Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.18 0 0 9973

Még fél lábbal itt vagyok és vissza léptem, mert egy érdekes cikket olvastam délelőtt, amiről úgy gondoltam megosztom a "csakisakerekpirosparadicsomotszeretemésatöbbipfujjj"-t vallókkal:

 

"A legújabb kutatások szerint azonban nem a piros paradicsom hanem a sárga a nyerő egészségünk szempontjából. Ennek pedig egyszerű kémiai oka van. A piros színű paradicsomokban a likopin térszerke..." tovább.... a forráshoz:

http://fitoterapiakalauz.hu/a-paradicsom-bizony-gyogynoveny/

 

 

Előzmény: Törölt nick (9972)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.18 0 0 9972

Minden fajtából, -nem csak paradicsomra értettem- fogok magot és majd cserélünk, azzal, akinek valemelyik elnyerte tetszését.

Most egyelőre kikapcs. Elég volt egy kis időre.

Munka van, vár a kert, a paradicsom magozás, a megrendelés, honlapom is romokban van hetek óta.

 

OFF

A kölcsönösség jegyében: a bojkottra szólító CBRádiót kikapcsoltam a sarokban lévő gombbal - a nyugalom megzavarása mián. :)))

ON

 

Szép vasárnapot!

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.18 0 0 9971

Köszönöm szépen!

Én is igen kedvelem őket!

A férjem idegenkedik tőlük. Még egyet sem kóstolt meg közülük. A sárgákat még csak-csak.

Neki a SM, Schott, és Cherolla a kedvence. Neki a paradicsom legyen piros, kerek, savanykás.

Ebben meglehetősen konzervatív. :D

 

 

Előzmény: Mandinka* (9966)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.18 0 0 9970

Köszönöm szépen! :D

Neked sincs szégyenkezni vaslód, a tieid is szépek!

Meg sem fordult a fejemben, hogy kétségbe vontad.

 

Előzmény: homerx (9964)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.18 0 0 9969

A kén biztosan felszívódik, valamenyni, bár nem hiszem, hogy sok paradicsom szenvedne kénhiányban. :) MIndenesetre nem mérgező ilyen kis mennyiségben, ezért nincs évi.-je. Kalciummal meg lombtrágyával érdemes, persze, van még azért akár 2,5-3 hónap is a vegetációból, időjárás kérdése.

Amúgy jó fura lett ez az év, hogy csak 3-3,5 hónapig lesz érett parink : Azért ennél több szokott lenni.

Előzmény: Mandinka* (9967)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.18 0 0 9968

Ez nem ellenállóság kérdése, hanem egyszerűen nem tárolható sokáig, mert kevesebb a húsa, könnyen összelöttyed, ez így van; még a növényen is képes vizes zacskóvá válni. (De abból a legjobb a magszedés, az teljesne érett.) Éppen akkor kell leszedni, amikor éppen megérett, aztán nagyon gyorsan meg kell enni, mert hűtőben sincs el sokáig, szemben a normál parival, amit még hűtőzni sem kell. :) Néhány napig azért bírja ez is, de közvetlenül az éretten szedés után a legjobb az állaga.

Előzmény: Mandinka* (9965)
Mandinka* Creative Commons License 2013.08.18 0 0 9967

A Black Prince az szerintem hibrid, nem? Legalábbis én azt hittem. Ha esetleg nem az, akkor lehetne fogni belőle magot.

 

Még azt kérdezném, hogy a Thiovit Jetben levő kén az felszívódik a növényben és fedezi a kénszükségletét? Már ha van neki...

Kalciumot pedig érdemes még adni a pariknak és paprikáknak, ha idén még egyszer sem adtam nekik? Fújjam, öntözzek vele vagy mindkettő?

Előzmény: lizy72 (9882)
Mandinka* Creative Commons License 2013.08.18 0 0 9966

Gyönyörűek! Teljesen szerelmes vagyok a fekete fajtákba.

Előzmény: Törölt nick (9894)
Mandinka* Creative Commons License 2013.08.18 0 0 9965

Van olyanom már vagy 10 éve, habár sokáig nem tudtam mi a neve, a szomszédtól kaptam. Ízre nagyon szeretem és a többi Ökörszív fajtához képest bőtermőbb és ellenállóbb, de azért nálam érzékenyke. Néha egyik napról a másikra elfolyósodtak és megrohadtak a bogyói. Pedig nem is volt esős idő. Szóval amint bepirosodik, rögtön leszedem, mert nem bírja sokáig. De lehet, hogy máshol ellenállóbb.

