Keresés

Részletes keresés

Luigi50 Creative Commons License 2010.09.08 0 0 11526
Sziasztok!

Olvasgatom itt a hozzászólásokat, és igazából csak úgy el szeretném mondani a gondolataimat.
Különböző műtrágyák, levélzöldítő, foszfor, stb, stb, stb... biztos, hogy szükség van erre? Én egyszerű marhatrágyalével trágyázok, és igaz nyáron nekem sem fejlődtek kielégítően a citrusaim, most viszont az a bajom, hogy az összes hajt, és az is virágzik, ami eddig még egyszer sem. És zöldek a levelek (is) :D Ezekkel a sok (mű) adalékokkal nem esünk átt a (ló tulsó) oldalára ??? Össze vissza műtápozzuk vegyszerezzük aztán az egészet megesszük-))) Már ha van rajt termés-((( Utána elmegyünk a boltba keressük a bió termékeket és mérgelődünk,hogy az olcsó csirke ízetlen,amit veszünk zöldségeket az estleg tele van vegyszerrel és tuti,hogy így van mert van kertem nem vegyszerezek de nem is olyan szépek a terméseim mint amit a multik vagy a kereskedők árulnak.Vajon miért ? Sajnos ez vonatkozik a citrusainkra is ! Hát igen fel lehet őket "pumpálni". Természetessen biztos,hogy sokan nem értenek velem eggyet de azért nem árt egy kicsit belegondolni.
Karlina Creative Commons License 2010.09.07 0 0 11525
Az én citromfám, amit üzletben annak idején vettem ugyan ilyen színű levelekkel rendelkezett.  Átültetés után műtrágya és levéltápozással sikerült kb. két hónap alatt megváltoztatni, szép új levelei már teljesen normális színűek és a régi klorózisos levelei is bezöldültek. Azóta már virágzott és termés is van rajta. Tehát csak kitartás és táp.
Előzmény: sakraf84 (11513)
tech-pro Creative Commons License 2010.09.07 0 0 11524
Ezekre a dolgokra való a meliorit, semmire nem reagáló mikroelemhiányos cuccokat hoznak vissza vele az élők sorába.
Előzmény: Quicktor57 (11523)
Quicktor57 Creative Commons License 2010.09.07 0 0 11523

Szia!

Eredetileg nem akartam a "kalamondinod"-hoz hozzászólni, mert szinte minden véleményem benne van a Citrusnevelési útmutatóban, amit Te is áttanulmányoztál.

A kalamondinod egy angol nyelvű weblapon olvasott információ szerint valószínűleg cink hiányos. (Az a tapasztalatom, hogy ezt a "levélszínt" a legtöbb citrus hosszabb, rövidebb ideig megkapja, de helyes neveléssel általában kinövik.)

Sajnos nem írtad, hogy a növényed dugvány vagy oltvány. Utóbbi esetben, milyen alanyon? (Nálam a kalamondin dugvány kisebb mértékben, a citrom alanyú oltvány elég feltűnően produkálta ezt a levél színt, pedig a gyökerük júliusban hibátlannak tűnt.)

Előzmény: sakraf84 (11513)
tech-pro Creative Commons License 2010.09.07 0 0 11522
Ezt bárhol lehet kapni.

Musa Gran Nain, na ezt már kevésbé, pedig ennél nincs jobb fajta.
Előzmény: csaba08 (11520)
benejani Creative Commons License 2010.09.07 0 0 11521
Mind a két levél ugyanarról a fáról jött le.Elméletileg óriáscitrom.Gyakorlatilag majd kiderül.
csaba08 Creative Commons License 2010.09.07 0 0 11520
Halihó,

Musa Nana és Musa Nana "Red Dwarf":

http://vizi-husevonoveny.hu/egzotikus_tropusi.htm

Üdv: Csaba
tech-pro Creative Commons License 2010.09.07 0 0 11519
Szerintem az inkább narancs lesz. Annak gatyás a levele.
Előzmény: bombaba (11518)
bombaba Creative Commons License 2010.09.07 0 0 11518
A levélen tetű van, rovarirtószerrel kiirtható. (vagy lemosod a leveleket).
Ami a kezedben van a második képen, az viszont sztem nem citrom. Tudod, milyen fajta citrus?
Előzmény: benejani (11514)
beetee Creative Commons License 2010.09.07 0 0 11517

Vas, mangán, magnézium hiánya mind tud ilyen tünetet produkálni. Arra viszont érdemes odafigyelni, hogy például hiába öntözöd vassal, ha nincs mellette magnézium, akkor az nem tud felszívódni. Mangánnal nem tudom mi a helyzet, van-e valami felszívódást segítő plusz nyomelem...

Érdemes a mikromix G-t kipróbálni.

