Keresés

Részletes keresés

nemisbéka Creative Commons License 2005.02.19 0 0 1255
Ha a bögr belül elkezd repedezni, de valahogy a máz alatt úgy, hogy látszik, de tapintásra nem érezni, az a mikrótól van? Vagy tök mindegy, mit csinálunk vele, előbb-utóbb kinyiffan?
moes Creative Commons License 2005.02.18 0 0 1254

megnéztem az intersparban, de nem volt espressós, csak valami más fajta. aztán győzött a józan ész, van itthon negyed kiló omnia. talán előbb azt felélem, utána majd beszerzek piazzát. az ára egyébként elég húzós, szerintem.

volt davidoff is, azt ismeritek? én eddig nem nézegettem a magas kategóriás kávékat, lévén neszkávézó vagy munkahelyen kávézó. ott a régi helyen omnia volt, most meg tschibo van.

Előzmény: puhatest (1231)
Thor Creative Commons License 2005.02.18 0 0 1253
Tuggyafranc, ráadásul most az se volt kiírva, hogy akciós, semmi piros címke, felkiáltójel. De a múltkor meg drágább volt, vigasztalódj :) Bizonyára a valószínűtlenségi hajtóműve van az árgenerátornak vagy szigorúan a bisztromatika elvei szerint alakítják.
Előzmény: nemisbéka (1252)
nemisbéka Creative Commons License 2005.02.18 0 0 1252
Eznemér, nálatok mér olcsóbb?!? :)
Előzmény: Thor (1251)
Thor Creative Commons License 2005.02.18 0 0 1251

Megint van 199-ért a Corában, ha netán valakit érdekel :)

Szerintem nem rossz, határozottan jobb mint a többi neszkávé, de az Amigót még mindig messziről se közelíti. Sápadt mellette. Bár az igaz, legalább nem olyan dohányfüstösen keserű, mint a legtöbb másik.

Előzmény: kókusztigris (1250)
kókusztigris Creative Commons License 2005.02.18 0 0 1250
A Pelé? Én már vagy fél éve iszom, a kedvencem.:) Olyan markáns és semmihez sem hasonlítható íze van. De tudod mi a titka? Hogy nem kell bele se tej, se kávétejszín. Úgy jön ki az íze igazán.
Előzmény: nemisbéka (1249)
nemisbéka Creative Commons License 2005.02.18 0 0 1249
A budakalászi kora eljutott a topikba :) és beszereztek végre Café Pelét, méghozzá 249 ft-ért, amivel kiegyezünk. Nem rossz, de a Nescafé erőteljesebb. Kóki, neked hogy ízlett?
moes Creative Commons License 2005.02.18 0 0 1248
ez már nekem kiderült :))
Előzmény: Hayloft Ezekiel (1247)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2005.02.18 0 0 1247
nem rajongok a barikoltért... egyre több nem stimmelő pont. Lehet, hogy kiderül, hogy a bútoraidat sem akarom tologatni? :))
Előzmény: moes (1246)
moes Creative Commons License 2005.02.18 0 0 1246

szerintem sem, csak sokminden egybevágott :) én várom itt a csodát, hogy majd jön valaki segíteni áttolni a bútorokat, mert koncepció már van, de nem jön senki :-o úhhhogy lassan nekiállok magam.

ma netfüggök egyébként, de mindjárt nekiindulok az árkádnak, na nem shoppingolni, lemondani a telefont :) de csak azért, hogy ne punnyadjak itt olyan nagyon.

ha szivarra nem is, egy pohár borra gondoltam estére. valami jó erős vörösborra, barrikoltra. hmmm, be is nézek az intersparba.

Előzmény: Hayloft Ezekiel (1245)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2005.02.18 0 0 1245

szerintem mi nem én vagyunk te :)

pláne, hogy nem is szivarozol... én is csak most, hogy nincs éppen ablak a nappalin, úgyhogy kiszellőzik szépen, a másnapra bepunnyadó un. szekunder szivarszag az büntetés, rosszabb, mint a cigi, pedig az se piskóta amikor bepülled :)

van egy cég aki végigszigeteli az összes nyalászárót valami fix pénzért, mert kapnak utána állami támogatást a panlszigetelésekre, most csinálják, dolgoznak, mint a masina.

ha elmennek, akkor lehet, hogy ledőlök egy halk muzsikával, ha visszapakoltam. Vagy átrendezem a lakást, hogy a kedves örüljön, bár ez azért hordoz magában némi kockázatot :)

Előzmény: moes (1243)
moes Creative Commons License 2005.02.18 0 0 1244

már le is tettem :)

ezt már más is mondta egyébként, és pont gondolkodtam, hogy nem így van, erre ideírjátok, hogy nem jó ölben tartani.

kedvest én is szeretnék ide :)

Előzmény: Káposzta (1241)
moes Creative Commons License 2005.02.18 0 0 1243

én is szabin, jöttek chellót bekötni. és ülök a kanapén, jó meleg van, lábam a széken, ölemben a laptop :) a kávén már túlestem - most csak nescafé volt, de abból a jóféle, nescafé gold / cap colombie.

