Keresés

Részletes keresés

rony06 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 21919

Szia! Mi is Zalaegerszegről indulunk aug.10-én Bar-ba. Ti mikor mentek? Üdv: Gerti

Előzmény: sabuci7 (21900)
Atomkecske Creative Commons License 2012.07.14 0 0 21918

Hátrébb már nem is lehetne :)

A feltüntetett távot mindig légvonalban kell érteni a tengertől az apartmanhirdetéseknél és duplázhatod is.

Mi is ott voltunk amúgy, térképen bejelöltem, hol van:

 

http://goo.gl/maps/RyD5

 

A szobák nem fürdőszobásak, ellenben kicsik. Az ágyak nem franciaágyak. Tudtommal egy olyan szobája van, ami franciaágyas-zuhanyzós, ahol a zuhanyzó a wc falából lógó zuhanycsövet jelenti. Konyha klasszikus módon a nyitott teraszon a ház utcától távolabbi oldalán van, egy közös hűtővel. Anno 2006-ban is ilyen kaliberű helyen voltunk, de az 6 euró / fő / éj volt, tavaly meg valami 20 körül.

Én a helyetekben még járnék egy kört a városban, mielőtt elfoglalom a szállást.

Előzmény: ozikS (21896)
Lepetane Creative Commons License 2012.07.14 0 0 21917

Megint van egy akciós ajánlatom! Egy nagyon szép kétszobás apartman a Kotori öbölben, Tivat mellett Lepetaneban, akár mától 12 napra kiadó. A hálószoba 4 ágyas + gyerekágy, a nappali 2 ágyas, de 1 ággyal pótágyazható, 40 méterre a tengertől, a strand 100 méterre van.

Ára a 65 Euro helyett most 45. Ha valakinek 12-13 napra kell, akár 40 Euróra is le tudjuk alkudni.

Az apartman megtekinthető: http://www.holiday-in-montenegro.com/apartman5.html

Az idő rövidsége miatt SMS-ben is írhattok: +382 67 822 905

 

halacs Creative Commons License 2012.07.14 0 0 21916

Ne hagyd magad, a spontán dolgok a legjobbak, ne maradjatok ki a helyi élvezetekből. Nem bánjátok meg, ha az előkészületek kevesebb görccsel járnak. :-)

 

Előzmény: cortez86 (21915)
cortez86 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 21915

:DD én nem akarok vinni abszolút, a család többi tagja ilyen, hogy mident vinne...

 

Szervezkedő, írtam emailt... majd nézz rá köszi.

Előzmény: szervezkedő (21913)
szervezkedő Creative Commons License 2012.07.14 0 0 21914
...es egy kis utinfo: a tenger es Bijelo Polje kozott minden rendben. A forgalom is gyenge, lehet haladni!!!! :-)
szervezkedő Creative Commons License 2012.07.14 0 0 21913
Hogy kicsit kocsog legyek: ne hozzatok csak egy talca tojast. Az jol megbuggyanva par napos fosos programot garantal az egesz csaladnak. :-)

Előzmény: cortez86 (21897)
szervezkedő Creative Commons License 2012.07.14 0 0 21912
Orulok hogy jol ereztetek magatokat. Sajnos egesz heten dolgoztam ezert nem kerestelek benneteket pedig a gyerkocnek beigertüem hogy megyunk csajozni:-)
Előzmény: potika (21909)
monti2000 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 21911

Szia! Ha van annyi időd nézdd vissza a 21673 ,21671-es hozzászólást , a Plávi Horizontiról van fent két kép,igen is ,hogy van közelebb is homokos stand,nemcsal Ulcinj!

A másik meg egy nagyon jó térkép az összes strandról,megfogjátok találni, Radovici-t keressétek az a helység neve.

Előzmény: sabuci7 (21908)
mthatvan Creative Commons License 2012.07.14 0 0 21910

Köszi, Potika, hogy szántál a nyaralás alatt is időt az itthon maradott, készülődőkre :-)

Előzmény: potika (21909)
potika Creative Commons License 2012.07.13 0 0 21909

Holnap sajnos megyünk haza, írok egy kis élménybeszámolót. Idén kilencedszer vagyunk itt, mindig Petrovacon, sőt, az utóbbi 4 évben ugyanazon a szálláson. Soha nem foglaltunk előre, egyszerűen így alakult.

