Keresés

Részletes keresés

FLOYD Creative Commons License 2011.08.22 0 0 8152

Üdv Mindenkinek!

 

Bevezetésként köszönet utólag és előre is a fórumon elhangzott sok hasznos infóért!

 

Azoktól kérdezném, akik már voltak plébániákon kutatni, hogy ott általában engedik fényképezni az egyházi anyakönyveket? Akkor is ha nagyobb mennyiségről van szó? A levéltárakban tudom, hogy tilos, de abban bízok, hogy a plébánián talán megengedőbbek... (kis településről lenne szó, konkrétan Nagykörűről). MOLban már átnéztem a tekercseket, de jó volna róluk fénykép is, mert akkor nyugodtabb körülmények között újra át tudnám rágni és kijavítani az estleges hibákat, viszont arra nem sok esélyt látok, hogy a közeljövőben netre kerülnének. Komolyan, még arra is hajlanék, hogy jótékonyságból befotózzam a teljes 1400 oldalt...

 

Egyébként, hogy gyorsan kilépjek az anonimitásból: Tóta Attilának hívnak és jelenleg elsősorban a Tótákat kutatom (ha időm is engedi). Ha valakit érdekel ezzel kapcsolatban bármi infó, nyugodtan írjon mailt. Nagyjából az összes - levéltárakban elérhető - nagykörüi Tóta (kb. 500 személy) anyakönyvi infója megvan (MOLBÓL és a szolnoki levéltárból majdnem minden), így ha valaki onnan származik, de nem tud elmenni kutatni, szívesen megosztom vele a felmenőit, rokonait. Szépen fel lehetett fűzni egy fára a házastársakkal együtt több mint 650 személyt... :] Megvannak a familysearch-re feltett állami anyakönyvekből is a Tótákra vonatkozó lapok. Ha meg netán valaki már kutatásban is lenne e téren, akkor FŐLEG ÍRJON! :)

 

Érdekelhet még a szeghalmi Macsári, a zalagyömörői Söjtöry és Németh család is! Tényleg, van valakinek tippje, hogy a familysearch-re miért került fel olyan kevés anyag Veszprémből? És arról, hogy a zalagyömörő egyházi ak-ek miért csak az 1800-as évek elejéig vannak a MOLBAN?

 

Attila

 

Bajdó Creative Commons License 2011.08.18 0 0 8151

 

 

Látom, nem nagyon foglalkoznak veled.

 

Én szoktam odajárni.

 

A Tihanyi téren most nyári szünet van.

 

Különben nyitvatartási időben lehet telefonon érdeklődni.

 

Előfordul, hogy a keresett film éppen itt van, akkor lehet gépidőt kérni. Egy hónapban egyszer.

 

Lehet, hogy az általad keresett település valamely más falu/város filájához tartozik, akkor azt kell keresni.

 

Ha nincs itt, és létezik, ott lehet kérni (nem egyháztagoknak is). A kért filmre bizony elég sokat kell várni, de jön.

 

Nyitva tartás:

 

http://www.unsz.org/   

 

https://sites.google.com/a/unsz.org/www/csal%C3%A1dt%C3%B6rt%C3%A9netik%C3%B6zpont

 

Üdv BSH

 

 

Előzmény: rkyra (8149)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.17 0 0 8150

Sziasztok!

 

Családom apai ágának a kutatásában egyfolytában falakba ütközöm, ezért gondoltam, hátha itt valaki tud segíteni. Hajdú-Bihar megyében keresek Veszprémi és Kanál nevű felmenőket. Pontosabban Debrecen és környéke. Ha valakinek van ilyen nevű és származású felmenője, hálás lennék ha felvenné velem a kapcsolatot.

Üdv: Zsófi

rkyra Creative Commons License 2011.08.16 0 0 8149

A Mormonoknál a Tihany téren egy-egy filmre mennyi időt kell várni? Breznóbányát szeretném kutatni. Érdemes emiatt odamenni, vagy lehet telefonon is érdeklődni, hogy egyáltalán le van-e filmezve ez a település?

Szokott valaki odajárni?