és egész délelőtt a lakáson gondolkodtam, mert kéne ablakot cserélni meg fürdőszobát felújítani. szóval én nem te vagyok? (igaz, nem szivarozom :)

Előzmény: Hayloft Ezekiel (1236)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2005.02.18 0 0 1242

ja, hogy ne tartsam ölben? :)

a mellettem levő asztalon van... nem szeretem ölben tartani, mert akkor a kis processzora nem bír cellőzködni rendesen

Előzmény: Káposzta (1241)
Káposzta Creative Commons License 2005.02.18 0 0 1241
Előzmény: Hayloft Ezekiel (1239)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2005.02.18 0 0 1240

köszönöm, bár az igazsághoz tartozik, hogy nem tökéletes a hedonizmusom, hoányzik a kedvesem szépséges szeme és meghitt közelsége, hogy tökéletes legyen. (és, ha ő itthon van, akkor a többi el is maradhat)

A jógával semmibaj, sokáig csináltam, de most már öreg és lusta vagyok és nem idegesítem magam egy csomó dolgon amin mások folyamatosan :))

Szeretem jól érezni magam és lazítgatni, talán még egy pohár jó bor hiányzik, vagy konyak... bár nappal nem iszom alkoholt, szinte soha. Sajnos a jazz lemaradt, mert odapakoltam a cédéspíler elé, úgyhogy az se jön össze :) hiába, a világ nem tökéletes :))

Viszont süt a Nap, ami már nagyon hiányzott ebben a féltélben...

Előzmény: oiuz (1237)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2005.02.18 0 0 1239

a apkolás átmozgatja az embert és jót tesz a vérkeringésnek, a fotel svéd, ergonómikus dizány, a laptopom vezetéknélkül megyen, kényelmesen, a cerkának semmi baja, a szivar és a kávé a rák mellett még kellemes közérzetet is biztosít... szóval jól érzem magam :))

Előzmény: Káposzta (1238)
Káposzta Creative Commons License 2005.02.18 0 0 1238
A a pakolas es a fotel art a gerincnek, a laptop impotenciat okoz, a szivar rakot, a kave...
oiuz Creative Commons License 2005.02.18 0 0 1237

Hayloft Ezekiel-nek nincs szüksége arra, hogy jógázzon, meditáljon, tantrákat mormoljon, vagy bármilyen egyéb spirituális tevékenységet folytasson annak érdekében, hogy megtalálja a belső békét, mert írásából süt, hogy MÁR MEGVAN,AZT  A BETYÁR MINDENIT!!!!

Jó neked!

Laztigassssss!

Gergő

Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2005.02.18 0 0 1236

gyünnek megcsinálni az ablakainkat, ezért hazajöttem és egy lendülettel átpakoltam a lakás egyik(ablakközeli) felét a másik felére. Most ülök a fotelben, a kanapén a láb, ölemben a laptop, most végeztem egy remek kávéval és egy remek, bazinagy szivarral... és van egy üres órám... kellemes péntek délutánt nektek is! :))

(a lidlisbe írtam neked bagojj)

Cicvarek Creative Commons License 2005.02.18 0 0 1235

hmmm, török kávé... :-) iszogatás közben lehet bele mártogatni ratlukot (vagy rahat lokum, ki-hogy ismeri) :-))))

asszem estefelé  ilyetén módon fogok cselekedni a tévé előtt :-)

Előzmény: oiuz (1233)
Káposzta Creative Commons License 2005.02.18 0 0 1234
Szerintem török/görög éttermekkel probalkozz. A keletihez közel volt egy eleg jo török, de nemtom pontosan hol. A yuppis helyeket keruld el, van egy görög valahol a pesti rakparton ahol meg capuccinot sem tudnak csinalni. 
Előzmény: oiuz (1233)
oiuz Creative Commons License 2005.02.18 0 0 1233

Hol lehet Budapesten török kávét kapni?

Olyan helyet keresek, ahol meg is lehet inni, és haverokkal beülni, meg ilyenek...

Tudjátok...

Cicvarek Creative Commons License 2005.02.18 0 0 1232
jéééé, dzsezva! :-))))
Előzmény: Káposzta (1230)
puhatest Creative Commons License 2005.02.18 0 0 1231
kaisers, groby...
Előzmény: moes (1228)
Káposzta Creative Commons License 2005.02.18 0 0 1230

Egy ibrikre is szukseged lesz...

Előzmény: oiuz (1229)
oiuz Creative Commons License 2005.02.18 0 0 1229

Köszi!

Jól hangzik.

