Keresés

Részletes keresés

bombaba Creative Commons License 2010.08.31 0 0 11458
Itt:
http://cserkert.hu/termekcsoport/14/citrusfelek_palmak.html
(Bár nem értelek, ha szállítással, akkor mindegy, honnan veszed, nem? A fenti címre el is tudsz menni, kiválasztani, de ki is szállítják.)
Előzmény: sakraf84 (11454)
csoer Creative Commons License 2010.08.30 0 0 11457

Igaz amit mondtak, hogy mármint nem szabad a kinti hidegből teleltetésre a fűtött lakásba vinni a növényt, mert minimum a levélhullás elkezdődik.

Na de nincs még 5-10 fok.

Egyébiránt én tavaly is hurcolásztam pincébe naponta egy közel 50 kg súlyú citrom fát molnárkával.

Előzmény: vadkörte (11455)
csoer Creative Commons License 2010.08.30 0 0 11456

Ha nem fulladnék meg, de fulladoznék. És az nem jó még nekem sem, pedig közel 110 kg vagyok. A növényke pedig gyengébb nálam.

Egyébiránt tettem -szerencsésen?- tönkre bőtermő sokéves citromfát tavaszra, nem a túlöntözés, nem a hideg (vagy a nagy meleg), hanem a levegőzés hiánya miatt.

Tudom mit mondok, mert ugyanakkor a többi -ami szabadon levegőzött 10 fokon- megmaradt -NO DE SEMMI BAJ.

 

Előzmény: Arth_ur (11452)
vadkörte Creative Commons License 2010.08.30 0 0 11455
Kedves csoer,
a fát a virágkiállításon eladó egyik citrustermesztő ajánlotta, hogy vigyem be aug. vége - szept. eleje környékén (ha fűtött szobában szeretném átteleltetni), amikor is a kinti átlaghőmérséklet nagyjából megegyezik a bentivel. Tudom, hogy célszerűbb lenne október környéke, viszont akkor ha beviszem a kinti 5-10 fokból a benti 21-23-ba, lehet, hogy jobban megsínylené a fa, nem? Nem vagyok gyakorlott, de számomra ez a magyarázat ésszerűnek tűnt. A fa amúgy az étkezőben áll - egy légtérben a nappalival-, itt van egy 'földig érő' fix dél-keleti ablak. Szellőztetni szoktam, ráadásul ebben a védett sarokban még huzatban sem lesz soha.
Azon mondjuk gondolkodtam, hogy ha jön valamiféle 'indián nyár', még lehet, hogy nappalra visszateszem a teraszra, hadd levegőzzön kicsit. Vagy ezzel csak többet ártanék?
A függöny mögé amiatt tettem - ahogy azt Arth_ur is írta - mert így jóval több fény jut neki, plusz később az ablak közelsége miatt talán hűvösebb és páradúsabb is lesz neki a levegő.
Előzmény: csoer (11451)
sakraf84 Creative Commons License 2010.08.30 0 0 11454
Tud valaki kalamondint hol lehet kapni, szállítással??? Pécs környéke
sakraf84 Creative Commons License 2010.08.30 0 0 11453
Sziasztok!

Teleltetésre behordás előtt milyen szerekkel célszerű permetezni, vagy belocsolni a növnyényt?? (gombásodás stb.)
Arth_ur Creative Commons License 2010.08.30 0 0 11452
Ne aggódj, még te sem fulladnál meg egy függöny mögött, nemhogy a fácska. ;)
Előzmény: csoer (11451)
csoer Creative Commons License 2010.08.30 0 0 11451

Bocsánat, hogy valamiről lemaradtam.

De nem értem, kumquat ezen-szerintem nagyon korai bevitelét, bárhová a szabadból.

Todom, hogy kissé lehűlt a levegő -főként az éjszakai-, de igen!! korainak tartom a növények bevitelét.

Nekem a terasz tele van trópusi és mediterrán növényekkel (többek között virágban lévő óriás citrom, kumquat, narancs, papaja stb. és még eszem ágában bevinni.

Rettentő hosszú idő a jövő tavasz (amíg kevés szellőzésű, alig világos helyen sínlődik).

Egyébként a téli hely megválasztásánál a lehetőleg alacsony hőmérsékleten, minnél több fényen kívűl nagyon fontos!!!! a szellőzés. Az ablak és a függöny között (hacsak nem lesz rányitva az ablak) nem sok levegőt kap!

