Keresés

Részletes keresés

borkasga Creative Commons License 2011.08.25 0 0 38123

Szia Angi-lány!

Bocsi, az elírásért. Természetesen levában értendő az ár!

A Glarus hotel főbejáratától balra kb. 100 m- re a túloldalon van egy helyi utazási szervező. Nála fizettünk be, angolul tökéletesen kommunikál a hölgy. Az utazási utalványra Lucky Tours iroda volt feltüntetve. Reggel több busz is érkezett a kijelölt buszmegállóba, de az iroda neve segít az eligazodásban. Ebédre a felnőttek sopszka salátát, bablevest, gyuvecs(?)- remélem nem rontottam el nagyon, és fagyi volt. A gyerekeknek bableves, sült krumlival csirkemell, fagyi volt. remélem tudtam segíteni. Ha van még kérdésed este szívesen válaszolok. Jó utazást és szép időt kívánok!

Előzmény: Angi-lány (38122)
Angi-lány Creative Commons License 2011.08.25 0 0 38122

Szia borkasa!

Akkor ha jól értem ez az utazás, amit leírtál (Pomorie, Sozopol, Burgas, Ropotamo) a Lucky Tours irodánál fizethető be, ami a Glarus mellett található? Mert engem is nagyon érdekelne ez az út! Milyen nyelven tudok velük kommunikálni? És ami nem tiszta - az egyik hekyen levát, a másik helyen eurót írtál - akkor most melyik? :) Mit kaptatok ebédre? Holnap indulunk, úgyhogy remélem még tudsz időben válaszolni! :) És előre is köszönöm!!!!

Előzmény: borkasga (38078)
utazo idegen Creative Commons License 2011.08.25 0 0 38121

Szia! Mi Szozopol. Primorszko,  Kiten,Arkutino , Carevo között mozgunk de szoktunk más fele is mozogni. És ti melyik részen voltatok?

Előzmény: Kyrandia (38116)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.25 0 0 38120

Sziasztok!

 

Eurót viszünk, és majd ott váltunk, csak gondoltam, hogy pár levát azért jó lenne még itthon venni.

Azért nagyon köszönöm.

 

Előzmény: Évi8709 (38119)
Évi8709 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 38119

Szia!

 

Tudom már késö, de ha hamarabb szolsz... volt tegnapig levám, e már eladtam. :) Jó nyaralást, érezzétek jól magatokat. Remélem jó idötök lesz! :)

Előzmény: Törölt nick (38111)
pai107 Creative Commons License 2011.08.24 0 0 38118

Szia!

 

Akkor ha megtennéd - bátorkodva önzetlen felajánlásodra hivatkozva - kintléted alatt azt, hogy keresel egy Barcelona FC ffi karórát (címeres számlap és minél hosszabbb szíj) azt előre is köszönöm...

 

AHOI.

Előzmény: GYURMÓKA (37907)
Kacusss Creative Commons License 2011.08.24 0 0 38117

Köszönöm szépen a válaszokat! Ha jól tudom nem wizzair-rel utazunk, de biztosan nem lesz gond a kézipoggyásszal így sem. :)

Üdv!

Kyrandia Creative Commons License 2011.08.24 0 0 38116

Te melyik részén vagy??? Mi tegnap jöttünk haza, a víz 22 foknál sosem volt több...

Előzmény: utazo idegen (38113)
ibug Creative Commons License 2011.08.24 0 0 38115

Hello!

Obzorra hogyan lehet eljutni a burgaszi reptérről? Hallottam, hogy a taxi nagyon drága, esetleg busszal lehet?? Ahogy néztem kb. 50 km lehet Burgasz Obzor. Sietni sem akarunk nagyon, mert reggel már lerak a Wizzair és csak délutántól kapjuk a szobát.

Előre is köszi

utazo idegen Creative Commons License 2011.08.24 0 0 38114

Szia A Wiz air gépre a megengedett súly 32 kg

Előzmény: Kacusss (38103)
utazo idegen Creative Commons License 2011.08.24 0 0 38113

Nagyon szép és kellemes napot kivánunk a Tengerről. Az idő fantasztikus a víz még annál is jobb. Most kb. 26-27 fok a víz levegő kb 30 fok. A víz kristálytiszta . 1x 1x szoktak lenni meduzák de elenyésző. Nagyon finom a caca is .Röviden ennyi . Sziasztok 

tolnaimarti Creative Commons License 2011.08.24 0 0 38112

Halihó!Mi is indulunk 27-én 12.55-kor a Várnai géppel .Irány Albena Villa Zapad Délután 16 óra után már ázunk a vizbe.

