Keresés

Részletes keresés

marijancsi Creative Commons License 2014.12.02 0 0 11237

Szerintem mindenki kíváncsi minden infóra, "fejleményekre" !

Kedves camberra55 

 nálad mi a helyzet ?

lehet lemaradtam, de nem emlékszem, hogy írtad volna az eredményt :(

 

 

gepesz Creative Commons License 2014.12.02 0 0 11236

És a zárófejezet. Megjött a nejem határozata. Érdekel valakit? Ha igen, akkor jelezze és a személyes adatok kitörlésével iderakom.

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.01 0 0 11235

Sziasztok!

 

Ha valaki cauda equina syndroma-t kapott vegetativ tunetekkel es azzal elmegy rokkantsagira, akkor biztosan megkapja a 40-60% kozti egeszsegromlast? Mert a hatalyos jogszabaly ezt irja.

 

Koszonom!

BJszakért Creative Commons License 2014.11.30 0 0 11234

bandolessa,

örülök, h tájékozott szociális ellátások ügyében, de írtam, cikkeket, riportokat én is olvasok, ám az NEM TÖRVÉNY EREJŰ, én jós nem vagyok. Ha a jogszabály erről Magyar Közlönyben megjelenik, szakmai honlapomon aznap ott lesz, nos az hiteles útmutatás egy rehab gazd szakértőtől, addig olvasgathatunk újságcikkeket, lehet valós alapja tuti, de egy jogszabály alapján útmutatás lehet hiteles.

 

Rendben ezsuzsi...

mindent tud ügyével kapcsolatban, vettem, ha mégis elakad, keressen bátran akár személyesen email szakmai weblapomon megtalálja email, önzetlenül válaszolok rehab gazd szakértőként.

 

mithogyan, ruth...értem, vettem.

Az öt perces riport LÉNYEGE, hogy ráirányítsa a figyelmet (KONCENTRÁLJUNK A LÉNYEGRE, NE a fogalmakra, hiszen a költségvetésben látszik, ellátásokat csökkentették, megvonják, és folyamatban vannak felülvizsgálatok, és most meglévő munkájukat is elveszíthetik a legsúlyosabban sérült emberek az 5Milliárd támogatás csökkentéssel, ami szakmailag nem indokolt, nem logikus, nem értem, miért. Önök értik?):

 

- hogy vannak olyan ellátások, amelyek lejárata után egy fillért nem kap az illető, új eljárást kell indítani, és lesz időszak, amikor ellátatlan, és

- hogy nincs olcsóbb rendszer a foglalkoztatásnál, ha megfelelően támogatják és megfelelő feltételeket biztosítanak,

- DE csökkentették a költségvetésben 5Milliárddal a megváltozott munkaképességű emberek akkreditált foglalkoztatási támogatását, amellyel hatezer fő állása kerül veszélybe a kormányzati kommunikáció ellenére, hogy növelik a sérült emberek foglalkoztatását, hiszen így is EU-s átlag mmk foglalkoztatástól jó kétharmaddal lemaradt hazánk, pedig számokkal alátáasztott, hogy olcsóbb foglalkoztatni, mint nem foglalkoztatni

- munka esetén 1000Ft-ból rögtön visszafolyik államhoz 28,4% munkaadói járulék, és 34,5% munkavállalói járulék-, adó=630Ft, + fogyasztóként 27%Áfát fizet szolgáltatásokért, termékekért, mert vásárolni tud, ha dolgozik a sérült ember, és értéket, hasznot termel nem csak családjának, magának, hanem hazai és uniós társadalomnak

- lenne rá forrás a rehab hozzájárulás (pluszadó-büntető adó) munkaadók által befizetett összegéből, de másra költi a költségvetés!!! 

 

nem ismétlem magam (1123 írásom)csak nem gyózöm hangsúlyozni az ÜZENETET (ismét mire készül a költségvetés, többek között, és szakmailag nem értem, miért, és mit nem értenek ezen, hogy ez senkinek nem jó)

 

Meskete,

különböző rehab ellátások vannak, CSAK a komplex minősített =B1,C1) új rehab ellátásokból vonnak 10% nyugdíjjárulékot, és a rehab járadékból, amely kifutó ellátás, ez az, amelyek legutolsóként 2014.dec.31-ig lejárnak és eztán egy fillért nem kap az illető, amíg más jogerős megállapító hatáoizat nem születik.(Mmtv. 2011.évoCXCI.tv.)

