Keresés

Részletes keresés

_MrB_ Creative Commons License 2006.08.25 0 0 4694
Ez ESE Pod, vagy csak hasonlít hozzá?
Előzmény: yeahhh (4691)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.25 0 0 4693
(Akkor még nem volt darálóm, és az előre ledarált kávék között ez a márka van finomra darálva. Legalábbis ehhez fértem hozzá hirtelen. Persze alapból is savanyú, de messze nem úgy, ahogy a "hőkezelésem" után!)
Előzmény: matti70 (4689)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.25 0 0 4692
Persze, jól ismerem - akkor épp ahhoz fértem hozzá, mert utazás előtt kellett gyorsan vásárolnom. Amúgy nem kedvencem. De ez olyan savanyú volt, hogy arra nincs kifejezés. Csersav a köbön.
Előzmény: matti70 (4689)
yeahhh Creative Commons License 2006.08.25 0 0 4691

Jó hír a Senseo-júzereknek: szeptemberben hivatalosan is jön - Philips+Douwe Egberts - a cucc Magyarországra, az ígéret szerint folyamatos "soft-pod" utánpótlással.

Merugye, elvileg van hozzá sokféle párnácska, csak éppen eddig nálunk ez nem működött...:-((

zeg4 Creative Commons License 2006.08.24 0 0 4690

Megjavították a KV gépemet (Saeco), ma mehettem érte! Juhhhééé!

Végre normális KV-t ihatunk.

Egyébként a vízpumpát cserélték.

Azért bízom benne, hogy nem havonta kell cserélni:-))).

(merthogy a gyári ennyit bírt).

Természetesen egyből beüzemeltem, nem akarok belemagyarázni semmit, de most sokkal egyenleteseben jött le a KV és mikor leszedtem a kart, nem tocsogott a tetején a víz. Nem volt száraz, de most ott volt a felső szűrő csavarjának a lenyomata, ez eddig nem így volt.

No, azért bízom, hogy több gond nem lesz vele.

matti70 Creative Commons License 2006.08.24 0 0 4689
Megkóstoltad az autós kaland előtt is? :) Mert a fekete Lavazza alapból savanyú presszógéppel elkészítve.
Előzmény: Törölt nick (4688)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.24 0 0 4688
Én azt mondanám, ne siess - nehogy a nyári kánikulában a polcon többé-kevésbé tönkrement kávét hozzad el.
(Sajnos volt egy kellemetlen élményem: vettem egy doboz fekete Lavazza-t. Egyetlen napra sajnos a kocsim csomagtartójában felejtettem. A nyár egyik legforróbb napja volt., és a kocsira sokáig tűzött a nap. Másnap kivettem, de már késő volt: olyan savanyú, rettenetes kávé lett belőle, hogy ki kellett dobnom az egészet.
Előzmény: handras (4686)
nemisbéka Creative Commons License 2006.08.24 0 0 4687

Madarat tolláról, ideális partnert kávéjáról, avagy a kávézás Rorchach-tesztje :)).

 

http://msnuk.match.com/matchscene/article.aspx?articleid=6642&&TrackingID=511021&BannerID=558924

handras Creative Commons License 2006.08.24 0 0 4686
Nem tudom, talán a jövő héten tudok rá időt szakítani, de nem 100%.
Előzmény: H_G (4685)
H_G Creative Commons License 2006.08.24 0 0 4685
Köszi! Inkább simán zacskóban, a fagyasztás SZVSZ nem jó módszer. Mikor mész hozzájuk?
Előzmény: handras (4684)
handras Creative Commons License 2006.08.23 0 0 4684
Eltárolom neked, ha simán zacskóban lehegesztve, esetleg fagyasztva megfelel a kv, a tampernek meg úgy is mindegy. :) Én úgy saccoltam körben 1 mm-t vetetnék le, az ugye átmérőben 2.
Előzmény: H_G (4675)
matti70 Creative Commons License 2006.08.23 0 0 4683
Igen, ilyen volt nekem is, illetve a "száraz" szó ugrott be még akkor az utóízével kapcsolatban...
Előzmény: yeahhh (4682)
yeahhh Creative Commons License 2006.08.23 0 0 4682
Csalódás - de ellenkező előjellel: már régen mondták (persze, nem hittem el...), hogy a 80-20% arabica/robusta összetételű Molinari Espresso milyen ütős kv. Hát most kipróbáltam, és lehidaltam, mert tényleg nagyon jó. Testes, sokáig érezni a kellemes, fanyar ízét - natúrban, de kis cukorral/KVtejszínnel is spiccen van. Szinte pontosan 30 másodperc alatt jön le nálam - a többi valamivel gyorsabban -, picivel finomabbra van darálva az átlagnál, s az olaszok rá is írták, hogyaszondja "...speciale per macchine espresso-casa". Mit mondjak? Igazságuk vagyon...:-))
Előzmény: Törölt nick (4681)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.23 0 0 4681
Uraim, aki kissé megúnt kávémárkáját újra szeretné nagyon, de nagyon kívánni és becsülni, az vásároljon a Calvin téren, a Nemzeti Múzeummal szemben lévő Coffee Shop-ban egy kis adag babkávét elvitelre. No azt a savanyú, karcos, vékony habú löttyöt, ami belőle lészen, két napnál tovább úgyse fogja bírni még savlakötő gyógyszer együttes bevételével sem, és miután az egészet kiöntötte a szemétbe, töltse vissza gépébe eredeti, megúnt kávéját! Mecsoda mesés ízvilág, uraim!!
H_G Creative Commons License 2006.08.23 0 0 4680
Az Arabicárol nem szól a hír, minket valszeg csak az Indiát érintő rész érint -- pont az ottani Robusta az a jó minőségű, amit az olaszok az igényes eszpresszókeverékeikbe tesznek.
Előzmény: _MrB_ (4679)
_MrB_ Creative Commons License 2006.08.23 0 0 4679
És egy rossz hír számunkra:
http://index.hu/gazdasag/vilag/drkv060823/