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.24 0 0 38111

Sziasztok!

 

Lassan elérkezik a mi "időnk" is, azaz, a jövő héten utazunk.

Az a meglátásom, hogy akik már visszajöttek, leírják a pozitív-negatív véleményt, esetleg még 1-2 hozzászólásra válaszolnak, és aztán lassan lemaradnak a "csoporttól".

Sajnálom, mert igazán jó "klikk" verbúválódott össze.

Ezért is gondoltam arra, hogy ha esetlegesen maradt valakinek eladó levája, és nem akarja tartogatni, szívesen megvenném.

Előre is köszönöm.

 

djparadi Creative Commons License 2011.08.23 0 0 38110

Teljes mértékben osztom a véleményed! 

Előzmény: stevie-w (38109)
stevie-w Creative Commons License 2011.08.23 0 0 38109

Navigációt nem kell vennem mert iphone-al megyek.

 

 

Ha iPhone-nal akarsz navigálni (vagy bármilyen más nem-célszerszámmal), akkor érdemes papírtérképről is gondoskodni. Sajnos ezek a készülékek nem arra vannak tervezve, hogy minden körülmények között megbízhatóan működjenek tizenórákat...

 

Az iPhone-ra az iGO butított változata létezik (Primo és/vagy Amigo). Bár a térképek elvileg frissek is lehetnek az App Store-ban, érdemes lehet egy iGO 8 alapú célszerszámot beszerezni. A vaterán már fillérekért beszerezhető akár márkás (használt) célkészülék is.

 

 

 

 

Előzmény: rage. (38107)
Timokamimoka Creative Commons License 2011.08.23 0 0 38108

Kedves Nessebar!

 

Köszönöm szépen az infókat, nagyon örültem neki :)

Előzmény: nessebar (38101)
rage. Creative Commons License 2011.08.23 0 0 38107
Köszönöm a válaszokat. Remélem nem lesz már terelés bár fél óra sem vészes. Navigációt nem kell vennem mert iphone-al megyek. Csak milyen programot frissítsek azért kérdeztem.
Az útdíjjat gondolom benzinkúton tudom venni. Azt csak levaval lehet illetve bankkártyával? Euro rossz?
Mert a szerbekhez már készitem a sok 1-2eurost:)
Előzmény: stevie-w (38096)
marcsikabalazska Creative Commons License 2011.08.23 0 0 38106

Mi augusztus 18-án indultunk és ma jöttünk haza a napospartról. Egyénileg szerveztük. Megérkezés kicsit döcögős volt. Busszal mentünk a reptérről be burgaszba, ami 1 levába került, majd onnan még egy busszal 5 leváért a napospartra. A jegyeladó nem tud annyira angolul, ami a legtöbb bolgárra sajnos igaz. a szállást csak 2 órától lehetett elfoglalni, de a csomagunkat megőrizték. mi a balaton hotelben voltunk. ár-érték arányban kitűnő, a szoba nagyon tiszta és szép. a reggeli közepes. a medence tiszta, csak lehetett volna melegebb. a tenger túlnyomó része sajnos nagyon hínáros,ami kissé lelombozza a látványt és élményt. a banánozást kipróbáltuk. 10 leva volt egy főnek, ami magyar viszonylatban nagyon olcsó és hatalmas élmény. az ételek nagyrésze nagyon ízletes volt, amelyek szintén jó árban voltak. a köret viszont a legtöbb helyen nagyon kevés , ezért mi általában rendeltünk még egy adag köretet. Az italokról is hasonlóan jó tapasztalataink voltak. A koktélok a magyar árakhoz képest aprópénz, mivel a legtöbb helyen happy hour azaz egyet fizet kettőt kap van. Így pl egy sex on the beach vagy long island 3-3 és fél levába került. Illetve a supermarketekbe érdemes italokat venni ami szintén nagyon olcsó pl 7deci vodka (minőségi 10levától kapható). A butikokról annyit, hogy nem érdemes márkás ruhát venni mert a 90%-a hamis. Arra is érdemes odafigyelni, hogy egy-egy butik között nagy lehet az árbeli eltérés, ezért nem árt előbb körbejárni aztán megvenni a ruhát. A taxi a hotelunktól 60 levába került, mivel mi hajnalban indultunk, amúgy 50leva lett volna. A taxis pontosan érkezett. Sajnos ő se volt egy nyelvprofesszor :) de azért nagy nehezen megértettük egymást. Összegezve egy nagyon jó nyaraláson vagyunk túl, talán egyszer még visszatérünk. 

