Keresés

Részletes keresés

5star Creative Commons License 2006.08.29 0 0 4729

Javasolnám a Molinari coff.mentesét szemes 500 gr os csomagolásban. 2700,- ebből 20% kedvezmény.  2160,- Ez az "Oro"nak a coff.mentese.

 

 

Előzmény: Törölt nick (4728)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.29 0 0 4728
Tud-e valaki igazán finom koffeinmentes kávét ajánlani? S ha igen, hol kapható? (Babkávé lenne jó, de esetleg nagyon finomra őrölt darált kávé is jó.)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.29 0 0 4727
Köszi, az enyém is elment 11.55 -kor. Tesztelhetjük a postát.
Előzmény: kemorgo (4726)
kemorgo Creative Commons License 2006.08.29 0 0 4726

Hi!

 

A csomag 11.25-kor elindult, remélem szerencsésen mielőbb meg is érkezik. Reméljük nem most kezdi el a királyi posta a karácsonyi ajándékok beszerzését.:)

 

Majd írj, ha megérkezett!

Előzmény: Törölt nick (4724)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.28 0 0 4724
OK, küldtem mailt mindkét címedre. Holnap feladom a kávét a postára. A csészét kérlek, jól csomagold be egy halom összegyűrt újságba, egy másik halomba pedig a csészealjat, és mindkettőt tedd egy dobozba. Többit bízzuk a postásra :)
Előzmény: kemorgo (4723)
kemorgo Creative Commons License 2006.08.28 0 0 4723
a törzsasztalos mailemre írj, ha későn tudsz írni, nemsokára kilépek, ezt meg melóból nem látom.
Előzmény: Törölt nick (4721)
kemorgo Creative Commons License 2006.08.28 0 0 4722
Mail ment!
Előzmény: Törölt nick (4721)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.28 0 0 4721
Most látom, lehet, hogy miskolci vagy? Nem baj az se, postán, jól becsomagolva elküldhetem a KV-t. A csészét pedig vattába, vagy rengeteg összegyűrt újságpapírba dugva, majd a gombócot kis kartondobozba téve szintén nyugodtan postára lehet adni. Persze a csészealj külön papírgombóc legyen, nehogy összeütközzenek. Tehát egy kartondobozban két vatta -vagy újságpapírgombóc. Remek újságok, szinte kizárólaM e célra: Népszava, magyar Nemzet, Népszabadság, Magyar Hírlap :)))
emilem:
aczelpeter@externet.hu
Előzmény: kemorgo (4719)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.28 0 0 4720
Részemről azért nem rossz bolt, mert én kizárólag sajátmagam által, közvetlenül a felhasználás előtt őrölt Segafredo-t használok - néha másés féle KV-t is, de szintén általam őröltet. Az akciós dobozt kizárólag a csészék miatt vettem, régen vágytam ilyenekre - szerintem a Segafredo csészék messze a legjobbak, mert fölfele nem tágulnak, így nem hűl bennük a kávé.
Úgyhogy ha Neked is megfelel, egy csészéért és csészealjáért szívesen átadom a 4 zacskó kávét, ami az akciós dobozban benne volt.
0670/318-9799 vagy 395-3095 Bp-i számon elérsz, és elviszem a kávét, ahovya kell. Inkább fogyasszad el, minthogy itt álljon a polcomon.
Előzmény: kemorgo (4719)
kemorgo Creative Commons License 2006.08.28 0 0 4719
Hajlandó vagyok cserélni:)))
De nem csinálsz rossz boltot?
Előzmény: Törölt nick (4718)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.28 0 0 4718
Nos, végül elmentem én is a Corába, és vásároltam egy doboz alciós Segafredot a két csészével, a hozzá tartozó csészealjakkal. Viszont minthogy én csak babkávét használok frissen őrölve közvetlen lefőzés előtt, (többnyire Segafredot), feleslegessé vált a 4 szép doboz Segafredo Espresso Casa kávé. Ha valakit érdekel, 500 Ft-ért átadó a 4 csomag együtt. vagy még szívesebben elcserélem őket egy darab további csészéért a csészealjjal.
kemorgo Creative Commons License 2006.08.28 0 0 4717
Hát, gyakorolni kell még a feltöltést!:))))

Radiota! Ha nem sikerül beszerezni, megdumálhatjuk, publikus a mailem.

