Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.10.24 0 0 5471
Legjobb döntés!
Egészen más, amikor magad állítod be a valóban ideális őrlési finomságot, mint amikor készre darált kávékhoz próbálod igazítani a tömörítést. A tömörítés nem arra szolgál, hogy a nem megfelelő őrleményt ellensúlyozza. Akkor működik jól, ha az őrlemény is ideális. Lehet ugyan próbálkozni (durva őrlemény+több lépcsős tömörítés izomból, avagy túl finom őrlemény+enyhe simogatás), de a teljesen biztos és szép, ízletes eredményt a megfelelő őrlemény+14-18 kg tömörítés adja.
Vedd meg. Megerősítésként elmondom, hogy számtalan, kifejezetten kávéfőzőgépekről szóló írás végső rezüméje ez: először legyen egy remek darálód, azután jön csak a kávéfőzőgép. (Nálam fordítva volt, de a jó daráló nélkül csak kínlódtam).
Ha Iberital, akkor a potméteres változatot (adagoló nélküli) ajánlom. Ha belövöd egyszer a mennyiséget, játék vele a munka. Mert egy újabb fontos változó: a kávé megfelelő mennyisége is fix lesz.
Előzmény: yeahhh (5470)
yeahhh Creative Commons License 2006.10.24 0 0 5470

Hej, digiteye, digiteye...:-))

 

Derengett, hogy nemrég írogattad a d.e. (daráló előtti), illetve a d.u. időszámításod keserű, majd édes tapasztalatait - hát mosmá' nagyon úgy érzem, hogy igazat szóltál...! Felszívom magam, oszt elmegyek Iberitalni! :-))  (még karácsony előtt...) 

Előzmény: Törölt nick (5359)
yeahhh Creative Commons License 2006.10.24 0 0 5469

Kimbo nem jó - legalábbis nekem, mert nem elég finom őrlésű :-(((

 

A másik még elmegy, de ettől függetlenül már tele a hebrákom - csak magamra vagyok mérges, hogy sorra veszem az őrölt kávékat, és nagyjából 90 százalékuk nem megfelelő őrlési finomságú...nincs mese: darálót köll venni, vagy kizárólag minőségi POD-dal etetni... 

Előzmény: matti70 (5468)
matti70 Creative Commons License 2006.10.24 0 0 5468

De jóóóóó nekeeeeed :)))

Kíváncsi vagyok a véleményedre. Addig is veszek végre 250 g. Caffé Forte-t, mivel ma reggel fogyott el a Vergnano... :)

Előzmény: yeahhh (5465)
H_G Creative Commons License 2006.10.24 0 0 5467
Na, kíváncsi leszek az eredményre!

(Annál jobban csak az érdekelne, vajon bverziónak megjavult-e végre a főzete?)
yeahhh Creative Commons License 2006.10.24 0 0 5466

Ja, persze a Kimbo is 250 g, őrölt.

Volt még, ha jól emléxem Caffe Doge is - azt majd legközelebb...

Előzmény: yeahhh (5465)
yeahhh Creative Commons License 2006.10.24 0 0 5465

Jártam a Bottegában, a zsákmány:

Casa Del Caffe, Miscella 1882 Espresso (100% Arabica, a felirat szerint válogatott Nicaragua Maragogype kávéból) - 250 g, őrölt, 1920 Ft

Caffe Kimbo, Espresso Napoletano (csak annyit közölnek, hogyaszondja: 100% pure coffee blend...), 1150 Ft

