Keresés

Részletes keresés

Fogár Creative Commons License 2006.07.21 0 0 95

mi is így járunk állandóan...gyerek derékig beszorulva...én nem is tudom, hogy a fenébe nem ébred fel..én mindig előbb veszem észre és kiszedem onnan.

a rácsvédő szivaccsal nálunk az a gond,h reggel ébredés után elkezdi lebontani...tépi, nyúzza, bekukkant alá, mögé :)) így pont hogy már le kéne szednem...de így,h közben meg rácsokkal a lábai között alszik :)))

 

Előzmény: Zsuzsa89 (94)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2006.07.21 0 0 94

Ma háromszor is beszorult a Réka lába a kiságy rácsai közé :( És vonyított szegénykém.

Csak a fejvégénél, meg kétoldalt picit van szivacs, de lehet, hogy inkább körberakom az egészet valami védőcuccal...

Fogár Creative Commons License 2006.07.21 0 0 93

sziasztok!

 

na elkezdtem aggódni én is...

30fok van masszívan a tetőrében ahol Janka alszik...egész nap megy a ventillátor stb...

le kéne költöztetni a kiságyat a fsz-re még keddig ilyen gatyarohasztó meleget jósolnak...elegem van ebből...bezzeg szombattól mennénk el, akkor meg már 30fokot sem...komolyan mondom...

toria78 Creative Commons License 2006.07.21 0 0 92

na ne essünk túlzásokba :-))

oké, megnézem holnap, mit tehetek!

nekünk is van már tinylove tükrös szivárványos gömbünk :-) tetszik Rolinak nagyon

Előzmény: MyBaby (88)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2006.07.21 0 0 91
Nem szedik le a kendőt? Vagy nem csúszik el túl gyakran?  Mi még nem próbáltuk, de nekem nagyon tetszik, a kis-pasiknak meg tuti bejönnek a kendős csajszik :)) 
Előzmény: MyBaby (88)
Miya Creative Commons License 2006.07.21 0 0 90
Gyönyörűek ezek a szemek!!! :-)) annyira édesek ezek a picik a kendőkben/kalapokban:)
Előzmény: MyBaby (88)
Miya Creative Commons License 2006.07.21 0 0 89

Böbi baba: estére nem ritka másnál se, hogy akkorra kevesebb a tej...

Van egy szaktopik, érdemes benézni oda is (esetleg másold be a hozzászólásod):

anyatej, szoptatás, fejés, problémák
Előzmény: Böbi baba (83)
MyBaby Creative Commons License 2006.07.21 0 0 88
An rövid kirándulásra elfelejtettünk fényképezőt vinni, csak kamerát vittünk. A filmről vágtam ki a képeket. Ezért ilyen rossz a minősége. De a lényeg látszik.
Amúgy Tória az oldalunkon nem lesz futó képsor? Vagy csak én nem látom?

Komoly pofi

Most lerugom a kamerát ballal..

Egyedül iszom
Miya Creative Commons License 2006.07.21 0 0 87

hihetetlen, mennyi haja van...:-)))

 

nálunk is ez a számos-állatos zörgős könyv az egyik nagy kedvenc:)

Előzmény: Zsuzsa89 (82)
MyBaby Creative Commons License 2006.07.21 0 0 86
Ha már csöpög, az jó... Szerintem vegyél kézi Aventes vagy gépi mellszívót (pesztronkát ne) és próbálkozz . Ne stresszeld magad, ez az egyik legfontosabb. Tudom, könnyű ezt mondani! Adjál neki tápszert, a lényeg a nagy meleg miatt is, hogy semmi képpen ne száradjon ki a bébi. Te is igyál többet mint eddig.
Szerintem minden etetési időben tedd melre, legfeljebb után adjál neki tápszert, hogy legyen lendülete szopni az éhség miatt.
Előbb utóbb menni fog, hidd el.
Nektek kettőtöknek kell ebbe belejönni, mi csak a saját tapasztalatainkat adhatjuk Nekek.
Én császáros voltam , a dundi lányom majdnem fél kilót fogyott mire belejöttünk a dologba.
A lényeg, hogy pihenj, egyél, igyál , ne legyél ideges és ahányszor lehetséges tedd mellre!
Maci álltal említett homeos bogyók nekem használnak. A laktoherbet is ittam, de sok picinek fáj a hasa tőle.
Üdv itt és Gratula!
Zsuzsa89 Creative Commons License 2006.07.21 0 0 85

Szia!

