Keresés

Részletes keresés

VKOrsi Creative Commons License 2007.08.21 0 0 1630
csak egy kis megnyugtatás :) ha nincs embrió színhangot sem lehet hallani/látni :)

ha azt írták, hogy 5-6 hetes, akkor még nem is kellett volna lennei. Az 5-6 hetes, nem betöltött 6 hetes kort jelent.
utolsó menst. ideje?

2 hét múlva már sokkal többet fogotk látni, szerintem aggodalomra semmi okod.
Előzmény: tikke8 (1628)
Allia Creative Commons License 2007.08.21 0 0 1629
Tikke, fel a fejjel, szívhang általában a 8. héten szokott lenni. 5-6 hetesen még annyira pirinyó, hogy alig lehet látni, van akinek csak gestációs gyűrű van olyankor, ami csak utalhat a terhességre.
Előzmény: tikke8 (1628)
tikke8 Creative Commons License 2007.08.21 0 0 1628
Kedves Kheiron!

Augusztus 17-én, pénteken voltam az első ultrahangomon , ahol a doki a következőket írta a papíromra:
5-6 hetes terhes
8 mm petezsák
embrió még nem látható.

A kérdésem a következő lenne:
szívhangnak kellet-e volna lennie?
baj-e, h az embrió még nem látható? (egyébként mutatott valami kis fehér pontot, h valószínüleg az ott az)

2 hét múlva kell visszamennem, de nagyon tanácstalan vagyok, mert olvastam olyat, h valakinél már van 6 hetesen szívhang és látszik az embrió is!

Válaszod előre is köszi! Tikke8
Fogár Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1627

Kedves Kheiron

 

Most 10hetes terhes vagyok.

Még a 6hetes uh-m leletén van írva az alábbi szöveg....elfelejtettem megkérdezni az orvosom, hogy mit jelent :( ezért fordulok hozzád

 

Az rtc méhen belül egy élő embryo ábrázolódik...stb...engem konkrétan az érdekelne, hogy mi az az rtc? Vm olyasmit mondott az uh-s aki csinálta, amikor diktálta a kollegájának, hogy retraktált...de erre nem mernék megesküdni.

Mit jelent ez?

 

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy mennyire pontosak az uh készülékek manapság? (én elég felszerelt helyre járok asszem-SOTE I) lehet ezekkel cm-ket tévedni-ami ugye heteket jelenthet egy fejlődésben...nekem első kislányommal itt a SOTE-n mérték el annyira,h be is fektettek, mint utóbb kiderült teljesen feleslegesen...azóta eléggé szkeptikus vagyok az uh gépekkel-és kezelőikkel szemben...

 

válaszodat várom és köszönöm előre is.

Enahma Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1626
Kedves kheiron,
néhány napja voltam terhességi ultrahangon, és a következő eredményeket kaptam a leleten:
Terhességi hét: 19
BPD: 46 mm
Tho: 42 mm
Fem: 23 mm
Az orvos azt mondta, hogy minden eredmény rendben van, de amikor a neten utánanéztem, mert nem tudtam, mit jelentenek a rövidítések, úgy találtam, hogy a Fem (combcsonthossz?) nagyon kevés. Ez tényleg így van? Vagy mennyire lehetséges, hogy rosszul mértek?
Köszönettel:
Enahma
blanka mama Creative Commons License 2007.08.12 0 0 1625

Kedves Kheiron

 

Szülészeti uh lelettel kapcs.ban fordulnék Hozzád. 20 hetes terhes vagyok, 2 hete volt genetikai Uh, és előtte egy 4ds másik helyen, és mindkét helyen picivel több magzatvizet állapítottak meg, valamint a 4d-sen 1 db, míg a normál,genetikain 2 db hyperechogen papilláris izmot láttak. Lehetséges,h 1,5 hét különbséggel megjelent egy újabb?  

Afp, nyaki redő amúgy teljesen normális érték,én 27 éves vagyok. Múlt héten volt amniocentézis, 4 hét várakozás van most.

Engem az érdekelne,h tényleg igaz,h a hyperechogén pap.izom nem fejlődési rendelenesség? Tehát ha nincs krom.rendellenesség, nem kell emiatt parázni? 