Nem lehet megunni, bár elég sok minden változott, továbbra is nagyon jó hely. Sokkal normálisabbak az emberek, nem sietnek, nyugodtak, nem izgulnak, az otthoni nagy pörgés és idegeskedés után mindig jó lejönni ide. Néhány jótanács elsőbálozóknak : ha nem paráztok nagyon, nem kell szállást foglalni, mindig el lehet intézni helyben, vadásznak a turistákra, rengeteg apartman van. A helyi strand az általában nem jó, aki teheti, menjen autóval, és keressen jobbat. Nekünk Petrovacról a Drobni pijesak nagyon bejött, de a Buljarica és a Perazica do is jó (ráadásul ide gyalog is el lehet menni). Közvetlenül a tenger partján az éttermek sokkal drágábbak, meg kell keresni azokat a helyeket, ahol a helyiek is esznek. Nekünk ez a Venera volt Petrovacon, a piac mellett. Semmi extra, hal nincs is, de a rostilj az nagyon finom. Ajánlom mindenkinek.

sabuci7 Creative Commons License 2012.07.13 0 0 21908

hát, akkor a Kotori öbölben ne is keressek ilyet? Még egy strandos kérdés: kisgyerekekkel melyik starndot ajánljátok Prcanj környékén? Mármint olyat, ami nem mélyül kifejezetten gyorsan, tehát nyugodtan játszhat a gyerek a vízben.

Előzmény: grafiti (21905)
potika Creative Commons License 2012.07.13 0 0 21907

Az nem igazi homok, csak ilyen nagyon apró kavics, voltunk ott többször is. A klasszikus homokos strancs csak Ulcinj. Mondjuk én kifejezetten utálom, és nem megyek oda többet, az tuti, de sokan meg istenítik.

Előzmény: grafiti (21905)
grafiti Creative Commons License 2012.07.13 0 0 21906

bocsi az elöbb nem sikerült a képet beszúrni

Előzmény: grafiti (21905)
grafiti Creative Commons License 2012.07.13 0 0 21905

egy picit helyesbítenék.....budván és becsicsin is van homo...kos strand +plusz hozzá tömeg...nyomor, mellesleg mi is kavicsot és követ szeretjük.az én egyik kedvencem pl .ez itt szveti stefannál

Előzmény: potika (21901)
potika Creative Commons License 2012.07.13 0 0 21904

Nem untattál, semmi gond nincs, a választ is megadtam : homokos csak Ulcinjban van, ami elég messze van Tivattól.

Előzmény: sabuci7 (21903)
sabuci7 Creative Commons License 2012.07.13 0 0 21903

Félreértettél, nem félek a kavicsos starndtól, bár a 4 évesünk mostanában olyan mintha elvesztette volna az egyensúlyérzékét és keljfeljancsi lenne.

De a fő ok, hogy szeret homokvárazni, és a kicsi is talán könnyebben és kellemesebben elmászkálhat a homokon mint a köveken.

 

Elnézést ha untattalak a kérdésemmel, de miután több mint 21ezer hozzászólás van, nem volt kedvem több százat visszaolvasni.

Előzmény: potika (21901)
sabuci7 Creative Commons License 2012.07.13 0 0 21902

És még egy kérdés, ha már így belelendültem:-)

 

Akurion Panzióval kapcsolatban tapasztalata valakinek? Pontosan hol van a térképen? A honlapjukról ez nem derült ki (számomra legalábbis).

 

Köszi ismét.

potika Creative Commons License 2012.07.13 0 0 21901

Hogy miért féltek a kavicsos strandtól, én nem értem. A mi gyerekeink rohangálnak a nagy köveken is, egyáltalán nem érdekli őket. Homokos pedig csak Ulcinjban van, ezt sokszor leírtukm már. Sokan szeretik a Velika plazat, sokan meg nem, ez ízlés kérdése.

Előzmény: sabuci7 (21900)
sabuci7 Creative Commons License 2012.07.13 0 0 21900

Szeretnék info-t kérni, Zalaegerszegről megyünk két kisgyerekkel Prcanjba, Tivat mellé.

Hajnalban indulunk, 3 körül, és az aznapi úticél Mostar, majd másnap tovább Dubrovnikba, és délután érkezés Prcanjba.

 

Milyen útvonalat ajánlanátok? A cél a gyorsaság.

Visszafelé még nincs egyáltalán útitervünk. Erre ötlet?

 

Másik kérdésem: Prcanjban vagy a környékén hol érdemes két kisgyerekkel strandolni? Van valahol homokos strand is? A gyerekek kicsik, 8 hónapos és 4 éves, ezért jó lenne legalább kétnaponta homokos strandra is eljutni.

 

Ha jól olvastam korábban, lehet a Kotori öbölben hajókázni, van erről tapasztalata valakinek?

 

Köszi:Kata

 

 

potika Creative Commons License 2012.07.13 0 0 21899

Ezzel azért részben vitatkoznék. Tényleg nem érdemes semmilyen kaját lehozni, ugyanannyiba kerül és néha még jobb is. De hogy a tej jobb lenne ??? Csak vacak UHT-t lehet kapni, ami nem látott tehenet :-). Nyilván a nagy hőség miatt nincs friss tej, értem én, de attól még az UHT az nem tej, szerintem.

