Keresés

Részletes keresés

gepesz Creative Commons License 2014.12.03 0 0 11255

Köszönjük. Remélem nem lesz semmi rendkívüli indok arra, hogy egy éven belül írjak. Mindenkinek könnyebb napokat és bürokratáktól mentes nyugodt életet.

Előzmény: Ruth22 (11252)
Packop Creative Commons License 2014.12.03 0 0 11254

Kedves Szakértő Asszony, ill. mindenki,

 

Megkaptam a közgyógy.igazolványt, havi 10541 Ft egyéni gyógyszerkerettel, + egyszeri, 6000 Ft-os eseti kerettel.

Szeretném megkérdezni, hogy hallókészülékre nem jár a közgyógy? (Ugyanis az eseti keret 6000 Ft-ja édeskevés a 60 000-120 000 Ft-os, sőt árak a csillagos égig hallókészülékekre).

Jár valaki hasonló cipőben? Köszönöm a választ.

560707 Creative Commons License 2014.12.03 0 0 11253

Kedves ezsuzsa!

Te új belépőként vártál 9 hónapot a felülvizsgálatra? Egyik ismerősöm most adta be a kérelmét, (új kérelmezőként)  de igencsak el keseredne ha 9 hónapot kellene várni a vizsgálatra.

Előzmény: ezsuzsa1 (11250)
Ruth22 Creative Commons License 2014.12.03 0 0 11252

Kedves Gépész,

ami a Párodat illeti, minden jót kívánok neki, fájdalom mentes napokat.

Neked köszönöm, hogy feltetted és ilyet is láttam a félelmekkel teli hónapokban (nem elég az ember baja és körülményei, még ez is).

Azért él a remény, hogy talán lesz ez másképpen is.

Szeretettel kívánok boldog együtt küzdést a Családnak:

Ruth

Előzmény: gepesz (11248)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.02 0 0 11251

Koszi! Meg is kerdezem majd a haziorvosom, hogy mi van ilyenkor. A rehabilitacion mintha az egyik orvos azt mondta volna, hogy lehet hosszabbitani 1 evet, de nem tudom mi alapjan es hogyan mukodik ez. Kicsit most ez osszezavart engem amit irtal, valamiert abban a hitben voltam, hogy alap esetben, ha az 1 ev tappenz alatt nem jon az ember rendbe, akkor lehet inditani rokkantsagi kervenyt. Ezek szerint elobb is lehet? Mondjuk fel ev tappenz utan? 

Előzmény: ezsuzsa1 (11250)
ezsuzsa1 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 11250

Táppénz ügyben nem vagyok jártas, de ha jól tudom egy év a táppénz időtartama. A leszázalékolást szerintem érdemes elindítani (elég hosszú idő, pl. nekem 9 hónap várakozásom volt a vizsgálatra). Az ellátást későbbi időpontban is igénybe lehet venni (tehát a táppénz lejárta után).

Előzmény: Törölt nick (11249)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.02 0 0 11249

Koszonom! A mutet tulajdonkeppen attol mentett meg, hogy nem kerultem toloszekbe, jelen allas szerint azonban minden mas megmaradt, tehat a kialakult problemak mind ugyan ugy megvannak, csak nem sulyosbodott tovabb. A rokkantsagot 1 ev utan lehet inditani ha nem javul az ember? Vagy hosszbbitani a tappenzt es utana?

Előzmény: ezsuzsa1 (11247)
gepesz Creative Commons License 2014.12.02 0 0 11248

Az előzményekre vagy emlékeztek, de ha nem itt az első lépéstől visszakereshető.

EGY

KETTŐ

ezsuzsa1 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 11247

Általában százalék csökkentő tényező számukra a műtét, úgymond az már "gyógyulás". Mindenesetre én drukkolok neked hogy komolyan vegyék a betegséged (mert sajnos az), és a magasabb százalékot adják meg.

Előzmény: Törölt nick (11246)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.02 0 0 11246

Azt hogy erted, hogy a mutet elott vagy utana? A cauda az a mutet elott alakult ki, azert kellett sos muteni, hogy ne benuljak le teljesen. Ez amugy milyen iranyba szamit, hogy elotte vagy utana?

