Keresés

Részletes keresés

khru Creative Commons License 2010.10.24 0 0 70517
Ezt a 30 másodpercet talán nem minősíteném. :-)) de miközben tologatta a fejedet talán kitörted volna az ujját, vagy bevertél volna párat, sokkal több esélyed lett volna arra, hogy ne az általad megjelölt technikára összpontosítson leginkább.

Unfair? Olyan van egy csatában?

wai

Előzmény: Taiszaki (70515)
dezsoKE Creative Commons License 2010.10.24 0 0 70516
"Kérdeznék, az edzésedből mennyi a tényleges vívás?"
Edzese valogatja, ha nem alapozo idoszak van osszel, akkor a 2 oras edzesbol mondjuk 20-30 perc, de van, amikor ennel is tobb.
Előzmény: f_zsolt_01 (70497)
Taiszaki Creative Commons License 2010.10.24 0 0 70515
Kiprobaltam egy kek oves bjj-s kollegaval, hogy en jelezhetek harapast, o nem, ezen kivul normal submisson mehet mindkettonk reszerol. Kb. 30 masodpercbe kerult harapast talani rajta, miutan a foldre kerultunk. O nem ment harapasra, csak "jatszott" es tolta el a fejem :) Szoval a taktika termeszetesen valtozik, ha lehet unfairkedni, de az sulyos kerdes, hogy kinek mikor kattan be egy csetepateban, hogy itt az unfair play ideje...
Előzmény: khru (70513)
Annatar Creative Commons License 2010.10.23 0 0 70514
Kis magyarázat a korábbi írásomhoz:
"Átlag kungfus" és "átlag karatés" egyéneken nem azokat értem, akik heti kétszer másfél órát eltöltenek egy ízlésesen zászlókkal feldíszített iskolai tornateremben szép színes övekkel díszített ruhákban, és utána a világot legyőző szuperharcosnak érzik magukat.

Hanem azokat akiknek ez a stílus ki lett találva, azokat a kínai és okinawai egyéneket akik karavánokat kísértek, titkos társaságokban lázadtak az aktuális hatalom ellen, vagy egyszerűen csak meg kellett védeniük magukat _akkor és ott_.
Ők élesben használták, lehet, hogy csak egyszer, lehet, hogy többször. Lehet, hogy kihívások miatt, lehet, hogy háborúban.

Nyilván le kellett volna ezt írnom.


khru Creative Commons License 2010.10.23 0 0 70513
Ha nem haragszotok akkor én válaszolok kérdésedre.
Alapvetően a Muaythai (vegyük az egyik legelismertebb ágát a Muay Chaiya-t(Boran) is ugyan úgy mint a más harcművészetek nem a mostani értelemben ismert harcművészkedésre lett kialakítva. Harc (háború-csta)közben a fegyverek kiegészítésére használt harcmodor. Amiben több mint a többi HM, az talán az lenne, hogy ezekben a modern szelíd időkben a legtöbbet őrzött meg a régi éles harcmodorból. A Muay Chaiya mozdulatait láthatjátok a web oldalunkon. Mára ezek a mozdulatok átalakultak a modern küzdelem szabályainak megfelelően. Azt mondanám nyugodt szívvel, hogy ez az ágazat amellett, hogy nagy mértékben átalakult még is a legfontosabbat megőrizte. A mai harcosok a modern edzés technikáknak köszönhetően sokkal gyorsabbak és talán pontosabbak is. De a régi mesterek meg (amelyik még él) azt mondják, hogy ezek a mai fiatalok(Pl. Pramuk) puhányak. Nem tudnak már csak menetekben küzdeni. Ha nem pihenhetnek 3 percenként akkor meghalnak. Ha egy nagyobb darab emberrel kerülnek össze akkor nem tudják mit kell csinálni, mert ezt nem tanulják. Már a kad chuek sincs megengedve. Micsoda puhányság!!! :-) Már fejelni és karmolni de harapni sem lehet. Piha!
És erre mondtam én sokszor a földharcot annyira favorizálóaknak. Merne valamelyik is olyan fejet karolgatni amiben hegyesre reszelt fogak arra várnak, hogy egy félkiló húst kiharaphassanak belőle?