 

A 2012-től átfordított (átnevezett) rehab ellátottak (2011.dec.31-ig III.cs. rokinyugdíjas, baleseti rokinyugdíjas, rendszeres szoc.járadékos és öt évvel akkor a nyugdíjkorhatár előtt lévők), akiknek kötelezően jelentkezni kellett felülvizsgálatra 2012.márc.végéig, különben májustól megszüntették volna ellátásuk folyósítását, NEKIK NEM vonnak 10% nyugdíjjárulékot.(Mmtv. 2011.évoCXCI.tv.)

2012.től a megváltozott munkaképességű személyek ellátása (minden rehab és rokiellátás) szolgálatidő (1997.éviLXXXI.tv. Tny)

 

Viszont a határozattól függően különbözőek, hogy mit kell tennie, mit lehet, felülvizsgálatot érintettnek kell-e kérnie, vagy sem, ellátását kapja-e folyamatosan vagy lehet olyan időszak, amikor nem kap ellátást (nem csak a rehab járadékosok lehetnek igy.

Ezért ha valaki bizonytalan, (nehogy lekéssen valamiről) mit tehet, mi mit jelent, kell-e tennie valamit, friss határozat esetén jogszerű volt-e, van-e jogalapja fellebbezésnek, keresetnek, milyen alternatívák vannak, , stb.,

akkor önzetlenül tájékoztatom rehab gazd szakértőként (email a tényt-határozat, szakvélemény ismeretében)

 

Most ismét mennem kell. Szép napot

 

 

 

 

marijancsi Creative Commons License 2014.11.30 0 0 11233

Kellene egy "tetszik" vagy "egyetértek" gomb :)

bandolesa Creative Commons License 2014.11.29 0 0 11232

Tisztelt BJ-szakértő!

 

2015.-től járási szintre emelkedik a rendszeres szoc. segély( új neve egészségkárosodási ellátás lesz)-ennek mennyi lesz az összege?

 

A - járásoktól kérhető - jövedelemkompenzáló támogatások közé tartozik továbbra is a közgyógyellátás, az ápolási díj, az időskorúak járadéka. Az önkormányzatoktól két új támogatási forma kerül a járási szintre az aktív korú munkanélküliek ellátásaként. Az egyik a munkaképeseknek nyújtandó foglalkozáshelyettesítő támogatás (fht), míg a másik a nem munkaképeseknek nyújtandó egészségkárosodotti és gyermekfelügyeleti támogatás (korábbi nevén rendszeres szociális segély).

 

 

http://www.portfolio.hu/gazdasag/munkaugy/igy_valtoznak_a_segelyek_jovore.207180.html

Előzmény: BJszakért (11224)
ezsuzsa1 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 11231

Kedves Júlia és Barbi!

Valami félreértés történt. Ugyanis azt hogy mikor lesz a orvosszakértői vizsgálat (két hónap), és azt követő tárgyalás ( kb, egy hónap), azt nem én találtam ki hanem a bíró közölte velem.

Annak ellenére, hogy ez lesz az első bírósági ügyem leszázalékolási ügyben, már ezt az utat végig jártam a férjem nevében. Volt szerencsém beidéztetni az orvosszakértőt és feltenni neki a kérdéseim. Pontosan tudom a menetét az eljárásnak, fel vagyok készülve arra is hogy igen hosszú időtartamú lesz. Mindazok ellenére, hogy sziklaszilárd bizonyítékom van. ( mint írtam, hogy két éve egy teljesen más betegségre vizsgálnak) Abban is biztos vagyok, hogy ha reális százalékot kapok azt nem valószínű hogy elfogadja az Nrszh. 

Előzmény: BJszakért (11223)
Ruth22 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 11230

Kedves Mithogyan,

 

igen értem, amit írtál, és nagyon köszönöm :-)

 

Valóban jól rám ijesztett ez a "rövid" riport, amit hallottam is, meg segítségünk, BJSzakértő is feltett nekünk.

