Keresés

Részletes keresés

Vén Resu Creative Commons License 2006.10.06 0 0 5121
Igazad van, valamelyik közeli hozzátartozóm biztosan örülne neki. Ami zavar, hogy darált Illyt már próbáltam és nagyon ízlett. Pont azért vettem szemeset, mert a Brikka az eszpresszónál egy kicsit durvább őrleményt szereti igazán, de ezzel a kávéval egyelőre silány eredményt produkál. Na mindegy, lehet hogy kísérletezek még egy kicsit aztán megszabadulok tőle.
Előzmény: yeahhh (5119)
yeahhh Creative Commons License 2006.10.06 0 0 5120

Ja, túl relatív - meg a topik nem is erről szól... szerintem...amúgy meg ki a f...szt érdekel, hogy ki hol dolgozik, meg mekkora az átlag intelligancia-hányados az irodájában? Ez mán ojjan OFF, mint ide Tokijó...

 

 Az eléggé elmérgesedő vita meg úgy tűnik, ebben a felállásban parttalan és baromira értelmetlen... Érdekes: nekem tetszett H.G. bölcsessége - még nem hallottam, nem is rágtam be rá, mer' ugye "akinek nem inge..." Semmivel sem rosszabb, mint mondjuk a "hic transit gloria mundi", stbstb...

Előzmény: _MrB_ (5118)
yeahhh Creative Commons License 2006.10.06 0 0 5119
Van egy-két ismerősöm, akik nem olyan súlyosan kávéőrültek, mint én - ha nem igazán jön be valamelyik újdonság (azért ilyenkor sincs szó valami sértésszámba menő, vérgagyi kávéutánzatról, mint ahogy a Te Illyd sem az), átadom nekik... Múltkor egyikük kolléganője odavolt a gyönyörtől, hogy "deilyenjóténmégazéletbennemittam"! (Na, az éppen Danesi volt, csak nekem nem passzolt az őrlési finomsága :-(((
Előzmény: Vén Resu (5104)
_MrB_ Creative Commons License 2006.10.06 0 0 5118
OFF

hogy is mondjam...

Túl relative dolog ez az ország legokosabb emberei rovat.
Maradjunk annyiban, hogy az ezek iránt érdeklődő, és megfelelő kapcsolatokkal, ambicióval rendelkező emberek közül a legjobb csomagot összeszedők dolgoznak nálatok (holott ez nem igaz, mert azok már rég külföldön dolgoznak, nálatok pedig azok, akik vagy annyira mégsem voltak jók, vagy a hazaszeretet vakbuzgó mivolta miatt itthon maradtak).

akad nem 1 ember, aki a maga területén, vagy simán csak komplex gondolkodásban kenterbe verné majd az egész bagázst, csak éppen lehetősége, kapcsolatai nem voltak hozzá, vagy az élet teljesen más területén kamatoztatja mindezen tudását.

Lefordítva: ismerek olyan arcot, aki minimális idő alatt elolvasta (1x), megértette, és 100%osan visszaadta a teljes műszaki főiskolás fizikaanyagot. Ennek ellenére tesz rá nagyívben, mert vállalkozóként bizniszelget, fejleszt, s nem érdekli a tudomány ilyen téren.

A srácról mondta Dr. Kiss Endre (gondolom hallottál róla, japók eléggé tisztelik), hogy hatalmas jövő lenne elötte a kutatások terén, ha érdekelné. Nem érdekelte.

ON

Még mindig vallom, ha nem is vérprofik, de a gépet legalább 2 hete aktívan használó, azt megismerő emberekkel illett volna azokat a KVkat lefőzni.
Előzmény: Törölt nick (5113)
yeahhh Creative Commons License 2006.10.06 0 0 5117

Bizony, bizony: Leica nem óccsó :-(((

...nade nem is rossz!!! Ha ugyanezt a minőséget keresed KVgépben, akkor...az sem ingyen lesz ;-))

Előzmény: M6TTL (5108)
yeahhh Creative Commons License 2006.10.06 0 0 5116
Nem akartam senkit feldúlni! ;-)) Melyik volt a tettes: Carezza, vagy Evolution?
Előzmény: M6TTL (5105)
Vén Resu Creative Commons License 2006.10.06 0 0 5115

De min nevettek? Valóban növekszik az áramfelvétel olyankor. Nagyon csodálkoznék, ha meg tudnál győzni az ellenkezőjéről...