wai
Előzmény: bigbabylon (70509)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2010.10.23 0 0 70512
na jó, mondj egy karatést K1 -ben aki nem edz keresztbe...
Előzmény: Bela_Vak (70508)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2010.10.23 0 0 70511
bigbabylon,

nem karatéztam, így sajnos nem tudok válaszolni a kérdésedre, de tényleg. Az ember megtanulja a taktikai, technikai elemeket az oktatójától, kipróbálja, csiszolja a technikákat, finomít a ritmusom, időzítésen épít egy jó erőnlétet, felkeményíti a testét és működik.

Előzmény: bigbabylon (70509)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2010.10.23 0 0 70510
Ne haragudj, de nem érdekel amit írsz.
Előzmény: Bela_Vak (70508)
bigbabylon Creative Commons License 2010.10.23 0 0 70509
Nekem nincs gondom ezekkel,csak nem értem,hogy ami a karatéban szar(kata,kihon,kötött páros gyakorlatok)hogy lehet jó
a thai boxban?Sőt,hogy lehet hogy szinte ugyanazokra az alapokra épülnek?
(Ez költői kérdés,ha megtisztelsz ne a kérdésre magára válaszolj!)
Értelmükben nem ,csak a végrehajtás módjában különböznek kissé.
Előzmény: f_zsolt_01 (70507)
Bela_Vak Creative Commons License 2010.10.23 0 0 70508
Lattal mar seidokaikan karatet, vagy megint csak a papagaj beszel ki a fejedbol?
Előzmény: f_zsolt_01 (70505)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2010.10.23 0 0 70507
Az ősibb Muay Thaiban vannak ilyen 3-4 mozdulatos gyakorlatok és formagyakorlat szerű dolgok is. Mi ezzel a gond? Korábban Khrutól is tanultam vagy egy tucatnyi ilyen kis csemegét (mostanában nem tudom, mert bevallom őszintén többnyire munka miatt nagyon nem jó az időbeosztásom :().
Előzmény: bigbabylon (70506)
bigbabylon Creative Commons License 2010.10.23 0 0 70506
A DVD -n szereplő úr munkásságát nem ismerem de a "home study course" felirat elég erőteljesen megkérdőjelezhetővé teszi a dvd értékét. Szerintem ne vedd meg.

Pedig majdnem feltörtem a malacperselyt:P
Van 4 thai boxos dvd a winyómon,
http://www.dcothai.com/product_info.php?products_id=537
pld,ezekről sunelom a régi technikákat,egy csomó analóg dolog van benne,pld a goju karatéval.
Vannak itt formagyakorlatok,mélyebb,karatéhoz hasonló állások,yóga v.taichi szerű gyakorlatok stb.
Csupa csupa varázslás:P
Ja és érdekes módon,a páros gyakorlatoknál egy két ütésig megy a dolog.
Előzmény: f_zsolt_01 (70504)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2010.10.23 0 0 70505
Itt hozzátenném, hogy a mai K1 bajnokai igen sokat edzenek keresztbe, nem ritka, hogy ökölvívókhoz járnak, Thai, vagy Kick-Box edzőket alkalmaznak és csak onnan tudod, hogy az eredeti stílusa karate, hogy az elején leveszi magáról a fekete övet meg a gí -t.
Előzmény: Bela_Vak (70500)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2010.10.23 0 0 70504
bigbabylon,

legutóbb kifejezetten vigyáztam arra hogy még csak meg se említsen a Thai Box -ot, hanem az 1700 -as, 1800 -as évek ökölvívását hoztam fel példának :D. A fullkontakt nem egyenlő a thai box -al, jóllehet kevés stílus képviselői vállalják ezt be.