Remélem, az elázott KVt nem tolják megint ki közép-kelet-európába akciós KVként ~ : (
_MrB_ Creative Commons License 2006.08.23 0 0 4678
Egyik szemem sír, a másik nevet.
Toasterügyben, a karok maradnak, pulton elnézve elmegy, amugy méretben tök ugyanaz, mint a KVfőző karja, csak 1-2 cm-vel hosszab a kar része, hogy a köré rajzolt ábráig elérjen. Szóval hagyom igy, mert sokat nézve igy is teccik.
Hogy miért műanyag, azt még mindig nem értem, mert bár hidegfalu kivitel, a frontrésze csont hideg maradt, a karok, gombok is, de az oldala azért melegedett.

És most jön a sírós szem. Ugye van rajta két kék ledes gomb, ami világít, ha megnyomod a gombot. 1ik a felolvasztás gombja, a másik a páksütik melegítésére való gomb (rövidebb ideig melegít, mint sima pirításkor). Nade, egy kék led sem világít, ha simán csak pirítok, mivel ahhoz nem kell 1ik gomb sem, csak a kart eltolni végállásba.

Szóval pirításkor a fűtőszálakat leszámítva semmi nem világít, nem jelzi, hogy megy ~ : ((((

Amugy nagyon korrekt, ahogy szabályosan megfogja középre rendezve a kenyérszeletet ~ : )

KV Tma... Gondolkodtam ezen a harmadon én is, de daráló hiányában nem tudnék velem mit kezdeni. ~ : (
Előzmény: _MrB_ (4670)
H_G Creative Commons License 2006.08.23 0 0 4677
Illetve, ezt mégis módosítanom kell (nem jó módszer a szűrőhöz tett vonalzó -- közben főztem egyet és azért *annyira* nem kicsi a built-in vacak), 51 valszeg a maximum.
H_G Creative Commons License 2006.08.23 0 0 4676
Egyébként te mennyit mértél? Nekem úgy tűnik, 51,5 mm lenne az ideális, de lehet, h. a gyakorlatban könnyebben forgatható lenne a kereken 51 mm-es.
H_G Creative Commons License 2006.08.23 0 0 4675
A 3. harmadra persze szívesen jelentkeznék, sőt, egy DeLonghi-méretre vágott tampert is hozhatnál nekem is, hanem túl nagy macera! Csak az a baj (már amennyire baj :) h. pont most készülön lelépni 2 hétre tudodhová... De még némi dolgom van Pesten, így nem indulok a hétvégén, csak kb. kedd-szerdán.
Előzmény: handras (4671)
handras Creative Commons License 2006.08.23 0 0 4674
Podok viszont vannak, de nincs ráírva, hogy ESE, és nem lehet kibontani megnézni. :(
Előzmény: yeahhh (4673)
yeahhh Creative Commons License 2006.08.22 0 0 4673

Úgy bizony - a szöveg szerint! :-( "Igazán nincs rá igény, ezért ugye...szóval nincs. Hétfőn beszéltem velük.

Előzmény: matti70 (4672)
matti70 Creative Commons License 2006.08.22 0 0 4672
Engem érdekelne, de daráló nélkül a szemes nem játszik nálam. A szöveg szerint őrölt Bonomi is van náluk, és a Coronilla Gold Arabica podot szintén szívesen kipróbálnám.
Előzmény: handras (4671)
handras Creative Commons License 2006.08.22 0 0 4671

"Egyharmadra bármikor kapható vagyok a Blue Beans-ből." Más jelentkező?

 

Köszi tampert ott vettem, és meg is igérték, hogy ha nagy akkor leesztergáltatnak belőle, ezért megyek vissza.

