Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

p21-feri-tb2 Creative Commons License 2012.10.14 0 0 20066

Tisztelt Dutrások.

Örülök, hogy ismét remekül sikerült a bulitok. Pléh köszönöm a meghívást, de mint mondtam már elígérkeztem Pali barátunkhoz. De, hogy a tegnapi napom se teljen Dutra nélkül, 18,30kor Perbál és Tök magasságában jött szembe egy teherautó és rakományként 2db kis Dutrát vitt. Gondolon a taliról tartott hazafelé.

Üdv:21-feri

matzox Creative Commons License 2012.10.14 0 0 20065

Üdv!
 Dutra Ue28-as traktor kompresszoráról lenne szó!
Több kérdésem is lenne ahhoz az illetőhöz aki már javított ilyet!
Mennyi olajat tegyek bele? Milyen olajat( kompresszor olaj , motorolaj...stb) ? Borzasztóan eltömődött levegőszűrőjét hogyan lehetne kitakarítani?
Alktrészt lehet hozzá kapni? ( gyűrű kellene!)

dutrasanyi Creative Commons License 2012.10.14 0 0 20064

Sziasztok.

Csatlakozom az előttem szólókhoz és megköszönöm a tegnapi napot pléhúsznak a szervezésért.Először vettem részt ilyen találkozón traktorral.Nagy élmény volt,főleg a felvonulás tetszett,de minden része rendben volt ennek a napnak.A nap végére fáradtan,zötykölődve a rögös utakon,de büszkén értem haza!:):)

joebatyo Creative Commons License 2012.10.14 0 0 20063

Csatlakoznék az elöttem szólókhoz, akik a tegnapi Dutra napon részt vettek, és elismeröen szóltak róla.

Én személy szerint nagyon jól éreztem magam, egy pillanatig sem unatkoztam.

Persze ehhez szükségeltetik a jó társaság is :)

Nem utolsósorban, az idöjárás is kegyes volt hozzánk :)

(azt hittétek, vicceltem, amikor azt írtam, hogy jó idöt kértem? :))   )

Kiváló alkalom a régi ismerösökkel a kapcsolatok ápolására, és újak  kialakítására is.

A traktorhúzás kifejezetten érdekes volt, annak ellenére, hogy sokadszor, több helyen került megrendezésre.

Föleg az UE-28 és Csepel 344 párbaj, valamint a D4K-A  az elözö teherautóval, 2 db UE-28 egy 50-es Dutra ellen stb.

A szántóverseny is a felosztott parcelláknak köszönhetöen jobban értékelhetö volt.

A felvonulás pedig ahogyan elöttem Újoncdutrás már leírta, fergetegesre sikerült.

Plé a tököli lakótelepen rögtönzött egy kis bemutatót, ahol hirtelen nagyon sok ember gyült egybe, érdeklödve, fotózva, videózva.

Bemutatta a kemény Dutrás magot az aszfaltbetyároknak :)))

Köszönjül Pléhúsznak az egész napos kiváló rendezvényt.

Köszönet mindazoknak, akik megjelenésükkel emelték a színvonalat, idöt, fáradtságot, pénzt nem kímélve elhozták a gépeiket.

Külön köszönetet szeretnék mondani Dutrás Lacinak, amiért megengedte, hogy vezessem egy kört a gyönyörü D4K-A-ját,

Újoncdutrásnak, amiért végig vezethettem a 28-asát a felvonuláson, és persze Plének is, hogy kipróbálhattam az ezresét :)

 

 

 

korbulyandi Creative Commons License 2012.10.14 0 0 20062

Mi is nagyon szépen köszönjük a gyönyörű napot a sok Dutrával!

Köszönjük Plé fáradozását, hogy minden ilyen ragyogóan sikerüljön!

Szeretettel üdvözöljük az egész Dutra csapatot!

Korbuly család

Előzmény: dutráslaci (20058)
Újoncdutrás Creative Commons License 2012.10.13 0 0 20061

Tiszteletem mindenkinek!

Plé köszönjük a mai szenzációs napot! Ahogy bemutattad a Dutrásokat a tököli lakotelepnek az hatalmas volt! Jó kis buli volt ez a mai! És tényleg igaz! "Mi Dutrával szántunk".Gratulálok mindenkinek aki megjlenet!

Üdv!

peti ue50 Creative Commons License 2012.10.13 0 0 20060

Üdvözlet

 

Sikeresen hazaértünk ,köszönjük a mai rendezvényt Plé mester.

