Keresés

Részletes keresés

cath555 Creative Commons License 2008.11.10 0 0 7618
"Az által, hogy egy adott osrzágot bevettek a vízummentességi programba, esélyegyenlőséget kellene adni annak VALAMENNYI állampolgárának, aki nem bűnöző" -

Hogyan szurned ezt ki Washingtonbol? Igy is alig ment at a papirmunka, annyi adatot kernek mar az emberrol igy is. Mi az az egyertelmu kriterium, ami alapjan kijelentheted, valaki bunozo (eros szavak!), vagy bunozni fog, vagy kint marad majd illegalisan, tultartozkodik, stb?

Attol, hogy Magyarorszag vizummentes lett, azt a magyar allampolgart is ki kene engedniuk, akinek volt mondjuk 3 elutasitasa, bevallottan meg akar pattanni, kint akar feketen dolgozni, be akar hazasodni erdekbol? Hol a hatar, hogy valasztod ezt el attol, akit artatlanul pofara nem engedtek be egyszer? Ez keptelenseg. (Szerintem, erre van az 5 ev.)

Nem ugy szurned ki, ahogy ok is teszik, hogy az orszagokat, nepeket felosztod "kockazati tenyezok" alapjan, es valahol meghuzod a hatart? Pont ez *volt* az vizum. Innentol a tobbi amnesztia lenne az egyen szintjen. A kockazati tenyezo felulirasa kiindulasi allapotba. Te felulirnad, forditott helyzetben?
Előzmény: doky67 (7616)
cath555 Creative Commons License 2008.11.10 0 0 7617
Nem ertunk egyet.

Azt gondolom, hogy eselyegyenlosegrol akkor beszelhetunk, ha az adott csoport minden tagja valamilyen parameter szerint "azonos alaprol indul" - marpedig ez az o szempontjaik alapjan nem teljesul (egyiknek van "priusza", masiknak nincs).

Nem szeretnek senkivel vitaba szallni arrol, hogy en azonosulni tudok-e az o kivalasztasi szempontjaikkal, vagy nem sajnalom-e azokat, akiket valami marhasaggal elutasitottak* (mert azokat, akiket jogosan utasitottak el, kint akartak dolgozni, lelepni, azokat nem veszem ide), nem errol irtam.

Azt hiszem, minden orszagnak jogaban all eldonteni, kiket es milyen szempontok alapjan akar beengedni. Magyarorszagnak is joga van eldonteni, akar azt is, hogy legyen az USA fele vizumkenyszer. Akinek ilyen szempontbol nincsen "priusza", azokat egyenloen is kezeli. Akiknek van, azokat meg maskepp. Csak, mert az illeto idokozben bekerulhetettt volna az ESTA korebe az orszaga reven, az egyen szintjen neki tovabbra is van egy elozmenye, kartonja. Amit Te mondasz, az amnesztia lenne, az egyen "kartonjanak" elfelejtese, mikor az USA szempontjabol "kockazati tenyezo" nem egy masik orszag, hanem mindig az a bizonyos ember, aki belepesert folyamodik. Illetve de, van "amnesztia", allitolag 5 ev utan. Ugyhogy ha Teged 2004-ben utasitottak el, akkor szerintem Te igen jo helyzetben vagy, 2009-ben a kartonod "torlik", ha tenyleg csak az utolso 5 evben elutasitott kerelmek szamitanak.
Előzmény: doky67 (7616)
doky67 Creative Commons License 2008.11.10 0 0 7616
"Csakhogy. Ha valakit elutasitottak, az o szempontjaik alapjan, megalapozottan vagy sem, az mitol valna "alkalmassa" a vizummentes belepesre, megintcsak az o szempontjaik alapjan, csak mert az illeto orszaga vizummentes lett? Most az o logikajukkal, akit nem akartak valamiert egy eve beengedni, azt most miert akarnak, hacsak nem valtozott meg valami "korulmenye" az illetonek "lenyegesen", amit pedig a vizum-procedura hivatott eldonteni?"