Előzmény: Káposzta (1227)
moes Creative Commons License 2005.02.18 0 0 1228

sziasztok,

nem tudjátok, piazza d'oro kávét hol lehet kapni? nem díszdobozosat szeretnék, csak csomagoltat. nálunk itt a kisboltban nincs :)

Káposzta Creative Commons License 2005.02.18 0 0 1227

Itt egy recept, a neten talaltam, komolynak latszik. Lenyeg, hogy nagyon finomra, az eszpresszonal is finomabbra daralt kave kell, ehhez kell speci szerkentyu.

Use medium-roast coffee, ground to a powder that is finer than espresso. Most coffee grinders don't grind coffee this fine, so use a Turkish Coffee Grinder (known better here as a Turkish Pepper Mill), or ask your coffee purveyor for Turkish Grind coffee.

Start by adding to the ibrik 1 tsp of ground coffee and 1 tsp of sugar to every 2 oz of water. Bring the mixture to a boil on the stovetop. As the froth rises to the top, just before it boils over, serve the froth. Then repeat the process twice, for a total of three boilings.

Serve in very small cups. (Traditional espresso cups are of an appropriate size.) Allow the coffee grounds to settle to the bottom of the cup, and sip gently, avoiding stirring up the grounds. The result is a magnificent beverage.

Előzmény: oiuz (1223)
oiuz Creative Commons License 2005.02.18 0 0 1226

Hali!

A válaszokért megosztok veletek egy történetet!

Láttatok már olyat,  hogy egy olasz és egy francia megértették egymást, és egyet is értettek????

Erről szól a tanmese:

Történt az össszel, hogy Németországban voltam egy sales-es konferencián a világ sok tájáról sok emberrel (130). Nagy bandázás volt, némi ivászattal. Reggel persze mindenki a HOL A KÁVÉ? kérdéssel indított, hogy az előadásokat ne aludja végig.

Kávé felszolgálási helye egy kis asztalokból összeállított pult a szálloda halljának félreeső részén!

Felszolgált kávé hosszú, meleg, koffeintaralma kérdéses, színe .... (nem mondenék csúnyát, mert kimoderálnak)

Pultnál áll:

Francesco (olasz); Fabrice (francia) Gergő (magyar)

Gergő megelégszik a löttyel, miután előző napi próbálkozásai a presszó kávé beszerzésére sikerelenek voltak, és a bootláskor nem töltődött be a kommunikációs modul ezen a reggelen.

Fabrice kézzel lábbal angolul, franciául magyaráz a felszolgálólánynak, hogy dupla presszó kávét szeretne. A felszolgálólány nem beszélni idegen nyelv csak német, így bólogat és eltűnik.

Francesco a helyi erőket (német kollégák) igénye véve szerzi  be az eszpresszót. (nagy ötlet volt, de pórul járt)

Francesco kezébe terem egy presszósz csésze, presszónak kinéző kávéval. Fabrice kezében egy marha nagy bögre dupla hosszókávéval.

Fabrice arcán elmondhatatlan csalódottság, Francesco mosolyog, és látszik rajta, hogy jól esik neki kiröhögni a franciát.

Francia kóstol, majd zöld színűre válik az arc, és látszik hogy küzd a rókázással. Olasz nagyon kiröhögi... Mondom nagyon.....

Olasz beleszagol a presszónak kinéző valamibe mosolyogva, arcán: LÁTOD TE HÜLYE FRANCIA NEKEM VAN ESZPRESSZÓM, TE MEG MEGFULLADHATSZ A NÉMET SZAR KÁVÉBA....... kifejezéssel.  Elbizonytalanodik.... Kóstol......  Hibázott, hogy nem hallgatott a szimatára. Azt mondja, hogy valami döbbenetesen szar volt........ Ő is küzd a rókázással......

Ezek után mind a francia mind az olasz elkezdi nekem magyarázni a presszó kávé kultúrális fontosságát, és hogy presszókávét csak olyan helyen lehet jót inni ahol:

a presszógépen 2 percenként főznek kávét

a presszógépben 8 bar nyomás van, mert ekkor jön ki jól az aroma,

a csésze nem nagyobb mint 5 cl

Ezek után elmondták, hogy aki hosszúkávét főz, iszik, vagy szidás és káromkodás nélkül a szájára veszi ezt a szót, az az ANYAGYILKOS erkölcsi kategóriájába tartozik. És hogy ha Olasz- vagy Franciaországban járok mindenképpen keresem meg Őket és akkor végre iszunk egy rendes kávét......

Hát ez az olasz-francia összeborulás hiteles története....

Mondókájukat egyetlen szó nélkül hallgattam végig a bootolás fent emített hibái miatt.

Nem értek egyet a hosszúkávé ellenességükkel..., de ezt nem osztottam meg velük:

Jó kávét mindenkinek! Olyat amilyet szeret!

Üdv:

Gergő

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!