Előzmény: Törölt nick (9893)
homerx Creative Commons License 2013.08.18 0 0 9964
Nem szerettem volna ketsegbe vonni, csak furcsa volt ez a vizjel. Korabban nem lattam. Es nagyon szepek a paradicsomaid! :)
Előzmény: Törölt nick (9879)
Mandinka* Creative Commons License 2013.08.18 0 0 9963

Köszönöm. Bozsik gazda dícsérte a rádióban, hogy milyen finom édes, de nyilván minden kertben más az íze. De inkább nem próbálom ki akkor, vannak jól bevált fajták, amik biztosan ízlenek.

Előzmény: CBNora (9891)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.18 0 0 9962

Parancsolj, kérlek! Ahogy tegnap megígértem: a naracs színű változat. Kicsit megfogyatkoztak már a zöld korszakukhoz képest. :)

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Rhéman (9951)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.18 0 0 9961

Jól bizony! :)

Ma is megajándékozott egy 47 dekás példánnyal! Köszike! :)

Mondjuk dolgozok is érte, és néha úgy nézek ki, mint,  "A kopár sziget" '62-es film főhős nője, - csak nem vagyok olyan törékeny alkat...

 

A  kopár palócföld mai ajándéka:

 

 

Előzmény: kemorgo (9954)
gergerg Creative Commons License 2013.08.18 0 0 9960

Inkább úgy mondanám hogy pukkan. Ha has magasságba grillezel, nem lehet kellemes ha eltalál. Nekem szerencsém volt mert pont nem felém fröccsent (a kárörvendők szomorúságára) utánna meg gyorsan megszurkáltam a kés hegyével a többit. A mini sárga pocsék grillezve, a Scott szív nagyon jó, a Scott lugas jó, a piros körte alakú megint nagyon jó. Ezek mellé került még a grillre Vérbelű, Lómonyú, Ilonka, Clapp, Piros clapp körte, azok is kiválóak lettek. No meg persze kurtovszka, elefántormány, greygo, és persze sárgarépa meg nényány krumpli is, azok nem lettek az igaziak.

Előzmény: CBNora (9937)
kemorgo Creative Commons License 2013.08.17 0 0 9959

Jó hír, örülök neki!

Holnap este, lehet, elpepecselek velük, van egy tő Goldkrone ami gázul néz ki, lassan olyan, mint ahogy mondod, hogy alig zöld a levél, csupa folt.

Pedig az is kapott kétszer is a múltkori mixből.

 

Előzmény: Törölt nick (9958)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.17 0 0 9958

Én most folyton nézem a leveleket, és semmi mozgás. Döglött atkák vannak csak. :) Vektafiddel azért fújtam még le, mert féltem attól, hogy esetleg a petékből mé kikeltek volna. Nem tudom, hogy számított-e valamit, de jobb a béke, azóta megállt az atkafertőzés. Azonban a Vektafid önmagában nem hatásos, annyi szent, a kifejlett atkák túlélik, ezt padlizsánon teszteltem. De a ként nem álik túl. Úgy képzeld el, hogy volt olyan tő is, amin már több volt a fehér pötty, mint a zöld hely, már önmagában az atkától leszáradtak a levelei. Leszedtem először is minden nagyon durva levelet, ami száradt vagy beteg volt, aztán fújtam kénnel. Mikor a levél megszáradt, addigra már nem mozgott semmi. De telibe kell fújni a fonákot, hogy átáztassa a pókhálójukat is, azért pepecs, ha nem akarunk egy leveet sem kihagyni. :)

Előzmény: kemorgo (9957)
kemorgo Creative Commons License 2013.08.17 0 0 9957

Na hurrá!

Az udvariakat akkor lehet, lefújom thiovittel, úgy látom, ezeknél nem állt meg a szaporodás.

Előzmény: Törölt nick (9956)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.17 0 0 9956

Ja, amúgy neked üzenem, hogy a Thiovit, majd két nappal később a Vektafid A-val való kezelés teljesen lepucolta egy brutálisan atkafertőzött ágyásnyi paradicsomról az atkát. Igaz, pepecselni kellett, hogy mindenhova eljusson, de hatott, és bio, 0 napos évi-vel.