"De te egyfolytában a karatét fikázod,meg méregeted össze a fullos ringharccal,"
:D akkor félreértjük egymást :D

1. igen tudom láttam is ilyen küzdelmeket nem volt gyenge
2. ezzel is egyetértek, ha ez alábbiakat nem tudod kigyakorolni, akkor nem sokat ér, de pl. fullban módod van belső combra rúgni (kis célpontváltás és here lesz belőle), illetve megtanulsz védekezni, fullban módod van fejre ütni (kis célpontváltás....), illetve ezt is megtanulod védeni. Ha azt akarod, hogy a gyakorlópartner másnap is jöjjön, akkor ki kell egyezni egy mindenki számára elfogadható megoldásban. A régi szép időkben az ökölvívók kesztyű nélkül nyomták, viszonylag kevés sérüléssel túl tudták élni a dolgot. Érdekesmód az alapállás és a kéztartás (régi fajta ökölvívásban) inkább a testet védte és az első kéz kicsit nyújtottabb volt, akkor még ment a clinch, birkózás is. A mai ökölvívók azért elég erőteljesen támaszkodnak a bandázs és a kesztyű adta biztonságra, de azok a taktikák és technikák még ma is ott vannak a ringben amit régen fejlesztettek ki (mondjuk azért itt azért a clinch szinte teljesen eltűnt ).


"Keverve meglehetne csinálni,full kontakt amit a kyoban lehet és semi ezek a területek,igazi karate tekhnikákkal.de abból mi lenne?"

Ez szerintem nem működne, csak szabálytalankodások lennének, meg "véletlen" leütések és sok sérülés. Ha jól emlékszem Archi Moore (beceneve: munguz, aki 46 éves mondott le önként a félnehéz súly bajnoki címéről, majd felment nehéz súlyba és mindaddig ment előre amíg Cassius Clay meg nem állította) mondta a következőket:- "Semmi szükség ezekre a párna nagyságú kesztyűkre, gyerekek....Meg kell tanulni boxolni mielőtt bementek a ringbe és akkor nem lesz semmi probléma...." Az öregről tudni kell hogy pályafutása végeztével gyakorlatilag sértetlen volt az arca :D

"Kések : Megint a ferditések világnapja van?"
Nem, azt írtad, hogy ha a kedvenc késedre ráfogsz az mindent üt :D én meg nyilván azt gondoltam, hogy hordod magaddal. Megjegyzem a 8 cm pengehosszúságú kést elveszi a rendőr, mert KKVE és ad egy csekket hogy fizesd be az alább jelzett összeget (hacsak nem fektet le mint különösen veszélyes bűnözőt :D), azaz ha terepről visszajössz a nagyvárosba, fogod elcsomagolod a késed és beteszed a hátizsákba :D, úgy már szállíthatod. (ha nem hiszed járj utána)

"Amugyis ezek terep,vagy ha tetszik tulélő kések,nem afféle gyilokok.:P"
valami ismeretem van ezekkel a késekkel kapcsolatban, konkrétan mind a három fajta volt már a kezemben, ezért mertem leírni, hogy jó kis kések ezek. Mondjuk egyiket se tartanám otthon, nem tudnám őket kihasználni, ilyen erdőjárásra megy egy zsebkés szinte elég is (hacsak nem ottalvós a buli :D)

A DVD -n szereplő úr munkásságát nem ismerem de a "home study course" felirat elég erőteljesen megkérdőjelezhetővé teszi a dvd értékét. Szerintem ne vedd meg.

Előzmény: bigbabylon (70498)
Bela_Vak Creative Commons License 2010.10.23 0 0 70503
Ja ertem, es pl a karate meg ugye eredeti, magyar gyokeru sport, ezert a hodmezovasarhelyi kulturhaz edzese az etalon, amikor arrol van szo, hogy eredetileg hogy alakultak ki a technikak vagy milyen alapveto strategiara epul.
Előzmény: khru (70501)
hiryu2,0 Creative Commons License 2010.10.23 0 0 70502
Khmm. Ez csak táj-boksz.
Előzmény: khru (70489)
khru Creative Commons License 2010.10.23 0 0 70501
Ez egy ilyen világ. No nem nálunk, de ott dél-kelet Ázsia környékén igen.

