Keresés

Részletes keresés

nita67 Creative Commons License 2009.07.26 0 0 8354
A legtöbb helyen a dobozos narancs juice benne van az AI-ben, fizetni csak a frissen favart narancsléért kell.
Előzmény: Badb0y (8353)
Badb0y Creative Commons License 2009.07.26 0 0 8353
AI-be fizetni kell a narancs juice-ért ???!!! Nehogymár :) Tavaly minden reggel fél litert ittam :((( AI-ba, persze nem itt.

Miért kell még fizetni ?
Előzmény: Barca82 (8350)
btimko Creative Commons License 2009.07.26 0 0 8352

Szia Cattie, annyit elarulok, hogy Sharmon vagyok :)

 

A Gardensben majd minden nap van disco 11-tol, ez nem minidisco. Ezen kivul mar 8-tol van program minden este a hotelben, elozene pl, 9-tol altalaban kulonfele show-k, van pl karaoke vagy tanura show, stb. A Beach Barban a strandon minden este a kozkedvelt Zaki enekel 9-tol, ha van kedvetek ott is tancra perdulhettek :)

 

Fakultativos arlistam egyenlore nincs, de ha lesz akkor megirom

Előzmény: cattie-brie (8294)
btimko Creative Commons License 2009.07.26 0 0 8351

Szia Anya :)

 

Bocs a kesoi valaszert, a Ghazala Beachen van egy All Inclusive Bar, csak ott lehet a szolgaltatast igenybevenni. Ez a strand setaloutca mellett, az olasz etterem mellett van. A tobbi barban a G.Beachen pl a Beach Barban fizetnetek kell. Minden All inclusive hotelben igy mukodik ez ahol a vendegek atjarnak egy masik hotel strandjara furodni.

 

A Ghazala Beach baratsagos kis hely, de a bungalokat leszamitva nem annyira arabos stilusu, mint a G.Gardens es kisse oregebb is. A szolgaltatas szinvonalat tekintve azt szoktak mondani h a felpanzio mindig jobb mert a pincerek motivaltabbak. Itt csak 1 etterem van benne a szolgaltatasban, az osszes tobbi a la carte etteremben (5 db) fizetni kell, de mindenhol van kedvezmeny!

 

A kis asvanyviz 11LE, az udito 13LE, pizza mondjuk a Da Franco olasz etteremben 40-50LE (ebbol van pl -25LE kedvezmeny fejenkent a G.Beach vendegeknek). Szendvicset kapsz a Beach Barban vagy a Tam Tam etteremben, 10-20LE.

Annyira meleg van egyebkent hogy foleg delben nem kivanja a kajat az ember, tudom ezt most nehez elhinni otthonrol :)

Előzmény: Anyaaaa (8291)
Barca82 Creative Commons License 2009.07.26 0 0 8350

Sziasztok!

 

Mi 2 hete jöttünk haza a Red Seai Grand Sharmből, aminek mélyvizes partja van. Csak jókat tudok mondani a szállodáról. Közel van Nama Baay meg az Old Market, gyönyörű a tengeri élővilág, és kedvesek az ott dolgozók, csak néha elfelejtik amit rendelsz, de másodikra már kihozzák. A büféknél az ottani "Baraka" ásványvízből vannak a szirupos italok, meg a kávéhoz a forróvíz. Van vagy 8 étterem, amiből 2 ami fizetős. A Sharm nevű étterem(szembe a recepcióval) nagy választékkal rendelzeki, külön van mexikói, thai, vegetáriánus meg még egy külön helyben sütő szakácsuk. Délben az első medencénél nagyon finom hamburgert és hot-dogot lehet enni. Van egy külön édességekre specializálódott kis látványbüfé, a második medencénél, ahol gofrit és óriás palacsintát lehet enni. Állítólag a jég is Baraka ásványvízből van, de inkább mi mindig jég nélkül kértük. Reggelinél van frissen facsart narancslé, de sajnos ez pénzbe kerül. Recepción ne váltsunk pénzt, hanem gyalogoljunk el a köze:). Ha kilépünk a szálloda ajtaján akkor balra kell elindulni kb 10 perc séta. Ja és nem elrettentésként, de azon a héten, amikor mi voltunk egy snorizós manusz látott egy kis cápát, de azt mondta, hogy csak planktonokat evett. Ha van valakinek kérdése akkor szívesen válaszolok. Nagyon jó választás ez a szálloda, csak ajánlani tudom. 

magius Creative Commons License 2009.07.25 0 0 8349

Szia!

 

Két éve voltunk ott. A kép.tar.hu-n van fent egy pár kép, amit ott csináltunk. A keresésbe írd be a "magius"-t!

