Keresés

Részletes keresés

handras Creative Commons License 2006.08.13 0 0 4559
Mintha neked is a Molinari-hoz lenne közöd?
Előzmény: 5star (4556)
handras Creative Commons License 2006.08.13 0 0 4558
Tessék, mi meg a múlthéten vettünk! ;)
Előzmény: yeahhh (4557)
yeahhh Creative Commons License 2006.08.13 0 0 4557

Egy friss info, talán érdekli a T. Társaságot:-)))   :

 

az ébredező, s az utóbbi időben egyre növekvő népszerűségre való tekintettel a KVfórumos ínyenceknek 20 percent engedmény vagyon a Molinari kávék áraiból...:-) 

5star Creative Commons License 2006.08.13 0 0 4556
Több pörkölő cégnél jártam és sikerült betekintést nyernem a különböző munkafolyamatokba ill. technológiákba. Hosszas próbálkozások után döntöttem jelenlegi kedvenc márkám mellett, többek között azért, mert a keverékek minősége és aránya mindig egyforma. Más cégek termékeinél sokszor tapasztaltam, hogy "valahogy most más az íze" jelenséget és ennek sajnos sokszor meg van az oka.
Előzmény: H_G (4554)
yeahhh Creative Commons License 2006.08.13 0 0 4555
Én ugyan le nem veszem a tartályt - bár egyszerűen leemelhető -, hanem általában félig töltöm vízzel és 2-3 naponként töltök utána. Szelepes ,egoldású a Saecóm víztartálya, nem gumicsöves.
Előzmény: matti70 (4543)
H_G Creative Commons License 2006.08.13 0 0 4554
Ejha, egyik karriered irigylésre méltóbb, mint a másik!

Az Indexen alapvetően kényes a reklámnak is fölfogható hozzászólások ügye, de hát ebben a topikban kénytelenek is vagyunk folyamatosan dicsérni vagy szidni márkákat; szerintem mindegyikünk szívesen látja a "tűz közeli" információt. (Kár, hogy kapucziner pörkölőmester újabban már nem jár erre.)
Előzmény: 5star (4549)
5star Creative Commons License 2006.08.13 0 0 4553
Bocs az előző gigantikus betűk miatt
Előzmény: 5star (4552)
5star Creative Commons License 2006.08.13 0 0 4552
Igen ezekből a cuccokból is csak a lehtőségekhez mérten a legjobbat érdemes fogyasztani, mert az élvezeti értékük lényegesen nagyobb.
Előzmény: zeg4 (4550)
handras Creative Commons License 2006.08.13 0 0 4551
Örömmel várjuk!
Előzmény: 5star (4549)
zeg4 Creative Commons License 2006.08.13 0 0 4550
Hát mind a 3 kellemes gasztronómiai téma!
Előzmény: 5star (4549)
5star Creative Commons License 2006.08.13 0 0 4549
Köszönöm az érdeklődést és röviden csak annyit, hogy polgári foglalkozásomnál fogva pilóta vagyok és a számtalan olasz út alkalmával, beleszerettem az olasz kávéba. Persze azt hittem, hogy nem egy nagy „was ist das”  ezt a kiváló italt elkészíteni, - de mint azt tudjuk – ez nem így van. Így aztán nekiláttam mélyebbre ásni e téren, de az ásás még mindig tart, bár egyre jobban sikerülnek a lefőzött kávék, hála a mindenféle jó gépnek, mert azok nélkül ez az egész egy örökös kompromisszum.  Sőt, miután már nem repülök munkaszinten, jelenleg fő hivatásként foglakozom a kávé, bor és olívaolaj üggyel. Ha tudok szívesen megosztom veletek szerény tapasztalataimat, ha erre igény van.

Előzmény: H_G (4547)
zeg4 Creative Commons License 2006.08.13 0 0 4548

Vagy a hiper-űber-szuper nyomásszabályzós kárban lévő szelep nem nyit ki?

Így hiába van a max. 15 bár, a kar nem engedi ki a lét? Ilyen létezhet?

Ez esetben viszont adok rendesen a pumpának......

Lehet, hogy az enyémet 30bár-ra állították:-)).

 

Előzmény: zeg4 (4545)
H_G Creative Commons License 2006.08.13 0 0 4547
Tényleg, 5star -- remek, hogy egy újabb résztvevővel gyarapodtunk, ráadásul olyannal, aki képes szakértő tanácsokat adni, de nem írnál magadról némi személyeset? A munkahelyedet már sejtjük :) de mit kedvelsz személy szerint és így tovább... Ez afféle (többnyire) barátságos topik.
H_G Creative Commons License 2006.08.13 0 0 4546
Nekem sem írtak elő légtelenítést; minden, amire ügyelnem kell, h. ne működtessem a pumpát üres tartály mellett (ami igazán logikus). Azért minden használat előtt kiengedek a gőzölőcsőből annyi vizet, amennyi magától (a motor nélkül is) kijön, csak mert pangó állott víz, nem szeretném meginni. (Bár végül szinte sohasem gőzölök tejet.)

