Keresés

Részletes keresés

H_G Creative Commons License 2006.10.16 0 0 5300
" Valami elcseszett hosszuKVszerüséget ad"

A holland KV olyan -- még mindig jobb a németnél, közelebb áll a svájci "café crémá"-hoz. A Senseo honlapja gondosan kerüli is az "eszpresszó" szót! Tudtommal a gép megengedi, h. két podot használj egy adag vízhez, úgy (és persze a "dark roast" podból) már biztatóbb lehet...

A Tchibo Espresso Originale-t már sokszor emlegettük itt, az a Sega E. Casa mellett a másik olcsó dejó keverék. Azért a felső kategóriával nem lehet összekeverni -- nem is az, h. vmelyik íz-komponense kellemetlen lenne (mint pl. az Omniánál a rettentő savasság), de kiegyensúlyozatlan az összhatás. Valszeg jó szakember keverte, de csak néhány előre megadott olcsó KV-fajtából gazdálkodhatott... Biztos van erre jó kifejezés, de ha le próbálnám rajzolni, a nyelvem és a szájüreg melyik részén érzek tőle ízeket, az igazén jó KVknál egy ellipszis jönne ki (azaz minden ízlelőbimbónak nyújtanak vmit), a Tchibónál viszont egyféle nagy fejű 8-as.
Előzmény: _MrB_ (5273)
H_G Creative Commons License 2006.10.16 0 0 5299
Bizony, az a lap elégg összecsapott, és ami rosszabb, reklámcélú. De ha olvasol angolul, tudunk ajánlani sokkal informatívabbakat.

Előzmény: Emen (5297)
H_G Creative Commons License 2006.10.16 0 0 5298
Kézi KVdarálóból mindenféle minőség létezik, de a boltokban láthatók 90%-a csak lakberendezési célra alkalmas. Új példányoknál persze sokat elárul az ár, de egy antikvár darabnál bizony magadnak kell kipróbálnod, alkalmas-e komoly munkára. Illetve már kézbe véve elég sokat meg lehet tudni a kiviteléről -- mennyire maszívak az alkatrészek, mennyire illeszkednek pontosan, ilyesmik. Egyszerű konstrukciók, de csak akkor működnek jól, ha precízen vannak elkészítve!

Nekem végül már van 2 használhatóm (a 4-ből), de a Bisetti, ami most itt van velem az irodában, inkább alkalmas a dugattyús főzőhöz és egyéb durva őrleményt igénylő eljárásokhoz, mert csak 5 finomsági fokozat közül lehet választani és az eszpresszóhoz kevés. (Bár az utolsó előtti fokozat, jól lenyomtatva, nagyjából megfelő, de igazából kellene még vmi e között és az utolsó -- ami persze a török finomság -- között.) Ez újonnan 13 ezer, de elsőre egy selejt példányt kaptam, amit ugyan szó nélkül, viszont hosszú hetek alatt cseréltek ki egy jóra. Ezalatt vesztettem el a türelmem és vettem meg a Peugeot-t (22 000, de én akciósan kaptam), ami végre fokozatmentesen állítható; ez nagyszerűen darál, bár még mindig van hibája, nehézkesen tisztítható.

A Zassenhaus céggel, ami a kézi darálók között a csúcsminőséget produkálta, újabban bajok vannak, állítólag már 2 éve teljesen kiszámíthatatlanul szállítanak; gyakorlatilag nem kapható újonnan, még magában Németországban sem. És ha befejeződik végre az átszervezés, akkor sem lesz jobb, mert annak a célja állítólag pont a gyártás Kínába telepítése :(
Előzmény: Emen (5268)
Emen Creative Commons License 2006.10.16 0 0 5297

Ez igaz,példa rá,hogy az "aranykorban" is gyakran sajnálkoztak hogy már nem olyan a kávé...

Inkább arra céloztam a kávéházi kulturával,amit jelentett,ami körülvette,ehhez képest itéltem meg azt a bizonyos honlapot.

