Keresés

Részletes keresés

Százbolha Creative Commons License 2005.06.15 0 0 6630

mayan:

 

Elküldtem az állást!  1740

***********************************

 

 

 

tofffe-val egyet értve én is a hagyományos játékokat támogatnám.

 

Bár az is lehet hogy ismét kihagyok pár hónapot vagy csak "csendes társként" fogok játszani.

nagyon elgondolkodtam a Republic korai megszerzésén meg az itt bemutatott állásokon (screenshot).

 

A magam részéről korlátoztam a reloadokat (10-20?) és semmilyen segédeszközt nem használok.

Nekem így élvezetesebb.

 

Bocs!

 

 

 

Előzmény: Mayan (6624)
billy76 Creative Commons License 2005.06.15 0 0 6629

Hello !

 

Böngészem a fórumot és látom milyen modod van. Honnan lehet letölteni?

A többi moddal sokszor az a bajom, h brutál gépigénye van...

A közös feladványunkat nem sikerült értékelhetően befejezni, mert soká (2012) fejeztem be, magasnak tünt emperor szinten ez a játék nekem... az elején bealudtam...

nemsok időm volt vele foglalkozni, nemsoká megyek szabadságra addig probálkozom.

a térkép elkészítéséhez köszönet, a többiek le diplomáznak, utána multiplayer-ben kiprobáljuk...

Előzmény: VS (6626)
mzprox Creative Commons License 2005.06.15 0 0 6628

Én a jövőhétre gondoltam, de a hónap vége is jó :).

Annyi biztos, hogy nem mod lesz, mert sokaknak nem tetszik, de esetleg B feladatként majd indítunk egy olyat is :)

Előzmény: tofe99 (6627)
tofe99 Creative Commons License 2005.06.15 0 0 6627
OK, de kellene mindenképp egy határidő. Akkor legyen a hónap vége. Akkorra gondolom, kiötlöd, hogy mi legyen a következő... :)
Előzmény: mzprox (6625)
VS Creative Commons License 2005.06.15 0 0 6626

Nekem megvan az Ancient M. Mod (TAM), csak a gépem nem bírja teljes létszámmal...

 

Nekem továbbra is Rhye's Civ mod a kedvencem, és én csináltam ehhez egy "kistesó" verziót (Clashing of Empires), az elfut minden gépen... :).

Csak nem tudom, rávehetünk-e embereket, hogy letöltsenek 161 megát...

Előzmény: mzprox (6625)
mzprox Creative Commons License 2005.06.15 0 0 6625

Nyugodtan fejezze be mindenki nem tudom mikor lesz kész a köv :). 

Akkor a mod-ot kizárom, bár lehet, hogy rábeszélek  néhány embert az Ancient mediterranean modra (tényleg nagyon profi mod :) )

Előzmény: Mayan (6624)
Mayan Creative Commons License 2005.06.15 0 0 6624
Grat, ez se semmi!

Akkor vegulis nem hosszabitunk? Miattam mondjuk nem kell, mert tovabbra se birtam elkezdeni, de hatha van meg valaki, akinek van felkesz allasa.

Mod-okat en nem tamogatom, de ha a tobbsegnek nincs kifogasa ellene, akkor mehet.
Előzmény: tofe99 (6618)
tofe99 Creative Commons License 2005.06.15 0 0 6623
Az se lesz akkor kevés idő, mire a módosított szabályokkal tisztába jövök...
Előzmény: mzprox (6621)
tofe99 Creative Commons License 2005.06.15 0 0 6622
Elég sokat gondolkoztam, meg elemezgettem a helyes tech fejlődéseket meg a kereskedelmet, a középkorvégi csodamaximalizálás is sok idő volt, meg persze a végén a nagy hadjáratok...
Előzmény: mzprox (6620)
mzprox Creative Commons License 2005.06.15 0 0 6621
Még gondolkozom rajta. Én szívesen kipróbálnék valamilyen hagyományostól eltérő játékot mod, vagy esetleg egy scenarió jöhet szóba-mégpedig valami jó nehéz :). A rise of Róma annyira nem tetszik, főleg nem a rómaiakkal-lehet hogy belepiszkálok egy kicsit és az lesz a köv. gotm. :)
Előzmény: tofe99 (6619)
mzprox Creative Commons License 2005.06.15 0 0 6620
Nekem csak 17 óra játékidőt írt ki (persze a reload miatt ez "kicsit" több volt, de összességében hogy lehet neked annyi?)
Előzmény: tofe99 (6618)
tofe99 Creative Commons License 2005.06.15 0 0 6619
Én még nem játszottam velük, de annyira nem is hiányzik.
Inkább a hagyományosnak vagyok a híve... Van még pár nép, akit ki lehetne próbálni...

Mzprox: Mikor lesz állás, és milyen?
Előzmény: Arilian (6617)
tofe99 Creative Commons License 2005.06.15 0 0 6618
Több, mint 76 óra tiszta játékidővel (horror):
1385AD (1380-ban irtottam ki az utolsó német várost)

Biztos, hogy legalább 10-15 kör benne maradt a játékban, pl lehet, hogy nem kellett volna kommunizmusra váltani, nem kellett volna a repülést felfedezni, meg a végén az egyszigetes német városban pont 7 rifleman volt, nekem meg a transporton csak 6 marine...

Mindegy, már örülök, hogy vége. Az utolsó 30-35 kör, onnantól kezdve, hogy megtámadtam Kínát, nagyon időigényes volt. Az ellenből senki sem jutott el még a Corporation-ig sem.
A kommunizmus szuper államforma a játékban, persze a teljes potenciálját nem tudtam kihasználni, mert a kémkedés nem lett kifejlesztve, így nem tudtam SPHQ-t építeni.
Arilian Creative Commons License 2005.06.14 0 0 6617
Én a rise of rómát emparorban megnyertem no reload. majdnem mind végigjácottam, és nem annyira jók szerintem. egyébként csak mondom mer jáccani még mindig nem fogok szóval tőlem bármi lehet. (csak WOW :))
VS Creative Commons License 2005.06.14 0 0 6616

Tényleg, a 9 előregyártottból lehetne valamelyik!

Nekem a Rise of Rome és a Middle Ages lenne jelölt...

Előzmény: tofe99 (6615)
tofe99 Creative Commons License 2005.06.14 0 0 6615
Alapvetően azért jétszottunk eddig max standard térképpel, mert nem mindenkinek egyforma sebességű a gépe. Ezért nem támogatom a nagy térképeket és a sok civ-et.

Másrészt én személy szerint a modokat sem támogatom, nem akarok installálgatni.

