Keresés

Részletes keresés

H_G Creative Commons License 2006.10.20 0 0 5402
Pont ez az alsó!
Előzmény: matti70 (5401)
matti70 Creative Commons License 2006.10.20 0 0 5401

Ilyesmi volt, mint a képeken? Mert egy ilyen nevű céget tudtommal felvásárolt a Vergnano, és azóta a teljes neve is Casa del Caffé Vergnano lett.

 

Előzmény: H_G (5400)
H_G Creative Commons License 2006.10.20 0 0 5400
Ha megadja nekünk a kukája pontos címét, attól kezdve bármikor dobhatja a Babyt (előzetes időpont-egyeztetéssel persze :)

Pontos címről jut eszembe, tegnap este leolvastam a Botteca házszámát: Bécsi út 60. Most nem volt a kirakatukban Doge, de volt egy másik számomra ismeretlen olasz KV, szintén fémhengeres kivitel, "Casa del caffé".
Előzmény: matti70 (5399)
matti70 Creative Commons License 2006.10.20 0 0 5399

Még szép, különben ment volna a kukába...

...a pod ;-)))

Előzmény: yeahhh (5395)
yeahhh Creative Commons License 2006.10.19 0 0 5398
Ahogy emléxem, bizony, párszor elmulasztottam ezt a műveletet, s ebből lettek a gondok...Félreértés ne essék: nem a Saecót hibáztatom/hibáztattam a galibákért - bár tény, hogy a profi, kétkazános masinákkal az igazi a gőzölés (rapid steam)
Előzmény: H_G (5397)
H_G Creative Commons License 2006.10.19 0 0 5397
Ha minden kísérlet után azon frissiben kiengedsz egy adag forró vizet, akkor is belekövesedik?

Előzmény: yeahhh (5395)
yeahhh Creative Commons License 2006.10.19 0 0 5396
Ja, igen, Marcafét már vettem volna régebben (valahol a Vár oldalában, tán a Varkóéknál), de akkor éppen nem volt nekik őrölt. A Mokambónak utánanézek, a Doge is érdekel...meg a Lucaffé!
Előzmény: H_G (5394)
yeahhh Creative Commons License 2006.10.19 0 0 5395

...a lustaság! Tényleg szeretem a Macchiatót, ezért kezdetben a Saecóval tejhabosítottam is vadul, de macerás volt tisztogatni a fúvókát a belekövesedett tejmaradéktól, stbstb., ezért leszoktam róla. Az új vitézzel azért lehet, hogy újból megpróbálkozom a dologgal, bár gondolkoztam egy külön tejhabosító beszerzésén is (miként digiteye tette).

A POD-dal is elvan a Gaggia: olyan volt itthon (Molinari Oro), amitől a Saeco meghőkölt - hát a Baby D nem. Még szép, különben ment volna a kukába... :-DD 

Előzmény: H_G (5392)
H_G Creative Commons License 2006.10.19 0 0 5394
"Mokambo, Marcafé még nem volt - vannak tapasztalataid? Ja, és hol lehet kapni őket?"

Nem, ezek azok, amiknek csak honlapjuk van az ügynök tel.-számával -- az olaszkave.lap.hu-ról elérhetők -- de még sosem próbáltam fölhívni, pedig akár jók is lehetnek.

Mokambóból, ha igaz, minden létezik, darált is; Marcaféból csak pod és szemes. Ez utóbbinak viszont van bemutató kávéháza, a tantien.hu -- ami előtt egyébként gyakran elmegyek, de sosem volt kedvem bemenni, furcsa hely vmi harcművész-iskolával kombinálva.

Ha esetleg ott jársz, akkor már kimehetsz a Bécsi útra is, ahol a Botteca borüzletben árulják a Café del Doge nevű bíztató márkát, abból láttam ott őröltes hengert. Kóstolni azt se kóstoltam (csak munkaidőben vannak nyitva) és persze a frissessége kétséges, vagy nem is kétséges...
Előzmény: yeahhh (5381)
matti70 Creative Commons License 2006.10.19 0 0 5393

Akkor próbáld ki a Lavazza inBLU-t, az finomabb őrlésű, és egyébként szerintem egy karakteres, finom keverék, nem olyan, mint a fekete dobozos.

Illetve ne próbáld ki, neked is Krups-od van :) Sajna ez is a túl finom őrlésű kategória volt nálam...

