Keresés

Részletes keresés

oli64t Creative Commons License 2010.09.09 0 0 11548
Néhány mondat és kép a tápanyaghiányokról a netről:
Magnézium - Mindig a legöregebb leveleken tűnik fel. A levél alsó részének közepén zöld, és a végén és oldalán sárga vagy narancssárga, úgy mint egy egy fordított "v" vagy a "karácsonyfa" alakú. A zöld rész, pedig úgy cikázik mint a levél erezete.
Vas - Legújabb leveleken tűnik fel először. Sárgás a levél, de a
levél erezete marad zöld. Az erezet körül nics zöld rész, csak az erek maguk zöldek.

Mangán - Legújabb leveleken tűnik fel először. Elsárgult levél, zöld erek, zöld határok az erezet mellet, így a zöld rész szélesebb, mint a vas hiánynál. Levelek normál méretűre nőnek.

Zink - mint mangán minden formában (sárga levél, zöld erek , szélesebb zöld rész), de a levél is eltörpül, tehát nem nő normál méretűre.
Előzmény: sakraf84 (11513)
oli64t Creative Commons License 2010.09.09 0 0 11547
Egy teljesen más, de a gyökérrothadáshoz kapcsolható kérdés.
Valaki alkalmazta már a dupla alany használatát (az angolba inarching-nak nevezik)?
Tipikusan jól jöhet egy dugvány mellé.
És akkor erről egy kép:
A képen a dupla alany:citrumelo (swingle) és Rangpur lime
3 év múlva:
oli64t Creative Commons License 2010.09.09 0 0 11546
A megelőzésből az előbb egy dolgot kihagytam a megfelelő cserép, dézsa használata.
pl:-)

oli64t Creative Commons License 2010.09.09 0 0 11545
Szia
Én néha Ridomil Gold-ot használok gyökérrothadás ellen. Az is az általad említett szerrel megegyezően egy felszívódó és egy kontak (réz) szert tartalmaz. Mivel ilyen nagy mennyiségű rezet tartalmaz nem ajánlom megelőzésképpen, Elég akkor ha már beütött a baj.
Megelőzésképpen javasolt a megfelelő föld használata (perlit, kókusz rost, homok, égetett agyaggolyó).
Megelőzésképpen már a fóromun javasolták a Trifender-t. Én már beszereztem, de még nem használtam.
A Megelőzés harmadik lehetősége (ennek a választása most nem áll fenn számodra) a megfelelő alany válsztása. A gyökérrothadásra rezisztens fajták Poncirus trifoliata, swingle, Rangpur lime (Citrus limonia Osbeck, ......).
Az ilyen nagy mennyiségű rezet tartalmazó szert a nemzetközi publikációk, csak 3-4 évesnél idősebb fáknál javasolják, csak baj esetére.
Ha mindenféleképp kemikáliát akarsz használni akkor azalábbiakat javaslom:
Aliette (kipróbáltam, nekem bevált)
Dithane (mancozeb)
TOPSIN-M

Üdv,
Oli
Előzmény: sakraf84 (11539)
Arth_ur Creative Commons License 2010.09.09 0 0 11544
De ha egyszer mégis lesz akváriumod, majd nézd meg a vizét mikroszkóp alatt: ott lesz benne a plankton, ahogy kell, mint minden vízi ökoszisztémában.
És majd olyan algákból, egysejtű állatokból, kerekesférgekből stb. áll össze, amik bele tudtak kerülni, és megfelel nekik az a tápanyag, világítás, vízcsere, hőmérséklet stb., ahogy az akváriumodat gondozod. (Ha sehogy se gondozod, akkor is: az a hosszú ideig ki nem száradó posványos pocsolya planktonközössége lesz, de az is életközösség. Még ha sokszor büdös is...)
Előzmény: Luigi50 (11542)
Luigi50 Creative Commons License 2010.09.09 0 0 11543
Aztán én befejeztem az eszmecserét veled. Hiába, győzött az ész-))Ha érted-))
Előzmény: tech-pro (11540)
Luigi50 Creative Commons License 2010.09.09 0 0 11542
Most erre mit is irhatnák-)))Asszem semmit.Nincs is akváriumom-))))))))))))))))Húúúúúha.ÓÓÓÓÓkos vagy ! Én meg majd kezdem 4-től-) Üdv.
Előzmény: tech-pro (11540)
sakraf84 Creative Commons License 2010.09.09 0 0 11541
Kedves tech pro!

Nincs értelme vitatkozni ezen! A lényeg,hogy a boltban kapható érett marhatrágya már egy bomlási, komposztálási folyamaton megy át. Nem nyers trágya!!!!!
Ekkor már a növény számára is felvehető (vízzel kioldható) tápanyagokat is (nitrogén, foszfor, mikroelemek) tartalmaz a különböző huminsavak és más egyéb szerves anyagok mellett (lásd Arthur).
Nyilván ez a szabadföldben másként működik, de azért a cserepes (dézsás) növényeknél is elég hasznos!!!
Előzmény: tech-pro (11540)
tech-pro Creative Commons License 2010.09.09 0 0 11540
Szia!

