Keresés

Részletes keresés

Mmaca Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47611

Jó reggelt, és jó hetet mindenkinek!

Köszönöm a sok dícséretet a kertre-udvarra. Valóban van vele munka, akinek van kertje az tudja mennyi, magától nem megy. De ha szép, az örömet okoz. Kertszezonban nem is nagyon van kézimunka, mert egyrész elmegy vele az idő, mármint a kerttel, másrészt kinnt kujtorgok benne amikor hazaérek. A fű, az ásás az mind a Párom reszortja, a fák metszése az enyém, a többin osztozunk.

Amikor elnyílnak ezek a hagymások, akkor egynyári virágok kerülnek a helyükre, illetve közibük.

De a szakállas szegfű is kezd már virágozni és készülődik a törökszegfű és az orgona.

Szívem szerint minden giz-gazzal beültetném az udvart is, de "van" önfegyelmem...

Csirip:szép a fehér orgonád, ha tudnád mekkora orgonabolond vagyok, csak ugye az önfegyelem, de azért nagyon kacérkodok egy"Sensation" orgonával. Lila, és fehér a széle...

Meg nemrég vettem egy rózsaszín leandert, bár mostani állapotában még círmosnak látszik, de tudom nem nyugszom még nem lesz sárga is.

Évek óta babusgatok egy Streliziát, úgy hogy igen irígy lettem amikor láttam a virágkiállításon készült képen, hogy virágzik. Magról neveltem: ott a kora, megvan a kinőtt cserép, hűvösön volt a télen és az i.......k sem virágzik!!

Erzsimami: györű az unokád és gyönyörű a kerted is

Jolimama: szép a terítő és   szalaghorgolást felvettem a megtanulandók közé..

 

Ha valakit kihagytam, bocsánat nem szándékos

Ja igen és úgy látszik a kecskék "divatba" jöttek, tegnap haza fele Kiskunfélegyházáról, egész nagy nyájat láttunk, sok-sok gidával.

 

Kicsit hosszú lettem...

Ibolya58 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47610

EXIEFO!

megyek a talira s ott majd akkor folytatjuk OKÉ!Citromot már Én is próbáltam ülttetni,kb.30 cm-re megnőtt majd lassan elpusztult.Lehet,hogy valami fertőzést kapott,nem tudom.Én avokádó magot csiráztattam ki,most ültettem be hétvégén  a cserépbe.30 cm magas és 5-6 levele van már.Egész jól néz ki!!!

Előzmény: exiefo (47607)
Magdi68 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47609

Szia Nyuszturenka!

Ahogy már írták, a kérdéses terítőt 5 tűvel kell kötni.A szövegben általában megadják hány minta egységből áll és hogy egy-egy minta egységnek hány szemet kell felszedni.Ezeket aztán a 4 kötőtűn elosztani és a megadott minta szerint az 5. tűvel kötni.Általában a páratlan sorban kell a mintát kötni,a párosban csak lekötni a szemeket.Persze figyelni kell hogy állnak a szemek,mert máshogy kell lekötni mikor körbe kötünk.Ajánlatos egy eltérő színű fonalat vezetni a sor elején.Később ha már elég nagy a terítő át lehet térni körkötőtűre.De ha most tanulod,érdemes első munkának olyan ovális mintát választani, ahol először megkötöd 2 tűvel a közepét,majd körkötőtűvel a többit.Egyszerübb és garantáltan sikerül.

Nemrégiben feltettem egy albumot kötött csipkékkel nézzél szét benne.Ha van még kérdésed szivesen segítek.Jó munkát!

Előzmény: nyuszturenka (47553)
magdy70 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47608

  Sziasztok!!!

 Elöször is köszönöm szépen a gratulációkat!!!! Átadom a Fiamnak..:D És köszönöm hogy nem felejtettetek el...

 Sajna nem lesz idöm horgolni.. pedig nagyon hiányzik!!!!!!