 

Ebből az automatikus törvényből, amiből a III. csoportos rokkant nyugdíjasok, akik 1954.12.31. után születtek 2012.01.01.-jén átfordított rehabilitációs ellátásba valóban kibillennénk mindenből, 2015.01.01.-jén, mert a  rehabilitációs ellátás 3 évig adható?

 

Erről szólt az Úr a riportban arról, ami engem érint.

 

De a reményhal még úszik, mert ezév (2014) júniusában soros vagyok, a 2012.05.31-ig ránkerőszakolt vizsgálat kérés nélkül is, és ez csúszik a Társaink szerint is és a Hivatal szerint is kb. 1 évet.

Ha a soros csúszik, és kapjuk az ellátást,

talán csúszik a törvényesen átalakított megnevezésünk szerinti ellátásunk is.

 

Nekünk 1955-ösöknek betöltött 64 éves korunktól lehet öregségi nyugdíjunk. Már az 5 éven belül vagyok, nem tudom ez mit számít 34 év munkaviszony, összesen 37,5 év biztosítotti jogviszony mellett.

 

("naaagy balhé" lenne, egyetlen ellátás nélküli hónap is. 2011-ben eladtam a lakásom, visszafizettem - nem kedvezményesen, rendes áron - a CHF hitelemet. Most albérletben lakom és egyedül vagyok)

 

Szeretem azt a Fórumot :-) Ruth

 

 

 

 

 

 

Előzmény: mithogyan (11225)
Vicahanna Creative Commons License 2014.11.29 0 0 11229

Köszönöm!Tudtommal mi esetünkben sem vonnak belőle nyugdíjjárulékot ,és nincs mellette munkaviszony.Azért kérdeztem,mert egyik helyen azt olvastam beleszámít a másik helyen pedig azt,hogy nem!

Ruth22 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 11228

Kedves Vicahanna,

nekem 2012.01.01.-től törvényileg átfordított (rokkant nyugdíjból - rehabilitációs ellátásba) rehabilitációs ellátásom van, amiből nem vonnak semmit. Érdeklődésemre: nem számít bele a szolgálati időbe.

De, figyelem, nem is dolgozom mellette.

Üdvözlettel: Ruth

Előzmény: Vicahanna (11226)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.29 0 0 11227

A rehabilitációs ellátásból vonnak 10%-os nyugdíjjárulékot legalább is nekem így az beleszámít a rokkantsági ellátásból viszont nem azt nem tudom én sem minek számít.

Előzmény: Vicahanna (11226)
Vicahanna Creative Commons License 2014.11.29 0 0 11226

Köszönöm a válaszokat!Szeretném még megkérdezni ,hogy a rehabilitációs ellátás beleszámít-e a szolgálati időbe?(nyugdíj szempontjából)

mithogyan Creative Commons License 2014.11.29 0 0 11225

Meghallgattam és meghallottam a riportban elhangzottakat. Nincsenek értelmezési problémáim, köszönöm a kioktatást. Azt hiszem elbeszélünk egymás mellett... én csak Ruth22 fórumtársunk 11192 sz. kérdésére reagáltam, márpedig az a mondat Hegedüs úr részéről úgy hangzott el még akkor is, ha "nincs idő". Éppen egy érdekvédelmi vezetőtől várnánk a pontosabb megfogalmazást.

 

Nem vitázni akartam, csak ezt tisztázni. 

Előzmény: BJszakért (11223)
BJszakért Creative Commons License 2014.11.29 0 0 11224

A riport, amiről beszéltem, beszéltünk, ismét itt:

A megváltozott munkaképességű emberek foglalkoztatási helyzetéről Dr Hegedüs Lajos, 2014.11.26.,
mintaszerűen közérthető, szakmailag tényszerűen, hitelesen,
alátámasztva öt percben: Atv Start:

http://www.atv.hu/videok/video-20141126-sikertelen-a-rokkantnyugdijasok-reaktivalasa

 

Egy újabb elgondolkodtató cikk:

Így szünteti meg a segélyeket a kormány

http://nol.hu/gazdasag/leszalamizzak-a-segelyeket-1501253

 

Mentem, köszönm a figyelmet, megtiszteltek

BJszakért Creative Commons License 2014.11.29 0 0 11223

 

Jaj bocsi, elütöttem, NEM Cica...hanem Vicahannát akartam írni, elnézést kérek.