Előzmény: ezsuzsa1 (11244)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.02 0 0 11245

Szia!

 

Ertheto a dolog, koszi szepen! Vegulis ha igy tortenik, akkor megyek majd tovabb, gondolom a birosagon mar kotelesek figyelembe venni. Meg annyit szeretnek kerdezni, hogy ha ebbol kifolyolag impotencia is kilalakult, akkor azt ennek a betegsegnek tudjak be, vagy kap az ember ra kulon szazalekot pluszban.

 

Vegulis ami gondok vannak:

 

A korisme cauda euqina syndroma.

 

A mutet utan nehany hettel visszajottek a csipobol indulo es labba lesugarzo fajdalmak, amik olyan erosek sokszor, hogy csak contramallal lehet kibirni. 100 meter gyaloglas utan zsibbad a labfej. Vadli elsorvadt, farizom elsorvadt, seta csak bicegve, emelni nem tudok, aludni csak keveset a fajdalmak miatt.

 

Vizelet es szeklet inkontinencia

 

impotencia

 

A test nagy reszen erzeskieses, ket fenek, mindket comb hatulja, jobb labfej, agyek szinte teljesen

 

Na ilyenkor ezeket kulon-kulon is szazalekoljak vagy hogyan mukodik ez? Mert onmagaban is mindegyik eleg sulyos.

 

Koszonom szepen!

Előzmény: ezsuzsa1 (11242)
ezsuzsa1 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 11244

Ja, még annyit, hogy az is számít hogy műtét előtt van vagy utána. Jobbulást kívánok!

Előzmény: Törölt nick (11235)
barbi1976 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 11243

Tisztelt Bj szakértő!

 

És azt mikor lehet kérni hogy a vesztes fizesse meg a nyertes költségeit?Az utolsó tárgyaláson amikor már biztos hogy a felperes nyert?

 

Nekem mondjuk volt egy jó pár utam,elég messzire....

Köszönöm!

 

Jó érzés ezt hallani hogy amiben Ön segített.és vállalt ügyet annak mind pozitiv volt a kimenetele!

 

Köszönöm,és azt hiszem ezt mindenki nevében irhatom,rendes Öntől hogy segít nekünk!!

Szép napot!

ezsuzsa1 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 11242

A jogszabály valóban azt írja, hogy cauda euqina esetén 40-60 % adható, és reméljük hogy a vizsgáló orvos is olvassa az adott rendeletet. Néha figyelmen kívül hagyják, de abban az esetben fellebbezni kell. Magam is ezen az úton vagyok (más idegrendszert érintő betegséggel), nálam figyelmen kívül hagyták a rendelet vonatkozó részét. Végül is nem lehet százszázalékosan állítani hogy biztosan megadják, bár meg kellene.

Előzmény: Törölt nick (11235)
BJszakért Creative Commons License 2014.12.02 0 0 11241

evaly...

A megváltozott munkaképessáégű személyek ellátásával kapcsolatos ésa Nyufig ellátásával kapcsolatosaknál az egész eljárás illeték-, költségmentes Állam részéről.

De minden perben a vesztes fél fizeti a nyertes költségeit, ha az kéri.

Egyrészt nem biztos, hogy kéri, másrészt, ki tudja előre, vesztes fél lesz-e az ember, harmadrészt, ki tudja, hogy majd a nyertes félnek mennyi lesz az ezzel kapcsolatos felmerült  költsége, amit kér a bíróságon.

Ha veszít,...ha kéri...ha volt költsége, és mennyi...

Sok a ha. Nem vagyunk jósok, hogy mindezt megmondhassuk.Változó lehet.

 

Nekem rehab gazd szakértőként nem volt vesztes perem, amiben segédkeztem, már az elején nem vállaltam, ahol nem volt jogalap és esély nyerni, de tájékoztattam, részletesen a lehetséges kimenetről ügyfelet, ennek az információnak a birtokában dönthetett, merre tovább, remélem, reálisabban.