Nekünk tetszett a szálloda és a kaja is jó volt. Minden este élő zene. Bár nincs összehasonlítási alapunk, nem tudjuk más szálloda milyen, mert még csak egyszer voltunk Egyiptomban. És nem vagyunk valami újgazdag sznobok, tehát mi nem nyavalygunk, ha nem minden olyan, mint amit itthon elvár az ember egy 4-5 csillagos szállodától. Kihoztuk a legjobbat, amit tudtunk a nyaralásból. Nektek is ezt tanácsolom. Ha valami nem tetszene, vonjatok vállat és élvezzétek tovább a nyaralást. :)

Ha idén sikerül elmennünk, csak a partja miatt nem mennénk arra a részre.(Na meg kétszer ugyanabba a szállodába sem sok értelme van.) Csodálatos az élővilág, de leégsz és kiszáradsz mire besétálsz odáig.

De ennek is van előnye: lassan mélyül a víz, gyerekkel is lehet menni. És mivel messzebb vannak a korallok, lehet kiteszörfözni, ami pont a szálloda strandján van.

Jó nyaralást!

 

Előzmény: szankabanka (8348)
szankabanka Creative Commons License 2009.07.25 0 0 8348
Szia Magius!

Köszi az infókat. Te már jártál ebben a szállodában? Írnak róla több helyen hideget-meleget egyaránt.
Előzmény: magius (8343)
pixarfan Creative Commons License 2009.07.25 0 0 8347
Sziasztok!
A szüleimnek keresek S el S-ben megfelelő szállást. Milyen ott a part? Melyek a jó szállodák? (nem full luxus, de elfogadható 4 csillag körüli) Ha tud valaki segíteni, kérem adjon tanácsot!
Köszi
bandito5 Creative Commons License 2009.07.25 0 0 8346
Szia!

Mi is ketten megyünk csak mi még ott nem tartunk :)
3kor találkozunk!

András
Előzmény: Matka81 (8344)
Matka81 Creative Commons License 2009.07.25 0 0 8344

Helló András!

 

és talán ti is nászutasok vagytok?

3:00-kor találkozunk.

Jó csomagolást.

 

Üdv

Kaltenecker Anita és Zoltán

Előzmény: bandito5 (8338)
magius Creative Commons License 2009.07.25 0 0 8343
Sokat kell sétálni a vízben, hogy elérd a reef szélét, ahol viszont rengeteg halat és egy hajóroncsot is láthatsz. Békatalp helyett inkább korall cipőt ajánlanék, mert a reef előtt sekély a víz (apálykor nincs is) és ott át kell sétálni  az elpusztult korallokon,  amit mezítláb nem lehet, békatalppal meg nehézkes. A szállodában árult cipő nagyon rossz minőségű, inkább itthon vedd meg (kb. 3000 ft.). Ha a közeli stégen akarsz bemenni, azt nem nagyon szokták szeretni és nem is nagyon engedik.
Előzmény: szankabanka (8330)
Hoborc Creative Commons License 2009.07.24 0 0 8342
Az utakon ellenőrző pontok vannak, és kérhetik az útleveleket. Vízumot egyébként a reptéren is adnak, és olcsóbb mint az utazási irodánál. Ha csak Sharm környékére mész akkor nem kell, de ha Kairóba akkor igen.
Előzmény: dóra happy (8341)
dóra happy Creative Commons License 2009.07.24 0 0 8341
Szia
amennyiben nem veszek vízumot és mégis elmennék kirándulni
más városba, ki és mi módon ellenőrzi?
üdv
Előzmény: btimko (8339)
Nickorsi Creative Commons License 2009.07.24 0 0 8340
Húúú a mindenit, gyönyörűek a képek! Nagy élményben lehetett részed! Várom az élménybeszámolót. Ezek a fotók megerősítették az elhatározásomat, hogy a Faarana lesz a következő úticél.
Előzmény: QQriQ (8281)
btimko Creative Commons License 2009.07.24 0 0 8339

Igen, a Best Reisen-es Grand Hotel az a The Grand Hotel Sharm El Sheikh, a mely vizes.

 

A vizummal kapcsolatban: nem vagy koteles az utazasi irodanal megvenni, senki nem fogja rad kenyszeriteni :) ha a repteren veszed, valoban olcsobban jossz ki, egyszeruen csak valaki szereti, ha minden el van mar elore intezve.

Ha nem akarsz kirandulni, akkor nem fog kelleni, en azert ajanlottam, mert ha meggondolod magad es megis kellene a vizum, akkor viszont Sharmban mar eleg nehez utolag beszerezni, persze nem lehetetlen.

bandito5 Creative Commons License 2009.07.24 0 0 8338
Hello Matka81!

Akkor találkozni fogunk.
Mi is a BR-el megyünk most vasárnap a Grand Sharm-ba, ami a leírások alapján, a Grand Hotel Sharm el Sheikh.