hbfj400 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 38105

Ha repülögépről van szó,akkor nagyjából semennyire . A feladott poggyász maximum 23 kg lehet darabonként a Malév járatain ,ezt elég szigoruan ellenörzik,mivel mérlegre teszed és már a drop off pultnál azonnal kiderül ha nehezebb-de rugalmasak,átpakolhatsz a kézipoggyászba is ha nem sokkal több. A fedélzetre felvitt táskát ki kell pakolni a biztonsági ellenörzésnél,de tapasztalataim szerint ami befér a gép belső "csomagtartójába" azt felengedik - a legkülönbözöbb méretü cuccokkal utaztam már , láttam már több kézipoggyásszal is felszállni utasokat -igaz csak EU-n belül repültem eddig.

Előzmény: Kacusss (38103)
Kyrandia Creative Commons License 2011.08.23 0 0 38104

Ma reggel jöttünk haza, röviden összegzem:

A repülőtérről taxival mentünk, ahol rögtön megmalmoztak (40 EUR komoly alkudozás után), ez volt a tanulópénz. :(

A szálloda (Sun City) pozitív élmény volt. Hivatalosan 14.00-től lehet elfoglalni a szobát, mi 9.15-kor érkeztünk és rögtön adták a kulcsot. Sőt, amikor elmondtam, hogy reggel 6-kor fogunk kijelentkezni, átírták az étterem kártyát és a 7. napi reggelit átteték az első napra.

A szoba - inkább lakás :) 60 nm nappali+2 szoba klímával, 2 fürdő, 2 terasz - nagyon tiszta, minden nap volt takarítás, minden működött.

Mi csak reggelire fizettünk be, minden nap ugyanaz volt. Ugyanaz a 12 fajta. :) Finomak voltak és folyamatosan töltötték fel.

A part teljesen jó volt, néhány medúza, de semmi alga, tiszta és gyönyörű. (Egyik nap elbarangoltunk Elenite-be, 5*-os szállodakomplexumok vannak, de a part teljesen használhatatlan. Köves, teljesen algás, zavaros víz. Viszont van egy kis aqua park, ahova 15 óra után 10 lv a belépő, nagyon jó volt.)

Mi csak jószándékot és barátságos hozzáállást tapasztaltunk. Sehol nem vágtak át, a számlát amikor hozták, kérés nélkül tételesen elmondták, hogy mi-mennyi rajta. Ha akció volt, az valóban az volt, nem előtte felszorzott árból engedtek. Pl. beültünk capuccino-sütire, nem gagyi tortát hoztak, hanem abból lehetett választani, amit külön is árulnak.

Az árak jóval magasabbak, mint pl. Nessebar-ban (gyorskaják: Kebab 6 lv, palacsinta 3 lv, sültkrumpli 3 lv, héjában sült krumpli választható feltéttel 4-6 lv)

Vissza is taxival mentünk, de előtte lebeszéltem egy taxissal és nem a recepcióssal hívattam, így 60 lv volt.

 

Összességében kellemes élmény volt, a tenger nekem hideg volt, így nem lett a kedvencem, de vissza fogunk még menni. És nem Sunny Beach-re, mert úgy gondolom, annál több van Bulgáriában, mint amit onnan  meg tudtunk nézni.

Előzmény: vastok (34834)
Kacusss Creative Commons License 2011.08.23 0 0 38103

Üdv Mindenkinek!

Lenne pár kérdésem a tapasztaltabbakhoz. Az első, hogy a kézipoggyászra vonatkozó súlykorlátozást mennyire veszik komolyan? A travel service üzletszabályzatában 5 kg szerepel, de a jegyen csak térfogati korlátozás szerepel. Esetleg a súlyt együtt nézik a rendes poggyásszal (összesen nem haladhatja meg a 25 kg-ot)? Még sosem repültem, ne tessék lehurrogni, ha hülyeséget kérdezek!