Max a 9 előre elkészített szcenárió egyikét tudom elképzelni.

De természetesen ez csak az én véleményem...
Előzmény: mzprox (6614)
mzprox Creative Commons License 2005.06.14 0 0 6614

mit szólnátok esetleg egy mod-hoz? :)

Régebben kipróbáltam az Ancient mediterrean mod-ot és nagyon tetszett, de sajnos nem tudtam rendesen installálni: a szövegek el voltak "csúszva"...Arra gondoltam, hogy nyílván a rippelt kalózverzióm az oka, többek között ezért is vettem meg eredetiben, de a probléma nem oldódott meg. A fórumban azután olvastam, hogy nem mindegy milyen mappába rakjuk a file-okat, de még nem próbáltam ki, hogy ez megoldja-e a problémát.

 

Mindenesetre kultúrális játékra gondoltam (szigorúan science leader nélkül), elsősorban 100k 5-7cc-s verzióban, és extra csavarként mindezt a Minoszi kultúrával :) Velük játszottam anno és nagyon érdekes volt. amiért végül abbahagytam az az volt, hogy a körök egyre hosszabbak lettek, a végén több mint 10 percet kellett várni, hogy a számítógép lépjen :(. Lehet, hogy azóta javult a mod (már van újabb verzió) ill. nem indítanám el mind a 32 civilizációt, hanem jóval kevesebbet :).

 

Vélemény?

tofe99 Creative Commons License 2005.06.14 0 0 6613
Grat.
Mayannak.
Valszeg ezzel te fogod adni a következőt.
De bárki is adja, screenshotokat szoktunk mellékelni régebben a generáló képernyőkről, illetve ha nem random a térkép, akkor azt is mellékeljük.

Ha követjük az eddigi szokásos sorrendet, akkor Space Race jön, de ez természetesen csak ajánlás...
Előzmény: mzprox (6612)
mzprox Creative Commons License 2005.06.14 0 0 6612

Az első játékomat 1435-ben fejeztem be, de újrakezdtem 130 AD.-től egy "kicsit" korábban beindítva  a hadigépezetet, így 125 évvel korábban 1310-re szereztem meg az egyeduralmat :).

Az Indiai civilizációval az egész játékban egyetlen egy körig háborúztam és foglaltam el kb. 8 városát :) Ők voltak az utolsó Eurázsiai civilizáció Minden városukra jutott egy army-m meg néhány tank :)

 

Ebben a 125 évben az is közrejátszott, hogy még intenzívebben töltöttem vissza állást, mint az előző játékomban. A köv. Gotm-ot mindenkép 0 töltéssel fogom játszani és ajánlom is hogy vezessük be szabályként (persze ellenőrizni nem lehet).

 

Hova küldjem a save-t?

tofe99 Creative Commons License 2005.06.14 0 0 6611
1335AD
Indiának is csak 1-2 köre van... Aztán már csak fel kell sorakozni a zulukhoz, meg a ruszkikhoz... Szerintem 1400 körülre meglesz...
Master Szaki Creative Commons License 2005.06.13 0 0 6610
Sajnos én egy centivel sem kerültem közelebb ajáték végéhez a hétvégén. :-(
mzprox Creative Commons License 2005.06.13 0 0 6609
Új játékomban max. 5-6 kör van hátra, utóbbi esetben 1330 lesz a dátum :). Remélhetőleg ma este befejezem, bár egy kör lazán eltart vagy fél órát mostanában.
tofe99 Creative Commons License 2005.06.13 0 0 6608
1315AD:
Kína nincs többé, Németországnak 1-2 köre van, bár az egyik szigetes városát az istennek sem adja ide, úgyhogy azzal meg kell várnom, amíg meglesz az amphibious war. Mindegy, már nem sok vizet fognak zavarni, ha száműzöm őket Szumátrára...
Eddig sem éltek volna, ha nem akartam volna biztosítani a teljes kulturális határuk átvételét telepes hordáimmal. Ezzel aztán szépen "megközelítettem" az orosz városokat is, némelyiket saját területről fogom tudni ágyúzni. De először Indiát kell elintézni, mert valamiért megharagudtak rám. Csak tudnám, hogy miért. Mindig minden szerződést betartottam velük szemben. Bár így jobban végiggondolva ők léptek ki a németellenes szövetségből, úgyhogy nekem kellene idegesnek lennem rájuk. Enyém így Európa, Észak-Afrika a Szahara nagy részével, és a teljes Kelet-Ázsia. Meg persze Ausztrália és környéke, valamint az Amerikai kontinens felső háromnegyede. Az inkákat a végére hagyom.

Ami a kommunizmust illeti, vegyes érzelmeim vannak. Egyrészt tudományban nem sokkal rosszabb, mint a köztársaság, a távoli városok termelékenysége lenyűgöző, mindazonáltal az, hogy csak emberáldozattal lehet siettetni a termelést, az nem túl jó. Persze úgy már túl jó is lenne...

Ha nem váltottam volna, talán hamarabb végeznék pár körrel, de megfogadtam, hogy kipróbálom végre...
Master Szaki Creative Commons License 2005.06.10 0 0 6607

Az attól függ, hogy menni időm lesz rá. :-))

 

MAX 100 év szerintem 1300 és 1400 között.

Előzmény: dode (6603)
unartis Creative Commons License 2005.06.10 0 0 6606

Változtattam néhány természeti erőforrás ikonon

Itt vannak:

 

 =Az új bor ikonja, =uránium ikonja,  =arany ikonja,

 

=csont(elefánt)....

 

Új stratégiai nyersanyagokat is bele tettem:

 

=keményfa, középkorban lesz jelentős nyersanyag, u.i. kell a hajó építéshez, egészen a szén ferlfedezéséig=>páncélozott hajó

 

=réz, ez valamivel korábbi, (bronzmegmunkálás nyersanyaga)...

 

Új luxus cikkek:

 

=gyógynövény(kamilla), =prém(róka),=bunda(medve)

 

És itt vannak a bónusz erőforrások:

 

 

=alma, =körte, =citrom, =narancs, =oliva

 

 

 

=gólya, =tőkésréce, =gímszarvas, =vaddisznó

 

 

 

unartis Creative Commons License 2005.06.10 0 0 6605
Sziasztok!
mzprox Creative Commons License 2005.06.10 0 0 6604
Nekem van 1 1435-ös győzelmem (mindig elfelejtem behozni a munkahelyemre  a sav file-t :) ), de elkezdtem újrajátszani 400 AD-től, egy kicsit korábban indítva a hódításokat-ezt még nem fejeztem be :)
Előzmény: dode (6603)
dode Creative Commons License 2005.06.10 0 0 6603

Es mikorra leszel kesz? ;-)

Gondolkodjak az uj allason, vagy ugyis a tied lesz?

