Keresés

Részletes keresés

nyuszturenka Creative Commons License 2008.04.05 0 0 46648

Jóestét jó szurkolást, éljen rövid hétvégeeeeeeeeeeeeeeeee..

 

Annyira finom sütiket láttam:-))) és szebbnél szebb csokrokat:-))) Ahogy végzek a héten a motorral, én tuti horgolni fogok. Édesanyámnak szeretnék valami szépet késziteni.

 

Hogy vagytok:-))

Annamária36 Creative Commons License 2008.04.05 0 0 46647

Szia Mindenkinek!

Ma kettőkor vége lett a hétnek,holnap este tízkor meg kezdődik a jövőhét. A hoszú hétvégét most horgolással töltöm. Megvan még valakinek az áprilisi Fürge Ujjak? Tök aranyos pelerin és poncho van benne kislányoknak. És Erzsimami anyáknapi terítőt is mutatnak olyan szívformákból összehorgolva mint amiből Neked is van terítőd.

Csopi47 Creative Commons License 2008.04.05 0 0 46646

Margitmama szép a kerted. Gondolom sokat dolgozol benne.

Vicus örülök az örömötöknek,legyen benne sok örömötök.

Jolimama Ti nem itt voltatok tavaly Bakonybélben?

 

Mindenkinek jó hétvégét kívánok!

Csopi47 Creative Commons License 2008.04.05 0 0 46645

Szervusztok kedves barátaim!

 

Bocsánat,hogy csak most reagálok a sok dícséretre,de most értünk haza a Bakonyból.

Barátaink által meg lettünk híva egy kisvonatos bakonyi túrára,hát mit mondjak csodálatos volt. Bakonyjákóról indultunk,Bakonybélen keresztül mentünk vissza. Ez a kisvonat tavaly még Balatonfüreden volt városnéző. A mai egy bemutatkozó út volt.

Ragyogó szervezéssel, kb. hat órányi vonatozással, sikerült a Bakonyba olyan helyen járni, ahol még soha nem voltunk,pedig a férjem évekig ezen a területen vadászott.Örültünk a jó időnek, bár időnként egy kicsit hideg volt a huzat. Bakonybélben kaptunk egy szarvasragu levest,pogácsával,forralt borral teával

 

Egyetlen bajom, hogy már olyan késő volt,hogy Szedit Editet nem tudtam meglátogatni, de majd valamelyik nap sort kerítünk rá.

Egy pár kép izelítőnek: 

komórka Creative Commons License 2008.04.05 0 0 46644
Ildikó!
Nekem még az antivilágból van egy remoskám. Most odaajándékoztuk egy barátunknak aki a telkén használja. Én sütöttem benne rakott krumplit, rakott képosztát de leginkább süteményt. Majd előveszem a receptjét.
A szemüveghez annyi észrevételt tennék, hogy nekem kettő progressziv szemüvegem van. Egy szemüvegen belül távollátó, számitógépre és közelre. Most szükséges lett egy ujabb szemüveg. El kell, hogy keseritselek, a progressziv lencsék ára igen megnött, darabja kb. 40-45 ezer Ft. Ha nagyobb a dioptria akkor vékonyitani kell és ezért drága. Én csak egy távolra nézőt vettem és a régit használom a számitógéphez. Mivel rövidlátó vagyok, ahogy öregszem a közellátás nem igényel szemüveget. Szóval ezeknél nem annyira a keret, mint az üveg a drága!
Előzmény: Sándor3 (46621)
Jolimama Creative Commons License 2008.04.05 0 0 46643
Előzmény: eicu (46639)
Jolimama Creative Commons License 2008.04.05 0 0 46642
Vicus, szép az autó. Balesetmentes autózást, sok szép kirándulást kívánok Nektek.
Előzmény: Vicus_35 (46636)
Jolimama Creative Commons License 2008.04.05 0 0 46641
Előzmény: zlatan92 (46638)
margitmama Creative Commons License 2008.04.05 0 0 46640

vicus35! Gratulálok az új jövevényhez! Legyen örömötök benne, és nagyon vigyázzatok!!! Nekünk is volt sötétkék kocsink.! De már nem autózunk!! puszi margitmama.