A másik, hogy az AI általában a hotelek összes bárjára vonatkozik? (A Trakia Hotel poolbarjára gondolok konkrétan, de nem valószínű, hogy időben olvassák az illetékesek.) Előre is köszönöm a segítséget.

bgyongyi75 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 38102

Kedves János!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

Amugy kocsival megyünk. Megnézem majd a térképet is.

Ha még esetleg felmerül bennünk bármilyen kérdés jövök még.

Aztán majd jövünk az élménybeszámolóval is.

Mégegyszer köszönöm.

Üdv. Gyöngyi

Előzmény: János 2 (38091)
nessebar Creative Commons License 2011.08.23 0 0 38101

Szia !

Ha a recepción bejelentkezel azonnal megkapod a karszalagot , és még 10. óráig jól is fogsz lakni a reggelivel . Ha szerncséd van a szobát is el tutdod foglalni , ha nem akkor 11 körül megkapod a szobát . / Van poggyászmegőrző , ha esetleg sétálni akarsz /

Jó pihenést !

Előzmény: Timokamimoka (38099)
stevie-w Creative Commons License 2011.08.23 0 0 38100

addigra már tuti éhen és szomjan fogunk halni, de ha még ráadásul várni is kell????

 

 

Éttermek, kávézók, koktélbárok, boltok nyitva vannak a városban. Fejenként öt levából királyi módon kihúzzátok délig. 

Előzmény: Timokamimoka (38099)
Timokamimoka Creative Commons License 2011.08.23 0 0 38099

Valaki esetleg meg tudná mondani, hogy amikor megérkeztek a Nessebar Beachbe a reptérről már elfoglalhatták a szobát, és kaptak all inclusie ellátást?

Csak mert mi a reggeli Wizzair géppel megyünk (egyéni szrevezéssel) és már 9 körül a szállodában leszünk, amit viszont a Neckermannál foglaltunk, szóval addigra már tuti éhen és szomjan fogunk halni, de ha még ráadásul várni is kell????

Előre is köszönöm a segítséget!

Timokamimoka Creative Commons License 2011.08.23 0 0 38098

Kedves borkasqa!

 

Köszönöm szépen az információkat!

Sokat segítettél!

Előzmény: borkasga (38070)
.ETNA. Creative Commons License 2011.08.23 0 0 38097

Ez jó:-)) Matekból kicsit gyenge (vagy csak szimplán álmos) határőrt fogtatok ki:-)

Előzmény: áim (38089)
stevie-w Creative Commons License 2011.08.23 0 0 38096

Holnap este indulunk nessebarba. Mire számíthatok a határnál?

 

 

Ilyenkorra már elmúlnak a nagy vándorlások, se kifelé, se befelé nem lesz jelentős forgalom, max néhány perc várakouzással átjuttok minden határon.

 


És melyik navigációnak a legjobb arrafele a navigálása?

 

 

Ha most akartok navigációt venni, akkor kérdezzetek körbe valamelyik navis topikon -- óriási különbségek vannak a rendszerek között.

 

Balkáni barangolásra alapvetően az iGO a legjobb megoldás, de a részletek "odaát" vannak.

 

Előzmény: rage. (38093)
stevie-w Creative Commons License 2011.08.23 0 0 38095

Romanian keresztul mentunk,Gyurgyevonal

 

 

Gyurgyevó, bakker :-)

 

Giurgiu-nak a bolgár neve Gyurgyevó, mi magyarok a "dzsurdzsut" használjuk, gondoljunk csak a vízállásjelentésre :-)

Előzmény: hbfj400 (38094)
hbfj400 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 38094
Igo8 a 2011 Q1-es terkepekkel eleg szepen elnavigalt,a hataron nekunk semmi gond nem volt, Romanian keresztul mentunk,Gyurgyevonal . Itt a hidon eppen felpalyas lezaras volt felujitas miatt,valtakozva engedtek a forgalmat(szerintem mar keszen kell lennie) ,mi fel orat vartunk emiatt. A bolgar oldalon a hataror ellenorizte a roman utdij megfizeteset
Előzmény: rage. (38093)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!