Esélyegyenlőség. Engem akit elutasítottak 2004-ben az Ő logikájuk szerint, nem kapom meg az ESTA engedélyt, mert egyszer elutasítottak, de a hasonló vagy azonos paraméterrekkel rendelkezőt akit még nem utasítottak el, Ő pedig megkapja az ESTA-n, spontán csak azért mert úgymondd "tiszta".

Az által, hogy egy adott osrzágot bevettek a vízummentességi programba, esélyegyenlőséget kellene adni annak VALAMENNYI állampolgárának, aki nem bűnöző.



Előzmény: cath555 (7591)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.10 0 0 7615
Hát attól tartok ezt az infót, hogy kintmaradt, nem fogják elfelejteni :)
Előzmény: gatyeszka (7598)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.09 0 0 7614
Szerintem vinned kell mindkét útleveled, egyiket a vízum miatt, a másikat meg az érvényesség miatt. Ha van vízumod nem kell ESTA.
Előzmény: wirenke (7613)
wirenke Creative Commons License 2008.11.09 0 0 7613
Sziasztok!

Nem tudom tudnátok-e nekem információt nyújtani ESTA-val kapcsolatban. December 8-án utaznék az USÁ-ba, eddig nem is volt gondom, van érvényes vízumom a kék útlevelemben, de kellett csináltatnom újat - a pirosat - mert januárban lejárt volna a kék.

A kérdésem az lenne kell nekem is ESTA-t kitölteni?

Ha tudtok kérlek válaszoljatok!

Kösz

wiren
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.09 0 0 7612
Én is "ebben a cipőben járok", mint te. Annyi különbséggel, hogy nekem már volt Green Card csak megszűnt, mivel hosszú ideig nem éltem az USA-ban. A testvérem fogja beadni a kérelmet, és így kb. 11 év mire megkapom az újat. (Hacsak addig nem változik valami, mert vannak javaslatok a quoták emelésére, stb.) Különféle bevándorlással foglalkozó fórumokon nézelődve, meg 1-2 bevándorlási ügyvédet kérdezve azt az információt kaptam, hogy nem kell hogy probléma legyen a látogatás mialatt a zöldkártyára vársz. (a VWP programon belül) Nem kell önkéntesen informácókat megadni a bevándorló tisztnek csak ha kérdez.
Előzmény: ICram45 (7609)
Petyka 75 Creative Commons License 2008.11.09 0 0 7611
En is azt vettem eszre, hogy minden kiscsaj megkapja a vizumot!!! Vizummentesseg a tököm! Nagy kibaszäs egy csomo emberrel!!! Es igenis , hogy POFÄRA megy!!!!!! Indokläs meg smafu??!!! Csesszek meg az orszägukat!!! Meglätok egy amcsit ezentul, ugy pofään verem, hogy soha többe ne akarjon europäba jönni!!! Mocskos szemet amerikaiak!!!!
zsu073 Creative Commons License 2008.11.09 0 0 7610
Megnéztem a magyar nyelvű fordítást. Ezek szerint kérdik mikor voltál elutasítva. És ezért megint nem tudok kimenni nyaralni és költeni a pénzt az USA-ba ha tényleg elutasításom volt egyszer. Ez nem igazság. Persze a 21 éves lányoknak megadták a vízumot ,nekik se gyermekük,semmijük mégis a nagykövet úr szerint nekik van szoros kötődése Magyarországhoz. Nekem nem!
Ez nem vízummentesség! Mindenki ki volt akadva én miért nem kaptam meg,de valószínűleg úgy gondolták hogy imádott kislányom el akarom hagyni. Nem tudom megérteni ezért,hogy működik ez. Talán tényleg "pofára" megy?
ICram45 Creative Commons License 2008.11.09 0 0 7609
Lenne egy kerdesem.

Tesom allampolgar. Es van lehetosege arra, hogy beadjon egy kerelmet arra, hogy en, mint testvere zoldkartyat kapjak kb 10 even belul. Ezzel csak az a bokkeno, hogy elvileg 10 evig nem utazhatok ki az USAba, amig meg nem kapom a zoldkartyat. 10 ev rengeteg ido, es kicsit rizikosnak tartom ezt.

