Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10128

Egy ismétlés, normálisabb dózisban teljesen le is vinné őket szerintem. Persze te tudod.

Az az érdekes, hogy mintha az atkák különböző paradicsomfajtákra más intenzitásban mennének. A visszafajzott, hibrid magról nőtt akármik és a Korall elég atkás, de a Korall már nem zavar, mert mindjárt beérik az egész termése. A folytonnövők, de főként a CBNorától kapott irtó magas koktélpari és az erdélyi ökörszív teljesen atkátlan, pedig mellette van atkás valami is. A legfurcsább, hogy a sok sárgászölden atkás Korall közt van egy darab tő, aminek teljesen zöld, egészséges a levele, ámbár óriási, talán egy trágyacsomó fölött nőtt. Ezen a termés is később kezdett el pirosodni. De valamiért arra nem mennek az atkák.

Előzmény: janijani (10124)
beetee Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10127

Nem túl éles a kép, de ezt sikerült kivágni belőle.

Határozottan nyolclábú.

 

Viszont nem tömeges. Ha jönnek a hűvösebb, esősebb, reggel harmatosabb idők, akkor eltűnnek maguktól is, felesleges mérgezni ilyenkor már atka ellen.

Az alternária sem egetrengető, ráadásul az is a meleg, szárazat szereti.

Elég letépni a fertőzött részt.

Ha nem félsz a fitoftórától, ami viszont a hűvösebb, nedvesebb időt szereti, akkor ez ellen sem muszáj permetezni.

Szerintem.

Előzmény: Törölt nick (10117)
janijani Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10126

NONIT tapadásfokozó 2,5ml/10l

Előzmény: homerx (10123)
Rhéman Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10125

 

"De ez mind csak az én véleményem, ha valakinek más véleménye van, én azt is elfogadom, csak nem értek vele egyett."

 

Egyetértünk. Én is ezt mondom.

Előzmény: gergerg (10111)
janijani Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10124

Csak jó volt a kén az atkák ellen, kb 20%-ra mérséklődött a számuk.

Előzmény: Törölt nick (10121)
homerx Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10123

noni?

Előzmény: janijani (10120)
janijani Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10122
Előzmény: homerx (10118)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10121

Még van bő 2-2,5 hónap, hogy leromoljon az állomány. Sőt, most jön még csak a fitoftóra-szezon nagyja. Ha fitoftóra ellen védekezel, az rendszerint jó alternária ellen is.

Előzmény: homerx (10119)
janijani Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10120

Fújd le Thiovittal, nem 100% az eredmény, de megritkítja az atkákat és nincs várakozási idő. Jó alaposan kell hogy mindenütt érje, ajánlott dózis 40-50g/10l és nonit hozzá.

Előzmény: homerx (10119)
homerx Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10119

a multkor kaptam ugyan nehany kapszula flumite 200-at, de mivel valami 21 vagy 27 nap az evi-je, mar nem fogom bevetni. ilyenkor erdemes meg fujni alternaria ellen?

Előzmény: homerx (10118)
homerx Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10118

az en leveleim is kiserteties hasonlosagoot mutatnak a tieiddel. a fonakjan egeszen apro pici izebigyokat latni, en is atkanak azonositottam. sajnos nagyito nelkul nem igazan tudom a 8 labuakat beazopnositani, a macro sem tudja olyan nagyra felnagyitani.

 

Előzmény: Törölt nick (10113)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10117

Köszönöm szépen a diagnózist! Ha már két szakértő is írja, akkor nem is keresgélem tovább az okot.

rozsakunyhokent válszolok, mert hátha a vajakos biri válaszát nem olvasod.

 

Teszek fel nagyfelbontású képet. Csak a linket.

Előlről, hátulról.

 

Köszi!

 

http://scorpy.bplaced.net/images/vega/p8210004.jpg

 

http://scorpy.bplaced.net/images/vega/p8210005.jpg

Előzmény: beetee (10115)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10116

Köszike, kemorgo!

Tuttttam, hogy számíthatok rád ezügyben!

Az amistar ki lett szórva vagy már vagy 2 hete.

Hát megnézem még milyen gomba és szivornyázó gyilok van még a méregzsákomban, azt nyakon öntetem az emberrel. Előtte persze leszedem a piros bogyeszeket. Thivoit, vagy mi, Champion van itthon. Remélem elég lesz. Nagyon nem akarok már több mérget az idén. "Vót mán" elég.

Thanx!

Előzmény: kemorgo (10114)
beetee Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10115

A fonákon van pár atka, de még nem sok. Azok a dara szerű fehér pöttyök.

Sajnos nem elég nagy a kép.

A levélfoltosodás-sárgulás meg kezdődő alternária.

 

Előzmény: Törölt nick (10112)
kemorgo Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10114

Látok rajta néhány atkaharapást, és ráfertőződött alternáriát.

Mondtam, hogy ha már megvetted az Amistart, akkor szórd ki rá!