 

Fejés nem egyszerű sajna :(

Inkább többször próbálkozz egy nap, ne túl sokáig, előbb-utóbb sikerülni fog, ha jól csinálod...  Ha nagyon rá koncentrálsz, az tuti nem jó, inkább tereld el a figyelmedet, nézz közbe tévét, úgy könnyebben jön. Nekem sem jön egyszerre, van hogy 3-5 percet is kell várni az első csöppig, aztán szép lassan elindul... Én Avent kézi mellszívót használok, szerintem ennek egyszerű a használata.

Éjjel is fejjél eleinte.

Szopis teát is ihatsz töménytelen mennyiségben, meg homeo-bogyót is (hogy melyiket, azt itt a lányok jobban tudják, én nem nagyon ismerem ezeket).

A lényeg, hogy emiatt ne stresszelj, fog menni!

 

Egyébként ha csak az esti - fürdetés utáni - szopi ilyen problémás, akkor nem biztos, hogy a tejci kevés... Én pl. mindig fürcsi előtt is szoptatok fél órával, mert akkor nem olyan nyűgös a fürdési ceremónia.

 

Szoptatás ügyben szerintem mindig jó tanácsot adnak itt:  www.szoptatasert.hu ill. www.lll.hu

 

Előzmény: Böbi baba (83)
maci18 Creative Commons License 2006.07.21 0 0 84
szia!
1. nekem csak az elektromos mellszivo volt jo, es eredmenyes.
homeos bogyok jo, ha kampanyszeruen szeded
kecskerutafu tea naopi 1 liter

sokat legyen mellen a pici

es gratulalunk sok sikert
kepeket a taron talalsz
tehetsz fel
kep.hu/baba2006
udv itt
Előzmény: Böbi baba (83)
Böbi baba Creative Commons License 2006.07.21 0 0 83

Üdvözlet Mindenkinek!

 

Andi vagyok és csak most regisztráltam ezen az oldalon.Én június 10.-én szültem és akadnak kisebb problémák és szeretnék segítséget kérni tőletek ha egy mód van rá.Olyan érzésem van illetve mondhatnám, hogy szerintem nincs elég tejem, de ezt inkább csak este érzékelem.Ugyanis sem éjszaka, sem napközben nincs szükség pótlásra, mert a picinek elég a tej, de amikor eljön az esti etetés ami 1/4 8 körül szokott lenni akkor már a fürdetés alatt látom, hogy izgul gondolom már tudja, hogy jön a szopizás és ahogy mellre teszem alig szopik1-2 percet és felsír mint akinek nem jön elég intenzitással a tej.Látom rajta, hogy úgy syr fel mint aki ideges és ettől, hogy nem jön úgy még izgatottabb lesz.Hiába próbálom áttenni a másik mellemre ott ugyanez a helyzet.Hiába erőltetem hátha beindul már rá sem tudom tenni a cicire, mert nem fogadja el.Akkor godoltam, hogy nem elég a tejem amikor édesanyám pont mellettem volt és mondta, hogy közben míg adott neki tápszert (ez volt az első alkalom ) mondta, hogy fejjek, de szinte semmi az ég világon nem jött a cicimből csak csöpögöt néhány csepp.Ez nem sokal a szopizás után volt amikor már kénytelen voltam pótolni, mert láttam ,hogy éhes baromira.Azóta is olvasok a szoptatásról meg a fejésről cikkeket ,de vagy én vagyok béna vagy tényleg nincs elég tejem?Napközben nincs gond, de pl. ma megpróbáltam szopizáe után fejni abból a mellemből amelyikből épp nem szopott és csak csöpög.Na most így még a tej is megromlik a cumiban mire lefejem a kellő mennyiséget.Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan lehetne fejni, hogy esetleg több tejem legyen.Én ezt a ( nem emlékszem pontosan a nevére ) Marmot módszert próbáltam, de már fájt a mellem a végére.Szeretnék több tejet illetve fejni, hogy legyen plusszban estére ha nem elég, de így nem megy.Tudtok segíteni?