Előzmény: kemorgo (9954)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.17 0 0 9955

Ha érzékeny a fitoftórára, akkor az nem lehet, másrészt ezen vannak fél kilósak is, egyszer olyan tövem volt, amin hat db fél kilós volt a kisebbek mellett... Durva. De amúgy ez sem köt úgy, mint egy átlag paradicsom, de szerintem a súly kárpótol. :) Még annyi, hogy bizony ez az erdélyi érzékeny a Ca-hiányra, más pariknál előbb mutatja a tüneteket, de hát permetezni kell lombtrágyával.

Előzmény: hoffmann eta (9946)
kemorgo Creative Commons License 2013.08.17 0 0 9954

Nagyon jól tartod a kisasszonyt, úgy látom :D

Az enyémeket küldhetem hozzád továbbképzésre?

Előzmény: Törölt nick (9940)
baby-lon Creative Commons License 2013.08.17 0 0 9953
Igen ezzel én is nagyon elégedett vagyok...
Előzmény: Törölt nick (9948)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.17 0 0 9952

Sejtettem, mikor azt írtad: román, Oxheart, és azt írják hajlamos a betegségre.

Az enyémnek sincs semmi baja. Jó ízű, mutatós, jó a textúrája és az állaga. Perfect.

 

 

Előzmény: hoffmann eta (9950)
Rhéman Creative Commons License 2013.08.17 0 0 9951

Köszönöm. Van egy hasonlóm, aminek nem tudom a nevét. Hátha azonosak, legalább a látvány alapján.

Előzmény: Törölt nick (9949)
hoffmann eta Creative Commons License 2013.08.17 0 0 9950

Na, ez van nekem is, erről írtam.

Előzmény: Törölt nick (9948)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.17 0 0 9949

Holnap, miután lefényképeztem.

Előzmény: Rhéman (9947)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.17 0 0 9948

Egyik kedvenc: Oxheart az Agrosel-től.

 

Rhéman Creative Commons License 2013.08.17 0 0 9947

Megmutatnád narancsban is?

Előzmény: Törölt nick (9942)
hoffmann eta Creative Commons License 2013.08.17 0 0 9946

A Hermesben vettem Oxheart-magot tavasszal potom áron, s nagyon meg vagyok elégedve vele. Ezek a parik a legjobbak minden tekintetben az eddig általam ismertek és termeltek közt. Semmiféle kellemetlen mellékíze nincs, édes, belül nem zöld, csakis piros, nem kemény, vékony héjú, de nem lottyad szét, nem rohad le időnek előtte. Folytonnövő, a leírás szerint 200 g-os, de van nálam 300-as is.  Meghálálja a trágyát. A sokkal drágább hibridjeimnek pl. olyan vastag a héja, mint a csizmatalp,  és savanyúak, zöldek belül, Ca-hiány tüneteit mutatják stb. Biztos vannak előnyeik, de inkább a profi termelők (inkább eladók) számára.

Azt írja a zacskó, hogy érzékeny a fitoftórára, védeni kell. Ehhez nem tudok hozzászólni, nálam még nem forult elő ez a betegség. 

Azért jelzem ezt, mert elképzelhetőnek tartom, hogy ez az erdélyi fajta, mivel Romániából importálták, ha jól emlékszem a címkére - de nem a Rédei. Ugyanettől a cégtől származó Ace 55-öt is vettem, de abból elég volt egyszer

Előzmény: Törölt nick (9893)
beetee Creative Commons License 2013.08.17 0 0 9945

Ja. Mint Newton, az alma és a gravitáció.

 

 

Tavaly egymás mellett (értsd:egymásba növően) voltak a Cuor di bue és a Great white. Valami történhetett...

 

Tavasszal már nézegettem a növényt, mert nem hasonlított az ökörszívre (annak tudtam). Ágazott össze-vissza, nagyon vékony levelei nőttek, de rendkívül nagy zöldtömeg....és alig akart kötni. Már majdnem kihúztam, mikor is megjelentek az első bogyócskák.

 

Mondjuk nem lesz kimagasló a termésátlaga, és akkor még dícsértem, de különleges.. :)

Előzmény: Törölt nick (9944)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.17 0 0 9944

"Nemesítened" :DDD Erre kíváncsi leszek.

Előzmény: beetee (9943)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!