De tapasztalatom szerint sokkal több a jogszerűtlen határozat 2012-től, érdekes, mint annak előtte, sok a nyertes per, amelyben segédkezem.

évalymekor Creative Commons License 2014.12.02 0 0 11240

 

Tudom nem egyformák az esetek !

 

 

Keresek betegeket akik már jártak a Munkaügyi Bíróságon . Kb . mennyibe kerül egy per ha elveszíti az ember? 

 

 

Tizezres vagy százezres összegről lehet beszélni ? 

 

 

Most adom be a fellebbezést és anyagilag nagyon érdekel . Tudom hogy csak tájékoztató adat, de mégis mekkora összegtől indul egy ilyen per ?

 

Válaszokat előre is nagyon szépen  köszönöm !

otthonülő Creative Commons License 2014.12.02 0 0 11239

kedves gépész!

engem is érdekel!

Ruth22 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 11238

Kedves Gépész,

engem érdekel.

Köszönettel: Ruth

Előzmény: gepesz (11236)
marijancsi Creative Commons License 2014.12.02 0 0 11237

Szerintem mindenki kíváncsi minden infóra, "fejleményekre" !

Kedves camberra55 

 nálad mi a helyzet ?

lehet lemaradtam, de nem emlékszem, hogy írtad volna az eredményt :(

 

 

gepesz Creative Commons License 2014.12.02 0 0 11236

És a zárófejezet. Megjött a nejem határozata. Érdekel valakit? Ha igen, akkor jelezze és a személyes adatok kitörlésével iderakom.

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.01 0 0 11235

Sziasztok!

 

Ha valaki cauda equina syndroma-t kapott vegetativ tunetekkel es azzal elmegy rokkantsagira, akkor biztosan megkapja a 40-60% kozti egeszsegromlast? Mert a hatalyos jogszabaly ezt irja.

 

Koszonom!

BJszakért Creative Commons License 2014.11.30 0 0 11234

bandolessa,

örülök, h tájékozott szociális ellátások ügyében, de írtam, cikkeket, riportokat én is olvasok, ám az NEM TÖRVÉNY EREJŰ, én jós nem vagyok. Ha a jogszabály erről Magyar Közlönyben megjelenik, szakmai honlapomon aznap ott lesz, nos az hiteles útmutatás egy rehab gazd szakértőtől, addig olvasgathatunk újságcikkeket, lehet valós alapja tuti, de egy jogszabály alapján útmutatás lehet hiteles.

 

Rendben ezsuzsi...

mindent tud ügyével kapcsolatban, vettem, ha mégis elakad, keressen bátran akár személyesen email szakmai weblapomon megtalálja email, önzetlenül válaszolok rehab gazd szakértőként.

 

mithogyan, ruth...értem, vettem.

Az öt perces riport LÉNYEGE, hogy ráirányítsa a figyelmet (KONCENTRÁLJUNK A LÉNYEGRE, NE a fogalmakra, hiszen a költségvetésben látszik, ellátásokat csökkentették, megvonják, és folyamatban vannak felülvizsgálatok, és most meglévő munkájukat is elveszíthetik a legsúlyosabban sérült emberek az 5Milliárd támogatás csökkentéssel, ami szakmailag nem indokolt, nem logikus, nem értem, miért. Önök értik?):

 

- hogy vannak olyan ellátások, amelyek lejárata után egy fillért nem kap az illető, új eljárást kell indítani, és lesz időszak, amikor ellátatlan, és

- hogy nincs olcsóbb rendszer a foglalkoztatásnál, ha megfelelően támogatják és megfelelő feltételeket biztosítanak,

- DE csökkentették a költségvetésben 5Milliárddal a megváltozott munkaképességű emberek akkreditált foglalkoztatási támogatását, amellyel hatezer fő állása kerül veszélybe a kormányzati kommunikáció ellenére, hogy növelik a sérült emberek foglalkoztatását, hiszen így is EU-s átlag mmk foglalkoztatástól jó kétharmaddal lemaradt hazánk, pedig számokkal alátáasztott, hogy olcsóbb foglalkoztatni, mint nem foglalkoztatni