Előzmény: Master Szaki (6602)
Master Szaki Creative Commons License 2005.06.10 0 0 6602

Végre volt időm játszani. :-) Tankjaim vannak, sőt egy Tank Armym is.

 

Már csak ketten maradtak, Az oroszok, akik némi kémtevékenységem után :-)) hadat üzent. :-)

 

Tehát megtámadta őt egyiptom is. Mert, hogy ő támadott meg engem.

 

tofe99 Creative Commons License 2005.06.10 0 0 6601
Mostmár biztos, hogy határidőre én sem leszek kész.

2 lehetőség van:
1. Kitoljuk a határidőt a hónap végéig, vagy
2. Aki a 15-éig beadott állások közül a legjobbat küldte, megcsinálja az újat, hogy akik már végeztek, elkezdhessék...

Várom a szavazatokat, az enyém: 1.
Előzmény: billy76 (6599)
billy76 Creative Commons License 2005.06.09 0 0 6600

a multkor olvastam a civfanaticson, h te ott is aktív vagy, grat...

engem érdekelne majd , ha lenne időm...

A patchokat letöltöttem, az oldalról más kell e hozzá?

 

Előzmény: VS (6591)
billy76 Creative Commons License 2005.06.09 0 0 6599

Hát emberek én se leszek kész,a munkahelyemen összetévesztettek Sztahanovval, annyit kell dolgoznom...

Amúgy is csak a XX.sz-ra sikerülne, ráadásul nálam India a főgenya, a többiek meg inkább mellette, mint ellene...

Van tech fölényem, de elhúzódó háborúra számítok, ha lesz rá időm... :-)

Mayan Creative Commons License 2005.06.09 0 0 6598
Allasokat tovabbra is nekem kell kuldeni. Az eddig erkezetteket felraktam. Sajnos en meg mindig nem tudtam nekikezdeni, ugyhogy lehet hogy ebbol a korbol is kimaradok.
Előzmény: Százbolha (6482)
VS Creative Commons License 2005.06.09 0 0 6597

fel kell tenni a modot, a Downloads-ban ott az Installer...

161 MB, de megéri! :))

utána jöhet a sav-file

 

Ajánlom a lapon elolvasni a mod jellegzetességeit...

pl. az archer védekező lett (a:1, d:2, védekező lövéssel),

AI civek kapnak extra fővárosi védőket,

telepedni csak síkra és dombra lehet,

hegyen nem lehet átmenni, sivatagon csak nehezen,

settler drága és sok shield (sőt, korszakonként egyre inkább),

hajók gyorsak, de csak tengeren,

stb...

 

(erre a modra (170x170-es) csináltam én egy verziót, kisebb térképre 100x100...)

Előzmény: mzprox (6595)
Master Szaki Creative Commons License 2005.06.09 0 0 6596

Most jutott az eszembe, hogy a CIV 1-et én akkoriban wincsi hiányában még 1,2 Megás, majd 1,44 Megás lemezről futtattam. Emléxem milyen nehéz volt kitalálni, hogy mely fileokat kell feltennem a lemezre, hogy minimálisan futtassam. :-)

 

És amikor megvettem a 170 Megás wincsimet, akkor maga volt a kánaán. Akkoriban a 40 megás wincsi volt a csúcs. A 80-as nagyon nagy volt. :-))

 

mzprox Creative Commons License 2005.06.09 0 0 6595
Ehhez föl kel rakni ezt a rhye modot vagy a save game tarttalmaza azt is?
Előzmény: VS (6591)
tofe99 Creative Commons License 2005.06.09 0 0 6594
Igen, arról van szó.

Megéri használni, mert kevesebb a veszteség, gyorsabban lehet előrenyomulni. Ráadásul én jóval előbb kifeljesztettem a RepP-t, így sok időm volt legyártani őket mostanáig, azaz a tankokig...
Előzmény: Master Szaki (6593)
Master Szaki Creative Commons License 2005.06.09 0 0 6593

Már régen is meg akartam kérdezni, de mi az az Arty?

 

Artilery? vagyis a tűzérség?

Előzmény: tofe99 (6592)
tofe99 Creative Commons License 2005.06.09 0 0 6592
Mostmár nálam is 1260 van, asszem, de lehet, hogy 1270. A következő körben kész az első tank, mialatt Kínát gyakorlatilag arty-val és infantry-val roppantottam össze. 4 városuk van, abból 2 egykockás szigeten. Azokat a békében majd elkérem...

Szintén felállítottam ostromgépezetemet Berlinnél is, erre kitört a pestis. Összepakoltam, átmegyek egy másikhoz (Spanyolországba), ott üresen is jobban védhető városuk is van.

Most lesz meg a kommunizmus is, mint tech, bár először le akarok gyártani pár tankot...
Előzmény: Master Szaki (6590)
VS Creative Commons License 2005.06.09 0 0 6591

Emberek!

 

AKi már túl van a Gotm16-on (jó móka volt, igaz? :))

annak ajálnom:

 

http://rhyesciv.uw.hu/

 

Vagyis a Rhye's mod-ot,

és ha ez megvan, akkor

a Goal-based challenge 2-t,

én lejátszottam (a hollandokkal kellett),

izgi volt nagyon a kolonizálás... :))

Master Szaki Creative Commons License 2005.06.09 0 0 6590

Jelentem egy centit sem haladtam előre. Még mindig 1260 van nálam, 4 körre vagyok a tankoktól.

 

Kína romokban, a németek nem adják nekem az egykockás szigetes városukat. :-(

 

Az indiaiak mérgesek rám, ezért hamarosan eltiprom őket. Már készülnek a tengerészgyalogosok a német városhoz.

billy76 Creative Commons License 2005.06.08 0 0 6589

Előre is kösz !

Persze h kell...

küldtem 1 mailt a címedre

Előzmény: unartis (6587)
unartis Creative Commons License 2005.06.07 0 0 6588

Sziasztok!

folytatás pénteken

Unartis

unartis Creative Commons License 2005.06.07 0 0 6587

Üdv Billy76!

Lehet kicsit későn írok, de most olvastam

Meg van az említett Tar.hu-ról származó magyar patch, persze saját részre(új néven) átalakítottam(vissza állítottam az angol verzió szerinti változatra1.07.f), mert ugye nem vagyunk Zuluk. 