Előzmény: yeahhh (4541)
zeg4 Creative Commons License 2006.08.13 0 0 4545

Csak, hogy megerősítsem borúlátasomat, ismét üzembe helyeztem, most a visszajelző nem világított egyből.

Kávéfőző:

1 kérdés: amig eléri az üzemi hőfokot (visszajelzésig), addig ad valamilyen hangot neked a készülék?

Nálam az elején, mint amikor forr/bugyog a víz, aztán elhalgat, majd felvillan a visszajelző.

 

Nos miután világítani kezdett a visszajelző, felraktam a kart az üres szűrővel és bekapcs a lefőzés gomb. Ez hivatalosan a szűrőtisztításra ajánlja a leírás. 1 dl vizet kéne lefőzni e módon.

Hát előszőr a szokásos hang, kicsit csendesedett (20-25 mp után) aztán kínkeservesen kipréselt 6-8 csepp vizet és kész, többet semmi.

Tovább nem hagytam kinlódni, kikapcsoltam.

Ráadásul vendégeink vannak, holnap reggel kereshetem elő a jó öreg kotyogót:-(

Előzmény: zeg4 (4544)
zeg4 Creative Commons License 2006.08.13 0 0 4544

Sajnos, szerény véleményem szerint, az én gépemben nincs elegendő nyomás:-(

Holnap hívom a szervízt:-(.

Ma már szinte kotyógósra daráltam a KV-t és a döngölést csak a tamper súlya végezte (most picit túlzok, persze).

Nos így sem jön ki, csak 3-4 csepp/csésze:-(.

Ráadásul, mikor kikapcsolom a főkapcsolót, vagy 5-6 percig vártam, majd gondoltam újabb próba: főkapcs be és vele együtt a visszajelző is világított (vagyis kész a lefőzésre, nyomás, hőfok, stb). No persze még egy szusz nyi erő sem volt benne.

 

Most pillanatnyilag nem bírok egy jó KV-ra sem ránézni:-(.

 

(a 8ezres KV-ból a két nap alatt már vagy 4-5 lefőzésnyi örlemény végzett a mosogatóban, miután azon kívül, hogy a szűrőben péppé ázott nem jött le csak pár csepp).

 

matti70 Creative Commons License 2006.08.13 0 0 4543

Köszi, így már értem. Az előző podos gépünknél is kellett (...volna elvileg, de sztem egyszer sem csináltuk, csak a forgalmazó beüzemeléskor) légteleníteni. Csak már nem voltam biztos a fogalomban, hogy tényleg ez volt-e, de a folyamatról ráismerek. Én akkor azt gondoltam, hogy amiatt kell, mert bojleres, nem thermoblock-os, és lehet, hogy így is van. Ugye a ti Saeco gépeitekben bojler van?

 

Gondolom, azé' ott is van:

 

 - egy főkapcsoló [van :) ]

 - egy kvfőzés ki/be kapcsoló [van]

 - egy gőz ki/be kapcsoló (az ebben az esetben nem játszik) [van]

 - egy gőzmennyiség-szabályzó tárcsa

na ez nincs :) és ennek örültem is, hogy nem kell vele szórakozni, bár amennyit gőzölünk, mindegy is lenne...

 

"Figyelem! Ismételje meg ezeket a műveleteket mindig, amikor a víztartály kiürülne, vagy lekerülne a helyéről."

 

Ezek szerint Saeco-nál nem szoktátok kivenni a víztartályt feltöltéskor, sem kiüríteni főzés után? Ugye ott a gumicsöves megoldás van, nem szelep a tartály alján?

Előzmény: yeahhh (4537)
yeahhh Creative Commons License 2006.08.13 0 0 4541

Gondolom, azé' ott is van:

 

 - egy főkapcsoló

 - egy kvfőzés ki/be kapcsoló

 - egy gőz ki/be kapcsoló (az ebben az esetben nem játszik)

 - egy gőzmennyiség-szabályzó tárcsa

 

Mint már céloztam rá, a LÉNYEG minden ilyen kaliberű presszógépnél ugyanaz. A többit lásd alább - vagy nem tudod megjeleníteni az eddigi hozzászólásokat? :-)

Előzmény: Zsolti2003 (4540)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.08.13 0 0 4540
Légtelenítés lett volna, de a Krupsnál nem úgy vannak a kapcsolók.
Előzmény: yeahhh (4539)
yeahhh Creative Commons License 2006.08.13 0 0 4539
A lételenítéshez nem értek :-)), a légtelenítésről meg alább olvashatsz...
Előzmény: Zsolti2003 (4538)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.08.13 0 0 4538
A Krups-nál hogy kell lételeníteni? A kezelési leírása nem írja.
yeahhh Creative Commons License 2006.08.13 0 0 4537

Ja, a lényeg:

 

 - "Helyezze az üres szűrőtartót a helyére, csavarja el balról jobb irányba, ütközésig.