- munka esetén 1000Ft-ból rögtön visszafolyik államhoz 28,4% munkaadói járulék, és 34,5% munkavállalói járulék-, adó=630Ft, + fogyasztóként 27%Áfát fizet szolgáltatásokért, termékekért, mert vásárolni tud, ha dolgozik a sérült ember, és értéket, hasznot termel nem csak családjának, magának, hanem hazai és uniós társadalomnak

- lenne rá forrás a rehab hozzájárulás (pluszadó-büntető adó) munkaadók által befizetett összegéből, de másra költi a költségvetés!!! 

 

nem ismétlem magam (1123 írásom)csak nem gyózöm hangsúlyozni az ÜZENETET (ismét mire készül a költségvetés, többek között, és szakmailag nem értem, miért, és mit nem értenek ezen, hogy ez senkinek nem jó)

 

Meskete,

különböző rehab ellátások vannak, CSAK a komplex minősített =B1,C1) új rehab ellátásokból vonnak 10% nyugdíjjárulékot, és a rehab járadékból, amely kifutó ellátás, ez az, amelyek legutolsóként 2014.dec.31-ig lejárnak és eztán egy fillért nem kap az illető, amíg más jogerős megállapító hatáoizat nem születik.(Mmtv. 2011.évoCXCI.tv.)

 

A 2012-től átfordított (átnevezett) rehab ellátottak (2011.dec.31-ig III.cs. rokinyugdíjas, baleseti rokinyugdíjas, rendszeres szoc.járadékos és öt évvel akkor a nyugdíjkorhatár előtt lévők), akiknek kötelezően jelentkezni kellett felülvizsgálatra 2012.márc.végéig, különben májustól megszüntették volna ellátásuk folyósítását, NEKIK NEM vonnak 10% nyugdíjjárulékot.(Mmtv. 2011.évoCXCI.tv.)

2012.től a megváltozott munkaképességű személyek ellátása (minden rehab és rokiellátás) szolgálatidő (1997.éviLXXXI.tv. Tny)

 

Viszont a határozattól függően különbözőek, hogy mit kell tennie, mit lehet, felülvizsgálatot érintettnek kell-e kérnie, vagy sem, ellátását kapja-e folyamatosan vagy lehet olyan időszak, amikor nem kap ellátást (nem csak a rehab járadékosok lehetnek igy.

Ezért ha valaki bizonytalan, (nehogy lekéssen valamiről) mit tehet, mi mit jelent, kell-e tennie valamit, friss határozat esetén jogszerű volt-e, van-e jogalapja fellebbezésnek, keresetnek, milyen alternatívák vannak, , stb.,

akkor önzetlenül tájékoztatom rehab gazd szakértőként (email a tényt-határozat, szakvélemény ismeretében)

 

Most ismét mennem kell. Szép napot

 

 

 

 

marijancsi Creative Commons License 2014.11.30 0 0 11233

Kellene egy "tetszik" vagy "egyetértek" gomb :)

bandolesa Creative Commons License 2014.11.29 0 0 11232

Tisztelt BJ-szakértő!

 

2015.-től járási szintre emelkedik a rendszeres szoc. segély( új neve egészségkárosodási ellátás lesz)-ennek mennyi lesz az összege?

 

A - járásoktól kérhető - jövedelemkompenzáló támogatások közé tartozik továbbra is a közgyógyellátás, az ápolási díj, az időskorúak járadéka. Az önkormányzatoktól két új támogatási forma kerül a járási szintre az aktív korú munkanélküliek ellátásaként. Az egyik a munkaképeseknek nyújtandó foglalkozáshelyettesítő támogatás (fht), míg a másik a nem munkaképeseknek nyújtandó egészségkárosodotti és gyermekfelügyeleti támogatás (korábbi nevén rendszeres szociális segély).

 

 

http://www.portfolio.hu/gazdasag/munkaugy/igy_valtoznak_a_segelyek_jovore.207180.html

Előzmény: BJszakért (11224)
ezsuzsa1 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 11231

Kedves Júlia és Barbi!