 

ezsuzsa...

barbinak igaza van. Teljesen eltérőek lehetnek a bírósági ügynek a részletei, NINCS határidő a bírósági ügyekben törvényileg, a bíróság dönti el, mit, mikor, az al-, felperes által beadott indítványok, bizonyítékok, észrevételek alapján.

Orvosszakértői véleményt azonban kiküldi bíróság mindkét félnek, amire kell, érdemes észrevételt tenni (egyetértek abban,...nem értek egyet,....indoklással, alátámasztva,...ezért indítványozom, kérem,.....) írásban, így a tárgyaláson esetlegesen ez egyértelmű a bíróság számára, meggyorstható ezzel az áttekinthetőséggel az eljárás.

 

mithogyan

megismétlem: NINCS IDŐ ÖT PERCBEN az ÖSSZES LEHETSÉGES ESETET felsorolni.Nem is ez volt egy érdekvédelmi szervezet vezetőjének a célja, hanem kiemeljen egy-egy kiemelkedően fontos problémát, vagy nem is egyet, fókuszáljon arra, ráirányítsa a figyelmet, "CSAK" ennyire van idő öt perc riportban, és ez nem kevés, mindezt közel hozza a nézőkhöz közérthetően, ezt megtette.

 

Ennek a riportnak FŐ ÜZENETE a végén szó szerint megfogalmazódott,

- elhangzott: NINCS OLCSÓBB RENDSZER, MINT A FOGLALKOZTATÁS, HA TÁMOGATJÁK ÉS MEGFELELŐ FELTÉTELEKET TEREMTENEK, ezt alátámasztotta számokkal ezt megelőzően, tényekkel, hogy EU-ban MINDENÜTT TÁMOGATJÁK A SÉRÜLT EMBEREK FOGLALKOZTATÁSÁT, mert OLCSÓBB (mintha csak otthon marad), hiszen ha dolgozik az ember, akkor fogyasztóként adót (áfát is), járulékokat fizet államnak, hozzáteszem, így növeli értéket adva az ország növekedését, és nem csak az országát (családjáét, megtakarításai lehetnek, amiből vásárol szolgáltatást, terméket, eu-s növekedéshez hozzájárul, mint fogyasztó),

 

- - elhangzott egy fontos tény: VALAMENNYI MEGVÁLTOZOTT MUNKAKÉPESSÉGŰ EMBER FOGLALKOZTATHATÓ A NEKI MEGFELELŐ FELTÉTELEK, TÁMOGATÁS MELLETT, EZ EU-BAN IS ÍGY VAN

 

- elhangzott egy fontos tény: 2015-ös költségvetésben az AKKREDITÁLT FOGLALKOZTATÓK TÁMOGATÁSÁT CSÖKKENTETTÉK 6MILLIÁRD Ft-tal, (ez rengeteg!!!!), ezért nem igaz a kormány azon kijelentése, hogy ellátásukat csökkentjük, megszüntetjük, de munkához segítjük őket, mert a foglalkoztatásukra szánt támogatások csökkentése NEM erről árulkodik, így HATEZER jelenleg foglalkoztatott súlyosan sérült ember foglalkoztatása kerül veszélybe!!!(pedig megjegyzem, ugyan úgy a társadalomhoz tartoznak, mint bárki más, a takarékpénztári, a trafik-, a devizahiteles-, a föld-,...ügyben érintettek, köztük is vannak ilyen gonddal küzdők, és bárki, bármikor kerülhet bármilyen pozícióban súlyos állapotba hirtelen betegség, baleset következtében!!!

 

- Azt sem tudjuk, hogy felülvizsgálaton eddig hányan vettek részt, ennek eredményeit sem 2014. évben, mert eddig negyedévente, 2013-ban is Nrszh honlapján szerepelt, 2014-ben már nem, de Ombudsman jelentésből is ismerjük, hogy felülvizsgálatok töredéke történt meg, és sokan kerültek olyan helyzetbe, hogy ellátását megszüntették, mert lejárt, de még nem állapították meg újabb ellátását, így ellátás nélkül marad.