Illetve a picivel több magzatvíz szintén nem kell aggódni? Az orvosom szerint ennek megitélése roppant szubjektív, pláne has kissé több csa. De  én úgy gondolom, h mivel nekem 2 helyen,két különböző szonográfus látta,vszínű tényleg több.. Ez összefügghet egyébként a szívével?  

 

Köszönöm szépen a segítségedet!!!

 

Kriszti

liz_ Creative Commons License 2007.08.10 0 0 1624

Kedves Kheiron!

Koszonom valaszod, de egy kis pontositast kernek. Nyugtalanitonak a ket oldalkamra meretenek (6,4 ill. 6,1) kulonbsege tunik, ez mit jelenthet?

Azota voltam "toxoplasma-vizsgalaton" ebbol kifolyolag, de az negativ lett ill. 1 het mulva kontroll-UH-ra megyek. Mi van a babaval akkor, ha beigazolodik a kulonbseg?

Liz_

(Elnezest, nincs ekezetes betum.)

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.10 0 0 1623

Szia Kheiron!

 

A helyzetem nagyjából hasonló am11-éhez.

 

38 éves vagyok, meddő házasévek, kezelések, két vetélés (7. és 9. héten, valószínűleg hormonális okokból) után spontán terhes lettem, első három hónapban vérzésekkel és görcsökkel járt ez a terhességem is, de már két hónapja teljesen rendben vagyok, most vagyok 20 hetes.

 

12. heti kombinált kockázatbecslésem szerint a Down-kór kockázata 1:2300.

(tarkoródő 1,5 ill. 1,9 /két helyen mérték/, orrcsont volt)

16. heti 4 markeres kockázatbecslés szerint: 1:330, a magas szabad béta HCG szintem miatt (1,9MoM)

 

18. héten ismét volt egy nagyon alapos genetikai ultrahag vizsgálat (I-hegyi Klinika), ott mindent rendben találtak, "durva fejlődési rendellenességre utaló jel nincs".

 

 

Nem szeretnék amniocentézist csináltatni (valószínűleg már le is késtem), mert a magam számára soknak találom a vetélési kockázatot. Lehet, hogy életemben nem fogok többé teherbe esni, és nem tudnék azzal együtt élni, hogy a vizsgálat miatt egy egészséges magzatot veszítettem el.

 

Igazából csak megnyugtatást várnék, illetve azt, hogy mennyire lehet a jó ultrahangos eredményekben bízni a rossz szabad béta HCG szint ellenére?

 

Tudom, nehéz kérdés, felelősséggel erről nem lehet nyilatkozni, ezért inkább csak a magánemberi véleményedet kérdezem.

mikiné Creative Commons License 2007.08.10 0 0 1622

Kedves Kheiron!

 

 

Ma voltam kontroll Uh-n. 10 napja volt az utolsó, akkor 32+ 1 naposan voltak az alábbi adatok:

 

BPD:75 mm

Femur:59mm

Haskörfogat:260 mm

Becsült súly:1571 gramm

Áramlás:S/D:2.98 norm.

 

Terhességi kor:30 +3

 

Ma voltam tehát 33+4 naposan, ahol ezek az adatok jöttek ki:

 

Bpd:79 mm

OFD:104mm

AC:285mm

Femur:61 mm

Becsült súly:1933 gramm

Áramlás:S/D:2.09 norm.

 

Terhességi kor 32 hét

 

Az orvosom megnyugtatott, hogy csak annyit jelent, hogy kisebb baba lesz, de szépen fejlődik.Mutatott a gépen egy grafikont, ahol a baba végig a 10%-os percentilisen volt rajta.

Még annyit, hogy teljes legyen a kép, hogy 13+1 naposan, 12+5 napos méreteket produkált a kisfiam és állítólag akkor mondható meg legpontosabban a baba kora.

 

Tudom, hogy nem kell túlértékelni az Uh értékeket, de sok rosszat hallottam már ebben a korban fejlődésben lemaradt babákról.Szeretnék tájékozott lenni, ezért szeretném kikérni a véleményedet.

