Keresés

Részletes keresés

kürtök Creative Commons License 2017.01.26 0 0 47298

Én voltam otthon sorköteles, majd tartalékos, 14 évvel később szerződéses, még rosszabb volt mint az előző kettő. Azt azért gondolom a lelked mélyén elismered, hogy te kivétel vagy, és olyan kevesen vagytok ezzel, hogy ez nem menti meg a magyar haderőt attól, ami...

Előzmény: Törölt nick (47297)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.25 -9 0 47297

 

Úgy látom te is olyan vagy ,aki a nyelvét előbb harapná le és köpné ki,minthogy belássa a hibáját és netán elnézést kérjen!Ez kötekedés a javából,nem tudom mikor jártál te és meddig bármilyen katonai közösségbe.Nehéz azt elhinnem ,hogy ezt bárki tolerálta volna /bajtársak ,parancsnokok/

Hülye hiedelem miszerint ,a sorkatonai szolgálat felesleges volt,nagyon is hiányzik

a mostani fiataloknak.Mellesleg ha nincsenek szövegértési gondjaid nyugállományú határőrtiszt vagyok

sose voltam honvéd

 Szar a helyzet komám soha nem ittam és nem iszom alkaholt!

Aztán főiskolát és és egyetemet végeztem úgyhogy a bunkóságot tán meghagynám

akit illet.

Előzmény: drótgyári bolond (47294)
drótgyári bolond Creative Commons License 2017.01.25 0 0 47296

hát ebből is látszik, hogy semmi értelme nem volt a honvédségnek

 

volt egy művelt "behajtó" haverom aki talán majd 30 éves lehetett mire besorozták magyarországon

első este az "öreg" katonák nekiláttak röfögni, hogy itt ők az öregek(nagyrészt 18-20 éves kölkök)

 

kedves barátom erre lehúzta sliccét és elővette azt ami neki 20cm+kupak(állítása szerint) és mondta, hogy amelyik valóban "öregebb" mint ő nos annak nem kell előtte letérdelni

majd miután a bizonyítás elbukott ,de mégsem akart senki sem térdelni megruházta az egész részeg bagázst

a következő időszakban(1-2 hónap) az altisztek, tisztek nagyrészéből bohócot csinált(nem volt nehéz)

ezért elküldték valami felülvizsgálatra ahol meg valamiért kiszuperálták.....:)

Előzmény: Dobri (47289)
drótgyári bolond Creative Commons License 2017.01.25 0 0 47295

mások szerint teljesen mindegy hogy röhejes 6-9-12..stb időt töltöttek ott a sorállomány tagjai

ezt több értelmes magyar ismerősöm megerősítette akiknek volt "szerencséjük" megjárni azok teljesen negatívan nyilatkoztak minden téren a honvédségről

felesleges elpocsékolt időnek tartották az egészet

 

nekem is van több magyar volt altiszt, tiszt ismerősöm akik nagyrészt sajnos alkoholisták 20-30 év szolgálat után

 

nos ennyi...:)

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (47292)
drótgyári bolond Creative Commons License 2017.01.25 0 0 47294

és továbbra sem kötekedés hanem mint már írtam leírtam a pontos tényeket

türelmem meg van....:)

Előzmény: Törölt nick (47291)
drótgyári bolond Creative Commons License 2017.01.25 0 0 47293

senkit nincs szándékomban  "leleplezni"...csupán leírtam a tényeket...:)

a magyar honvédséghez meg nagyon hozzás se szeretnék szólni mert számomra ismeretlen terep

 

Előzmény: Törölt nick (47290)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.25 -9 0 47292

ez első" hibához:"Ha te nem én szoktam használni a Geoglet,vagy egyéb adatbázisokat ,a második "hibához" : folytatva a mondatot a honvédségnél is csak minimális létszámot vonultattak be és röhejes /6/ hónapos időre...

no akkor részemről tényleg vége

Előzmény: Törölt nick (47291)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.25 -9 0 47291

A végére: "A tartós barátság alapja a korrekt elszámolás"

 a második "hibához" 47 284 sz hsz"Én a Határőrséget ismerem jobban onnan biztos 1997/98 ban ki lett vonva a sorállomány" ez ügye akár válasz is lehetne,..no persze ha nem nettó kötekedés mozgatja a partnert...:):)

Miután nem ennek a  topicnak témája, a magam részéről ennyi,köszönöm a türelmet.