Most készítek egy magyar civilizációt, ez nem a Zulu, hanem egy teljesen új, + civ(1.29f verzióban) egyedi  tulajdonságokkal(terjeszkedő és tudományos) és egységekkel(nomád lovas=kerék ismerete, lovas íjász=lovaglás, huszár=katonai hagyományok,stb), speciális csapat=lovas íjász(hármat lép/kör), mert volt amikor valamikor a honfoglalás idején imába foglalták nevünket a tőlünk nyugatabra élők.

most a civilopédián dolgozom, tervben van a civ.3 conquestsbe is beletenni

 

De ha megfelel az eredeti magyarítás változata, akkor küldöm!

péntek körül leszek ismét gépközelben

Unartis

Előzmény: billy76 (6100)
tofe99 Creative Commons License 2005.06.07 0 0 6586
Az ezeréves épületek duplát adnak, ez biztos.

A preserve random seed kikapcsolása azt jelenti, hogy a visszatöltögetések eredményesebbek lehetnek.

Ezen kívül igazad van, valszeg a több sci leader volt az oka. Egyébként a visszajátszásból az is kiderül, hogy mennyi volt. Csak vigyázni kell, mert csak a leaderek nevei alapján lehet megkülönböztetni a katonai meg a tudományos vezetőket.

Te is demigodon nyomtad? Mert a gyorsabb tech fejlődés is benne lehet...

Előzmény: mzprox (6585)
mzprox Creative Commons License 2005.06.07 0 0 6585

Nem hiszem, hogy jobban kezdtél, hanem nyílván csak előbb kaptál és több science leadert :DDD

Az én kezdésem: 3900-ban a főváros alapítása, 3600-ban templom megépítése, 3400-ban második város, 3200-ban 3. város, 1300 környékén republic.... szóval nem rossz kezdés ez sem :) hogyan lehet még ennél is jobb? csak úgy hogy több science leadert kap az ember, ami sajnos csak a véletlenen múlik

 

Én úgy tudtam, hogy az ezer éves épületek +2 kultúrát adnak, nem kétszer annyit.

 

Ha kivan kapcsolva a preserve random seed az mit változtat tulajdonképen? olvastam, hogy Te kikapcsoltad.

 

 

Előzmény: tofe99 (6583)
tofe99 Creative Commons License 2005.06.07 0 0 6584
Úgy igazán 2003 tavasza óta. Vazze az már két év! Előtte nagy kihagyás volt, és olyan 93-94-ben volt a Civ1.
Előzmény: unartis (6582)
tofe99 Creative Commons License 2005.06.07 0 0 6583
Na szóval. Az évszám tuti. Ha kell, megkeresem a GOTM15-ös jegyzeteimet, bár nem tudom megígérni, hogy megvannak még...

A felgyorsulásra tudok most egyből felelni. Minden kulturális cucc pontértéke megduplázódik, ha elmúlt 1000 éves. Ez egy kicsit visszamutat az első kérdésedre is, szerintem jobban kezdtem. Bár egyszerűen meg tudod nézni te is. Fenn van a táron az állásom, töltsd le, nézd meg. A kulturális tanácsadó mindent megmutat, amire kíváncsi vagy... Ha összehasonlítod, oszd meg velem is, mit találtál.
Előzmény: mzprox (6581)
unartis Creative Commons License 2005.06.07 0 0 6582

Mióta gyűröd a játékot,

Úgy igazán?

...

Nagyon jó ez a játék, tetszik a játékmenet, no meg a hódítás, kereskedelem is jó+ a diplomácia is megteszi, bele kukantottam a Civ4-ről készült képekre, a grafikája szokatlannak tűnik(abszolut felülnézet=így akartak 3D hatást elérni), ezért első látásra furcsa és zavaró de majd meglátjuk milyen lesz a gyerek!

 

Előzmény: tofe99 (6580)
mzprox Creative Commons License 2005.06.07 0 0 6581

Mint említettem nekiálltam a gotm15-nek, Demigod fokozaton a visszatöltéseket nem korlátozva. Visszaolvasva láttam, hogy Tofe99-nek volt egy elég maximalista játéka, gondoltam versenyzek vele egy kicsit :). Bár én nem használok save-game editor-t és nem állítgattam semmit az alapfelálláson (preserve random seed pl.)

Tofe! Tényleg befejezted 1340-ben? kigyűjtöttem pár részt a hozzászólásaidból:

 

340AD van, demokráciát fejlesztek, majdnem 90 kp jön körönként, ha jól emlékszem 5500 körül van Babylon...

 

Én is épp a a demokráciát kezdtem el kutatni 340-ben és a kulturális pontom 91-92 körönként, de Babylon még csak kb 5000. Jobban indultál volna? Én 3600 Bc építettem meg a templomot :), utána sorban az összes elérhető csodát. Egyébként a science leader szerintem túlságosan tápos dolog ahhoz képest, hogy random.

 

 Olyan 120 körül van a cpt-m. Ahogy számolgattam 1400 után nem sokkal meglehet a 20k. Ja, és már megvan a 2 SGL-em a ToE-hez, meg a Hooverhez.

Igen ez reálisnak tűnik, mert én kiszámoltam, hogy kb 140-150 ctp-t kellene elérnem ÁTLAGOSAN 250-től 1340-ig, hogy addigra meglegyen a 20k, és ez eléggé reménytelen :)

 

No, mindent-kihasználós 20k GOTM15 játékom végére értem. Sokat melóztam vele, majdnem 44 órát írt ki a végén.
1340AD Demigod, 8287 pont, 166 cpt a végén

 

Biztosan 1340-re lett meg? :), hogyan gyorsult fel ennyire a kultúrális növekedés?

Előzmény: tofe99 (6076)
tofe99 Creative Commons License 2005.06.07 0 0 6580
Kösz, este gyilkolok...

Egyébként érdekes dolgot vettem észre, ami kicsit hihetetlen is számomra. Ebben a topicban ez az 1230. hozzászólásom. Mi a fenét pofáztam én ennyit???
Előzmény: unartis (6579)
unartis Creative Commons License 2005.06.07 0 0 6579

Sok sikert ehez a

nagyratörő offenzivához, sajnos mostanában nincs időm a civ3-hoz sok dolog adódik(államvizsga -miegymás) ezért néha a fórumon kisérem figyelemmel az eseményeket, de nemsokára én is bele lendülök a világhóditó hegemóniába, addig némi finomítás a játékon.