 

- ráadásul mindez mmk emberek foglalkoztatás támogatásuk csökkentése annak ellenére történik, hogy akik nem foglalkoztatnak mmk személyt, azok plusz adót kötelesek fizetni államnak, és elhangzott a riportban, hogy ezt a bevételt a KÖLTSÉGVETÉS ELNYELI, ÉS NEM MMK EMBEREK FOGLALKOZTATÁSÁRA FORDÍTJA, megjegyzem, ezt törvény írja elő, erre Munkaerő-piaci Alapnak külön része volt 2010 előtt a Rehab Alap, ahova ezek a pluszadó összegek befolytak a cégektől, és ezt kötelesek visszafordítani a törvény szerint mmk emberek foglalkoztatására, de amióta megszűnt ez az alap 2010-ben, hanem a nagy költségvetésbe folyik ellenőrizhetetlenül, követhetetlenül,

azóta csak töredékét fordítják vissza mmk emberek foglalkoztatására, így EU-ban mmk emberek fele tud dolgozni (sok esetben ellátás mellett), úgy hazánkban a több mint két-harmaduk nem tud, mert a rehab hivatal felállt, de rehab rendszer (átképzés, képzés, programok, intézkedések, szolgáltatások,...) nem működnek, a rehab kártyával rendelkezők közül sem tud két-harmaduk dolgozni

 

Megjegyzem: azok kapnak rehab kártyát, akik amúgy is könnyebben tudnának munkához jutni (persze nem így van a jelen gazdasági helyzetben), és a súlyosabban sérült emberek NEM kapják meg LEGALÁBB UGYAN AZT , és több szolgáltatást sem, támogatást sem, programokban sem vehetnek részt, pedig más országban az állapotuknak megfelelő rehabilitációs szolgáltatást, támogatást kapják olyan munkahelyre, amely képzettségének megfelelő, stb.

 

Javaslom meghallgatni, meghallani és átgondolni a hallottakat.

Bízom benn, érthető volt így már a riport ÖT perce, üzenetei.

Én továbblépek, többet nem tehetek.

El kell mennem.

Emailom olvasom hétvégén is, megtalálnak, akik megtisztelnek (felülvizsgálat, ellátások, foglalkoztatás ügyben), majd jövök ide is.

 

Szép hétvégét

Évszakok Creative Commons License 2014.11.28 0 0 11222

Jó morgást...:)

Előzmény: mithogyan (11211)
barbi1976 Creative Commons License 2014.11.28 0 0 11221

Szia!

 

Ezt szerintem rosszul tudod hogy a szakértői vizsgálat után kb. egy hónap körül ki is írják a következő tárgyalást.Igen ha nem kér a nyufi ügyvédje másik igazságügyi szakértőt!!

 

Ugyanis nálam épp ez a helyzet.Első tárgyalás,utánna első igazságügyi szakértő,ami számomra pozitiv,csakhogy van 15 nap,ami alatt meg lehet tenni az észrevételt mind a felperes mind az apleres részéről.Én elfogadtam a szakvéleményt,de a nyufi ügyvédje nem.Kért egy másik igazságügyi szakértőt,és a bíróság helyt adott neki.Most meg volt a második igazságügyi szakértői vizsgálat is,de még eddig nem tájékoztattak az eredményről.Ez márt több mint egy hónapja.

Na és ugyem most ki tudja mit lép az ügyvéd.Harmadik szakértő???Mikor lesz ennek vége?ugyan is ez zajlik már 1,5 éve!!!

 

 

UI:Ezt csak azért írtam le hogy azért aki a Bíróságra megy ezekkel tisztába legyen.Bár lehet hogy nálad gyorsabban történnek a dolgok.Mindenesetre sok szerencsét kívánok,és ami fontos:NYERD MEG!!!!!!

Előzmény: ezsuzsa1 (11220)
ezsuzsa1 Creative Commons License 2014.11.28 0 0 11220

Megvolt az első tárgyalásom. Simán lezajlott (mondjuk arra is számoltam).
Szóval kérni lehet hogy bizonyos szakterülettel rendelkező legyen a szakértő, csak nem teljesítik :D
Egy biztos hogy a jegyzőkönyvbe bekerült.
Megkérdeztem a bírónőt, hogy mikorra várható a vizsgálat. Elvileg 2 hónapon belül meg kellene lenni, de a karácsony miatt valószínűleg csúszni fog. Azt is megtudtam, hogy a szakértői vizsgálat után kb. egy hónap körül ki is írják a következő tárgyalást.