Hát, a fene tudja, én már nem csinálnék vele semmit, azon kívül, hogy leszedném ezeket a leveleket. Végül is már augusztus 21 van.

Annyira nem tűnik vészesnek, kivéve, ha az egész bokor ilyen. Akkor meg már úgyis halottnak a csók.

Előzmény: Törölt nick (10113)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10113

Halihó, kedves paradicsom tudorok, mindeféle kórságot, élősködőt és erre medicinát ismerők!

 

 

 

Van 2-3 tő paradicsomom, melyen 1-2 hete fura jelenséget észleltem és egyre több levélen látom.

 

Lefotoztam, de én nem látok rajta semmilyen nyűvet. Valami gombás kórság, netán alternária sanyargatja virágzó kiskertem védenceit?

 

Mivel önsem nyakon őket, hogy békében, nyugalomban hagyják megérlelni gyümölcsüket?

 

Sósav, kénsav, só, hypó és egyéb idétlen válaszokkal kéretik kímélni.

 

 

 

A paradicsomra várok diagnózis és gyógymódot, nem rám.

 

 

 

Köszike!

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10112

Halihó, kedves paradicsom tudorok, mindeféle kórságot, élősködőt és erre medicinát ismerők!

 

Van 2-3 tő paradicsomom, melyen 1-2 hete fura jelenséget észleltem és egyre több levélen látom.

Lefotoztam, de én nem látok rajta semmilyen nyűvet. Valami gombás kórság, netán alternária sanyargatja virágzó kiskertem védenceit?

Mivel önsem nyakon őket, hogy békében, nyugalomban hagyják megérlelni gyümölcsüket?

Sósav, kénsav, só, hypó és egyéb idétlen válaszokkal kéretik kímélni.

 

A paradicsomra várok diagnózis és gyógymódot, nem rám.

 

Köszike!

 

http://scorpy.bplaced.net/images/vega/p8210001k.jpg 

 

 

http://scorpy.bplaced.net/images/vega/p8210002k.jpg

 

 

http://scorpy.bplaced.net/images/vega/p8210004k.jpg

 

 

http://scorpy.bplaced.net/images/vega/p8210005k.jpg

 

 

http://scorpy.bplaced.net/images/vega/p8210006k.jpg

 

 

http://scorpy.bplaced.net/images/vega/p8210007k.jpg

 

gergerg Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10111

Én sosem állítottam hogy csak az az álláspont a jó amit én képviselek, csak én nem nagyon látom értelmét a sok fajtának. It van pl zöldség60 1500 fajtája. Megjegyezni is lehetetlen. Persze nem mondom hogy hülyeség, csak ez már szerintem inkább gyüjtőszenvedély. Nem hiszem el hogy valakinek tényleg szüksége van 5-10 fajtától többre. Mint hobbi, teljesen rendben van a gyüjtögetés, van aki mást gyüjt, van aki paradicsomot. Én csak annyit mondtam hogy "én nem turista vagyok a kertben" Én termesztem a paradicsomot, mint haszonnövényt, és így is kezelem. Amit inkább nagyobb gáznak érzek, ha valaki csak a hangzatos nevek miatt próbállgat fajtákat. Érvényes ez gyümölcsfákra is, más fórumokon is találkozok olyan hozzászólásokkal, amikben a magyar, elterjedt fajtákat fikázzák, de ugyan azt a fajtát a külföldi nevével már istenítik. Tehát a név többet jelent mint maga a gyümölcs. Ez sem baj persze, csak nekem ez már ciki. Én is belestem ebbe a kezdet kezdetén, paradicsommal is. Emlékszem mikor fórumozni kezdtem, megkérdeztem itt hogy honnan szerezhetnék érdekes faparadicsomokat. Beetee volt aki rögtön jelentkezett, és küldött magokat, amiket el is ültettem, szépen meg is nőttek, de be kellett látnom hogy bár kiválló paradicsomok termettek rajta, mégsem volt összességében jobb egyik sem mint a már ismertek. Kivéve azt a sárga fajtát, bár lehet hogy csak az emlékek szépülnek. Emlékszem viszont hogy volt egy kis piros paradicsom, Red pear névre halgatott. Mindenki nagy ámulattal nézte hogy nekem milyen különleges paradicsomom van, de most hogy más magból vetem ugyan azt, senkit nem hoz lázba, mert most az van a tasakra írva hogy Piros körte. Így már nem is érdekes. 

 De ez mind csak az én véleményem, ha valakinek más véleménye van, én azt is elfogadom, csak nem értek vele egyett.

Előzmény: Rhéman (10110)
Rhéman Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10110

Hogy van az, hogy, ha elkezd két férfi beszélgetni előbb, utóbb a nőkhöz jutnak? Inkább előbb. :)

 

Öreg barátom mindig azt mondta, hogy „Minden nőt nem lehet megkapni, de azért törekedni kell rá!”