Előzmény: drótgyári bolond (47288)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.25 -9 0 47290

Tőlünk 1997 novemberben  elment az utolsó,mert már nem vonultattak be pótlást,ht állománnyal sikerült feltölteni, de tény hogy az igazgatóságoknál/10 / volt még ,akiket összegyűjtöttek és felvittek Adyligetre és utoljára népesült be ezredlétszámmal a gyakorlótér/Opk ünnepség,elköszönés a sorállománytól 1998 ápr 25.

Nem állítottam ,hogy nem 9 hónapot szolgáltak a határőrök,pusztán a végén a honvédség vonultatott 6 hónapra,olvasd el ismét..../Dobrinak

Nem szifilisz a Geogle amitől félni kéne,nem  vagyok én kompjuter,amikor nem emlékszem  valamire használom,pusztán csak nem néztem meg,vagy hívtam fel a laktanya személyzetisét a pontos adatokért,végül is nem a Határőrség történetét írtam meg...az emlékezet meg ilyen,de ettől nem lesz olcsóbb a kenyér...

Komoly siker,hogy "lelepleztél" egy nyugdíjast, igaz csak 27 év 8 hónap 17 napot szolgáltam.

 

Előzmény: drótgyári bolond (47288)
Dobri Creative Commons License 2017.01.24 0 0 47289

Konyhaügyészként nem rossz a konyhán lenni. Bár volt olyan, hogy én készítettem az ebédet is 50-60 főre, mert a szakács (civilben autószerelő) részeg volt. Takarodó után az ÜTI és az őrpk felhívott, hogy menjek le hozzájuk a kapuhoz szalonnát sütni, meg vigyek mindent. :) Addigra ők már raktak egy tábortüzet a kapu közelében. 

Előzmény: drótgyári bolond (47287)
drótgyári bolond Creative Commons License 2017.01.24 0 0 47288

tévedsz mert nem szoktam kuglizni

a másik tévedés, hogy nem 1997-ben hanem 1998. április 25-én szerelt le az utolsó sorkatona a Határőrségtől

és a harmadik tévedés, hogy ezen utolsó sorállományú határőrök kilenc hónapot szolgáltak

 

lásd:

 

"A sorozott állomány teljes kivonásának ütemét a 2141/1997. (V.30.) számú kormányhatározat írta elő, és ez az út vezetett el 1998. április 25-ig, az utolsó határőr sorkatonák búcsúztatására rendezett központi ünnepségig, melyre a budapesti határőr igazgatóságon, Adyligeten került sor. Magasrangú állami-politikai vezetők, a fegyveres és társadalmi szervezetek képviselői, az egyházak megbízottjai és természetesen a szülők és hozzátartozók jelenlétében köszöntek el kilenc hónap után az utolsó határőr sorkatonák."

 

és ezt sem kugliztam...:)

 

Előzmény: Törölt nick (47284)
drótgyári bolond Creative Commons License 2017.01.24 0 0 47287

"A légierőhöz kerültem"

Ez olyan jó csajozós duma lenne.....:)

De a valóság ha jól tudom, hogy valójában a konyhán szolgáltad a "légierőt"....:(

Előzmény: Dobri (47285)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.24 -9 0 47286

No ,nem idegenlégíó,de miután a magyar légíósok nagy része talán valamilyen módon,időszakban így-úgy érintett volt a hazai HM-BM sor vagy akár ht katonai szolgálatban talán nem hasztalan...

Igen annyira "benne volt a levegőben "már a sorállomány megszüntetése,különösen a tényleges EU csatlakozás /2004/ felé haladva,hogy  voltak/lehettek abszurd helyzetek.