Dolgozom; plussz készülünk a DÖNTÖRE. Meg annyi mindenre...konfirmáció... és szörnyen röpülnek a napok..hetek...hónapok..:((

 MINDENKINEK KELLEMES  vidám hétkezdést kívánok... én nagyon nehezen hangolom rá magam ....szörnyen rossz volt fel kelni. Puszi Magdi

exiefo Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47607
Mi 3 Euróért vettük kint a méterest.
Viszont amit mandarint és narancsot hoztunk nagyon régen azok már fává
nőttek, és gyönyörüek. De a gyümölcs az nem olyan " igazi ".

Jössz a talira, ott beszélgethetnénk a növényekről is tovább ?
Előzmény: Ibolya58 (47602)
Jolimama Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47606
Ha a szerényen meghúzódó kis szalagos tulipános terítőm megtetszett volna valakinek, a munkáim albumba feltettem.
Jolimama Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47605
Anitazsuzsa, szép kis csapat. Nagyon aranyosak lehetnek.
Előzmény: Anitazsuzsa (47603)
Jolimama Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47604
Szép napot!

Magdy örülök, hogy ismét itt vagy. Gratulálok a fiadhoz. Nagyon szép eredményt ért el.

Nuska, szoktam aludni, és ez a terítőcske igazán nem nagy munka. Hamar elkészült, és idézi a tavaszt.

Erzsimami, jaj, nagyon szeretem a túrós sütit, bármelyik formájában. Még szinte az illatát is éreztem.
Máris büszke lehetsz a gyönyörű unokádra.

Nyuszturenka, köszönöm én már egész jól vagyok, bár kicsit "takarékon" tudok csak Veletek lenni még.
Te azonban nagyon vigyázz Magadra, most a munkát hagyd másra, meg kell gyógyulnod a műtét idejére feltétlenül. Nagyon sokat dolgoztál az elmúlt időben, a szervezet kiköveteli magának a pihenést, sajnos ezt most Nálad betegséggel. Gyógyulást kívánok Neked.

Zuzana, szép lett a terítőd.

Csirip-Piri, elhiszem, hogy elfáradtál a fűnyírásban, de az eredmény biztos nagyon szép lett.

Olimama, gratulálok a képtáradhoz. Ugye mondtam, hogy nem nehéz feltölteni.

Vicus, kicsi Fiadnak hosszú, boldog életet kívánok. Várom a képeket.
A sportszeletes süti receptjére én is kiváncsi vagyok.

Mamagai, szépeket készítettél. Örülök, hogy jössz a talira, személyesen is találkozhatunk.

fpárduc, Neked is szép napot, és fájdalommentes órákat kívánok.

Ibolya, gyönyörűek a virágok, elhiszem, hogy szép napotok volt.

Magdi68, jó látni Téged is. Már régen tervezem én is az edényfogóhorgolást, de mindig jön valami más. Majd egyszer....

További alkotós szép napot, betegeknek gyógyulást kívánok: Jolimama

A hónap munkáit el ne felejtsétek!!!!

Anitazsuzsa Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47603

Napsütéses szép reggelt kívánok!


Nagyon termékeny hétvégétek volt. Judit! Nagyon tetszik a nárciszod.

A terítők, edényfogók, a rákóczi túrós, és amit még kihagytam mind-mind más kategória, de a maga nemében páratlan.

Azért jó itt, mert sok minden tanulhat az ember.

A múltkor csak bámultam fpárduc kiskecskéit, nem volt időm, hogy én is megmutassam az idei "termést". Most reggel gyorsan lefényképeztem őket. SZóval, 4 anyától összesen 7 gida. Van ám játék rendesen, képes vagyok egy fél óráig is elnézni őket, ahogy ugrándoznak.

 

Ezzel kívánok NEktek vidám napot!

 

Zsuzsa

 

 

Ibolya58 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47602

Sziasztok!

köszönöm a választ!

A kiállításon egy 14 cm-es cserépben volt és kb.70-80 cm magas.Az ára:5500.-

De nagyon szép a növény!!!!

énisegy Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47601

Ez most a gyerekek rajzszakkörös táskája, ebben viszik az uzsonnát ceruzákat ollót.