Iratkozz vissza az általános iskola 4. osztályába (vagy juss el odáig), kb. ott tanulják a biodegradáció alapjait a nebulók.

Cserépben nevelt növényeket valszeg azért trágyázol, mert unatkozol. Lehet aztán, hogy élvezed is.

Ahhoz, hogy a trágya a növény által hasznosítható anyagokra bomoljon, szükség van különböző talajmikróbák enzimeinek jelenlétére (nem, nem vízre, az nem enzim), ami csak önfenntartó ökoszisztémákban tud (újra)termelődni. Az edényes kultúrák izolált életközösségek, amiben ez nem működik.

Az akváriumodban sincs planktonképződés.
Előzmény: Luigi50 (11538)
sakraf84 Creative Commons License 2010.09.09 0 0 11539

Sziasztok!

 

Átültetés után a biztonság kedvéért kordában szeretném tartani a gyökérgombásodást (kalamondin). A kertészboltban ajánlottak Dupont Curzate R fungicid nevű szert. Tartalmaz rezet (70 %) is és felszívódó szer.

Ezzel csak permetezni lehet, vagy a gyökérzónát is belocsolni???? Ha locsolok vele az nem tesz kárt a talaj minőségében???

Luigi50 Creative Commons License 2010.09.09 0 0 11538
Neeeee rontsd Már továbbb !!!! Semmi hasznosítható !!! Hát szerinted akkor miért trágyáznak ??? Élvezik ?Vagy unatkoznak? Nem akarlak megsérteni de ha valamit ennyire nem tudsz, akkor inkább figyelj és tanulj.
Előzmény: tech-pro (11536)
Arth_ur Creative Commons License 2010.09.09 0 0 11537
De jön, nagyon is sok.
A komposztálódás során keletkeznek különféle szerves savak, poliolok, poliaminok stb., sok köztük a kelátképző vegyület, és pont ezek tudják oldatban tartani azokat a fémionokat, amiket a növények mikroelemként felvesznek.
Előzmény: tech-pro (11536)
tech-pro Creative Commons License 2010.09.09 0 0 11536
Akkor javítok: Semmi, ami hasznosítható a növény számára.
Előzmény: Arth_ur (11535)
Arth_ur Creative Commons License 2010.09.09 0 0 11535
Kísérlet:
- Önts egy vödör vizet a marhatrágyára.
- Másnap öntsd le róla.
Ha nem oldódott ki belőle semmi, a víz színtelen és iható maradt....

Én inkább maradok a barna sörnél, vagy a vörös fröccsnél!

(Bocs, de kéretik megfontoltabb kijelentéseket tenni!) ;)
Előzmény: tech-pro (11530)
Luigi50 Creative Commons License 2010.09.09 0 0 11534
Hááát nem semmi vagy ! Ezé nem jól trágyázom én a kertet !!Eddig csak simán berotáltam a trágyát ! A mindenségit-)) Minden "trágyagiliszta"nélkül Ami ráadásul vödörszámra kelllene-)) Én tudatlan-((( Na majd modernizálom magam az ismeretek birtokában-)) Szóóóóval én trágya levet íííírtam és a zsákos komposztált trágya nem büdi és hasznos ! A poénkodásért bocsi-!!Te dobtad fel a labdát.üdv L.
Előzmény: tech-pro (11530)
sakraf84 Creative Commons License 2010.09.08 0 0 11533
Köszönöm a hasznos tanácsokat! Átültettem a kalamondinomat CompoSana citrusföldbe. A földlabdát villával bontottan meg. A gyökerek fehéres világosbarnás színűekvoltak, ez normális??? Rossz szaga nem volt a földnek, viszont a közepénél egy homogén barna kavicsos réteg volt.
A kertészetben utólag sikerült kiderítenem, hogy csapvízzel locsolták, tehát ez volt az oka a klorotikus jeleknek!
Remélem még nem állt le a vegetáció annyira és teleltetés előtt begyökeresedik!!
sakraf84 Creative Commons License 2010.09.08 0 0 11532
Az érett marhatrágya, amint a nevében is bent van már érlelve van. Szagtalanítják ezért nem érzed büdösnek. A komposzttelepeken egyébként egy ideig gilisztákkal érlelik. Persze vigyázni kell vele, mert lórúgás a növénynek.
Nekem magoncokkal volt vele kellemetlen tapasztalatom!!
vadkörte Creative Commons License 2010.09.08 0 0 11531
Bocs, hogy laikusként közbekotyogok, de a csirke trágyát inkább szokták javasolni a citrusféléknek...
tech-pro Creative Commons License 2010.09.08 0 0 11530
Az érett marhatrágyából nem fog vízben kioldódni semmi.