Szakbeosztásokra kerestek még embereket,behívtak 100-at 40et hazaküldtek.Elég volt egy levelező tanulmány megkezdése,egy kivizsgálást igénylő eü,szoc indok/ amivel korábban még simán bevonultatták/,már "méltányolható szempont" volt,hogy akkor inkább más...stb Sokáig 

sorolhatnám.Azért a Határőrségnél még a végén is /1997/jó katonáim voltak,szívesen emlékszem rájuk.Abba bele sem akarok gondolni most mit állhatnak ki a kerítés mellett...Pláne ez a sziszifuszi véget nem érő "portásszolgálat" amikor udvriasan a kapuhoz kell kisérni a begyűjtötteket,hogy aztán forduljanak vissza a következő turnusban...Szörnyű!Ez már nem határőrizet,hanem népvándorlás, amit max egy az izraeli 10-15 méteres betonfal tartózthatna fel.De mint tudjuk "szart ér a harag hatalom/és törvényes lehetőségek nélkül EZ azonban már egy másik topic témája.

Időről -idöre olvasom a különböző "készülödő" harcosok kérdéseit.Most a létező legegyszerűbb a jelentkezés a légíóba.Nem kell bujkálni,szökdösni  a francia hadsereg szövetséges haderő.Ha valaki rendezte a hazai dolgait,mehet legyen szerencséje,sok sikert neki! 

 

Előzmény: Dobri (47285)
Dobri Creative Commons License 2017.01.23 0 0 47285

2002. márc. 12. - szept. 02 vagy. 03. között voltam sorkatona otthon, az első fél éves vonulásban voltam 24 évesen. Olyan kevesen vonultunk, hogy tele voltunk fősuli miatt halasztott srácokkal! :) A légierőhöz kerültem és egy légvédelmi réskitöltő lokátoros laktanyában voltam. Kb. 80 fő lehetett a soros állomány. Szerintem voltunk 10-en, akik ennyi idősek vagy idősebbek voltunk. A legidősebb 28 éves volt. Az előttünk lévő 9 hónaposak meg mind 18-20 évesek voltak.

Előzmény: Törölt nick (47284)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.23 -9 0 47284

Valóban úgy van!

Mondjuk én is megtehettem volna,hogy pontosan "kiguglizom"a rendeletet. A honvédség ezek szerint még elvakaródzott vele,én a Határőrséget ismerem jobban,onnan biztos ,hogy 1997/-98 ban  ki lett vonva a sorállomány,a honvédséghez is  biztos ,hogy már minimális létszámot vonultattak be és röhejes idővel/6 hónap?/

Előzmény: drótgyári bolond (47283)
drótgyári bolond Creative Commons License 2017.01.23 0 0 47283

lehet, ugyanis  nem vagyok teljesen tisztába a honvédséggel ami magyarországon van/volt/lesz és az sem tiszta miről is írt pontosan a kérdező

 

viszont biztosan nem 1997-ben szüntették meg a sorállományt mert Én 2000-ben voltam egy ismerősömnél magyarba aki akkor sopronban volt sorállományú honvéd tehát akkor még nem kerülhetett felfüggesztésre...:)

 

más pontos adatok szerint(16/2004. (VI. 29.) HM rendelet ) a sorállomány 2004-ben szünt meg....:)

Előzmény: Törölt nick (47282)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.23 -9 0 47282

A  pontosság kedvéért:

Magyarországon a sorkötelezettség 1997 óta szünetel,felfüggesztésre került a honvédelmi tv-ben, egész pontosan.Nyílván a Magyar Honvédség szerződéses állományába való jelentkezésről lehet szó ami folyamatos..:):)

Előzmény: drótgyári bolond (47281)
drótgyári bolond Creative Commons License 2017.01.22 0 0 47281

na kezdelenem nem érteni fater

szerinted nem gond a füled.... viszont a honvédség meg kiszuperált füled miatt....vagy mi a szösz

ergo annyira még sem lehet jó a füled ha már ott is kiszurták

 

viszont ha egyszer már a honvédségnél kiszurták akkor nem értem hogy és mit is akarsz akkor kijátszani a honvédségnél

 

és ha ennyire  gáz a hallásod azt a légióba is simán kiszűrik...persze mázlid még lehet

 

bár ezt a honvédség dolgot továbbra se értem mert ha jól tudom honvédség (sorkötelezettség) már évek óta nincs magyarba

 

és most "honvéd" akarsz lenni vagy légiós??

olyan határozatlan vagy....:)

 

 

Előzmény: airfix (47280)
airfix Creative Commons License 2017.01.22 0 0 47280

Köszönöm a választ.

