogy nem éppen orvoshoz megy, miért kell megalázni", és hasonlók..... Ja, persze.... MIlyen életszerű már, hogy a plázában lógó, játéktermek környékén ólálkodó purgyék épp az orvoshoz tartanak.... :-DDDD

 

Idióták!

 

 

Előzmény: Héron (424915)
Berlusz Móni Creative Commons License 2013.01.15 0 0 424916

Pár éve mifelénk is jártak hasonlók, bár ilyen közvetlen megszólításra nem került sor. Gyanúsan lassan közlekedtek az utcában, volt, ahová becsöngettek. Én is felírtam a rendszámot, és hívtam a rendőrséget.

 

 

Előzmény: alilo (424907)
Héron Creative Commons License 2013.01.15 0 0 424915

Feljelenteni a TASZt bűnpártolással. Az iskolába járást meg kemény törvénybe foglalni, minden részletre kiterjedően. Ugye van egy Parlamentünk aminek a törvényalkotás a feladata. Akkor dolgozzanak is egy kicsit. Az iskolába járást törvénybe foglalni, aki ellene tesz az bűncselekményt követne el!

Előzmény: Berlusz Móni (424911)
***RS*** Creative Commons License 2013.01.15 0 0 424914

Nekem is van egy ilyen érzésem!   :-)

Előzmény: Detonátor (424850)
stevebi Creative Commons License 2013.01.15 0 0 424913
Előzmény: Detonátor (424838)
Berlusz Móni Creative Commons License 2013.01.15 0 0 424912

Már én is gyanítottam ilyesmit..... ;-)))

 

 

Előzmény: Tamerlán (424894)
Berlusz Móni Creative Commons License 2013.01.15 0 0 424911

Emlékszel, mekkora ajvékolást rendeztek a taszkalapok és hasonló baromarc gittegyletek, mikor először szóba hozták azt, hogy akár a rendőr is beviheti az iskolába a csellengő gyereket....?

 

Agyrém!

 

Itt is alakul a jogvédő-perpetuum mobile (ahogy a hajléktalanügyben idéztem pár napja).....  Ajvékolnak, hogy sok a lógás, de ha beviszi őket a rendőr, akkor is. És a mantra kezdődhet előlről..... :-(((((

 

 

Előzmény: Héron (424888)
Héron Creative Commons License 2013.01.15 0 0 424910

Az iskolákat sokkal egyszerűbb ellenőrizni, mint otthon a szülőket...

Előzmény: Törölt nick (424909)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.15 0 0 424909

elvileg logikus, mivel a családi pótlék hivatalosan iskoláztatási támogatás, de nagyon  szigorú ellenőrzés kellene oda is, most itt pl. a tanároknak is sokszázezres túlóra meg helyettesítési pénzzel lóg az iskola, félő, hogy rezsire menne el

Előzmény: Héron (424905)
Berlusz Móni Creative Commons License 2013.01.15 0 0 424908

No de mit lehet csinálni azokkal (csekelyke tudna mesélni.....), akik részletes felvilágosítás után is csak néznek ki a fejükből, hogy akkor ezt aktus után kell bevenni...??

Arról már nem is beszélve, hogy az igazán lumpen putriscigánynál (de sajnos feljebb is...) minél több gyereke van, annál nagyobb a renoméja. Tehát előbb verné földig a zasszonyt, mintsem megengedje neki, hogy bevegye a gyóccert.... :-((((((

 

Hát nem várjuk, de akkor ne is kelljen őket felelős, tanult emberként kezelni...

 

 

10pontos!

 

 

Előzmény: nünüke88 (424874)
alilo Creative Commons License 2013.01.15 0 0 424907

"Budapest egyik legszebb zöldövezeti részében..."

 

Nemrég még hasonlóban laktam (lehet, hogy ugyanabban?) Egy szabad délelőttömön kimentem az utcára, a zöldsávomat rendezgetni. Hát, amit elgondolkodva kapirgálok, hirtelen megjelenik egy Opel, négy ontopik utassal: két fiatal nő hátul, elől pedig két férfi. A vezetőűlésről kipattant egy feltűnően gondosan öltözött, nem kicsit rossz arcú "úr", és tettetett örömmel felrikkantott: "Kezicsókolom! Biztosan hallotta a ma reggeli rádiós híradókban, hogy a káefténk 20 éves fennállását ünnepeli. Megbíztak bennünket a főnökeink, hogy ahol utcát takarító, rendezgető embereket látunk, azokat lepjük meg egy reklámajándékkal. Ha tehát lesz oly szíves, és behív a házába..."

 

Iszonyú harag kezdett nőni bennem, de póker-arcot vágtam. Mézes-mázosan feleltem neki: tisztelt uram! Sok-sok jót a cégnek, de velem semmire se mennek. Nem vagyok konzumidióta - de idióta sem!

 

Az ontopik bevágódott a kocsiba és elviharzott. A rendszámuk a rendőrségen landolt. A többit nem tudom.

Ezer és egy hasonló epizód volt, trükkök észveszejtő arzenálja.... 

Előzmény: Törölt nick (424884)
Berlusz Móni Creative Commons License 2013.01.15 0 0 424906

Egy héten belül már MÁSODSZOR mantrázzák a délelőtti műsorban (Napközben), hogy méééé nincs igény a cigányzenére.  Ez olyan kardinális probléma....???

 

Miért nem tudják felfogni, hogy KIMENT A DIVATBÓL....???????? Ennek semmi köze a rasszizmushoz, meg egyéb falvédőmantrákhoz!

 

Ahol sok a turista (akiknek a sztereotíp magyarképéhez hozzátartozik a cigányzene), pl. a Várban, Gundelben, stb. - ott zenél az a maroknyi _valóban_ színvonalas zenekar. És slussz. Nem a cigányságuk miatt utálják az emberek, ha ott bazseválnak a fülükbe. Egyre kevesebb pénz jut étterembe menésre, ha már odamennek, akkor szeretnének beszélgetni, max. halk háttérzene mellett. És semmi szükség az agresszív hegedűvonóval való koldulásra..... Mert ugye a klasszikus helyeken odajön, és elvárja, hogy a százdollárost belehúzzák a vonójába....

Broáf!

 

 

 

Héron Creative Commons License 2013.01.15 0 0 424905

Tudom, s mennyivel jobb lenne a helyzet, ha az iskola kapná a családi pótlékot egész évben. Az száz tanuló esetén 100X16ezer forint havonta. Az iskola részére!

Előzmény: Törölt nick (424902)
Berlusz Móni Creative Commons License 2013.01.15 0 0 424904

Egy napi cigaretta árából két csomag kotont lehet kapni.

 

 

Előzmény: Motayika (424855)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!