Keresés

Részletes keresés

hitman30 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 1894

Hello.

 

A helyzet az, hogy nem adhatnak ki epitesi engedelyt mert az utcat gyüjtő utcának minősitették papiron. (valamelyik okos miniszteriiumban)

Még 2009-ben. Ami a gyakorlatban azt jelenti hogy a most kb 8 méter széles útból 16 métert kellene csinálni, és igen ha megvalósítanák akkor minden másdik házat bontani kellene..

 

Viszont nekem max a keritésem érintené de lehet h az sem. A csavar az h ezt majd modosítani fogják és az uj eszement terv alapján én már érintve sem leszek a terveken. ( de ez majd legkorabban november kornyeken varhato)

 De amugy sem megvalósítható az eszement elképzelés mert az Isten pénze is kevés lenne egy ilyen kaliberü beruházáshoz. Nem is értem miért kellett...( valakinek biztos jo penzt hozott)

Tető kiemelés: A tető egy részét levesszük emelunk a homlokzaton kb 180 cm ert es arra megy tető. Mindet könnyűszerkezetesen. (kb 2 hetes munka cakkpakk) Éptiési engedély köteles.

 

Egyedül úgy adnának engedélyt ha főldmérő kiméri bead egy telekmodosítást, az alapján "leadom" papiron a vitatott teruletetet az onkormanyzatnak és majd ha rendezödött a hercehurca újbol meg kell ezt csinalni h visszakapjam ( mar ha jol ertelmeztem)

De ha hulyeseget beszelek akkor bocs.

 

Azon gondolokodom hogy ha en tul kepp bele sem esek a meghuzott vonalakba (mivel beljebb van a keritesem mar most is mint a terveken ( akkor mi a gondjuk)

Ez a 21. század... NO komment.

Amugy azt is hozzatettek h a telepulesen tul sok a lako es ezzel probalnak gatat szabni a dolgoknak.. Erre varrjatok gombot.

Most varhatok egy evet arra hogy legyen a gyereknek szobaja...

Vagy bevalallom engedely nelkul. De az eleg necces..

Kiskapu?

 

 

 

Előzmény: nopánick (1893)
nopánick Creative Commons License 2011.04.04 0 0 1893

Mi az, hogy nem adnak ki ...utca bővítés miatt?

 

HA, nincs változttaási tilalom elrendelve, akkor

variálhatsz a házon a rendezési terv határán belül...

 

Vagy az útca szélesítés miatt a házat is bontják?

Mert ha nem akkor (szerintem) csak annyi a korlátozás rád nézve,

hogy a leendő utca széléig terjeszkedhetsz csak...

 

De, addig igen.. és (szerintem) kell adni építési engedélyt rá.

Ha, egyébként MOST (utca bővítés nélkül) megcsinálhatnád, amit akarsz.

 

Mert, hátrányosabb helyzetbe nem kerülhetsz!

HA, mégis, akkor pedig kártérítésre van jogod...

 

Sőt kérheted akár a teljes kisajátítást is, ha jelentősen ellehetetlenül

a korábbi ingatlan használati/bővítési lehetőséged az önkori tervei miatt...

Előzmény: hitman30 (1891)
cseik Creative Commons License 2011.04.04 0 0 1892

pontosabban mit hívsz tetőtér kiemelésnek? mit csinálnátok?

Előzmény: hitman30 (1891)
hitman30 Creative Commons License 2011.04.04 0 0 1891

Sziasztok

Nalunk nem adnak ki az utcankra epitesi engedelyt mert papiron szeretnek az utcat boviteni. ( ebbe nem mennék most bele, de a lenyeg hogy nevetseges az egesz)

En egy tetoter kiemelest szeretnek csinalni. Nem nagy dolog. Viszont a buntetest a teto kulso feluletenek meretvaltozasa alapjan szabjak ki, ami az onkormanyzat szerint drasztikusan novekszik.Viszont nekem csokken. Ilyenkor mi van? Mi alapjan buntetnek? Valakinek van otlete?

Vagy esetleg egyebb otlet? Jart mar valaki hasonlo cipoben?