 

Előzmény: H_G (5296)
H_G Creative Commons License 2006.10.16 0 0 5296
A nagy kávéházi kultúra (amiben ráadásul itt legalább két nagy, talán végzetes törés is bekövetkezett) sajnos egyáltalán nem jelenti automatikusan azt, h. azokban a csodálatos KVházakban *jó* kávét isznak. Példa rá Bécs és egész Ausztria :)
Előzmény: Emen (5294)
Emen Creative Commons License 2006.10.16 0 0 5295
visszakerestem azóta,mostmár tisztább..
Előzmény: Emen (5294)
Emen Creative Commons License 2006.10.16 0 0 5294

A kavehazak.hu-t elolvastam,öszintén szólva én abból indulok ki,hogy Budapest(és Mo.)milyen kávé-,kávéházi kulturával rendelkezett kicsit többet vártam az oldaltól.Jó,hogy van, meg hiánypotló,semmi bajom vele,de pl szerintem a fórum részénél ez a topic sokkal minöségibb.

Ezért kérdeztem itt)

Tudom hol van Tampere.Speciel a kávézáshoz kapcsolódó szakszavakat nem ismerem...

:)

Előzmény: yeahhh (5293)
yeahhh Creative Commons License 2006.10.16 0 0 5293

"beletette a (talán ez a tampere?)..."

Konkrétan Finnországban van Tampere...;-)  Komolyan: itt is sok jó tippet, okosságot találsz, meg sok más oldal is foglalkozik a témával, pl: www.kavehazak.hu

Előzmény: Emen (5292)
Emen Creative Commons License 2006.10.16 0 0 5292

Bocs,nem nagyon vágom ezt még..

mi a kávétamper,ristretto,stb.

Egyszer láttam egy barista müsort,gondolom ez lehet a lényeg:a srác a ledarált kávét beletette a (talán ez a tampere?)....-be,lefözte,(azt nem tudom,hogy milyen viszonyban van a bar méret,vagy hogy a hö,vagy mit tudom én a kávé minöségével),lefözte,lefolyt,mondta hogy épp ez mi(akár egymás után több más-más féle kávét is letud fözni?)

Amit lényeges mozdulatként értékeltem,hogy mikor megtömte a "kávétartót"..akkor többször erösen odaütögette a pulthoz,gondolom tömöritett..

kb ennyi a tudásom,és lusta vagyok visszaolvasni)ugyhogy ha valaki kioktatna...:)

Előzmény: Zsolti2003 (5284)
yeahhh Creative Commons License 2006.10.16 0 0 5291
Hát...Péntek délelőtt, Carlos Kávéház (Szabadság tér), az alapanyag nem rossz (Caffé Perté), ittam már jó kávét belőle - de nem itt: az espresso jellegtelen, és LANGYOS volt :-((((
Előzmény: gprinz (5289)
yeahhh Creative Commons License 2006.10.16 0 0 5290
...pedig azt hittem, Te nyomtad, saját gépen...Valami rendes darabnak néz ki a cucc.
Előzmény: gprinz (5288)
gprinz Creative Commons License 2006.10.16 0 0 5289
Még valami. Itt a forgalmazók közvetlenül ügyködtek. A legtöbb brand kávézóban is ők állítják be a gépet, darálót, mindent, a személyzet pedig csak nyomja a gombot. Úgy tűnik önfenntartó a folyamat. Esetleg ördögi kör?
Előzmény: Zsolti2003 (5284)
gprinz Creative Commons License 2006.10.16 0 0 5288
Sajna nem home made, de elolvadnék a gyönyörtől, ha ezt az orrom előtt látnám bármikor.
Előzmény: Törölt nick (5287)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.16 0 0 5287
Hát ennek a két kávénak aztán van habja! Vagy a habnak van kávéja?
Előzmény: gprinz (5282)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.16 0 0 5286
Ez a gáz nálam is. Otthon olyan jó kávékat főzök - már amikor igazán sikerül - hogy alig van kávézó, ahol kielégít a lé.
Előzmény: Zsolti2003 (5284)
gprinz Creative Commons License 2006.10.15 0 0 5285
Úgy tűnik, ez az átlagos szakmai színvonal itthon. Ezek után végképp kritikusan érdemes szemlélni az olyan, korábban általam linkelt tesztet, ahol a cégképviselők értékelnek... Még szerencse, hogy van néhány kávézó, ahol kellően kávé b...zi űzi az ipart.
Előzmény: Zsolti2003 (5284)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.10.15 0 0 5284