Azért megmutatom milyen a poén csésze, nevessetek ti is!:))
Előzmény: kemorgo (4705)
kemorgo Creative Commons License 2006.08.28 0 0 4716
most meg mé nem? csak 49 kb!!!!!!!A csészékA csészék
Előzmény: kemorgo (4715)
kemorgo Creative Commons License 2006.08.28 0 0 4715
remélem sikerül feltölteni:)
Előzmény: kemorgo (4714)
kemorgo Creative Commons License 2006.08.28 0 0 4714
Bocsi, csak most látom, tegnap egy kicsit zűrös nap volt, ma meg folytatódik:(((

Igen, espresso csésze, mindjárt kérek segítséget, és fotózok egyet!
Előzmény: Törölt nick (4706)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.27 0 0 4713
Nem fogod megbánni, ha azt veszed meg, sőt! De ragaszkodj ahhoz a változathoz, amelyiken időkapcsoló van. A másik változat (adagolós) nem otthonra való, hanem kávéházba, ahol percenként kell adagolni. Otthon viszont csak kiszellőzne a benne lustálkodó ledarált kávé.
Előzmény: Törölt nick (4710)
5star Creative Commons License 2006.08.27 0 0 4712

Kedves kavefozo,

tartok tőle, hogy rossz hírem van daráló ügyben. Mint már sok más területén az életnek, darálóilag is bebizonyosodott, hogy a drágább az olcsóbb. Igaz, hogy zsebbe kell nyúlni, de csak egyszer és hosszú évekig a daráló téma lekerül a napi, sokszor fejfájást okozó, témák közül. A jó kávéhoz a daráló éppen olyan fontos mint a főző. De ezt sajnos a gasztronómiában sem szeretik bevállalni. Persze ennek meg is van az eredménye! Az olcsóbb darálók problémája, 1) hogy a kések anyaga, diszkréten szólva nagyon silány és ezáltal hamar tönkre mennek. 2) a legtöbb alacsony árfekvésű daráló túl magas fordulatszámon darálja a kávét, ezért az őrlemény ezt megsínyli. Két – három késcsere után eljutottunk egy jóval magasabb árhoz, de még mindig magas a fordulatszám. Így aztán előbb v. utóbb az összeg mint kidobott pénz lesz elkönyvelve és hosszas bosszankodás után mégiscsak beruház a kávét szerető ember. A hozzászólásokat olvasva, a fórum tagok ill. a kávé imádók mindegyike, beleértve jómagam is a tökéletes kávé elkészítésére teszünk kísérletet naponta többször is, de jó minőségű segédeszközök nélkül ezt a legtöbbször a véletlenre kell hogy bízzuk. Néha büszkén tálaljuk fel az „egérfaroknyi” vastagsággal csurdogáló kávét, de sajnos ez nem mindig a jellemző. Úgyhogy vegyél egy szuper darálót és meglátod, megéri.     

 

 

Előzmény: Törölt nick (4708)
Ambiente Creative Commons License 2006.08.27 0 0 4711
Hol az ördögbe tudnék Segafredo eszzpressós csészét beszerezni egy-két darabot?