Valami félreértés történt. Ugyanis azt hogy mikor lesz a orvosszakértői vizsgálat (két hónap), és azt követő tárgyalás ( kb, egy hónap), azt nem én találtam ki hanem a bíró közölte velem.

Annak ellenére, hogy ez lesz az első bírósági ügyem leszázalékolási ügyben, már ezt az utat végig jártam a férjem nevében. Volt szerencsém beidéztetni az orvosszakértőt és feltenni neki a kérdéseim. Pontosan tudom a menetét az eljárásnak, fel vagyok készülve arra is hogy igen hosszú időtartamú lesz. Mindazok ellenére, hogy sziklaszilárd bizonyítékom van. ( mint írtam, hogy két éve egy teljesen más betegségre vizsgálnak) Abban is biztos vagyok, hogy ha reális százalékot kapok azt nem valószínű hogy elfogadja az Nrszh. 

Előzmény: BJszakért (11223)
Ruth22 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 11230

Kedves Mithogyan,

 

igen értem, amit írtál, és nagyon köszönöm :-)

 

Valóban jól rám ijesztett ez a "rövid" riport, amit hallottam is, meg segítségünk, BJSzakértő is feltett nekünk.

 

Ebből az automatikus törvényből, amiből a III. csoportos rokkant nyugdíjasok, akik 1954.12.31. után születtek 2012.01.01.-jén átfordított rehabilitációs ellátásba valóban kibillennénk mindenből, 2015.01.01.-jén, mert a  rehabilitációs ellátás 3 évig adható?

 

Erről szólt az Úr a riportban arról, ami engem érint.

 

De a reményhal még úszik, mert ezév (2014) júniusában soros vagyok, a 2012.05.31-ig ránkerőszakolt vizsgálat kérés nélkül is, és ez csúszik a Társaink szerint is és a Hivatal szerint is kb. 1 évet.

Ha a soros csúszik, és kapjuk az ellátást,

talán csúszik a törvényesen átalakított megnevezésünk szerinti ellátásunk is.

 

Nekünk 1955-ösöknek betöltött 64 éves korunktól lehet öregségi nyugdíjunk. Már az 5 éven belül vagyok, nem tudom ez mit számít 34 év munkaviszony, összesen 37,5 év biztosítotti jogviszony mellett.

 

("naaagy balhé" lenne, egyetlen ellátás nélküli hónap is. 2011-ben eladtam a lakásom, visszafizettem - nem kedvezményesen, rendes áron - a CHF hitelemet. Most albérletben lakom és egyedül vagyok)

 

Szeretem azt a Fórumot :-) Ruth

 

 

 

 

 

 

Előzmény: mithogyan (11225)
Vicahanna Creative Commons License 2014.11.29 0 0 11229

Köszönöm!Tudtommal mi esetünkben sem vonnak belőle nyugdíjjárulékot ,és nincs mellette munkaviszony.Azért kérdeztem,mert egyik helyen azt olvastam beleszámít a másik helyen pedig azt,hogy nem!

Ruth22 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 11228

Kedves Vicahanna,

nekem 2012.01.01.-től törvényileg átfordított (rokkant nyugdíjból - rehabilitációs ellátásba) rehabilitációs ellátásom van, amiből nem vonnak semmit. Érdeklődésemre: nem számít bele a szolgálati időbe.

De, figyelem, nem is dolgozom mellette.

Üdvözlettel: Ruth

Előzmény: Vicahanna (11226)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.29 0 0 11227

A rehabilitációs ellátásból vonnak 10%-os nyugdíjjárulékot legalább is nekem így az beleszámít a rokkantsági ellátásból viszont nem azt nem tudom én sem minek számít.

Előzmény: Vicahanna (11226)
Vicahanna Creative Commons License 2014.11.29 0 0 11226

Köszönöm a válaszokat!Szeretném még megkérdezni ,hogy a rehabilitációs ellátás beleszámít-e a szolgálati időbe?(nyugdíj szempontjából)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!