Keresés

Részletes keresés

CBNora Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10058

Igen, a kényesség a másik fontos szempont az íz mellett. Szerencsére beláthatatlanul sok fajta van, össze lehet úgy válogatni, hogy megfeleljen.

Előzmény: Rhéman (10053)
gergerg Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10057
Mobilról nem tudok hoszúkat írni, majd estére jobbn kifejtem, de ha valaki a fajtáim között nem talál neki tetszőt, az 100 közül sem.
Előzmény: Rhéman (10053)
CBNora Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10056

Én a savas dolgokat nem szeretem, paradicsomban sem, a férjemnek a gyomra sem bírja. Úgyhogy azokat keresem, amelyek nem savasak, és minél édesebb, annál jobb.

Szerencsére most mindkettőnknek van állásunk, így nem a spórolás a szempont, hanem az íz, és hogy tisztát együnk. Befőzni nincs időm, így túl nagy mennyiség sem kell. Persze ahhoz, hogy az idővel megbetegedő tövekről is tudjunk eleget szedni friss fogyasztásra, kell némi tartalék. Azt megkapják a rokonok és a barátok, miután mi pukkadásig ettük magunkat.

Időnként kipróbálok egy-egy új fajtát, de megvannak már a jól beváltak. Ezekhez hozzá fogom venni az atandi-féle Mexikói mézet, de feketét soha többet. Amiket eddig kóstoltam, ízre semmi extra, tulajdonképpen színre sem, zöldespirosak.

Fajtaneveket a legtöbbről nem tudok, ismerősöktől kapott bogyókból származnak a magok. Egyedül a korai Subarctic Plenty és a fitoftóra rezisztens Ferline F1, aminek tudom a nevét.

Előzmény: gergerg (10043)
Rhéman Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10055

Tetszik az idézet, kár, hogy nem igaz. És Szerinted akkor milyen az, aki nem kerüli? Hívjuk egyszerűen kötekedőnek. :)

Előzmény: beetee (10048)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10054

Köszi,de csak képeket szeretem volna azokról a

300-450g -os pari lugasairól, még mindig jöhet.

 

Előzmény: Rhéman (10050)
Rhéman Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10053

Mások a profi, és mások az amatőr szempontjai.  Te biztos, ha nincs rá szükséged, kikapálod a vérehulló fecskefüvet. Én gondosan megóvtam, hogy megmutassam az unokáimnak. A hobbi kertész kicsit olyan, mint a bélyeggyűjtő. 

 

Nálam fontosabb az, hogy a családból szereti-e valaki, mint a gazdaságosság. Persze az is szempont, meg az, hogy mennyire kényes.

Előzmény: gergerg (10047)
gergerg Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10052
Hagyd inkább mert megint kiborul a bili. Ne segítsünk benne.
Előzmény: beetee (10048)
Rhéman Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10050

"Személyes megtámadtatás" okán:

 

Brazil csoda paradicsom:

 

 

Már nagyobb, mint 3 méter. Jövőre spéci támaszt kap. 

 

Egyébként csak azokat fényképezem, amiből magot fogok.

Előzmény: Törölt nick (10046)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10049

Ezek a képek a Május végen vetett Elánok fóliások.

 

1. kb 150 g

2. kb 230 g

3. kb 250 g

 

 

A Korall paradicsom is Kecskeméti.

 

 

beetee Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10048

"...Milyen is a valóságban egy konfliktuskereső ember?
 A konfliktuskereső embernek a konfliktus a lételeme, az élet sava-borsa. Képes mindenbe belekötni, és mindenkivel olyan hangnemben beszélni, hogy az embernek a bicska kinyílt a zsebében. A legegyszerűbb beszélgetésből vérre menő vitát csinál. Kiforgatja a másik szavait, és plusz jelentést ad nekik.
Viselkedése mögött valójában az önbizalomhiány húzódik meg. Azzal, hogy mások erősnek és talpraesettnek látják, úgy érzi, valóban ilyen. Általában a saját határaikat védik, vita közben támadó álláspontot vesznek fel, emiatt nagyon nehéz velük megbeszélni a problémákat.  Ez a típus azonban - ha elmarad a visszajelzés mások részéről -  elbizonytalanodik..."