 

mithogyan Creative Commons License 2014.11.28 0 0 11219

"NEM téves a riportban elhangzott, csak NINCS IDŐ ÖT PERCBEN az ÖSSZES LEHETSÉGES ESETET felsorolni."

 


Nem téves??? Szerintem kimondottan azért mondta, mert 2012. január 1-től lépett életbe a törvény, tehát 2012. január 1-től számított 3 év az 2014. december 31.

 

 

"Lehet kritizálni, szőrözni, de Ön jobban tudott volna rávilágítani ennyi idő alatt ennyi égető gondra - konkrétan mindig a jelenlegi, a költségvetés és a megváltozott munkaképességű emberek foglalkoztatási helyzete - mindezt közérthetően? Nehezen hiszem."

 


Nem, nem tudtam volna rávilágítani, én ehhez teljesen hülye vagyok! 

 

 

 

Előzmény: BJszakért (11215)
évalymekor Creative Commons License 2014.11.28 0 0 11218

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Előzmény: BJszakért (11216)
BJszakért Creative Commons License 2014.11.28 0 0 11217

Szép napot, mennem kell....

BJszakért Creative Commons License 2014.11.28 0 0 11216

Cica...

nem kell tennie semmit, a hivatal az eljárást elindította, értesítette, ennyi (legalább van ideje jelenlegi állapotáról a szakorvosit beszerezni, ez lényeges, időpontot nehéz kapni egyes helyekre), halad a mga útján, hamarosan felülvizsgálatra időpontot kap, stb. Semmit sem kell fizetnie ebben az esetben, mert a felülvizsgálatot követő jogerős döntésig folyósítják jelenlegi ellátását, azután pedig a határozatnak megfelelően.

 

s147....

vannak ilyen rehab járadékosok, akiknek lejár 2014.dec.31-ig, lásd előző írásom.

 

evalymekor

A megváltozott munkaképességű személyek ellátásai iránt indított eljárás illeték-, költségmentes az Állam részéről. Tehát nem kell bíróságon illetéket fizetni ebben az ügyben, nem kell igazságügyi orvosszakértő díját fizetni, csak tájékoztató jelleggel küldi ki bíróság a tételeket.

DE minden perre igaz, erre is, hogy a vesztes fél fizeti a nyertes költségeit, HA az kéri, és hogy az mennyi, ki tudja, mennyi költsége merült fel alperesnek, amit bizonyítani tud bíróság felé, így kérheti annak megfizetését a pervesztestől (ez alól nincs felmentés, költségmentesség,...).

 

 

BJszakért Creative Commons License 2014.11.28 0 0 11215

Így van ahogyan kozer ide bemásolta.

 

Akinek eljárás indult felülvizsgálati ügyében (mert ezt megelőzően kötelezően jelentkezett felülvizsgálatra 2012. márc.végéig, különben 2012.máj-tól megszüntették volna ellátását), vagy soros felülvizsgálata miatt indította meg eljárását Rehab Szakig Szerv, vagy kérelemere (új igénylő, vagy rehab járadék lejárta miatt új igénylő kérelmére), nos nekik nem kell semmit tenniük, halad az ügyük a Hivatal ütemében, és folyósítják ellátásukat a felülvizsgálatot követő jogerős határozatig, annak értelmében azt követően. (2011. évi CXCI.tv. Mmtv)

 

NEM téves a riportban elhangzott, csak NINCS IDŐ ÖT PERCBEN az ÖSSZES LEHETSÉGES ESETET felsorolni.Nem is ez volt egy érdekvédelmi szervezet vezetőjének a célja, hanem kiemeljen egy-egy kiemelkedően fontos problémát, vagy nem is egyet, fókuszáljon arra, ráirányítsa a figyelmet, "CSAK" ennyire van idő öt perc riportban, és ez nem kevés, mindezt közel hozza a nézőkhöz közérthetően, ezt megtette.

Lehet kritizálni, szőrözni, de Ön jobban tudott volna rávilágítani ennyi idő alatt ennyi égető gondra - konkrétan mindig a jelenlegi, a költségvetés és a megváltozott munkaképességű emberek foglalkoztatási helyzete - mindezt közérthetően? Nehezen hiszem.