Azt be kell kapálni a földbe, és ráönteni egy vödör trágyagilisztát, ami ha elkezdi bontani a trágyát, akkor büdi lesz. Most képzeld el ugyanezt egy cserépbe, amit majd beviszel a lakásba teleltetni.
Előzmény: Luigi50 (11529)
Luigi50 Creative Commons License 2010.09.08 0 0 11529
Hát nálam működik cserépben is -) De hát én falusi vok-) Kapható érett zsákos marhatrágya-) Ami nem büdi.
Előzmény: tech-pro (11528)
tech-pro Creative Commons License 2010.09.08 0 0 11528
Másrészt itt a BAH-csomópont környékén nem tart senki marhát, hogy kérjek tőle trágyát :)
Előzmény: tech-pro (11527)
tech-pro Creative Commons License 2010.09.08 0 0 11527
Szia!

A cserépben nevelt növénynek aztán adhatod a marhatrágyát, nem fog humusszá alakulni, mert a cserépben nincs ehhez megfelelő ökoszisztéma.

Csak a szabadföldi kultúrában van értelme a biotrágyázásnak.
Előzmény: Luigi50 (11526)
Luigi50 Creative Commons License 2010.09.08 0 0 11526
Sziasztok!

Olvasgatom itt a hozzászólásokat, és igazából csak úgy el szeretném mondani a gondolataimat.
Különböző műtrágyák, levélzöldítő, foszfor, stb, stb, stb... biztos, hogy szükség van erre? Én egyszerű marhatrágyalével trágyázok, és igaz nyáron nekem sem fejlődtek kielégítően a citrusaim, most viszont az a bajom, hogy az összes hajt, és az is virágzik, ami eddig még egyszer sem. És zöldek a levelek (is) :D Ezekkel a sok (mű) adalékokkal nem esünk átt a (ló tulsó) oldalára ??? Össze vissza műtápozzuk vegyszerezzük aztán az egészet megesszük-))) Már ha van rajt termés-((( Utána elmegyünk a boltba keressük a bió termékeket és mérgelődünk,hogy az olcsó csirke ízetlen,amit veszünk zöldségeket az estleg tele van vegyszerrel és tuti,hogy így van mert van kertem nem vegyszerezek de nem is olyan szépek a terméseim mint amit a multik vagy a kereskedők árulnak.Vajon miért ? Sajnos ez vonatkozik a citrusainkra is ! Hát igen fel lehet őket "pumpálni". Természetessen biztos,hogy sokan nem értenek velem eggyet de azért nem árt egy kicsit belegondolni.
Karlina Creative Commons License 2010.09.07 0 0 11525
Az én citromfám, amit üzletben annak idején vettem ugyan ilyen színű levelekkel rendelkezett.  Átültetés után műtrágya és levéltápozással sikerült kb. két hónap alatt megváltoztatni, szép új levelei már teljesen normális színűek és a régi klorózisos levelei is bezöldültek. Azóta már virágzott és termés is van rajta. Tehát csak kitartás és táp.
Előzmény: sakraf84 (11513)
tech-pro Creative Commons License 2010.09.07 0 0 11524
Ezekre a dolgokra való a meliorit, semmire nem reagáló mikroelemhiányos cuccokat hoznak vissza vele az élők sorába.
Előzmény: Quicktor57 (11523)
Quicktor57 Creative Commons License 2010.09.07 0 0 11523

Szia!

Eredetileg nem akartam a "kalamondinod"-hoz hozzászólni, mert szinte minden véleményem benne van a Citrusnevelési útmutatóban, amit Te is áttanulmányoztál.

A kalamondinod egy angol nyelvű weblapon olvasott információ szerint valószínűleg cink hiányos. (Az a tapasztalatom, hogy ezt a "levélszínt" a legtöbb citrus hosszabb, rövidebb ideig megkapja, de helyes neveléssel általában kinövik.)

Sajnos nem írtad, hogy a növényed dugvány vagy oltvány. Utóbbi esetben, milyen alanyon? (Nálam a kalamondin dugvány kisebb mértékben, a citrom alanyú oltvány elég feltűnően produkálta ezt a levél színt, pedig a gyökerük júliusban hibátlannak tűnt.)

Előzmény: sakraf84 (11513)
tech-pro Creative Commons License 2010.09.07 0 0 11522
Ezt bárhol lehet kapni.

Musa Gran Nain, na ezt már kevésbé, pedig ennél nincs jobb fajta.
Előzmény: csaba08 (11520)
benejani Creative Commons License 2010.09.07 0 0 11521
Mind a két levél ugyanarról a fáról jött le.Elméletileg óriáscitrom.Gyakorlatilag majd kiderül.
csaba08 Creative Commons License 2010.09.07 0 0 11520
Halihó,

Musa Nana és Musa Nana "Red Dwarf":

http://vizi-husevonoveny.hu/egzotikus_tropusi.htm

Üdv: Csaba
tech-pro Creative Commons License 2010.09.07 0 0 11519
Szerintem az inkább narancs lesz. Annak gatyás a levele.
Előzmény: bombaba (11518)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!