Előzmény: sakraf84 (11513)
Arth_ur Creative Commons License 2010.09.07 0 0 11516
Szerintem a legvalószínűbb a magnéziumhiány.
Meszes (csapvizes) locsolásnál könnyen kialakulhat, ha a talaj a kalciumot nem tudja megkötni.
Előzmény: sakraf84 (11513)
vadkörte Creative Commons License 2010.09.07 0 0 11515
sziasztok,
vagyok néha én is, csak az utóbbi időben kevés időm van írogatni, azért olvasgattalak titeket. Agyaggolyó témában: szerintem nem baj, hogy magában tartja a nedvességet, nekem (talán ez is) segített abban, hogy hosszabb időszakokat átvészeljen a növény locsolás nélkül. Számomra az elv az volt, hogy az alsó réteg nem engedi, hogy a gyökérzet vízben álljon, míg a föld tetején lévők csökkentik a párolgást (nem szvsz nem szüntetik meg, legalábbis nem vettem észre, hogy befülledt volna a növény). Jelenleg szorgosan hurcibálom ki-be a fát, bár voltak ellenérzéseim emiatt, merthgy anno azt olvastam, hogy a citrusfélék nagyon nem bírják a helyváltoztatást. Egyelőre nem látszik rajta semmi probléma ebből adódóan (mindössze 2-3 levele és 1-2 pár millis termése esett le, de az szvsz természetes is lehet).
Múlt hét végén észrevettem rajta pár gyapjastetűt, úgyhogy az itt olvasottak alapján gyorsan kevertem be nekik egy kis Actara-t. Idén amúgy is iszonyúan tetves volt minden, szinte havonta újra kellett permeteznünk a gyümölcsfákat is emiatt.
Ma még nem vittem ki, mert eldöntöttem, hogy 15 fok alatt nem fogom (mivel itt bent 21 körül van és ezt is kellene, hogy hosszú távon megszokja).
benejani Creative Commons License 2010.09.07 0 0 11514
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni.A kis citromfámat megtámadta valami.Nem tudom mi lehet.Tudnátok ajánlani valami szert rá?Félek átterjed másik növényre is.
Előre is köszönöm a segítséget.

2

1
sakraf84 Creative Commons License 2010.09.07 0 0 11513
Nem tudom átültessem-e most teleltetés előtt! Egyelőre megpróbálom az ajánlott levéltrágyát! Itt a kép, lehet ez segít. Valakinek van ötlete milyen tápanyag hiányára utal ez???kalamondin levél
beetee Creative Commons License 2010.09.07 0 0 11512
Gyökérmetszés (párhuzamosan lombfelület csökkentés), fertőtlenítés, átültetés, imádkozás...
Előzmény: sakraf84 (11511)
sakraf84 Creative Commons License 2010.09.07 0 0 11511
Ok! És mi lehet a megoldás ilyen esetben???
Előzmény: bombaba (11510)
bombaba Creative Commons License 2010.09.07 0 0 11510
Ha a talaja tőzeges, akkor keress vissza itt a topikban. A tőzeges talaj kicsit eltérő kezelést igényel, mint a többi.
A klorózis nem feltétlenül tápanyaghiányt jelent. Lehet túlöntözés, ettől kezdődő gyökérelhalás és ettől korlátozott tápanyagfelvétel következménye is.
Előzmény: sakraf84 (11508)
beetee Creative Commons License 2010.09.06 0 0 11509

Lehet kapni Zöldítő vitamin néven szert.

Tasakos. Kikerestem:

ezt

 

Vagy hasonló kiszerelésben Mikromix G kerti vitamint. Abban van a vas mellé csomó más nyomelem között Mn és Mg is, vagyis a klorózisos tünetek mindegyikének orvossága.

 

Be is öntözheted, de még 1-2-3 szor 1-1 hét kihagyással lombtrágyázd meg ezzel.

Aztán jövőre, a tenyészidőszak alatt pár alkalommal elhasználhatod a maradékot... :)

Előzmény: sakraf84 (11508)
sakraf84 Creative Commons License 2010.09.06 0 0 11508
az érdekes az, hogy kertészetből vettem a növényt. És megfelelő közegbe ültették át tavasszal. Olvastam olyat, hogy ez a tünet klorózisra is utal (tápanyaghiány).
Mi a megoldás, átültetés??? Ilyenkor??
ragusa. Creative Commons License 2010.09.06 0 0 11507

Szia Sakra84

 ez a bajom nekem is , a Bricoba azt mondta a kertesz azert olyan mert őK slaggal locsoljak , csapbol, es a mesz miatt ilyen . 

 De ez nekem NEM vigasz...((

sakraf84 Creative Commons License 2010.09.06 0 0 11506
sziasztok!

Frissen vásárolt kalamondin fámon van 6 gyümölcs. A gyümölcsök ágain a levelek fakóbb színűek és a fán több helyen is van olyan levél aminekaz erezete sötét, a többi világosabb színű. Szerintetek mi lehet a gond , tápanyaghiány??
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.06 0 0 11505
hali.én fogok.két fám van(citrom,narancs),és olyan helyiségben fogom őket teleltetni ahol a kevés napfény mellé mindenképpen kell majd növénylámpát alkalmaznom.ajánlom a tungsram boltokat mert én kedvező árakat láttam.
Előzmény: NS68 (11501)
bombaba Creative Commons License 2010.09.06 0 0 11504
A múlt télen februártól használtam, ilyet (az egyetlen 20 wattos az oldalon):
http://bolthely.hu/tungsram/lista/4b54daa4c7x37_Becsavarhato_kompakt_fenycsovek
Előzmény: NS68 (11501)
Quicktor57 Creative Commons License 2010.09.06 0 0 11503

Sziasztok!