Néhány helyen már szakad, meg nem is olyan szép de hozzáteszem hogy 6.-as voltam mikor csináltam, nem egészen 12 éves.

 

énisegy Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47600

Nem a hormontartalmú gyógyszerekkel van gondom, egyébként a gyógyszerekkel.

Ha lehet inkább semmit nem szedek:)Ki tudja hogyan hatnak rám.

Egyszer kaptam egy bizonyos gyógyszert az asztmámra attól mindig elaludtam és hogy 3 gyerek van rámbízva ezt nem merek szedni semmit. Még az algopirintől is "lelassulok":))

Előzmény: borcsimama (47586)
énisegy Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47599

Jesszusom csak nem dobtátok ki???:)

Télen telel, ledobja a leveleket virágokat és tavasszal ismét ezer virág.

Nekem volt pirosban, és sárgában. De most az anyósom nevelgeti őket, építkeztünk-talán nyárra visszakerülnek.

Előzmény: exiefo (47596)
Magdi68 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47598

Sziasztok!Szép napot mindenkinek!

Az edényfogókról jut eszembe én is készítettem a múlt héten 2 párat.Én nagyon szeretetem,sokat kibír.100% pamutból van,4-es tűvel horgolva.

énisegy Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47597

Szia!

Az a bougainvillea .  Itt egy indexes fórum róla ha érdekel.

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9115488&la=78137940

 

Nem olcsó, viszont 2-3 hónapon át virágzik:))

Előzmény: Ibolya58 (47594)
exiefo Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47596
Ibolya a kérdéses virág nevét nem tudom.
Azt viszont tudom és látom évről évre, hogy Görögországban majd' minden ház
be van futtatva vele. Karvastagságú a törzse, és a tetőig fut, levele alig van,
szinte csak a virágok vannak rajta. Láttam már másszinüt is.
Összhatásában gyönyörű.

Tavaly szeptemberben vettünk egyet a prinosi piacon, kb 1m magas volt.
Karácsonyig virágzott, aztán szép lassan vége lett.
Mindenkép mediterrán növény.
Előzmény: Ibolya58 (47594)
Ibolya58 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47595
Ibolya58 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47594

Szombaton voltam a virágkíállitás,vásáron!Az egész napot ott töltöttük ,gyönyörködtünk a virágokban!!!!Nagyon szépek voltak,rengeteg féle volt.Volt muskátli,kaktusz,szobanövény,orchidea,bonsai,fűszer is.Az áruk is egész elfogadható volt,párat Én is vettem!A második képen látható virág a részemre ismeretlen,nem ismeritek????????

Izelitő a virágokból!!

Ibolya58 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47593

Szép napsütötte napot kívánok!

LRJUDIT!nagyon szép lett a nárciszod!

NYUSZTURENKA!remélem mára már jobban vagy????

MMACA!szép a tavaszi kerted,tengeteg tulipánod van!

MARGITMAMA!ez a terítő nagyon szép,s amint látom jó nagy is lesz!

ERZSIMAMI!gyönyörőek a tulipánok!A rákoczi túrós nagyon guszta,elhiszem,hogy hamar elfogyott!!!!!!!!!!!!!!!A kis unokád nagyon aranyos!!

fpárduc Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47592
Szép, napsütéses hétfő reggelt mindenkinek!!!
Alkossatok ma is szépeket, és a betegek pihenjenek, ha tehetik!

HorgIca! vigyázz a szemedre!
Nyuszturenka, te pedig ne hajts túl magad, nem most kell majd ha teljesen egészséges leszel, akkor lehet hajtani, de akkor is mértékkel!!
:D

Ma fájdalom mentesen ébredtem! Régóta nem volt ilyen! kb. 9-10 éve. Ha a vállam nem fájt, akkor a térdem.
Remélem a munkahelyemen sem kell olyat csinálnom, amitől fájna.

