Keresés

Részletes keresés

olimama65 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 46716

Jolimama!

Örülök, hogy az unokád már jobban van, biztos, hogy hamar kiheveri ezt a fránya infulenzát. Gondolom észrevetted, hogy az albumom még nincs kész. Úgy sajnáltam szegény Nellike unokámat. Feltette mind a négy tölthető elemet a töltőbe, hogy mindent le tudjon fényképezni. Nem tudjuk,hogy mi a baj, de ha fényképezett kettőt, már csipogott is,hogy kifogy az elem. Feltett a gépre vagy 10 képet és akkor mondtam neki, hogy hagyja a csudába az egészet, holnap megyek dolgozni és veszek tölthető elemeket újakat és akkor talán minden sikerül. Ezek már talán két évesek is vannak, nem csoda, ha nem töltődnek fel rendesen. Már alig várom, hogy elkészüljön az album.

 

Előzmény: Jolimama (46713)
fpárduc Creative Commons License 2008.04.06 0 0 46715
Jolimama! Igazad van, jó volt egy kicsit otthon lenni, de sajnos rövid volt.
Szombaton hajnalban mentem, és ma már jöttem is vissza.
Apukám megijedt egy kicsit, amikor meghallotta, hogy megyek haza. Azt hitte, hogy nem érzem itt magam jól.
Mindig csak aggódik szegény, pedig ismerhetne, ha nem kényszerből vagyok egy helyen, akkor simán elmegyek onnan, ahol nem érzem jól magam.
Sajnos pl. veszprémben sem éreztem jól magam a sok kémia miatt, de ott kellett maradnom, mert az iskola miatt voltam ott. Amúgy a várost nagyon megszerettem. Nagyon jó a tömegközlekedés, mindent meg tudtam ott venni, még szövőkeretet is, amit MÉG egyszersem használtam... de majd nyáron... :D

A lényeg, hogy szépek a gidák, egészségesek, két anyának lett összesen négy gidája.

És lefényképeztem a cicát is, aki a nick nevemet ihlette:
imádta a horgolt tojásomat, amit meg is szerzett, és kicsit eljátszott vele (majd keményíthetem újra...)










Nagyon bolongos hangulatban volt, lejátszotta az ágyterítőmet, és bebújt alá, ott lefeküdt és aludt egyet :)
Előzmény: Jolimama (46712)
evike001 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 46714
Jolimama! Küldöm a rajzokat, de nem biztos hogy le tudjátok
olvasni, mert kissé halványnak tűnik, de ha valaki kéri szivesen
lefénymásolom, és elküldöm postán.
Előzmény: Jolimama (46709)
Jolimama Creative Commons License 2008.04.06 0 0 46713
Csirip-Piri, igen nagyon messze van ANHIka és Rebeka is. Nehéz eljutni vonat-buszközlekedésel.

Rebeka, kitartást a felújításhoz, megéri az eredmény.

Perzsi, jó pihenést, és romeltakarítást.

Tamáskám már jobban volt, bár megint felment a láza, most már jó kezekben van, haza is értek. Csak el van keseredve, mert nem mehet iskolába, de meg kell gyógyulnia.

Szirmok-Viki, jó hallani Rólad, már jobban vagy remélem, és hamarosan elfelejted a kórházat.
Jolimama Creative Commons License 2008.04.06 0 0 46712
fpárduc, nagyon jó hétvégéd lehetett. Szépek a virágzó fák, a virágok és persze aranyosak a gidák is.
Előzmény: fpárduc (46705)
Jolimama Creative Commons License 2008.04.06 0 0 46711
Kedves Luna érezd jól magad köztünk, nagyon szép a terítőd, jöhet a többi is. Jolimama
Előzmény: luna65 (46681)
perzsi Creative Commons License 2008.04.06 0 0 46710

Szép estét Mindenkinek!

 

Nemrég mentek el a gyerekeim, mozgalmas hétvége volt, az unokák nagyon aranyosak voltak. Elmentünk velük sétálni, és tettünk egy nagy kört az erdőben . Szedtek ibolyát meg mindenféle virágot. Most pihizek, holnap meg "romeltakarítás" lesz.

Ismételten nagyon szép dolgokat készítettetek, elnézést, hogy nem név szerint gratulálok.