Hétfőn jelentkezem a traktorokért.

dakaros Creative Commons License 2012.10.13 0 0 20059

Köszönjük a videókat,és a képeket.így kaptunk bepillantást a mai napból.Jó volt az idő látom ,itt borús és esős volt egész nap. Készültünk,mi is ott leszünk.Sajnos a feleségem eltörte a lábát,tegnap hoztam haza a kórházból.Így nem lehettünk ott.

Előzmény: Skuzzy (20056)
dutráslaci Creative Commons License 2012.10.13 0 0 20058

Ünnepeljük együtt az Év Dutrását!

dutráslaci Creative Commons License 2012.10.13 0 0 20057

Kedves Plé!

Köszönjük a rendezvényt!!!!!

Remélem ma "szítá"magadba erőt a jövő évihez :-)

Skuzzy Creative Commons License 2012.10.13 0 0 20056

Videók még (bocs, ha sok lett):

 

 

 

 

 

 

 

 

endrebá Creative Commons License 2012.10.13 0 0 20055

Sajnos nekem nem jött össze hogy odaérjek... a látogatási idők egy beszélőn nagyon pontosan meghatározottak - és 13 óra után nem volt érdemes elindulnom Tököl irányába.

 

         ...szajnosz...

Előzmény: Skuzzy (20054)
Skuzzy Creative Commons License 2012.10.13 0 0 20054

Köszönjük Pléhúsznak a mai szigethalmi programot!

 

 

 

 

Néhány kép:

 

http://www.skuzzy.hu/gallery/index.php/20121013_Szigethalom_Dutra

 

Pár videót még töltök fel Youtube-ra.

 

Kisdutrás_Laci Creative Commons License 2012.10.13 0 0 20053

Sziasztok!

Meg lett félig a hidraulka probléma oka. Levettem a szivatyút (mtz50-esé) szétszedtem és a két fogaskerék végénél azt a gumi háromszögnek a felét bedarálta. Az a kérdés,hogy azt miért? Valami mással tudnám esetleg helyettesíteni?

tisosz Creative Commons License 2012.10.13 0 0 20052

A kidarabolást én a lemez hegesztését mester ember csinálta.

Előzmény: mérnökferi (20050)
dutrasanyi Creative Commons License 2012.10.12 0 0 20051

Alul megis jelenik a kiválasztás után,de beillesztésre semmi!

 

Előzmény: mérnökferi (20050)
mérnökferi Creative Commons License 2012.10.12 0 0 20050

 

Kiválasztod a képet és akkor látnod kell az alsó részben. Beillesztés és akkor megjelenik a felső részen, küldés.

Előzmény: dutrasanyi (20048)
mérnökferi Creative Commons License 2012.10.12 0 0 20049

A tankot, hogy javítottad?

Előzmény: tisosz (20046)
dutrasanyi Creative Commons License 2012.10.12 0 0 20048

Beillesztésre b...szik reagálni!!!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: dutrasanyi (20047)
dutrasanyi Creative Commons License 2012.10.12 0 0 20047

Miért nem tudok képet feltölteni???Ennyire béna vagyok???Pedig volt ,hogy már sikerült régebben.

 

tisosz Creative Commons License 2012.10.12 0 0 20046

Lemezalkatrészek felújításáról egy pár kép.

 

dutrasanyi Creative Commons License 2012.10.12 0 0 20045

Szigethalomra Csepel felől,vagy az 51-es főútról lehet közelíteni.Szigethalomról Tökölre egy kőrforgalmon keresztül.Tökölre beérve egy kereszteződésnél jobbre a Dunapart felé,át a töltésen,földúton.De ki is lesz táblázva!!!

 

Előzmény: kardosge (20042)
mérnökferi Creative Commons License 2012.10.12 0 0 20044

Főleg az érzelmek! Ha teheted, persze legyen Dutrád is, de ha napi használatra akarsz traktort, akkor MTZ.

Persze nem tudom milyen munkára, meg mennyit használod majd, de úgy vásárolni egy kis Dutrát, hogy nincs

otthon még egy trakira való alkatrészed elég kockázatos vállalkozás. Látod itt a fórumon, hogy nem egyszerű

azonnal beszerezni hozzá valamit. No persze, ha nagy gazda vagy/leszel, akkor az MTZ-t is el kell felejteni.

Az is már csak a múlt, velem együtt! Én "típusidegen" vagyok itt a fórumon, ezért többet nem is írok, mert hátha

megköveznek, de a saját példámból tudom, hogy például az állandó TLT hajtás bizonyos munkáknál nagyon tud hiányozni.