Zsolti2003 Creative Commons License 2006.10.23 0 0 5464
Elment az emil.
Előzmény: _MrB_ (5462)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.10.23 0 0 5463
Most írok neked emilt. Nemsokára megy.
Előzmény: _MrB_ (5462)
_MrB_ Creative Commons License 2006.10.23 0 0 5462
amugy nem hiszem, hogy a kenwood betétet ki fogják neked bontani.
Ha jólrémlik, ezek a betétek 1esével csomagolva vannak, külső levegőtől elzártan. ~ : (
Előzmény: _MrB_ (5461)
_MrB_ Creative Commons License 2006.10.23 0 0 5461
hajrá. ~ : )))
Előzmény: Zsolti2003 (5460)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.10.23 0 0 5460
Lehet, elviszek az üzletbe egy Brita betétet és összehasonlítom a kettőt, vagy a kancsó tölcsér részét.
Előzmény: _MrB_ (5459)
_MrB_ Creative Commons License 2006.10.23 0 0 5459
nem, csak megnéztem a kenwood betét képét, meg a nálam lévő Brita betétet, és nem tűnik 1formának...
Előzmény: Zsolti2003 (5458)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.10.23 0 0 5458
Öszemérted a Kenwood és a Brita betéteket? Most akcióban láttam 3 db Kenwood betétet 2000 Ft-ért.
Előzmény: _MrB_ (5433)
yeahhh Creative Commons License 2006.10.23 0 0 5457

Köszönöm, nem számít, elfér a többi mellett...:-))

 

kávéklub: igazából annyit mondtam, hogy "a többi kérdést emilben" - mert van néhány kételyem és kérdésem a témával kapcsolatban (hasonló, mint a topiktársaknak), de nem akarom e helyen folytatni a vitát, mert több jelből is úgy vélem, hogy elmérgesedne... ezt nem akarom...

Előzmény: matti70 (5451)
matti70 Creative Commons License 2006.10.23 0 0 5455

Bocs, ez a cukor kérdés úgy hülyeség, ahogy van. Én viccnek szántam, de ha már reagáltál rá, hát legyen: írd azt nyugodtan, hogy x fogyasztás felett ingyen cukor. Nem vagyunk gyerekek, biztos vagyok benne, hogy jópáran jól ismerjük az üzleti élet egyszerű szabályait. Tehát ha neked megéri, adsz ingyen cukrot, de ne hablatyolj a tárgyaláson szanaszét szóródó cukorról.

 

A termékedet/szolgáltatásodat egyáltalán nem minősítettem, sőt! Lavazza kávézóban nagyon jót ittam már, és ha visszaolvasnál (amit nem teszel, hiszen neked csak a reklám a lényeg, nem a fórumélet), 250 g-os inBlu-ról is nyilatkoztam már elismerően. Csak megemlítettem, hogy kár a nagy mellényért, a kapszulás Lavazza is _egy a sok közül_.

De nem szándékozom veled többet vitatkozni, mert -szigorúan az én véleményem szerint- veled nem érdemes.

 

Ps.: a koffeinmenetes kávé élettani hatásainak légyszíves nézz utána az orvosi szakirodalomban, meg fogsz lepődni.

Előzmény: Törölt nick (5453)
_MrB_ Creative Commons License 2006.10.23 0 0 5454
Na látod, ez a sőt a gondunk sokunknak veled.

Állítasz valamit, ami hazugság. Szóvátesszük, erre nem revidiálsz, hanem Sőt... Hát.. sőt, most modusz moderandi...
Előzmény: Törölt nick (5453)
matti70 Creative Commons License 2006.10.23 0 0 5451

Na de Mr.B! Ők nem adnak ingyen cukrot :)

Bár a "Kávéklub" honlap szerint: "Lavazza zacskós cukor: kedvezményezetteknek ingyen"...

Kedves kávéklub, akkor hogy is van ez?

 

Szeretnék yeahhh topiktársunk védelmére kelni, kedves kávéklub, még ha valószínűleg nem is szorul rá... Ő régi fórumozó itt, és szerintem egyáltalán nem volt oly sértő a reagálása a kezdő beírásodra, hogy te így válaszolj rá. Bárhogy is nézzük, neked kellene egyelőre kicsit meghúznod itt magad. Ugyan a szabályzat ellenére ("Nem használhatja Fórumunkat reklámtevékenység folytatására, kivéve, ha erre írásos engedéllyel endelkezik az Index.hu Rt-től.") toleráljuk a szolíd reklámot, de ennek akkor -szerintem- minimális alázattal kellene párosulnia. Vagy nem jól gondolom?