Nyuszturenka! Gratulálok a kisbabához, és biztos, hogy Te is leszel boldog kismama.

Vicus35! Szép az autó, kellemes és balesetmentes, kirándulós autózást kívánok.

Jolimama! Jobbulás kívánok az unokádnak.

Jolimama Creative Commons License 2008.04.06 0 0 46709
Komórka hozott a talira mintákat. Ez volt az egyik.
Sokféle kézimunka van benne, foltvarrás, vagdalásos, keresztszemes, horgolás, kötés. Érdemes átnézni.
Jó szórakozást.

Nuska,, nagyon szép lett a terítő, így kombinálva. Igaza van a fiadnak, valóban antikhatású, én is ezt szoktam midig mondani.

A fényre sötétedő lencsénél nem veszed észre, ha a napról bemész, nem zavar a látásban. Még sosem figyeltem meg, hogy meddig tart, míg ismét világos lesz. Nekem nagyon régóta ilyen a távolbalátóm, amit leginkább vezetéshez használok.

Évike, nagyon szépek a terítők, valóban jó lenne képtárba tenni.
Van, amelyiknek a leírása magyarul is megtalálható a képtáramban is.

Martina-Rozika, nagyon szép a kabátod, és a zokni is, jó lesz majd az ősszel-télen.
A talira szívesen elmegyek, ha meg lesz az időpont, meglátom, jó-e, tudod írtam már, 30-án ballag a Titti unokám, és nem tudom, hogyan alakulnak azok a napok. Írjátok meg, melyik napra gondoltok, és egyeztetünk.

Csöpikém, köszönöm a híreket, nem sürgős, még úgysem megyünk.
csirip46 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 46708
REBEKA. Köszi a meghivást, de sajnos Dunapataj 147 km-re van Szarvastól. Busszal - megnéztem - ez kb 5 - 6 óra oda és ugyanannyi vissza. Neked most az Angika minitalija jó, mert Szarvas Mezőberénytől csak 43 km-re van. Rettenetes az un. keresztirányu közlekedés, mert minden ut Pestre (Rómába) vezet. Ahogy az olaszok mondják. Tutte le strada conducono á Roma... csak nálunk Pestre.

Fpárcus. Még a fák illatát és a méhek döngicsélését is éreztem, hallottam a képeidről.
De aranyosak ezek au ugri-bugri kis kecskék!!!

NUSKA. Jól néz ki a terítő. Biztos nagyon nehéz volt vele - kenderforal - dolgozni. Szupi.

Előzmény: Rebeka 55 (46701)
margitmama Creative Commons License 2008.04.06 0 0 46707
Nuska4 ! MEGINT SZÉPET ALKOTTÁL!Gratulálok! PUSZI.
Előzmény: Nuska4 (46699)
margitmama Creative Commons License 2008.04.06 0 0 46706

Nagyon szép a teritőd!!!! Igényes munka.!!Gratulálok. margitmama.

fpárduc Creative Commons License 2008.04.06 0 0 46705
És itt vannak a gidák:
:D
fpárduc Creative Commons License 2008.04.06 0 0 46704
Még sosem mérte, de kb 8-10 perc.
fpárduc Creative Commons License 2008.04.06 0 0 46703
Ez jó nagyon tetszik.
Mindjárt lemegyek, és megkérdezem az illetékest, hogy mennyi idő alatt világosodik vissza a lencséje...
fpárduc
Előzmény: Nuska4 (46699)
fpárduc Creative Commons License 2008.04.06 0 0 46702
Ilyenek a fáink, jöhetnek a méhek nyugodtan... :)


Rebeka 55 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 46701

CSIRIP!

Szavadon foglak,ha kész lessz a konyhám én is szervezek egy MINITALIT SZARVAS-on és akkor nem mondhatod hogy messze van. Az időpont még kérdéses, a konyhám felismerhetetlen /romokban/.

Addig is mindenkinek jó egészséget és sok szabadidőt kivánok!

                                                                      Rebeka 55

Nuska4 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 46700

Fpárduc!

Lenne gy kérdésem, és azokhoz is, akiknek még fényre sötétedő szemüveglencséjük van. Mennyi idő alatt világosodik vissza a lencse, ha a fényről sötétbe mentek?