Üdv
András
Hoborc Creative Commons License 2009.07.24 0 0 8337
Sharmra bizonyosan igaz amit írtam és így meg is spóroltuk a vízumdíjat.
Előzmény: dóra happy (8335)
szankabanka Creative Commons License 2009.07.24 0 0 8336
Szia!

Szerintem az utazási irodánál mindenképp meg akarják veled vetetni a vízumot! Mi Sharm-ba utazunk és én megmondtam az irodának, hogy köszi, de a vízumot nem kérem. Ha esetleg anélkül nem engednének át, akkor ott a helszínen is meg lehet venni, kb. 15-20 dollárért. Tehát mindenképp jobban jössz ki anyagilag, mert itthon a vízumot 5000 forintért adják. A mostani dollár árfolyammal, ami 188, mégha 20 dollárt kell fizetned, akkor is csak 3760 forintot fizetsz!
dóra happy Creative Commons License 2009.07.24 0 0 8335
Szia hoborc!
Hol lehet ennek utána érdeklődni,esetleg utazási irodában?
Vagy van valami tipped?
köszi
Előzmény: Hoborc (8333)
Matka81 Creative Commons License 2009.07.23 0 0 8334

Mi szombaton/vasárnap indulunk a Best Reisennel a Grand Sharmba, én arra számítok, amit te is írtál.

ha visszajöttünk megírom, hogy ez melyik volt ;o)

Előzmény: volvo s80 (8331)
Hoborc Creative Commons License 2009.07.23 0 0 8333
Hurghadánál nem ismerem a részleteket, azonban Sharm el sheikh és környékére hasonló a szabály mint Aquaba-nál Jordániában, azaz ha egy adott körzeten belül maradsz, akkor nem szükséges vízum. A beléptetési pcséten az alábbi szöveg áll:
"Valid for Aqaba Coast & St. Catherine for 15 days"
Előzmény: dóra happy (8326)
zorka99 Creative Commons License 2009.07.23 0 0 8332
Igen! Teljes mértékben fedik a valóságot az általad leírtak.
Előzmény: volvo s80 (8331)
volvo s80 Creative Commons License 2009.07.23 0 0 8331
A holidaycheck.com szerint 3 olyan hotel van, aminek a nevében benne van, hogy Grand Sharm:
Grand Hotel Sharm el Sheik ( vízparti mély vízzel )
Royal Grand Sharm ( ex Iberotel)
Creative Grand Sharm Resort ( nem vízparti )
A Best Reisen a Grand Hotel Sharm el Sheiket árulja, vagy nem ? A képek erről a hotelről vannak.
Előzmény: btimko (8329)
szankabanka Creative Commons License 2009.07.23 0 0 8330
Jah, eléggé! De nagyon meg kell nézni, hogy mit foglal az ember. Nem mindegy!!!
Mi így a Regency Plaza-ba megyünk. Arról tudsz valamit?
Előzmény: btimko (8329)
btimko Creative Commons License 2009.07.23 0 0 8329

Jogos :)

 

Nem vettem figyelembe hogy tenyleg 3 Grand hotel van Sharmon: A Grand Hotel Sharm El Sheikh - ez amirol en beszeltem, aminek van kozvetlen starndja mely vizzel, es benne van a Red Sea lancban;

es van meg az Iberotel Grand es a Creative Grand Sharm is, csak azt hittem ez utobbit Magyarorszagon nem ertekesitik. Tevedtem. A Grand Sharm neven mindenesetre az elsot szoktak emlegetni.

 

Elegge zavaros :)

szankabanka Creative Commons License 2009.07.23 0 0 8328
Szia Timi!

Annak igen, de a Grand Sharm Resort-nak nincs! Jól meg kell nézni, hogy az iroda Grand Sharm néven melyik hotelre is ad ajánlatot, mert nem mindegy!
Előzmény: btimko (8327)
btimko Creative Commons License 2009.07.23 0 0 8327

Sziasztok!

 

A (Red Sea) Grand Sharm hotelnek VAN KOZVETLEN STRANDJA. Tessek visszaolvasni a par nappal ezelotti hozzaszolasokat.

 

Udv: Timi

dóra happy Creative Commons License 2009.07.23 0 0 8326
szia hoborc!
úgy tudtam egész egypt-ba kell vízum.valóban nem?
és más városba, pl:hurghada, oda sem, csak akkor ha elhagyod
a szállodát és környékét?
üdv
Előzmény: Hoborc (8322)
Badb0y Creative Commons License 2009.07.22 0 0 8325
Ez nem is az amit én mutattam neked...
Előzmény: szankabanka (8307)
Hoborc Creative Commons License 2009.07.22 0 0 8324
Gyakorlatilag mindegy, de talán a dollár kicsit előnyösebb.
Előzmény: szankabanka (8323)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!