 

rkyra Creative Commons License 2011.08.16 0 0 8148

Kedves Andor!

 

Sajnos egyik program sincs telepítve. :(

Közben írtam már a plébánosnak, bár választ még nem kaptam.

Ha később se lesz válasz, akkor megkeresen Önt e-mailben. Egyébként nekem a katolikus kell.

Előzmény: andor49 (8147)
andor49 Creative Commons License 2011.08.16 0 0 8147

Kedves rkyra!!!

 

Van e mod ra,hogy megkeressen a SKYPE-n,vagy a Yahoo Messengeren-Wodinszky Andor-!

 

Megvannak a Petrozsenyi-katoilkus es reformatus lelkeszi hivatalok elerhetosegei!!!

 

 

 

                                                                     Udv.WA

Előzmény: rkyra (8141)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.15 0 0 8146

Én egészen biztosan fogok még oda menni, csak még azt nem tudom mikor. De majd közzé teszem itt ha megyek, és ha valakinek kell onnan valami, megnézem.

Előzmény: rkyra (8145)
rkyra Creative Commons License 2011.08.15 0 0 8145

Köszönöm szépen az infókat! A parajdi adatokat, már a lejjebb említett Kocs János megnézi majd nekem, nagyon kedves, és gyorsan válaszolt.

Már csak remélni tudom hogy ott is házasodtak az őseim, mert különben fogalmam sincs merre tovább.

Minden esetre sajnálom, hogy lekéstem a romániai kutatásodról, de talán meg lesz így is.

Előzmény: Törölt nick (8144)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.15 0 0 8144

Én a nyáron voltam romániában kutatni. A lelkészekkel kapcsolatban nagyon jó a tapasztalatom, nekem mindig segítettek. Én ugyan személyesen voltam náluk, de szerintem ha írsz nekik és csak egy-két adat kell, segítenek. Ha katolikusokat kutatsz, akkor a gyulafehérvári érsekség  honlapján fel vannak sorolva a lelkészek email címei. Kattints a címtárra, ott keresd ki a téged érdekő települést (Petrozsény a hunyadi kerülethez tartozik) és a lelkész nevére kattintva bejönnek az adatai. Amikor én emailt írtam neki "Tisztelt xy"-nak szólítottam. Parajd úgy látom Hargita megyéhez tartozik, ha hamarább tudom, hogy te is arra felé kutatsz, meg tudtam volna nézni a levéltárban.

Előzmény: rkyra (8141)
Catella Creative Commons License 2011.08.15 0 0 8143

Talán valakinek hasznos: törökbálinti feldolgozás.

Bajdó Creative Commons License 2011.08.14 0 0 8142

IGEN.

 

Valamiért egy hete nem igazán lehet letölteni új magyar oldalakat. Azért minden működik.

 

A maradékokból, visszaküldöttekből néha csöpögtet egy-egy csomagot.

 

Gondolom a következő filmeket készítik elő. A többi ország csomagjai is néha elfogynak.

 

Lassan a „My Accuracy” ablak is utoléri magát. Néhány nap után már lehet nézegetni mit gondol más (kicsit hozzáértőbb) indexelésünkről. Én most 93%-os vagyok (nem igazán tudom, hogy ez elfogadható, vagy jó).

 

Valahol biztos magyarázzák, hogy mi van, de én nem találom hol.

 

 

 

Előzmény: Steve the Great (8140)
rkyra Creative Commons License 2011.08.14 0 0 8141

Kedves WA!

 

Köszönöm a tippet. Fel is vettem vele a kapcsolatot. Sajnos csak a parajdi anyakönyvekben tud nekem segíteni, de már az is nagyon jó.

 

Viszont ajánlotta, hogy a petrozsényi adatokkal kapcsolatban írjak a helyi lelkésznek, hátha...

Van esetleg valakinek ilyen jellegű tapasztalata? Szoktak segíteni?

 

És még egy furcsa kérdés. Hogy illik levélben megszólítani egy lelkészt? Főleg ha nem tudom a nevét sem? Elnézést, de nem szoktam templomba járni (nem vagyok megkeresztelve).