Előre is köszönöm a választ.

Előzmény: fpárduc (46695)
Nuska4 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 46699

Na, sikerült lefényképezni, lekicsinyíteni a terítőt. Ez készült kendercérnából.

A sztorija: Horgolom a terítőt, az egyik fiam nézi, nézi, egyszercsak megszólal. Anya, látom, hogy most horgolod, de mégis olyan, mintha régi lenne!!!!

Szóval, tényleg igaz, hogy a kendercérnának antik hatása van. Keményítés nélkül ilyen.

A képtárba feltettem a mintáját is.

fpárduc Creative Commons License 2008.04.06 0 0 46698
Ja igen!
Luna!
Emlékszem ám! :)
Örülök, hogy sikerült választanod, és el is készítened :)
fpárduc
fpárduc Creative Commons License 2008.04.06 0 0 46697
Szirmok!
Én is örülök, hogy jobban vagy, csak lassan mindennel, ráérnek a dolgok, és meg is fognak várni! Szóval csak annyit mindenből, amennyi jólesik. Ha egy kicsit is fáradt vagy, inkább ülj le pihenni.

Na akkor fennt vannak a képek, mindjárt mutatom őket:D
fpárduc
Nuska4 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 46696
Evike! Ez is egészen elképesztő. Nagyon ügyes vagy!
Előzmény: evike001 (46688)
fpárduc Creative Commons License 2008.04.06 0 0 46695
Na akkor először az olvasás eredményét írom :D

BUBUKA! Nagyon szép a teákészlet! A csészék és az alátét egybe van horgolva?

AZSÚR! Szerintem teljesen érthető a leírásod, mármint annak, aki tud kötni. Én sajnos még nem tudok. Még... :)

MARGITMAMA! Szép az udvarotok. Jól láttam, hogy a lépcsőn egy cica van?

JOLIMAMA! Jobbulást az unokádnak!

KORMÓKA! Mi az a progresszív lencse? erről még nem hallottam, pedig én is szemüveges vagyok. A Párom is, és neki van olyan lencséje, ami fényre sötétedik.
Nekem inkább dioptriás napszemüveg kellene, mert ha növényvédősként dolgozom majd, és nem fénymásolóként, akkor fontos lesz, hogy az eredeti színeket lássam, (foltok színe nagysága fontos a betegség okának megállapításában. lehet, hogy inkább egy sötétítő lesz a megoldás. :) )

EFÜLESKE! Nagyon jó lett a poncsód! Irigylem a tulajt! Lehet, hogy én is csinálok majd egyet! Majd... (mennyi tervem lett, nektek hála...)

NUSKA4! Kenderből horgoltál terítőt? Kíváncsi vagyok rá és a sztorira is!!!

CSIRIP46! Szorgoskodnak nálunk is a méhek! :D csak nem várják meg amíg lefényképezem őket!

Lehet, hogy valakit kihagytam, pedig jegyzeteltem :)
Mindenkit dícséret illet! Jó sokat kellett vissza olvasnom.
A remoska engem is érdekel! Még nem is hallottam róla, csak tőletek. Kíváncsian várom a recepteket hozzá. :D
fpárduc
csirip46 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 46694
SZIRMOK. Nagyon örülök, hogy látlak !!!!
Előzmény: szirmok (46687)
csirip46 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 46693
Évike. Ez is nagyon szép!!! Én is valamikor elmentettem és elraktam az ...ha lesz sok időm, meghorgicálom - ba. Mutatós !
Miért nem csinálsz egy képtárat, oda fel tudod rakni a szépségeidet és a mintájukat is.

LÁNYOK. MÉG MINDIG VAN EGY IWIW MEGHÍVOM.



Előzmény: evike001 (46688)
Csopi47 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 46692

Szirmok !

Jó hallani,hogy jobban vagy, csak vigyázz magadra, a takarítás huszadrangú dolog az egészséghez képest.

 

Minden betegnek, beteg uncsiknak mielőbbi gyógyulást.

 

Csopi47 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 46691

Jolimama!

Először Neked válaszolok,beteszem a linkjét a tulajdonosnak.