Zsuzsa89 Creative Commons License 2006.07.21 0 0 82

Ja, egyébként a lányom 10 órát aludt éjjel (tegnap 9-et) :P

Holnap 11-et fog? :)))) Hajrá Rékus!

 

 

 

A kép most készült az előbb :)) Olvas!

Samu mama Creative Commons License 2006.07.21 0 0 81
Kos..... ahhhhhhhhhh... ott voltunk nászúton.......................
Előzmény: toria78 (75)
Fogár Creative Commons License 2006.07.21 0 0 80

sziasztok

 

na voltunk dokinéninél méretzkedni...vicces...én itthon 70cm-t mértem, ők meg 67et :) mindegy...ezen nem veszünk össze :)))

 

ht-val kapcs...szerintem aki teheti ráér 6hós korig. gyarapodás akkor kevés, amikor egy hó alatt szinte semmit nem hízik,v még fogy is, mint Janka...

shaish: nocsak? ennyire napirenden van már a kistesó? :))) mint mondtam, ht-kezdete után is kell még szoptatni---persze ha akarod---még ahhoz sok idő kell,h neki ne legyen szüksége anyatejre (tápszerre)

Janka most napi 2x kap tápszert---többi gyümi,főzi.

persze sztem semmi kivetnivaló nincs abban,ha egy idő után te magad választod le Csabit...és jön a kistesó

 

én pont ma meditáltam megint ezen...én is kis különbséget szeretnék, de valahogy annyit azért mindenképpen, hogy értse, hogy neki kistestvére lesz. el lehessen neki magyarázni miért nagy anya pocakja...stb...stb és várja ő is a maga kis eszével...nameg hogy rendesen tudjon beszélni- tudjak vele kommunikálni és ő is viszont velem :)...szóval itt Jankáról van szó...szegénykém...:)) még csak 6hónapos, de már arról trécselek mi lesz, amikor már beszél :))) furi

Zsuzsa89 Creative Commons License 2006.07.21 0 0 79

így 5 hó elteltével én is erősen gondolkozom a ht-n...

A gyarapodás nálunk is csökkent kb heti 70-re, én is az izgő-mozgó életformának tudom be... Az ok nálunk a kaki. Azaz a kaki hiánya :(

Múlt kedden kapott fél kúpot, aztán vasárnap kapott felet, azóta megint nem volt kaki, pedig már péntek van :(  Azt hittem, hogy csak a nyaralás miatt, és bíztam benne, hogy itthon minden rendbe jön, mint előtte volt...

Nem akarom állandóan kúpozni, úgyhogy szerintem adok neki baracklevet, hátha!

Jövő héten jön a védőnő, megbeszélem vele a ht-t, aztán hajrá!

Úgyis mi is kistesót akarunk :)

 

 

shaish Creative Commons License 2006.07.21 0 0 78
Ja, még annyi, hogy 3-6 hós korig már csak heti 50-100 gramm az átlagos növekedés, nem uaz mint 0-3 ig volt.
Előzmény: toria78 (75)
shaish Creative Commons License 2006.07.21 0 0 77

Anyós:(. Ha a szóból sem ért....

 

Hozzátápi: kicsit még várok, most azért nem hízik igazán, mert hihetetlen mozgásokba kezdett. Leterítettem neki egy nagy plédet, semmi perc alatt lent van róla. Forog össze-vissza, meg amikor hason van, emelgeti a fenekét, teper hátrafele:), mindezt egész nap. Emellett eszik 6szor, nem nyűgös, ugyanúgy alszik.

Kb 5 hósan lehet h elkezdjük, nem csak emiatt, hanem h mire kistesót akarunk, egyen szépen.

 

Csőrös: nekünk annyiból jobb, hogy abból tud inni:). Most már van egy fajta cumis is, amiből iszik.

Előzmény: toria78 (76)
toria78 Creative Commons License 2006.07.21 0 0 76

ja és ha már szóf....om van.

mivel jobb a csőrös pohár mint a cumisüveg? Jobban készít az ivásra? Roli szik pohárból is, de útközbenre azért nem viszek magammal. Én azt utálom benne, mint minden Aventben, hogy olyan széles mint a fene, alig tudom elpakolni.

