Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.29 0 0 1899

Sziasztok!

 

BME Angol középfokú szóbeli nyelvvizsgához tudna valaki kidolgozott tételsort küldeni? E-mail címem: hundjmada@gmail.com

 

Köszi

zsigmondka111 Creative Commons License 2010.04.27 0 0 1898
a tanulmányin nem tudják megmondani??
Előzmény: szabokucsma (1893)
lcsili Creative Commons License 2010.04.25 0 0 1897

Szia!

 

A honlapon nem nagyon találok semmit a nyelvvizsgáról, csak ennyi:

 

"Nálunk azonban szakmai anyaggal bővített nyelvvizsga az előírás"

 

Szóval szakmai kell, ha jól gondolom, akkor neked egy felsőfokó C-d van, ebből nem tudsz semmiképpen szakmait csináltatni.

 

Előzmény: szabokucsma (1893)
lcsili Creative Commons License 2010.04.25 0 0 1896

Szia!

 

Úgy hallottam, hogy középfokú szakami C kell. Neked akkor mid is van? Nem értem kristály tisztán! Felsőfokú szakmai C vagy csak sima C?

 

Előzmény: szabokucsma (1893)
BitterSweetSymphony Creative Commons License 2010.04.25 0 0 1895
Áprilisi ECL-en címpárosítás volt és egy olyan, h szöveg alapján válaszold meg a kérdéseket. Richtig-Falsch nem volt, nyilván nem véletlenül...azért az 50%-os tippelési esély túl nagy, ennyit nem akarnak adni a szerencse-faktornak:-)
Előzmény: mcsontos (1881)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.21 0 0 1894
igen, de ez visszafelé nem igaz.
szabokucsma Creative Commons License 2010.04.20 0 0 1893
Sziasztok! Nem tudja valaki véletlenül, hogy milyen nyelvvizsgát fogadnak el a szolnoki diplomához és hogy ez hol van leírva? Hat éve járok oda, eddig mindig azt mondták jó a kéttannyelvű idegenfogralmiban szerzett szakmai nyelvvizsgám, ami felsőfokú cvel egyenértékű, de most mikor diplomáznék, közlik, hogy mégsem. Pedig án mindig úgy tudtam, a felsőfokú c kiváltja a szakmai közepet.
rroolleerr Creative Commons License 2010.04.15 0 0 1892
Hali,

volt valaki Pécsen a PMMK-n vagy a TIT nél TELC német középfokú nyelvvizsgán?
Milyen volt? Szóbeli témakörök mik voltak?

zzombie Creative Commons License 2010.04.15 0 0 1891
Irányított beszélgetéshez tipp: ha olyan dolog felé terelik a témát, amihez nem értesz vagy nincs szókincsed hozzá, érdemes azzal kivágni magad, hogy sajnos ez nem a te területed, viszont szívesen beszélnél másról, mint például... és itt váltani.

Én angolon jártam úgy, hogy a zöldségeknél (felsőfokon!) leblokkoltam az uborka szónál, egyszerűen nem jutott eszembe. Jobb ötletem nem volt, mondtam, hogy most ez nem akar beugrani, de zöld, hosszúkás és finom a saláta belőle, földben nő, segítsenek már, hogy mi a neve. Utólag külön megdicsértek érte, hogy kommunikáltam és nem ültem ott kukán egy szó miatt.