 

http://www.forrasvendeghaz.hu/

 

Bár ebben még a vonat nem szerepel, hiszen tegnap volt a bemutatkozásuk, de nagyon aranyos a hölgy, ha kérdezel tőle válaszol.

Úgy tudom, hogy van egyórás erdei vasutazás 1.000 Ft, kétórás 2.000 Ft, az ötórás meg 3.000 Ft. Ez csak azért nem biztos ár,mert én is a barátunktól hallottam.

Az én fejemben is megfordult, hogy a nyugdíjas clubot el kellene vinni, úgyis sok a lábfájós, és így gyaloglás nélkül az erdőben lennének. Majd ha megtudom a részleteket, tájékoztatlak. Ha hamarabb kell, akkor nyugodtan érdeklődj emailben.

 

LRJudit tudod nagyon szeretem az én virágaimat, de gondolkodás nélkül elcserélném Veled a nárciszt is,meg a többit is. Gyönyörűen dolgozol.

 

Margitmama valóban nagy élmény volt, bár én rengeteget voltam a férjemmel a Bakonyban,mikor még vadászott. Azokban az években csak saját magam által készített szederszörpöt, bodzaszörpöt,lekvárt, gombát meg amit az erdő ad, azt ettünk. Nagyon szerettem kint lenni. Tegnap egy kicsit nosztalgiáztunk.

 

Köszönöm mindenkinek a dicsérő szavakat, jól esik

 

Anhika olyan kár, hogy annyira messze lakunk egymástól. Már a Borcsi is hívott,de akár hogyan nézegetem, nagyon messze vagy.

 

Puszi mindenkinek Csöpi 

evike001 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 46690
Szia, Luna65!
A te teritőid is nagyon szépek, tedd majd fel a rajzát ha van. Köszi.
Előzmény: luna65 (46681)
ANHIka Creative Commons License 2008.04.06 0 0 46689

Evike 001!

Mezőberényben lakom Békéscsabától vissza 20 km-re szeretettel várlak,jó busz járat

van,én elkérném az ekü színü oválos terítő mintálát.Köszönöm.

EICU gyertek várunk szeretettel,jön Rebeka,Borcsi is ha az időpont nem jó akkor

változtathatunk.

Jolimama köszönöm értemtett biztatást
evike001 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 46688
Kedves Nuska!
Igen, én horgoltam, de van még sok,és fogom küldeni a rajzát is,
csak most e- pillanatban a fiam elment itthonról nála van a fotógép,
de amint hazajön (kb. 1-2 órán belül) küldöm neked, hogy dolgozhass.
Még további képeket is küldök, és ha valaki meg akarja horgolni,
küldöm hozzá a rajzot is. Én nagyon sokat horgoltam, maj mutatom,
meglátod milyen szépek. A németeknél több lakásban láttam felrakva.
Előzmény: Nuska4 (46682)
szirmok Creative Commons License 2008.04.06 0 0 46687

Sziasztok!

 

Ezt a hozzászólásomat harmadszor írom, valamiért mindig elszállt.

Szóval itt vagyok, már jobban érzem megam, sőt a xszemest is csinálgatom már.

2-3 hétig vigyáznom kell, nem szabad egy két dolgot csinálnom, de majd kibírom valahogy.  A takarítás úgyis megvár.

Luna, nagyon szép lett a terítőd és ehhez a garnítúrához nagyon passzol.

Vicus, gratulálok az autóhoz.

Csöpi és Erzsimami, igazán szép csokrokat csináltatok.

A topikon lévő gyengélkedőknek kívánok mielőbbi gyógyulást. Jolimami, unokádnak szintén.

LRJudit, ez a nárcisz gyönyörű, el tudom képzelni, sárgában milyen lesz!

A poncsó is nagyon jó, lett, gondolom örül neki aki kapja.

A nyolvanas években volt nagy divat a remoska, valahol a telken nekem is van még 2 db méretben különböző. Gondoltam már nem használom, hát kiselejtezem, de ahogy írjátok, már megint kedvet kaptam hozzá. Az árától elájultam, hogy kerülhet ez ennyibe?

Ha vannak receptek hozzá, szívesen fogadnám én is. Köszönöm.

Na míg ezt ennyiszer leírtam már nem tudom kit hagytam ki.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!