 

Te is lecseréled a Lugas F1-et a Scott lugasra.:)

 

De félretéve a viccet, Baby-lonnak van igaza, nem egy a célunk.  Azért is nagyszerű növény a paradicsom, mert mindenki megtalálhatja benne az örömét. Te a Tiedét, mi a miénkét.

 

Sajnos kezdődnek a dolgos hétköznapok. Kevesebb fórum, több meló :(

Előzmény: gergerg (10102)
Iszka Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10109

Valakinek biztosan hasznos lesz magfogáshoz!

 

http://zoldsziget.blog.hu/2013/07/09/paradicsom_magfogas

 

 

gfoto Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10108

Köszi, igen, ez van nekem. Holnap nézek szert hozzá.

 

Előzmény: alfi13 (10106)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10107

Lehet, hogy csak nem akart vinni abból a kevésből, ami nektek van, hiszen befőzni sem tudsz :)

Előzmény: Törölt nick (10105)
alfi13 Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10106

A Növényvédelmi topikba épp most tette be egy társunk az általad keresett rovart

 

http://agronaplo.hu/hirek/a-hazai-paradicsomultetvenyek-uj-kartevoje-lehet-a-vandorpoloska-nezara-viridula-l/

 

Előzmény: gfoto (10103)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10105

Összesen vagy 45-50 tő paradicsomom van, de úgy tűnik nem jut befőzésre. Igaz, hogy csak ketten vagyunk, de kapnak a gyerekek-unokák is és egyéb rokonok is rendszeresen. Meg hát a lecsóba is saját paradicsom megy, és a tepsiben is szárad folyamatosan.

3 féle SM-et ültettem, az egyik késői, de hihetetlenül bőtermő. MA próbáltam róla magot fogni, de mindegyik úszott a víz tetején. Majd próbálok hagyni túlérni pár szemet, hátha jobb lesz. Talán lesz időm lefotózni is.

A Marmande mind kipusztult.

Hihetetlen, az emberek egy része mennyire nem figyel az ennivaló minőségére. Férjem unokaöccse volt tegnap segíteni a nagyanyja körül, mert el kellett utaznunk. Este ajánlottam, hogy szedek neki friss paradicsomot, gyümölcsöt. Köszi, de neki nem kell, vesznek ők a sparban. Szavam elakadt, nem is forszíroztam tovább.

baby-lon Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10104

Jópofa hasonlat ez, csak nem állja meg a helyét itt... A paradicsom esetében nincs jelentősége a hűségnek... Szerintem felesleges erről győzködnünk egymást, mert nem egy a célunk. Én például a közel 100 tő egyharmadát befőzőnek ültettem (Mobil, Kecskeméti 407, Korall, SM), egyharmadát biztonságinak (Manó, Lugas F1), egyharmadát (különlegességeket) friss fogyasztásra. Utóbbiak nélkül nem is tudnám élvezni igazán. Nekünk így jó, másnak meg máshogy...

 

Ja, és a korallt imádjuk enni, és Brandywine-t és Ökörszívet, meg Rosalies Large Paste-t főztünk ma be, szentségtörés mi?

gfoto Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10103

Egy kérdés. Ma látom, hogy meglepte ez a bogár a parijaimat. Mi ez, és mivel lehet elűzni?

Teljesen tönkrevágja. Köszönöm.

 

gergerg Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10102

Olyasmi ez mint a párválasztás, mikor nősültem, felmértem az elérhető kínálatot, és kiválasztottam a számomra leg megfelelőbbet. Lehet hogy van tőle szebb, lehet hogy van aki jobban főz, de nekem nincs kedvem kipróbálni a világ összes nőjét ha vele is tökéletesen boldog vagyok. Egyszerűen nem érzem azt hogy tudnám fokozni a dolgot.

Előzmény: gergerg (10100)
gergerg Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10101

Ez azért nagyon durva! :-)

Előzmény: zoldseg60 (10099)
gergerg Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10100

Lugas F1 (ezt cserélem jövő évtől Scott lugasra, a próbaév megvolt), Ökörszív, Mobil, Korall, Manó, Zömök, Mini sárga, Piros körte, San marzano, Kecskeméti jubileum. Ezek állandók, de egyszerre nincs mindegyik, amik szinte azonosak, azokból azt vetem amiből előbb kapok magot. Ezeken felül mindig van egy-kettő új, és kb a dupláját próbálltam, de nálam ezek bizonyultak beválltnak, és a visszajelzések is jók. Bár az ökörszívvel jól ráfáztam idén, de már megírtam a panaszlevelet, remélem valami vetőmagár kedvezményt ki tudok csikarni belőlük kártérítés gyanánt.

Előzmény: Rhéman (10098)
zoldseg60 Creative Commons License 2013.08.20 0 0 10099

40.000 körül van pillanatnyilag a heirloomok és op-k száma

1500 fajtám van , ami mind más 15 év kellett hozzá és 400 cserepartner a világból

egyszerre nem tudom mind ültetni, csak a legrégebbit és az újakat.A parimag 10 év után is kikel

 

Előzmény: gergerg (10097)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!