 

Amit kínálsz, valószínűleg jó termék, én még nem próbáltam, de ha alkalom lesz, szívesen megkóstolom. De a tiétekhez hasonló vállalkozás azért van ám még jópár másik... Említhetem például a (bocs, reklám lesz :) ) Varko Caffé Kft. ESE pod megoldását is, melyet megelégedéssel használunk az irodában. Nem utolsó szempontként jóval kedvezőbb áron, utólagos fizetéssel.

 

A "legegyeszerűbb" és "legfinomabb" jelzőkkel pedig én csínján bánnék, többszázmilliós büntiket is osztogat manapság a GVH az ilyen bizonyítatlan állításokért :)))

Előzmény: _MrB_ (5450)
_MrB_ Creative Commons License 2006.10.23 0 0 5450
http://www.elony.hu/kv/

~ 2 hónapja nagyjából él az ajánlatuk.

Biztos, hogy csak ti? ~ :)))
Előzmény: Törölt nick (5442)
_MrB_ Creative Commons License 2006.10.23 0 0 5449
Idő szerint 0707ben járna le. De valahogy durvábbnak tűnik. Mind1, elfogy aztán jön a Tchibo, megnézem mit tud. Aztán ha beválik, akkor lehet marad egy ideig az, vagy a Sega espresso casa-ja, mivel elég kellemes italokat készítettem abból is, számomra bőven jó áron. s néha vállalkozó szellemként be-bepróbálok 1-1 még számomra nem ismert fajtát melléjük. Csak félő, hogy ez azzal fog járni, hogy egyre magasabbra kerül a minimumKV mind árban, mind színvonalban. Utóbbit nem is bánnám, de még sajnos árérzékeny vagyok kicsit.
Előzmény: H_G (5446)
H_G Creative Commons License 2006.10.23 0 0 5448
"Csak mi adunk - a termékeket kivéve - mindent ingyen, házhoz visszük már a havi minimum 100 terméket is, adunk ingyen olasz cukrot, és sorolhatnám, de már elolvastad."

Az ebédszállítóm havi étlap-újságjában már régóta reklámoznak hasonló szolgáltatást. Saeco gépet adnak, ha tőlük rendelsz hozzá Segafredo ESE-podokat.

Előzmény: Törölt nick (5442)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.23 0 0 5447
Jó itvágyat!
H_G Creative Commons License 2006.10.23 0 0 5446
"Na túl a feléredésen és pár kellemes francia"

Idáig érve már kezdtem elpirulni :)

Az Excelsior mindhárom változatánál nagyon sokat számít, mennyire friss szállítmányt fogsz ki, nem őrzik jól a frissességet a vákuumban sem, a hengeres kék pedig még annál is kevésbé. A ráírt min.-megőrzési dátum szokás szerint egyáltalán nem tájékoztat, teljesen irreális hosszúságot tűntetnek föl... A vörös SZVSZ túlnyomó részt uaz, mint a kék, csak fölhígítva olcsóbb fajtákkal, némi Robustával és Santos v. hasonló alap Arabicával. Új korában egyáltalán nem rossz.

Előzmény: _MrB_ (5407)
Káposzta Creative Commons License 2006.10.23 0 0 5445

Nekem izre sokkal jobban bejon a Lavazza kapszulas mint a Nespresso. Hasznalni egyiket sem hasznalom az ara es a korlatozott kavevalsztek miatt.

Előzmény: yeahhh (5439)
yeahhh Creative Commons License 2006.10.23 0 0 5443
Jó, a többi kérdést majd emilben. Egy észrevétel: a fórumos adatlapodon a webcímedre kattintva a központi Fórum-oldal nyílik meg...:-((   ... valami nem OK...
Előzmény: Törölt nick (5442)
yeahhh Creative Commons License 2006.10.23 0 0 5441

A hazai importőr - hosszú szünet után már vagy egy éve egy budaörsi cég - szerint Tesco, Auchan, Media Markt lehet a Brita betét fellelési helye. MM-ben szoktam venni, tényleg mindig van.

