Keresés

Részletes keresés

Moka25 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 13406

Szerencsére ezzel a részével nincs gond, ismernek a rendelőben jól.

(Szépen is néznénk ki, minden receptért 4.000 + a doboz gyógyi 5.000... Férjem már megsütötte volna vasárnapi pecsenyének:-P)

 

Ibuprofen (de leginkább az Algopirin, Quarelin vénykötelessé tétele) miatt meg a ... rohassza az eget az illetékesekre:-S

Előzmény: Antisystem (13404)
Moka25 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 13405

Mindent értek, köszi!!

(MGSzH-ról van személyes meg családi tapasztalat is, ajjajj...:))

 

Nyafkamacska,

köszi Neked is!! Asszem, már meg is találtam:) Kaját már jó ideje netről rendelek, úgy a legolcsóbb.

Előzmény: Antisystem (13402)
Antisystem Creative Commons License 2011.09.13 0 0 13404

Nézd, ennél azért bonyibb az ügy... amíg a humán orvoslásban az élet már legyártotta a kiskaput mi az életet élhetővé teszi (ugye hallgatólagosan szinte minden háziorvosi rendelőben működik az egyébként tök szabálytalan bedobod/odaadod a cetlit, és kiadják a vényedet rendszer a gyakran/folyamatosan szedett gyógyszerekre) az állatorvosi rendelők jó részén (incl. Állatorvosi Egyetem rendelője) kinn virít a tábla, hogy "gyógyszert csak betegvizsgálat után...blabla" - gondolom, mert a kamara ezt megköveteli, vagy ilyesmi... (ezt Zsolt tudná pontosan). És hát időnként nem kis logisztikai feladat az állatot a rendelőbe juttatni rendszeresen, kontra meg anyagilag nehéz gyakran helyszini vizsgálatot kérni...

 

A másik, hogy mint szinte minden, nálunk ez is jócskán túl van szabályozva, itt olyan dolgokhoz követelnek pecsétes papírokat, amit egy EU-belhatárral odébb a kezedbe nyom a kereskedő... és ez roppant bosszantó, senki sem fizeti meg azt a fölös időt és energiát neked, amit időről időre elcseszel arra, hogy a bürokraták bürokratikus agybajainak megfelelj.

 

A harmadik, hogy a magyar szabályozás teljesen következetlen. Mittudomén ha magadnak vagy a gyerekednek kérsz Paxirasolt az szabadforgalmú, ha a macskádnak Bisolvont, az vényköteles (ugyanaz a hatóanyag). Vagy pl. pont a nemszteroid gyulladásgátlóknál egy szakmai gyöngyszem, aminek megértéséhez tudni kell, hogy a fenilpropionsav-származékok közül szinte csak az optikai D-izomer az aktív, az L-nek inkább csak mellékhatásai vannak.

Ugye, ma az van, hogy humánban a keverék-ibuprofen (az összes közismertben az van, Advil, Algoflex, etc) a vény nélküli sztárgyogyo, a hatékonyabb/kevesebb mellékhatású (n.b. fele annyi kell belőle) dexibuprofen (Seractil) vényköteles. Ezzel szemben közeli rokonánál, a ketoprofennél miért ne tök fordítva lenne: a keverék a vényköteles (embernél Profenid, Fastum, állatnál Ketofen), viszont a hatékonyabb-kevesebb mellékhatású dexketoprofen (humán: Ketodex) a szabadforgalmú.

 

Na, erre lehet azt mondani, hogy megaseggemgramafon... vagy valami ilyesmit...

 

ÜdV

Előzmény: CBNora (13400)
Nyafkamacska Creative Commons License 2011.09.13 0 0 13403

Nekem Advocate spotot nem adtak ki ismerős állatpatikában recept nélkül. Amit úgy engedélyeztek, hogy receptre adható ki, azt tényleg büntethetik. Elég egy jóakaró hozzá hogy meg is tegyék.

 

Van állatpatika webshop is. Esetleg ott érdemes megpróbálni. Egyszer bekérik a receptet, utána cssak rendelni kell.

Előzmény: Moka25 (13401)
Antisystem Creative Commons License 2011.09.13 0 0 13402

Normális magyarázatra hiába vártam, azóta is csak pislogok. Fel tudna világosítani vki, hogy mi történt? Vmi okos rendelet lépett életbe? És ugyan ki (milyen szerv) bünteti az állatpatikát? Az OEP már csak nem....

Valszeg az MGSZH, ez a téma hozzájuk tartozik...

http://www.mgszh.gov.hu/szakteruletek/szakteruletek/mgszh_aai/info_aai/bemutatkozas_aai

egyébként semmi új nincs, gondolom jól megbirságolták őket, és most paráznak... 