 

Jajjj.... Ha valóban van egy kis közöd a természettudományokhoz, akkor gondold át még egyszer és gyere vissza "meakulpázni". Ez a kijelentésed most eléggé mellbevágott :(

Előzmény: Törölt nick (5114)
M6TTL Creative Commons License 2006.10.05 0 0 5109
Azért köszönöm, hogy megnyugtatsz ;-)
Előzmény: _MrB_ (5107)
M6TTL Creative Commons License 2006.10.05 0 0 5108
:-))) Hát igen.... De azért annyit nem szeretnék költeni KVgépre, mint a fotómasinámra.
Előzmény: Vén Resu (5106)
_MrB_ Creative Commons License 2006.10.05 0 0 5107
nos, olyant még nem hallottam, hogy POD és sima szűrőben őrölt KVval is jó legyen egy gép. sajnos ~ : (
Előzmény: M6TTL (5105)
Vén Resu Creative Commons License 2006.10.05 0 0 5106
M6TTL-hez valami arisztokratikusabb, karos masina passzolna jobban, nem? ;)
Előzmény: M6TTL (5105)
M6TTL Creative Commons License 2006.10.05 0 0 5105
Nem offtopic ez, de hogy finom legyek most "szét...sz az ideg". Néhány hete pont azt kédeztem itt, hogy tud-e valakiolyan olasz jó minőségű gépről amivel lehet POD-ot és KV-t is főzni.

Ha ezt tudom.......
Előzmény: yeahhh (5099)
Vén Resu Creative Commons License 2006.10.05 0 0 5104

Kösz, lehet hogy kipróbálom. Múlt héten a Semiramisban vettünk frissen pörkölt szemes guatemalait, az valami eszméletlenül finom volt, testes, intenzív csokoládés íz... hmmm.... (azért egy felbontott kávét elajándékozni egy kicsit gáz, nem?)

Előzmény: yeahhh (5103)
yeahhh Creative Commons License 2006.10.05 0 0 5103

El kell ajándékozni - a kávét! :-))

A MediaMarktban láttam Lucaffét, a 250-es Classico 1900 Ft körül van - Illy helyett?

Előzmény: Vén Resu (5102)
Vén Resu Creative Commons License 2006.10.05 0 0 5102

Jó a sztori, de azért remélem azt belátod, hogy a kettő nem azonos kategória. Az MTA egyik mérnökétől ekkora hülyeséget nem vártam.

 

A tiédhez hasonló legjobb sztori amit hallottam az volt, mikor valami hasonló kaliberű embör a tudatlan újoncoknak elmagyarázta, hogy miért is van három vezeték a konnektorban: az egyiken megy az áram , a másikon a feszültség, a harmadikon a koszinusz-fi :))))

 

Hogy egy kicsit ON is legyek, felbontottam egy szemes Illyt és frissen darálva átküldtem a Brikkán. Eddig óriási csalódás, talán a "semmilyen" a legjobb szó rá :(

Előzmény: yeahhh (5101)
yeahhh Creative Commons License 2006.10.05 0 0 5101

Jóóó!

No, akkor egy utsó OFF mára: seregben az egyik setéééét szaxi - mer' akadt néhány, de ő volt az abszolút fekete lyuk, ha 5-tel kisebb az IQ-ja, benne van a növényhatározóban - bejött a századparancsnoki irodába, amit serényen takarítottunk, vagy hárman. Kiszúrta, hogy az asztali rádió a portörlést követően kicsit arrébb került - s legott szólt is a maga utánozhatatlan - és általában értketetlen - beszédstílusában, hogy tegyük vissza, vazze, mer' így más ívben megyen belefele a rádijóhullám, oszt zavaros leszen a vétel... :-DDD  Hááát...kiment, és mingyá' lefejeltük az asztal sarkát!!! Munkának annyi volt vagy 10 percre...

