Keresés

Részletes keresés

matti70 Creative Commons License 2006.08.22 0 0 4672
Engem érdekelne, de daráló nélkül a szemes nem játszik nálam. A szöveg szerint őrölt Bonomi is van náluk, és a Coronilla Gold Arabica podot szintén szívesen kipróbálnám.
Előzmény: handras (4671)
handras Creative Commons License 2006.08.22 0 0 4671

"Egyharmadra bármikor kapható vagyok a Blue Beans-ből." Más jelentkező?

 

Köszi tampert ott vettem, és meg is igérték, hogy ha nagy akkor leesztergáltatnak belőle, ezért megyek vissza.

Előzmény: Törölt nick (4650)
_MrB_ Creative Commons License 2006.08.22 0 0 4670
az tény, de ugye a főzőn is meleg a kar, de nem forró, annyit kibírnék. ~ : ) De majd kiderül mi lesz. Meg ugye ez elvielg hidegfalu kivitel, szal nemlenne szabad melegednie a karnak sem.
Előzmény: Törölt nick (4669)
_MrB_ Creative Commons License 2006.08.22 0 0 4668
Lehetőségeimhez képest maximalista vagyok, ez tény. Asszony is mindig a szememre hányja ezt, de mikor közlöm vele, hogy "ok, de Téged választottalak", na akkor csend lesz ~ : ))))))

Most asszem a rezonanciás problémát fogom orvosolni valami módon, aztán ha az megvan... na akkor nemtudom, de biztos lesz újabb dolog, amibe belevethetem magam ~ : )
Előzmény: matti70 (4667)
matti70 Creative Commons License 2006.08.22 0 0 4667

Nincsenek neked túlzott elvárásaid egy kenyérpirítótól? :)

Megnéztem újra, szerintem teljesen rendben van, egy kenyérpirítónál teljesen megszokott dolog a műanyag tekerentyű és az érintőgomb. A nyolc állás pedig már önmagában több, mint elég, már azt sem fogod tudni megkülönböztetni, nemhogy a köztes állásokat...

A mi Tefal pirítónknak meg szeme van, nézi a kenyérszeletet pirítás közben, és a színskálán beállított színnél kikapcsol. De ott sincs még nyolc szín sem felfestve :)

Előzmény: _MrB_ (4666)
_MrB_ Creative Commons License 2006.08.22 0 0 4666
Lehet OFF, de KV, toast.. reggeli... szóval ide írom:
Krups Expert kenyérpirító (FEM2)
Külső: Szépen formatervezett, kerekített, szóval nekem teccik.
Frontpanel: Szépen néz ki, pár aprósággal, amiben lehetne jobb is.
1.: a piritási erősség, és a kenyérhelyzet szabályozó karok hatásra is elég műanyagok. Szebb lett volna, ha a KVfőzőhöz hasonló fémkart (vagy fémes hatásu kart?) teszik erre is.
2. a két kapcsológomb nem benyomós gomb, mint a KVfőzőn, hanem érintős csak. Látványra szépek, funkcióra biztos jók, de szebb s egységesebb lett volna, ha a főzőn látható nyomógombok lennének rajta, nem ilyen érintős gombok. ~ : (

Ami még meglepett, hogy bazimélyek a tálcák, szóval a magas kenyérszeleteket is pirítja, kivételkor pedig 3 állásban állítható a kar, hogy a kisebb szeleteket is meg lehessen fogni a pirítás végén.

További pozitivum: a kisebb tekergővel állítható a pirítás foka. Szemre 8 állású a kapcsoló, aztán elkezdtem tekergetni, s kiderült, hogy 2 felfestett fok között további 2 helyen lehet megállítani. Tehát 1-1 felfestett érték alapvetően minden 3. kattanás a kapcsolón. Bár a leírásában 8 állásról írnak, de ha valóban ennyiféle hőfokra lehet állítani, hát az finoman szólva is bőven elégséges lesz ~ : ))))

Összességében tetszik, funkcionalitásában pedig majd otthon kiderül, mit tud. Asszem annyi optikai tuningot megkap majd, hogy megnézem a nagy kapcsoló méretben hogy viszonyul a KVfőző kapcsolójához, s ha kompatibilisnek tűnik, rendelek egyet pluszba, s lecserélem.