Varom az epito jellegu valaszokat:(

Koszi

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.25 0 0 1890

37/2007. (XII. 13.) ÖTM rendelet 1. mellékletében kategorizálják ugye az építési tevékenységeket. Engedély és bejelentés nélkül építhető a kerti építmény. Mögötte van ugyan egy irányadó felsorolás, mely nem tartalmazza az árnyékszéket, de a satöbbivel való zárás arra utal, hogy nem kogens a lista.
Ha nem akarunk elveszni a jogértelmezésben, felfoghatjuk az árnyékszéket egy pihenés célt szolgáló kerti építményként, vagy akár egy 60 m3 -nél kisebb térfogatú ömlesztett anyag-, folyadék- és gáztároló elhelyezéséhez szükséges építményként is. :))

Előzmény: a hűtőből? (1889)
a hűtőből? Creative Commons License 2011.03.25 0 0 1889

Sziasztok!

 

Egy kerti árnyékszéket szeretnénk építeni. Próbálkozok kihámozni a 37/2007-es ÖTM rendeletből, hogy szükséges-e engedélyeztetni, illetve bejelenteni. Laikusként azt gondolom nem kell, meg tudnátok erősíteni ebben?

 

Nagyon köszönöm!

 

dodi

KömKel Creative Commons License 2011.03.15 0 0 1888

Ha nagyon szigorúan vesszük, akkor kellene épitési engedély, jobban mondva tervek+bejelentés.

 

De mivel az eredeti állapot lesz visszaállitva, egy normális ács segitségével ez pikkpakk megoldható. Ő kimegy, felméri, megveszi a faanyagot és visszaépiti. Nem kell más szaki (najó, még egy bádogos).

Ha a szomszédok kötözködösek, akkor irjatok egy pár soros bejelentést az éphatóságnak, hogy "XY hrsz-ú ingatlanon a meglévő garázsépület felújitását végzitek ekkor és ekkor."

 

 

Előzmény: kgyebnar (1887)
kgyebnar Creative Commons License 2011.03.15 0 0 1887

Tiszteletem,

 

Abban szeretném kikérni a véleményeteket, hogy egy Budapesti családi ház mellett lévő különálló garázs tetőszerkezetének cseréjéhez vajon milyen jellegű engedélyre van szükség ? Öreg, veszélyes tető, repedt, sok helyen korhadt gerendák, stb..., félő hogy a családnak, gyereknek baja esik miatta...ezért kellene hozzányúlni.

Ha jól okoskodom, akkor ennak cseréje  komolyabb szerkezeti változást is jelent (héjazat, tartószerkezet, gerendák, stb), azaz teljes építési engedély köteles? Vajon akkor is az, ha az eredeti terveknek megfelelően lesz helyreállítva?

Ha igen, akkor mi a módja, hogy célszerű elindulni? Érdemes keresni egy építészt? mi fog történni, kijön megnézi, méreget, rajzolt, aztán?

 

sorry a sok szőke kérdésért, picit járatlan vagyok a témában.

 

köszi, Krisz

ivódzsima Creative Commons License 2011.03.03 0 0 1886

 Kérdésemre hozzáértő csak annyit válaszolt a pontosságra (illetve kérdezett) hogy én mennyit fizetek a GPS-használatáért..? semmit! ....na, ez a különbség...a (nem ólcsó)fizetős pontosabb...

Előzmény: Peter atyuska (1884)
cseik Creative Commons License 2011.03.03 0 0 1885

gugli a barátunk és Wiki a barátnőnk :)

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/GPS

Peter atyuska Creative Commons License 2011.03.03 0 0 1884

A műhold két jelet ad egy katonai és egy polgári.

A készülékek belső rendszere tér el egymástól még pluszban, katonai, félkatonai (kijelölt állami intézmények felhasználói), polgári geodéziai rendszerek, egyéb polgári ebben a sorrendben csökkenek a torzítási és jel feldolgozási képességek.

Előzmény: nopánick (1883)
nopánick Creative Commons License 2011.03.02 0 0 1883

Műhold jel csak egyféle van, és újabban(úgy rémlik)

polgári célú  kódból is már csak egy van, az autósnak is

meg a földmérőnek is.....