Előzmény: vadkörte (11440)
sjohn Creative Commons License 2010.08.30 0 0 11450
Ok.
Előzmény: villosa (11449)
villosa Creative Commons License 2010.08.30 0 0 11449
És olyat szeretnék....
Előzmény: villosa (11448)
villosa Creative Commons License 2010.08.30 0 0 11448
Nincs akkor :)
Nekem a lime-hoz a zöldes szín tapad. Sztereotípia. Ha akarom, ha nem.
Előzmény: sjohn (11447)
sjohn Creative Commons License 2010.08.30 0 0 11447
Mert ha igen? , akkor...
Előzmény: villosa (11446)
villosa Creative Commons License 2010.08.30 0 0 11446
Ez sárgás-zöldes a képen.
De ugye nem lesz egyöntetű citromsárga egyik faj se?
sjohn Creative Commons License 2010.08.30 0 0 11445
:-))
Előzmény: tech-pro (11443)
sjohn Creative Commons License 2010.08.30 0 0 11444
A tahiti is.
Előzmény: tech-pro (11443)
tech-pro Creative Commons License 2010.08.30 0 0 11443
A Philippinó slájm besárgul.

http://www.gotouring.com/razzledazzle/images/lime.jpg
Előzmény: villosa (11442)
villosa Creative Commons License 2010.08.30 0 0 11442
Kérdezek egy zöldet:
A trópusi lime-oknak ugye nem illik besárgulnia?
Arth_ur Creative Commons License 2010.08.30 0 0 11441
Télen is csak így, óvatosan locsold!
Az őszi (egyébként normális) levélhulláskor sokan szoktak megijedni, és kezdenek locsolni eszehagyottan abban a hitben, hogy a kevés víztől hullik a citrusok levele, aztán lesz belőle gyökérothasztás...
Előzmény: vadkörte (11440)
vadkörte Creative Commons License 2010.08.30 0 0 11440
szia!
Nahát épp most raktam be a függöny és az ablak közé, pont az általad említett okok miatt. :o) Aztán jöttem a gép elé, hogy kicsit még visszaolvasgassak a fórumon, és megörültem, hogy nem marhaság, amit kitaláltam neki. :o) Látványnak tényleg nem valami fényes, jól kipúposodik a függöny tőle, de úgyis a cél a fontos.
Igazság szerint tavaly már volt egy kumquat fám, csak amikor elmentünk nyaralni, és 'gondos kezek' agyonlocsolták. :o( Meg sem érte az őszt, mire hazajöttünk, már a fele levél+virág lehullott róla. Próbáltam gyorsan átültetni, de sajna nem élte túl a tortúrát. :o(
Idén emiatt is próbálkoztam az agyaggolyókkal a cserép földjére (hogy ne párologtasson el annyi vizet), így mielőtt elutaztunk jól belocsoltam és mindenkinek a lelkére kötöttem, hogy nehogy hozzányúljon. Pont mire hazaértünk, jöhetett a következő locsolás. :o)
Köszönöm!
Vackor
Előzmény: Arth_ur (11439)
Arth_ur Creative Commons License 2010.08.30 0 0 11439
Ha fácskád, akár csak a koronája, tud az ablak és a függöny között lenni, még jobbak lesznek az esélyei. Nemcsak több fényt kap, de egy radiátor nélküli ablakban jó néhány fokkal hűvösebb (és párásabb) is a levegő, mint a szoba belsejében.
Esztétikus nyilván nem lesz, ha függöny takarja a szem elől, de jól fogja érezni magát.
Előzmény: vadkörte (11438)
vadkörte Creative Commons License 2010.08.29 0 0 11438
szia!
miután megvettem, átültettem citrusföldbe (gyak. mint konténeres növényt, csak egy picit nagyobb cserépbe), akkor felhagyok télre a tápozással.
Még egyszer köszönöm!
Vackor
Előzmény: tech-pro (11437)
tech-pro Creative Commons License 2010.08.29 0 0 11437
Szia!

Télen ne tápozd, mert pihiznie kell. Addig kajálgatja a földben lévő szerves dolgokat, ha van benne, mert azt is csinálják az importfáknál, hogy 100% sphagnumba ültetik, azt viszont tápozgatni kell állandóan.