ON
A KVfőzőm új társat kap a konyhapulton, remélem örül majd a "rokonnak" ~ : )))))
_MrB_ Creative Commons License 2006.08.22 0 0 4665
Rezonancia: Szekrény áll a padlón, teteje a konyhapult. A gép pumpája által keltett rezgés rezgeti a konhapultot és a szekrényen át meztéláb érzem enyhén a járólapon is. R-go a rezgés a pumpától a gép tappancsán át megrezgeti a konyhapultot, ami lévén a konyhaszekrény teteje is egyben, felerősödik a szekrénytestben. Asszem akkor ez a rezgéscsillapító gumiizé lesz a megoldás.

matti70: Nos, a Krups oldalán ennyi. Csak, ők nem forgalmaznak, adtak cégeket, akiknél lehet venni. Ezek: elektropont üzletek, eBolt. Elektropontokat kérdeztem, ami számomra 1xüen elérhető volt, 1ben nem volt, 1nek nem az volt a száma, ami az oldalukon kint volt, Dumaplázában lévőbe volt, 12990ért. ebolton van 9444ért, és hogy ebből hogy lett 9e alatt? EDC-card kedvezménnyel -5% ~ : ) És most jött SMS, mehetek érte.
Káposzta Creative Commons License 2006.08.21 0 0 4663
szekrenyt 2 tiplivel falhoz jo erosen.
Előzmény: _MrB_ (4658)
matti70 Creative Commons License 2006.08.21 0 0 4661

...valamit kéne csinálnom a KVfőző és az alatta lakozó konyhapult+szekrény elszeparálása ügyében...

 

vagy két vékony parafalap között egy 20 centis betonlap :DDD

 

elviselek egy gratulációt, lévén 13e-ért lett volna, de kicsivel 9e alatt meglesz

 

grat, csak nem értem... :)

a krups.hu szerint csak 10.990 az ajánlott ára, az ebolton pedig 9.444, ez viszont 9 felett van, tehát?

Amúgy szép darab.

Előzmény: _MrB_ (4660)
_MrB_ Creative Commons License 2006.08.21 0 0 4660
Max ilyen tappancsokban gondolkodom, bár igaz gomikorongok merültek fel bennem. Majd megvárom, kavefozo topictars mit ajánl, mégis csak szakmájába vág a dolog. ~ : )

Meg várom a kenyérpiritómat. eboltból megrendeltem múlthéten, nemtudom mennyi lesz időben, mire ideér. (elviselek egy gratulációt, lévén 13e-ért lett volna, de kicsivel 9e alatt meglesz) ~ : ))))
Előzmény: H_G (4659)
H_G Creative Commons License 2006.08.21 0 0 4659
Parafalap?
Előzmény: _MrB_ (4658)
_MrB_ Creative Commons License 2006.08.21 0 0 4658
Nem őrlök. ~ : )
Nekem finom volt ugy is, megfelelő crema is lett rajta ~ : ))