Előzmény: Vén Resu (5100)
Vén Resu Creative Commons License 2006.10.05 0 0 5100

Ha már MTA szóba került, akkor én is OFF-olok egy kicsit :)

Kollégám apósa villamosmérnök az MTA-nál (mi ketten szintén, csak nem az MTA-nál). Egyszer nevetve mesélte az apósának, hogy valaki azt bizonygatta neki, hogy a porszívónak növekszik az áramfelvétele, ha befogják a szívócső végét. Mire az apósa holt komolyan közölte vele, hogy persze hogy növekszik, hiszen ilyenkor "erőlködik" a motorja. Azóta is ezen röhögünk, ha a porszívó szóba kerül. :)

yeahhh Creative Commons License 2006.10.05 0 0 5099

Bocs az offtopicért :-))), néhány tipp KVgép-vásárlást fontolgatóknak (WestendCC, MediaMarkt, ma, 13 óra):

 

Gaggia Carezza - 49 990 Ft

Gaggia Evolution Espresso - 49 990 Ft (első kukkra, s a jellemzők alapján csak karosszériában van különbség a két bringa között)

 

Kenwood ES 460 - 32 990 Ft...!!! Jó, jó, tudom, hogy a Kenwood, hmmm... nem a kávéfőzőivel szerzett nevet magának, de ez a cucc, ennyiért nem tűnt rossz ajánlatnak: 1 és 2 adagos szűrő, POD-betét, fém szűrőtartó (a kifolyó is, bár valszeg olámínium az egész), csészemelegítő, rozsdamentes boiler, valami tejhabosító feltét+tartály (?), stb.

_MrB_ Creative Commons License 2006.10.05 0 0 5098
Eredetileg az volt, aztán kettéválasztották, a KFKI kapta a kutatási részt, gyakorlati vonalon, az MTA pedig az elméletet. S ez az, ami miatt manapság cop a magyar tudományos réteg, mivel nem tudomány s azalatt van az elmélet s gyakorlat, hanem gyakorlat, meg elmélet, oszt keresd meg benne a tudományt. ~: (

Multkor volt róla egy kellemes 1órás beszélgetés pár benne élő "szakértővel"... lehangoló volt a konzekvencia ~ : (
Előzmény: H_G (5097)
H_G Creative Commons License 2006.10.05 0 0 5097
A KFKI is MTA-intézmény v. legalábbis eredetileg az volt -- bár ennek persze semmi köze ahhoz, h. akár ott, akár a Roosevelt téren jobb kávét isznak-e, mint a csatornatisztítóknál vagy a nyóckerületi kukkoldában... (A term.-tudományos kutatatás élvonalában kimondottan pocsék kávéjú országokat találunk, mint az USA és Japán.)

A Minisztertanács 1950. augusztus 18-i ülésén elrendelte a „Központi Fizikai Kutató Intézet létesítését a Tudományos Akadémia irányítása alatt”. (1956. január 1. és 1966. december 31. között a KFKI az MTA és az Országos Atomenergia
Előzmény: _MrB_ (5096)
_MrB_ Creative Commons License 2006.10.05 0 0 5096
Maradjunk annyiban, a KFKInál, ott is a részecske és fizikai részlegen valszin sokkal többet tudnak a világ mikéntjéről, mint akár az MTA-n ~ : )
Előzmény: M6TTL (5095)
M6TTL Creative Commons License 2006.10.05 0 0 5095
Ugyan már! Ez a mondat annyira abszurd, hogy szmájli nélkül is megállja a helyét. Nyílván poénnak szánta. Ha nem akkor viszont őt magát minősíti....
Előzmény: matti70 (5094)
matti70 Creative Commons License 2006.10.05 0 0 5094

Mint tudjátok, az ország legokosabb, a világot legjobban ismerő, legműveltebb polgárai az én munkahelyemen dolgoznak.