 

Csak a földmérő kap egy földi referenciát is

non-stop a földmérő hálózatból a pontosításhoz.

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: kneissl (1882)
kneissl Creative Commons License 2011.03.02 0 0 1882

Azért ezek a cuccok nem pont túra GPS-ek...

 

 

http://www.leica-geosystems.hu/hu/Leica-SmartStation_8276.htm

Előzmény: nopánick (1881)
nopánick Creative Commons License 2011.03.01 0 0 1881

Az igen elterjedt SirfStar-III ezt írja magáról.

 

Horizontal Position Accuracy:   Autonomous <2.5 m

Velocity Accuracy Speed: <0.01 m/s   Heading: <0.01°

 

http://www.csr.com/products/26/sirfstariii-gsd3tw

 

 

Persze van, amikor a vételi körülmények gyengék és akár 50 métert is ugrál.

A pozició szórás, megfigyelhető, ha az útra igazítás funkció ki van kapcsolva.

Előzmény: arnoldj (1880)
arnoldj Creative Commons License 2011.03.01 0 0 1880

Bocs nem ide tartozik, csak egy picikét bökte a szemem.

De a házi (autós/túra) GPS-es jó ha tudja az 5-6 méteres pontosságot, ideális esetben. Vagy  több perces átlagolás eredményéül lemehet 3 méter körülire, de akkor is szigorúan csak nyugvó helyzetben.  Esetleg azért ír ki az autós 1m-t mert feltételezi, hogy nem a szembejövő sávban mész, és nem is a járdán v. az árokban. :-)

5 méter alatt csak a marketing szöveg része.

Előzmény: nopánick (1877)
ivódzsima Creative Commons License 2011.02.27 0 0 1879

Köszönöm mindkettőtöknek a kimerítő magyarázatot...gondolom, kiderült, hogy lövésem sincs a földméréshez(sem)

 

...mindenesetre értettem...

 

földmérőt ngyon rég láttam, térképpel, gondterhelt arccal, hosszú mérőszalaggal, és állandóan keresett valamit a földön...aztán ha talált egy kis dobozkát, vagy réz-szeget az aszfaltban, akkor nagyon örült.... mindig azt mormolta, hogy naugye, megmondtam, hogy itt kell lenni valahol...

 

...ezexerint ez az idő elmúlt..

 

 

Köszönöm, hogy segítettetek...

kneissl Creative Commons License 2011.02.26 0 0 1878

Nem csak GPS rendszerre csatlakozik, hanem interneten keresztül a műholdak pozíciójához még hozzágyűjt egy korrekciós információt, (ezt pl egy mobiltelefonnal a nethez csatlakozva tudja helyben összeszedni), és így lesz egy +/- 3-5 cm pontos pozíció, ami általában bőven pontosabb, mint a digitalizált térkép, ami papíron megvan.

 

Olyat is tud, hogy ha helyben nincs meg a megfelelő jel, akkor csak adatot gyűjt az ufo-val, és később leszedi hozzá a korrekciós adatokat a netről, és úgy állítja össze az adatokat a pontos felméréshez.

 

Érdekes szakma ez a földmérés is, és megvannak a maga trükkjei illetve alapjai, amiket ismerve már nem olyan hihetetlen a rendszer pontossága. 

Előzmény: ivódzsima (1876)
nopánick Creative Commons License 2011.02.25 0 0 1877

Ahonnét az autós GPS-ek is tudják...műholdak adataiból.

 

A GPS műholdak ismert helyen vannak a térben

és az ezektől mért távolságokból kimatekozza

a cucc, hogy most éppen hol is van ...

 

A földmérős cucc 1-2 cm pontosággal tud működni.

(az autós cucc 1 méter körülivel, alapesetben)

Előzmény: ivódzsima (1876)
ivódzsima Creative Commons License 2011.02.25 0 0 1876

Igen, de azért mégis...honnantudja az ufó, hogy jó helyen van, meg mittom én...értem, de azért vannak kételyeim,(persze ez az én bajom)

 

de köszi.

Előzmény: KömKel (1875)
KömKel Creative Commons License 2011.02.25 0 0 1875

Manapság már GPS-es gépekkel mérnek, nincs szükség a jelölőpontokra. 