Előzmény: Törölt nick (4650)
_MrB_ Creative Commons License 2006.08.22 0 0 4670
az tény, de ugye a főzőn is meleg a kar, de nem forró, annyit kibírnék. ~ : ) De majd kiderül mi lesz. Meg ugye ez elvielg hidegfalu kivitel, szal nemlenne szabad melegednie a karnak sem.
Előzmény: Törölt nick (4669)
_MrB_ Creative Commons License 2006.08.22 0 0 4668
Lehetőségeimhez képest maximalista vagyok, ez tény. Asszony is mindig a szememre hányja ezt, de mikor közlöm vele, hogy "ok, de Téged választottalak", na akkor csend lesz ~ : ))))))

Most asszem a rezonanciás problémát fogom orvosolni valami módon, aztán ha az megvan... na akkor nemtudom, de biztos lesz újabb dolog, amibe belevethetem magam ~ : )
Előzmény: matti70 (4667)
matti70 Creative Commons License 2006.08.22 0 0 4667

Nincsenek neked túlzott elvárásaid egy kenyérpirítótól? :)

Megnéztem újra, szerintem teljesen rendben van, egy kenyérpirítónál teljesen megszokott dolog a műanyag tekerentyű és az érintőgomb. A nyolc állás pedig már önmagában több, mint elég, már azt sem fogod tudni megkülönböztetni, nemhogy a köztes állásokat...

A mi Tefal pirítónknak meg szeme van, nézi a kenyérszeletet pirítás közben, és a színskálán beállított színnél kikapcsol. De ott sincs még nyolc szín sem felfestve :)

Előzmény: _MrB_ (4666)
_MrB_ Creative Commons License 2006.08.22 0 0 4666
Lehet OFF, de KV, toast.. reggeli... szóval ide írom:
Krups Expert kenyérpirító (FEM2)
Külső: Szépen formatervezett, kerekített, szóval nekem teccik.
Frontpanel: Szépen néz ki, pár aprósággal, amiben lehetne jobb is.
1.: a piritási erősség, és a kenyérhelyzet szabályozó karok hatásra is elég műanyagok. Szebb lett volna, ha a KVfőzőhöz hasonló fémkart (vagy fémes hatásu kart?) teszik erre is.
2. a két kapcsológomb nem benyomós gomb, mint a KVfőzőn, hanem érintős csak. Látványra szépek, funkcióra biztos jók, de szebb s egységesebb lett volna, ha a főzőn látható nyomógombok lennének rajta, nem ilyen érintős gombok. ~ : (

Ami még meglepett, hogy bazimélyek a tálcák, szóval a magas kenyérszeleteket is pirítja, kivételkor pedig 3 állásban állítható a kar, hogy a kisebb szeleteket is meg lehessen fogni a pirítás végén.

További pozitivum: a kisebb tekergővel állítható a pirítás foka. Szemre 8 állású a kapcsoló, aztán elkezdtem tekergetni, s kiderült, hogy 2 felfestett fok között további 2 helyen lehet megállítani. Tehát 1-1 felfestett érték alapvetően minden 3. kattanás a kapcsolón. Bár a leírásában 8 állásról írnak, de ha valóban ennyiféle hőfokra lehet állítani, hát az finoman szólva is bőven elégséges lesz ~ : ))))

Összességében tetszik, funkcionalitásában pedig majd otthon kiderül, mit tud. Asszem annyi optikai tuningot megkap majd, hogy megnézem a nagy kapcsoló méretben hogy viszonyul a KVfőző kapcsolójához, s ha kompatibilisnek tűnik, rendelek egyet pluszba, s lecserélem.

ON
A KVfőzőm új társat kap a konyhapulton, remélem örül majd a "rokonnak" ~ : )))))
_MrB_ Creative Commons License 2006.08.22 0 0 4665
Rezonancia: Szekrény áll a padlón, teteje a konyhapult. A gép pumpája által keltett rezgés rezgeti a konhapultot és a szekrényen át meztéláb érzem enyhén a járólapon is. R-go a rezgés a pumpától a gép tappancsán át megrezgeti a konyhapultot, ami lévén a konyhaszekrény teteje is egyben, felerősödik a szekrénytestben. Asszem akkor ez a rezgéscsillapító gumiizé lesz a megoldás.

matti70: Nos, a Krups oldalán ennyi. Csak, ők nem forgalmaznak, adtak cégeket, akiknél lehet venni. Ezek: elektropont üzletek, eBolt. Elektropontokat kérdeztem, ami számomra 1xüen elérhető volt, 1ben nem volt, 1nek nem az volt a száma, ami az oldalukon kint volt, Dumaplázában lévőbe volt, 12990ért. ebolton van 9444ért, és hogy ebből hogy lett 9e alatt? EDC-card kedvezménnyel -5% ~ : ) És most jött SMS, mehetek érte.
Káposzta Creative Commons License 2006.08.21 0 0 4663
szekrenyt 2 tiplivel falhoz jo erosen.
Előzmény: _MrB_ (4658)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!