Bővebben, ha érdekel valami, nagyon szívesen: harminc 394 hetvenhat ötvenkettő

Előzmény: kalcsob (20041)
mérnökferi Creative Commons License 2012.10.12 0 0 20043

Hú, de könnyen félre lehet érteni engem. Én a "megfertőzött" alatt csupán azt értettem- a második Dutrádat látva-, hogy a fórum hatására Dutra gyűjtő lettél.

Én arról nem tudtam, hogy eladtad az elsőt, kár volt. Szerintem ne add fel a reményt, amekkora ismeretségi köröd neked már van, előbb-utóbb találsz egy

eredeti motort is bele. Még egy típusidegen dologgal szerintem ne próbálkozz. Az a kéthengeres Csepel hang úgy hozzátartozik a kis Dutrához mint a gőzmozdonyhoz a füstje  :-)

 

Előzmény: endrebá (20036)
kardosge Creative Commons License 2012.10.12 0 0 20042

Szép napot!

 

Szeretnék érdeklődni, hogy szombaton hol lesz a tököli találkozó és szántóverseny, olvastam róla, érdeklődőként szeretnénk kijönni. Budapestről indulva merre találjuk? ill. Hány órára jó kijönni. 10 órakkor indul a verseny? Nagyon szépen köszönöm a segítséget !!!!!! eva

kalcsob Creative Commons License 2012.10.12 0 0 20041

Sokat segítettél, köszönöm szépen!

 

Még mindig ott tartok, mint 2 hónapja, nézelődök, keresem a traktoromat!

500-ig gondolkozok, de még mindig nem eldöntött, hogy UE-28 vagy 50-es MTZ lesz-e! A főbb szempontokat figyelembe véve e két típus közül akarok választani! A Dutra mellett szól a kis fogyasztás, strapabíró, sokat tud és az érzelmek, de félek a javításától és az alkatrészbeszerzéstől! Az 50-es mellett szól, hogy minden bokorban van szagértő és alkatrész is elfogadható áron!

Hiába nézegetem elsőnek a dudus hirdetéseket, többnél olvasom, hogy 50-es MTZ csere érdekel! Ez miért lehet? Szóval ha a szívemre hallgatok akkor Dutra, az eszem meg még nincs meggyőzve!

 

Ne haragudjatok ezért az istenkáromlásért itt, senkit sem akartam megbántani, se becsmérelni a technikát, tájékozatlan vagyok, és próbálok informálódni!

Előzmény: joebatyo (20024)
endrebá Creative Commons License 2012.10.12 0 0 20040

:-)))

 

Tökölön majd felvilágosítjuk az esetleges kíváncsiakat - hozz is egypár dunsztosöveget, aztán úgyis lesz a bocsinka-féle Éxerdobozból pólóárusítás, hátha eladódik egypár üveg finomság is.

 

Minden jót, menek napitartályt hegesztgetni, mert szeretnék már orral is feljönni a kertből - délután meg ugye vasutazni köll.

 

KATT

Előzmény: csokas_rich (20039)
csokas_rich Creative Commons License 2012.10.12 0 0 20039

Pozdravi Endrebá,

 

Nagy öröm ez nekem amit írtál. Köszönöm szépen.

Előzmény: endrebá (20038)
endrebá Creative Commons License 2012.10.12 0 0 20038

Zdravo Rich, köszönömköszönöm és szívesenmáskoris...

 

 Amúgy tegnap nyitottuk ki az első dunsztosöveggel a fuvardíjból... te, ez igggenjó...

  Én még életemben nem ettem ilyent, mindíg csak nézegettem a boltokban a kis kupicákat amiből meg lehetett volna kóstolni ezt az ízt is, de erőssen drágállottam.

"Asclepias syriacus"... sose hittem volna hogy a gesztenyén kívül ennyire markáns ízű legyen bármi...

 

(na idevalósiak, ezt a "gépi kód"-ot fejtsétek meg - ha tudjátok)

 

:-))))))

Előzmény: csokas_rich (20037)
csokas_rich Creative Commons License 2012.10.12 0 0 20037

Szia Endrebá,

 

Köszönöm szépen hogy elhoztad nekem a keréksúlyokat és gratulálok a gépedhez. Remélem sikeres és szerencsés utatok volt aznap éjszaka.

 

Üdv.

Ricsi

Előzmény: endrebá (20036)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!