1, ahogy irtad, puszta figyelmetlensegbol belecsusztatsz egyet a zsebedbe a kavezoban
2, megkerdezed oket, hatha hajlandoak segiteni. a teruleti kepviselok - vagy micsodak - tudnak szerezni, nekunk is innen valo az elso csomag
3, http://www.segafredoshop.it/catalog-IT.xml?cat_code=PRO1POR
4, ebay.de --- segafredo tassen // igy ha szerencsed van tudsz szerezni feketet is, amit elmeletben csak a kavezoknak adnak
5, ha talalsz akcios csomagot cseszevel
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.27 0 0 4709
Az Iberital Challenge-nek az a változata, amelyikkel pontosan be lehet állítani (a finomság mellett) az 1 adag ledarált kávé mennyiségét, nálam hihetetlenül bevált! Elképesztően finoman be lehet állítani az őrlés finomságát, és az egy gombnyomás - 1 adag pontosan kimért kávé megoldás nagyon praktikus. Kétségtelenül drága gép, de annyira kiváló, hogy csak ajánlani tudom. Minden nap kétszer-háromszor áldom a szerencsémet, hogy ezt vettem, és nem mást - pedig nekem is rkicsit ossz érzésem volt, amikor beszereztem, mert nekem is túl drága volt. De azóta annyira szépen dolgozik, hogy rá krllrtt jönnöm: mégse volt drága!
Előzmény: Törölt nick (4708)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.27 0 0 4707
Nagyon ajánlom, hogy olyan darálót szerezz be, amelyik mindíg azonosan darál. Tehát nem attól függ, milyen lesz az őrlemény finosága, hogy meddig nyomod a gombot, hanem be lehet állítani azt. Hidd el, megéri beszerezni az ilyen darálót. Amióta én vettem egyet (drága!), azóta az eredmények konzisztensek. 25-30 mp között van mindíg, csöpögés és "egérfarok" határán jön le a KV. Csupán a tömörítés jelent némi vszubjektív áltozót a képletben.
Máskülönben állandó gondjaid lesznek, attól tartok.
Előzmény: Törölt nick (4704)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.27 0 0 4706
Espresso csésze (végig egyformán szűk) vagy capuccino?
Előzmény: kemorgo (4705)
kemorgo Creative Commons License 2006.08.27 0 0 4705
Üdv!
Éppen tegnap szereztem be a Miskolci Corában, Segafredo Espresso Casa 4*250 grammos kávéval van összecsomizva 2 csésze és 2 tányér, 1999 HUF. Most már van négy :))). Kb három hónapja már vettem egyszer, ugyanilyet. A darálása is pont jó, rá is van írva, hogy espresso darálás, igaz, olaszul:)))- ami ugye nem elhanyagolható szempont, ha az embernek nincs kerete beruházni egy normális darálóba.

Lehet, hogy megköveznek, de nekem izlik az E. C., ellentétben a piros Sega-val, mely ihatatlanul keserü, ráadásul rossz utóízzel a végén.

Azért annyira nem voltam mohó, hogy egyből kilegyen a hat, nem vettem csak egy dobozzal.

Történjen aminek történnie kell, ha három hónap múlva még lesz, akkor ki lesz a készlet, ha nem, akkor lesz 3 kávéscsészém, plusz egy tartalék.:)))

Most amúgy a 400 HUF/6 db készletet nyúzom, poénból vettem meg, de egyre inkább tecc!

Fogyóeszköznek jó:)))
Előzmény: radiota (4700)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.26 0 0 4703
Amikor a Ráday utcában még helyben pörköltek az azóta Sir Morik nevezetű boltban...Két utcával odébb is érezni lehetett az illatot!
(Ezért is jelentették fel, majd szüntették be a helyi pörkölést. Ó, azok a szép, illatos napok!)
Előzmény: zeg4 (4702)
zeg4 Creative Commons License 2006.08.26 0 0 4702

Asszem ez ugyan az a cég.

Ilyenek vannak a Cora, Tesco, Smatch és egyéb áruházakban.

Hát igen a frissesség?!

Egészen közel kell a hordók mellett elmenni, hogy némi KV illatot érezzen az ember:-(

Előzmény: Törölt nick (4701)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.26 0 0 4701
Mammut alatti Smatch-ban is állandóan ki van téve néhány hordó különböző kávé, melybekől lapátolhatsz magadnak. Láthatóan szinte senki nem vesz belőle, így elképzelhető frissessége, és hogy mi mindent szív magába ott, szabadon "tárolva", hetek alatt. Pörkölése leginkább a franciás típusúra hasonlít, némileg a bécsire, semmiképp nem olaszos. Semmi pénzért nem vásárolnék belőle. A kávé minőségének alapvető kritériuma frissessége, és hogy ne szívjon magába egyéb illatokat, szagokat.
Előzmény: Törölt nick (4698)
radiota Creative Commons License 2006.08.26 0 0 4700
kavefozo, ha én a Cimbalim, vagy bármely más készülék kávészűrőtartójának karját megfogom, vizet öntök a szűrőbe, akkor a legcsekélyebb jobbra-balra billentés hatására már csak az egyik lyukból folyik a lé.
Más kérdés mindenkihez:
Hol az ördögbe tudnék Segafredo eszzpressós csészét beszerezni egy-két darabot? Nekem ezek a szűk csészék nagyon szimpatikusak, nem hűl bennük ki a kávé. Már arra is gondoltam, hogy egyszer "szórakozottságból" magammal viszek egyet egy kávézóból fogyóeszköz gyanánt, de talán van legálisabb beszerzési lehetőség.
Előzmény: Törölt nick (4698)
zeg4 Creative Commons License 2006.08.26 0 0 4699