 

 

Egyébként mielőbbi gyógyulást!

Előzmény: andor49 (8136)
Steve the Great Creative Commons License 2011.08.14 0 0 8140

Még fut ez a projekt? Én sehogy se tudok most képeket letölteni a szabolcsi anyakönyvekből.

Előzmény: Bajdó (8138)
rkyra Creative Commons License 2011.08.14 0 0 8139

Az első név nekem sem akar sikeredni, de még nézegetem egy darabig

Anna családneve: Bobán

 

A második képen pedig Körtvélyfáy Eszter

Előzmény: Bajdó (8138)
Bajdó Creative Commons License 2011.08.14 0 0 8138

 

Üdv Mindenkinek!!!

 

 

Segítséget szeretnék kérni!

 

Nyugdíjas amatőr családfakutató lévén beszálltam a FamilySearch Indexing projektbe.

 

Szerintem, ha megvalósul igen nagy segítség lesz a jövő kutakodóinak. Már most is látni a működését. Kár, hogy a mi magyar nyelvű anyakönyveinket lelkes idegen anyanyelvű családkutatók is indexelik. Aki nem tudja a nyelvünket (legalább anyanyelvi szinten) szörnyű dolgokat tud indexelni. Egy Ostffyasszonyfát (Vass) már az (USA) bevándorló hivatal írnoka se nagyon értette, nemhogy jól írta volna le. A neveket még csak betűztették, a többit már nem nagyon. Mindez jól látható a keresésnél.

 

Ami most fut, az a Szabolcsi polgári anyakönyvek 1900 környékén. Zöme igen jól olvasható. Majd minden adagban (3 oldal) van néhány igen érdekes betűkombináció. Ezek zöme kibogarászható lenne, ha több hasonló névíró által írt oldal állna rendelkezésre. De nincs.

 

Jó lenne, ha egy-két teljesen reménytelennek tűnő nevet visszaküldés előtt meg lehetne itt (vagy egy új topikban) tárgyalni. Gondolom, itt néhányan még indexelnek rajtam kívül. Minden technikai segítség jól jön.

 

Pl.

 

Itt két családnév sem akar sikeredni. Pedig háromszor is le van írva az egyik. Az Annának meg csak találgatom a családnevét.

 

 

A Mikó Bertalanné leánykori családneve teljesen kibogarászhatatlan.

 

 

Vannak ötletek?

 

 

andor49 Creative Commons License 2011.08.12 0 0 8137

Udv Mindenkinek!!!

 

 

Segitseget szeretnek kerni!-1)van e itt onok kozott aki Pozsonyi vagy ott kutakodik? Az iskolai fodok-rol lenne szo 1922-1933(term.elegendo 1 tetszoleges evet megkutatni).Nevezetesen Wodinszky Karoly adatai erdekelnenek szul.datum es a hely!Szulok;apa-W Karoly anya Ramzer Margit.

 

                                            -2)van e valakinek infoja a Mezolaborci(Medzilaborce-Szlovakia) ,I vilaghaborus katonai sirokrol?

 

                                            -3)Uk szuleim Izsaki Karoly ref.val.-hajdu majd uradalmi ispan( a Frymont grof birtokan) hitvese Lengyel Anna kat.vall 1850-1870 Biharszentjanos-on elnek DE jovevenyek-szeretnem megtudni , hogy hol es mikor szulettek-hazassag es talan kiderul az is,hogy hol nyugszanak!?

 

 

 

Elore is koszonok minden infot!!!!

 

                                                     Szep estet WA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

andor49 Creative Commons License 2011.08.12 0 0 8136

Tisztelt rkyra!!!

 

Szivem szerint mar holnap indulnek!?-de sajna a betegsegeim miattt Petrozseny es Parajd  az operenciason tul van.De- a www.erdelygen.uw.hu-n megtalalhato Kocs Janos ur email cime,tolle lehet erdeklodni Parajdi anyakonyvekkel kapcsolatba es gondolom a Petrozsenyi anyakonyvekrol is tud valamit?