Előzmény: tofe99 (6578)
tofe99 Creative Commons License 2005.06.07 0 0 6578
OFF

Az utóbbi 479 év... :)

ON

1110AD:
A japán délnyugati csücskébe telepített "pihenővárosom" váratlanul hasznosnak bizonyult. Kulturális terjeszkedése folytán benyúlt a határom Kínába, hozzávetőleg a Kamcsatka-félszigetnél 2 mező erejéig, úgyhogy stratégiát váltva telepítettem oda egy várost, ami kiindulópontja lesz a 4-5 kör múlva kezdődő Kína elleni inváziómnak.
Már felállt egy infantry és egy cavalry army (tank csak kb 15 kör múlva lesz), illetve városaim köpik kifelé az arty-kat.

Persze amikor ilyen szépen eltervezek mindent, akkor szól közbe a német... Megpróbált partraszállni nálam 1 cavalry-val, meg 2 MI-vel, 1 egység veszteséggel szépen hazaküldtem őket. Viszont így kirobbantottam a világháborút, szövetségre léptem az oroszokkal, indiával, és a zulukkal. Embargóztam is velük, de sajna nem szabadult fel a még hiányzó 2 luxuscikkből 1 sem...

Kína hamarosan bekapcsolódik, már embargót kötöttek ellenem a németekkel.
Mindenesetre ez most pont jókor jött, mert még jobban lelassította a fejlődésüket.
Nálam a németek, Kína és Oroszország a 3 legfejlettebb tudományos nép, az ipari korból van nekik Nationalism, és Medicine. Slussz. Most ketten a kommunizmusra gyúrnak, a németek meg a fasizmusra. Nekem ezzel szemben pár kör múlva kész a combustion, tehát nincs messze a tank illetve a bombázó.

Kínát 2-3 kör alatt megszabadítom 5-6 városától, és akkor megpróbálok egymezős-szigetes-városátadós békét kötni. Még vigyázni kell az emberek lelkére is, mert ugyan az Universal Suffrage nemsoká kész, még mindig republic-ban vagyok. Ráadásul most mindenki háborúzik, nem tudom mikorra lesz kommunizmus. Lehet, hogy csak 15-20 kör múlva.
Előzmény: unartis (6577)
unartis Creative Commons License 2005.06.07 0 0 6577

 Hi!

Talán méltoztatnál jobban figyelni!

Te mint nagy játékos biztos tudsz egy két jó tippet a játékkal kapcsolatban

A kritikádhoz csak annyit hogy, a parlament=nagycsoda, csökkenti a korrupciót az adott nemzetben amelyik felépíti, boldogság bónuszokat is ad, mert ugye egy európai pályán, hogy néz ki egy azték templom, vagy egy tiltott palota(Kína)(igaz emez kicsi csoda), tervben van még a Mátyás templom is mint a"magyar civilizáció" csodája. A magyar nép terjeszkedő és tudományos(elvégre eljöttünk idáig az Urál hegység mellől, és van valami gogyink is), igaz az utóbbi 85 év történelmi és diplomáciai kudarc!!!!!, de azért még itt vagyunk........

Előzmény: Master Szaki (6562)
mzprox Creative Commons License 2005.06.06 0 0 6576
Nem mindig rossz, ha a többiek szedik fel a goody hut-ot. Amikor találkoztam az amerikaiakkal már megvolt nekik a ceremonial burial, amit elüzleteltem és odaadtam az inkáknak. Köv!. körben az inkáknak megvolt a miszticizmus (vagy mi :) ), ezt valószínűleg egy hut-ból kapták.
Előzmény: sztyopka_remixx (6574)
billy76 Creative Commons License 2005.06.06 0 0 6575
Nálam az első harcos azonnal elindul, a Kaliforniai és az Oregoni (sac/kb) GH-t is elérem, bár változó h mit kapok: volt w, volt settler, volt tudomány és sajna sokszor barbár...
Előzmény: sztyopka_remixx (6574)
sztyopka_remixx Creative Commons License 2005.06.06 0 0 6574

Igen ott van, meg 1 még feljebb, de azt korábban eléri az emreikai scout. 1 körrel :(

 

esetleg azt kipróbálom, hogy rögtön öda indítom, akkor mi lesz

Előzmény: mzprox (6571)
eisx Creative Commons License 2005.06.06 0 0 6573
Ilyen azt hiszem nálam is volt preserve random seed mellett. Ráléptem egy GH-ra, harcos. Nem kell. Egykörös visszatöltés, hoppá, hülyeséget termel az egyik városom (arra már nem emlékszem egység építésről váltottam épületépítésre, vagy fordítva), átállítom. A következő körben na jó, felderítőnek mégis jó lenne az a harcos, GH-ra rálép tudományt ad. Azóta se sikerült ezt még egyszer megcsinálnom.
Előzmény: mzprox (6571)
mzprox Creative Commons License 2005.06.06 0 0 6572

Hétvégén elkezdtem játszani a Gotm15-el a 20k-s célt tűzve ki. A fővárost egyenesen a tehén mellé raktam szerintem ott van a legjobb helyen. Mivel négy goody hut van a főváros közelében persze nem bírtam ki visszatöltés nélkül játszani :). Eredmény: két tech, két settlers :).  Most 300-ban vagyok AD. 83 körönkénti kultúrával és nem sokára kész lesz a Kopernikusz, rákövetkező körben a ...majd valami... a science leader már türelmetlenül várakozik :). eddig összesen 4 (azaz négy) science leader-t kaptam :DDD. Felépült 7 ókori csoda + kettő középkori. Elég mázlista állás....

mzprox Creative Commons License 2005.06.06 0 0 6571

A legfontosabb tényező a goody hut-oknál az, hogy konkrétan melyik körben veszed fel. +PLUSSZ+ egyéb ismeretlen faktorok. pl. konkrét megfigyelés: üzleteltem valakivel, köv körben goody hut adot egy találmányt. Ha nem üzleteltem köv körben barbárok voltak ott. Itt is látszik, hogy komoly előnyt jelent ha valaki állást töltögetve játszik, mint ahogyan én játszom manapság :).

Majd  a következőt megpróbálom 0 visszatöltéssel játszani (már sikerült úgy is nyernem párszor). A kevés töltögetés és a körönkénti optimalizáció között szerintem nehéz meghúzni a határt, ezért vagy 0. vagy akármennyi töltéssel érdemes játszani (persze ezekbe nem számít bele a játék szüneteltetése csak a végén el kell menteni és onnan folytatni.)

 

Ebben a játékban én csak egy GH-t találtam. Hol van a másik elérhető? (É-Amerika NY.-i partján lévőről tudok.)

Előzmény: sztyopka_remixx (6568)
mzprox Creative Commons License 2005.06.06 0 0 6570

Ez szerintem nem így van, bár nincs kizárva. Azt mindenesetre megfigyeltem, hogyha egy körben kettő hut-ot is felvehetek, akkor lényegtelen, hogy melyiket veszem fel előbb uazokat kapom.