 

 

 

Előzmény: Vicus_35 (46636)
eicu Creative Commons License 2008.04.05 0 0 46639

Szia minenkinek!

Valamikor réges volt egy szomszéd asszonyom, aki már sajnos nincs akkor én még fiatal voltam és Őmlegette ezt abizonyos remoskát. Hát ami igaz, én akkor enm figyeltem rá és azt sem tudtam, hogy mi az és mire való. Most viszont figyelek és szeretném tudni. Hol lehet ilyet kapni és nics valakinek képe, hogyan hogyan is nézhet ki?

Margitmama! Amikor látom a neved és a pár szavas írásod nem tudom miért, de lendületet ad nekem. Akkor mindig meggondolom, hogy én sem hagyom abba az írást még akkor sem ha nem tudok olyan érdekes dolgokat írni mint mások.

Borcsimama! Én is mindig ezt szoktam mondani, hogy régen mindennek más íze volt. Keresem azokat, próbálom visszahozni valamilyen módon , de nem sikerül, Azt gondlom, hogy mi sem vagyun már a régiek és az étvágyunk sem az ami volt. 10 étkezésből talán egy  van amit igazán jóízűen elfogyasztok. Senki nem hiszi , hogy milyen keveset eszem és majdnem sohasem esik jól, Ennek ellenére  mégis nyomom a százat.  Ráadásul diétás kaján vagyunk mert a férjem tablettás cukros és én is az eszem vele. Néha bizony pironkodom amikor bizonyos helyeken pld. orvosi rendelőben megkérdezik hogy mennyi vagyok. Azt szoktam mondani szemlesütve hogy sok.

Perzsi! Nagyon bájos "nagylány" unokád van.

Kellemes hét végét mindenkinek.

 

 

zlatan92 Creative Commons License 2008.04.05 0 0 46638
Üdvözletem mindenkinek!
Valaki nem tudna berakni valamilyen lepke-mintát, valamint leírást az elkészítéséhez?
Előre is köszönöm a fáradozást.
LRJudit Creative Commons License 2008.04.05 0 0 46637
Csini darab!
Előzmény: Vicus_35 (46636)
Vicus_35 Creative Commons License 2008.04.05 0 0 46636
Vicus_35 Creative Commons License 2008.04.05 0 0 46635
Megnézitek?
Vicus_35 Creative Commons License 2008.04.05 0 0 46634
Köszönöm
LRJudit Creative Commons License 2008.04.05 0 0 46633
Ez nagyon fontos! Sok sikert hozzá!
Előzmény: Vicus_35 (46631)
csipkerozsi Creative Commons License 2008.04.05 0 0 46632

Vicuska sok szerencsét:)))

 

Előzmény: Vicus_35 (46629)
Vicus_35 Creative Commons License 2008.04.05 0 0 46631
Peugeot 306-os sötét zöld. Óriási csomagtartója van. Hamarabb bele szerettem mint az uramba:)))
LRJudit Creative Commons License 2008.04.05 0 0 46630
Na, az egy jó buli!
Előzmény: Vicus_35 (46629)
Vicus_35 Creative Commons License 2008.04.05 0 0 46629

Sziasztok Lányok!

Vettünk autót:))))

csipkerozsi Creative Commons License 2008.04.05 0 0 46628

Krisztike ez is nagyon jó album,köszi! olyan vagy mint egy meglepetés -tündér :)))

 

Erzsimami szép lett a harangvirág, üde színfolt a lakásban.

 

Vicus lám, lám az első album! ügyes! és köszi!

 

Csöpi mindjárt egy egész csokorra valót horgoltál, nagyon szépek!

 

Bubuka hát kissé irigylem azokat,akik a csodás csészéket kapják... én is nekifogtam, egy meg is sikerült, igaz füle még nincs,de kissé elment a kedvem, mert nehezen olvasható a minta...

 

Margitmama szép a kerted:)

 

Jolimama, Margitmama,Krisztike, Nuska köszönöm a dícsérő szavakat:)

 

Jolimama jobbulást az unokádnak!