 

Néhány perce elküldtem az alábbi hozzászólást, de nem jelent meg az anyag, így újra megismétlem. Mindenkitől elnézést kérek, ha végül is kétszer jelenik meg.

 

Néhány napos szabadságom alatt kicsit átdolgoztam a weblapom Hírek, újdonságok, aktualitások fejezetét.

Bekerült ide a citrusféléim, (és egyéb egzotikus növényeim) aktuális választéka, igaz ehhez a részhez a képeket még nem sikerült "belinkelnem". Ha valaki nagyobb, termő citromfákat szeretne, abból is talál néhány szemravaló példányt.

Emlékeztetőül a honlap címe: http://quicktor57.fw.hu/

Quicktor57 Creative Commons License 2010.09.06 0 0 11502

Sziasztok!

Néhány napos szabadságom alatt kicsit átdolgoztam a weblapom Hírek, újdonságok, aktualitások fejezetét.

Bekerült ide a citrusféléim, (és egyéb egzotikus növényeim) aktuális választéka, igaz ehhez a részhez a képeket még nem sikerült "belinkelnem". Ha valaki nagyobb, termő citromfákat szeretne, abból is talál néhány szemravaló példányt.

Emlékeztetőül a honlap címe: http://quicktor57.fw.hu/

NS68 Creative Commons License 2010.09.06 0 0 11501
Szokott valaki a teleltetéskor speciális megvilágítást alkalmazni?
pl ilyetlámpa
kurdilaci Creative Commons License 2010.09.05 0 0 11500
Sajnálom,hogy te is megjártad a citrusokkal,bár jó jel,hogy nem ment el tőlük a kedved,sőt még gyarapítottad is az állományt.Én inkább a túl sok eső és hideg tavasz számlájára írom a kudarcaimat,hiszen a teleltetésből kitűnő állapotban kerültek ki a citrusaim,s a kezdeti fejlődésülk is normális volt.Igazából júniusban vettem észre,hogy nagy baj van,s csak mostanában kezdek újra bízni a túlélésükbe.
Előzmény: bombaba (11499)
bombaba Creative Commons License 2010.09.05 0 0 11499
Szia!
Ha az eltűnésed mellett a fórumot követted, akkor láthattad, hogy másnak is voltak az elmúlt télen veszteségei a citrus-állományban. Így aztán hajlamos vagyok azt hinni, az elmúlt év (2009) szélsőségesen meleg nyara és azt követő szélsőségesen hideg tele belejátszott a veszteségekbe, amiket tartási hibákra vezetünk vissza, bár - feltételezem - általában a korábban megszokott feltételeket igyekeztünk biztosítani a növényeknek.
Nálam télen folyt a nagy levélhullás és ágbarnulás, ami a teljes állományomat (7 féle) érintette. Februárban ültettem át az összes citrust és áthelyeztem melegebb, napfényizzóval megvilágított helyre a növényeket. Végül az óriáscitrom és a máltai lime került veszteséglistára. Tavasz óta a növények pihenőn vannak, örülök, hogy újra kilevelesedtek. Nem virágzott idén a kumkvát, a tahiti és a meyer, majd jövőre.
A télnek eleve napfényizzós világítással indulok neki, már 10 fajta citrussal. Remélem, az újak sem 'egynyáriak' lesznek.
Előzmény: kurdilaci (11496)
kurdilaci Creative Commons License 2010.09.05 0 0 11498

Szia Marika!Nagy örömmel olvastam az óriáscitromod megtáltosodásáról,ami egyébként a kép alapján valóban szép növény lehet.Megsúgom,hogy én soha nem szoktam termésritkítást végezni,rábízom a fára,hogy mit bír megnevelni,a többit úgyis ledobja.Az óriáscitrommal nekem sem volt bajom,csak a többivel:-((

ragusa. Creative Commons License 2010.09.05 0 0 11497

Szia Laci... ha mar neked is vannak citrus kudarcaid akkor en egy arva szot se szoljak.

  Nagyon sajnalom a novenyeidet meg teged is gondolom mit eltel at veluk kapcsolatban .

 

Napok ota keszulok neked irni  de most felviditalak egy kicsit .

 

 Tvassazl is tele volt nem is tele TOMVE viraggal --jo tanacsra leszedtem a bimbokat erre ugy reagalt  az oriascitromodnak a gyereke, hogy ezert vagy masaer de majdnem beledoglott meg en is .. az ossszes levele maradek bimbióa lepergett . majdnem sirtam .

 DE ? nezd meg MOST milyen .. csak az atkakkal kinlodom ...de kiirtom rola  az tuti .

 

 

a tobbi citrusom szot sem erdemel... vettem a mult heten feleron egy kumkvataot tele van kis zoldekkel , de olyan fako a levele  .. mit adjak mar neki , hogy szep fenyes sotetzold legyen ?

 

 

Előzmény: kurdilaci (11496)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!