 

ÜdV

Előzmény: Moka25 (13399)
Moka25 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 13401

Fel, persze. Csak egy éveken át szedett gyógyszernél nem mindegy, mennyit rohangálok miatta kéthetente. Mert ennyi időre elég egy doboz.

Előzmény: CBNora (13400)
CBNora Creative Commons License 2011.09.13 0 0 13400

Attól, hogy a helyi állatpatikát kerülöd, még az állatorvossal felirathatod, nem? Aztán kiválthatod a nagykerben.

Előzmény: Moka25 (13399)
Moka25 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 13399

Sziasztok, kedves Szagértők!

 

Rég jártam erre, most is csak azért, mert nem értem a rendszert és hátha Ti tudtok segíteni...

Rokfort cicámnak már vagy egy éve csípőízületi problémái vannak, nemszteroid gyulladáscsökkentőt írt fel neki az állatorvos. Mivel a helyi állatpatikában személyes okok miatt nem boldogultam, ezért embergyógyszertárban szereztem be, rendelésre. Időnként, ha eljutottam a nagykerbe, akkor az ottani állatpatikában vettem. Receptet csak a helyi állatpatikus kért, de mivel ő kvázi beszámíthatatlan, az embergyógyszertári ill. a nagykeres beszerzésnél nem pazaroltam erre az időmet/energiámat.

Nemrég fogyott el egy nagyobb adag, ezúttal a nagykerbe mentem, ahonnan recept híján vérlázító stílusban hajtottak el. A nagyker állatpatikájának alkalmazotttja 100eFt-os nagyságrendű büntetésre (WTF?!) hivatkozott, ami miatt nem adhatja ki a szert recept nélkül.

Normális magyarázatra hiába vártam, azóta is csak pislogok. Fel tudna világosítani vki, hogy mi történt? Vmi okos rendelet lépett életbe? És ugyan ki (milyen szerv) bünteti az állatpatikát? Az OEP már csak nem....

 

Minden magyarázatot, esetleg beszerzési ötletet szívesen fogadok!!

Köszi!

Móka

-D.Dorka- Creative Commons License 2011.09.10 0 0 13398

Köszönöm szépen, bízom benne, hogy nem fog megismétlődni!

Előzmény: Wet RinR (13397)
Wet RinR Creative Commons License 2011.09.10 0 0 13397

Szia!

Bár a lázmérő nem nagyon tudja megsérteni a végbelet, nagyon izgő-mozgó állatnál azért előfordulhat. De akár már egy enyhébb hasmenés, vagy csont fogyasztása is járhat kis vérzéssel. Egyszeri vérzés (pár vércsepp) nem ijesztő, de rendszeres ismétlődésnél feltétlenül meg kell vizsgáltatni.

zs

Előzmény: -D.Dorka- (13396)
-D.Dorka- Creative Commons License 2011.09.10 0 0 13396

Szia Zsolt!

 

Örülök, hogy Te írtál! Köszönöm a választ, erről a részről megnyugodtam. Viszont lenne itt még valami. Tegnap voltunk a macsekokkal dokinál, és este az egyiknek nagydolog közben-után vérzett a feneke. Ez eddig sosem fordult elő. Lehet, hogy megsértette a lázmérő? (Eléggé ficánkolt mérés közben.) Ilyenkor mi a helyzet? Hétvége lévén a dokink nem rendel...

Előzmény: Wet RinR (13395)
Wet RinR Creative Commons License 2011.09.10 0 0 13395

Nem, az amoxicillin bármely életkorban biztonságosan adható. Kölyöknél természetesen kiemelkedően fontos, hogy probiotikumot kapjon melette.

zs

Előzmény: -D.Dorka- (13394)
-D.Dorka- Creative Commons License 2011.09.09 0 0 13394

Sziasztok!

 

Csak egy gyors kérdésem lenne. Az amoxicillin ugye nem az a hatóanyag, ami árt a kölyök cicák fogának illetve porcképződésének (konkrétan az Augmentinről van szó)?

 

Előre is köszönöm!

kingA Creative Commons License 2011.09.07 0 0 13393

Jaj... :-(

Dupla drukk megy!!!

Előzmény: kuglimanó (13391)
ágika1 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 13392

Talán Bonifác-nak a Matskák 2 topikból

Előzmény: kuglimanó (13391)
kuglimanó Creative Commons License 2011.09.06 0 0 13391

Hát, remélem, keveseknek van-lesz ilyen tapasztalata. 

Nekem lesz, majd leírom azokat, ma kezdődött a cica kemoterápiája.  

Előzmény: kuglimanó (13390)
kuglimanó Creative Commons License 2011.09.02 0 0 13390

Törpéből tegnap bódítás/ultrahang alatt, tűvel vettek citológiai mintát, ez limfóma-gyanút adott. 