 

 

 

 

 

                                                 Szep estet WA

Előzmény: rkyra (8114)
Alexander Demeter Creative Commons License 2011.08.12 0 0 8135

Sajnos messze nem teljes, én is csak egy helységet találtam meg a keresett négy-öt-hatból.

De azért hasznos lehet esetleg.

Előzmény: Catella (8134)
Catella Creative Commons License 2011.08.12 0 0 8134

Nem találom Párkányt (Štúrovo), lehet, hogy nincs is fent?

Előzmény: Alexander Demeter (8133)
Alexander Demeter Creative Commons License 2011.08.12 0 0 8133
Kapás István Creative Commons License 2011.08.12 0 0 8132

Kapás Katalin szülei is megvannak: Kapás József 1867. 10.10, Lipes / Lipos / Katalin 1974-75.

Kapás József szülei: Kapás Győrgy, Rudolf Anna

Amint lehetőségem lesz rá megint elmegyek a Tolna megyei levéltárba.

Azért írtam le a szülőket, hogy ha esetleg valaki eggyezést lát akkor adatokat cserélhetünk.

Van adatom Eiselt - Eizelt - Ecksmidt - Ekschmidt - Gyetkó nevezetű emberekről, származásuk Máramarossziget.

Előzmény: Törölt nick (8131)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.12 0 0 8131

Ha jól értelmeztem, akkor a következő tényeket tudjuk (ha mégsem akkor javíts ki):
Kapás Katalin 1904-ben született Kajdacson.
8 évesen (1912-ben) örökbe fogadták, de az örökbefogadó szülőket nem írták be a polgári anyakönyvbe. Az örökbefogadás az utólagos bejegyzések rovatban szerepel.
1922-ben hajadonként született egy fia, Kapás István.
1942-ben Csepelen dolgozott.

Az én véleményem az, hogy a polgári anyakönyvbe beírt szülők vérszerintiek. Az, hogy megmaradt a vezetékneve, és nem kapta meg az örökbefogadó szülők vezetéknevét, szerintem elképzelhető. Lehet, hogy egy rokona fogadta örökbe. Az én nagypapámnak is meghaltak a szülei és a nagynénje nevelte fel. Érdemes lenne utánanézned mi történt az igazi szüleivel. Nézd át az 1912 előtti halotti anyakönyveket, lehet hogy meghaltak mindketten. Azt is megnézheted, hogy Kapás Katalinnak voltak-e testvérei, és ha igen, akkor az ő születési anyakönyvi bejegyzésükben mi szerepel. Esetleg még meg lehetne nézni a keresztelési anyakönyvet is (és itt nem a keresztlevélre gondolok).  Azt sajnos nem tudom, hogy az örökbefogadásokat hol tartják nyilván.

Azzal, hogy egy születési anyakönyvi kivonaton mi szerepel és mi nem, nem érdemes foglalkozni, mert ez koronként változott. Az 1940-es években kiadott anyakönyvi kivonatra még mindent beírtak, később egyre inkább csökkentek a kivonaton szereplő információk mennyisége. Az 50-es években például már nem írták be a vallást és a keresztszülőket, viszont még szerepelt rajta a szülők foglalkozása. A mai formanyomtatványokon már ez sem szerepel. Bár azt azért én is furcsállom, hogy az örökbefogadási megjegyzést nem írták be, mert megjegyzés rovat a mai nyomtatványokon is van. Ezt attól kellene megkérdezni aki kiállította, lehet hogy csak elfelejtette beírni.

Előzmény: Kapás István (8130)
Kapás István Creative Commons License 2011.08.12 0 0 8130

Pontosítok.

 

A levéltárba keresztlevelet néztem a kajdacsi polgármesteri hivatalba pedig anyakönyvi kivonatot.

Azért érdekes, mert a keresztlevélbe a szülők ugyan azok, mint az anyakönyvbe de az anyakönyvbe megjegyzésképpen oda van írva, hogy örökbefogadva 1912. Amit adtak másolatot abba meg nem szerepel az örökbefogadás csak a nagykönyvbe.