Előzmény: Törölt nick (10046)
gergerg Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10047
kb 4év alatt. De a gazdaságoság is nagyon fontos volt. A gazdaságos nem egyezik meg a tuskó gazdaságossal.
Előzmény: Rhéman (10044)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10046

Nem érted még most sem,na összerakom neked,erre http://www.torzsasztal.hu/Article/viewArticle?a=126613827&t=9096652

írtam,ezt http://www.torzsasztal.hu/Article/viewArticle?a=126617184&t=9096652

csak ezért írtam " neked" mert idézlek "Köszönöm, elfogadom a megtisztelő keresztanyasági felkérést". igy te nevezted el

és illetlen lett volna kihagyni téged:)) na világos máá?

 

 

Előzmény: Törölt nick (10025)
hold999 Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10045

Nekem szűkségem van olyan paradicsomokra is,ahol a mennyiség a lényeg és egyáltalán nem fontos a minőség .Kicsi a kert ,a pénztárcám, ha nem tudok lecsót befőzni nagyon keserű telűnk lesz. 

Rhéman Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10044

Biztos évek alatt választottad ki azt a 10 félét. Lehet mások még nem tartanak ott. Én még csak válogatok.

Előzmény: gergerg (10043)
gergerg Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10043
Nekem minden paradicsom izlik. Azt a puszt amit a paradicsomjaimon érzek, én adom hozzá. Engem nem érdekelnek a hangzatos nevek, azt a kb 10 féle paradicsomot amit termesztek, egész más szempontok alapján választom ki. Az érdekességek engem már rég hidegen hagynak. Nem turista vagyok a kertben.
Rhéman Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10042

Fogjál magot. Ha nem hibrid, akkor ez működik.

Előzmény: püfffneki (10034)
Rhéman Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10041

És nem győmölcsről, zöldségről szólt, ahol a fajták gyorsabban cserélődnek.

Előzmény: Rhéman (10040)
Rhéman Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10040

Én úgy értelmeztem, hogy ebben a talaj elhasználtság, és a technológia is benne van. 

 

A saját tapasztalatom is ilyen. Azért kezdtem vacakolni a paradicsom termesztésével, hogy megtaláljam gyermekkorom ízeit. A munkáról nem beszélve, többe, lényegesen többe, kerül ez a paradicsom, mintha a közértben megvenném. Víszont finom, és tartalmas.

 

 

Előzmény: Törölt nick (10037)
Rhéman Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10039

A Rózsakunyhó is jó, nekem jobban tetszik a Vajákos_Biri.  A hozzászólásaidból úgy gondolom, hogy jobban megközzelíti személyiségedet. Legalábbis az embernek rögtön van egy elképzelése a tulajdonosáról. Mondjuk a b743 pl. nem indítja el a képzeletemet. A Crystalheart viszont igen.

Előzmény: Törölt nick (10033)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10038

Ghittia esetleg? Az folytonnövő és nagyszemű, és a magját is lehet kapni. Az ízét még nem tudom, nekem csak most fog érni.

Előzmény: püfffneki (10034)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10037

"E szerint az elmúlt talán 20 évben a zöldségfélék vitamin, és néhány egyébb beltartalma felére, vagy kevesebbre csökkent." - Hát ezt nem tudom, de az általánosan termesztett fajták nagy része jóval idősebb, mint 20 éves. Sőt, egyes gyümölcsök esetén egyenest évszázadosak. Lehet, hogy a legújabb nemesítésekre gondoltak, nem tudom, de ott sem lehet általános.

Előzmény: Rhéman (10035)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10036

Nincs azzal semmi gond, szerintem Vajákos Biri sem leminősítette azokat a parikat, csak azt mondta, hogy neki a másik jobban ízlik. Egyébként a Korall is nagyüzemi paradicsom, nagy területen termesztik, éppen csak olyan, ami házikertben is jól megállja a helyét. Sajnos az enyémet jól megtámadta az atka, így van rajta néhány kényszerérett, de még az is finom és roskadozik. Mivel determinlált, szerintem heteken belül megérik a termésének 80%-a és már most is arról eszek dugulásig. :) Bár én aztán nem vagyok válogatós, a különböző ízű, édességű, savasságú paradicsomokat általban mind szeretem, szinte külön étkeknek fogom fel őket. Épp csak teljesen íztelen ne legyen, de ez még csak akkor fordult elő, ha valami F1 magonca rossz helyre ütött vissza, vagy egy fitoftórajárvány miatt kényszerérett a termés.

Előzmény: wilona (10031)
Rhéman Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10035

Szerintem jobban jegyezhető meg egy név, ha jól eltalált. Rózsa krumplit veszel, és nem B-837 burgogyát kérsz. Pedig a karakterszám azonos. 