 

shaish, basszus a teánál igazad volt, legtöbben van cukor.. na akkor marad a víz...  :-((( a maradékot megiszom én

toria78 Creative Commons License 2006.07.21 0 0 75

Anyós. Pont az a gond, hogy megmondom, hogy a pelenkának a másik az eleje, etetni kb 4 óránként kell, de ha 3 után nyűgös, akkor ne próbáljon vele játszani, mert nem segít, hanem etesse meg, vagy hogy ne lógassa a játékot, nem 2 hetes a gyerek h kiegégíti a nézelődés, hanem fog, ide-oda adja a játékot két keze között, azaz tegye a keze közelébe, hogy megfoghassa és sorolhatnám.
Na de végre tegnap este kiborult, mert szóvá tettem, hogy az elkészített kajából nem adott neki, pedig már fél órája picit nyüszizett a gyerek. És még állította, hogy nem mondtam neki, h fürdés előtt 1 órával igenis adjon neki, mert különben a szeretem-a-fürdést egy nagy sírásba fog csak végződni, mert pont akkor telne le a 4 óra. És meglepő módon nekem lett igazam.
No meg persze ő a nagy mártír, mert feljön az unokájához, miközben én "kioktatom" mit hogy kell csinálni. És mindezt a nagyapja nem vállalja be. Eddig arra hivatkoztak, nem jön, hogy meleg van, mondom igen, náluk is uolyan meleg van, attól jöhet. vajon mit gondol kit büntet azzal hogy nem jön? Engem? hahaha. Az igencsak ciki, hogy még nem fogta meg a saját, egyetlen unokáját. Undorító.
Azt azért hozzáteszem, hogy nem vagyok könnyű eset, mert én nem a mindenkinek mindenáron megfelelni akaró ember vagyok. Sok ilyen van, azok meg az ember háta mögött mutatják csak meg igazi oldalukat. Ha valakivel nem vagyunk egy hullámhosszon, nem erőltetem a társalgást.

 

Zsuzsa, tehát a veszekedésnek nem nevezhető jelenet megvolt, kértem h a férjemet postásnak ne használja. Inkább most van itt, mint amikor a férjemmel lehetnék csak, nem is fognak találkozni. Csodálkoztam, hogy a férjem mondta még múlt héten, hogy mire megjön Madridból (ahol jelenti irtóóóó meleg van), csak minket akar, anyját nem, pedig szereti nagyon..

A fele dolog amit beszéltünk mintha falra hányt borsó lett volna, ma ugyanúgy gügyög, selypít satöbbi. De már a pelenkát lecserélte.

 

Maci: gratula, noával csak óvatosan, amíg hozzászokik az új jövevényekhez :-)

 

Samu mama: Kosra megyünk 7esben barátokkal. Szálloda gyerekbarát, ágy stb ingyen. Szept elején megyünk, mert közepe után már csak 25 fok a max, abban már nem kellemes nyaralni.

 

Nyúl: itt Koson legtöbb szálloda 1/3-a családi szoba.. és brit szállodaértékelések szerint inkább családosoknak való helyek ezek. Majd meglátjuk. max a németemet kell felturbózni, angol finn orosz tudás nem sokra való :-(

 

Shaish: tuodm, hogy vártad már, hogy Csabi abbahagyja rakéta típusú növekedését, de nem lehet, h túl gyorsan nagyon belassult? Nem lehet, h érett a ht-ra? Én nem értek hozzá, hiszen én is előtte állok, és én is csak kb 6 hósan szeretném elkezdeni, de lehet h a zöld frissesség miatt és az elvárhatótól nagyobb lassulásnál mégiscsak hamarabb turbóznám a kalóriát másban. Mit gondolsz? Ill mit gondolnak a "nagyok"?