Előzmény: Zsolti2003 (5385)
H_G Creative Commons License 2006.10.19 0 0 5392
"házilag tejhabot készíteni...az nem OK"

Ilyet egy hozzád hasonló jól feleszerelt vérprofi már nem mondhat! :)

Előzmény: yeahhh (5387)
H_G Creative Commons License 2006.10.19 0 0 5391
"Sanszosan dísztárgy, de pont az ár az, ami miatt ha amugy kinézetre nem kukás azt mondja az ember, hogy ennyit megér egy kipróbálásra."

Viccelsz? Ez 100%, hogy gagyi.
Előzmény: _MrB_ (5388)
matti70 Creative Commons License 2006.10.19 0 0 5390

Ez volt az, de mivel itt nagyon kicsi a fénykép, beteszek róla egy nagyobb képet, csak azon bordázott kupakkal látható. CBA-ban vettük, az előzőleg próbáltat pedig a teszkóban találtuk, az is valamelyik ismert tejszínhab/tejszín gyártó cég terméke volt. Egy harmadikat is láttam már Metróban, azt még nem ismerem.

 

Előzmény: yeahhh (5387)
Emen Creative Commons License 2006.10.19 0 0 5389

Na végre..:)))))eddig olyan profi dolgokat olvastam töletek,hogy csak néztem..

na de most végre felismertem valamit én is:)..ilyen az én emlitett disztárgy-kávédarálóm is!!!:)

annyi a különbség,hogy nem ilyen öblös a teteje,hanem egy domboru,zárt kupola amin elhuzhato retsz van,ahol a kávészemeket belehet tenni.

 

Előzmény: yeahhh (5386)
_MrB_ Creative Commons License 2006.10.19 0 0 5388
Sajnos hozzánk nem érkezett, vagy legelső nap délután 6ra, mire odaértem elkapkodták. ~: ( Helye ottvolt, a készülékek sehol. Asszonykám tegnap is nézte... akkor sem volt. Ma még benézek hazafelé, mert hétvégén (asszem vasárnap) és csütörtökön van szállítás náluk, hátha a mai fuvarral jön az áru.

Hogy milyen lehet ennyiért? Sanszosan dísztárgy, de pont az ár az, ami miatt ha amugy kinézetre nem kukás azt mondja az ember, hogy ennyit megér egy kipróbálásra. Ha meg mégsem jön be, max feltesszük a polca a nyaralóban dísznek.
Előzmény: yeahhh (5386)
yeahhh Creative Commons License 2006.10.19 0 0 5387
Érdekel, mert az Espresso Macchiato az egyetlen KVpreparátum, amit kedvelek, viszont házilag tejhabot készíteni...az nem OK - hol lehet kapni?
Előzmény: matti70 (5383)
yeahhh Creative Commons License 2006.10.19 0 0 5386
Említetted a Plusban kapható kézi kávédarálót. Megnézted már? Itt a kép róla - de ugye, a katalógus szerint 1499 Ft az ára...milyen lehet? ;-))
Előzmény: _MrB_ (5382)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5385
Nekem eddig a fekete dobozos Lavazza Espresso volt a legfinomabb őrlésű kávé.
Előzmény: matti70 (5371)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5384
Valamivel olcsóbb az Univerzál vízlágyító kancsó, aminek a betétje a leírás szerint 120 liter vízra van méretezve. Véleményem szerint, nem annyira hatékony, ami a teakészítésnél meg is látszik.
Előzmény: matti70 (5372)
matti70 Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5383

Ha valakit esetleg érdekel...

Bár szinte mindig natúr isszuk az eszpresszót, kíváncsiságból vettünk egy flakon tejhabot. Nem volt rossz, de azért az E betűknek volt egy icipici utóíze benne...

Most viszont egy másik fajtát vett a feleségem, ez Friesland gyártmány, és teljesen mellékízmentes. Így ez bejött, és néha jó belőle nyomni egy kicsit a kávé tetejére, a la Espresso Macchiato...

_MrB_ Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5382
nem is tudom.... valahogy van egy szint, ami fölött nem ad annyival többet, amennyivel többet ad érte az, aki veszi...
Előzmény: H_G (5380)
yeahhh Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5381

Saecóból kétfélét is vettem régebben, jó átlagos volt mindkettő. Musettit ittam kint a Pólusban, az egyik (de melyik?) ízlett, csak ...va macerás oda kimenni, ezért hanyagoltam őket. Mokambo, Marcafé még nem volt - vannak tapasztalataid? Ja, és hol lehet kapni őket? 