 

 

azsúr Creative Commons License 2008.04.05 0 0 46627

Jolimama!

Szófogadó vagyok, feltettem a képtáramba a képet és a leírást is, onnan talán ki lehet nagyítani.

További jó munkát és hétvégét mindenkinek.

Előzmény: Jolimama (46618)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.04.05 0 0 46626
Na! Az én helyesírásom sem éri el az elégségest...
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.04.05 0 0 46625
Szia Ildikó!

A remuskában mindent lehet sütni, amit a sütőben is (hús, sütit, hurkát, stb-stb), azzal a nagy különséggel, hogy teljesen passzol rá a teteje, ezért szinte légmentesen záródik. És ez azért jó, mert nem szárad ki benne semmi, nagyon egyenletesen sült meg benne minden és a hús is porhanyós, puha és egyben ropogós is. A torták, amiket ebben csináltam, nagyon szépen megdagad, felül az üveglapon folyamatosan lehet nézni is a sülést. Alul semmi nem ég le, mert felülről kapja a hőt.

Szóval én mellette szavazok, és ha megveszed nem fog csalódni benne. Ezenkívül szinte elnyűhetetlen!!!!

Képzel! Már mis is szűrt vizet iszunk - meg a virágokra is locsolok belóle, mert a cserepükben kicsapódott a só!

Meg kézimunkázom ezerrel..... Üdv: Ica
Előzmény: Sándor3 (46621)
Nuska4 Creative Commons License 2008.04.05 0 0 46624

Jolimama!

Az unokádnak kívánom, hogy hamar gyógyuljon meg!!! Remélem, már jobban van.

Előzmény: Jolimama (46618)
Nuska4 Creative Commons License 2008.04.05 0 0 46623

Csopi! Csodás a csokor!!! Jó kis munka!

Bubuka! Fantasztikus a csészsé készlet. Profi vagy benne.

Margitmama! Gyönyörű a kerted. Csatlakozom Judithoz!!!! Szuper a szalagos link. Most mihez fogjak, mit folytassak?????!!!!! Ezeket a szép szalagosokat nem lehet kihagyni!!! Csak még előtte be kellene fejeznem a kendercérnás terítőt, meg a hónapmunkáit is. Megyek, iparkodok, még a manó alszik.

Erzsimami! Szinte hallom a harangvirágod csilingelését. Gyönyörű lett!

Csipkerózsi! Nagyon guszták a sütikék!

Fpárducka! Szép nagyon a nárciszod!

Jolimami! Küldöm nemsokára! Már látom a végét, ha el nem rontom a kapcsolást.

 

Sándor3 Creative Commons License 2008.04.05 0 0 46622
Helyes irás mai nyelven KARÓ
Sándor3 Creative Commons License 2008.04.05 0 0 46621
Kedves Lányok!!
felettébb felcsigáztatok a remoskával utánna néztemcsak kint lehet kapni ,talán jó volna kint a telken kiegészitené a pbgázt kérlek irjátok meg miketlehet benne késziteni,és ha megéri szépen benézek a pénztárcám mélyére.
van még kérdésem
Borcsa mama neked a végén milett a szemüveged megszokásával vagy át alakidtattad ?, mert most én vagyok nagy dilemábaföleg azért mert nagy a külömbség a közel és távolba.Csak azért kérdem mert lusta voltam visszakeresni.

köszönöm válaszotokat Ildikó


Nuska4 Creative Commons License 2008.04.05 0 0 46620

Azsúr! Köszönöm szépen! Megkaptam és el is mentettem. Teljesen érthető minden, nagyon jó!!!! Valószínűleg ez lesz a következő darab, ha végre a mostani kötésemet befejezném már. Az a baj, hogy egyszerre több mindent is csinálok.

Köszi mégegyszer. Puszi!

Előzmény: azsúr (46607)
LRJudit Creative Commons License 2008.04.05 0 0 46619

Kézimunka REA!

A zsenília fonalaknak milyen a vastagsága? És ugye jól tudom, hogy az tiszta műszál?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!