Másik megfigyelés: sosem azt a találmányt kapod, amit ép kutatsz. (tehát, ha nem tetszik a kapott találmány válts át arra és kapsz egy másikat.)

 

 

Előzmény: iloz (6569)
iloz Creative Commons License 2005.06.05 0 0 6569

A barbár falvakból kinyerhető dolgok asszem előre rögzítettek. Tehát megvan az, hogy az 50-ből mondjuk 5-ben van tech, 10-ben pénz, 2-ben telepes, 8-ban harcos, a többiben csak barbárok. Az viszont nincs meghatározva, hogy konkrétan melyikben mi van, bármelyikben lehet bármi, ez a véletlenen múlik. Így aztán a kezdőlépésektől függ, hogy miket kapsz.

Mondjuk egy 1. típusú kezdés azt eredményezi, hogy a többi civ csomó jó dolgot szed ki a falvakból, úgyhogy mire te odajutsz, neked már csak rosszra van esélyed.

Egy másik, 2. típusú kezdés esetleg juttathat neked 1 techet, vagy egy telepest, és biztos van egészen mázlis kombináció is.

Előzmény: sztyopka_remixx (6568)
sztyopka_remixx Creative Commons License 2005.06.04 0 0 6568

No nagyon gyúrtam a republicra. ie 750 tellett tőlem. Pedig azt gondoltam, hogy elhúztam nagyon.

 

Nekem a GH csak skilled warriort adott. a felsőt meg nem érem el, mert az amerikai felderítő gyorsabb. Ti elértétek mindkettőt? Miért nem ad nekem techet? Az baj, hogy 90-100%-on van a tudomány?

Százbolha Creative Commons License 2005.06.03 0 0 6567

Master Szaki

 

"Szerintem valójában akkor nem 190, hanem 1190 volt nálam az idő."

 

1. Az ábrákon jól látszik AD190.

2. Az ábrákon jól látszanak azok az egységek, amelyekhez Replac.Parts kell.

 

Csak gratulálni tudok ehhez az álláshoz!!!!

 

 

Százbolha

Előzmény: Master Szaki (6532)
Master Szaki Creative Commons License 2005.06.03 0 0 6566
Az igazság az, hogy sosem nézem az időt, azt tudom, hogy rengeteg kört lejátszottam. És időben is sok volt. Most 7végén nem lesz időm. :-(
Előzmény: mzprox (6564)
Master Szaki Creative Commons License 2005.06.03 0 0 6565
Transzportjaim vannak.... már. és még 4 kör és lesznek tankjaim is, ha bírja pénzügyileg a birodalmam. :-)
Előzmény: mzprox (6564)
mzprox Creative Commons License 2005.06.03 0 0 6564

Muhahahahhaahhah :)))))

 

Már meg akartalak gyanusítani, hogy valami cheat programot használtál, ugyanis kiszámoltam, hogy _még óriási mázlival_ se juthattál el idáig 190-re. Egyszerűen túl sok egységed van ahhoz képest, hogy a városaidban nagyon kevés a produkció és túlságosan nagyok az városaid, ahol nincsen igazán sok kaja. Mindenesetre az elmúlt két éjszaka próbálkoztam valahogy én is elérni a republicot 3000-re ( :-D),  de legalábbis még korábban, de sehogy se ment.... Azért nem rossz állás, hódításban jóval előbbre vagy mint én 1190-ben, de technoloógiában nem. Ilyenkor én már tankokat pakoltam a transzportokra.

Előzmény: Master Szaki (6563)
Master Szaki Creative Commons License 2005.06.03 0 0 6563
Szerintem valójában akkor nem 190, hanem 1190 volt nálam az idő.
Előzmény: mzprox (6556)
Master Szaki Creative Commons License 2005.06.03 0 0 6562

Ez lenne a Magyar csoda? Miért nem a halászbástya, vagy Máriapócs?

 

A parlament csoda? :-) Csoda hogy még áll? :-)

 

Lehetne például a gellért-hegyi barlang-alagút rendszer.

Előzmény: unartis (6560)
Master Szaki Creative Commons License 2005.06.03 0 0 6561

Ez valami BUG lehet. 6 kör után 1250-et ír ki a gép.

 

Amúgy elfoglaltam Berlint, Lipcsét, Pekinget. A kínaiak váratlanul hadat üzentek, holott barátkoztak velem elötte.

Előzmény: mzprox (6556)
unartis Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6560

Üdv!

Örülök hogy tetszik az újítás, igaz nem nagyon látszik ezeken a képeken.

A kárpátmedencébe én urániumot, búzát, lovat és erdélybe sót(luxus cikk), raktam, hiszen a középkor sóbányái jelentős bevételt jelentettek a királyoknak, most készül az európa térképem ott minden jó lesz, így helyi jellegű errrások(racka juh, magyar-szürke marha és helyi nyersanyagok itt majd jobban fér mint a világtérképemen.

A magyar nagycsoda a képen látható:

1. kép:(Parlament)

Előzmény: Törölt nick (6538)
unartis Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6559

Hello!

Kösz a kritikát értem mi a probléma, de úgy látszik ez a honlap lekicsinyíti a képeket és tényleg alig látszik rajta valami, talán segíthetnél abban ,hogy méretben maradjanak a képek ne zsugorodjon azáltal, hogy felteszem, te milyen megoldással küldöd el a képeket(persze ha küldesz). Láttam sokan egy másik oldalról teszik ezt ezzek a képek játék méretűek

előre is kösz!

Unartis

Előzmény: Master Szaki (6521)
mzprox Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6558
Legyártani egy jaguár warrior-t az 10 kör, léphetsz vele 10-et (max 20 mezőt) és máris letelt az ezer év. És akkor a városod őrizetlen ésatöbbi ésatöbbi :)). egyébként hány db. goody hut-ot lehet felveni az elején? én csak egyet találtam..
Előzmény: Arilian (6557)
Arilian Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6557
Hát brutál mákkal esetleg meglehet, 3000, re ehez kell pár hut amitekket ad és jókat, akkor már csak a filozófiát kell neked... én code of lawsot voltmár hogy kaptam hutból pl. az mindjárt vagy 20 kör.
mzprox Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6556
AD 190 az ha jól számolom a 137. kör, nálad is annyi? :)
Előzmény: Master Szaki (6555)
Master Szaki Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6555
Lehetséges, hogy nem 3000 volt, de elég korán sikerült felfedeznem. Őszintén szólva nem igazán néztem az időt, ezért is lepődtem meg, hogy még csak AD 190-ben járok.
Előzmény: tofe99 (6548)
Attiska Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6554
mzprox,