 

Szükség van az ipari méretű zöldség termesztésre, de nevezetesen a paradicsom esetén az ipari igények kielégítésének az aldozata lett az íz, és a beltartalom. Egyébként a mai rendszerben nem lehet a felesleges kiskerti terményeket az értékesítési rendszerbe bevinni.

A minap  olvastam egy tanulmányt. E szerint az elmúlt talán 20 évben a zöldségfélék vitamin, és néhány egyébb beltartalma felére, vagy kevesebbre csökkent. Sajnos nem tettem el a linket, de biztos megtalálható a guglival.

 

Végezetül pedig szerintem a kertek lehetősége távlról sincs kihasználva.

Előzmény: wilona (10031)
püfffneki Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10034

Csodálatosan finom paradicsomot termelek az idén.

Annyira nem savas, hogy képes vagyok 1 kilót megenni belőle nyersen egy étkezésre.:))

 

Sajnos a vetőmag tasakját nem óriztem meg így a nevét nem tudom. Magas növésú, elég nagy szemű, és nem savas. Van valakinek tippje?

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10033

""rozsakunyhó" nekem ez a nick tetszik."

 

A rozsakunyhó-t itt már párszor feldúlták, majd porig égették.

Megsemmisült. Nincs. Csak a cégér: a nick, s ha tudnám azt is töröltetném, hogy az emléke se maradjon meg. Kellemetlen emlékek fűződnek hozzá. A vajákos biri is roskadozik már.

 

 

Előzmény: Törölt nick (10023)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10032

Jajj,,,, Kitaláltam két fantázia nevet két embernek, mert ha Szabó Erzsébetet és Kovács Józsefet írok, akkor esetleg egy itteni Kovács József és Szabó József találva érzi magát és kikéri magának... jesszus, mi mindenre kell ügyelni egy hsz. megírásakor. Minden szóra, mert különben...

Ahhhhhhhh.. egyre fárasztóbb.

Én nem mondtam, hogy ne egye a nép a tömeg paradicsomot. Egye, igya.

Én MAGAMRÓL beszéltem és a kiskertemről és arról, hogy én milyet szeretnék ezután termelni MAGAMNAK és nem a nagyvárosi piacnak és milyet szeretnék lefotózni, megmutatni másoknak. Remélem nem baj, ha kiléptem a tömegparadicsomot fogyasztók, termelők táborából. Akinek az kell, egye. Ez egy szabad ország. Én meg kísérletezem más népek paradicsomával és nyilvánossá teszem a véleményem róluk - amíg lehet.

 

 

Előzmény: wilona (10031)
wilona Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10031

Nem hinném, hogy a Zöldségtermesztési Kutató Intézetnél Hacuka Icukák és Meck Elekek dolgoztak volna. Számos neves mezőgazdász hozott létre olyan fajtákat, amelyek a mai igényeket kielégítik. A piacra csak nagy mennyiségben lehet termelni, amit mi a kiskertünkben pátyolgatunk, az a nagy kertészetekben nem megy! Nem tudom, honnan lehetne pl. egy Budapest méretű nagyvárost zöldségekkel ellátni, hogy nem a falusi kiskertekből, az biztos! Ezért nem kell a nagybani termelést fikázni. És nyilván könnyebb számokkal beazonasítani egy-egy zöldségcsaládot, mint nevekkel. A számok sorrendjének is bizonyára van jelentősége, ezt a kertészek biztos tudják.

Előzmény: Törölt nick (10027)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10030

A korall egész jó. Nekem ízlik, a férjuramnak is, bár az idén már nem annyira. A Cherolla-F1 elszórt magjából kelr vad-cherolla a kedvence a San Marzano és a Schott lugas. Tegnap becherollázott, majd mondtam neki, milyen jó a korall, egyen egyet. A cherolla evés után víz ízűnek minősítette a korallt... Nekem ízlik.

 

Előzmény: Törölt nick (10024)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10029

Egyed és propagáld a kecskeméti parit. Én mindig is Koppány népéhez tartoztam. Nem biztos, hogy ma Szent István napján ez túl ízléses, de akkor se voltam és leszek az soha, aki beáll a sorba, mert pl. a magyar paradicsomot "illik" termelni, fogyasztani és fotózni ehelyt.

Előzmény: Törölt nick (10021)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10028

Jön a szokásos személyeskedés. Ez jellemző erre a fórumra, ha valaki másként gondolja és meg merészeli írni. Woman... -Már csak a Blond hiányzott előle.. (csak magyarul értőknek: nő, szőke nő).

Köce...

 

 

Előzmény: Törölt nick (10021)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!