Ez elég zavaros nekem, legalább tudnám mi történt vele 1942 után, hogy lett-e gyereke, vagy férjhezment, vagy valami hasonló. Itt elakadtam és fogalmam sincs hogyan tovább.

Előzmény: Törölt nick (8129)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.12 0 0 8129

Sajnos nincs tippem hol lehet utánanézni az örökbefogadásoknak.

 

Milyen születési anyakönyvet néztél, egyházit? Csak azért kérdezem, mert azt írod, hogy a keresztszülők is szerepelnek benne, viszont egy 1922-es polg. ak.-ben nincsenek keresztszülők. És pontosan melyik rovatban szerepel, hogy örökbe fogadták? Lefotóztad az anyakönyvet? Azért kérdezgetek ennyit mert én még soha nem láttam olyan születési bejegyzést, ahol a nagyszülők is fel lettek volna tüntetve.

Előzmény: Kapás István (8127)
curlie Creative Commons License 2011.08.11 0 0 8128

T. Smayli!

 

Tanulmányozásra: http://nol.hu/sport/20110810-nem_asito_inas

 

Üdv.: curlie

Előzmény: smayli (8109)
Kapás István Creative Commons License 2011.08.11 0 0 8127

Szia. Igen ott olvastam a levéltárban és a szülők is fel lettek tüntetve, sőt még az ők szülei is és a keresztszülők. Az a baj, hogy ha örökbe fogadták akkor halvány gőzöm sincs, hogy hogyan találjam meg, hogy mi volt az igazi neve. Az utolsó infóm róla, hogy Csepelen dolgozott a bolgát kertészetben 1942-ben, legalább is a fénykép alapján.

Előzmény: Törölt nick (8126)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.11 0 0 8126

Az anyakönyvi kivonatokban nem szerepel minden adat ami az anyakönyvben van. Például nem írják be a szülők vallását, foglalkozását stb. Írod, hogy a levéltárban olvastad, hogy örökbe fogadták. Ezt milyen dokumentumban olvastad? A születési anyakönyvben?

Előzmény: Kapás István (8124)
Kapás István Creative Commons License 2011.08.11 0 0 8125

Az előbb elfelejtettem írni, hogy az Eiselt családról vannak adataim ( elég sok ). Máramarosszigetről származnak.

Kapás István Creative Commons License 2011.08.11 0 0 8124

Sziasztok.

 

Kapás István vagyok és én is a családfámat kutatom. Sajnos kétségeim lettek a nagyapám anyjával kapcsolatba.

Röviden: nagyapám Kapás István 1922-ben született Kajdacson. Anyja Kapás Katalin aki 1904-ben született szintén Kajdacson, a születési anyakönyvi kivonatávan szerepel a szülei neve, de a Tolna megyei levéltárba azt olvastam, hogy 1922-ben örökbe fogadták. Az lenne a kérdésem, hogy az anyakönyvi kivonaton aminek a másolatát elküldték nekem ott nem szerepeltetik, hogy örökbe fogadott? Nagyapám (1922) anyakönyvi kivonatának másolatában nem szerepel az apa neve, mert állítólag az apa társadalmi rangja miatt nem vállalhatta, de azért erről is van adatom. Igazából Kapás Katalinról szeretnék mindent megtudni, mert, ha nem a Kapás az eredeti neve akkor felesleges a Kapás nevet kutatnom. A vér szerinti rokonságot keresem.

Röviden ennyi, remélem nem zavaros amit írtam

Kapás Pityu

rkyra Creative Commons License 2011.08.11 0 0 8123

Szerintem abban segít, hogy ha egy adott időben két vagy több ugyan olyan nevű illető születik, természetesen különböző szülőktől, akkor egy későbbi halálnál, vagy inkább házasságnál megadott azonos házszám alapján be lehet azonosítani, hogy mégis melyik lehet pontosan az ős.

 

Én például két, azonos helyről házasodott testvér alapján találtam meg a keresett szülőket, mert az adott évben 3 ugyan olyan nevű lány is született.

 

Szóval semmi egyéb plusz infót nem tudok mondani hozzá, mint amire te is gondoltál.

Előzmény: werebel (8122)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!