 - Helyezzen egy csészét a kávékifolyó alá.

 - Csatlakoztassa a gépet az elektromos hálózatra, és kapcsolja be a főkapcsolót ON állásba. Ilyenkor a gőzölési kontrollámpa nem világít.

 - Irányítsa a melegvíz/gőz kifolyót a csepegtetőrács fölé.

 - Nyissa meg a gőzölési gombot. Az óramutató járásával ellentétes irányba, ütközésig.

 - Ezután nyomja meg az ESPRESSO gombot és várja meg, amíg a víz folyamatosan folyik a kifolyócsövön.

 - Néhány másodperc múlva zárja el a gőzölési gombot. Ezután a víz a szűrőtartón át a csészébe folyik.

 - Töltse fel a csészét és kapcsolja át az ESPRESSO gombot OFF állásba. A víz adagolása leáll.

 - Az Ön kvfőző gépe légtelenítve van, használatra készen áll."

 

Ez a Saeco használati utasítása szerinti procedúra, de minden hasonló cuccra helytálló.

 

Előzmény: matti70 (4535)
yeahhh Creative Commons License 2006.08.13 0 0 4536

Szépen leírják a légtelenítési metódust, s az okítás ezzel zárul: "Figyelem! Ismételje meg ezeket a műveleteket mindig, amikor a víztartály kiürülne, vagy lekerülne a helyéről."

 

Ezért írtam, hogy felesleges naponta légteleníteni, hiszen normál üzemben nem tud lelevegősödni a gép - sem a Saeco, sem más típus (Krups).

Előzmény: matti70 (4531)
matti70 Creative Commons License 2006.08.13 0 0 4535

Ez nem a Krups daráló. Arról volt szó korábban.

 

...és a Cuisinart-ról is volt már szó, kavefozo topiktárs értette is és visszaolvasott :))

 

kavefozo:

Hogyan kell légteleníteni?

Előzmény: Zsolti2003 (4532)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.08.12 0 0 4533
Kipróbáltam a rozsdamentes acélból készült kávéscsészét. Nem rossz.
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.08.12 0 0 4532
Ez nem a Krups daráló. Arról volt szó korábban.
Előzmény: matti70 (4467)
matti70 Creative Commons License 2006.08.12 0 0 4531
Már máskor is volt szó légtelenítésről, akkor sem igazán értettem. A Saeco-k használatijában foglalkoznak ezzel, és előírják, hogy mikor kell légteleníteni?
Előzmény: yeahhh (4530)
yeahhh Creative Commons License 2006.08.12 0 0 4530
A mindennapi légtelenítés talán túlzás - ha fel van töltve vízzel, nem tud lelevegősödni, csak akkor, ha kifogy a víz...
Előzmény: Törölt nick (4529)
zeg4 Creative Commons License 2006.08.12 0 0 4528

Azóta próbáltam lefőzni, hááááát....

Két alkalommal az örleményen egy csepp vizet sem nyomott át.

Kikapcs, kar le és benne sz...á ázott örlemény.

Ekkor fejtetőre állítottam és a felső szűrőnél csavar le és kitisztítottam a szűrőt.

Elvileg azon keresztül jött a víz így nem gondoltam, hogy ez lehet a megoldás és lehet, hogy nem is ez.......

Ezt követően nyomattam egy POD-ot és egy espressot, most rendesen működött.

Töbett nem mertem, mert ma má így sem fogok tudni elaludni annyi KV-t nyomtam magamba:-).

Az egészet akkor sem értem.....

A szűrőn, ami a karba megy, lehet látni, hogy nincs eltömődve.

A kar is elbír tömődni? Ez ugyebár ilyen nyomásszabályzós kar.

S akkor azzal mit lehet tenni?

A karon alul vannak csavarok, de azokat nem mertem kicsavarni,

így most várom a reggelt, hogy ismét lefőzhessek egy KV-t, s akkor kiderül, hogy tartós lett-e a felső szűrő tisztítás.

A szétszedés után kipróbáltam az üres szűrő keresztüli lefőzést (tisztítás), most átjött rajta a víz. Délután semmi. Bár most is csak gyorsan csöpögve jött a tiszta víz, nem vékonyan folyt, bár lehet, hogy így is jó?

Hát ma nem okozott túl sok örömet a KV-zás, SŐŐŐŐŐT:-(((((((.

5star Creative Commons License 2006.08.12 0 0 4527

Dear Sir,

 

tartok tőle, hogy ez a jelenség, egyértelmüen a túl finom darálásra ill. a daráláshoz mérten túl erős tömöritésre utal.

Előzmény: zeg4 (4526)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!