Előzmény: _MrB_ (5433)
yeahhh Creative Commons License 2006.10.23 0 0 5440

...áááh, neeem, csak precíz ...:-))) Mondom ezt azért is, mert hasonlóképpen kalibrálom a rendszert: 1gramm pontosságú Soehnle digitális mérlegen lemérem a 7 gramm kávét (pont egy adagolókanálnyi, no, persze, szigorúan a karimáig, nem púpozva!!!), meg így mértem ki a lecsorgó kávé mennyiségét is (nem véletlenül írtam, hogy 32 ml, TÉNYLEG annyi!).

A lefőzési idő? Most éppen POD-dal nyomom, egy friss, reggeli eredmény: éppen 25 másodperc, pumpaindulástól mérve...:-)))

Előzmény: Törölt nick (5434)
yeahhh Creative Commons License 2006.10.23 0 0 5439

A szarkazmussal egyetértek, de ha a az oldaladhoz kapcsolódó két hozzászólásomat marakodásnak minősíted, olvasd el még egyszer, figyelmesebben...

 

Tény, hogy először - több próbálkozásom ellenére - nem működött az oldal, s tény, hogy jóval később igen - ezt jeleztem is. Hogy technikailag - kapszula/kapszula - és árban (90 Ft/kapszula - 90 Ft/kapszula) megegyezik a Nespresso az Általad javasolttal, az is tény. (Ezeket az árakat ismerem, a nagyfogyasztókra vonatkozókat nem.) Ennél több nem volt az írásomban, a 90 Ft/espresso árnívó megítélése mindenkinek a maga dolga - nem ijedek meg tőle, mert jómagam sem Tuskógazdaságos kávéból főzöm az éltető nedűt...:-) A Nespressóval alapvetően semmi bajom nem volt és nincs is - ha utánaolvasol a fórumban, ez kítűnik korábbi hozzászólásaimból -, ezért remélem, nem változik meg a hozzáállásom az Általatok forgalmazott termék kipróbálása után sem.

Előzmény: Törölt nick (5438)
_MrB_ Creative Commons License 2006.10.22 0 0 5437
Én a kar elfordításától (gomb lenyomása) számolom. ~ 3-5 mpnél kezd el folyni a nedű, mivel először átáztatja a KVt. S általában duplá-t főzök, igy a 2személyes szűrővel számolva 30 mp környéke, mire lefolyik a 2adag (vagy 1 dupla). Szermre ~ espresso, illetve dupla espresso mennyiség.
Előzmény: Törölt nick (5434)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.22 0 0 5436
Azt hiszem e két recept arról a fórumról el is vette a kedvem a Nespresso-tól:
""Hot-iced Vanilla Coffee with Caramel Flavoured Milk Froth"

Elkészítési idő: 4 perc
Nehézségi szint: Átlagos
1 teáskanál= Nespresso-s kiskanál
Egy pohárhoz kell:
- 2 Volluto kapszula
- 1 gombóc vanília fagyi
- 3 teáskanál tejhab
- 2 teáskanál karamell szirup
- 1 teáskanál csokidara (receptben eredetileg "chocolate chips")

Készítsd el a tejhabot, add hozzá a karamell szirupot és tedd egy kicsit félre. készítsd el a kávétegy nagy pohárban és öntsd bele egy hideg pohárba. Add hozzá a gombóc vanília fagyit és gyorsan takard le a tejhabbal. csokidarávíl díszítheted.



Aztán itt egy jóval egyszerűbb:

Készíts az Aeroccinóval latté-t. Öntsd át egy pohárba. Főzzél RÁ egy cosi-t. Szórd meg fahéjjal.
Fontos: előbb a tej és aztán a kávé!!!! Eredmény: Csíkos lesz a kávé, üvegpohárban látványos:)"

Kell ehhez maga a finom, olajos, aromákban gazdag espresso??
Előzmény: yeahhh (5429)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!