 

Igen, a rehab járadék az, amelyet a hatályon kívül helyezett 2007. évi LXXXIV.tv. szerint állapított meg Hatóság 2007-től (kötelezően 2008-től) és 2011-ben már nem lehetett megállapítani újból, csak meghosszabbítani egy évvel (ezért jár le a rehab járadék 2014. végén legkésőbb, a legkésőbb meghosszabbítottaknak), és a 2011. évi CXCI.tv. alapján ez nem megállapítható és meg sem hosszabbítható ellátás ez a rehab járadék, pontosan meghatározott időpontjáig folyósítják, azután egy fillért sem, nekik új eljárást kell indítaniuk,rájuk vonatkozik a kedvező összeg megállapítás (felülvizsgálatot megelőző összegének, amely magasabb, mint Mmtv-ben megállapított összegek, tehát annak a 140%-ának a kategória szerinti %-os összege.

 

Mindazoknak, akiknek a szakvéleményükben a felülvizsgálatra vonatkozó sorban pl. (CSAK egy példa) az szerepel, hogy állapotváétozás esetén szükséges többek között. Ezért nem lehet általánosítani, ez utóbbiaknak azonban lehet rehab ellátás vagy akár rokkantsági ellátás is az ellátás neve, és lehetnek ők átfordított rehab ellátottak (2011. dec.31-ig 57. életévüket be nem töltött rszj-s vagy átmeneti járadékosok vagy III.cs. rokkantsági-, baleseti rokkantsági nyugdíjasok)

 

Mindent nem tudok felsorolni, leírni, esettől függ, írtam ezerszer.

Ezért kértem, aki bizonytalan, mi vonatkozik rá, tiszteljen meg határozatával, amely alapján tájékoztatom, kell-e tennie valamit, mindenről személyre szólóan tájékoztatok önzetlenül, mert MINDEN ESET MÁS, nehogy lemaradjon valamiről, mert rosszul értelmezte!!

 

Bővebben szakmai honlapomon, de ott sem szerepel minden (szándékosan), nem is szerepelhet, és nem is kell szerepelnie, megkeres, akinek kérdése van, legyen az munkaadó vagy munkavállaló, álláskereső.

 

 

kozer Creative Commons License 2014.11.28 0 0 11214

) Hivatalból indult eljárás

  • A rehabilitációs hatóság a komplex minősítés során megállapított körülményekre vonatkozóan felülvizsgálatot (a továbbiakban: felülvizsgálat) végez
    • az ellátást megállapító döntésben meghatározott időpontban,
    • az ellátott kérelmére,
    • a rehabilitációs ellátásban részesülő egészségi állapotában történt, a rehabilitációt lehetetlenné tevő tartós rosszabbodás vagy legalább 30 napi egybefüggő keresőképtelen állapot esetén,
    • olyan tényről vagy körülményről történő tudomásszerzés esetén, amely valószínűsíti, hogy a korábbi komplex minősítés során megállapított körülmény a megállapítás időpontjában nem állt fenn, vagy
    • célzott vizsgálatok elrendelése esetén.
  • Emellett a 2012-es évben azoknak a személyeknek, akik 2011.12.31-én rendszeres szociális járadékban, illetve III. csoportos rokkantsági nyugdíjban részesültek, és ellátásuk 2012.01.01-től rehabilitációs ellátásba fordult át (tehát az 1954.12.31-ét követően születettek), nyilatkozattételi kötelezettsége volt.
  • A nyilatkozatot tett igénylőknek, valamint a nyilatkozattételre nem kötelezett, de lejárt szakvéleménnyel rendelkező személyeknek, a megváltozott munkaképességű személyek ellátására való jogosultság fennállásának vizsgálatára indul hivatalból az eljárás.
  • Az eljárás során sor került a már fent is említett komplex bizottsági minősítésre, valamint az egyéb jogosultsági feltételek vizsgálatára, a biztosítási idő meglétének vizsgálatát kivéve.
  • Meghozható döntések:
    • Rehabilitációs ellátást megállapító határozat – 2012.01.01-et követően, első megállapítás esetén a határozat keltét követő harmadik hónap első napjától (egyéb esetben második hónap első napjától).
    • Rokkantsági ellátás megállapítása – 2012.01.01-et követően, első megállapítás esetén a határozat keltét követő harmadik hónap első napjától (egyéb esetben második hónap első napjától).
    • Megszüntető határozat (gyógyult vagy személyes közreműködést nem teljesítette) – Határozat keltét követő hónap első napjától.
  • Ügyintézési határidő: 60 nap
  • A hivatalból indított eljárások esetén az igénylő mindaddig a korábban megállapított, 2012.01.01-én rehabilitációs vagy rokkantsági ellátássá átfordult ellátását kapja, amíg a hivatalból indult eljárásban az érdemi döntés meg nem születik, illetve nem kerül foganatosításra. Tehát nem lesz ellátatlan, abban az esetben sem, ha lejár a szakvéleményének érvényességi ideje, de a kapacitáshiány miatt a rehabilitációs szakigazgatási szerv nem tudja a megadott időpontban felülvizsgáltatni.
Vicahanna Creative Commons License 2014.11.27 0 0 11213