wai
Előzmény: Bela_Vak (70496)
Bela_Vak Creative Commons License 2010.10.23 0 0 70500
Megjegyeznem, hogy pl K1 is ugye egy full kontak karate agbol indult, ne csak shotokanosok vannak a vilagon.
Előzmény: bigbabylon (70498)
bigbabylon Creative Commons License 2010.10.23 0 0 70499
az hogy kontakttal,lehet hogy két t....bocsa.A többi elütés,ezt meg szégyellem:)
Előzmény: bigbabylon (70498)
bigbabylon Creative Commons License 2010.10.23 0 0 70498
Te Zsolt

Értsünk már szót.....te nem ezt mondod amit Dezsőkének irsz,mert egy szót se szólnék.
Basszus,ha azt mondod,hogy amit te karaténak látsz,az utcai küzdelemben nulla,a thaisok meg megeszik őket,én azt is aláirom.
Sőt ,ha azt mondod,ezek a stilusok a mögé tett egyéni képességek nélkül sz..t se érnek ,nem tiltakozom.
De te egyfolytában a karatét fikázod,meg méregeted össze a fullos ringharccal,
Pedig 1.Karatéban is lehet gyakorolni full kontaktal
2.Igen,karatét nem lehet gyakorolni full kontaktal,mert a karate lényegénél fogva ott kezdődik,ahol a mai thai box sport végződik.Nem tudsz full kontakton térdre ,herére rugni (bár már a század elején a goju ryuban ,bizony rugdostak herére bőszen) nem tudsz torkot,szemet,nyakcsigolyát stb támadni.
Sőt fejre se tul jó mégcsak ökölütést se engedélyezni.Jó sok törött orr,sérült szem meg kéz lenne.
Keverve meglehetne csinálni,full kontakt amit a kyoban lehet és semi ezek a területek,igazi karate tekhnikákkal.de abból mi lenne?

De egyébbként amit DezsoKE nek irsz az nyilván igaz.

Kések : Megint a ferditések világnapja van?
Ezt: ÁÁÁÁrgggrrraa kolléga ezek a kések KKVE közterületen a rendőr elkérheti és kér még hozzá 50 rugót :DDDD (egyébként jó kis kések :D)
Ugy irod mintha késbuzi lennék,aki ezekkel szaladgál.Pedig nem,nincs egy fia késem
se.Amugyis ezek terep,vagy ha tetszik tulélő kések,nem afféle gyilokok.:P

Más :ehhez mit szólsz? (kép)

Előzmény: f_zsolt_01 (70497)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2010.10.23 0 0 70497
DezsoKE,

bevallom jól esik szívózni a karatés kollégákkal :D ... egyébként meg nem értem mi a gond azzal ha azt mondom, hogy fullkontaktban lehet begyakorolni egy csomó dolgot. Fullban nem technikát tanul az emer, hanem képességeket/készségeket fejleszt.
Úgy nem fogom fedezni magam ha a másik fél azt mondja, hogy nini ott nyitott az oldalad... ha viszont odarúg ezt megtanulom.
Kérdeznék, az edzésedből mennyi a tényleges vívás?
Előzmény: dezsoKE (70493)
Bela_Vak Creative Commons License 2010.10.23 0 0 70496
Valahol vicces, hogy ha hozzaszoltok, akkor az "atlagtajbokszos" az a burmai falusi geyrek, aki mar 10 evesen is rinben harcol, ha meg "atlagkaratesrol", akkor az etalon nektek 13dik keruletben a gyerekedzeseket tarto 1kyus kovacsbela.
Előzmény: khru (70488)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2010.10.23 0 0 70495
off
ÁÁÁÁrgggrrraa kolléga ezek a kések KKVE közterületen a rendőr elkérheti és kér még hozzá 50 rugót :DDDD (egyébként jó kis kések :D)