Október 13-án meglátogattam a Hoventa kiállítást.

Elsőként a Manuel Caffé standjánál kostoltam meg a kávét. A barista fiú épp egy kapucsinó tejhabjának tetejét mintázta művészien. Úgy láttam, ezen a standon ez a díszített kávé a menő. Én egy ristrettót kértem. A kávétamperrel épp, hogy megnyomta a kávét a szűrőtartóban. Nem mértem az időt, de a kávé elég hamar lejött. Gyenge cremája volt. Íze elfogadható volt. Meg tudta mondani, melyik kávéből készítette a kávémat.

A következő kávét a Lavazza standjánál kóstoltam meg. A kávét készítő hölgyek nem tudták megmondani, melyik kávéjukból főzik az eszpresszót. Még gyengébb crema, íze sem volt megkapó. Itt is ristrettót kértem. Mennyiségre az volt.

A harmadik kávét a Segafredó standjánál kóstoltam meg. Itt már csak eszpresszót kértem. Nekem az itt kapott kávé ízlett a legjobban. Itt is elég hamar elkészült. A tamprerrel óvatos simi volt. Itt sem volt túl sok crema.

Otthon a Krups kávéfőzőmmel véleményem szerint sokkal jobb kávét készítek, a crema réteg is tömörebb és vastagabb, pedig őrölt kávét vásárolok.

Többet vártam a profi cégektől.

A Lucaffé standjánál kis vitám támadt az ott levő hölggyel. Az egyik kávéfőzőgép mellett egy doboz tele volt kávépoddal. Kértem tőle egyet, hogy otthon kipróbálhassam, de nem adott. Kérésemet azzal utasította el, hogy nem tudom otthon lefőzni, mert ez csak az ő kávéfőzőjükkel lehet csak lefőzni, ami 19 báros.

Mást nem tudott szajkózni. Lehet, csak erre volt betanítva. Vélenyem szerint szarevő ez a cég. (Elnézést a kifejezésért. Négy kávét már nem mertem meginnni.)

 

 

Zsolti2003 Creative Commons License 2006.10.15 0 0 5283
A Tchibo Espresso-t nyugodtan megveheted. Nem rossz.
Előzmény: _MrB_ (5273)
gprinz Creative Commons License 2006.10.15 0 0 5282
Crema
Káposzta Creative Commons License 2006.10.15 0 0 5281
Ezt a pörkölést nem tudom... valahol olvastam, hogy ha bénán van pörkölve akkor sok rákkeltő anyag lehet benne. Namost ha szakértelem nélkül nekiállok pörkölgetni akkor lehet rákot fog kelteni.
Előzmény: _MrB_ (5279)
Emen Creative Commons License 2006.10.15 0 0 5280

Ez csupán egy olvasmányélmény hatására jött belölem,amikor is a 1800-as évek második feléböl fennmaradt adatok szerint Pesten azon kávéházak örvendtek nagy hirnek ahol a kivételezett vendégek(illetve korábban a kimérés tulajdonosai)helyben ,frissen pörkölték a kávét és  darálták a vendégeknek.