Fontos, hogy a kommunikációt figyelik, nem az egyes, egyéb (mezőgazdaság, repülőgép szerelés) területekhez való hozzáértést. Mindegy mit, csak beszélj folyamatosan! Többnyire nem szakítanak félbe és így könnyebben viheted te a témát.
Előzmény: Törölt nick (1890)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.15 0 0 1890
Köszi! Rajtam kívül még két osztálytársam is megy, úgyhogy majd őket is kifaggatom, hogy mi volt..! xDDDD
Előzmény: Törölt nick (1888)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.15 0 0 1889
Köszönöm!
Hát, én szlovákból.. origóra megyek mert csak ott van ilyen xD
Amúgy csak a felvételi pontokhoz kell.
Előzmény: baluka22 (1887)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.15 0 0 1888
húzol egy témát és arról szabadon elbeszélgettek (felsőfokon elkalandozhat a téma, de nem kell tartani tőle). az összefoglalós rész magnóról megy, bedugja a tanár a pendrive-ot, lemegy a szöveg, és go :) sok sikert! ;)
Előzmény: Törölt nick (1886)
baluka22 Creative Commons License 2010.04.15 0 0 1887
Sok sikert előre is! :)
milyen nyelvből mész?
Előzmény: Törölt nick (1886)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.15 0 0 1886
Szia! Jövő héten megyek felsőfokú szóbelire (origó)... Tudnál segíteni abban, hogy hogyan is néz ki az "Irányított beszélgetés" rész? Húzni kell témát, vagy majd a vizsgáztató kérdez? És nekem kell azt felmondani vagy csak beszélgetni kell? Vagy mi ennek a menete...?
A magyar nyelvű szöveg összefoglalása idegen nyelven rész magnóról megy vagy fölolvassák..aztán elmondom a tartalmát?
Sok lett a kérdés xD
Előre is köszi a választ!
Előzmény: Törölt nick (1707)
Vandra Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1885

Sziasztok!

A március 13-i nyelvizsga eredményeknél a német középfoknál nem írja ki a magnóhallgatás eredményét. Így azt mutatja, hogy a szóbeli nem sikerült. A Telc nem reagál emailre, faxra, telefont nem veszik fel. Tudtok erről valamit?

mcsontos Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1884
valóban, a Gib32 óriási segítség. és én sem értem, mi ez a nagy tétel-eladási divat...
Előzmény: Lara88 (1883)
Lara88 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1883
Itt mindenki tétel eladásból akar megélni???

A neten annyit találtok hogy egy élet kevés arra hogy megtanuljátok!

Mellesleg egy érettségi tételsor tökéletesen megfelel egy sima nyelvvizsgára! Én is abból tanultam annó 3 évvel ezelőtt... meg is lett a középfokú ÖSD-m

Abból meg annyi van a neten, mint a szemét!

Itt jönnek a svéd csavarok... veszek egy könyvet kimásolom a tartalmát, (az biztos hogy jó-alapon) - és árulom mint saját munka a neten - ARANYÁRON!

Nem a tétel kidolgozása a nehéz, mert az csak egyszerű másolás, ollózás könyvekből - hanem a megtanulása!!!


Mindenkinek ajánlom figyelmébe a google - fordítót, egész szövegeket lehet begépelni, és fordít, még szótárt sem kell nyálazni! Nem azt mondom hogy 100%-os , de rengeteget segít! (úgy mint a GIB32)


Jah akinek anyag kell INGYEN!!!! Az írjon nyugodtan, ha tudok segítek!


Sok sikert mindenkinek!!!

felipemassafan Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1882
Vannak igényesen, megfelelő szókinccsel kidolgozott NÉMET B2-es tételeim, elsősorban ECL nyelvvizsgára, de bármely másikra illetve érettségire is tökéletes! Rengeteget dolgoztam velük, úgy hogy aki szeretné az összeállítás/szótározás idejét megspórolni: 1000 Ft/tétel, de ha valakinek 5 vagy annál több kell, 500 Ft/db.
Akit érdekel, írjon és küldök mintát és listát, hogy mik vannak kidolgozva: alexa0816@gmail.com
mcsontos Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1881
sziasztok!
ECL B2 német-en a szövegértésben milyen feladatok vannak? van egy oldalnyi szövegből lényegkiemelés, és a másik milyen? láttam már többfélét: igaz-hamis, címpárosítás stb. melyik a jellemzőbb?
gabyno1 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1880

Szia!

 

Én már végeztem kb. 2 éve a HFF-en, jelenleg dolgozom!

Te hova jársz?

A ppt-ket a netről szedted le?

Nem tudod elküldeni?

rinkacs.gabriella@vipmail.hu

 

Köszi

 

 

Előzmény: Lara88 (1878)
Lara88 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1879
Szia Hadrián84!

Én a KITEX-től rendeltem könyvet - iszonyat - több mint 400 oldal... vannak benne minta képek... én azokat nézegetem!