Köszönöm

 

Mária

Arthurgazdi Creative Commons License 2007.08.09 0 0 1621
Szia Kherion!

csak jó híreket hozok:-)
Ma voltam a 12 hetes uh-n, és a doki is tündér volt, mindent elmagyarázott, hogy mi micsoda és hogy éppen mit vizsgál:-)
A kicsi babócánk behozta a 10 napos lamaradását:-) Tehát, mostmár az utsó mensi szerinti kornak megfelelő méreteket hozta 13+5:-)

Ennyi került a papíromra:
A vizsgálatkor a terhes méh üregében egy magzat ábrázolódik.
BDP: 22 mm, CRL: 78 mm
Jó életjelenségek.
Végtagok ábrázolódnak.
A magzatvízmennyisége átlagos.
Orrcsont ábrázolódik.
Placentáció a hátsó falon.
Jó gyomor- és hólyagtelődés.
NT: 1,5 mm (normál érték)
Dg.grav.s.:13+5
Protokoll szerint végzett vizsgálatkor durva magzati malformatiora utaló uh jel nem látható.

Kb:15-20 percet lehettem, bent "tanított" egy másik szonográfust(jelöltet), de ugyakkor nekem is elmesélt mindent.

igaz sajnos sztárfotót nem sikerült készíteni, mert az én babócám majdnem végig aludt, és csak nagy nehezen lehetett felébreszteni, ekkor meg sértődötten kalimpált, majd bekapta az újját ész szopizni kezdte, majd tüntetőleg megfordult.
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.09 0 0 1620
Kheiron,

37éves vagyok (+7 hó).
18 (18+0) hetes UH-n mindent rendben találtak de itthon vettem észre, hogy FL/BPD 65.1% (71-87%-os határértékek mellett.) FL: 2.75 cm, BPD:4.22 cm
A végkonklúzió az volt h rendellenesség nem látható.
Aggódjak vagy higgyem el h minden OK.
Aug 30.-án ismét megyek az lesz a hivatalos kórházi UH (21+2) Mire figyeljek? Köszi
am11 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 1619

Szia Kheiron!

 

A kérdésem a következő: A 12 hetes UH mért adataim állítólagosan tökéletesen jók. Tarkóredő 1.3 mm. Orccsont látható. (sőt még a fényképen is abszolút kivehető)

Ehhez képest a vidéken készített vérmárker eredményem esetén a HCG hormonom szabad béta egységének eredménye pozitív, azaz magas. Kromószóma vizsgálatra kell mennem, de a méhlepényem nem volt biztonságosan megszúrható, ezért csak magzatvízvételre mehetek kb. 2 hét múlva.

 

Kérdésem, hogy mennyire észlelhető egy esetleges down kór a 12 hetes UH alkalmával, ha jó a szonográfus és jó a gép????  Mennyire bízhatom, hogy ez jó jel???

 

15 + 3 naposan voltam, amikor Pesten voltam a krómoszómavizsgálaton, akkor szintén ultrahangoztak, ott sem talált semmi eltérést az orvos. Jó lenne valami biztatót hallani... Szerinted???

 

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: kheiron (1617)
vikka2 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 1618

Kedves Kheiron!

 

2 hete egy uh vizsgálaton vették észre, hogy a magzatvíz kevesebb az átlagosnál. Azóta hetente kell mennem uh-ra és holnap megyek nst-re először. 31 hetes terhes vagyok. A flowmetria eredményét sajna nem tudom értelmezni, ebben kérem a segítségedet. Július 25-én BPD:75 mm, Femur 53 mm. Flow:Aorta:RI:0,7, ACM: 0,73

Augusztus 1-én (flowmetriát nem mértek, mert a dokim szabadságon volt másik orvos vizsgált)BPD:80 mm, AC=246 mm, FL=55 mm, súlybecslés 1547 g.

Augusztus 8-án BPD:81 mm, FL=59mm, Aortán RI:0,73  ACM RI:0,75 ezután azt mondta az orvosom, lassabban nő a baba mint kellene. Ez valóban így van?

Egyébként a lepény mellső falon tapad, jó helyen. A lelet vége mindig, a számítottnak megfelelő terhességi kor...