Szóval vidám napot mára!!!
:D
fpárduc
evike001 Creative Commons License 2008.04.13 0 0 47591
OK.....!
Előzmény: Nuska4 (47578)
evike001 Creative Commons License 2008.04.13 0 0 47590
Erzsimami! Nagyon guszta ez a turós.
Légyszi, ird le a tésztájának a receptjét.
Köszi.
Előzmény: erzsimami (47538)
olimama65 Creative Commons License 2008.04.13 0 0 47589
Exiefo! Nuska! Nagyon köszönöm nektek a dicséretet. Örülök, hogy eddig eljutottam, majd most már én is meg tudom mutatni azt, amit csinálok. Lassan belejövök, mint kiskutya az ugatásba. Vannak ettől sokkal szebb dolgok, igazi remekművek is a képtárakba, de majdnem 30 év kihagyás és egy súlyos szemtrombózis után ennek is igen örülhetek, hogy meg tudom csinálni. 2006 őszén kezdtem el angyalkákat horgolni, de aztán egyre több újságot vettem, és nekiálltam horgicálni. Majd haladok és bonyolultabbakat is tudok talán csinálni.
Előzmény: exiefo (47574)
Vicus_35 Creative Commons License 2008.04.13 0 0 47588
Nuska:47525hsz. Úgy látom egy hullámon vagyunk.
Megdöbbentem, most, hogy kaptam 20 percet visszaolvasni: egyformát írtunk!!!!!
borcsimama Creative Commons License 2008.04.13 0 0 47587
Gyönyörű ez a terítő, gratulálok!!!!!!
Előzmény: Zuzana7346 (47558)
borcsimama Creative Commons License 2008.04.13 0 0 47586

Nekem alulműködik a pajzsmirigyem, a változókor hozta ki, egy év alatt híztam 10 kilót, és én beszéltem rá a házi orovosom, hogy küldjön el vizsgálatra. Bár a nővér szerint a hízás a korral jár, mondta nekem. Sajnos nem a kor, hanem a hibás mködés amire 3 éve szedem a gógyszert, azóta van, hogy félévente, de vanm amikor mint pl. most, három havonta kell az endokrinologushoz járnom. Nincs semmi problémám a gyógyszertől. Szerintem ez nem olyan hormon, mint amit a női problémáknál kell szedni.

 

Előzmény: énisegy (47559)
LRJudit Creative Commons License 2008.04.13 0 0 47585

Rendben van!

Előzmény: mamagai (47584)
mamagai Creative Commons License 2008.04.13 0 0 47584

Topiktali 2008. május 17. Népliget
1. Jolimama
2. exiefo
3. Andi171
4. Szirmok
5. csirip46
6. Kereszt_szem
7. Zsófimamája
8. Ilonamamzi
9. Emőke33
10. Ibolya 58
11. Nyüzike
12. Marikje
13. ZsebiB
14. szedit99
15. Survivor69
16. olimama65
17. Erzsimami
18. Komórka
19. Csöpi47
20. HorgIca
21. Bubuka54
22. Borcsimama
23. H.Stefi
24. evanet
25. vmartina
26. k-betti
27. lamella234
28. Sándor3
29. sandrika
30. reaung
31. Pista_VTi
32. yali
33. Vike24
34.Szmine
35. Mmaca
36.TJucus
37. mamagai

 

Nagyon remélem, hogy ez volt az utolsó lista és nem kavartam meg semmit...

Nuska4 Creative Commons License 2008.04.13 0 0 47583
Látom, közben érkeztetek. De nekem mennem kell! További jó topicolást!
Előzmény: Nuska4 (47581)
Vicus_35 Creative Commons License 2008.04.13 0 0 47582
Még egy szóra itt maradtam! Még nem olvastam vissza, de úgy látom baj lett, hogy szóltam.
Évike: semmi gond én sem ismerek személyesen senkit és keverem, hogy kinek van fia vagy lánya, vagy kinek mennyi unokája van. Csak éppen Nuskát tudom azért irtam, de nem akartalak bántani. Bocsánat.
Holnap jövök.
Puszi Mindenkinek:)))
Előzmény: Nuska4 (47578)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!