Double Your Pleasure, azaz! ) De amint látom, a Conquests-hez már a Rise And Rule jár.
Előzmény: mzprox (6528)
tofe99 Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6553
Télleg, igazad van. Már emlékszem. Goody hut-ból kaptam... Még mérgelődtem is, hogy ha ezt tudom, 0-ra rakom a tudományt az elejétől. Persze akkor nem biztos, hogy megkaptam volna.
Előzmény: mzprox (6552)
mzprox Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6552
Nem igazán tudod elcserélni az alphabetet, mert a két szomszédodnak nincs meg és hajót meg csak azután tudsz építeni, ha már kifejlesztetted. Ha mázlid van esetleg elkezdik kifejleszteni a szomszédaid, de akkor addig Te mást kutatsz.
Előzmény: tofe99 (6551)
tofe99 Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6551
Ez igaz, de az alphabetet el lehet cserélni. Egyébként is elvi síkra vonatkozhatott csak a feltevésem. Holnapra megnézem nekem mikor lett rep.
Előzmény: mzprox (6550)
mzprox Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6550
A republic leggyorsabban 4 tech kifejlesztésével van meg: alphabet, writing, Codeoflaws, philosophy-ingyen republic-. én 2000-ben már kapcsolatban voltam 7!! civvel kb. akkora kutattam ki a writing-ot, odaadtam mindenkinek mégse segítettek be a republic kutatásába, tehát magamnak kellett a code of laws-t (kb 20 kör) majd a philosophy-t (még 8 kör) kikutatni. így lett meg 1300-ban. 
Előzmény: tofe99 (6548)
mzprox Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6549
Miért nem építettél bányát pl. washington környékén a vasra és a szénre? Mert vasutat azt tettél ugyan de az semmit se segít, ha nincs bánya. A domb alapból 1 shield-et ad, bányával 3-at,  bánya+ vasúttal pedig 4-et. ezért mondom, hogy nem teljesen logikus a város fejlesztésed. Ha az én állásomat megnézed 70 AD-ból, ott a hegyek dombok többségén van már bánya valamiért én mégse tudtam legyártani annyi épületet és egységet mint Te.
Előzmény: Master Szaki (6547)
tofe99 Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6548
Az ie 3000-es republic szerintem is lehetetlen... Az azt jelenti, hogy a 20. (!) körben megvan a rebuplic. Alig hiszem, hogy 3 tech kifejlesztése, amit leírtál, hogy nem kellett cserélni, 20 kör alatt megvan.

Mondjuk én már az elejétől csak akkor cseréltem tech-et, ha az amúgy is meg lett volna nekik. Így sikerült a folyamatosan fenntartható tech előnyt megszerezni, meg persze a Nagykönyvtárral, és közbeni fejlesztéssel. A korok elején persze kicsit feljöttek a németek meg az oroszok a plusz technológiával, de aztán pár kémügylettel visszavettem az előnyt. Majd én is behozok némi dokumentációt.
Master Szaki Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6547

Nem tudom, eddig nem tünt fel nekem, hogy hogyan telik az idő.

 

A telepeseimmel bányát és irrigálást is csináltam.

Előzmény: mzprox (6546)
mzprox Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6546
A kérdésedet nem teljesen értem. kb 1200-ig 10-év egy kör, 3000-ig meg kb 40 év  és fokozatos az átmenet. Nálad ez nem így volt?? Hanyadik kört ír ki F8-as panelnél? A 3000-es republic lehetetlen, de szerintem még a 2000-es is. Egyébként elnézést, ha sokat kérdezek, de az eddigi játékaim alapján úgyszólván lehetetlennek tartom azt az állást, amit becopyztál. Nem hiszek  a szememnek :))). Azt se értem hogyan van ennyi 12-es városod pl. az 1*1-es kockán- jó ha egy hala van szegénynek :). Az ÉNY-i vas melletti városod is 12-es. honnan van annak annyi kajája? 10% lux mellett minden lakos dolgozik? Nyílván megvetted a katedrálist és a colosseumot minden városban (mert bánya nélkül kevés lehet a produkciód), de honnan van ennyi pénzed? ebben  a korban a többi civ nem tud még több száz aranyakat fizetni körönként főleg ha ütöd őket :). Kíváncsi vagyok a mentett állásaidra, ilyen mázlista állást még nem láttam. :)))
Előzmény: Master Szaki (6544)
Master Szaki Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6545

Most vélhetően vissza fogok esni, ugyanis termelnem kell, ha nem akarok végleg lemaradni katonailag.

 

Mellékesen az Army jó prebuildnak, így sok csodát tudtam felhúzni.

Master Szaki Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6544

Azt hiszem, hogy i.e. 3000 körül lett meg a republicom. Visszamanőleges mentéseim nem nagyon vannak, azt hiszem 1-2 mentésem van meg.

 

Most nagyon lassan telik az idő, körönként 10 év telik el. Miért?

Master Szaki Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6543

Húha. Ilyenekre nem emléxem. Nem dokumentáltam.

 

Fejlesztésnél rögtön a republicra mentem rá. Nem gyűjtögetek, megveszek mindent a városban ha mód van rá.

Előzmény: mzprox (6541)
Master Szaki Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6542
A Pollutiont a vulkán csinálta, azt a tippet kaptam, hogy a vulkán lejtőit ne tisztítsam meg, mert akkor újra kitörik.
Előzmény: mzprox (6535)
mzprox Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6541

Csomó tech-et?. Azt hiszem kb 2-t lehet felvenni már ha azokat se szedik össze a környező civ-ek :). Milyen találmányokat kaptál?

3000 körül nekem már megvolt : alphabet, bronzew.,ceremonilb.,masonry.,mysticm(?) pedig nem találtam semmit, csak cserélgettem. Utána már nem ment nagyon gyorsan mert a writing-ot, codeoflaws-t, philosophy-t mind magamnak kellett felfedezni. mett valahogy ennek nem akartak nekiállni a többiek. Így 1300-ra lett meg a republic. neked mikor?

Előzmény: Master Szaki (6539)
VS Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6540

Üdv mindenkinek!

 

Látom, zajlik az élet :)

Örülök, hogy bevált ez a Föld-térképes Gotm...

 

Lám, az én 1852-es eredményem hátul kullog, de nem baj.

Kicsit kényelmesen játszottam, alig reloadoltam - nem centizgettem,

viszont élveztem nagyon... :)

 

Tulajdonképpen jó lenne nekimenni mégegyszer,

de közben van más játék is: Rhye is elindított egy gotm-szerűt a modjával,

és most majd Hollandiával lehet békés kereskedelmi, gyarmati játékot játszani... :)

Master Szaki Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6539

Az elején szerencsém volt, kaptam egy csomó techet, a Jaguar Warriorokat felderítőnek használva lépkedtem azokra a házacskákra, amiből a barbárok is kiugrálnak. (nem tudom minek nevezzem őket.)