A kerdesem az lenne, hogy van valami mod arra, hogy megis kijussak ezalatt az ido alatt amerikaba, amig megnem kapom a zoldkartyat?

Vagy ha ti nem tudjatok a valaszt, akkor kihez lehet fordulni?
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.08 0 0 7608
de. én cska a tényeket írtam le.
Előzmény: Petyka 75 (7607)
Petyka 75 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 7607
Köszi! Igy is lesz!!!! Az meg sem fordult a buksiban, hogy nem a munka miatt akartam kimenni, hanem.....
Előzmény: Törölt nick (7606)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.08 0 0 7606
sok ezer (vagy tízezer) magyar dolgozik az államokban. De még van kb. 193 ország USA-n kívül, szal ha ennyire utálod, van mit még felfedezni.
Petyka 75 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 7605
Egyem a kis szived! Mältärol es magyarbol mennek a leg kevesebben külföldre dolgozni! A mexicoiakkal foglalkozzanak, nem a VIZUMMENTES orszägokkal!!! Vagy nem kellett volna megadni! Mondjuk nem is adtak semmit!!!Nem kell semmi csak egy kis Las Vegas azt hali!!! Ezekutän CSesszek meg a gyilkosokkal teli boxos elnökös edes anyjjukat!!!
Előzmény: Törölt nick (7604)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.08 0 0 7604
Még mi kéne neked, h. örüljél?? De most komolyan, a határon osztogassanak csokit, vegyék meg helyetted a repjegyet 1. oszt-ra, vagy mi még? Arra nem gondoltál, h. a világ legtöbb illegális és Legális bevándorlójának hazájában okkal feltételezik, h. sokan nem turista szándékkal mennek oda?? Ha majd itthon is több ezer illegális személy fog élni, akkor nyugi mi sem adunk vízumot sok mindenkinek.
Előzmény: Petyka 75 (7603)
Petyka 75 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 7603
Meg nem !! Azert köszi! Publikus??? Csacsi!!! Nem gond! Mondjäk meg, hogy ez meg az nem smakkol es kesz!!!! Ezekutän meg rohaddjon meg az amcsi!!!!!
gambl-R Creative Commons License 2008.11.08 0 0 7602
Szerintem, emiatt felesleges gyújtogatnod. Még írsz néhány ehhez hasonló okos hozzászólást a publikus emil címeddel, és meg van oldva az amerikai utad egy életre.
Előzmény: Petyka 75 (7600)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.08 0 0 7601
öngyi még nem akartál lenni emiatt? :-O
Előzmény: Petyka 75 (7600)
Petyka 75 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 7600
Azt a telibevert jo edes annyjjät annak is aki aläirta ezt a szart!!! Gondolom rengeteg magyar akarna kint maradni es atomot csempeszni ezekhez a tetvekhez!! Tiszta szivböl kivänom, hogy legyen meg egy 9 11 !!! Meghogy vizummnetes??? Anyäd az!!! Ez mondjuk gyönyörü volt!! Ennel jobban nem szopathattäk volna meg a kis parasztot, akinek mär volt visszautasitäsa!!! Ritka egy mocskos szemet huzäs vo,lt az amcsiktol!! Vizummenteeess???? Hogy rohaddjanak meg!! Jövö heten megyek es felgyujtok egy amcsi zäszlot a Szabadsäg teren! Csakhogy legyen mär oka, hogy miert nem mehetek ki!!!
gambl-R Creative Commons License 2008.11.08 0 0 7599
Isten őrizz, hogy kötekedjek, de az tény, hogy jelen pillanatban a járatszám, tartózkodási hely, stb. megadása NEM feltétele annak, hogy vízummentesen utazhass. Aztán, hogy ezt update-elni kell-e, és hogy mivel, közvetlenül az utazás előtt, arról egyelőre megoszlanak a vélemények. 
Előzmény: Rita14 (7597)
gatyeszka Creative Commons License 2008.11.08 0 0 7598
kÖSZI, igen 2001-ben voltam kint, majd még kétszer próbálkoztam, 2002-ben és mindkétszer visszautasitottak, gondolom, azért mert a fiam kintmaradt 2000-ben- , most viszont, már van felesége és gyereke, talán a zöldkártyát is megkapja, aztán hátha én is ki tudok menni, vagyis mit tudom én, mert már olyan zűrzavaros minden, na majd lesz valahogy, még bordó útlevelem sincs, addig nem is akarom megcsináltatni, mig valami konkrétabban nem tudok meg innen tőletek, na üdv. mindenkinek
Előzmény: cath555 (7588)
Rita14 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 7597
OK! Hogy ertsd: Kitoltod az adatokat, amikor mar a hianyzo informaciok is a rendelkezesedre allank, mert ha nem teszd a belepesnel a gatyadbol is kikerdezenek.
Előzmény: gambl-R (7595)
roziamopsz Creative Commons License 2008.11.08 0 0 7596