ellenben... valamit kéne csinálnom a KVfőző és az alatta lakozó konyhapult+szekrény elszeparálása ügyében, mivel a nyomorult szekrény passzív erősítőt játszik. ~ : (
Előzmény: Törölt nick (4657)
_MrB_ Creative Commons License 2006.08.21 0 0 4655
Igazából ha sikerül kifognia, ezt is megkaphatja 5-700 között. Bár egyre kevesebb helyen, mert felment lassan mindenhol 1000 körülre. ~ : (
Előzmény: H_G (4654)
H_G Creative Commons License 2006.08.21 0 0 4654
Annyiba már az Excelsior is belefér, pláne, h. kakaóba elég, sőt jobb is lehet a Rosso, a kék enyhe íze könnyen háttérbe szorulna.
Előzmény: _MrB_ (4653)
_MrB_ Creative Commons License 2006.08.21 0 0 4653
Megemlíteném a Lavazza Crema e Gusto-t is. A maga ~1000 HUF/250 grammos árával elég jó választás tud lenni.
Előzmény: H_G (4652)
H_G Creative Commons License 2006.08.21 0 0 4652
"Konkrétan milyen kávét érdemes vennem ha nem vagyok ínyenc, félve írom le én leginkább kakaóba szoktam tenni az íze miatt:)?"

Segafredo Espresso Casa, ha magad darálod, akkor az Emozioni is, Tchibo Espresso Originale a legolcsóbb korrektek.

Előzmény: Vikusz (4645)
_MrB_ Creative Commons License 2006.08.21 0 0 4651
Hát, az a baj, a gépem szűrőjébe nagy lenne az 57 mm-es tamper ~ : (
Előzmény: Törölt nick (4650)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.21 0 0 4650
Amúgy nagyon ajánlhatom a tömörítőjüket, 3000 Ft kürüli ára van az 57 mm-esnek. Amióta azzal tömörítek, hihetetlenül konzisztensek maz "eredményeim". Pontosan adja át az erőt és a twist-nél nem borzolja össze a felszínt. (Ha nem automata a géped, persze).
Előzmény: handras (4647)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.21 0 0 4649
Egyharmadra bármikor kapható vagyok a Blue Beans-ből. Csak vételkor nagyon meg kell nézni a lejárat napját - ne idén járjon le, lagalábbis jövő tavasz körül. (Persze én rögtön fogyasztanám, de ha pl. decemberben lejár, akkor az már túl régi. A nyári meleg ott a polcokon amúgy se tett jót.)
Előzmény: handras (4647)
_MrB_ Creative Commons License 2006.08.21 0 0 4648
Omniától ne ess kétségbe. Ha a 2személyes szűrőt nagyjából 3 lépcsőben teszed vele tele, minden adag után izomból megtömöd a tamperral, szép crema-t, ~30 mp átfolyási idővel ~ 35-40 ml KV-t kapsz. Legalábbis a Krups-ommal ezt sikerül elérni. ~ : )))

1 dologra érdemes figyelni, ezzel az intenzitással az espresso-ra őrölt KV-t ne taposd meg, mert nem fog kifolyni belőle KV ~ : ))))
Előzmény: Vikusz (4645)
handras Creative Commons License 2006.08.21 0 0 4647
Én megyek majd az expolygonba, és harmadolnék valakikkel, ha lenne rá jelentkező.
Előzmény: Törölt nick (4640)
yeahhh Creative Commons License 2006.08.21 0 0 4646

"...a víz mennyiségét, tehát a végtermék térfogatát, az olcsóbb készülékeknél (tipikusan 50eFt alatt), saját maga határozza meg a felhasználó!"

 

Ez azért így kategorikusan nem igaz: vannak olyan presszógépek (Rancilio Silvia, LaScala Butterfly, Elektra Nivola), melyek abszolút "spiccen vannak", ennek megfelelően kellőképpen drágák is - oszt mégis a júzer határozza meg a lefőtt KV mennyiségét. Nem baj, elszenvednék, nap mint nap :-))

 

Az ótomata - darál, zömít, mos, főz, takarít - készülékeknél (drágább Saecók, Jura) általános a testre szabhatóság, de tud ilyet már az árlétrán alulról tán második Nespresso gép is.

Előzmény: Törölt nick (4643)
Vikusz Creative Commons License 2006.08.21 0 0 4645

Köszönöm a részletes leírást, mostmár nagyjából világos.