 

Ma rengeteg dolgom van, küldök majd állást. A workereimmel hol bányát csináltatok, ha a népet akarom szaporítani akkor viszont irrigálni kell a területet.

 

A telepesekre hajtok főként az elején, hogy nagyobb legyen a kiterjedés.

dode Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6537
Nagyon igeretes szep allas, gratulalok!
Előzmény: Master Szaki (6532)
dode Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6536

Tegnap sikerult befejeznem
A vege 1665AD, 4981 pont.

 

Kezdeskent 3 warriort, majd 1 settlert gyartottam, utanna archereket es rogton nekimentem Amerikanak. Hamar enyem lett Washington es a vas. (vas-ington erted! :-) ) Az amcsik elleni haboru elegge elhuzodott, tobbszor kotottunk beket is, de vegulis 10AD-re veguk lett.
Ezutan egy hosszabb bekes idoszak kovetkezett, megprobaltam az elegge ures E-Amerikat benepesiteni. Persze a tobbiek is eszrevettek a nagy ures helyeket, megjelentek a japanok Alaszkaban, 1 kinai es egy orosz varos is odatelepult.
520-ban inditottam haborut az inkak ellen. Irto nagy mazlim volt, 3 leadert is kaptam (ebbol kettot egy korben) lett 3 knight-armym. Ez volt az a pont, amikortol mar eselyuk sem volt. Es a tobbieknek sem. 1030-ra az inkak is elfogytak.
Hamar meglett a Pentagon, a 3 armyt kiegeszitettem egy-egy cavalryval, ezek meg a jatek legvegen is jo szolgalatot tettek. A jatek vegen is kaptam meg nemegy leadert, gyartottam is jopar armyt, a legvegen asszem 9 armym volt.
A masik kontinensen ekozben viszonylag kiegyenlitettek az eroviszonyok, Egyiptom es Kina a legerosebb, de Nemetorszag, Oroszorszag es Zululand is meghatarozo. A tobbiek jelentektelenek.
D-Afrikaban szalltam partra 1130-ban, innentol kezdve kb koronkent egy varossal haladtam elore. Komoly ellenallast senki sem jelentett, egyedul Egyiptom kulturalis erejevel volt kisebb bajom.
Tovabbi szerencse volt, hogy sem az oroszoknak, sem a nemeteknek nem volt gumija, igy aztan egyetlen ellenseges infantryval sem talalkoztam.

 

Az elejen monarchiaba valtottam amint lehetett, kesobb meg fasizmusba. Majdnem vegig, folyamatosan hadban alltam valakivel. Valoszinuleg jobban jartam volna, ha az elejen megis a republicot valasztom, a kozepkor vege fele mar elegge terhes volt a monarchia nagy korrupcioja. A fasizmus viszont bejott, mindenki happy a folyamatos haboru ellenere, es iszonyatos meretu hadsereget lehet tartani ingyen.

 

Csodat egyet sem epitettem.

 

A golden age-hez innen a forumrol kaptam valakitol az otletet, koszonet erte. Mar az ipari korban jartam, amikor legyartottam 1 db jaguar warriort, aztan amikor egy bator kinai longbowman elomereszkedett kicsit adtam neki agyuval, majd a hos jaguar warriorom elvegezte feladatat es lon aranykor.

 

En fel szoktam upgradelni az egysegeimet, foleg ha van ra penzem. Ebben a jatekben volt.

 

Tudomany szempontjabol az oroszok vezettek majdnem vegig. Ez csak akkor tort meg, amikor nekikmentem. A mass production utan az amphibious wart fejlesztettem (kellett mar nagyon a marine) nem is jott el soha a tankok es a repulok kora.

 

Ilyen volt a világ 900BC-ben

 

Az allast elkuldom Mayannak es a botchara.

 

Most egy rovid idore visszavonulok, de az augusztusi GOTM-re ujra itt leszek, ha minden jol megy.

mzprox Creative Commons License 2005.06.01 0 0 6535
úgy láttam nem igazán építesz bányákat, miért? Így nem lehet túl nagy a produkció mégis látom már megjelent a pollution, gyárak vannak?
Előzmény: Master Szaki (6532)
mzprox Creative Commons License 2005.06.01 0 0 6534

......

 

......

 

Tudnál küldeni egy mentett állást ebből a korból? egyelőre hitetlenkedve bámulok :) ez már szinte irreális. Azt hittem, hogy nem igazán lehet kutatásban leelőzni, de hogy ennyire?!? :) Egy mentett állás igazán érdekelne.

Előzmény: Master Szaki (6532)
tofe99 Creative Commons License 2005.06.01 0 0 6533
Milyen igaz, az ipari korban az electronics vonal nem is kell...
Ha azt nem csinálom, már nekem is lennének tankjaim. Mostmár mindegy, így viszont mire kell a sok tankot gyártani, kész lesz az összes infrastruktúra, meg egy csomó arty.

Különben gyorsabban is ideérhettem volna tech-ben, de akkor a többiek a nyakamon lennének. Így viszont tartom őket -5-6 tech-en. Mire átmegyek, max rifleman-jeik lesznek...
Master Szaki Creative Commons License 2005.06.01 0 0 6532

Na egy próba:

 

Európa:

 

Európa

 

Észak-Nyugat Afrika:

 

 

Észak-Nyugat Afrika

 

Dél Ázsia:

 

 

Dél Ázsia

 

Új Zélandi szigetek:

 

 

Új Zélandi szigetek

 

Ausztrália:

 

 

Ausztrália

 

A Strathely:

 

 

A Strathely

 

Észak-Amerika:

 

Észak-Amerika

 

És végül Technikai Fejlesztések:

 

 

 

 

Technikai Fejlesztések

 

Itt világosan látszik, hogy a sallangok nem érdekelnek (a monarchiát például elloptam :-) )

 

Csak és kizárólag azokat a technológiákat fejlesztem ki, amik a tövábblépéshez feltétlenül szükségesek.

mzprox Creative Commons License 2005.06.01 0 0 6531
Arról nem hallottam, de szintén fantasy jellegű a warhammer mod, ha lesz időm azt majd kipróbálom.
Előzmény: eisx (6530)
eisx Creative Commons License 2005.06.01 0 0 6530
A fantasy stílusú master of myror modot nem próbáltad még? Az milyen lehet, esetleg valaki próbálta már?
Előzmény: mzprox (6528)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!