Meg arra gondoltam, hogy összeirok minden témához vagy 6 mondatot amit betanulok, pl.: Ha valami olyan képet kapnék hogy bolt, akkor már lehet is mondani hogy a képen van / ill nincsenek marketing eszközök, rá lehet térni a reklám fontosságára...

Még az is eszembe jutott hogy ilyen "előny - hátrány" párokat összeszedegetek... boltokkal, szállítási segédeszközökkel kapcsolatban... és betanulom....

JA!!! És a legfontosabb, ezek elő szoktak fordulni Kitex és BGF szakmai szóbelin egyaránt (üzleti/keresk.)
- Ajánlatkérés (arra válasz)
- Rendelés ( annak visszaigazolása)
- Reklamáció, bármivel kapcsolatban
- Fizetési felszólítás

Nekem per pill... ennyi infóm van! De gyüjtögetek folyamatosan!

Aki szeret csoportosan dolgozni, azzal "gmail-en" szívesen együtt működöm!!! - csevegésben is!
Még az anyag javítása is (valamilyen szinten) megoldott!

E-mail: szabolcsi.k.doc@gmail.com

Jó felkészülést sikeres vizsgát mindenkinek!

Előzmény: Hadrian84 (1873)
Lara88 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1878
Szia Gaby!

Nekem ppt-im vannak! Vagy 10 db, azok egész jónak tünnek!
Hova jársz suliba?
Előzmény: gabyno1 (1877)
gabyno1 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1877

Szia Lara!

 

Én is ott voltam 9.-én az írásbelin!

Te milyen tételeket dolgoztál ki?

 

Gaby

Előzmény: Lara88 (1867)
gabyno1 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1876

Szia!

 

Nekem el tudnád küldeni a tételeket?

rinkacs.gabriella@gmail.com

 

Köszi

Előzmény: lnzs (1871)
neilah Creative Commons License 2010.04.12 0 0 1875
köszönöm a válaszokat:) lemondtam a felülvizsgálatról, szóval remélem tényleg hamar megjön... bár amikor középfokúzni voltam, akkor másfél hónapot kellett várnom:/
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.12 0 0 1874
szerintem jövő héten megkapod (ha nincsen semmi gikszer a nyomdával stb).
Előzmény: neilah (1870)
Hadrian84 Creative Commons License 2010.04.11 0 0 1873

Sziasztok!

KITEX német nyelvizsga szóbelire tudtok valamit javasolni felkészüléshez? Van könyv hozzá amiben vannak tételek ilyesmi? Az írásbeli egész barátinak tűnik.

Üdv

A.

baluka22 Creative Commons License 2010.04.11 0 0 1872
nekem azt mondták, ha rányomsz a netes felületen a "lemondok a felülvizsgálatról" gombra, akkor akár 2 héttel is felgyorsíthatod a folyamatot. Én is visszaolvastam itt, és pont rábukkantam talán egy évvel korábbi hozzászólóra, aki márciusban volt, és már április közepén megkapta bizonyítványát. Tehát elvileg már bármikor megérkezhet :), de hivatalosan ez áll az ITK honlapján a gyakran ismételt kérdéseknél:

"Mennyi idő elteltével kap bizonyítványt a vizsgázó?
-Sikeres vizsgáról kiállított bizonyítvány a vizsgaidőpontot követő 8 héten belül jut el a vizsgázóhoz."
Előzmény: neilah (1870)
lnzs Creative Commons License 2010.04.11 0 0 1871

Sziasztok!

 

Akit érdekel ECL német középfokú "B2" szóbeli nyelvvizsga kidolgozott tételsor az keressen ezen az e-mail-en zsuzsa14@vipmail.hu .

Én februárban szóbeliztem a 20 tételből 17 tételt kidolgoztam, amiből felkészülve sikeres nyelvvizsgát tettem. A részleteket e-mail-en bárkinek szívesen megírom.

neilah Creative Commons License 2010.04.11 0 0 1870
Sziasztok!
Valaki aki márciusban volt Origo felsőfokún nem tudja, mikor küldik a nyelvvizsga-bizonyítványt?:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!