A gyomorfal a bal oldalon erősen megvastagodott (16 mm) homogén rajzolatot mutatott, és kb. a gyomor falának harmadát érinti. 

Kedden lesz endoszkópos biopszia, majd szövettan. 

 

Kapott infúziót, quamatelt és cerucal-t is intarvénásan, majd felébresztették. 

 

Hazaérve kiengedtem a hordozóból, és enni szaladt... estig a többszörösét megette annak, amit az elmúlt napokban :) 

Ma is evett már kétszer; hétfő óta nem hányt. Délután az itteni rendelőben folytatjuk az infúziós gyógyszerelést - kanül van a mancsában. 

 

Ha van valakinek tapasztalata ilyen betegségben, meséljen...

 

kuglimanó Creative Commons License 2011.08.31 0 0 13389

Nagyon köszönöm a drukkokat. 

Előzmény: nécica66 (13388)
nécica66 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 13388

én is

Előzmény: kingA (13387)
kingA Creative Commons License 2011.08.31 0 0 13387

Nagyon drukkolok érte...

Előzmény: kuglimanó (13386)
kuglimanó Creative Commons License 2011.08.31 0 0 13386

Most vettem észre, volt még egy file a levélben, további adatok:

 

  • karbamid                      3,9 mmol/l
  • kreatinin                       4,8 µmol/l
  • ALT                              13,7 U/l
  • AST                               4,6 U/l
  • LDH                           372 U/l
  • ALP                           167 U/l
  • GGT                           nem mérhető
  • glükóz                          7,0 mmol/l
  • albumin                      12,3 g/l

 

Holnap délre visszük őt a klinikára.  

De most megint eszik, nem sokat, de többször, és két napja nem hányt. 

Előzmény: kuglimanó (13382)
nécica66 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 13385

kuglimanó!Remélem nincs komoly baja a cicódnak!!!!

Előzmény: kuglimanó (13382)
szévike Creative Commons License 2011.08.30 0 0 13384

Köszönöm a válaszodat, Megnyugtattál, hogy a lehetőségekhez képest megfelelő az ellátása, amit kapunk. Másrészt már most elszomorodtam kicsit, ugyanis eddig azzal kényeztetett a sors, hogy két cicám is élt még  16 éves koráig. Ezek szerint jól be kell osztani az időt, ami nekünk adatik.

Előzmény: Wet RinR (13381)
kuglimanó Creative Commons License 2011.08.30 0 0 13383

Ez a macsak mindig hányós volt, de az utóbbi hónapokban többször volt barnás, amit kiköpött. Tegnap sajnos volt benne két kis alvadt vérdarabka.

 

Két hónapja erős hasmenése volt, a többi macskával együtt, az elmúlt, de elkezdett nem enni, kiderült, hogy van egy gyógyuló fekély a nyelvén.

Pár hete elkezdett szinte zabálni, egy hete ez csökkent, 3 napja alig eszik, csak pépeset, rázza a fejét továbbra is, de a szájában nem találtak semmit.

 

A gyomra alsó felén viszont nagy kiterjedésű megvastagodást lehet tapintani.   

Előzmény: kuglimanó (13382)
kuglimanó Creative Commons License 2011.08.30 0 0 13382

Kedves Zsolt, ha vagy még ma gépnél...

 

Van egy cica, gyomordaganat gyanús.

 

Most kérünk időpontot egy kilinikára, komolyabb vizsgálatokra, de szeretnék többet megtudni erről.

 

Egy vérképből ezt mennyire lehet látni?

 

Milyen esélyei vannak az állatnak, ha ez lesz a diagnózis?  

 

Be is teszem a vérképet, nem teljes, mert bár két mancsából is vettek, nem volt elég a mennyiség, altatni akkor nem merték.

 

 

 

Előzmény: Wet RinR (13381)
Wet RinR Creative Commons License 2011.08.30 0 0 13381

A leírtak és a cicád reakciója szerint az alkalmazott kezelés helyes. Sajnos jópárszor fanyalodtam már én is hasonló megoldásra, volt olyan eset is, ahol több, mint 10 éven keresztül. Szerencsére a macskák nagyon jól tolerálják a szteroidokat, így náluk nyugodtabban alkalmazzuk ezt, mint a kutyáknál. Én mindig igyekszem alaposan tájékoztatni a gazdit a lehetséges kockázatokról, és előnyökről is: ha úgy érzem, hogy ez sikerült, akkor általában nyugodtan belevágok a kezelésbe.

A szteroidokon kívül vannak más, hasonlóan immunszupresszív szerek is: sajnos ezeknek legalább annyi mellékhatásuk van, viszont sokkal drágábbak, ésnincs hosszú távú hatásuk, ezért naponta kell beadni ezeket. Inkább kutyáknál szoktuk használni, de tényleg borsos az ára (akár havi 30-50 ezer ft is lehet!).