"Van egyébként tapasztalatotok a Cora kávéárusításával kapcsolatban? "

 

Van, hetente járok a fótiba!

Kb. 1,5 éve, hogy árulják a kimért KV-t a zöltségespult mellett.

Leginkább keverékek vannak, sőt szerintem 90%-ban az (mintha a kenyai is az lenne, nem tiszta kenyai).

Az elején is 2999Ft/kg áron adták, aztán 2-3 hónap múlva táblát cseréltek:

"Akció! 3999Ft helyett 2999Ft", nos ez a tábla van kint 1 éve. Tehát nem ezért akciós, ez csak nekünk "birka" vevőknek szól, hiszen sokkal jobb olyat venni, ami akciós:-))))))))).

A forgalmuk nem lehet túl nagy, mert én ott vevőt elvétve látok. Sőt annyira nincs, hogy a savanyúságokat kimérő hölgy rohan át, ha elvétve vevő van. Ha észreveszi illetve, ha ott is van éppen eladó, volt már, hogy 10 percig keringtem, mert sehol senki nem volt. Nem önkiszolgáló, bár ezen 1X már változtattam, nekiáltam és lapátoltam 1 adagot magamnak, áraztatni úgyis a zöldségesnél kell.

Én is próbáltam belőle párat, ez még a kotyogos időszak, de a Moriknál vett KV-hoz képest is lehetett érezni, hogy olyan semlegesebb/kevésbé aromásabb. Az a baj, hogy a fantázia neveken kívül semmi infó, még a pörkölés módjáról sem, az meg, hogy milyen keverék (arabica/robusta) passsssz!

De a fő baja inkább az lehet, hogy nincs nagy forgalom, így kitudja milyen időközönként cserélődik.

Így végül csak a decoff-os Columbiat vettem idönként, ami jobban izlett, mint a Morikos. De a Seacoban lefőzve nagyon savanyának tűnik, így már nem izlik.

Az biztos, hogy bizonyos előre csomagolt KV-knál határozottan jobb, de azért nem véletlenül ennyi az ára. Ami nem lenne gond, ha jobban pörögne az eladás.

 

KVgép: a szervízelés előtt nekem is volt ilyen problémám, de azóta ennél a 3-4 lefőzésnél nem tapasztalom. Lehet, hogy semmi összefüggés. Egyébként az általad leírt tömörítési módszert kezdtem alkalmazni én is. Lehet, hogy most nem nyomtam le annyira, mint régen, de majd délután letesztelem így is.

Illetve megpróbálok tejhabot előállítani, mert abban sem volt sok sikerem eddig:-(.

Ami annyira nem izgat, mert inkább igazi (nem spréééé) tejszínhabbal iszom a KV-t.

Előzmény: Törölt nick (4698)
zeg4 Creative Commons License 2006.08.25 0 0 4697

Valakinek/valakiknek lenne kedve betársulni egy Molinari-s cappuccino csésze vásárlásba? Az a fehér, ami a honlapjukon fent van. 1200Ft/db (a kedvezménnyel).

Nekem csak 2 db-ra lenne szükségem, de 6 van dobozonként.

Így 4 db-nak a gazdáját keresem.

 

yeahhh Creative Commons License 2006.08.25 0 0 4696
Asszem az átmérője is más, lazán van "bezacskózva" - szóval, nem ESE-kompatibilis.
Előzmény: _MrB_ (4694)
H_G Creative Commons License 2006.08.25 0 0 4695
Csak hasonlít.
Előzmény: _MrB_ (4694)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!