Egyszer még kiskoromban volt egy fül gyulladásom és azóta a jobb fülem rosszabb mint a bal nem nagyon de lehet érzékelni sajnos.

Ezért érdeklődtem erről a szemem az kiváló.

Jelentkeztem egyszer a Honvédségbe is de ott elküldtek fellebezni pestre a fülem miatt.

Az is érdekelne, hogy a Honvédségnél ezt valahogy ki lehetne-e játszani vagy hasonló.

Előzmény: drótgyári bolond (47276)
drótgyári bolond Creative Commons License 2017.01.21 0 0 47279

vigyázz "kicsi" mert Sanyi bá ezé leszedi a fejedet......:)

Előzmény: kürtök (47278)
kürtök Creative Commons License 2017.01.21 0 0 47278

ezek az ötvehatosok már kurvára unalmasak, fél évszázada polírozzák a bohócot, azon csodálkozom hogy van még akit érdekel...

Előzmény: kószák egyike (47277)
kószák egyike Creative Commons License 2017.01.20 0 0 47277
drótgyári bolond Creative Commons License 2017.01.20 0 0 47276

Menj el egy hazai szem és fülvizsgálatra.

Ha minden rendben akkor kint is meg fogsz felelni!

 

Amugy szerintem az elmult 30-40 évben ezek a vizsgálatok nem nagyon változtak.

A szemnél még mindig a "Schnellen-tábla" van használatba a szemorvosoknál, de szinte bármelyik orvosi rendelőben fellelhető.

 

A fülnél meg kapsz egy "fülest" ami audiométer segítségével különböző frekvenciájú hangokat ad.

Amikor meghallod jelzel majd ezen a szinten hol jobb hol a bal füledre engedik a hangot amit ugyancsak kézfeltartással jelzel.

 

Bár nem is értem, hogy miért ez a legnagyobb problémád?

Baj van a füleddel vagy a szemeddel??????

 

Egy átlagos fiatalnak ezzel általában nincs problémája.

 

 

 

Előzmény: airfix (47275)
airfix Creative Commons License 2017.01.18 0 0 47275

Hello! olyan kérdésem lenne, hogy valaki aki a közeljövőben ezt megjárta el tudná mondani az eü. feltételeket vagy bárki aki segíteni tudna ebben. Találtam sok mindent de engem részletesen érdekel

pl: a hallásvizsgálatot hogyan nézik és milyen szigorral, vagy a szemvizsgálatot. köszönöm

Vuduman Creative Commons License 2016.12.23 0 0 47274

Joyeux Noel

kürtök Creative Commons License 2016.12.20 0 0 47273

Abból mindig is sok volt, a hadsereg mindig is célállomás volt a f...verőknek, a potenciális munkanélkülieknek, menekülteknek etc. De a ti időtökben, amikor még sok volt a veszteség az összetűzésekben, hamarabb eltakarodtak mint most. És ne feledkezzünk el arról, hogy amikor te is mentél, már dugig volt a waffen ss és a vermacht katonáival, harcedzett, frontot járt veteránokkal, ennek is vége. Az én időmben még sok volt miloszevics köcsögeiből, de ezek előbb voltak háborús bűnösök mint katonák. Szóval amit te találtál amikor jelentkeztél, se aki előtted, se aki ma jelentkezik nem fogja megélni. Bár, nem biztos hogy irigylem az újonc korszakodat...

Előzmény: qru qrx (47272)
qru qrx Creative Commons License 2016.12.13 0 0 47272

Jol teszik, meg igy is sok a faszkalap!

 

kürtök Creative Commons License 2016.12.09 0 0 47271

Egy a húsznál tartunk...

Előzmény: qru qrx (47261)
qru qrx Creative Commons License 2016.11.28 0 0 47270
187...NPI Creative Commons License 2016.11.26 0 0 47269

-_- 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!