az amerikaiak sosem voltak normálisak szerintem. a világ többi országába legjobb ismereteim szerint vagy kell vizum a magyaroknak egységesen, vagy nem kell vizum.  ez elég gáz,hogy náluk "pofára megy" a dolog. igazából nem vizummentességnek kellene hivni,mert ez mindenkit csak összezavar. talán két lépcsős vizumrendszernek kellene nevezni vagy vmi ilyesmi.

gambl-R Creative Commons License 2008.11.08 0 0 7595
Legutóbb, mikor néztem, akkor még nem volt "megcsillagozva" a járatszámra vonatozó rész.
Előzmény: Rita14 (7594)
Rita14 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 7594

Biztos nem veletlen, hogy eppen ezek a kerdesek is szerepelnek az urlapon. :) A jaratszamra mindenkeppen szukseg lesz, azt kerni fogjak. :)

Előzmény: gambl-R (7592)
cath555 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 7593
Nem voltam eleg vilagos talan, szoval az ESTA egy _orszagnak_ tett engedmeny vagy konnyites, a beleptetes es az arrol valo dontes, ki johet, ki nem, ha az illetonek mar van "kartonja", pedig _szemelyenkent_ tortenik.
Előzmény: cath555 (7591)
gambl-R Creative Commons License 2008.11.08 0 0 7592
Én meg arra, hogy a nem kötelezően megadandó adatok megadása felesleges ! :)
Előzmény: Rita14 (7585)
cath555 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 7591
Mar kb. 5x nekifutottam, hogy ezt leirjam, de vegul mindig kitoroltem.

"A vízummentességi programnak arról kéne szólnia, hogy egy adott ország VALAMENNYI állampolgára számára vízummentes a beutazás, független attól, hogy valamikor a hülye szabályaik miatt elutasították -e valakit vagy sem."

- Nem biztos, hogy egyetertek az USA vizumpolitikajaval, vagy idegenrendeszeti torvenyeivel, de az, hogy en/barki mas USA-ba utazni kivano mivel ertek egyet, semmit se befolyasol, ugyhogy ezt hagyjuk is ki (marmint, hogy "dehat engem ok nelkul utasitottak el").

Csakhogy. Ha valakit elutasitottak, az o szempontjaik alapjan, megalapozottan vagy sem, az mitol valna "alkalmassa" a vizummentes belepesre, megintcsak az o szempontjaik alapjan, csak mert az illeto orszaga vizummentes lett? Most az o logikajukkal, akit nem akartak valamiert egy eve beengedni, azt most miert akarnak, hacsak nem valtozott meg valami "korulmenye" az illetonek "lenyegesen", amit pedig a vizum-procedura hivatott eldonteni?

Szerintem ez varhato volt, hogy igy lesz, mondjuk par eves elevulesi idovel, ahogy par napja egy hozzaszolo (nem kerestem vissza) irta is, hogy ezert nem adott be vizumkerelmet, nehogy aztan az esetleges elutasitasa miatt maradjon ki az ESTA-bol is kesobb.
Előzmény: doky67 (7578)
Rita14 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 7590
Igen! Bocsanat!
Előzmény: cath555 (7584)
roziamopsz Creative Commons License 2008.11.08 0 0 7589
de ha elutasitják és vizumot kell intézni az kb 2 hét, szóval senki ne várjon az uccsó pillanatig.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!