 

Általában nem szólok hozzá azokhoz az irományokhoz, amikkel ugyan nem értek egyet, de nem direkt engem bántanak, ugye jobb a békesség...

Ez a nagyzolós mondat viszont csípi a szemem, valamiről lemaradhattam(?), mert én nem tudom. Vigyori nincs utána, tehát komoly lehet, pláne, hogy írtál már ultra-nagy vákuumról is.

Szóval mi is ez? NASA? Ja, az nem Mo. Akkor MTA? Vagy...? Bocs, ha már írtad, de kíváncsi vagyok, és végigfutva a beírásaidat nem találtam.

Előzmény: Törölt nick (5084)
H_G Creative Commons License 2006.10.05 0 0 5093
"Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre, s ott legyőznek a rutinjukkal!"
Előzmény: gprinz (5092)
gprinz Creative Commons License 2006.10.05 0 0 5092
Becsmérlés? Na fusd át még egyszer, amit írtam...
Előzmény: Törölt nick (5085)
yeahhh Creative Commons License 2006.10.05 0 0 5091

Egyelőre - és gondolom, még jó ideig - a "nagyfogyasztók" - vendéglátóhelyek, ide-oda kihelyezett gépek - adják az ilyen cégek forgalmának döntő hányadát, ezért nem nagyon foglalkoznak a kisker értékesítéssel. Másrészt nincs is mindent elsöprő igény a minőségi kávékra - ugye, a "normális" kávéfogyasztó általában a gazdaságos fajtákat vásárolja, negyed-ötödannyiért, mint itt a KÁVÉKAT a T. kollégák, vagy jómagam -, ezért a nem is nagyon erőltetik a kisker megjelenést. Ahol meg netán kapni, ott sem igazán értenek hozzá: volt már rá példa, hogy nagy nehezen ráakadtam egy izgalmas márkára valami kis boltban, s mikor a különböző típusokról, vagy őrlési finomságról kérdeztem, furcsán néztek rám :-))

 

Normál újságokban ezért még tényleg nemigen láttam kávés cégek hirdetését, szinte kizárólag a szakmai lapokban - pl: "A pincér" - reklámoznak. Ördögi kör...

Előzmény: Zsolti2003 (5089)
_MrB_ Creative Commons License 2006.10.04 0 0 5090
itthon sok sok éven át a kotyogó és a nescaffe volt a menetrend. a normális Kvgépek, Kvk elterjedése erősen leszűkül az elmúlt 5-10 évre. Mondhatni, a KVzás itthon most kezd totyogni ~ˇ: (
Előzmény: Zsolti2003 (5089)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.10.04 0 0 5089

A múlt héten alig működött ez a topik. Most felpezsdült az élet. Elkezdődött a fikázás. Jó lenne ezen túllépni.

 

Egy gondolat ébresztő:

 

Miért nem reklámozza Magyarországon egyetlen kávé-, kávéfőző- és kávédaráló forgalmazó az eszpresszó kávét?

 

Az emberek szinte nem is ismereik előnyeit.

 

Vagy ez nem üzelet errefelé?

 

 

_MrB_ Creative Commons License 2006.10.04 0 0 5087
Ráteszek én is egy lapáttal.. 2 hét alatt megtanulod, hogy az általad hsznált víz + 1fajta KVból hogy lesz jó KV. Aztán jön az újabb Kvfajta, s újabb pár főzés kisérletezés... Aztán ha nem szűrt a vized, szolgáltató ugydönt, fertőtlenít kicsit jobban, s máris kezdheted előről...
Előzmény: Törölt nick (5085)
yeahhh Creative Commons License 2006.10.04 0 0 5086
Rosszindulatú feltételezések? Te miről beszélsz? Elmondtam - elmondtuk - fenntartásainkat az ilyen tesztekkel szemben... Ehhh, legyen szép éjszakád: IGEN, a SAECO karos gépek a LEGJOBBAK!!! Aki mást mond, az eretnek!!! Jóccakát!
Előzmény: Törölt nick (5085)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!