Előzmény: _MrB_ (5279)
_MrB_ Creative Commons License 2006.10.15 0 0 5279
nagyjából annyit, hogy bár elvileg lehet kapni kisebb méretü pörkölőket, de 1részt 2x ugyanolyant nem fogsz tudni csinálni vele, másrészt tökéletest sem.

azt mondjuk nem tudom, hogy kapható-e nyers KVbab itthon, s milyen árban a pörkölthöz képest. Értsd: érdemes-e ilyenen gondolkodni, foglalkozni vele.
Előzmény: Emen (5276)
Vén Resu Creative Commons License 2006.10.15 0 0 5278

és a pörkölésröl mit tudsz?

 

Illetve, már pörköltem zöld kávét teflon lábasban, az elég finom lett.

Előzmény: Vén Resu (5277)
Vén Resu Creative Commons License 2006.10.15 0 0 5277

ÁÁ,ez egy kis fa doboz,tetején egy kis fém kupolával,itt lehet a szemeket beszorni,alul kis kihuzható fiok.

 

A Zassenhaus kézi darálók pont ilyenek. Újonnan 40-80EUR között mozog az áruk, de régebbi darabokat is lehet találni elvétve.

 

és a pörkölésröl mit tudsz?

 

Semmit sajnos.

Előzmény: Emen (5276)
Emen Creative Commons License 2006.10.15 0 0 5276

ÁÁ,ez egy kis fa doboz,tetején egy kis fém kupolával,itt lehet a szemeket beszorni,alul kis kihuzható fiok.

Ilyen kézmüvestermék féle..én évekig azt hittem disz,amolyan lakberendezési tárgy..de most megnéztem,korrekt kis eszköz..

mihelyt lesz szemeskávé itthon kiprobálom..

és a pörkölésröl mit tudsz?

Előzmény: Vén Resu (5275)
Vén Resu Creative Commons License 2006.10.15 0 0 5275

Van itthon egy kávédarálo kézieszköz,évek ota szemezek vele mert diszként figyel a polcon,ilyen kis kicsi,fa..szerintetek ha azzal nekiállok darálni(tekerni)akkor nyerek amolyan igazi frissen darált kávét?:)

 

Ha "Zassenhaus" felirat van rajta akkor biztosan, ha valami kínai vacak akkor inkább ne próbálkozz.

Előzmény: Emen (5268)
_MrB_ Creative Commons License 2006.10.15 0 0 5274
link levágódott:
http://images.tchibo.de/eCS/Store/de/images/kaffee/kaffee_2021_detail.jpg
Előzmény: _MrB_ (5273)
_MrB_ Creative Commons License 2006.10.15 0 0 5273
Épp most jöttünk törökbálinti bevásárlómultiból, ahol volt "szerencsém" megkóstolni Senseo-val főzött legerősebb KVt. Harmadát legyürtem, aztán kiöntöttem a többit. Valami elcseszett hosszuKVszerüséget ad, de nagyon nem az én világom. Közben a kiscsaj nagyon meggyőzően közölte egy érdeklődő párral, hogy:
"Ebben is annyi koffein van, mint egy espressoban, csak több folyadékban, igy ez egészségesebb!"
Na itt kezdtem meghalni, részben a senseo adta "élményektől", részben ettől a mondattól.

Volt még a multiban Tchibo-nak valami új espresso KVja kipróbálhatóban, de ezek után nem mertem abból is venni...

Magyar oldalukon még nincs róla infó, google pl ezt dobta:
http://www.tchibo.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/EUR/TdTchDisplayProductInformation-Start?ProductSKU=0002021

_MrB_ Creative Commons License 2006.10.15 0 0 5272
Idén max mézharmatmézet tudok eladni nektek 800 HUF/kg.
Előzmény: Törölt nick (5271)
_MrB_ Creative Commons License 2006.10.14 0 0 5270
Minek? Van saját méhészetünk, s saját méztermelésünk. Bár nem bioméhészet, a bevizsgálásokról mindig Bio elsőosztályu méz minősítéssel térnek vissza a mézmintáink.
Ennyi nekem elég.
Előzmény: Törölt nick (5269)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!