Előzmény: H_G (5380)
H_G Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5380
Yeahhh szerintem annál magasabb kategóriát ért jón...

Saeco KV ugyanonnan esetleg? Musetti, Mokambo, Marcafé már mind megvoltak?

Előzmény: _MrB_ (5379)
_MrB_ Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5379
Tchibo... jónak nemtudom, de itthon új. S őrölt is. ~ : )
Meg a Sega Espresso asa is szerintem jó (kérdés mire, de ilyen reggel duplaébresztőnek jó)
Előzmény: yeahhh (5378)
yeahhh Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5378

Na, ez a csőlátás: ezek szerint csak azőröl kávék jutnak el a tudatomig, mer' a Kimbót még sosem vettem észre :-) Valami új és jó (no, meg őrölt) kávéra vadászok...

Előzmény: H_G (5376)
H_G Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5377
"Persze, most jelent meg nekik az új dizájnos széria, de az egyrészt biztos drágább lesz, ha lesz, másrészt, ahogy néztem, a belbecs igazán nem változott."

Még ha nem változott volna, de több elektronikát adtak hozzá, ami pedig nem az erősségük az olaszoknak...

Előzmény: yeahhh (5374)
H_G Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5376
Hát látni mindig látom a Kimbót, ha Saturnban járok, de csak kilósak vannak, tehát megkóstolni csak a szokott feltételekkel tudnám, azaz ha akadna a csomagra még két jelentkező. Nagy múltú márkának látszik, csak menetközben nevet váltott -- talán mások, akik szintén brazil KVt árulnak, sérelmezték a "Café do Brasil" márkanevet?

Ott a Saturnban egész közel jár a Baby a 100-hoz, szóval ügyesen vásároltál!

Előzmény: yeahhh (5375)
yeahhh Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5375
Látott/ivott már valaki ilyet?
yeahhh Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5374

...nnnaszóval: voltak és vannak is ötleteim, hogy milyen KVfőzőt kellene venni, de, ugye, az anyagiak :-(( A Gaggiákkal mindig is szimpatizáltam - mondjuk, nem mindegyik tetszik, de ez éppen igen :-)) Persze, most jelent meg nekik az új dizájnos széria, de az egyrészt biztos drágább lesz, ha lesz, másrészt, ahogy néztem, a belbecs igazán nem változott. A Baby D-ben az volt a szimpatikus, hogy programozható, mennyit főzzön le (1, illetve 2 személyre) - ennyi automatizálás még jól is esik :-)

Méretes, nehéz egyed, merugye "group and filter holder: chromed brass", és ebben semmi füllentés nincs! Olyan hőstabilitása van, hogy na! Adtak hozzá 1 és 2 személyes szűrőt (az 1 személyes a gyári szöveg szerint POD-hoz is jó...), mérőkanalat, meg egy fekete, műanyag (le lesz cserélve :-))  ) tampert. Reggel lefőztem 3 adag kávét - a Pellini Oro sajna, nem elég finom őrlésű neki, de a Molinari Espressóval olyan 25 másodperc alatt végzett. Szép, vékony, folyamatos kávé-ér, meseszép cremával (ami nem olyan habos/vastag, mint a Saecóval volt :-)  ). Na ja, elkelne már egy jó daráló es...!

A kísérletek folytatódnak, kipróbálom POD-dal is, hátha jobban boldogul, mint az elődje.

 

matti70: anyagiakról ne essék szó :-), de viszonylag messze volt a 100-tól :-)) Nekem eddig a gyári őrlésű kávék közül a Molinarik voltak megfelelők, meg a zöld dobozos/piros tetős Vergnano, és a Manuel Sublime - a többit sajnos, hipp-hopp átslagolta a Saeco. A Gaggiával még csak a fenti tapasztalatokkal rendelkezem.

Előzmény: H_G (5355)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5373
Szerintem nem kellett volna kivenni a "túlnyomásos műanyagot".Első próbálkozásra sokat segített volna, még akkor is, ha műcremát csinál.Én is használom a mai napig, bár szeretném kipróbálni análkül is. Az elején szerintem mindenképpen nagy segítség  az olyan kezdőknek mint mi. Mindenképpen ad valamennyi önbizalmat mégha kis "segítséggel"is készül a habos kávéd. Habár ittam jó kávézókba gyatrább minőségű kávét is, és ott biztos nem használtak "túlnyomásos műanyagot".
Előzmény: bverzio (5336)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!