Összességében szerintem a szteroid nem az ördögtől való szer. Ismerni kell a mellékhatásait, folyamatosan figyelni kell az állat reakcióit, de ezekkel együtt akár évtizedes tünetmentes, vidám életet biztosíthat.

zs

Előzmény: szévike (13380)
szévike Creative Commons License 2011.08.30 0 0 13380

Kedves Zsolt!

Szeretném a véleményedet kérni:

4 éves házicicám egy éves volt, amikor elkezdett köhögni, ez súlyosbodott, rohamokká vált, roham után zihálás és hangos lélegzetvétel. Az állatorvosnál végigjártuk a vizsgálatokat, laborok, ultrahang, röntgen, szivultrahang, szurik, gyógyik. Végül abban állapodtunk meg, hogy valószinűleg allergia, esetleg asztma. További vizsgálatokkal kiszűrhető, hogy melyik, ami már a cicának kellemetlen lenne, viszont a további kezelés mindkét esetben szteroid lenne.

Nem javasolták az ujabb tortúrát. /Bocs, ha nagyon szakszerűtlen vagyok, de kb ezt szűrtem ki/

Az azóta eltelt három évben, ha előjön a köhögés, akkor már a tünetek megjelenése után elmegyünk orvoshoz, kapunk egy szurit /depo-medrol/ és mire hazaérünk, de legkésőbb másnapra elmúlik. Ebben az évben voltunk januárban, májusban és ma.

 

Laikusként a szteroidokról csak mint ördögtől való rosszról hall az ember lánya.

Kérdésem, hogy az elmondottak alapján jó kezelést kapunk? Meddig mehet ez igy?

Tényleg annyira káros a szteroid, ha a leirt ütemben kapjuk? Mik a kilátásaink?

Javasolsz esetleg mást?

 

Válaszodat megköszönöm. 

kuglimanó Creative Commons License 2011.08.28 0 0 13379

Nem rossz, de valami gond mégis van, holnap megyünk vissza a dokihoz, de most nem Leóval, hanem megint Törpével, akinek fekély volt a nyelvén. 

 

Elkezdett javulni, sőt, Leóval egyetemben pár napig szinte zabáltak, 2-3 óránként követelték az ennivalót, adtam is nekik, sokszor kevesebbet. Ketten másfél nap alatt megettek fél kiló pulyka, vagy csirkemellet, meg még sovány csirkesonkát is mellé.  

 

Most megint nem eszik, megint rázza a fejét, valami bántja a szájában. Alig mozog, elbújik néha. Ha elöl van, akkor is lefekszik, maga alá húzva a lábait. A kedve jó, imádja, ha fésülöm, olyankor dorombolva hentereg, döfköd... elég skizofrén viselkedés.

Bármivel kínálom, nem kell neki, egyedül a vitaminos pasztát fogadja el, azt szépen lenyalja az ujjamról. 

Végre sikerült 20-30 dekát felszednie, ezt most rohamosan veszti el. 

Elkezdem őt megint etetni, jöhet a cukros tojás, stb. 

 

 

Leó éhes, de kiejti a legtöbb falatot a szájából. 

 

Fogalmam sincs, mi lehet ez, az a legfurcsább, hogy ketten hasonló tüneteket produkálnak, csak Törpének nem volt olyan erős hasmenése.  (Van még három macska bent, kutya bajuk. Közülük is ketten elkapták július elején a hasmenést, de 1-2 nap alatt ők rendbejöttek, azóta semmi gond velük)

 

:(

 

A Peritolt még mindig nem mertem adni, a doki leszúrt érte... Azt mondta, a tájékoztatót nem szabad elolvasni...a mellékhatásoktól rémültem meg.  Most vacillálok, de még mindig nem tudom, mivel teszek jót. 

Előzmény: Antisystem (13378)
Antisystem Creative Commons License 2011.08.28 0 0 13378

Na, ez nem rossz összkép:)

 

ÜdV

Előzmény: kuglimanó (13377)
kuglimanó Creative Commons License 2011.08.28 0 0 13377

Láza nincs, kapott tablettás féreghajtót- ezt most tuti nem hányta ki, eredmény alapján nem volt férges. 

Harmadik napja kap antibiotikumot, vitaminokat, szőroldót - hány sokat, de ma volt benne szőrdugó is, és ma estére a széklete is kezd hasonlítani a normálishoz.

 

Éhes, de sokszor kiejti a kaját a szájából - mondta az orvos, hogy fogköves - leszedetjük, ha amúgy egészséges lesz. 

 

Ha kell, megyünk tovább a vizsgálatokkal - a veséire koncentrálva elsősorban. 

Előzmény: Antisystem (13376)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!