 

 

Gyáva Nyúl Creative Commons License 2006.07.21 0 0 74
mi is pont a nyaraláson gondolkodunk, és nekünk sincs nagyon ötletünk... szlovéniát nagyon szeretem, de mindenhol szombati turnusváltás van, az meg, kösz, elég volt a "majdnem szerbiai" utunknál...
egyébként mikor rákerestem a babás nyaralásokra a neten, annyira durva fórumos hozzászólásokat találtam (nem az indexen)... kb. hogy ha gyereked van, ne menjél sehova, mert a gyereknek az otthon biztonsága kell, ill. mert nincs jogod elrontani más nyaralását egy esetleg síró babával. hát menjenek a fenébe. az otthon biztonságát a babónak egyelőre szvsz az jelenti, h velünk van. a mások nyaralását meg... hát, az én nyaralásomat meg a mások részeg gajdolása szokta zavarni, aztán mégis tolerálok. ettől függetlenül persze olyan helyre szeretnék menni, ahonnan nem utálnak ki, szóval ahol sok gyerek van. Ausztria nagyon tecc, de az majd később jön, amikor már a gyerkőc is tudja élvezni a fürdőket, játékokat, állatokat, stb.
Előzmény: maci18 (73)
maci18 Creative Commons License 2006.07.21 0 0 73
hat igen, jo lenne ha nem enne inna ut elott. nagyon szep kutyus
6 labit is felnevelnek. imadom oket. es fekete..........ahhhh
csak jo arnyekos helyen legyen. ja es ha videk, akkor lehet kapni a fressnapfban ultrahangos kullancsirtot ( no vegyszer) a nyakaba. az fontos lenne
nekunk noa kocsijan is ilyen van

mi is utat keresgelunk. fogalmam sincsd, hogy hova menjunk. izrael ugrott ( koncertestul) viszont mindenhol 1000 fok....
azert mert baba van, menjetek csak, nem veszes. mi voltunk mar noaval 1 hetet, es semmi gond nem volt. pelenkat es tarasit kint kell venni. nem erdemes mindent kivinni
Előzmény: shaish (72)
shaish Creative Commons License 2006.07.21 0 0 72

Hát igen:) nekünk ilyen kis hazautak alkalmával is tömve van a kocsink...pedig nem tűnik soknak a cucc, meg a kocsi se kicsinek...

 

Reméltem is, hogy ezt a tempót alábbadja:)! Most már sztem csak lassan szedegetnek magukra kicsiket, meg ugye kezdődik a mocorgósabb időszak is.

 

Előzmény: Samu mama (71)
Samu mama Creative Commons License 2006.07.21 0 0 71
Na igen, jó lenne, csak a fél házat fel kéne pakolni a repülőre......

Látom, Csabi is belassult a hízásban, Sári is kezd, pedig sztem ugyanannyit kajál.
Előzmény: shaish (70)
shaish Creative Commons License 2006.07.21 0 0 70

Szóltunk neki, tudja hogy utazik, gondolom ehhez időzíti a kajáját is.

 

Sári világot lát?:)

Előzmény: Samu mama (68)
Samu mama Creative Commons License 2006.07.21 0 0 69
áhám :)
Nagyon kis husifüle. Imádom a csupasz pocakjukat
Előzmény: shaish (67)
Samu mama Creative Commons License 2006.07.21 0 0 68
Ne kapjon közvetlenül előtte enni, vagy egy kaja maradjon ki út előtt, szvsz kérdezzétek meg a tenyésztőt, vagy beszéljetek vele. Nálunk sose volt hányós probléma a kuttyal, ma is imád autózni. Majd fotózd le :P

Grat a kis fogas babákhoz. (ugye, a Kismama szerint rá kell szólni cicizés közben, hogy ne harapj. Ez műxik vagy nem?)

Ésismétittakánikula....

TORIA, merre mentek Görögországban? Mi itt vacilálunk, hogy vmi jó kis lastminute-utószezonban menjünk-e vagy sem szeptemberben. Egyik nap igen, másik nap nem.
Előzmény: shaish (65)
shaish Creative Commons License 2006.07.21 0 0 67
Előzmény: maci18 (66)
maci18 Creative Commons License 2006.07.21 0 0 66
kis labi!!!!
hat hol a kep rola?!
jo utat, es sok pihenest
szerintem mar johetnek fogak alul, ha sok a nyal. nalunk is 2 honapig huzta igy
Előzmény: shaish (65)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!