Előzmény: H_G (21898)
H_G Creative Commons License 2012.07.13 0 0 21898

Nem érdemes vinni! MN-ban kb. ugyanannyiba kerül az élelmiszer, mint itt, és sok minden jobb minőségű. (Tej, sonka, kóla...)

Előzmény: cortez86 (21897)
cortez86 Creative Commons License 2012.07.13 0 0 21897

Üdv! Lehet már volt róla szó,de most is rohanok, holnap indulunk Montenegróba este, ezer még a dolog :), uh ne haragudjatok, ha olyat kérdezek ami már volt. Érdeklődnék, hogy mivel Horvátországon keresztül megyünk, mennyi húst, készételt fagyasztva, füstölt árut illetve tejterméket, tojást lehet bevinni, átvinni az országon? Ugyanez a kérdésem Montenegróval kapcsolatban is. Nem akarunk sokat vinni eleve,  de nem szeretném, ha kidobáltatnánk velünk a kocsiból. Köszi!

ozikS Creative Commons License 2012.07.13 0 0 21896

És konkrétan melyik házban voltál , mert én a Villa Vinka nevezetűben foglaltam, mert asszem 3 házat hirdet.Semmit extrát nem várok ennyi pénzért,ez a képeken is látszik, de szerintem ez jóval hátrébb van,mint a térkép mutatja.

 

Előzmény: Atomkecske (21885)
Atomkecske Creative Commons License 2012.07.13 0 0 21895

Ugy látom, minden kérdést megválaszoltál :)

Előzmény: Amaribp (21893)
monti2000 Creative Commons License 2012.07.13 0 0 21894

Jó utat,jó nyaralást kívánok!!!

1 hét múlva jövünk utánatok!!!

 

Előzmény: tothb71 (21888)
Amaribp Creative Commons License 2012.07.13 0 0 21893

Tavalyi :)

Atomkecske válasz | megnéz | könyvjelző 2011.08.17 14:31:51 © (19513)

Sziasztok,

 

Akkor az igert bovebb beszamolo :) Roviden: Gyonyoru tajak, kedves emberek, nagy kaland :) Delutan fel ot fele szalltunk fel Kelebian, a mar emlitett szuperexpresszre. A vonatot tehat ugy kell elkepzelni, hogy minden masodik allomason valtozik az osszetetele: lejon Pragabol egy kocsi, hozzarakjak valami magyar vonathoz, utana szerbhez, Ujvideken racsapjak az autoszallitot, stb. Ezert nem tudnak rendes jegyet adni, mert kvazi nem letezik ilyen vonat. A kusett rendben volt, 27 koronaert adtak a hideg Gambrinust a cseh kocsifelelosok vagy kik, ami meg egy pragai kocsmaban is jo ar. Odafele egesz jol beszeltek angolul is, bar nagyon orultek a cseh probalkozasaimnak :) Aludni azt nem lehetett, utolso vagon reven mogottunk az autoszallito kapott helyet, amin valami sudribunko bekapcsolava hagyta a csotroganya riasztojat - remelem lemerult Bar-ig. Ugyanis minden allomasnal a zokkenomentes megallasnak koszonhetoen kenytelenek voltunk az uvolto riasztora ebredni. Igazabol meg halas is lehetek a szerb vasutaknak, hogy plusz 5 oranyi uttal jarultak hozza a szukseges alvasmennyisegunk megszerzesehez. 14:15re ertunk be Sutomoreba 9 ora helyett, ami minden varakozasom alulrol multa felul. A keses 80%-at Szerbiaban sikerult abszolvalni. A taj tovabbra is gyonyoru, csak ezek utan kerdeses, hogy megeri e... nekem ez volt az utolso vonatozasom Szerbian keresztul.

 

A szallasrol annyit, amit mar itt is tobben elmondtak, hogy a neten intezett foglalasokban igerteket kettovel osztani, a parttol mondott tavolsagot pedig szorozni kell - legvonalban. A kinyomtatott emailek birtokaban sikerult egy, a foglalasra mar-mar hasonlito szobat kapnunk 2. probalkozasra. Tudom, olcso hus leve, meg az anyamat, hogy nem a helyszinen foglaltam. Megjegyzem, siman lehet tovabbra is kockazat nelkul szallast talalni foglalas nelkul csucsszezonban is, de nem mertem anno az egyiptomi esemenyek idejen kockaztatni.