Hát eléggé aggódom. Válaszodat előre is köszönöm.

 

kheiron Creative Commons License 2007.08.06 0 0 1617
Néha nekem is szerencsém van, és szépen látszik, aminek látszania kell. Aztán van, hogy valaki meglepetést szeretne, és nem akarja tudni a születendő gyerek nemét.
Előzmény: Mamacsibe (1615)
kheiron Creative Commons License 2007.08.06 0 0 1616

A szakmai javaslatok a 12., 18., 32., 38. héten végzendő ultrahang-vizsgálatokat tartalmazzák.

 

A 4D-s vizsgálat ebből a szempontból egyáltalán nem fontos. Ha a szülők igénylik, akkor általában a 26-28. héten szoktuk javasolni. egyrészt azért, mert ez egy "luk", lássuk, hogyan nő a magzat, másrészt azért, mert a magzat már elég nagy ahhoz, hogy jól látsszon, de nem túl nagy ahhoz, hogy kilógjon a képből.

 

Az ultrahang hatásai úgy érdekesek, hogy egy alkalommal milyen hosszan lehet vizsgálni a magzatot - úgy 40-50 percre teszik azt az időt, amíg a magzat számára biztonságos a vizsgálat (a hőhatás miatt). Épp ezért én 20 percnél tovább nem szoktam vizsgálni, azt is több részletben.

Előzmény: monika1976 (1611)
Mamacsibe Creative Commons License 2007.08.06 0 0 1615
hihi, a praxisban Győrffy 150%-ot mondott nekünk :)) igaz, irásba nem adta. :-DDD
de nagyon szépen lehetett látni mindent, mert úgy ült a kisasszony ;-)))
Előzmény: kheiron (1614)
kheiron Creative Commons License 2007.08.06 0 0 1614

Semennyire. Nincs 100 %-osan biztos nemmeghatározás, csak ha a gyerek megszületett. Nem véletlenül nem adjuk írásba, mi a véleményünk. :-)

 

Erős gyanújelek vannak, ha látszik a herezacskó, vagy a nagyajkak, az nagyon erős gyanú, de egy csomószor semmit nem lehet látni, vagy azért, mert a magzat nagyon "ráül" a fenekére, vagy a láb között tartott köldökzsinór miatt.

Előzmény: monika1976 (1604)
kheiron Creative Commons License 2007.08.06 0 0 1613
Ha most a 7. héten vagy, és nem látszik embrió, az egyértelműen egy elhalás.
Előzmény: bedmasz (1603)
Alma76 Creative Commons License 2007.08.06 0 0 1612
Szia!

Szerintem is reménykedj. Az egyik ismerősömnél végig biztosra mondták a fiút, ezt megerősítette a 4D-s Uh is, és most 1 éves a kislányuk.
Szerintem attól függ, hogy miért akarsz menni 4d-s Uh-ra. Az egészség miatt vagy az élmény miatt. Mi 1-szer voltunk a 22. héten. Teljes kivizsgálást kaptunk, és élménynek is jó volt, mert jól látszódott, nem volt se túl kicsi, se túl nagy. Később már inkább csak az élmény miatt ment sok ismerősöm, mert a 34-35. heti uh-on kapott "arckép" nagyban hasonlít a megszületendő kicsi arcára.
De sok függ attól, hova mész, ez személyes tapasztalat. Ahova én mentem, ott csak néhány perc volt 4D-és, inkább 2 d-ben vizsgálta a fiamat a doki. Egy másik közeli városban 20 perc teljes babamozi volt 4D-ben.
Előzmény: monika1976 (1611)
monika1976 Creative Commons License 2007.08.06 0 0 1611

Sziasztok!

 

A kötelező UH vizsgálatokon kívül, szerintetek hányszor javasolt 4D-s ultrahangra menni? Kevésbé jókat is lehet olvasni az ultrahang babára gyakorolt hatásairól... 