Inkább a radiátorra tedd a vizes tálkát.
Előzmény: vadkörte (11436)
vadkörte Creative Commons License 2010.08.29 0 0 11436
szia,
Nagyon köszönöm a tanácsokat. Egy déli-délkeleti ablakba tettem, viszont a páratartalom sajna a helyiségben száradó ruhákkal együtt is alig karistolja a 30-35%-ot fűtési szezonban. Emiatt gondoltam alá a vizes tálkát, de majd spriccelgetem is néha.
Gyümölcsök megtartása illetve a szobai teleltetés végett kb 4hetente tápoldatozás jó lehet télen is? (Agro citrustápot használok, a dobozára az van írva, hogy télen nem kell).
Vackor
Előzmény: tech-pro (11434)
tech-pro Creative Commons License 2010.08.29 0 0 11435
Most már lássuk. Naon édi.....
Előzmény: tech-pro (11434)
tech-pro Creative Commons License 2010.08.29 0 0 11434
A képet nem lássuk.

Ha nincs más szalonképes opció, akkor marad a benti teleltetés.

Ha bent teleteted arra figyelj, hogy akkor a legfényesebb helyre tedd, hogy a fénymennyiség arányban legyen a hőmérséklettel.

A kavicsos-vizes tál annyira nem téma, jobban teszed, ha inkább beviszed a ruhákat hozzá száradni, meg spriccelgeted időnként a leveleit, de azt se vidd túlzásba. Csak lájtosan, mert nem 30+ fok lesz a szobában, a párának is arányban kell lenni a hőmérséklettel.
Előzmény: vadkörte (11432)
vadkörte Creative Commons License 2010.08.29 0 0 11433
na még egyszer, róla lenne szó:

kumquat ovaleicipici kumquat-ok
Előzmény: vadkörte (11432)
vadkörte Creative Commons License 2010.08.29 0 0 11432
szia,
Igen, sajnos tudom, hogy ezek nem megfelelőek neki. :o( A kérdésem az volna, hogy fűtött (21-23 fokos) helyiségben, radiátortól távol, napos ablakban, esetleg extra kavicsos-vizes-tálas párásítással van-e esélyem? Az jó, ha már most behozom éjszakára (hogy a benti klímát megszokja) és csak nappalra teszem ki? Gondolom öntözni mindenképp sűrűbben kell majd, mint fűtetlen helyiségben.
Azért is sajnálnám nagyon, mert a kiállításon ő volt a legkisebb, talán egy kicsit alultápláltabb is, mint a többi (persze ez az árán is látszott) és a teraszon nagyon szépen helyrejött, most meg ez a sok kis gyümölcs, amit hozott...
Csatolok 2 képet, róla lenne szó:
Előzmény: tech-pro (11431)
tech-pro Creative Commons License 2010.08.29 0 0 11431
Szia!

"egy ablaktalan garázs" - felejtős, mert nem kap fényt.

"egy fészer lenne - ez utóbbiban közel annyi a hőmérséklet mint odakint" - felejtős, mert ha jönnek a kemény mínuszok, akkor annyi a növénynek.
Előzmény: vadkörte (11430)
vadkörte Creative Commons License 2010.08.29 0 0 11430
sziasztok!
Van egy 5-6éves, törzsre oltott kumquat ovale fácskám (nálam csak nyár eleje óta van, egy virágkiállításon vettük). A nyáron 2szer is virágzott és az utóbbi után rengeteg kicsi gyümölcs van a fán. A virágkiállításon azt mondták, hogy fűtött helyiségben is át tudom teleltetni (a másik alternatívám sajnos csak egy ablaktalan garázs illetve egy fészer lenne - ez utóbbiban közel annyi a hőmérséklet mint odakint), csak vigyem be aug. vége - szeptember eleje körül. Mivel eddig déli fekvésű teraszon volt, a nagy nappali-éjszakai hőingadozások miatt tegnap behoztam és egy dél-keleti ablak elé raktam. A párásítás végett egy kicsi tálkát gondoltam alátenni, kavicsokkal, vízzel. Kérdésem az lenne: szerintetek ez működhet? Tényleg áttelel így a növény, és még esetleg álmodhatok arról, hogy a vagy 25-30 termésből meg is marad néhány? Radiátor nincs a közelben, viszont télen a páratartalom sokszor 30% körül mozog, ezért is gondoltam az 'extra' párásításra.
Nagyon szép és formás kis fácska, szeretném, ha megmaradna.
Bármilyen ötletet, tanácsot szívesen fogadok,
Vackor
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.28 0 0 11429
Már kaptál választ én is ismétlem.Ha a dugvány fejlett jó minőségű fáról lett vágva és
szépen begyökeresedett akkor ha te is mindent jól csinálsz/föld,víz,táp anyag,kor okozók elleni védekezés,teleltetés/2év után teremhet.
Előzmény: sakraf84 (11427)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!