Pont Omnia van itthon, azt tettem bele, de a két csésze főzésénél amikor max-ra tettem a mennyiség-állítót eltartott 50 mp-ig amíg kifolyt a 130ml.Van egy régi kis elektromos darálóm, érdemes azzal finomabbra őrölni?

Konkrétan milyen kávét érdemes vennem ha nem vagyok ínyenc, félve írom le én leginkább kakaóba szoktam tenni az íze miatt:)?

A főzőt ajándékba kaptam de gondoltam ha már van, használom is.

Vikusz

Előzmény: Törölt nick (4644)
Vikusz Creative Commons License 2006.08.20 0 0 4642

Kösz a választ!

Sikerült letölteni a használati utasítást.

Csak azért hittem hogy kevés mert állítólag azért szuperálták ki a cégnél ahonnan származik.Azonkívül egy hagyományos (kotyogó?)kávéfőzőmből szerintem hasonló mennyiségű kávéból több jön.De ezekszerint nem  kevés amit ad.A legutóbb 14 gramm kávéból, két csészére állítva 130gramm jött(de lehet hogy egy kicsit jobban meg kellett volna húznom a kart.

Vikusz

Előzmény: H_G (4628)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.20 0 0 4641

Ha már itt vagyok :) megkérdezem, használ-e valaki ilyen tejhabosítót:

http://www.expolygon.hu/files/KVG_Cremina.php

És ha igen, mi a tapasztalat? Be lehet állítani jó bársonyos microhabra?

Törölt nick Creative Commons License 2006.08.20 0 0 4640
Köszi az infót, elolvastam a cikket. Én is az Expolygonnál láttam őket. (Engem főleg a Bonomi Arabica kávéja érdekel) Mégegyszer kösz.
Előzmény: yeahhh (4639)
yeahhh Creative Commons License 2006.08.19 0 0 4639
Még nem volt szerencsém hozzájuk, a Bonomiról már hallottam (tavaly díjnyertes volt), a másikról nem. Az Expolygon forgalmazza mindkettőt.
Előzmény: Törölt nick (4638)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.18 0 0 4638
Megtisztelne, aki ismertetné velem, az alábbi kávés cégek milyen minőséget képviselnek:
Bonomi
Eurocaf

(A Bonomi olasz, a másik állítólag szintén).
Ambiente Creative Commons License 2006.08.17 0 0 4637
Sziasztok, ma megjott a Molinari Oro pod csomag es kis is probaltam a Gaggiaban. Elso korben ket cseszebe probaltam kavet kesziteni belole, leginkabb azert mert a Gaggia ket kifolyoja messze van egymastol es nincs ilyen szeles szaju cseszem, igy mindig kicsit melle megy. No mindegy, ez hiba volt, igy logikusan nagyon hig lett a kave, de ez nem is meglepo. Igy foztem meg egy adagot, immar egy cseszebe, nagyon jol mukodik, ahogy a nagykonyvben meg van irva, ugy folyik a kave ki a gepol es fantasztikus jo lett, komolyan nem is nagyon hiszem el. Igy elsore azt mondanam, hogy finomabb volt mint a Nespresso, amit pedig - vessetek meg erte :-) - nagyon szeretek. Valoszinuleg hamarjaban rendelek a Saecoba is egy pod szuro betetet, ha hajlandoak postazni.

Viszont: ugy foztem a kavet, hogy csak a pod szurot hasznaltam, a gumi betetet nem. A gumi betet kozeben egy icipici lyuk van (gombostu hegynyi). Ezzel kavet nem foztem, csak tomes nelkul probaltam vizet atengedni rajta. Elindult, majd egy pillanat mulva oran szajan folyt a viz. Nem tudom, lehet, hogy ha a szuro megvan tomve kaveval es masik a nyomas viszonyok nem fordul ez elo, de nem kockaztattam meg, hogy a forro kave minent osszespicceljen.
_MrB_ Creative Commons License 2006.08.17 0 0 4636
fogjuk rá, közel ugyanaz.
Előzmény: H_G (4635)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!