Tisztelt Szakértő!

Édesanyám rehabilitációs ellátásban részesül 2012 novemberében kellett volna visszahívást kapnia,ez eddig nem történt meg.A napokban kapott egy Értesítést eljárás megindításáról

"Rehabilitációs Szakigazgatási Szerve értesíti,hogy rehabilitációs/rokkantsági ellátás ügyében hivatalból eljárást indított."

Ebben a levélben nem szerepel semmilyen időpont a visszahívásról csak az eljárás megíndításának napja és az ügyintézési határidő!

Most kaptam olyan információkat,hogy talán neki kellett volna kérnie a visszahívást?

Akkor most valamit rosszul tettünk?

Továbbá még egy kérdésem lenne, ez is csak hallott információ.

Ha a mostani felülvizsgálaton elveszik a rehabilitációs ellátást,akkor a 2 évet ami a csúszás volt,vissza kell fizetnie? Válaszát előre is köszönöm!

s14789578 Creative Commons License 2014.11.27 0 0 11212

Azok akik rehabilitációs járadékban részesülnek (ez csak 2011.12.31.-ig volt adható)  - és 3 évre kapták azoknak jár le 2014.12.31.-én.Ez kb 26 ezer fő volt anno ,hogy ebből mennyi a " 3 éves" azt én nem tudom.Valószínűleg az úr erre gondolhatott csak eltévesztette a fogalmakat.Igen aki nem lépett a saját ügyében ( bár állítólag ők is kapnak valami értesítésta vége előtt) - és mivel lejár ez év végén a járadék ,ők ellátáás nélkül maradhatnak.Persze nem tudom vannak-e még egyáltalán érintettek ez ügyben.

Előzmény: mithogyan (11211)
mithogyan Creative Commons License 2014.11.27 0 0 11211

Persze, hogy jár, csak morgok. :)

Előzmény: Évszakok (11210)
Évszakok Creative Commons License 2014.11.27 0 0 11210

Mithogyan, Fórumozók:

 

Az ismerőseim a mai napig nem kaptak levelet arról, hogy dec 31-én lejár, vagyis szerintem a felülvizsgálatig mindenképpen jár a rehab ellátás.

Előzmény: mithogyan (11209)
mithogyan Creative Commons License 2014.11.27 0 0 11209

Meghallgattam újra és még mindig nagyon bosszant ez a téves nyilatkozat!

 

Pontosan idézem: ..."akik rehabilitációs ellátást kaptak a korábbi rokkantsági nyugdíjuk helyett azoknak elvileg ez a rehabilitációs ellátás 3 évig jár és ez a három év ez le fog járni ez év december 31-én"...

 

Ha a csúszásokra gondol, ez a példa éppen nem helytálló! 

 

Na mindegy... most legalább felment a vérnyomásom 100/70-re, csak pulzusom ne lenne 122 !!! :(

 

Előzmény: mithogyan (11204)
évalymekor Creative Commons License 2014.11.27 0 0 11208

Szeretném megtudni hogy ha valaki elveszti a Munkaügyi biróságon a pert, az mit jelent  forintban? Köszönöm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!