on
Előzmény: Haragei (70490)
dezsoKE Creative Commons License 2010.10.23 0 0 70494
A karate eredetileg kifejezetten onvedelmet oktat a katan es a bunkaion keresztul. Ami mara lett belole (ugralos kuzdelem), az egy marhasag.
Előzmény: f_zsolt_01 (70482)
dezsoKE Creative Commons License 2010.10.23 0 0 70493
Na, megint arrol megy a vita, hogy ha valaki jon egy masiknak a szabalyrendszerebe, akkor a masik lesz jobb, es a valaki kikap. Ezen nem kell csodalkozni. Ha a kezilabdas jon kispalyas focizni, ki fog kapni. Ez forditva is igaz, pedig a "ring" ugyanaz.

Johet velem kendozni egy magas szintu iaidos. Ha nem tanult kendot, ki fog kapni.

Az megint mas kerdes, hogy hol milyen a szabalyrendszer. Egy MT kuzdo szepen ki fog esni egy karate kata versenyen. Egy kyost szepen leiskolaznak egy lokokez versenyen. Folytassam?

Lehet par ezer hozzaszolast irni, de minek? A mai fullmacso "szetverem-a-fejedet-szetrugom-a-combodat" szabalyrendszerekhez (legalabbis az alloharchoz) "egesz veletlenul" a MT szabalyrendszere all a legkozelebb, ezert eredmenyesek a MT gyakorlok ebben.

Erdekes egyebkent, hogy a XXI. szazad elejen egy olyan teruletnek van a legnagyobb presztizse, ahol szetverik az orrod, a szemoldokod, verzel, torhet kezed-labad-orrod, stb. Nezzetek meg, a kardvivas peldaul hozza tudott szelidulni a "bekehez". A loveszet is. A birkozas, judo kifejezetten "barati". A maradek (MT, kickbox, box) pedig azert kell, hogy tesibol felmentett gazdag gyerekek tudjanak orjongeni a profik veret latva. Minden mas gyakorloja ezeknek a stilusoknak, nos, oket nem nagyon ertem.
bigbabylon Creative Commons License 2010.10.23 0 0 70492
Illetve a RAT7 es nekem is megtetszett
Előzmény: bigbabylon (70491)
bigbabylon Creative Commons License 2010.10.23 0 0 70491
Ok,bocsi,megint kevertem a nickeket....mindig irok valamit a másikon és elfelejtek kijelentkezni.
Előzmény: Haragei (70490)
Haragei Creative Commons License 2010.10.23 0 0 70490
Igazából kettő van,az igásló Bushman nagyon bejön,de a Scouth Recon szerintem egy jópofa kés.
Előzmény: f_zsolt_01 (70485)
khru Creative Commons License 2010.10.22 0 0 70489
És még egy apró kiegészítés. Olyan hogy thay nincs. Thai az van.

wai
Előzmény: khru (70488)
khru Creative Commons License 2010.10.22 0 0 70488
Kedves Hzsolt!

4, És, hogy osszam az észt a másik oldalnak is, az átlag box/thay box edző úgy gondolja, hogy puszta kézzel pont ugyan úgy kell üttni védekezni mint kesztyűben. Egyébként erről van egy nagyon jó cikk valahol a neten az angol és amerikai boxolókról a századelőről. Az angolok meccseltek puszta kézzel is és jobban vigyáztak a kezükre.

Hogy a boxolók mit gondolnak nem tudom. De a Thaibox(Muaythai) az eredetileg pusztakezes harcművészet. Még napjainkban is láthatsz ilyen mérkőzéseket. Minden évben megrendezik a Burma(Mianmar) vs Thailand és vs Kambodia találkozókat.Ha kíváncsi vagy rá akkor nézd meg az oldalunkon. www.muaythai.hu a saját videók között találsz ilyet is. Ne tévesszen meg az ha valamelyiken box bandage van mert az a kezedet nem igen védi. És már 10 éves korban is így küzdenek. Így aztán lehet némi fogalmuk a pusztakéz használatáról.


wai

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!