Kihoz egy botra szúrt UFO-t, pittyeg párat, és ki van mérve.

Előzmény: ivódzsima (1874)
ivódzsima Creative Commons License 2011.02.25 0 0 1874

Tisztelettel lenne még egy kérdésem hozzáértőkhöz!

 

Tizenöt évvel ezelőtt a szomszédom kimérette a telkét, leverték a kis pirosfejű cövekeket a megfelelő helyekre. Eddig nincs is  probléma. Azóta a szomszéd felénk se nézett.  Most eladta, és mint lenni szokott az új vevő újból méretni akar.(tavasszal)

 

Itt a bökkenő(nekem) ...ha az utóbbi évtizedben végzett utca, és járdafelújításkor az összes mérőpontot kiszedték, és kidobták a sittbe. Ezek ilyen kis fém dobozkában réz rudacska, illetve beton cövekek voltak pici gömbvas jellekkel. Persze ennek hiánya csak most tűnt fel(nekem), eddig senki nem kereste.(mert nem mért senki)

 

a földmérő megoldja? ..hogy? Kérdem, mint laikus..

 

 

Plöttyuraság Creative Commons License 2011.02.20 0 0 1873

Köszi a infot,segítséget!

Előzmény: KömKel (1871)
Plöttyuraság Creative Commons License 2011.02.20 0 0 1872

üdv.

 

 A kazánba már darabokra szedve kerül.Ezt a mennyiséget 2-3 szorra szoktam venni és nem mindig tudok egyböl neki állni vágni.Ezért kell ekkora hely,bár lehet,hogy túl lesz méretezve de nem baj(egyébként féltetös lesz) 

Előzmény: Axióma (1870)
KömKel Creative Commons License 2011.02.20 0 0 1871

Bejelentési kötelezettséged van.

Azaz kell tervet csináltatni, de csak be kell nyújtani az önkormányzat felé tájékoztatásul.

Előzmény: Plöttyuraság (1867)
Axióma Creative Commons License 2011.02.20 0 0 1870

Amikor a tuzre rakod akkor nem kell szetszedni?

Luxus ekkora izet epiteni neki, ha amugy is szet kell szedni, me'g tan oraberben is megeri szetszedetni es nem a levego miatt tulmeretezni az epitmenyt, aztan kerulgetni evekig (amig megvan az olcso forrasod).

Előzmény: Plöttyuraság (1869)
Plöttyuraság Creative Commons License 2011.02.20 0 0 1869

Szia!

 

Azért kell ekkora mert a 7-800 db raklapot valahol tárolnom kell.

Én raklapokkal tűzelek mert  ehhez olcsón hozzá jutok.

 

A választ azért köszi.

Előzmény: Zoltanuss (1868)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.02.20 0 0 1868

 Azért az a 30 -40 m2 már komolyterület, nem annyiból áll, hogy leásunk nehány karót és rá a hullámpala.

 Komoly ácsszerkezetet igényel.

De minek fatárolónak annyi ?

 Elég annak 3-4 , jó egy picit több, mondjuk 5-6 m2 is.

 Arra meg tényleg elég mondjuk 6 db faoszlop leásva , összekötve, némi palatartó faszerkezet rá a pala és bele a fa. Ott is elfér  10 -12 m2 tüzifa, a lényeg szellős legyen és ne ázzon a fa.

Arra szerintem nem kell.

Előzmény: Plöttyuraság (1867)
Plöttyuraság Creative Commons License 2011.02.20 0 0 1867

Üdvözlet!

 

Segítséget kérnék!

Szeretnék építeni egy fatárolót.A fa oszlopok le lennének ásva a földbe, a tetejére pedig hullámpalát tennék.A területe kb 30-40m2 lenne és nem lenne betonozva semmi.

A kérdésem,hogy kell-e hozzá építési engedély vagy nélküle is építhetek?

 

A segítséget előre is köszi!

bobek73 Creative Commons License 2011.02.18 0 0 1866

Akkor majd privátban kereslek.

Előzmény: cseik (1865)
cseik Creative Commons License 2011.02.18 0 0 1865

igen.

Előzmény: bobek73 (1864)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!