A hazineni amugy jo fej volt, megerkezeskor sorrel-kolaval vart. A cseh nyelv tobbet ert nala az angolnal, mert levelezni a neveben a fia levelezett angolul, de azert valahogy elbeszelgettunk :) Felreertes ne essek, a fentiek nem panaszok, csak tapasztalatok. En marhara elveztem a kezzel labbal magyarazast, a szallasra meg ugyis csak aludni jartunk haza este 10kor. A taj meg az emberek bosegesen karpotolnak a kalandokert.

 

Petrovac tisztabb, szebb, es annyira atepult, hogy 5 ev utan alig ismertem ra. Strandolni Petrovacon a nagy strand felejtos, Lucice is most mar tulzsufolt, hogy a strand felet itt lerekesztik a napagyas nagyuzemi napozdaknak. Ami nagyon pozitivan erintett, az Buljarica; ez Petrovac mellett egy kb 2km hosszu obol. Anno alig volt ott valami, most tobben voltak ott, mint Petrovac ket strandjan osszesen, DE megis kenyelmesen el lehetett ferni. Ha most indulnek kocsival, ott keresnek szallast.

 

Petrovacon kb 8 helyen lattunk szervezett utakra biztato plakatokat, neha csak tabla egy szammal, de volt egy nagy bode, ahol egy angolul is beszelo lany szervezte be az embereket. Mi az alabbiakra fizettunk be:
- Kotori obol egesz napos kirandulas: 20 euro - naponta indul
- Cetinje, Lovcen: 23 euro - csutortok, vasarnap
Elozo napon kell befizetni, majd a minibuszok megallojaban a megadott idoben felvesz a busz, ami osszegyujti a kornyezo varosokbol az embereket, majd visszavisz a nap vegen (!).
Lehet meg jelentkezni: Dubrovnik, Albania, Tara rafting, Ostrog, stb.

Kotori obol tura: Tivat, Herceg Novi, Zanjice, 3 euroert kek barlang, Miasszonyunk templom a mesterseges szigeten, majd Kotor. Egesz napos program. Mi egy zsenialis idegenvezetot fogtunk ki (Petr Ujvidekrol), nagyon vicces stilusban es akcentussal meselt gyakorlatilag barmirol, ami az utunkba kerult. Csak helyhiany miatt nem idezek tole :)
Hatalmas elmeny, mindenkinek ajanlom.

 

Lovcenbe busszal vittek fel, elotte megneztuk Cetinjet. A kolostorba eloszor nem akartak beengedni, mert vorosen villogott a hatizsakom oldalzsebeben az ottfelejtett biciklilampa, es bombanak neztek :) Lovcen elkepeszto, a Njegusi sajt meg sonka.... mennyei. Ettunk is, hoztunk is :). Az idegenvezetonk a hajon igy kommentalta: "They say you can see Italy from Lovcen... once i saw Italy.. but then I was in Italy." :) Ja, a ket csucs kozotti volgyben lattuk a Speleosokat taborozni:

http://www.google.cz/search?q=hungarian+speleo+montenegro&sourceid=ie7&rls=com.microsoft:cs:IE-SearchBox&ie=&oe=&redir_esc=&ei=RKlLTq7bDc_esga9r6W5Bw

 

Busszal atrandultunk Budvaba, visszaindulas elott meg letettuk a csomagokat Barban az buszallomas csomagmegorzojebe es kimentunk szinten busszal Stari Barba: fel orankent indul es egy euroba kerul. Tipp: meg Petrovacban is van csomagmegorzo, erdemes kihasznalni ezt a lehetoseget. Garderoba nevre hallgat, altalaban 1 euro per csomag a dija. Sokkal konnyebb igy maszkalni. Menetrendeket toltok majd fel.

 

A visszaut hasonloan bitang pusztulatos volt, szerencsere felkeszultunk egy uveg Vranaccal meg a 3/4 liter hazipalinkaval: illuminaltan es a frissen megismert utitarsaink tarsasagaban jobban viseltuk a kesest :). A legrohejesebb akkor is a 2,5 oras szabadkai acsorgas volt: Mivel a Pannonijat sikeresen lekeste az egy szem Magyarorszagra meno vagonunk, igy varhattuk a belgradi "gyors" vonatot. Mindezt a 10 perces utert Kelebiara.

 

Osszefoglalva: nagyon elveztuk es rengeteg pozitiv elmenyunk volt - lesz meg folytatasa, csak kicsit kesobb :)

Amaribp Creative Commons License 2012.07.13 0 0 21892

És milyen volt? Mennyire volt központi részen, mennyire volt közel Voli? Mi volt ami hiányzott?

Előzmény: Atomkecske (21885)
moncsa03 Creative Commons License 2012.07.13 0 0 21891

Jó utat és jó pihenést!

Előzmény: tothb71 (21888)
halacs Creative Commons License 2012.07.13 0 0 21890

Jó utat, kellemes nyaralást kívánunk! :-)

Előzmény: tothb71 (21888)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!