VKOrsi Creative Commons License 2007.08.06 0 0 1610
nekem a 13. UHn mondta azt a dokim Lilinél, hogy szerinte van valami alába között, és hogy inkább fiú (2 bátyó várta itthon), ennek ellenére a 16. héten már egyértelmű volt, hogy lány :)
a külső nemi szervek fiúknál és lányoknál sokáig nagyon hasonlóan néznek ki, és a 11-13. héten kezdődik meg a differenciálódás.
Előzmény: monika1976 (1607)
Maggancs Creative Commons License 2007.08.06 0 0 1609

Kíváncsi vagyok mit mond kherion, nekem Győrffy a praxisban magyarázta, h a "fütyi" az lehet köldökzsinór is, ami úgy látszik, de ha ott van a herezacskó (is?) az már tutira kiskrapek. Lehet úgy kell érteni, h a kettő együtt látszik...

 

van egy nagyon jó képem a Lóci nemes szevéről, 12. heti UH-ról, ha valakit érdekel majd berakom.

Előzmény: Törölt nick (1606)
stunc Creative Commons License 2007.08.06 0 0 1608
Szerintem is reménykedj, én ma, egy nappal a 14. hét előtt kérdeztem rá az UH-n, hogy lehet-e már ilyenkor látni, és azt mondta a dokinő, hogy majd a 18.hetin. És annyi sztori van, amikor később módosul a tipp, úgyhogy még ne vedd biztosra, lehet abból a fiúból még lány. (Ennek a bátorításnak semmiféle tudományos háttere nincs, de nem is légből kapott.)
Előzmény: monika1976 (1607)
monika1976 Creative Commons License 2007.08.06 0 0 1607

Kedves Ana és Maggancs!

 

Nekünk határozottan a kukiját mutatta, bár én nem láttam...de az nem jelent semmit! Még reménykedek!

 

 

Előzmény: Törölt nick (1606)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.06 0 0 1606
A herezacskó pont olyan mint a nagyajkak, de komolyan. Az egyetlen hiteles bizonyíték a fütyi maga :-)
Előzmény: Maggancs (1605)
Maggancs Creative Commons License 2007.08.06 0 0 1605

OFF:

Nekem mindkét fiamnál már a 12 hetes UH-n látszott a herezacskó, úgy tudom, az már félreérthetetlen és összetéveszthetetlen.

Előzmény: monika1976 (1604)
monika1976 Creative Commons License 2007.08.06 0 0 1604

Kedves kheiron!

 

13 hetes 4D-s ultrahangon határozottan állították, hogy kisfiúnk lesz. Többször látták a kukiját

2 fiúnk már van, kislányt szeretnénk. Szerinted mennyire lehet 100%-ra megmondani ebben a korban a gyermek nemét?

 

Köszi a választ!

bedmasz Creative Commons License 2007.08.06 0 0 1603

Sziasztok!

 

Pénteken volt három hete, hogy uh-n voltam. Akkor a doki azt mondta, hogy 4 hetes egészséges terhesség. Tegnap (vasárnap) be kellett mennem a kórházba, rózsaszínes folyás miatt. Azt rendben találták, de azért csináltak uh-t. 13,2mm petezsák, 4mm szikhólyag, embrió viszont nincs. A doki szerint az utolsó uh után még kb. egy hétig fejlődött, aztán megállt. Volt nálam egy kép és összehasonlította.

Reménykedhetek még? Lehet, hogy csak elnézte a dátumokat vagy elszámolta magát?

 

Előre is köszi!

kheiron Creative Commons License 2007.08.06 0 0 1602
Gyakorlatilag ugyanazt - ha az első vizsgálat során találtak valamiféle eltérést, akkor annak a meglétét, egyébként meg ugyanazokat (az NT kivételével). Mivel a magzat jóval nagyob, jobban is látni.
Előzmény: audrey_75 (1600)
audrey_75 Creative Commons License 2007.08.04 0 0 1601

Szia VKOrsi!

 

Sokat olvaslak az ikres topikban:))) És köszönöm a választ! Mi a 20. heti genetikai uh után szeretnénk még egyszer elmenni (kb. 21. hét), mert Apát nem szokták beengedni a kötelező vizsgálatra, én pedig nem szeretném "kirekeszteni" ebből az élményből!

 

Üdv: Audrey

 

Előzmény: VKOrsi (1594)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!